Athletiekwedstrijden te Oudkarspel. Dinsdag 23 Augustus 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9128. Schagen II Hr.Ms. Wachtschip „Emma". „Zij" Crème SPORTNIEUWS De Nederlandsche wielrenner Van Eg mond, die het Olympisch sprintkampi oenschap behaalde tijdens de Olympische spelen te Los Angeles, is Zater dag met de „Statendam" te Rotterdam gearriveerd, vanwaar hij is vertrokken naar Rome, om deel te nemen aan de wereldkampioen schappen. Van Egmond aan zijn ontbijt in 't Victoria-Hotel. Zondag 21 Augustus, de eerste kermisdag, werden op het D.T.S.-terreln te Oudkarspel, groote Nationale en Provinciale Athletiekwedstrijden gehouden, waaraan door den N.HA.B. alle medewerking werd verleend. De wedstrijden werden gehouden onder de bepalingen van de KNA.U. Door ruim 120 personen werd aan deze wedstrijden deelgenomen. Liet het weer zich eerst nogal dreigend aanzien, het klaarde langzamerhand op en tenslotte Jcwam het zonnetje er toch door. Er waren pl.m. 700 bezoekers, welke wel een genoe- gelijken middag hebben gehad. De organisatie der wed strijden, verzorgd door de V.V.V.V.V., was keurig in orde, zoodat ze zeer vlot en naar wensch zijn verloo- pen. Een woord van hulde komt bestuur en commissa rissen wel toe. 's Middags te 12 uur werd een wegwedstrijd gehou den, waaraan 10 loopers deelnamen. Het traject liep vanaf het terrein, door Noordschar- woude langs de laadplaats en den Waarddijk, over de Spoorstraat weer terug naar het terrein. De lengte van het traject bedroeg pl.m. 2 K.M. De uitslag was als volgt: le prijs N. Koppes, U.d.L W.v.O., Hoorn, 9 min. 161/10 sec.; 2e prijs K. Kok, W.F.C., Wormerveer, 9 min. 35 sec.; 3e prijs A. Licht hart, Warmenhuizen, 9 m. 37 sec. 4e prijs S. Bunscho ten, W.F.C., Wormerveer, 9 min. 55 4/5 sec. Alvorens met de wedstrijden te beginnen, heette de Beschermheer der V.V.V.V.V., de EdAcbtb. heer burge meester A. J. Wijnveldt, den wedstrijdleider, den heer E. C. Theimert, hartelijk welkom en sprak er zijn ge noegen over uit, dat de keus voor deze wedstrijden weer op het mooie terrein in deze gemeent is gevallen. Spr. herinnerde er aan, dat 4 jaar geleden de wed strijden ook op dit terrein zijn gehouden. Spr. meent hieruit te kunnen afleiden, dat het toen naar wensch ts verloopen en spr. stelde dit zeer op prijs. Hierna wendde spr. zich tot de dames en heeren ath- leten. U bent hier gekomen, aldus spr., om een vreed- zamen strijd te voeren Dan zijn er natuurlijk overwin naars en overwonnenen. De overwonnenen moeten niet teleurgesteld zijn, doch denken: Vandaag is het me niet gelukt, doch ik zal m'n beste beentje voorzetten voor de volgende keer. Spr. drong er op aan, dat de deelneemsters en deelnemers de versohillende regelin gen in acht nemen, al is spr. overtuigd, dat zij het de vies van de athletiek: „orde, netheid en stiptheid" bteeds opvolgen. Spr. verzocht op tijd aan de start aan wezig te zijn, opdat de wedstrijden regelmatig zullen verloopen. Spr. hoopte dat men op een nuttigen dag kan terugzien en dat het doel, het kweeken van liefde van het jonge geslacht voor de sport wordt bereikt. Speerwerpen A: Aan 't speerwerpen werd door 9 per sonen deelgenomen en was de uitslag: le prijs S. On rust, Achilles, Zaandam. 42.10 Meter; 2e prijs P. Velse- boer, H.dJ.W.v.O., Hoorn, 27.30 Meter. H«og*pring«n A: Hiervoor waren 9 deelnemers Inge schreven. De uitslag was: le prijs W. A. Spanzirdt, Blauw-Wit, Amsterdam, 1.78 M.: 2e prijs D. van Gepue, 'Alcmaria Victrix, Alkmaar, 1.75 M.; 3e prijs C. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemendaal, 1.70 M. Verspringen C. Hieraan werd door 16 personen deel genomen en luidde de uitslag: le prijs P van 't Veer, A.V.V.A., Assendelft, 6.13 Meter; 2e prijs D. Bleeker, W.F.C., Wormerveer, 6.09 Meter; 3e prijs C. Pronk, Z. S.C., Burgerbrug, 5.92 Meter. Kogelstooten C: Aantal deelnemers 13. Uitslag: 1. C. Blauw. Alcmaria Victrix, Alkmaar, 10.46 Meter; 2. W. Pronk, B.G.V., Bloemendaal, 9.90 Meter; 3. L. Oost veen. A.V.VA., Assendelft, 9.56 Meter. 50 ML hardloopen Heeren. Aantal deelnemers 18. Uitslag: le prijs W. Hemmings. AA.C., Amsterdam, 61/0 sec.; 2e prijs J. de Vries. H.A.V., Haarlm. 61/10 eec.; 3e prijs L. Oostveen, A.V.V.A., Assendelft, 6 2/10 sec.; 4e prijs P. van 't Veer, A.V.VA,., Assendelft, 6 2/10 sec. 200 M. hardloopen Heeren. Aantal deelnemers 10. Uitslag: eerste prijs G. J. W. Renes, AA.C., Amster dam, 25 sec.; 2e prijs C. Duller, Gratio Platlo. IJmul- Üen, 251/10 sec.; 3e prijs W. M. Hennlngs, A.A.C., Am- Sterdam, 25 2/10 sec. 400 M. hardloopen Heeren. Aantal deelnemers 13. iJltslag: 1ste prijs A. v. Zadel, B.G.V.. Bloemendaal, 57 sec.; 2, J. F. van Lingen, A-M.J.y., Amsterdam. 571/10 Sec.; 3. A. Veenis, A.V.VA., Assendelft, 60.5 Meter. 800 M. hardloopen Heeren. Aantal deelnemers 5. Uit slag: le prijs J. F. van Lingen, AÜJ.V., Amsterdam, t min 18 sec. 1500 H. Hardloopen Heeren. Aantal deelnemers 9. Uit slag 1ste prijs J. F. van Lingen, A.M-J.V., Amsterdam, 4 min. 50 sec.; 2e prijs J. Lub, Gratio Platio, LJmuiden, 4 min. 514/5 sec.; 3e prijs J. van Dool, idem, 4 min. 54 4/ sec. 3000 ML Hardloopen Heeren. Aantal deelnemers 4. Uitslag: 1ste prijs H. Bruin, W.F.C., Wormerveer, 9 ïnin. 53 6/10 sec.; 2e prijs N. Koppes, U-dXW.v.O., Hoorn, 10 min. 7 8/10 sec. Olympische Estafette Hieraan wrd door 2 vereeni gingen deelgenomen. De uitslag was: 1ste prijs B.G.V., Bloemendaal, 4 min. 171/10 sec. 4 x 100 ML estafette heeren. Aan deze estafette werd deelgenomen door 6 ploegen. De uitslag is: le prijs A.V. VA., Assendelft 481/10 sec., 2e prijs W.F.C., Wormerveer 48 2/10 sec., 3e prijs Z.S.C.. Burgerbrug 48 7/10 sec. Driekamp A. heeren. Deze driekamp bestond uit 100 M. hardloopen, verspringen en speerwerpen. Aantal deelnemers 7. De uitslag is als volgt: le prijs S. v. Mus- echer, H.A.V., Haarlem; 2e prijs A. Willemse, Lycurgus, Behagen; 3e prijs P. Bart. Sparta, Winkel. Driekamp B. heeren. Deze driekamp bestond uit 100 M. hardloopen, hoogspringen en kogelstooten. Aantal deelnemers 11. Uitslag: le prijs C. v. d. Klinkenberg. B.G.V., Bloemendaal; 2e prijs P. van Steeg, D.O.V.E.S., 'Heilo; 3e prijs W. Keefcman, Sparta, Winkel. Driekamp dames. De driekamp voor dames bestond bit 80 M. hardloopen, verspringen en balwerpen. De uitslag was: le prijs H. Leijen, Sparta, Winkel; 2e prijs T. van Weelderen. D.O.V.E.S., Heiloo. Discuswerpen dames. Hieraan werd door 4 dames deelgenomen en luidde de uitslag: le prijs M. van Wijk —Bosma, U.d.S.W.v.O., Hoorn, 26.40 M. Hoogspringen dames. Aantal deelneemsters 5. Uit- j slag: Eerste prijs Mevr. B. SchenkBakker, Olympia. WieringerwaaTd, 1.44 M. Verspringen dames. Aantal deelneemsters 6. Uitslag: Eerste prijs R. van Asselt, B.G.V., Bloemendaal, 4.50 M. 2e prijs B. van Twisk, idem, 4.34 M. Balwerpen dames. Door 4 dames werd hieraan deel genomen. De uitslag was: Eerste prijs M. van Wijk Bosma, U.d.S.W.v.O., Hoorn, 21.90 M. 80 M. hardloopen dames. Aantal deelneemsters 9. le prijs G. Groeneveld, B.G.V., Bloemendaal, 11 sec.; 2e prijs B. v. Twisk, idem 11 sec.; 3e prijs M. J. Eriks. Z.S.C., Burgerbrug, 112/10 sec. 5 x 80 M. estafette dames. Aan deze estafette werd door 2 ploegen deelgenomen. De uitslag was, le prijs B.G.V., Bloemendaal 1 min. 57 6/10 sec.; G.V. Olympia. Zaandam, 2 min. 1.6 sec. 100 M. hardloopen heeren. Aantal deelr.cx.Tj 13. Uitslag: Eerste prijs J. de Vries, H.A.V., Haarlem. 112/10 sec.; 2e prijs A v. Geenhuizen, W.F.C., Wormer veer, 116/10 sec.; 3e prijs C. Duller, Gratio Plato, Umul- den 118/10 sec. Polsstok hoogspringen heeren. Uitslag: le prijs D. v. d. Genne, Alcmaria Victrix, Alkmaar 3.40 M.; 2. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard 3.10 M.; 3. W. Pronk B.G.V., Bloemendaal, 2.90 M. Direct na afloop had de prijsuitreiking plaats in de zaal van hotel „De Brederode." De heer E. C. Theinert, wedstrijdleider en voorzitter van den bond, zeide, dat het hem groot genoegen deed, na 4 jaar weer in Oudkarspel te kunnen komen. Spr. bracht de V.V.V.V.V. een woord van dank voor het feit dat zij den bond daartoe in staat hebben gesteld. Zonder de hulp van die vereenigir.g was het onmogelijk geweest I De V.V.V.V.V. was direct bereid en we kunnen tevreden zijn. Altijd is dat het geval niet. Er worden wel eer.s j klachten geuit tegenover den bond, doch spr. heeft van- 1 daag nog niets gehoord. Spreker had echter gaarne wat meer geld ontvangen, waardoor de tekorten van dit jaar konden worden be streden, doch nog liever had spr. meer deelnemende tur ners en turnsters gehad. Er mag eigenlijk geen turn- vereeniging zonder athletiekbeoefenaars zijn. Spr. hoop te, dat er meer propaganda in de vereenigingen werd gemaakt voor de athletiek. Dat komt den vereenigingen ten goede. Er is echter te veel laksheid. De athletiekers komen naar voren en spr. vindt het jammer, dat daar geen gymnasten onder zijn. Spr. drong er op aan, dat men zich niet door de ath letiekers liet verdringen. Het is een groote fout geweest van het N.G.V. dat zij het werk uit de handen heeft ge geven. De athletiek viert hoogtij en wij grijpen er naast. Spr. blijft echter gymnast in zijn hart en de athletiek komt bij hem na de gymnastiek. De laksheid moet niet de boventoon voeren en men moet beginnen de athle tiek in eigen banen te voeren. De wedstrijd is goed geslaagd, en er zal worden ge tracht, volgend jaar de grootste wedstrijd met de beste athleten hier te houden. Spr. hoopt, dat dit zal slagen. Spreker bracht ook den juryleden een woord van dank voor hun vervulde zware taak. Ook dankte spr. de andere medewerkenden. Hierna reikte de heer Theivert met een toepasselijk woord de prijzen, bestaande uit bekers en medailles uit. De beschermheer der V.V.V.V.V., burgemeester Wijn veldt, voerde hierop het woord, constateerende dat de wedstrijden weer uitstekend geslaagd zijn, dank zij de groote medewerking. Dit deed spr. veel plezier. Spr. me moreerde het nut der sport voor het lichaam en het deed spr. genoegen, dat er in deze gemeente gelegen heid is, voor de beoefening. Het regelmatig verloop schreef spr. op rekening van den heer Theinert en zijn staf en dankte hen hiervoor. Ook de V.V.V.W. en haar staf bracht spr. dank. Gij hebt u allen dezen middag ingespannen, doch Oudkars pel geeft u ook de gelegenheid om zich te ontspannen. Profiteert daarvan. Spr. dankte de athleten voor hunne medewerking en riep allen een hartelijk tot weerziens toe. Voetbal. In de laatste minuten wonnen de Sparta nen den wedstrijd. Eindstand 43. Om even voor halftwee fluit scheidsrechter Lutje- harms de beide ploegen in het veld. Er zijn nog te weinig Spartanen aanwezig, onder meer aanvoerder Breebaart was niet aanwezig en het jeugdig lid Veen- stra. Gelukkig waren Keet en Weeland aanwezig, zoodat na 10 minuten wachten de Scbagen-ploeg compleet was. Het is een aardigen, afwisselenden strijd geworden met aan weerszijden goede backs. Vooral de rechtsback Relnders van „Emma" was een zeer goede speler. De Schagen-keeper Bijlsma kon ons hedenmid dag ook niet bekooren. Zeer veel momenten zijn er dat men moet erkennen, dat is een goede doelverdedi- ger, maar even later maakt hij zoo'n blunder, dat alle voor hem pleitende punten totaal verdwenen zijn. Emma wint den toss en verkiest het eerst het oos telijke doel te verdedigen. De elftallen stelden zich als volgt op: Schagen H: Bijlsma; J. Koomen, Paulusma; P. Blaaubor, K. Rempt, P. Molenaar; J. Weeland, W. Lem, Jb. Molenaar, A. Keet, S. Paulusma. Hr. M s. „Emma": V. d. Linden; Pleijken, Rejjn- ders; Visser, Cremer, v. Crulllngen; Martijn, Clawling, v. Hoek, Nobbeling, Pligt. Molenaar brengt den bal voor Schagen aan het rol len. Direct ziet men, dat er zeer goede voetbalkrach ten bij het Emma-elftal schuilen. Bij Schagen's eerste aanval zien we direct Reijnders goed aanvallen en den bal wegwerken. Onmiddellijk wordt deze overgenomen door z'n voorhoede en Bijlsma moet dan ook handelend optreden. Dit doet hij echter op een dusdanige wijze, dat wij met een ongerust hart het verdere verloop van den wedstrijd tegemoet zien. Toch herstelt hij zich nog tijdig. Achtereenvolgens weet hij goede schoten van v. Hoek en Clawling te verwerken. Een dezer schoten wist keeper Bijlsma met eenige „massel" te stoppen. Via z'n handen en een voet vloog de bal het doel uit. Even later haalde hij er van dichtbij 'n kei hard schot uit. Keeper Bijlsma is en blijft een raadsel. Niettegenstaande deze aanvallen van de Erama's, zaten de Spartanen ook niet stil. Ze probeerden al het mo gelijke om de Emma-verdediging te passeeren, maar Reijnders en Pleijken waren op hun post en keerden de Schagen-aanvallen op zeer goede wijze. Keeper v. d. Linden maakte een goeden indruk. Tal van malen onderschepte hij op keurige wijze hooge voorzetten van Weeland en Paulusma en stompte ze het veld in. De Schagen-middenllnie heeft kansen ten over gehad, maar schieten en plaatsen is ver te zoeken. 'Blaauboer en KI. Rempt in de halflinie waren o.i. de beste spelers, die hun ballen tenminste grootendeels plaatsten. Ook hierop was wel wat aan te merken, maar het werd geprobeerd en dat scheelt altijd een enorm stuk. Plotseling weet v. Hoek de Schagen backs te passee ren. Hij komt alleen voor Bijlsma. Er bleef voor Bijls ma niets anders over dan uit te loopen, wat hij geluk kig ook deed en hierdoor v. Hoek de gelegenheid ont nam om te scoren. Het was echter uitstel van executie, want even later laat men even Pligt los. die de Emma et een keihard schot onder de lat de leiding geeft, 01. Er is nog 7 min. voor de rust te spelen. De Spartanen werken er nu weer even harder aan en werkelijk, ze hebben nog voor de rust geluk en maken fraai gelijk, 11. Hierna is het rusten. Na de rust pakt Emma direct goed aan. Paulusma weet na een minuut of acht de Emma-verdediglng te passeeren en lost een formidabele kogel. Jammer, net tegen de lat. Dit schot had beter lot verdiend. Direct daarop valt de Emma goed aan; v. Hoek weet mooi schuin naar den vrijstaainden Clawling te schieten, die zich niet bedenkt en Bijlsma voor de tweede maal het nakijken geeft, 12. Kort daarop heeft Martijn Bijlsma uit z'n doel gelokt en weet langs den uitgeloopen keeper Bijlsma voor de derde maal te doelpunten. Al zoo had de Emma 8 mi nuten voor het einde een mooie 31 voorsprong behaald Niemand dacht meer aan een Schagen-zege. Doch de geel-zwarten zetten de tanden op elkaar en vielen keer op keer goed aan. Ten slotte moesten er nog doelpunten komen. Molenaar verkleinde via de paal den achter stand en even later maakte Keet gelijk. Er was nu nog In bosoh en duin, Op hei en strand: De huid wel bruin. Maar niet verbrand! 2 minuten te spelen. Paulusma ondernam een goed ren- netje, een even te harde voorzet volgde, die Weeland nog wist op te pikken en dan naar Molenaar te geven. Deze schoot in, doch tegen den Emma-keeper aan. Dit geschiedde tot drie maal toe, tenslotte werd de bal even alleen gelaten, waarvan Weeland profiteerde en Schagen de overwinning bezorgde. Naar wij vernemen heeft de Emma verzocht een elf tal in Den Helder te laten spelen op 31 Augustus, den verjaardag van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. ANNA PAULOWNA. Zondag hield B.K.C. rust. En welverdiend. Want in de afgeloopen weken had zij zich danig geweerd. Er schijnen onstuimige krachten in B.K.C. te wer ken. Men vertelde ons dat de competitie met veel vertrouwen werd tegemoet gezien. Zoowel de ouderen als de adspiranten zouden van een nieuw idéé be zield zijn: op naar het kampioenschap. We verheugden ons zeer toen we dit uit eigen' boezem vernamen. Zondag gaat het eerste naar Andijk en de adspi ranten krijgen Succes a waarschijnlijk op bezoek. We hopen oprecht dat we op enthousiaste wijze me- dedeeling kunnen doen van wat de vereeniging pres teert. In de Sportkroniek lazen we, dat Piet Blaauboer overschrijving heeft gekregen naar „Sparta" te Scha gen. En uit een verslag van Schager zijde konden we met voldoening opmaken dat hij daar een goed de buut heeft gemaakt. Veel succes Piet! NE UWE NIEDORP. N.V.V. zegeviert in Bergen. N.V.V. was met drie elftallen naar Bergen om aldaar tegen Bergen en Hilles Sportvereeniging uit te komen. Al met al is het een schitterend geslaagden voetbaldag geworden. Bergen A en N.V.V. A waren de eerste strij ders, 't is een mooien spannenden wedstrijd geworden, was aanvankelijk Bergen in de meerderheid (deze meer derheid werd uitgedrukt in voor onzen keeper 2 onhoud bare doelpunten), daarna is N.V.V. steeds meest aan vallend geweest. Het einde kwam met 44. Penalty's brachten Bergen A de overwinning. Hiermede gelijk speelde N.V.V. 2 tegen Bergen 2. N.V.V. 2 stelde teleur, weinig brachten zij er van te- jreobt; de mooiste kansen werden verknoeid, geen won der dat Bergen 2 onze jongens met 31 overwon. Korff was de eenigste goaljpiaker. Hierna speelden Hilles Sportvereeniging tegen N.V.V. I. Dit is zonder twijfel den spannendsten wedstrijd ge worden; beide elftallen wogen mooi tegen elkaar op. H.S.V. scoorde eerst met een onhoudbaren bal. Nog voor de rust wist Sepers voor N.V.V. gelijk te maken. Na de rust weer dien spannenden strijd; nu wist Sepers nog maals te scoren. Het einde bracht N.V.V. I een waar bevochten zege over Hilles Sportver. I. N.V.V. II verloor wederom, nu van Hilles Sportver. 2, met 21. N.V.V. 2 was evenals tegen Bergen 2 steeds in de meerderheid, echter bleven doelpunten uit. Toch speelde N.V.V. 2 in dezen wedstrijd niet slecht. H.S.V. zat beter op den bal, wat haar ten slotte een 21 over winning bracht. N.V.V. 2 had dezen dag vier invallers voor vier van haar goede spelers. H.S.V. 1 en 2 speelden nu tegen Bergen 1 en 2. H.S.V. I zegevierde met 31, en Bergen 2 met 21. De laatste wedstrijd tussoben Bergen 1 en N.V.V. 1 moest de beslissing bréngen inzake het bezetten der eerste plaats in de halve competitie tusschen N.V.V. 1 Bergen 1 en H.S.V. 1. N.V.V. had in dezen wedstrijd een gemakkelijke taak; op haar slofjes won N.V.V. van Bergen, zooals zij wilde. Deugd, Sepers, Faus en Kaaij scoorden ieder éénmaal, terwijl J. Blokker tweemaal doelpuntte, alzoo bracht deze slappe vertooning N.V.V. een 60 overwinning. Hiermede was N.V.V. I winnaar geworden van een fraai siportibeeld, beschikbaar gesteld door de H.S.V. Rest nog te melden dat ieder speler voor aanvang een Hilles ontbijtkoek ontving. N.V.V. had een invaller voor Barten, waarvoor J. Wit inviel. Het is een pracht dag geweest, met mooi voetbalweer, niet te warm. N.V.V. kan weer met voldoening op dezen dag terugzien. In de zweminrichting aan den Vossegatschendijk te Utrecht zijn internationale zwemwedstrijden NederlandBelgië gehouden. De start van de esta fette 4 x 200 Meter, gewonnen door België.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5