Raad Barsingerhorn. Theater Igesz. Ingezonden Stukken. betreffende bijdrage wil juist van het schip vluchten, als hij door de ra dio hoort, dat Prins Egon gevangen genomen i3, maar na vaststelling van zijn identiteit weder vrijge laten is. De politie is intusschen de echte Moreno op het spoor. Een wilde jacht volgt nu op Moreno. die zich in een klein hut heeft opgesloten. Ook de Prins en Eveline nemen deel aan de ach tervolging. Ze naderen de kleine hutEgon be geeft zich naar binnen en nu hoort Eveline de ge luiden van een wild gevecht, schoten knallen, dan wordt het doodstil. Eveline staat als aan den grond genageld. De deur opent zich en een der twee dubbelgangers komt als overwinnaar te voorschijn. Eveline staart hem radeloos aan Wie van de twee is dit????? Welaan, geachte lezers, de oplossing brengt U theater Royal, waar deze eminente film draait. RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Vrijdag 26 Augustus 1932, des namiddags kwart over zeven uur. 1. Ingekomen stukken en adressen. Verslag N.V. Spoor(tram)wegmaatschappij Wierin- genSchagen over 1931. Ged. Staten, beschikking inzake vergoeding raads leden voor het bijwonen van de' vergaderingen. Ged. Staten, regeling jaarwedden wethouders. Dankbetuiging L. Wurkum voor verleende bijdrage buitengewoon lager onderwijs. Proces-verbaal kasopname gemeente-onvanger per 29 Juni 1932. Verificatiebureau, rapport kasopname gas- en eleo- triciteitsbedrijf. Verificatiebureau, jaarstukken der gemeentebe drijven. Diverse gemeentebesturen, kosten UJL..O. Adres Bestuur afd. Schagen van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf inzake uitbreiding van de steunregeling. Verzoek van de S.D.A.P.-raadsfractie tot stichting van een commissie voor maatschappelijk hulpbe toon. Burgemeester en Wethouders van Jisp, verzoek om adhaesie aan pogingen tot verkrijging van een steunregeling voor noodlijdende bedrijven, en tot verlaging der tarieven P.E.N. en P.W.N. Verzoek Bestuur Vereenlging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs alhier, om voorschot op vergoe ding bedoeld in art. 101 der lager Onderwijswet 1920 over 1932. Verslag N.V. Noorderstoomtramwegmaatschappij over 1931. 2. Aanbieding gemeenterekening en rekeningen der bedrijven 193L 3. Benoeming onderwijzeres aan de O. L. School. 4. Voorstel tot overname van het gedempte gedeelte der Loet 5. Voorstel inzake aansluiting aan het gasbulzennet van Lagedijk en Schagerbrug. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening art. 25, 7e lid der Woningwet. 7. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen in de Nieuwstraat. 8. Voorstel tot gedeeltelijke doortrekking van de Corn. Bokstraat 9. Voorstel tot wijziging van de begrooting dienst 1931. 20. Voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politie verordening. i 11. Voorstel tot wijziging van het reglement van orde voor de vergaderingen van den Gemeenteraad. Schagen, 19 Augustus 1932. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. NOORDERTRAM SCHAGEN—ALKMAAR. Met betrekking tot het verschijnen van het ver slag der N.V. Noorder stoomtramwegmaatschappij over 1931, merken B. en W. onzer gemeente op, dat volgens hun niet behoeft te worden overgegaan tot op heffing van de tram SchagenWarmenhuizen. Opheffing zou naar hun oordeel met het oog op de uitvoering der Kanaalplannen thans ontijdig zijn, te 'meer waar de tram in onze streek het eenige ver voermiddel is. GASLEVERING AAN LAGEDIJK EN SCHAGER BRUG. Wat de gaslevering aan Lagedijk en Schagerbrug be treft, deelen B. en W. onzer gemeente mede, dat zij afwijzend blijven staan tegen aansluiting. Het verlles- saldo wordt thans begroot op f 505.47%. VOORDRACHT ONDERWIJZERES. De voordracht voor onderwijzeres aan onze Openb. Lagere school is: no. 1 mej. P. A. Visser te Schagen, no. 2 mej. A. T. Landstra te Opmeer, no. 3 mej. N. Wegel te Kolhorn. COMMISSIE VOOR MAATSCHAPPELIJK HULP BETOON. De S.D.A.P. raadsfractie had het voorstel ingediend om in te stellen een commissie van Maatschappelijk Hulpbetoon. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, door met ingang van 1 Januari a.s. een burger lijk armbestuur te stichten, bestaande uit 7 leden. DOORTREKKEN BOKSTRAAT. In overleg met den directeur van de Autobusonder neming H.A.B.O. stellen B. en W. onzer gemeente voor om de Bokstraat door te trekken naar den Stations weg. De kosten zullen bedragen f 1500. hiervan door de HA..B.O. de helft te betalen plus kostelooze grondver- krijging voor doortrekking benoodigd. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoote Zuster Maria Eugenie (in de wereld M. E. A. D. Snel) is benoemd tot on derwijzeres aan de R.K. Meisjesschool te Uitgeest. In dit theater, dat meer en meer de waardeering der bioscoopbezoekers geniet door het goede filmwerk, wordt deze week een uitgebreid programma gedraaid met als hoofdnummer Een duister geheim. Deze .van 't begin tot eind spannende en sensatie volle film verplaatst ons naar de Chineesche wijken van New-York. Prof. Warren ontvangt van den rijken Chang een stuk jade, waarmee diamant kan worden gefabriceerd. En op dit kostbaar bezit loert een groote bende, die de erfenis van de charmante Solly toe lacht. Een felle strijd ontbrandt, waarvan advocaat Gre- gory, die de formule kent, 't middelpunt vormt. Hier is het, dat Joe Masters, geintresseerd door het mysterieuse gedoe om Gregory's woning zich in de zaak gaat mengen, hetgeen Sally slechts ten goede kan ko men. Gregory overhandigt Sally de origineele formule maar de bende van 13 doet een inval in Gregory's woning en maakt zich meester van het perkament. Noa Naste echter snelt ter hulp en de misdadigers zijn genoodzaakt te vluchten met achterlating van het kost bare document Na Joe voor zijn hulp bedankt te hebben, vertelt Sally hem het doel van de vijanden en Joe die maar al te graag een gelegenheid zoekt om zijn geest en lichaam te laten werken, biedt haar in deze zaak zijn diensten aan. Vanaf dit oogenblik worden Sally en Joe in een serie avonturen gewikkeld somtijds door Leo Chang meegedeeld en waarin ze nu weer eens in le vensgevaar verkeeren, dan weer eens overwinnaar zijn. Ten slotte wanneer de bende denkt eindelijk over wonnen te hebben keert het geluk toch weer tegen hen en Joe maakt van de gelegenheid gebruik hun eigen woning tot een gevangenis voor ze te maken, waaruit ze niet meer kunnen ontsnappen. De Spinx en zijn mannen worden gevangen genomen en zullen hun verdiende straf ondergaan. Sally komt om het bezit van haar erfenis, die ze evenals haar toekomstig leven eerlijk met Joe deelen zal. Waarlijk een mooi en goed werk, een bezoek over waard. Het programma bevat verder nog een sensatie- sportfilm „Op 't kantje af' met Mao Donaid als held. SPORT. Secretarieleges. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen op de heffing en in vordering van secrctarieleges. Dit voorstel geniet de volgende toelichting: Herziening van de bestaande van 24 April 1900 dagteekenende verordening op de heffing van secretarieleges is om meer dan één reden gewenscht. De bestaande verordening veroorlooft in het alge meen slechts het heffen van leges: a. voor het le- galiseeren van handteekeningen; b. voor afschriften van of uittreksels uit Raadsbesluiten enz. Tot nu toe werden geen leges geheven van be wijzen van Nederlanderschap, goed gedrag, gegoed heid, voor het aanvragen van paspoorten, het be zorgen van stukken afkomstig uit andere gemeen ten, enz. Dit .wordt minder juist geacht. Verdient het eenerzijds aanbeveling, dat de ge meente ook in bedoelde zaken belanghebbenden ten dienste sta, anderzijds is het billijk, dat zij daarvoor eenige betaling ontvangt. Voorts komt het beter voor het bedrag der kosten van begrooting, rekening, kie zerslijst enz. afzonderlijk te regelen, in plaats van hiervoor te doen gelden het tarief, dat is vastgesteld voor geschreven of gedrukte stukken. De vrijstellingen zijn eenigszins uit te breiden door deze te doen aansluiten aan het beginsel van art. 32, 2e, der Zegelwet 1917, dat bij wet of verordening voorgeschreven vergunningen niet aan de heffing worden onderworpen. Verwacht wordt, dat de uit de aangeboden veror dening voortvloeiende meerdere opbrengst pl.m. f 150 zal bedragen. Uit de lange lijst, hierop betrekking hebbende, noemen we fo.v.: voor het voltrekken van een huwe lijk op een ander tijdstip, dan door den Ambtenaar van den Burgerlyken Stand is of zal worden aan gewezen: a. indien de voltrekking plaats heeft tijdens de uren, waarop het Bureau van den Burgerlijken Stand geopend is b. indien de voltrekking buiten die uren plaats heeft c. indien de voltrekking plaats heeft op Zondag Bouwvergunningen: a. voor woonhuizen b. voor andere getimmerten Wordt goedgevonden. f 3. i 10. f 1.— f 0.25 Verkoop en ruiling grond. Hierna komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot verkoop en ruiling van grond ten behoeve van den aanleg van kanaal en weg Kolhorn—Schagen. Toelichting: Van den Hoofd-Ingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat van Noordholland is een concept-overeenkomst tot ruiling van verschil lende terreinen ontvangen. In dat schrijven wordt o.a. medegedeeld, dat het niet mogelijk is in de overeenkomst vast te leggen, dat ten aanzien van het gebruik van aanlegplaatsen nimmer rechten zullen worden geheven, omdat hier door inbreuk zou worden gemaakt op een aan de Staten toekomende bevoegdheid, doch dat het overi gens niet in de bedoeling ligt een verordening tot het heffen van rechten voor te stellen.. Overeenkomstig bedoeld concept stellen B. en W. voor te besluiten tot ruiling van grond in dien zin, dat: a. de Provincie Noordholland afstaat en in vollen onbezwaarden eigendom overdraagt aan de gemeente Barsingerhorn, die verklaart in eigendom aan te ne men de noodige en aangegeven perceelen grond, ten behoeve van uitbreiding begraafplaats en voor we gen, opritten en aansluitingen; b. de gemeente afstaat en in vollen eigendom overdraagt aan de Provincie Noordholland, die ver- klaart dezen eigendom aan te nemen diverse percee len aan den Mieldiik en Hemmer\veo\ BESTUURSVERKIEZING VOOR DEN N.H.V.B. Door het aftreden van de heeren M. J. Lutterot en J. Vlam zijn twee vacatures ontstaan in het bestuur van den N.H.V.B. SCHAGEN I—ROOD-ZWART (E.D.O.-Comb.) Bovengenoemde wedstrijd zou morgen op het Scha- gen-terrein plaats vinden. Wegens omstandigheden kan deze echter geen doorgang vinden, wat waar schijnlijk wel het beste is met het oog op het warme weer. Om 1uur gaat de ontmoeting Schagen II Hr. Ms. Emma wel door. De Raad dezer gemeente kwam in openbare ver gadering bijeen op Vrijdag 19 dezer, ten Raadhuize, om 8 uur namiddags. Voorzitter de EdelAchtbare Heer K. Breebaart Dz. Secretaris de heer G. Loggers. Aanwezig zijn alle leden, uitgezonderd de heer Kistemaker, met kennisgeving. Na opening door den Voorzitter worden de notu len der vorige vergadering, 15 Juli 1932, zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en geteekend. Den Secretaris wordt dank gebracht voor zijn juiste notuleering. Ingekomen zijn de navolgende stukken: Ingekomen stokken. a. Rekening en verantwoording van de Vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging te Barsingerhorn over het boekjaar 1931/1932; b. besluit van Ged. Staten van Noordholland d.d. 22 Juni 1932, No. 9, houdende goedkeuring van de verordening voor het Agentschap der Arbeidsbemid deling; c. als voren d.d. 22 Juni 1932, No. 197, houdende goedkeuring van de verordening van 19 October 1920, aanwijzende de wijken, buurten en straten, waarin geen vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein verleend mogen worden en aangevende het maximum aantal vergunningen ,in bepaalde wijken, straten en buurten; d. als voren d.d. 20 Juli 1932, No. 124, houdende goedkeuring van de le en 2e suppletoire begrooting 1932; e. alsvoren d.d. 13 Juli 1932, No. 75, houdende goed keuring van de 5e suppletoire begrooting 1931; f. als voren d.d. 6 Juli 1932, No. 13, houdende toe zending van een afschrift van een uittreksel uit het Kon. Besluit van 23 Juli 1932, No. 77, houdende goed keuring van de verordening op verlofsrecht; g. als voren d.d. 6 Juli 1932, No. 13, houdende toe zending van een afschrift van een uittreksel uit het Kon. Besluit van 23 Juni 1932, No. 77, houdende goedkeuring van de verordening op de heffing van vergunningsrecht; h. schrijven van B. en W. van Alkmaar, d.d. 22 Juli 1932, 4e Afd. no. 842.11, houdende mededeeling, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 21 Juli 1932 heeft besloten het verschil in tarieven van verpleging van patiënten in het Centraal Zie kenhuis, verband houdende r.iet de woon- of verblijf plaats dier patiënten op te heffen. B. en W. stellen voor de onder a t/m. h. genoemde stukken voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen geschiedt, -*w~t De Alg. Politieverordening. i. Schrijven van Ged. Staten van Noordholland, d.d. 14 Juni 1932, le Afd. No. 44/9607, houdende me dedeeling, dat het naar het oordeel van Ged. Staten aanbeveling verdient de bepalingen van de artt. 51 en 52 van de ingezonden Algemeene Politieverorde ning aan te vullen in dier voege, dat deze bepalingen uitzondering lijden, voor zoover door openbare mid delen van vervoer standplaatsen worden ingenomen of reizigers worden in- of uitgelaten, overeenkom stig de vergunning, verleend dooi Ged. Staten inge volge art. 2 der wet op de openbare middelen van vervoer. B. en W. stellen voor de verordening aldus te wij zigen. Aldus wordt besloten. Een benoeming. B. en W. stellen voor, overeenkomstig het advies van de Commissie van uitvoering ven den Keu- ringssdienst van vee en vleesch in den kring Barsin- gerhorn, ingaande 1 Juni 1932, voor den tijd van 2 jaren te benoemen tot slager J. Smit te Schagen, op een wedde van f 1500— 's jaars. Tevens wordt voorgesteld den pensioensgrondslag van den benoemde vast te stellen op floOO.— per Juni 1932. Den heer Schenk bevreemdt het, dat het salaris niet is verlaagd. Voorzitter: De Commissie wil absoluut ni^t verla gen de salarissen van personeel en waar Smit reeds een jaar heeft gewerkt en steeds naar genoegen, kon de Commissie daartoe niet besluiten. De heer Schenk kan er toch niet mee accoord gaan, die dienst kost zeer veel geld en past bezuinigen wel in dit kader. Bij nieuwe benoemingen had men toch direct salarisverlaging kunnen toepassen. Voorzitter: De Commissie die heeft het vastgesteld en daar is niet aan te tornen. De heer Burger zegt: De Commissie gaat haar weg maar en luistert niet naar al die gemeenten. Dat vind ik wel brutaal! Voorzitter: De Commissie vindt de bestaande sa larissen absoluut niet te hoog, verre van dat. Na lange en breedvoerige duscussies besluit de Raad, om het voorstel van B. en W. te accepteeren. Autobus en tram. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Raads besluit van 15 Mei 1931 tot toekenning van een ver goeding ex art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. Bij Raadsbesluit van 15 Mei 1931 is besloten aan A. van Burderen te Barsingerhorn, op diens ver zoek de geheele kosten van vervoer zijner kinderen naar de R.K. school te Schagen uit de gemeentekas te vergoeden. Dat vervoer geschiedt per autobus en de kosten er van bedragen f3.— per kind en per maand of f66.'s jaars. Aangezien de kosten van vervoeg per tram meer dan 50 minder bedragen dan die van vervoer per autobus, stellen B. en W. voor aan belanghebbende, ingaande 1 September e.k. slechts te vergoeden de kosten van vervoer per tram. Allen yereenigen zich daarmee. len aan den Mieldijk en Hemmerweg. Waar de Raad dit agendapunt goed heeft kunnen bestudeeren, gaat dit agendapunt direct door en wordt met alle stemmen vóór het voorstel van B. en W. aangenomen. De gelden zijn in September te ontvangen. De rekening 1931. Aanbieding gemeente- en bedrijfsrekening 1931. De gemeenterekening geeft de navolgende eindcij fers aan: Gewone dienst: Uitgaven f 101156.39, ontvangsten f 95715.19. Nadeelig saldo f 5441.20. Kapitaaldienst: Uitgaven f 183462.53, ontvangsten f 183142.18. Nadeelig saldo f320.35. Hoewel bovengenoemde cijfers het tegendeel zou den doen vermoeden, zijn de uitkomsten van den dienst bevredigend te noemen, aangezien het deficit het gevolg is van wat wij zouden willen noemen een te gezonde leeningspolitiek. Bij Raadsbesluit van 15 Dec. 1931 werd n.1. besloten een gedeelte van de kosten van wegenverbetering ten bedrage van f7100 te bestrijden uit de gewone middelen, waardoor dus de te sluiten leening met een gelijk bedrag kon wor den verminderd. Wij brengen in herinnering, dat dit besluit genomen werd met het doel de 'bijdrage uit de provinciale kas in het onderhoud van op het aanvullend wegenplan voorkomende wegen gunstig te beïnvloeden. Met voldoening is dan ook te con- stateeren, dat zonder deze te sterke schuldaflossing de rekening ondanks de slechte tijdsomstandig heden (aan subsidie werkloozenkassen werd b.v. f2100.— uitbetaald, terwijl de oorspronkelijke raming slechts f550— bedroeg) met een flink batig slot zou hebben gesloten. In dit verband wordt door B. en W. opgemerkt: le. dat bij het sluiten van den dienst nog f 1800 moest worden ontvangen als provinciale subsidie voor wegen verbetering. Deze ontvangst zal nu den dienst 1932 ten goede komen; 2e. aan salarissen der onderwijzers is uitbetaald rond f17500—, terwijl aan L. O. vergoeding werd ontvangen f 16000.zoodat aan te weinig genoten Rijksvergoeding nog f 1500.— moeten worden ontvan gen. Indien de Faad niet anders besluit, komt het ten goede van '33. B.en W. zouden dartoe echter niet wil len adviseeren, om de navolgende redenen: Een gedeelte van dat saldo is veroorzaakt, omdat op 1931 betrekking hebbende inkomsten niet voor het sluiten van dienst werden ontvangen en nu in 1932 verantwoord zullen worden. Afgezien hiervan is het echter met het oog op de hooge eischen, welke 1933 en eerstvolgende jaren aan het beheerschen van den financieelen toestand der gemeente zullen stellen, noodzakelijk te achten het te kort zoo spoedig en af doende mogelijk weg te werken. Met inachtneming van onvoorziene omstandighe den beschikt de dienst 1932 over voldoende reserve om een gedeelte van het te kort voor zijn rekening te nemen. In verband hiermede stellen B. en W. voor be houdens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van het nadeelig slot van den gewonen dienst 1931 een bedrag van f2700— ten laste van 1932 en f2741.20 ten laste van 1933 te brengen. Allen verklaren zich er voor. Beschikbaarstelling medaille. Volgt een voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een medaille ten behoeve van de Na tionale Kolfwedstrijden te Barsingerhorn. Meerderheid van B. en W. is vóór beschikbaarstel ling en het officieel ontvangen ten raadhuize. De heer Engel als minderheid van het college blijft zich er tegen verklaren. Spr. vindt, dat in dezen tijd bezuinigt moet worden en dan zeker het eerste op dergelijke dingen. Het is een kleine groep der be- Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. volking die er mede wordt gediend en ook dit vindt spr. er tegen. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het een tradi tie is en dat het ter beschikking stellen van een me daille ook haast geen kosten met zich brengt. Tenslotte wordt het voorste! aangenomen met ah tegenstemmers de heeren Engel en Burger. Een legaat. Vervolgens stellen B. en W. voor tot het aan vaarden, behoudens goedkeuring door Gedeputeerde Staten, van een legaat. Door wijlen P. Oudendijk is aan de gemeente ge legateerd en bedrag van f 100.—, vrij van successie rechten en kosten, onder voorwaarde, dat van ge meentewege altijddurend voor behoud en onderhoud van zijn graf zal worden zorggedragen en voorts on der bepaling, dat niemand anders in dat graf meer begraven zal worden. B. en W. stellen voor gemeld legaat onder de ge stelde voorwaarden, behoudens goedkeuring door Ge deputeerde Staten, te aanvaarden. Alzoo wordt besloten. De Winkelsluitingswet. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ver ordening tot wijziging der verordening, bedoeld in art. 9 der Winkelsluitingswet. Door de winkeliers te Barsingerhorn. is bij schrij ven van 19 Juli 1932 tot den Raad liet verzoek ge richt, door wijziging van de winkelsluitingsverorde ning, ex art. 9 der wet, verkoop op Zondag, gedu rende enkele uren mogelijk te maken. Een verzoek van gelijke strekking werd reeds eer der door een te Kolhorn gevestigden winkelier bij het College ingediend. Hoewel B. en W. van oordeel zijn, dat op een af wijking van de bepalingen der winkelsluitingswet in bovenvermelden zin niet gemakkelijk Koninklijke goedkeuring zal worden verkregen, stellen zij toch voor het verzoek van adressant in te willigen en wel door te besluiten tot wijziging van de winkel sluitingsverordening dezer gemeente in dezen zin, dat het verbod, bedoeld in art. 2a dier wet, niet zal gelden van des voormiddags 11 tot des namiddags 4 uur. Allen zijn er voor om te trachten bij de Kroon deze wijziging toegepast te krijgen. Rekening en verantwoording. Als laatste agendapunt volgt een voorstel van B. en W. tot goedkeuring van rekening en verantwoor ding 1931 en begrooting 1933 van de Gezondheidscom missie te Schagen. Allen vereenigen zich hiermee. Terrelnhnnr. Het college van B. en W. stelt voor, de huur van het voebalterrein voor de vereeniging D.E.S. van f25 te brengen op f50. De vereeniging kon hiermee genoe- gn nemen, al vroeg zij wel om deze verhooging in te laten gaan in 1933. Waar de heeren unaniem van meening waren, dat de huurprijs van f50 nog reer billijk is. werd beslo ten om deze darop te stellen en direct te laten in gaan. Adhaesiebetalglns- Aan het verzoek van de gemeente Jisp om adhaesie te willen betuigen aan een door haar aan Ged. Sta ten gericht adres inzake verlaging der tarieven van P.E.N. en P.W.N. en de aanvrage om steun voor de veeteelthouders en pluimveehouders, zal geen gevolg worden gegeven, daar de raad van oordeel is. dat reeds van andere zijde dit geschiedt voor alle ge meenten in Westfriesland. De rondvraag levert niets van belang op, waarna sluiting volgt van deze geanimeerde vergadering. DE KLACHT VAN EEN BOUWER. Wat heeft het leven hier op aarde Voor een bouwer weinig waarde. Werken maar. van vroeg tot laat En wat krijgt men daarvoor als baat? Kromme rug, stramme handen, Vastgelegd aan alle banden. Een slecht vooruitzicht in 't verschiet Steeds maar armoe, anders niet. Iedere morgen wordt men wakker En men gaat weer naar den akker: Dan werk je voor het al-belang. Waar je zelf geen cent voor yp-ng. Ja, je kunt van alles bouwen. Maar een bouwer blijft een sjouwer En de weelde die men ons bood: Is margarine op je brood. Ja, de Heeren in den Haag Die zijn waarachtig lang niet traag, Als men 't maar redt met enkel praat. Maar niet als 't gaat om hulp en daad. Dan zijn ze vast Oost-Indisch doof, Verkeeren dan vast in 't geloof: De bouwers komen wel met wenschen, Maar 't heeft geen haast, 't zijn kalme mer.schen. Laatst kregen wij nog hoog bezoek: De Koningin die kwam in Broek, Die wou met eigen oogen zien Of 't noodig was om hulp te blên. De bouwers waren zóó voldaan En hieven zelfs 't „Wilhelmus" aan. Wat de Indruk was, dat weet ik niet, Maar de hulp bleef in 't verschiet. Nu zegt men wel daar komen centen. Een voorschot en dan zonder rente. Nu lijkt het een heele daad Van de Nederlandsche Staat. De bouwers kunnen het nu halen, Maar moeten het terugbetalen. Dus de hulp, die men ons bood, Is van den wal ai in de sloot. Het beetje toeslag dat wij vragen Is zoo waar geen overdaad. En wij zitten nog te hopen Dat het komt en niet te laat. Anders zitten vele bouwers Uitgeschud al aan den dijk En dat wordt een groote schande Voor het Nederlandsche Rijk.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6