Zwemwedstrijden te Schagen Dinsdag 30 Augustus 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9132 Goed geslaagde dag voor „De Wiel". Sparta=nieuws. De wedstrijden. SPORTNIEUWS Groote belangstelling. Zondagmiddag vonden de jaarlijksche zwemwed strijden van den Bad- en Zwemvereeniging „De Wiel" plaats. Ze werden begunstigd door prachtig zomerweer en trokken weer een zeer groote belang stelling. De wedstrijden werden ditmaal opgeluisterd door muziek van de Concertophoon van den heer Willemse. De verschillende wedstrijden genoten de volle be langstelling, terwijl ook de komisch nummers uitmuntend slaagden. Zoo kregen we van de Heldersche Zwemvereeniging het komische num mer „Neptunes", waarbij de zwemsters en zwemmers gedoopt werden en ook geschoren. Onbedaarlijk werd gelachen om de redding op de lange baan, waarbij de visscher zich eerst van een ontelbaar aantal kleedingstukken moest ontdoen voor en aleer hij in staat was om den drenkeling de behulpzame hand te Ragzwemmen, 40 meter, schoolslag, voor dames: le prijs Wil Sprengers, 40 4/5 sec.; 2e prijs KI Blaau- boer 41 1/10 sec.; 3e prijs Ag. Wardenaar 411/5 sec. 100 Meter vrije slag, voor hoeren: le prijs L. van den Bosch. 1 min. 27 sec.; 2e prijs W. Scholts, 1 min. 33 4/5 sec.; 3e prijs D Liebert. 1 min. 39 sec. Estafette, 4 X 50 meter, vrije slag, gemengde ploe gen. 2 dames en 2 heeren. De wisselbcker kwam in het bezit van de ploeg Callantsoog. bestaande uit J. Tholen. A. Tholen, L. van den Bosch en J. Inglis Arkell, met 3 min. 332/5 sec. Heen en terng. over de Wiel. vrije slag, heeren: le prijs W. Scholts, in 5 min. 1 sec.; 2e prijs N. Konijn, 5 min. 39 3 5 sec.; 3e prijs S Koning, 6 min. 2 sec.; 4e prijs D. Kruit 6 min. 3 3/5 sec. De prijzen bestonden voor de heeren uit medail les, voor de dames uit medailles of kunstvcorwer pen. naar keuze en' bij de prijsuitreiking bleek wel dat grootendeels aan medailles de voorkeur werd gegeven. Des morgens werd door een groot aantal dames, meisjes en jongens deelgenomen aan het proefzwem- men ter bekoming van een diploma, uitgereikt door „De Wiel". Aan 52 personen kon het diploma wor den uitgereikt. Aan dit proefzwemmen was tevens voor de leerlingen van den zwemcursus in dit jaar gehouden, een wedstrijd verbonden. Door den heer bieden. Pijpzwememcn voor heeifm, waarbij de deel nemers „de Goudsche" al zwemmende aan moesten houden, dit nummer sloeg in en het tobbepagaaien bleek een meer komisch nummer te zijn, dan dat er van het pagaaien veel terecht kwam. Onder leiding van den heer Dr. Van der Sluijs werd gedemonstreerd, hoe te handelen wanneer een drenkeling op het droge was gebracht. Met groote aandacht werd de toelichting die de heer Dr. Van der Sluijs daarbij gaf, aangehoord. Het was ongeveer half zeven toen de wedstrijden geëindigd waren. Des avonds om 8 uur vond de prijs uitreiking plaats in het hotel „Centrum" van den beer Roobol. De Voorzitter, de heer Schmalz, bracht daarbij al lereerst dank aan de afd. Schagen e. o. van het Ned. Roode Kruis voor de medewerking en den financieelen steun, en in 't bijzonder dan aan den voorzitter dier afdeeling, den heer Dr. Van der Sluijs voor den daad werkelijken steun en explicatie bij het redden van drenkelingen. Spr. brengt hulde aan den leider van den zwemcursus, den heer Immers, die dit jaar niet aninder dan 52 personen heeft klaar gemaakt om in aanmerking te komen voor een diploma. Ook wordt dank gebracht aan den heer Boonen, onder wiens lei ding de cursus voor het redden van drenkelingen plaats vond en tevens aan de dames en heeren van de Heldersche Zwemvereeniging voor de medewer king. Ook dankt spr. den oud-leider van den zwem cursus, den heer S. Keesman, die zich dezen dag als starter uitmuntend van zijn taak kweet, den heer Willemse voor de muzikale opluistering en den heer Roobol voor de verleende assistentie met het roei bootje, kortom allen die medewerkten om den cursus en de wedstrijden te doen slagen. Spr. dankt daar bij ook nog den milden gever, die door een bijdrage van f 10.het mogelijk maakte, dat voor de verschil lende wedstrijden nog een extra-prijs beschikbaar kon worden gesteld. Met toepasselijke woorden reikt spr. dan de prij zen uit. De uitslag van de wedstrijden. De uitslag van de wedstrijden was als volgt; Baldrijven, 20 meter, voor meisjes tot 11 jaar: le prijs Annie Klerk, 30 sec.; 2e prijs Milly Kouseband, 32 sec.; 3e prijs Geri Koning, 351/5 sec. Borstzwemmen, 40 meter, vrije slag, voor jongens tot 15 jaar: ïe prijs Frits Koning, 33 1/5 sec; 2e prijs Jan Schene, 35 sec.; 3e prijs F. Kruit, 38 sec. Ragzwemmen, 20 meter schoolslag, voor meisjes tot 14 jaar: le prijs Nel Wardenaar, 21 sec.; 2e prijs Tr. Kweklam, 27 sec.; 3e prijs Corri Schenk, 33 sec. Ragzwemmen, 20 meter vrije slag, vocrr jongens tot 15 jaar: le prijs F. Kruit, 20 4/5 sec.; 2e prijs Jan Sche ne, 214/5 sec.; 3e prijs Jan Peetoom 234/5 sec. Borstzwemmen, 40 meter schoolslag, voor meisjes tot 14 jaar: le prijs Nel Wardenaar, 40 sec.; 2e prijs Lies Kouseband 461/5 sec.; 3e prijs Tr. Kweldam 40 1/5 sec. Hindernlsbaan, 40 meter, jongens tot 15 jaar (door ton kruipen en over een balk): le prijs Frits Koning, 462/5 sec.; 2e prijs Jan Schene 46 4/5 sec.; 3e prijs Frits Kruit, 47 sec. 80 Meter wisselslag, voor dames, 40 M. schoolslag, 40 M. vrije slag: le prijs KI. Blaauboer. 1 min. 22 se*.; 2e prijs L. Tholen, 1 min. 3/5 sec.; 3e prijs Ali Blaauboer, 1 min. 25 sec. Start over „De Wiel." Immers, den badmeester, waren daarvoor beschik baar gesteld: le. een medaille, welke gewonnen werd door Jcane Vermeulen en 2e een photo van het toe stel waaraan de leerlingen het zwemmen leeren en welk toestel door den heer Immers was ontworpen en gemaakt. Deze foto werd toegekend aan Marie Dekker te Schagerbrug. BumortsTT&h pijpzwemmen Schfftjer heeren. Het ijverige bestuur van „De Wiel" kan op een uit* stekend geslaagden wedstrijd terugzien en de bad meester. de heer Immers, op een zeer vruchtdra- gend badseizoen. Zooals reeds werd aangekondigd, hebben Zondag te Twisk twee Sparta-elftallen gespeeld. We laten de ver slagen hieronder volgen. Voor en aleer we daartoe over gaan, willen we echter onze afkeuring uitspreken over de wijze, waarop momenteel enkele Spartaleden handelen Toen dan de bussen voor vertrek gereed stonden bleek 't dat van 't aangeschreven eerste elftal 5 spelers op 't appel ontbraken. Het is nu zeer goed mogelijk, dat eeni- gen daarvan afbericht zonden, maar op deze wijze doet Sparta beter niet te spelen. De vereenigingen noodigen een Sparta I uit en maken daarvoor kosten; inplaats van nu inderdaad een goede ploeg te zien, komt er een zwakke combinatie spelen, een combinatie, waarin be grijpelijker wijze elk verband zoek is. Zoo is 't ook Zon dag gegaan. Sparta heeft een droevig figuur gemaakt en een smadelijken nederlaag geleden. Vlak voor 't vertrek moesten Spartaleden op straat worden verzocht om mee te gaan, opdat er tenminste 11 man waren. Een eerste elftal speler die géén afbericht zond, stond nota bene toe te zien en... ging naar huis. Verwacht mag nu wor den dat dergelijke spelers eens goed gestraft worden, Sparta kan bovendien zulke leden best missen. Twee elftallen gingen op reis, maar geen lid der elf talcommissie was er bij tegenwoordig. De competitie staat voor de deur. Als 't dan ook zoo gaan moet, dan is 't beter om maar thuis te blijven. Het is voor hen, die trouw eiken Zondag klaar staan, ten slotte zeer onaangenaam en 't demonstreert zeker wel de opvatting over sportiviteit bij deze leden. Men ziet dus, dat er nog voetballers zijn, die 't om 't mooie pakje doen en meenen dat alles om hen draait. Aan 't bestuur om het tegendeel te bewijzen! internationale Zeilwedstrijden van de Koninklijke zijn Zondag op de Zuiderzee en hel Buiten IJ gehouden. Een moment tijdens de wedstrijden. Sparta drie wint een medaille. Een smadelijke nederlaag voor het eerste elftal. Zondag j.1. waren twee Sparta-elftallen de gasten van de v.v. T.F.C. te Twisk. Al was dan voor twee weken 't nieuwe sportpark daar officieel in gebruikgesteld, de zen middag werden er de eerste voetbalwedstrijden oh gespeeld. Daartoe uitgenoodigd bond Sparta 3 den strijd aan met T.F.C. uit Twisk. terwfjl het eerste een propa, gandawedstrijd speelde tegen een oude bekende tegen stander, n.1. M.F.C. uit Medemblik. Over het vertrek der spelers hebben we hierboven reeds een en ander mede gedeeld en kunnen wij hier dus met de wedstrijdverslag gen volstaan. Sparta 3—T.F.C. I Om 2 uur ving bovengenoemde medaillewedstrijd aan onder leiding van scheidsrechter Volten. Sparta is air volgt opgesteld: Bijlsma Ruig Lem Blauboer Weeland J. Wit Uitterdijk v. d. Wal Keet Slikker Tjalken» Direct stevent Sparta's voorhoede op 't T.-doel af. maai 't blijft bij 't verkennen van 't terrein. Aanval op aanval volgt, waarin Keet een groot aandeel heeft. Een enkele aanval van Twisk bezweren Weeland en Lem. Vooral eerstgenoemde zuivert op sublieme wijze het veld voor de goal .Al dadelijk blijkt 't dat Sparta technisch de meerdere is en 't kost Keet dan ook weinig moeite om na 5 minuten spelens er ongehinderd van door te gaan en voor zijn club de eerste goal te scoren. Dit schijnl den Spartanen moed te geven en vol enthousiasme wer pen ze zich weer in den strijd. Een vinnig schot van Keet zien we den keeper schitterend redden. Het is slechts uitstel van executie. Weeland gaat er in zijD eentje vandoor en passeert onhoudbaar den wijfelenden keeper. Zoo heeft Sparta na 12 minuten spelens reedr een nuttigen voorsprong van 2—0. We zien het verloog van den strijd met vertrouwen tegemoet. Tjalkens geef! eenige fraaie ballen aan die door 't binnentrio over oi naast worden geschoten. Maar ook Twisk spant alle krachten in. Wat ze te kort schieten in technische ken nis, maken ze ten deele goed door hun onvermoeibaai werken. Ze komen dan ook in deze periode enkele ma- len voor Bijlsma's heiligdom, maar deze heeft weinig moeite om zijn doel voor een doorboring te vrijwaren Het laatste kwartier voor de rust gaat 't spel wat over en weer en verandering komt niet in den stand,- Na de rust begint Tkisk uit een ander vaatje te tap pen. Met alles wat in hen is vallen de spelers aan en meenig hachelijk moment zien we voor de Sparta-goal Even zinkt Sparta in, maar als Wit uit een vrije schop van wel 25 meter hoog en hard nummer drie voor Sparta In 't net jaagt, herleeft de ploeg. Flink wordt er aan gepakt en wonder is 't, dat geen goal meer gemaakt wordt in deze periode. Op eenigszins fortuinlijke wijze krijgt Twisk haar tweede doelpunt als Bijlsma den bal verkeert berekent en deze in zijn heiligdom ziet ver dwijnen (32). Geruimen tijd golft het spel op en neer. We zien de partijen vrijwel tegen elkaar op wegen, iets, wat voor de toeschouwers altijd aangenaam is te noemen. Even verkeert dan 't Sparta-doel in gevaar. Bijlsma kan niet vlug genoeg een schot van den actieven midden voor wegwerken. Reeds is de bal op den doellijn, reeds juichen de aanhangers, maar ais juist een Sparta-

Schager Courant | 1932 | | pagina 5