Uit onze Omgeving. Ingezonden Stukken. Fa. Gebr. ROTGANS Opzienbarend geval. 'ANNA PAULOWNA Tot. burgemeester van Anna Paulowna is herbe noemd de heer G. J. Lovink. Burgemeester Lovink herbenoemd. De heer G. J. Lovink is bij Koninklijk besluit her benoemd tot burgemeester van de gemeente Anna Paulowna. K&adsvergaderi n g. Openbare vergadering op Dinsdag 30 Augustus 1932, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. bij beschikking van den Minister van Finan ciën d.d. 18 Augs. 1932, No. 109 is aan deze ge meente een voorschot verleend ingevolge de be palingen der Landarbeiderswet groot f 2150. ter uitbetaling aan den landarbeider J. Paardekooper ter verkrijging van een plaatsje. b. de begrooting voor 1932, alsmede die der be drijven, is door Ged. Staten goedgekeurd d.d. 10 Augs. 1932. No. 77. c. de suppletoire begrootingen voor dat dienst jaar zijn goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 10 Augs. j.1. No. 78. d. de suppl. begrooting over 1932 voor het grondbedrijf is door Ged. Staten goedgekeurd d.d. 10 Augs. j.1. No. 79. e. aan den Anna Paulownapolder is een bijdrage van 40 verleend in de kosten van het éénmaal teren van een paar weggedeelten bij wijze van proef, tot een maximum bedrag van f 500. f. aan den heer L. H. E. de Ridder is eervol ont slag verleend met ingang van 15 September a.s. ■uit zijne betrekking van ambtenaar ter secretarie dezer gemeente. g. van den Minister van Binnenlandsche Zaken is d.d. 9 Augs. j.1. bericht ontvangen dat de gevol gen van eventueele huurverlaging geheel door de gemeente zouden moeten worden gedragen. h. ontworpen is eene verordening tot verhaal van pensioensbijdragen welke om advies is gezonden aan de ambtenaren-vereenigingen. 3. Voorstel tot verlaging van de jaarwedde van den 2en ambtenaar ter secretarie van f 1000 op f800. 4. Voorstel tot intrekking van den vacantietoeslag te beginnen met 1933. 5. Voorstel tot wijziging van de verordening betref fende de heffing van personeele belasting. 6. Verzoek om vermindering van schoolgeld van G. Tiel. 7. Vaststelling pensioensgrondslagen. 8. Voorstel tot wijziging van'het besluit tot het aan gaan van eene tijdelijke geldleening. 9. Vaststelling van de gemeenterekening over 1931. 10. Aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1933. 11. Vaststelling suppletoire begrootingen. 12. Rondvraag. BREEZAND. De heer J. Willemsen. hoofd der R.K. school alhier, is benoemd tot hoofd der R.K. landbouwschool te Steggerda (Fr.). Vergadering Coop. Land- en Tuinbouwaan- koop vereenl ging De Coop. Land- en Tuinbouwaankoopvereeniging hield Vrijdagavond haar algemeen© vergadering bij den heer Jb. Borst. Na opening door den voorzitter, den heer K. Daalder, en lezing der notulen door den secretaris, den heer C. Schilderman. volgde voorlezing van het rapport van den accountant. Op 11 en 12 Aug. is alles gecontroleerd en in goede orde bevonden. De winsten bedroegen in het afgeloopen jaar f 10650.11. de verliezen f 9170.61, zoodat er een winstsaldo is van f 1479.50. De balans per 30 Juni 1932 sluit in activa en passiva op een bedrag van f 21460.19%; de winst- en verliesrekening over het boek jaar 1931192 op f 10650.11. Daar op 30 Juni 1932 nog f 10293.14 was te vorderen en dit bedrag aanzienlijk Ihooger is dan het vorige jaar, verwachtte de accountant dat hieronder een flinke post voor dubieus gerekend kon •worden. Hij stelde daarom voor de totale winst, f 1479.50 te storten in het fonds voor dubieuze posten en ook overigens de uiterste voorzichtigheid te betrachten. De voorzitter merkte naar aanleiding van het rapport op, dat de gewone gang van zaken, de dubieuze posten buiten beschouwing gelaten, goed te noemen is. Hij vond het niet goed de leden-gebruikers, die geregeld afnamen en betaalden te laten opdraaien voor de minder solide betalers, en stelde daarom voor de f 1479.50 winst voor- loopig wel in z'n geheel in genoemd fonds te storten, maar toch te berekenen, hoeveel ieder lid-verbruiker bij ponds pondsgewijze verdeeling van de helft van deze winst zou toekomen. Bij goede gang van zaken zau men dan aan elk het hem toekomende bedrag kunnen uitkee- <ren. De vergadering ging met dit voorstel accoord en keurde het rapport goed. Uit de omzetstaten bleek, dat er 538557 K.G. veevoe der en 552886 K.G. kunstmest verkocht zijn. De to tale omzet van goederen bedroeg dus 1..091.443 K.G. en de omzet in geld f 62606.44. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing werden de aftredende heeren C. Schilderman, E. Romar en C. v. d. Linden herkozen. De heeren namen hun herbenoe ming aan en toen men na een korte bespreking beslo ten had de vacantieregeling en de vacantie-toeslag voor het personeel ongewijzigd te laten, sloot de heer Daal der de vergadering, dank brengende voor de opkomst en de aangename wijze waarop de besprekingen waren gevoerd, De heer R. Blankevoort Jr. slaagde te Amster dam voor het examen radio-monteur. Officieel© med'edeelingen voetbal vetfeenïgfcng B.K.C. Programma voor Zondag 28 Aug. Het eerste elf tal speelt te Andijk, nam. 5 uur; vertrek 3 uur. Het tweede speelt thuis om half drie tegen de Heldersohe Zwaluwen. Dinsdag 30 Augustus, 's avonds half 9, vergadering van leden en donateurs. LANGEND JJ K We vernemen dat de Langedijker Rijvereniging haar medewerking zal verleenen bij het Koninginne- feest te Broek op Langendijk. Als gevolg van de aanneming der voorstellen inzake fondsvorming voor tuinbouwproducten, die den minimum-prijs niet opbrengen, zal dit door de beide groote veiling6vereenigingen alhier worden in toepassing worden gebracht, daar allebei zich reeds in dien zin hadden uitgesproken. Op de Vrijdag 28 Augustus gehouden bloembol lenveiling was de aanvoer pl.m. 1.40.000 stuks. De vol gende prijzen werden besteed: After Glous f 0.45, Artus sf 0.25—0.60, Baron de Latonay f 0.350.50, Bartigon f 0.150.55, Brillant Star f 0.550.70, Clara Butt f 0.100.70, Couleur Cardinal f 1.151.75, Couronne d or f 1.95, Cramoisie Brillant f 0.250.40, Crimzon Queen f 0.80, Dream f 0.100.75, Duchess de Parma f 1.55, Europa f 0.15, Farnecombe Sanders f 0.451.00, Feu Andert f 0.75, Feu Brillant f j.751.40, Flamingo f 0.60—1.35, Fred Moore f 0.3—0.85, Gretchen f 0.30—0.45, Ibis f 1.70— 2.00, Inglescombe Pink f 1.20, Inglescombe Yellow f 0.451.10, Iris Imperator f 0.050.64, King of the Yellow 2.00, La Merveille f 1.05, La Preciose f 0.80, La Reine f 0.25, La Reine Max f f2.05, La Tulipe Noire i 1.20, Mad. Krelage t 0-60—0.70, Mr. Hoon f 1.05, Mr. Stanley f 0.45, Murillo f 0.40—1.80, Peach Blossom f 0.951.60. Ph. Comminet f 0.65, Pride of Haarlem f 0.200.35, Prins van Oranje 1.35, Prins van Oostenrijk f 0.651.25, Prinses Elisabeth f 0.50 1.10, Prosperity f 0.50, Rose Grisdelin f 0.250.30, Rose Luisante f 0.451.15, Scarlet Duc f 0.35, Thee roos f 0.701.00, Umbulatum Lelies f 0.800.90, Vic. d'Olivere f 0.90, Will. Copland f 0.10—1.25, Will. Pitt f 0.351.40, Witte Zwaan f 1.351.80, Zwanenburg f 2.152.40, alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. Als korpsspelers van de sociëteit Vriendenkring naar de Nat. Kolfwedstrijden te Barsingerhorn zijn aange wezen de heeren C. Langedijk, T. Pranger en K. Lan- gedijk. De toren van de Ned. Herv. Kerk alhier is in repara tie. Timmerlieden zijn er bezig om de noodige reparatie's te verrichten, terwijl de schilder voor een nieuwe fris- sche kleur zorgt, waardoor de toren een vriendelijke aanblik geeft, BROEK OP LANGENDIJK. Ds. W. Banga, van 1907 tot 1914 predikant bij dc Doopsgezinde Gemeente alhier, vierde gisteren tè Purmerencl zijn 25-jarig ambtsjubileum. ZUID-SCHARWOUDE. Men deelde ons mee, dat als gevolg van de heer- sehende malaise, door het Oranje-comité geen feest viering van den verjaardag der Koningin zal plaats vinden. Heden (Vrijdag) heeft hier de uitbetaling van dc rentelooze voorschotten plaats gehad. In het ge heel is ongeveer f 23000 uitbetaald, terwijl ongeveer 14 dagen geleden reeds f 6300 was betaald. We vernamen dat vanwege het Bannebestuur de Achterbruggracht op sommige plaatsen zal wor den uitgediept. Dit zal geen overbodig werk zijn en ongetwijfeld verdiende het aanbeveling, de beide grachten eens radicaal uit te diepen. BARSINGERHORN Als voorbereiding voor de op 11, 12 en 13 September a.s. te houden Nationale Kolfwedstrijden, uitgaande van den Nederlandschen Kolfbond, werd in de baan van den heer de Graaf alhier een 50-slagen-wedstrijd gehouden, waarvan de totaaluitslag luidt als volgt: lste klas: 1. C. Langedijk, Ons Genoegen, Noord- scharwoude 508 punten; 2. J. Goet, Recht Door, Alk maar, 508 punten (na loting met den heer C. Lange dijk) en 3. T. Pranger, Vriendenkring. Noordschar- woude, 503 punten. Serieprijs P. Kostelijk, Recht Door, Alkmaar, met 113 punten. 2e klas: 1. P. Quant. Wa.rmenhuizen, 486 punten; 2. F. Muileboom, Ons Genoegen, Noordscharwoude 479 p.; 3. K. Langedijk, Vriendenkring. Noordscharwoude 467 p.; Serieprijs L. Hagenaar, Recht Door, Alkmaar 110 p. 3e Klas: 1. K. Kat. Volharding. Oudkarspel, 436 p.; 2. L. Stokman, Volharding, Oudkarspel 423 p.; 3. D. Bakker, Ons Genoegen, Noordscharwoude 404 p. Serie prijs M. J. Ridder, Mik Wis, Koog aan de Zaan met 99 punten. Een extra prijs werd nog toegekend aan H. Ero, Mik Wis, Koog aan de Zaan, die met sajetballen 490 had geslagen. De wedstrijden, die op verschillende dagen werden gespeeld, hadden een prettig verloop. Politie. Gevonden; Een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. ZURE Donderdagmiddag zag de heer Bruin, bewoner van de boerderij „Kweeklust" in den Boschweg onder tZand zich genoodzaakt de hulp van de motorspuit in te roepen bij het verwerken van een hooiklamp bij de boerderij. De hooibroei was al zoo hevig, dat gevaar voor brand bestond, waarbij tevens de boer derij groot gevaar zou loopen. Naar wij vernemen heeft door nathouden de motorspuit het brandge vaar bezworen. Burgerlijke Stand. Ingeschreven van 19 tot en met 25 Aug. 1932. Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van Gerardus Xicolaas Verduin en Alida Dapper. ftlaas, zoon van Jan Gerrit Dekker en Jannetje Loosman Ondertrouwd: Johannes van der Wal, 20 jaar, grondwerker, te Zijpe en Gepke Fennema, 18 jaar, te Schagen. Getrouwd: Pieter Noordstrand, 35 jaar, landbou wer te Oude Niedorp en Catharina Anna Schilder, 31 jaar, te Zijpe. Pieter Kossen, 22 jaar. schipper en Antonia Keppel, 21 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Geene. B. en W. dezr gemeente hebben aan de fam. Brom mer te St. Maartensbrug, vergunning verleend tot het herbouwen van de onlangs afgebrande boerderij. De voetbalvereeniging „Petten" te Petten heeft toe stemming gekregen tot het houden van een kleine verloting. De bedoeling is 1000 loten uit te geven. De navolgende ingeschrevenen van de lichting 1932 zullen op 4 October a.s. moeten worden inge lijfd bij het 21e Regt. Inf.: W. G. Bouthoorn, A. P. Schilder en Jb. Swan. Aan de afd. „Zijpe-Callantsoog" van het Witte Kruis is ten behoev van de t.b.c.-bestrijding een Rijkssubsidie toegekend van f365.—. 'T ZAND. Ook hier ter plaatse is men thans bezig met het op het teerdek van den Rijksweg aanbrengen van een flinke laag fijn grint. Dit werk wordt door het Rijk in eigen beheer uitgevoerd en zal het slipge vaar bij nat weer zeer zeker opheffen. Gezien de massa ongevallen welke daardoor ge durende het afgeloopen jaar op bedoelden gladden weg zijn voorgekomen, is het niet anders dan toe te juichen dat men althans voor het a.s. natte herfst weer, afdoende maatregelen neemt. We vernemen dat het de bedoeling is om het traject van den Hel der tot Burgervlotbrug aldus te behandelen. A.s. Zondag komen op het Geel Rood-terrein al hier tegen G.R. I en II spelen de clubs Meervogels I en II van Akersloot. Tot kapelaan bij de R.K. Kerk alhier is benoemd de WelEerw. heer C. H. Willemse te Warmond. SCHAGERBRUG. Het wederopbouwen van de onlangs verbrande boerderij van Mevr. de Wed. A. Brak alhier is op gedragen aan den heer A. van Eekeren te Keins- merbiaig. HAREN KARSPEL DIRKSHORN. De Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" alhier is uitgenoodigd, begin September ten huize van den heer Luikes Butter te Callantsoog te komen opvoe ren het blijspel „In de Radio", waarmede de ver- eeniging verleden jaar alhier veel succes behaalde. Vervolgens zal te Oudkarspel worden opgevoerd „De Voetbalkoning", het successtuk van dit jaar. Onder begunstiging van mooi weer heeft ook al hier een rit met de Ouden van Dagen plaats gehad. Met een drietal autobussen en eenige particuliere auto's werd gereden over Purmerend naar Amster dam, waar een bezoek aan Artis werd gebracht. 91 oudjes, waaronder een moedertje van 91 jaren, na men deel aan den rijtoer. Zoowel onderweg als in Artis werd veel genoten De terugtocht werd ge maakt over Haarlem met een rustpauze te Bever wijk. Even ten Noorden van Alkmaar ondervond men ecnig oponthoud, daar aan den weg lag een nagenoeg bewusteloos meisje, dat een ongeluk met een motorfiets had gehad. Zuster Lanjouw uit Ha renkarspel. die den tocht meemaakte, verleende hulp bij het binnenbrengen van de patiënte. Aan de grens der gemeente bij Tuitjenhorn werd de stoet opgewacht door het Fanfarecorps aldaar, hetwelk den stoet met muziek begeleidde tot de Huisjes, alwaar eenigen tijd werd gestopt. De Waarlanders en Dirkshorners reden nu verder naar Dirkshorn, waar men eveneens werd ontvangen met muziek van „Onder Ons". Zonder ongevallen werd de reis volbracht, tot groo te voldoening zoowel van geleiders als van de ouden. Met genoegen zullen allen zich nog lang dezen ge noeglijken dag herinneren. KOE GR AS JTJLIANADORP. Treurig ongeval. 4-JARIGE KLEINE DOODGEREDEN*. Donderdagmiddag om ongeveer half zes uur heeft op den Rijksweg bij de overhaal naar Breezand een ernstig ongeval plaats gehad, hetwelk aan het 4-jarige dochter tje van den aldaar wonenden L. E. het leven heeft ge kost. Ongeveer dien tijd passeerde aldaar de bus van den sneldienst AlkmaarDen Helder, kort daarachter (ongeyeer een 60 meter) kwam de vrachtauto van de fa. van Koningsbruggen. De kinderen zaten met hun drieën in het gras aan den kanaalkant. Na het passee- ren van de snelhus, is de 4-jarige T. E. opgestaan en op den weg gegaan, geen erg hebbende in het dreigen de gevaar. Ook de autobestuurder heeft het kind niet gauw genoeg opgemerkt, met het noodlottig gevolg dat de kleine door de auto gegrepen werd en op het rech terspatbord meegesleurd werd. Spoedig stond de auto, een der inzittenden het onheil ziende, was reeds daaruit gesprongen. De bestuurder had op het laatste moment met kracht het stuur omgegooid, maar het was te laat. Ernstig gewond werd het kind opgenomen en door den heer J. L. met zijn auto direct naar het Marinehospi taal te Den Helder vervoerd, maar onderweg was de kleine reeds overleden. De chauffeur van de vrachtauto had reeds de politie van een en ander in kennis ge steld, terwijl later ter plaatse een uitgebreid onderzoek is ingesteld. CALLANTSOOG Op Maandag van kermis (5 Sept.) zal in het Hotel Duinzicht van den heer Luikes Butler eene toonecl- voorstelling worden gegeven door het zoo gunstig bekende tooneelgezelschap „Nieuw Leven" van Dirkshorn. Opgevoerd wordt dan het geestige en vroolijke blijspel „In de Radio". OUDE NIEDORP Volksspelen. Ter gelegonheid van de kermis werden, evenals voorgaande jaren wederom volksspelen gehouden, georganiseerd door het bestuur van „Plaatselijk Be lang". De uilslag laten wij hieronder volgen: 1. Handbalwedstrijd voor de oudste schoolkinde ren: De spel verhouding was 87. Gewonnen werd door de „rose bandjes". 2. Hardrijden op fietsen voor ongehuwde man nen: le prijs A. v. d. Gracht; 2e prijs J. Krouwel; 3e prijs C. van Zoonen. 3. Hardloopen met hindernissen voor gehuwde mannen: le prijs K. Vormer; 2e prijs P. Meereboer: 3e prijs J. Biersteker; 4e prijs D. Kriller; 5e prijs H. Hollander. 4. Koppensnellen voor dames: le prijs mevr Mee reboer; 2e prijs mv. Groen; 3e prijs mv Wals; 4e prijs mv. Postma; 5e jrijs mv. Liefhebber. 5. Zakloopen voor jongens: le prijs M. Balk; ?e prijs J. Meereboer; 3e prijs L. de Jager; 4e prijs Jb. Zwaag. 6. Balgooien voor meisjes: le prijs G. Fijma; 2e prijs M. Meereboer; 3e prijs C. Blom; 4e prijs J. de Jager; 5e prijs J. Beemsterboer. 7. Hindernisrijden met auto's: le prijs W. Heines en N. Heines; 2e prijs J van Zoonen en echtgenoote; 3e prijs C. Marees en B. Heines. W 1 E RINGEN L. RijVereeniging „Wieringen" rijles ln de manege op Zondag a.s., 's morgens half tien. Concert. De muziekvereen. „Harmonie" gaf j.1. Donderdagavond bij gunstig weer een goedgeslaagd concert in de tent op het terrein van den heer Jb. Bruul. De belangstelling was weer groot. Het publiek stelt dan ook prijs op deze concerten. Wogmeer, 25 Augustus 1932. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u, in uw eerstvolgend nummer het volgende te willen opnemen. In uw blad van 24 Aug. komt voor een verslag van de vergadering der Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Opmeer en O., waarin uw verslaggever een abuis heeft gemaakt. Daarin staat, dat de winst van de verloting heeft be dragen f 1125. Deze zin is niet juist en vele onbe voegden zouden daaruit de opmerking kunnen maken, dat een verloting nog al veel winst maakt Dit moet als volgt omschreven worden. Volgens besluit van den Minister tot het verkrijgen van de goedkeuring voor het houden van een loterij ten behoeve van een landbouw tentoonstelling moet men 15 pet. der nominale waar de der verkochte loten afdragen aan andere algemeen erkende openbare belangen, niet met den landbouw in betrekking staande. Hieruit blijkt, dat het geen winst is, maar een verplichting. Deze gelden worden door ons afgedragen aan de Witte Kruisafdeelingen, welke tot het ressort van de afd. Opmeer en O. behooren. Met beleefde dank voor de opname teeken ik: Hoogachtend, J. HARP. Secretaris. Een bijzondere methode. Hoe krijg ik mijn vordering betaald. Een Weensch handelaar in koloniale waren heeft met succes een methode toegepast, die in Indië gebruikelijk is bij den schuldeischer, die zijn vor dering niet betaald krijgt. De Indische crediteur gaat zitten voor de deur van den weigerachtigen schuldenaar en weigert het opnemen van elk voed sel, zoolang hij niet betaald wordt. Wanneer hij daarbij van honger sterft, dan komt in het hier namaals zijn bloed op het hoofd van den schulde naar. Do Weensche handelsman had blijkbaar meer vertrouwen in deze Hindoesche methode, dan in de middelen, die het moderne Europeesche rechtswezen den crediteuren verleent. 24 Uur lang bleef hij voor de deur van zijn debiteur zitten, daarna smaakte hij de voldoening zijn vordering betaald tc zien. De politie wilde niet ingrijpen, daar de openbare orde niet was verstoord en de handelaar geen geweld had gebruikt. Barometerstand Zaterdagmorgen 9 uur 763 min. Temperatuur: 19 gr. C. 66 gr. F. Vooruitzichten: Kans op regen. Goedkoop Fotografeeren. 45 cent een Gevaert, Agfa of Kodakfilm, 6x9. 55 cent een Agfa-Isochrom-fiim 6x9. ©O cent een 6'/2 x 11 film. Deze aanbieding s tijdelijk en zoolang de voorraad strekt. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. Malaise in de bierbrouwerijen Niettegenstaande den waren zomer neemt het bierverbruik af. Dreigend ontslag van personeel. Uit het overzicht van de opbrengst der Rijksmid delen gedurende Juli bleek o.m. eene luttele stijging van den bieraccijns, hetgeen toegeschreven werd aan een iets toegenomen verbruik in dezen warmen zomer. Men deelt thans aan do N. R. Crt. mede, dat deze stijging niet anders dan een zeer toevallig verschijn sel is. Dc groote brouwerijen, die het grootste gedeelte van den bieraccijns betalen, hebben namelijk een crediet van 3 maanden, overeenkomende met den gemiddelden tijd, dien het bier in dc legkelders blijft liggen, alvorens verkocht le worden; hetgeen in Juli betaald wordt, is dus April gebrouwen en nu heeft toevallig April van dit jaar 5 betaalweken ge had tegen April van het vorig jaar slechts 4. In werkelijkheid is dus de toestand in de brouw- industrie aanmerkelijk minder gunstig dan uit de kleine accijnsstijging van Juli '31 op Juli "32 zou schijnen. De werkelijke toestand komt duidelijker tot uitdrukking als men de opbrengst sedert 1 Jan. 1932 vergelijkt met de overeenkomstige periode in 1931. Wij zien dan dat de totale accijns, die betaald is, van f 7.585.019 gedaald is tot f 6.276.782, dus een daling van ruim 17 pet. Wat het bierverbruik betreft, kan dan ook reeds thans voorspeld worden, dat, niettegenstaande het enorm veel warmere weer in deze maand Augustus, de omzet van Augustus 1931 toch niet zal worden bereikt. Al» verder bewijs van den achteruitgang in het brouwerij bedrijf, gevolg van de crisis en ook van de nieuwe Drankwet, kan dienen, dat verschillend© i trouwerijen hun personeel beginnen te verminderen. Ook de Rotterdamsche brouwerijen deden die reeds door niet-aanvulling van opengevallen plaatsen, maar de toestand in het brouwerij bedrijf is nu zoo danig, dat binnenkort een honderdtal werklieden .tal moeten worden ontslagen, voor een groot ge deelte vast personeel, dat reeds jaren in de brouwe rijen werkte. Bekend rechtsgeleerd© ln Canada aange houden. Tekort van bijna een millioen. Naar Reuter uit Winnlpeg meldt, Is aldaar John Marchray aangehouden, een bekend advocaat, voor zitter van curatoren en schatmeester van de universi teit van Manitoba en een voorname figuur in de kringen van kerk en school in West-Canada. Men be klaagt Machray van diefstal van 47.000 dollar uit het universiteitsfonds. De aanhouding is gevolgd op de ontdekking van onregelmatigheden in het beheer van fondsgelden. Machray is niet voor den rechter ver schenen, omdat hij ernstig ziek was; hij is tegen een borgtocht van 50.000 dollar op vrije voeten gelaten. Later wordt gemeld, dat het universiteitsfonds ge daald blijkt van 1.600.000 dollar tot minder dan een millioen. Het totaal aan verduisteringen, waarnaar thans een onderzoek wordt ingesteld, moet het milli oen te boven gaan. Machray moet al jaren lang ge speculeerd en gelden verduisterd hebben. DOOR DE STOOMTRAM GEGREPEN. Los-arbeider ernstig gewond. In den afgeloopen nacht is aan het station Kwar dendamme van den spoorweg door Zuid-Beveland een ernstig ongeluk gebeurd. Een zeker, J. S. was aldaar werkzaam bij het lossen van steenkolen. Druk bezig met dit werk, bemerkte hij niet, dat een tram in aan tocht was. Hij werd door de treeplank van de tram gegrepen en zeer ernstig gewond. Een omnibus „opgebracht". Door het handig optreden van een politie kr(jgt een passagier zijn gerolde portefeuille terug. Bij het uitstappen uit een vollen omnibus te Milaan bemerkte één van de passagiers dat hij zijn portefeuille kwijt was. Dadelijk riep hij den conducteur toe: ..Laat niemand eruit! Mijn portefeuille is gerold!" Daar de deuren van den omnibus automatisch te sluiten waren, was aan het verzoek van den beroofde gemakkelijk te voldoen: de deuren bleven dicht en de passagiers in den omnibus opgesloten. Een politie-agent werd geroepen, maar die zag geen kans de menschen in den omnibus stuk voor stuk te fouilleeren, omdat de bus, zooals ge zegd, stampvol was. Daarom liet hij den bus met geslo ten deuren naar het dienstbijzijnd politie-bureau rijden, ondanks de protesten van de passagiers die „d'r uit" wilden en ondanks de menschen die aan de halten ston den te wachten en „d'r in" wilden. Op het bureau begon een systematische fouilleering van de onfortuinlijke passagiers. De politie trof onder hen twee oude bekenden aan, die geen portefeuille op zak, maar wel onder hun zitplaats hadden. Er ontbrak nog niets aan den inhoud, zoodat er een gelukkig mensoh meer het politie-bureau verliet en er twee on gelukkige ex-boeven meer in het bureau bleven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 16