Het Pad langs de Klip VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Auto-ongeluk op den Haarlemmerweg. Vechtpartij met doodelijken afloop. Door een pithon aangevallen. 17-Jarige knaap rerdronken. De Fordfabrieken bij Amsterdam. De bedriegers bedrogen. STRAFZITTING VAN VRIJDAG 26 AUGUSTUS. THE HORSE, THAT CAME BACK! De rossinant, bestuurd door den voerman Arie B., resideerende te Alkmaar, werd op 8 Augustus j.1. door den politieagent v. d. Valk naar het abattoir vervoerd. Het was echter voor bruintje gelukkig niet noodig, dat hierbij de marche funêbre van Chopin werd gespeeld, want het paard was onbeheerd en on bevestigd aangetroffen in de Snaarmanslaan en werd alzoo inclusief het „volgrijtuig" als gevonden voor werp provisioneel in het gemeente-slachthuis gedepo neerd, dus geheel afgescheiden van eenig bloeddorstig opzet. Tegen den inmiddels bekend geworden bestuur der werd echter proces-verbaal opgemaakt, krachtens artikel 154 sub. 11 algem. politieverordening. De delinquent beweerde echter onder de eerste operatie, dat het paard met de leidsels aan een hek- punt vastgezet, vermoedlijk door de speelsche jeugd was bevrijd. De verbalisant, heden ter verificatie ge hoord, lichtte een en ander nog eens uitvoerig toe, waarop mr. Smal, die heden het openb. ministerie ver tegenwoordigde, f 4 boete of 4 dagen vorderde. De Kantonrechter achtte echter verzachtende omstandig heden aanwezig en veroordeelde tot f 1.50 boete of 1 dag. BETROF HET HIER EEN ONBEGRIJPELIJKE HALLUCINATIE VAN RIJKS- EN GEMEENTE-POLIZEI Toen de vorige week de marktvee-expediteur Th. K. te Egmond aan den Hoef terecht stond als verdacht zich op 12 Aug. te hebben schuldig gemaakt aan open bare dronkenschap, welk bij art. 453 strafbaar gesteld feit was geconstateerd op den openbaren weg door rijks an gemeente-politie was geconstateerd, gaf hij met rotsvaste beslistheid te kennen, dat deze schandelijke tenlastelegging volmaakt onwaar was en hij zonder •de minste moeite 40 menschen kon oproepen om deze ontkentenis te bevestigen. Deze pertinente verklaring in deze naar geestrijk vocht riekende affaire deed echter wel eenigszins vreemd aan in verband met het proces-verbaal van den rijksveldwachter B. T. G. Minêe en den gemeente veldwachter J. Kramer, waarin werd gereleveerd, dat genoemde heer K. niet alleen dronken was geweest, maar zelfs onder tamelijk veel kabaal naar de voor dergelijke alcoholconsumenten bestemde gemeentelijke localiteit was overgebracht. Een dergelijke contradictie maakte natuurlijk verhoor van de ambtelijke auteurs, gesteld op heden, noodzakelijk. Ook de vee-expediteur kon eenige getuigen in zijn voordeel mede brengen, hoewel het niet noodig werd geacht, dat hij het ge- heele regiment van 40 man voor den Kantonrechter liet defileeren. Op een dergelijk contingent agrarische troepen is de zaal niet berekend. Heden werd dan deze cause celebre uit den Hoef voortgezet en daarbij zoo veel bijzonderheden ter sprake gebracht, dat gevoege lijk wel meerdere kolommen kon worden gevuld, doch de redactie heeft ons in deze sobere dagen beperking opgelegd, dus volstaan wij met de me .edeeling, dat de heer K., die den laatsten tijd nog al drukke relaties heeft met de heeren, die de gerechtelijke lakens uit deelden, op voorstel van mr. Smal, werd veoordeeld tot f 6 boete of 6 dagen. UIT DE GRABBELMAND. De 21-jarige heer Frans C., chauffeur te Den Helder, liet zijn voet van het rempedaal glippen, toen hij op 24 Mei op den Helderschen weg eensklaps moest stoppen, omdat een vóór hem rijdenden auto, bestuurd door den heer C. Blankendaal uit Bergen, halt hield. Gevolg was een aanrijding, die f 12 schade veroorzaakte. De ver dachte erkende, werd veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen en was bereid de schade te vergoeden. Mein liebchen, was wilst Du nog mehr? Een evepoude vakgenoot, J. A. C. L. te Alkmaar, raakte op 19 Juli te Alkmaar bij de buste van Truitje, de kluts kwijt, verzuimde het verkeersteeken. kwam links van den weg aanlummelen en bracht een bevalli ge wielrijdster, mej. Cor Weijte, danig in de verdruk king. Deze vroolijke jongedame, geheel sans rancune, .weigerde thans iedere schadevergoeding, doch de Mama Justitia. wier glimlachjes gewoonlijk zuur zijn, toonde zich minder belangeloos en werd de chauffeur veroor deeld in totaal tot f 12 boee of 12 dagen. De 42jarige tuinder en gezinscommandant Arie S. te Castricum, die geen knecht meer kan bezoldigen, maakte in Mei van dit jaar van den nood een deugd en zette zijn nog leerplichtigen zoon Johannes aan het wieden, schoffelen en aardbeiplukken. Natuurlijk kwam hij in conflict met de wet, die geen notitie neemt van crisisellende. Maar de kantonrechter bezag het feit in het licht der omstandigheden en bepaalde zich f 2 boete of 2 dagen op te leggen. FEUILLETON. UIT HET ENGELSCH VAN m J. S. FLETCHER. 28. „Eerlijk gezegd, neen," antwoordde Etherton. „Hoewel ik een massa zeer goed mogelijke theorien kan beden ken. Mevrouw Stanbury zou dien armen ouden heer over den rand hebben kunnen werpen, maar dat deed ze niet, daar ben ik zeker van! Hij zou aangevallen en vermoord kunnen zijn om wat hij in zijn zak had. maar er is niets gestolen. En dan is 'me nog iets te binnen geschoten, en U misschien ook, er was on- eenigheid tusschen Sir Cheville en een van zijn pachters. Jim Trippett, eenigen tijd geleden, en Trippet dreigde hem eenige malen. Maar ik meen, dat Trippet het land heeft verlaten dus dat kan het ook niet zijn." „Trippet is al maanden in Amerika", zei Calvert. „Ik heb daaraan gedacht, ik moest hem waarschuwen. Maar zooals u zegt, hij is al lang weg." Etherton gooide zijn sigaren-eindje weg en stak de handen in de zakken. Hij keek zijn bezoeker met een schranderen blik aan. „Weet u wat mij het allerbelangrijkste punt schijnt in deze heele zaak? Ik weet niet of het u getroffen heeft mij viel het direct op." „Wat bedoelt u?" vroeg Calvert „Die plekken op de armen van Sir Cheville." ant woordde Etherton. „Ik heb heel aandachtig naar de me dische verklaringen geluisterd en daarna heb ik er met Marchmont over gesproken. Wat maakte u daaruit op?" „Daarover heb ik niet voldoende nagedacht," erkende Calvert „Wat is uw opinie?" z „Dat Sir Cheville vastgehouden werd!" verklaarde Etherton. „Hij werd niet alleen gegrepen en over de rot sen gegooid hij werd ook gedurende geruimen tijd stevig vastgehouden een of twee minuten. En het was een stevige greep ook. En waarom gebeurde dat? Wilt u mijn oordeel weten?" „Heel graag!" riep Calvert. „Nu," zei Etherton. „Ik denk, dat er twee menschen De 21-jarige lasser Andr. O. uit Den Haag oezocht op 29 Juli per motor Alkmaar, teneinde werk te zoe ken. Hij kreeg daar niet wat hij wenschte, doch wel 'n paar bekeuringen wegens ontbrekend rij- en num- merbewijs en werd veroordeeld tot 7 en 4 gulden boete of 7 en 4 dagen. De touringcar-chauffeur B. M. W. was heel uit Wa teringen gekomen om zich te verdedigen tegen de be schuldiging dat hij op 1 Juli te Castricum over den overweg had gereden, terwijl de boomen in dalende be weging waren. Er werd gereden met drie excursiewa gens en één daarvan was reeds ongehinderd doorge reden, doch toen de tweede door den heer W. bestuurde wagen zich op den overweg bevond, werden eensklaps de boomen neergelaten, 'n manoeuvre, waarop de chauf feur allerminst was verdacht. Maar hij won heden de koek en werd vrijgesproken. De 22-jarige boeren fac. totum Gerh. T. uit Heiloo, zou op 19 Juli te Castricum hebben gewandeld op ver boden duinterrein van de Provincie. Bestaat niet. zei deze onbevoegde duintippelaar, want ik reed op dat mo ment met mijn meisje per fiets op den straatweg. Op 16 Sept. zal men trachten dit raadseltje op te lossen. De Amsterdamsche fondsbode Herman H. was op 15 Augustus met zijn geheele huishouding naar Bergen aan Zee getrokken, om daar van het zilte Noordzeenat te genieten. Hij wierp zijn oppergewaad, dat zijn badcos- tuum camoufleerde, uit en begaf zich te water. Een strandpolitiedienaar frischte hem echter nog meer op. omdat hij had gebaad zonder gebruik te maken van badkoets of tent. De man bleek deze extra douche niet aangenaam te vinden, maar kwam er met f 1 boete of 1 dag nog spotgoedkoop af. De 20-jarige inboorling van Kampong Zijpe had een rijbewijs B. aangevraagd voor het besturen van een mo tor, maar een dergelijk consent A., alléén geldig voor auto's ontvangen. Zonder de fout op te merken, ging hij aan den riebel, doch in den avond van 14 Aug., toen te Bergen werd bemerkt, dat zijn achterlicht niet scheen, werd ook de onjuiste rijvergunning geconstateerd. Mr. Smal had medelijden met het groene Zijpertje en requireerde f 0.50 boete voor het rijbewijs en f 2 voor het gebroken lampje, maar de kantonrechter roemde heel wat hooger en veroordeelde tot f 6 boete of 6 dagen en f 4 of 4 dagen. Een 39-jarige koopvrouw te Alkmaar, mej. Antje M.. die gewoonlijk per rijwiel haar clientèle bezocht, dacht er op 16 Aug. in het vuur van haar handelsijver heele- maal niet aan, dat de Appelsteeg te Alkmaar voor be reden rijwielen taboe is verklaard. Het gevorderde los geld, om haar kennis in de stedelijke verkeersregeling te bevorderen, bestaande uit f 2 boete of 2 dagen, viel de goede vrouw blijkbaar lang niet mee. De 44-jarige metaalbewerker Albert v. d. W. te Alk maar had op 14 Aug. een paar oude kennissen ontmoet en dit heuglijk weerzien met een stevig glaasje gevierd. Hij gevoelde zich daarna wat beneveld en begaf zich in een der gemeentelijke plantsoenen, om weer wat op verhaal te komen. Voor hij echter voldoende was opge kikkerd, verscheen een politieagent, die de kuur verder in het gemeentelijke locaaltje, eertijds „spekhok" ge naamd. deed voortzetten. De expeditie, zoowel als het gebruik der inrichting was kosteloos, maar het rijk plukte de voordeel en: f 3 boete of 3 dagen. Mej. Afina D., 'n 22-jarige kantoorbediende, wonende te Bergen, had op 18 Aug. ijselijk veel haast en reed met haar rijwiel in de bocht ChoorstraatLangestraat links van den weg; ook nam zij geen notitie van een ambtelijk bevel om af te stappen. Dit werd de jonge dame heden nog het meeste kwalijk genomen en de boete was dan ook niet minder dan f 6 of 6 dagen. De 20-jarige schippersknecht J. Wint. Oudorp, slin gerde op 20 Aug. in beschonken toestand over den Ko ningsweg te Alkmaar. Misschien dat ook wel eens de weg van een koning niet in de rechte lijn ging, maar dit gaf ons schippertje nog geen vrijheid dit voorbeeld te volgen, en werd hij heden veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen. De stoker Theodorus Sch. te Bergen had in den avond van 20 Aug. toen zijn eigen rijwiel kaduc was, in de haast om naar de fabriek „Uithoorn" te komen, de fiets van zijn echtgenoote, waaraan een reflector ontbrak Zijn arbeidsijver werd heden geprezen, maar zijn porte monnaie "n gulden afgetapt. De heeren J. V. en E. P. te Egmond aan Zee zouden zich op 13 Juli hebben opgehouden in de duinen van den heer v. d. Vliet, onder Egm. Binnen en alstcen hun naar wild speurende honden niet terug hebben ge roepen. Zij stonden heden terecht, dcch na hun ent- kentenis werden zij op hun beurt terug geroepen op 16 Sept., teneinde kennis te nemen omtrent hetgeen jacht opziener v. d. Berg over deze aangelegenheid heeft mede te deel en. met hem bezig waren. Een hield hem stevig van achte ren vast, terwijl de ander van voren zijn zakken door zocht. Zoo is het waarschijnlijk gegaan!" „En het doel?" vroeg Calvert. „Dat testament!" antwoordde Etherton. „Hoewel ik niet begrijpen kan waarom, en hoe iemand, behalve Birche zijn zaakwaarnemer, wet enkon dat hij het bij zich droeg. Maar ik wed om alles, dat het om het tes tament te doen was." Calvert schudde het hoofd. „Niemand zou van het vernietigen van dat testament voordeel kunnen hebben behalve mevrouw Stanbury en haar zoon," zei hij. „U vermoedt natuurlijk niet, met welk doel het testa ment gestolen werd." hernam Etherton. „Er schuilt een of ander mysterie achter deze zaak. dat opgehelderd moet worden." „Dat weet ik ook wel!" bevestigde Calvert. „Maar wat mij opvalt bij deze testament-geschiedenis, is dit net zooals u zei. niemand, behalve meneer Birch wist, dat Sir Cheville het in zijn zak had." „Hoe weet u dat?" vroeg Etherton met 'n scherpen blik. „Hoe kan iemand Birch of wie ook dat weten? Hoe weet u, dat Sir Cheville niet tegen iemand andere gezegd had. dat hij zijn testament ging onderteekenen? Hij deed dat inderdaad hij heeft het den kolonel ver teld. En misschien ook aan anderen. Dat testament is de grondoorzaak van alles de Hemel weet waarom!" „Hm! 't Is een vreemd geval!" zei Calvert. „Jammer, dat we de vinger-afdrukken op de mouwen van zijn jas niet hebben kunnen zien! Dat was totaal onmogelijk. Maar de man, die hem gegrepen heeft, moet buitenge woon sterke spieren gehad hebben, buitengewoon sterk naar wat do doktoren verklaarden!" Onwillekeurig kon Letty een uitroep niet bedwingen. Haar vader en de inspecteur wendden zich naar haar, met een verwonderd vragenden blik in hun oogen. „Wat is er kind?" vroeg Etherton. „Is je iets opgeval len?" „Ja, maar ik geloof niet, dat ik het moet zeggen", antwoordde Letty. „Ik herinnerde me plotseling iets." „Als het iets met de zaak te maken heeft, juffrouw Etherton," begon Calvert. „Vooruit," beval Etherton. „Niets achter houden. „Wel," zei Letty aarzelend. „Ik dacht er aan, dat Bradwell Pike zulke buitengewoon sterke vingers heeft! En zijn duimen! Onlangs ontmoette ik hem aan den kant van den weg, hij herstelde een gat in zijn fiets band. Ik keek ernaar, hoe hij de band weer opzette. Hij heeft van die banden met straaldraad en ik weet, Idat zelfs de knechts in de rijwiel-herstelplaats van Wal- bank die banden niet zonder klemmen weer kunnen opzetten. Maar Pike deed het met z'n vingers en dui- Twee gewonden. Zaterdagmiddag te kwart over twaalf wilde op den Haarlemmerweg bij den Uitweg de chauffeur van een vrachtauto, die in de richting Amsterdam reed, een voor hem rijdenden auto, eveneens een vrachtauto, inhalen. Hij haalde daarbij te weinig naar links uit. met het gevolg, dat beide auto's met elkaar in aan raking kwamen. Door de botsing sloeg de voorste auto om, de chauffeur en een naast hem gezeten 13-jarige jongen, kwamen op straat terecht en liepen beiden een her senschudding op; per auto van den G.G. en G.D. zijn de slachtoffers naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. De omgeslagen auto had zware beschadigingen aan de carrosserie opgeloopen; de andere auto was nagenoeg onbeschadigd; tegen den chauffeur er van is procesverbaal opgemaakt. Het gebeurde trok veei belangstelling. Oude veete te Drachten altgevochten. Man met een zeis gedood. Drachten. 28 Augustus: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich aan de Zuiderdwarsvaart te Drachten een drama afgespeeld, waarbij de 40-jarige N. Numan het slacht offer is geworden. De gebroeders Jan en Tromas Numan hadden den avond in verschillende cafés te Drachten doorge bracht. Na sluitingstijd begaven zij zich huiswaarts. In de nabijheid van hun woning ontmoetten zij ze keren I\. van der Terp, die eveneens daar woonach tig is. Van der T. was vergezeld van zijn vrouw. Bij het erf van Van der Terp ontstond tusschen de man nen en woordenwisseling, waarbij een oude veetc werd opgehaald. De woordenwisseling ontaardde in een vechtpartij, tusschen de Numans en Van der Terp. waarbij de laatste uit zelfverdediging zich met een zeis te weer stelde. Hij trof daarbij Jan Numan in de zijde. De verwondingen waren* van zoo ernstigen aard, dat de dood spoedig intrad. De politie heeft een onderzoek ingesteld en Tho mas N'uman aangehouden., terwijl Van der T. voor- loopig op vrije voeten blijft. De beide N'umans staan ongunstig bekend. Van der T. daarentegen goed. Opwindend avontnnr in een Engelschen die rentuin. Oude oppasser nog juist kans gezien om uit de kooi te krnipen. Een oppasser van den dierentuin te Manchester heeft Donderdag een opwindend avontuur beleefd. De man. die de oudste oppasser is in het reptielen huis. bevond zich in de kooi van oen pithon van ne gen meter lengte, om den waterbak schoon te ma ken, toen hij door het. dier werd aangevallen. Het beest lag boven in de kooi en scheen in slaap. Door een gelukkige ingeving keek de oppasser naar bo ven cn zag toen meteen den kop van het dier op zich toeschieten; hij schrok zoo, dat hij viel. Dit was zijn behoud, want daardoor schoot de kop van de slang rakelings langs zijn hoofd. De pithon maakte zich gereed voor een tweeden aanval, doch de op rasser zag nog juist kans om de kooi uit te krui pen. Toen hij deze dichtgooide sloeg met een harden slag de kop van den pithon er tegenaan. Het beest herhaalde die aanvallen tegen c!e sterke glazen deur nog vele malen. Een groot aantal bezoekers was ge tui' geweest van den aanval doch verscheidene!) hun. er waren uit angst gevlucht. De directie van den tuin liet het reptielenhuis nu ontruimen, tot dat het beest wat tot bedaren was gekomen. Naar de oppasser verklaarde, had het beest hem nog eens een l:e r aangevallen, maar toen had hij het gemak olijk kunnen ontwijken. Do betrokken pithon moet mee:* dan dertig jaar oud zijn en de langste slang in eenigen I'.ncelschen dierentuin. '.jen zoo gemakkelijk als- wat!" „Zij heeft gelijk!" zei Etherton. „De kerel heeft spie ren als van stsel. Ik heb op mijn kantoor eens gezien, dat hij een stuk hand-gesmeed ijzer omboog, alsof 't een stuk berdpapier was." Alle drie keken elkaar aan en Calvert stond op. „Soms ziet men op een eigenaardige manier licht," merkte hij veelbeteekenend op. „Ik geloof, dat we moe ten zien gewaar te worden wat Pike dien nacht bij de Zwarte Klip uitvoerde!" „Er zijn nog veel meer dingen, die we moeten weten." voegde Etherton hem toe. „Niet alleen wat Pike betreft." Calvert fietste terug naar Hallithwaite, naar het hoofdkwartier der politie van het graafschap. Hij ging naar den commissaris en vertelde hem van zijn gesprek met Etherton. De commissaris luisterde zwij gend en knikte toen begrijpend. „Zoo!" zei hij. „Het testament is terecht. Vroeg in den middag is het gevonden in het loketje van Sir Cheville op de club, Sindal, de advocaat, is juist met Sir Marston hier geweest om me dat te vertellen," en toen deelde hij Calvert de bijzonderheden mede. „We hadden een zeer vertrouwelijk gesprek," ver volgde hij. „Sindal gelooft, dat het testament met op zet ln dat loketje verborgen was. Calvert, na den moord, misschien een dag daarop." „Ja," meende Calvert. „Dat is wel mogelijk." „Het staat bij mij vast," ging de commissaris door, dat Sindal Birch verdenkt! Hij wilde niet veel zeggen, maar hij bleef volhouden dat niemand dan Birch kon weten, dat Sir Cheville het testament dien nacht in zijn zak had. Maar waarom zou Birch Op dat oogenblik opende Mugatroyd de deur. Toen hij den commissaris en den inspecteur zag, kwam hij binnen. „Hoort u eens!" zei hij, met een veelbeteekenenden blik van den een naar den ander. „Die Pike! Die is van plan er van door te gaan naar Amerika. Het zit zooen hij vertelde Pike's bezoek aan den scheepsagent. „Wat zullen we doen?" eindigde hij. „Waar is hij op het oogenblik?" vroeg de commis saris. ,Jn het Watson Restaurant, hij eet een biefstuk," antwoordde Murgatroyd. „Hij is daar nog wel even mee bezig maar over een half uur gaat er een sneltrein naar Liverpool. „Neem Hanson mee vang Pike bij de deur op en vraag hem even op het bureau te komen," zei de commissaris. „Zeg hem, dat we nog iets van hem willen weten. M-aar wees voorzichtig zoodat hij geen argwaan krijgt." Niettegenstaande zijn zelfvertrouwen schrok Pike Bij het duiken in het LaadkanaaL Dezen zomer wordt het Laakkanaal bij Den Haag door de jeugd druk als zwembassin gebezigd. De brug gen over het kanaal worden als duikgelegenheid ge bruikt. Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur was aan den Fruit- weg wederom een aantal jongens aan het zwemmen. Een hunner de 17-jarige A. S., uit de Van Raven- steijnstraat dook van een brug, doch kwam niet meer boven. Even later zag men hem een oogenblik aan de oppervlakte komen, om spoedig weer in de diepte te verdwijnen. Men begreep, dat den jongen iets overkomen moest zijn, zoodat verschillende zwemmers naar hem doken. Het gelukte hun S. boven te brengen, doch helaas in levenloozen toestand. De geneesheer van den inmiddels ontboden G.G. Dienst constateerde den dood. Het lijk werd daarop naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Over drie weken zal met de productie woa den begonnen. Met den bouw van de nieuwe Fordfabriek by de Hem- brug is men thans zoover gevorderd, dat men over dri« vreken op bescheiden schaal met de productie kan be ginnen. Het bedrijf wordt geheel ingericht volgens het systeem van den loopenden band. De groote transport band. waarop de auto's gemonteerd worden, is gereed gekomen. Voorloopig zal men wagens van de eenvou digste constructie produceeren. Het ligt in de bedoeling naarmate de bouw vordert het geheele bedrijf succes sleveiyk in werking te stellen. De onderdeelen. waaruit de automobielen in de fabriek aan de Hembrug worden samengesteld, zullen in hoofdzaak van de Engelsche Fordfabrieken worden aangevoerd. Op een nader te bepalen tydstip zal de nieuwe fabriek officieel in gebruik worden genomen. RUSSISCHE LUCIFERS. Merk: Dorus Rijkers. Naar aan het bestuur van de Vereeniging Neder- landsch Fabrikaat wordt bericht, is hier te lande een groote partij lucifers van Russichen oorsprong, die het merk Dorus Rijkers dragen, aangevoerd. Het bestuur van het Helden-der-Zeefonds Dorus Rijkers heeft aan het bestuur van Nederlandsch Fa brikaat meegedeeld, dat dit fonds niets' te maken heeft met deze lucifers. Een aardig staaltje van humor, waar over de Londensche politie zoo na en dan weet te beschikken. Dezer dagen kreeg op een avond do heer Moody, de directeur van de radio-tentoonstelling die op het oogenblik in het gebouw Olympia te Londen gehou den wordt, een telefoontje met de boodschap, dat do sultan van Muskeesch op het Fransche gezantschap vertoefde en met zijn adjudant de tentoonstelling zou komen bezoeken. Het gezantschap hoopte dat men voor behoorlijke ontvangst zou zorg dragen. De heer Moody vertrouwde het zaakje niet erg en stelde den rechercheur die op Radio-olympia dienst deed van zijn vermoeden in kennis. Even later verscheen een rijke auto voorzien van de Fransche vlag voor het gebouw. Er stapten twee schil derachtige figuren uit, die groene tulbanden droegen bezet met glinsterende steenen. lange gele gewaden, sandalen en leerachtig gebruinde gezichten. Zij werden ontvangen door twee hoofdambtenaren der tentoon stelling en den rechercheur die hen al spoedig ont maskerde als een paar bedriegers. Er werden twee geuniformde agenten geroepen en de sultan die als zijn woonplaats een adres op Maida Vale opgaf en zijn opperjagermeester werden in een taxi gezet die met ken wegreed. Nu komt het mooiste van de grap, een aardig staaltje van de humor, waarover de Londen- ~che politie bij tijden weet te beschikken. De taxi reed hen naar de drukste straat van de volkswyk Ham- mersmith, waar de heeren afgezet werden met de boodschap, dat ze nu maar moesten zien thuis te komen. toch, toen hij de beide detectives herkende, Maar hy beheerschte zich dadelyk en zyn stem klonk rustig, toen hy van den een naar den ander keek en op Mur- gatroyd's verzoek antwoordde. ..Ik heb anderé niet veel - tyd op 't. oogenblik," zei hij. „Ik heb een afspraak. Wat is er?" „De commissaris wil u nog enkele dingen vragen," antwoordde Murgatroyd, „want er zyn weer een paar dingen bekend geworden, waar hy uw meening over hooren wil. Gaat u maar mee naar het bureau meneer Pike daar kunnen we rustig praten." Pike zag geen gevaar voor zichzelf en hy volgde de belde mannen door een zijstraatje naar het hoofd bureau, waar de commissaris en de Inspecteur hem v/achtten. Zelfs toen vermoedde hy nog niets en hy knikte hen koel-vertrouweiyk toe. „O, meneer Pike." begon de commissaris terloops. .Juist gaat u zitten." Hii wees naar een stoel, dicht by zyn eigen bureau en Pike ging zitten, nog niets vermoedend. Maar als hij goed had opgelet, dan zou hij gezien hebben, dat de beide detectives tusschen hem en de kamerdeur had den post gevat. „Nog iets gehoord omtrent die moordzaak, meneer Pike?" vroeg de commissaris. Pike keek naar Murgatroyd en wees op hem. „Hij zei, dat u inlichtingen gekregen had." ant woordde hy, met nadruk op het persooniyke voor naamwoord. „Ja zekeri" verklaarde de commissaris: .Maar u, hebt u nog niet iets te vertellen?" Pike verwaardigde zich, vertrouweiyk te glimlachen. „Ik geloof, dat men eigenlijk niets mag zeggen, tot de zaak opnieuw in behandeling komt." zei hij. „Zult u daar aanwezig zyn?" vroeg de commissaris. „Dat zal wel moeten, denk Ik," zei Pike. De commissaris keek zyn drie helpers aan en boog zich plotseling voorover naar zijn bezoeker. „Dat zal een beetje lastig voor u zijn, als u Zater dag naar New-York vertrekt, nietwaar?" vroeg hy. Pike sprong op. Hij keek eerst naar de deur, toen naar de gezichten, die scherp op hem letten. „Wat bedoelt U?" vroeg hij. ..Wat is...?" „Kom. kom, gaat u weer zitten", zei de commissaris. „We weten wel iets meer dan u denkt, meneer Pike we houden u in de gaten sinds het onderzoek. U bent een te waardevol getuige .dan dat we u kunnen toe staan de Atlantische Oceaan of de Stille Oceaan over te wippen. U hebt vanmiddag passage naar Amerika genomen we weten het allemaal! Waarom hebt u dat gedaan?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10