A11 e r h a n de. Nieuws. Plaatselii De nieuwste Modesnufjes. Zaterdag 20 Augustus 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9127. Kind uit een sneltrein gevallen. EEN MECHANISCH MENSCH. OM HET BEHOUD VAN DE ALKMAARSCHE RECHTBANK. De Kerkelijke Omslag. Theater Royal. LL 1% VAN HET VERMOGEN. Om het dreigend tekort op de staatsbegrooting te dekken en om geld beschikbaar te hebben voor steun en voor werkverruiming, wordt ook het denkbeeld ge opperd, om van hen, die aangeslagen zijn in de ver mogensbelasting. den honderdsten penning te heffen. Neen, de Commissie-Weiter is niet met dat idee geko men. Die vindt het kapitaal onaantastbaar, naar het schijnt, en verlaagt liever de loonen en de steun bedragen. Met een voorbeeld is duidelijk te maken wat een hef fing van één procent der vermogens beduidt. Stel dat iemand f 26.004 bezit en van de rente moet leven. Brengt zijn geld 5 ft op, dan is zijn jaarlijks inkomen f 1300 of precies f 25 in de week. Moet hij nu den honderdsten penning offeren, dan daalt^pjn %'er- mogen met 13 heele guldens of één kwartje per week. Is dat een doodwond? De werkloozen- en de armensteun kan best vermin derd worden met 15 zegt de Commissie-Wel ter, om dat de prijzen sterk gedaald zijn en de koopkracht van het geld dus flink is gestegen. Waren er dus uitkee- ringen van f 25 per week. dan zou daarvan wekelijks niet één kwartje, doch f 3.5 afgeknepen kunnen wor den volgens onze officieele bezuinigers. Wie dit billijk, redelijk, rechtvaardig vindt, moge het zeggen. Wij staan er echter zoo tegenover: nu het economisch leven ont redderd is en buitengewone middelen noodzakelijk zijn om het schip van staat vlot te houden, moeten de lasten «let door enkelen worden gedragen, doch dient men de schapen te scheren naar zij wol hebben. Kan men er niet aan ontkomen om zelfs de kleine loon- en steuntrekkers onder het mes te nemen, dan zien wij geen reden om de rente-trekkers ongemoeid te laten. ZWEM-ON GEVALLEN. Naast de rubriek „Verkeersongevallen" hebben de bladen er in het warme jaargetijde ook een van de ongelukken, welke zich voordoen bij het baden en zwemmen. Wij hebben er ook vroeger meermalen over geschre ven en bij een van die gelegenheden zelfs een leelijke verglasing gemaakt. Op onverklaarbare wijze hebben we toen het aantal slachtoffers dat verdrinkt, veel te hoog gesteld, doch dit veranderd niets aan het feit, dat er jaar op jaar tallooze ongelukken gebeuren, heel dikwijls omdat de baders niet in het water vertrouwd zijn. Nog altijd zijn In ons waterrijk landje het aantal ge legenheden om veilig te zwemmen te leeren, veel te gering en nu wij een zomer beleven, zooals in jaren ons deel niet was, dringt zich als van zelf de wensch «p: Laten we den achterstand toch Inhalen en bad- en zweminrichtin gen maken? Natuurlijk wordt onmiddellijk aangevoerd: Nog al een mooie t ij d om geld uit te geven voor luxe dingen! In deze tegenwerping zit tweeërlei vergissing. In de eerste plaats is baden of zwemmen geen luxe, dooh voor Jan Boezeroen even gezond als voor den rijke. In de tweede plaats is geld Uitgeven voor werk beter dan voor steunverleening. Juist nu hebben we werk noodig en in den Haag moeten de heeren dag aan dag gebombardeerd worden met aanvragen om geld voor werk. De Regeering- heeft nog geld en kan het in elk geval rijgen, «Js ze het wil. Help haar daarom om te leeren willen, want voor de zooveelste maal: voor onze zieke samenleving bestaat er slechts één geneesmiddel en dat is: werk! DE MOEITE WAARD? 800 M. loopen in 1 minuut en 49 7/10 seconde, dat is voor u en mij niet weggelegd, waarde lezer. Pro beert u het maar eens en u zult ervaren, dat u dit record niet kunt breken. Troost u. want de wereld draait even regelmatig door en voor uw hart is het wel zoo safe, als u zich te vreden stelt met een kalm gangetje. Intusschen is het een heele prestatie, zoo'n hard- looperij en de nieuwe Olympische kampioen Hampton ;loopt niet zoo gauw gevaar, dat hij zijn titel moet missen. In 1868, zoo lazen we, was het record 2 minuten en 2 seconden. Daarna is het geleidelijk aan lager gewor- 'den. We kunnen moeilijk zeggen, dat de Engelsche onderwijzer Hampton het op zijn geweten heeft, doch wel had het hem bijna het leven gekost: nauwelijks was hij de eindstreep gepasseerd, of hij ging van z"n stokje. Gelukkig voor hem is hij weer bijgekomen en gaat hij huis-toe als de snelste man ter wereld op de 800 M. baan. En de anderen, die door hem „geklopt" zijn? Die keeren terug, volgens een schrijver in het blad „De Sport" als hoopjes troosteloos ongeluk. Uit dat artikeltje knippen we: „Wat weten zij van de gemoedstoestand van een athleet, die, n£ geslagen te zijn, daar zoo moedeloos terugkeert naar zijn kleeren? Daar gaat iemand, die kapot is. totaal geklopt, lamgeslagen en met troebele gedachten. Hoe groot toch waren de verwachtingen, die zij door hun prestaties hadden gewekt en ook zelf hadden. Vol hoop hadden zij hun startkuiltjes gegraven cn alles gegeven^wat in hen was. Maar niets... niets iis daarvan over. Daar gaat een hoopje troosteloos ongeluk terug. Aan niets denkt het en slechts achter in de hersenen is er een vaag iets, dat maar steeds zegt: „geslagen... uitgeschakeld... ik mag niet verder mededoen." Het wordt een obsessie. Alles is voor niets geweest. Al dat trainen en werken aan het verbeteren van den vorm. Hoe heeft men in gespannen afwachting het oogen- blik verbeid om te kunnen toonen wat men kan en nu... Niets meer! Niets meer! Weg vreugde, weg levens lust! Daar blijft niets over dan doffe wanhoop en een gevoel van nietswaardigheid. Daar helpt geen troost en geen verwijt, daar is niets meer..." Werkelijk, van zulk een „gemoedsgesteldheid" begrij pen wy nu eens niets. We willen er niet meer over spreken, maar sluiten ons aan bij de opmerking van een sportredacteur van Het Volk, die dacht dat een ver liezer zou zeggen: „Wel, ouwe jongen, dat heb je me aan m'n broek gegeven." En dat ze dan samen heenloopen, monter, opgewekt, omdat ze aan sport gedaan hebben, omdat ze er leut in hebben en omdat het goed is voor hun corpus SPEELSTRATEN. Het moderne verkeer eischt tallooze offers en heel dikwijls zijn die een gevolg van „eigen schuld": on oplettendheid of roekeloosheid. Met dit te constateeren, zijn we er echter niet af en daarom is het alleszins begrijpelijk, dat door doelmatig verkeersonderwijs en een goede verkeersregeling geprobeerd wordt om het aantal slachtoffers zoo klein mogelijk te houden, speciaal onder de kinderen. Vooral in de grootere plaatsen, waar de straat dikwijls het eenige speelterrein is, loopt de jeugd groot gevaar. Om dat te verminderen, is men in Engeland op het idee gekomen, een aantal straten voor het verkeer te sluiten en aan te wijzen voor „speel"-straten. Voer tuigen worden er alleen toegelaten, als ze er moeten zijn en mogen zich er alleen bewegen met een slakken- gangetje. Het aanvankelijk resultaat schijnt gunstig te zijn en uit te noodigen tot navolging. Dit hoeft zich niet be perken tot de steden. In de grootere dorpen met een flinke kom en geen speelterrein in de onmiddellijke nabijheid verdient het o.i. ook aanbeveling om de uit voerbaarheid ernstig te overwegen. Natuurlijk zijn echte speelgelegenheden beter, doch die kosten nog al wat, indien men ze midden in de bebouwde kom wil uit sparen. In tijden als we nu beleven, is er ongetwijfeld weinig kans om dat geld los te krijgen. Voor de veiligheid der kinderen en de rust van de ouders is het echter dringend gewensoht, dat er ten minste iets wordt gedaan. Indien het beste onbereik baar is, zullen we althans voorloopig met het goede tevreden moeten zijn. MENSCH OF MACHINE? Wij lazen, dat erin den Wieringermeerpolder nog 7000 H.A. in cultuur gebracht moet worden en dat de eerste bewerking van den grond f 5 per H.A. kost, indien het machinaal geschiedt en f 80. wanneer het met menschen- handen gebeurt. Deze laatste manier zou dus ontzettend veel duurder uitkomen en daarom heeft Minister Ruys naar wordt beweert, er van af gezien om de machine uit te schakelen. Het is waar, f 80 is 16 keer zooveel als f 5, doch zóó eenvoudig is de rekening niet. Als men de machine laat werken, moet men de ar beiders, die dan xpet de handen in de zakken het toe kijken hebben, steun verleenen. Die steun moet feitelijk bij de f 5 worden opgeteld en maakt dus het verschil van f 75 al heel wat kleiner. Vrij precies zou dit te becijferen £ijn, indien wij wisten hoeveel dagtaken de ontginning van 1 H.A. eischt. Mandagen is, naar wij meenen. de vakterm. Wie van onze lezers kan ons hieromtrent inlichten? Hebben wij eenmaal de vereischte gegevens, dan willen wij gaarne probeeren om Minister Ruys' rekening eens na te pluizen. SLOOPEN Of VERKOOPEN? In elke groote zeehaven zijn tientallen handelssche pen opgelegd, passagiers- en vrachtschepen, doch van de laatste soort het meest. Na den oorlog is er op waanzinnige wijze gebouwd en een poosje is er ook grof verdiend. De winsten zijn echter opgesoupeerd en nu moet het Rijk bijspringen. Van een aantal maat schappijen zijn kapitaal en reserves foetsie. Wat moet er nu met de overcompleto schepen ge beuren? De heer Ruys, onder meer directeur van de Rotter- damsche Lloyd, zei onlangs tegen een redacteur van De Telegraaf: Wij hebben van onze schepen, de „Marken" verkocht naar Griekenland voor 7500 pond sterling; de slooper had ons slechts f 20.000 geboden. Hier rijst vanzelf de vraag of het niet beter ware geweest, het schip te doen sloopen, dan het over te geven aan een exploitant, die het met weinig kosten kan gebruiken om ons concurrentie aan te doen. Immers hebben wij, den Griekschen reeder thans in staat gesteld, een goedkoop en nog uitstekend sohip in zijn bezit te krijgen, dat hij met zeer geringe kosten kan exploiteeren." Er is niet veel verschil met het vernietigen van koffie, mais, tarwe. enz. Zeker pleit het niet voor de wijsheid van de leiders van ons economisch leven, als zij telkens hun toevlucht moeten nemen tot het vernietigen van waardevolle goederen. Tragisch ongeluk te Putten. De knaap ernstig gewond opgenomen en eenigen tijd later overleden. De reizigers van den sneltrein naar het Noorden des lands, die Donderdagmorgen om 10.50 uur uit Amersfoort vertrokken was, bemerkten, zoo meldt het „Volk", even voorbij het station Putten tot hun groote ontsteltenis, dat de trein plotseling stopte. Er was aan de noodrem getrokken. Een jongetje van vijf jaar zou uit een der coupé's gevallen zijn. Onmid dellijk verlieten de meeste passagiers de wagens en werd er door het personeel en verscheidene inzit tenden een onderzoek langs de spoorbaan ingesteld. Enkele honderden nieters terug vond men het kind naast de spoorbaan liggen, met het hoofdje tegen de rails. Het was bewusteloos Eerst is hulp verleend door een pleegzuster uit Nunspeet. later door dr. Groeneveld uit Putten, die spoedig ter plaatse was. Hij constateerde dat het kind een hersenschudding en een schedelfraktuur had op- geloopen en dat de toestand vrijwel hopeloos moest worden geacht. Het kind is per auto onmiddellijk naar het ziekenhuis in Putten overgebracht. De trein kwam met een half uur vertraging in Zwolle aan. Korten tijd later is het kind, dat afkomstig was uit Limburg, overleden. De omstandigheden, waaronder dit ongeluk ge beurd is, zijn wel zeer tragisch. Het kind komt uit een gezin, waarvan de moeder uit de ouderlijke macht is ontzet. De twee kinderen van dit gezin, twee jongetjes, werden nu door een agent van politie naar Leeuwarden gebracht, om daar aan den vader te worden overgegeven. De agent was met een der kinderen even naar het toilet gegaan en had het an dere achtergelaten in de hoede van een dame en een heer in de coupé. Vermoedelijk heeft het jongetje geleund tegen de deur en daarbij den knop ge raakt, zoodat de deur openvloog. De dame en de heer hadden het ongeluk niet kunnen voorkomen. Leest kranten en zegt hoe laat het Is. Een wonder der techniek Reeds thans wordt door tal van mannelijke en vrouwelijke arbeiders in deze mechanische maat schappij steen en been geklaagd over het vele werk, dat hun door de machine ontnomen wordt. Binnen kort wellicht zal zich in dit weinig bemoedigend klin kende koor een nieuw geluid doen hooren cn wel dat van de dames van gezelschap. In Engejand namelijk, aldus meldt de „Daily Ex press", is een zekere mijnheer N. May, na tien jaren zoeken, er in geslaagd, een mechanischen mensch te vervaardigen. Dit zwaarwichtig heerschap het weegt niet min der dan twee ton is vervaardigd van verchroomd staal en is in staat, alles wat liem wordt voorgelegd, te lezen in iedere Europeesche taal, behalve Russisch. Bovendien kan deze man van staal antwoorden op eenvoudige vragen en zeggen hoe laat het is! Hij zal voor het eerst aan liet publiek worden voorge steld op de tentoonstelling te Olympia in Engeland, welke dezer dagen daar gehouden wordt. Een der autoriteiten van de tentoonstelling heeft het ijzeren monster reeds aan een aantal proeven onderworpen. Voor de oogen, welke bestaan uit twee electrische lichtstralen, werd een krant gelegd, de elektrische stroom werd ingeschakeld en onmiddel- Adres van de Kamer van Koophandel aan den Minister. Zooals bekend, wordt in het geruchtmakende ,J>e- zuinigingsrapport-Welter" ook in overweging gegeven om de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar op te heffen. Naast bezwaren, die reeds van andere zijde hier tegen zijn aangevoerd, heeft nu ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Hollands Noorderkwar tier nog de hare gevoegd. In dit adres aan den minister wordt o.m. aange toond, dat de gemeente Alkmaar door haar cenrale ligging en gunstige verkeersverbindingen de aange wezen zetel eener Rechtbank is en dat een grondige bekendheid met het rechtsgebied en diens bevolking voor haar oordeel en beslissingen vaak dienstig en nuttig is. Tenslotte komt de Kamer tot de conclusie, dat de voorgestelde opheffing der Arrondissementsrechtbank te Alkmaar haar ongewenscht toeschijnt, omdat daar- uit waarschijnlijk geen belangrijke voordeelen kunnen voortspruiten. Alhoewel dit nog niet is aangetoond, j bestaat de mogelijkheid dat het Rijk door deze ophef- fing een luttel bedrag minder za! moeten uitgeven. maar de vraag rijst tevens, of die mindere uitgave van het Rijk gerechtvaardigd is wanneer zeer veler j belangen, waaronder die van de 14.000 in het Handels- register te Alkmaar en Hoorn ingeschreven zijnde j handelszaken, daardoor benadeeld zullen kunnen worden? lijk begon een daverende stem de woorden voor te lezen. „Het was als een nachtmerrie", verklaarde de proefnemer later. De woorden worden fonetisch uitgesproken, doch 1 het geheel was zeer goed te verstaan. Toen het monster gevraagd werd, wat voor weer het was, antwoordde het tot verbazing van den stel ler dezer vraag zeer juist: „Verduiveld bewolkt". Ten slotte werd den stalen man gevraagd, hoe laat het was. De stem antwoordde: „één-één-twec-negcn" en inderdaad bleek het 11.29 uur te zijn. De machine bestaat uit een reeks foto-electrische cellen, condensatoren, beweegbare inductie-klossen, microfoons, transformatoren en luidsprekers. Van gramofoonplaten, films of dergelijks is geen sprake. Voor de dames van gezelschap dreigt dit stalen monster dus een gevaarlijke concurrent te worden. Zijn uitvinder heeft hem dan ook voornamelijk ver vaardigd voor de verminkte soldaten van het Star and Garter Home te Richmond, teneinde hun voor te Lezen. Geen aanslagbiljet, doch een verzoek om bijdrage. Jaarlijks ontvingen de leden der Nederduitsche Her vormde Gemeente alhier een aanslagbiljet van den kerkelijken hoofdelijken omslag een aanslagbiljet in optima forma, met vermelding van geschat inkomen, bedrag van aftrek, belastbaar inkomen, de clausule over het inbrengen van bezwaren enz. enz. Dit jaar evenwel ontvingen de leden van genoemde kerkelijke gemeente geen aanslagbiljet, doch richten kerkvoogden en notabelen zich tot de leden met het verzoek „ook nu eene bijdrage te willen afstaan „in de kosten voor onderhoud van het kerkgebouw enz. „en tot instandhouding van den Eeredienst." „Daarom vragen zij voor het jaar 1932 een bedrag „van te willen betalen, welk bedrag is vast gesteld door vergelijking met vorige jaren." 1VIARKTO VERZICHT. 's Morgens vroeg was het al een gezellige drukte op de markt van 18 Aug. j.1. Er was namelijk op dien dag tentoonstelling van vet weidevee. Er waren 89 stuks aangevoerd en 38 stuks op de vrije markt. Dus dat was een aardigen aanvoer. Nu op de gewone vetmarkt was de handel niet erg wild; de prijzen liepen tot 32 ets. en minder. De zoogenaamde naweiders en gros sierskoeien brachten 25 ets. op, werd verteld, dat is al heel weinig, het was dan ook een flauwe stemming daar. Op de tentoonstelling waren mooie beesten aange voerd; men kon wel zeggen, dat alles even goed was. Voor de toegekende prijzen zie men het nummer van j.1. Donderdag. Deze tentoonstelling is heel goed geslaagd, het was de eerste keer op Donderdag en de laatste keer zal het wel niet zijn, want het is gebleken, heel goed gezien te zijn. De handel is over 't geheel meegevallen; men zag veel andere gezichten wat de slagers betrof. Er zijn veel koeien verkocht, De gang van de markt was hier om de 35 ets., een heele uitzondering bracht 40 ets. op. De kalf- en geldekoeien willen de menschen slecht aan; hier is weinig vraag naar. De handel was dan ook matig. In pinken hoegenaamd geen handel. In pinkstieren was dat precies hetzelfde. De handel in nuchtere kalveren was met een klei nen aanvoer toch stug; oude prijzen. Er werden door de slagers Baars en Oosterman vette kalveren gekocht; het waren prachtbeesten voor f 80 per stuk, afkomstig van Flip Berkhouwer, alhier; de dieren hadden veel oekUks. Denkelijk kon den hier wel meer vette kalveren worden aangevoerd; daar is toch wel vraag naar. De handel in paarden was goed; evenzoo in de veu lens. Oude slachtschapen 1014 gld., stug. De handel in vette schapen zeer stug en lammeren hoegenaamd geen vraag naar, dus in de schapen wereld is het nog danig mis. Vermeld kan nog worden, dat de kooplieden Jb. Kooij en Zoon te 't Zand, 70 vette lammeren en 50 fokschapen Donderdag j.1. geladen en verzonden heb ben naar het Zuiden van Frankrijk tegen de Spaan- sche grens. Dat is een aardig buitenkansje, maar wat een reis voor de dieren. Als dit navolging vindt, zal die handel misschien wel beter worden. In bokken en geiten weinig handel. De handel in vette varkens was heel goed, prijzen 1415 ets., dus niet minder. De prijzen welke besteed worden voor de biggen en schrammen blijft zoo op 't zelfde, al weken achter elkaar; handel gewoon. Van oude kippen geen noteering. Jonge kippen wa» Vacantiejaponnen voor jonge meisjes. Links: Wit crêpe de chine japon met roode ceintuur; sluiting en garaeering der zakken m<*t roode knoopen; de revers aan één zijde, die evenals de armvolants van rood crêpe de chine is, geeft een geestig geheel aan dit japonnetje. Rechts: Origineel elrandcostuum, waarvan de rok van lichtgeel jersey is gemaakt en hoog opgeknipt en, aansluitend gemaakt wordt. Het coqueite jakje is bruingeel gestreept met gele matrozenkraag, die zich over de voorpanden kruist; vergulde knoopen. ren niet aangevoerd, waar blijven die? Laat ze komen. De haantjes golden ook niet veel. Op de kippen- markt was het zeer stilletjes. Over 't geheel was het een mooien dag. Een buitengewone film vormt deze week de hoofd- schotel in theater Royal. Buitengewoon door den niet alledaagschen inhoud. Wie is Moreno? In dit: hypermoderne stuk speelt de wereldvermaarde Harry Piel de hoofdrollen, dat oen dubbelrol is. De overige artisten zijn eveneens uit het goede hout gesneden. We geven van dit werk een verkorten inhoud. Nauwelijks is het groote passagiersschip te Genua gemeerd, of Yvette Baradow is getuige, hoe een me depassagier, die zich Herrn Alberti noemt, wordt ge arresteerd. Zij wil van dezen man meer weten, want plots is ze hevig geïnteresseerd. Als hij op 't bureau van politie wordt verhoord, lacht hij maar, wanneer men hem voor den grooten dief Carlo Moreno houdt. Tenslotte zgt hij tot den commissaris: „Ik vind dit alles zeer interessant, maar tot mijn spijt ben ik niet de gezochte Carlo Morenol Ik ben Prins Egon von Valona en reis incognito on der den naam „Alberti". De commissaris gelooft hem! niet en toont den verdachte foto's van Moreno, een twijfelen is haast onmogelijk! Dan toont ..Alberti" hem zijn prinselijke pas en gelijktijdig komt er een bericht van het station, dat de geheime politie daar zooeven eon gevecht met Moreno had. Tot hun, spijt is hij echter ontsnapt. Onder vele verontschuldigin gen wordt Prins Egon vrijgelaten. Op het station ontmoet Yvette Baradow weder den Prins. Zij kijkt hem. omdat zij hem voor Moreno houdt, romantisch aan en vraagt hem met haar naar Mailand te reizen. Prins Egon verwonderd, dat hij als oplichter eindelijk succes heeft, bij Yvette, speelt rustig de rol van Moreno verder en rent naar zijn slaapwagen om zijn koffers in Yvette's trein te zetten. In zijn compartiment schrijft hij vlug nog een telegram. Daar opent zich langzaam de deur en ziet de Prins zijn dubbelganger. Hij steelt zijn pas en als de Prins aan een kruier het telegram gegeven heeft en zich juist met rijn bagage verwijderen wil, verspert Moreno hem den weg. Verbluft staat 'de Prins tegenover zijn dubbelganger Zij zijn het ech ter spoedig eens. Egon laat Moreno zijn comparti ment en reisbiljet voor zijn vlucht over de grens, hijzelf stijgt onopgemerkt in den trein van Yvette. Dan gaan dc heeren ieder huns weegs Moreno, de oplichter, komt bij den rentmeester van den Prins, waar hij tracht een groote som gelds los te krijgen. Als hem dit niet. lukt. gaat hij naar een prachtig luxe jacht, dat in de baai ligt. De millionnair-reeder Wilken is met zijn dochter Eve- line weder aangekomen. Eveline heeft er berouw van, dat zij den Prins voor haar vorig vertrek dcii bons gegeven heeft en wil zich weder met hem ver zoenen. Een foto van Eveline. waarop rij afgebeeld staat met het beroemde Romanow-paarlencollier; brengt Moreno tot het besluit op het jacht zijn slag tc slaan. Terwijl hij zich nu uitgeeft voor Prins Egon is deze met Yvette, in Mailand aardig aan den boemel geraakten zeer vroolijk keeren zij in het hotel terug. Yvette fluistert hem toe, dat zij hem in haar ka mer nog even wil spreken. Terwijl Egon nog een flesch champagne haalt, verbergt Yvette een revol ver onder een divankussen cn wisselt geheimzin nige woorden met eenige mannen, welke in een ka mer naast cte hare verdekt opgesteld zijn. Op verzoek van Yvette vertelt Egon allerlei avon turen en Yvette wil vooral gaarne weten of hij de daden van den geheimen „Marquis Savarin" ook ge pleegd heeft. Hij, om vlug van dit therna af te zijn, geeft alles toe wat Yvette wil weten. Direct hierop neemt men hem gevangen. Maar Moreno zit ook lang niet stil! Terwijl hij in de kleine salon met Eveline thee-i drinkt, verdooft hij haar, rooft het paarlencollier ea

Schager Courant | 1932 | | pagina 5