VERKEERSONGEVALLEN. Radioprogramma SCHOOLKWESTIE TE HEILOO. Schietpartij te Groningen SPOORWEGONGEVAL TE ARNHEM. Hevige brand te Waalwijk Kardinaal Van Rossum ernstig ziek. VERDEELING VAN RECHTBANKEN IN NOORDHOLLAND. Het drama te Putbroek. STAKING IN HET SCHEEPVAARTBEDRIJF. Ernstig autobus-ongeluk in Portorico. Munitieopslagplaats in de lucht gevlogen. Gelden voor den bouw van een lagere school voor christelijk nationaal on derwijs door den raad geweigerd. Een hoogst onbetrouwbare aanvrage. De Vereeniging voor Christelijk Nationaal school onderwijs te Heiloo had dezen zomer bij den gemeen teraad een verzoek ingediend om medewerking voor den bouw van een bijzondere lagere school in die gemeente. In de thans gehouden raadsvergadering adviseer den B. en W., deze aanvrage af te wijzen omdat zij, zooals de burgemeester jhr. N van Foreest, zeide, gebleken is hoogst onbetrouwbaar te zijn. Van de 45 kinderen bleven na het schiften van de lijst slechts 32 over. De anderen vielen af doordat twee kinderen op het tijdstip van opening der school ïog niet den leerplichtigen leeftijd hadden bereikt, drie katho liek zijn, een der ouders verklaarde nooit de bedoe ling te hebben gehad zijn kinderen naar de nieuwe 6chool te zenden, twee kindereen reeds niet meer op de lagere school zijn. maar voortgezet onderwijs ge nieten en vijf ouders hun handteekening hebben teruggenomen. De raad, bestaande uit zes leden van links en vijf van rechts, vcreenigde zich zonder stemming met het advies van B. en W. Dronken man dreigt met een revolver. De gevaarlijke schutter ingerekend. De viering van het Groningsch feest was Zaterdag nacht zonder eenig incident afgeloopen. In den vroe gen morgen van Zondag echter vond een ernstige schietpartij plaats, die bijna aan twee menschen het leven heeft gekost. De 34-jarige los werkman D. I. leeft reeds geruimen tijd gescheiden van zijn vrouw; deze heeft haar intrek genomen bij haar broer in de Kleine Haddingcsloot to Remage. Zondagmorgen te 7 uur werd de vrouw, die sliep op de eerste étage, voor het nam, wakker en be merkte dat haar man op de straat voorbij het huis liep en bedreigingen tegen haar uitte. Toen haar hoofd oprichtte en naar buiten keek, zag ze dat haar man een revolver op haar gericht had. Een vriend van haar man trok echter zijn arm opzij, juist toen hij vuurde. Het gevolg hiervan was, dat de kogel niet door het venster, waarvoor de vrouw lag, maar door een ander venster naar binnen drong en in de zoldering van het vertrek terechtkwam. Beide mannen gingen daarna heen, maar op den hoek van de HecrestraatRaamstraat hield 1. een voorbijganger staande en vroeg dezen om een siga ret. De voorbijganger, zekere De Jong, liep door, zon der den beschonkene antwoord te geven. Deze nam daarop een sigaret uit zijn eigen zak en onder de woorden: „Nou steek ik een sigaret op en sla ik jou op Je kop', vuurde hij den revolver op hem af. De kogel trof geen doel. doordat De Jong zich bijtijds bukte. I. is daarna gearresteerd. Hij staat bekend als niet geheel geestelijk normaal en heeft reeds meermalen gedreigd zijn vrouw te zullen doodschie ten. De politie heeft hem deswege al een paar keer aangehouden, maar geen enkele keer had hij een revolver bij zich. Botsing tusschen een personentrein en een losse locomotief. Alleen materieels schade. Maandagavond, omstreeks halt acht. is op het sta tion te Arnhem een botsing ontstaan tusschen een personentrein, welke uit Zevenaar kwam en een losse rangeerende locomotief. Blijkbaar door een misverstand tusschen den ma chinist en den rangeerder is de losse locomotief in plaats van vooruit, achteruit gereden met het ge volg, dat hij op de lijn kwam van den trein uit Ze venaar. welke juist arriveerde Op het laatste mo ment hebben zoowel de machinist van den rangee renden locomotief als die van den trin nog gepoogd door kraentig remmen een botsing te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Door den vrij hevigen schok, welke toen ontstond, is de locomotief van den trein, benveens een personenwagen gederailleerd. De locomotief kreeg aanzienlijke schade De ontspoorde wagon kwam dwars over de rail» te staan en kantel de gedeelteijk. De enkele reizigers, welke zich in de zen wagon bevonden, hebben geen letsel bekomen. De rangeerende locomotief kreeg slechts geringe schade en kon op eigen kracht weer wegrijden. Doordat het ongeval geschiedde op een zijlijn, welke naar hot tweede perron loopt, ondervond het. treinverkeer geen noemenswaardige stagnatie, daar het geheele doorgaande verkeer over het eerste per ron kon worden geleid. Een onderzoek is ingesteld. Vijf woningen en een smederij afgebrand. Te Waalwijk zijn gistermorgen half zes vijf groote woningen en een smederij door onbekende oorzaak afgebrand. De brand werd ontdekt door den directeur van den part. nachtveiligheidsdienst. De bewoners van het eerste perceel, het gezin J. Reus, moesten in nachtgewaad het brandende gebouw ontvluchten. Do inboedels zijn alle verzekerd. De huizen, toebehoorend aan den heer J. Tromp, zijn alle laag tegen brand schade verzekerd. Men meldt nader, dat de vijf woningen geheel zijn afgebrand. Slechts brokstukken van de muren staan nog overeind. Vermoedelijk zal de schade f 12.000 tot f15.000 bedragen. Alles is verzekerd. Uit Maastricht: Kardinaal Van Rossum, die Zon dag te Witten in Zuid-Limburg was aangekomen, na de bisschopswijding van Mgr. F. Joost en, Sparrendaal te Vught nabij 's-Hertogenbosch te hebben verricht, Is daar ernstig ongesteld geworden en moest Maan dagavond worden overgebracht naar het ziekenhuis Calvarieberg te Maastricht. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL TE ROTTERDAM. Schakel op het hoofd gekregen. De 53-jarige havenarbeider W. v. d. S., te Rotter dam, heeft aan boord van het in den Lekhaven lig gende stoomschip Alchiba, doordat een schakel brak, een hijschblok op liet hoofd gekregen, waardoor de man op slag gedood weid. Zijn lijk is naar het zieken huis Coolsingel vervoerd. Denkbeeld om Alkmaar ie behonden. En te Haarlem alleen met het Hol te volstaan. Mr. G. T. J. de Jongh schrijft aan het „Alg. Hsbl. „Op de algemeene vraag, of de opheffing van rechtbanken, zooals de commissie-Weiter zich voor stelt, inderdaad de verwachte bezuiniging mede brengt, zal ik niet ingaan. In meer dan één opzicht zou daarop wel een amendement zijn voor te stel len, doch ik wil mij tot de provincie Noord-Hol land bepalen. Voorop stel ik, dat het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam reeds jarenlang lijdt aan een nijpend gebrek aan ruimte, waardoor ieder een in zijn werk wordt belemmerd. In de ochtenduren Is er chronische behoefte aan lokalen voor getuigen- verhooren, enz. De regeering weet het. doch het oude gebouw leeent zich niet voor verderen uitbouw of uitbreiding. Dat moet dus vandaag of morgen op nieuwe gebouwen uitloopcn, doch hiervoor zijn aller minst de gelden disponibel. De opheffing van een der rechtbanken in de pro vincie Noord-Holland biedt nu een oplossing aan, waarop ik de aandacht wil vestigen. Een blik op de kaart toont reeds aan, dat A 1 k- m a a r voor het grootste deel der provincie zeer een traal is gelegen, terwijl de bewoners van het kanton Helder enorme reizen moeten maken, indien, zoo als de commissie-Weiter voorstelt, het arrondisse ment Alkmaar opgeheven wordt. Daar de bewo ners van den Zaankant en de Haarlemmermeer, die nu tot het arrondissement Haarlem behooren, toch reeds hunne zakenrelaties te Amsterdam hebben en deze stad veel geregelder bezoeken, dan Haarlem is het logisch in plaats van Alkmaar de rechtbank te Haarlem op te heffen en dit arrondissement voor een deel aan Amsterdam toe te voegen. Daardoor zou dan het groote voordeel verkregen worden, dat het gebouw van de Haarlemmer recht bank disponibel wordt voor het Gerechtshof, het welk overgeplaatst zou kunnen worden naar de pro vinciale hoofdstad en dat de Amsterdamsche recht bank al de lokalen in gebruik kan nemen, die nu door het Hof worden bezet. Met een minimum on kosten waren dan allerlei vraagstukken opgelost, die nu jarenlang tevergeefs om bevrediging vragen. Natuurlijk zijn hieraan ook bezwaren verbonden, maar van onoverkomelijken aard zijn zij niet en de justiciabelen zouden er mee worden gebaat." VLIEGONGELUK. Michelin Jr. verongelukt. De zoon van den bekenden autobandenfabrikant. Michelin, is gisteren met zijn vliegtuig nabij Clermont omlaag gestort en om het leven gekomen. RECHTSWEZEN Pleidooi van den verdediger. Wie hebben er geschoten? Wraak jegens den vader? Maandagmorgen zette het gerechtshof te Den Bosch de behandeling voort van den moordzaak te Putbroek. Voordat de verdediger, Mr. Tripels het woord neemt, ontkennen beide verdachten, vader en zoon. nogmaals eenige schuld. De verdediger hield een uitvoerig plei dooi er op wijzend dat niemand de doodelijke schoten heeft zien afvuren en 't wettig bewijs ls alleen door stille getuigen te leveren. Belde verdachten zijn op advies der deskundigen gearresteerd. Principieel onjuist is ook dat de zaak-Roubroekx hier bij gehaald is, zoodat het er vaak op leek dat hier niet de zaak Kersten-Werens, doch de zaak Roubroukx werd behandeld. In den breede betoogt pleiter vervolgens.dat uit de rapporten der deskundigen ls komen vast te staan dat op de slachtoffers niet gemikt, doch dat in den wilde weg geschoten is. En dat zou dan de vader heb ben gedaan, een ervaren jager, een goed schutter, die zeker niet 19 kogels noodig gehad zou hebben! Do rapporten. Ook overigens leveren de rapporten der deskundigen volgens pleiter niet het materiaal op dat de openbare aanklagers hebben gemeend er aan te mogen ontleenen Twijfel is blijven bestaan ten aanzien van de projectie len. waarvan alles bekend is geworden, behalve wie ze heeft afgeschoten, ten aanzien van de bloedsporen op de schop en de kleeding. Volgens dr. Hulst is de doods oorzaak verbloeding, in en uitwendig, geweest. Maar waar ls dan de groote hloedplas, waar het spoor van de plaats des misdrijfs naar de kuil. waarin de lijken be graven zijn? Het vinden van een doorgesneden riem en een knip mes wijst volgens pleiter eerder op *n stroopers-vecht- partij. Ook is het hoogst merkwaardig, dat er op plaat sen welke reeds minitleus waren afgezocht, na eenige dagen opeens weer ledige hulzen werden gevonden. Hoe zijn die hulzen daar na drie dagen gekomen? Kunnen zy niet door vyanden van verdachten en die hebben zij natuuriyk vele daar zyn neergelegd? Waar is het geld gebleven dat de slachtoffers by zich hadden dien nacht? Is roofmoord uitgesloten, waar ln deze bosschen elke nacht zooveel ongure typen rondzwerven? En zoo gaat Mr. Tripels verder. „De schrik van de stroopers" werd de vader genoemd en het staat vast dat wraakgevoelens bij de verklarin gen ln het vooronderzoek een belangrijke rol hebben gespeeld. Een geducht streng politieman is de oudste verdachte, dag en nacht door gesard, bespot en ge hoond. De strikken. Met kruiwagens vol haalde men het wild uit zyn bos schen. Als sprekende bewyzen van den geweldigen om vang der wildstroopery hangen by hem aan het pla fond zeventienduizend strikken door hem ln beslag genomen. Zou die man zich niet verbyten als hy voor .zich ziet brengen de aanklagers, die het eenige wapen dat hij kon gebruiken tegen de stroopers en onge- wenschte betreders der bosschen zyne bedreigin gen nu als steenen ziet aandragen om zyn gevan genisdeuren te dichten? Is het dan zoo vreemd dat hy ten slotte alles ontkent. Ook die bedreigingen? Nadat de verdediger langen tyd heeft stilgestaan bij de getuigenverklaringen en dez heeft ontleed, noemt hij ze allen „getuigenissen zonder waarde". Voortgaande zegt mr. Tripels: Over twee menschen moet beslist worden, levens tot nu toe één met bosch en met regen en wind, jagers ln wier binnenste het mee stormde en bruischte als het komende en deinen de gety! Te veel hebben van den beginne af haat en wrok, sensatlelust en onware berichten de schaal in Themis' hand laten schommelen van links naar rechts. Ge blinddoekt staat de wrekende gerechtigheid uitgebeeld. Alle dubiosa en animositeit terzyde stellend, verwach ten wy in de bestaande groote onzekerheid een uit spraak, die iedere gerechtelijke dwaling kan uitsluiten, dat ls vryspraak voor belde! Het pleidooi duurde anderhalf uur. Hierna repliceerde mr. Couvée, de advocaat-generaal, zeer kort. Vervolgens werd het onderzoek gesloten en de uit spraak bepaald op 12 September. DE AANMONSTERINGEN STOPGEZET. Gisteravond hebben te Rotterdam de organisaties van officieren en schepelingen ter koopvaardy een huishoudeiyke vergadering belegd, waarin mededeeling werd gedaan van het antwoord van den koopvaardy- bond. Op grond van dit geheel onbevredigende ant woord van de reeders, waarby het drijven naar groote gageverlaging voorop staat, hebben met het doel zulks door middel van directe actie en individueel optreden te verydelen, de besturen der Centrale van Koopvaardij- officieren en van den Centralen Bond van Transport arbeiders besloten met ingang van Dinsdag 30 Augus tus de aanmonsteringen stop te zetten. Dit besluit, waartoe alle organisaties reeds eerder machtiging van hunne leden hadden bekomen, ls gis teravond nogmaals door alle leden met overweldigende meerderheid bekrachtigd. De vergadering was zeer druk bezocht. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND EN ROT- TERDAMSCHE LLOYD BUITEN HET CONFLICT. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft zich door middel van een manifest tot de zeelieden gewend, waarin het bovenstaande besluit wordt afgekondigd. Om redenen van tactiscben en organisatorischen aard heeft de Centrale van KoopvaardiJ-officleren voorshands dit besluit niet van toepassing verklaard voor de schepen van de Stoomvaart-Maatschappy Nederland en de Rot- terdamsche Lloyd. Ter wille van de eenheid in de ac tie heeft de Centrale Bond van Transportarbeiders zich hierby aangesloten. De ryksbemiddeiaar Informeert- Vermeld kan nog worden, dat de secretaris van den ryksbemiddeiaar 's morgens by den heer Brautlgam, voorzitter van de contactcommissie van werknemers der kóopvaardy heeft geïnformeerd of Inderdaad het conflict van dreigenden aard was. De heer Brautlgam bevestigde toen, dat Inderdaad het geval was. Genoemde secretaris deelde daarop mede, dat dit voor hem aanleiding was om zich met den rijks- bemiddelaar te verstaan. Omtrent het gevolg van zyn optreden hebben de bestuurderen van de werknemers echter niets vernomen. De leiding van het conflict be rust by voornoemde contactcommissie. De R.V.O. kondigt staking ln Rotterdamsche haven af. In verband met den sinds gistermiddag gerezen toe stand in het scheepvaartbedryf heeft 's avonds de Re- volutionnaire Vakvereenigings Oppositie te Rotterdam met hare leden een spoedvergadering belegd, in het Algemeen Verkooplokaal. In deze vergadering, die druk bezocht was, werd het woord gevoerd door den heer Frenay uit Schiedam. Met algemeene stemmen werd be sloten met ingang van Dinsdag (heden) de staking in de Rotterdamsche havens te proclameeren. De vergade ring had een rustig verloop. In het „Parkhotel" té Amsterdam is gisteravond even eens een zeer druk bezochte vergadering gehouden van de Centrale van Koopvaardy-Officieren. In deze vergadering heeft het afwyzende antwoord van den Bond van Werkgevers in de Koopvaardy op het van werknemerszijde gestelde ultimatum een punt van bespreking uitgemaakt. Naar wij vernemen is na langdurige discussies met groote meerderheid van stemmen besloten om van he den af niet meer te monsteren. Buiten dit besluit vallen de Stoomvaart My. „Nederland" en de „Rotterdamsche Lloyd". Tydens de vergadering is er uit Rotterdam bericht binnengekomen, volgens hetwelk daar van werknemers- zyde een soortgelyk besluit is genomen. De staking is dus officieel. KAPITALE BOERDERIJ IN DE WCRMER AFGEBRAND. Door voorbijgangers ontdekt. Gisteravond is de kapitale boerderij van den vee houder Battem, staande nabij het z.pr. Wormersluisje in de gemeente Wormer, een prooi der plammen ge worden. Omstreeks half elf werd de brand door een voorbij ganger ontdekt, die de bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, waarschuwde, waarop deze zich in veiligheid konden stellen. Een brugwachter had inmiddels de brandweer gewaarschuwd, die spoe dig met vier motorspuiten ter plaatse was. Met ze ven stralen taste men het vuur aan. Daar het perceel slechts langs een smal voetpad te bereiken was, werd het hlusschingswerk zeer belemmerd. Slechts de paar denstal kon behouden blijven. De schade, welke op ongeveer f 10.000.— geschat wordt, wordt door verzekering gedekt. KAPITALE BOERDERIJ VERBRAND. Veel vee omgekomen. Een verdacht brandje. Zondagavond omstreeks kwart voor tien ontstond brand in de kapitale boerderij van den landbouwer P. Koenraadt te Kruisland (N.-Br.). De groote land- bouwschuur met den geheelen oogst, de landbouw werktuigen, drie paarden, vier koeien, eenige varkens en circa 600 kippen, werden een prooi der vlammen. Ook de gebouwtjes der groote kippenhouderij gingen verloren. Het huis bleef gespaard. Beide brandspui ten van Steenbergen en Kruisland konden tegen de vuurzee niets uitrichten. In veiband met de verdachte omstandigheden, waaronder de brand plaats vond, stelt de politie een onderzoek in. Hdbld. Achttien dooden, 38 gewonden. Y.D. verneemt uit Londen: Te Ponce op Portorico heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een autobus, waarin deelnemers aan een conferentie der Liberale Party waren gezeten, geraakte in een bocht bij Ponce aan het slingeren, met het gevolg, dat de bus van een rots naar beneden stortte. Achttien per sonen werden gedood, terwijl 3S anderen gewond wer den. Groot aantal dooden. V.D. verneemt uit Peking: De Chineesche munitie opslagplaats te Taojan vloog gisteren door een bom van een Japansch vliegtuig in brand. Door den brand ontstond een hevige ontploffing met het gevolg, dat alle in de omgeving liggende gebouwen vernield wer den. Het aantal dooden is groot. Nadere bijzonderhe den ontbreken nog. Autobus van Alkmaar op Egmond veronge lukt. Eenige lichtgewonden. Een autobus die Zondag ongeveer zes uur uit Egmond aan Zee vol passagiers naar Alkmaar vertrok, ls dicht onder Egmond door het breken van een stuurstang ver ongelukt. De chauffeur kan de auto niet meer op den weg houden en de autobus kwam met de passagiers in een naast den weg gelegen sloot terecht. De passagiers konden zich door het dak van de autobus redden. Ver schillende inzittenden waren evenwel door het breken van de ruiten door glasscherven gewond. De auto is later gelicht. Van zyn motor geslingerd en gedood. Mo torrijder door een auto aangereden. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks half twaalf werd de motorryder N. uit Zutfen ter hoogte van het Vosje tusschen Brummen en Zutfen aangereden door een auto, komende uit de richting Brummen en bestuurd door een zekeren B. uit Deventer. N. werd van zyn motor geslingerd en was byna on middellijk dood. De auto reed door. De rijkspolitie uit Brummen was spoedig ter plaatse. B. die met een paar vrienden en eenige dames een feestje had bezocht werd te Zutfen gearresteerd. Daar de inzittenden niet naar hun woonplaats Deven ter durfden terugkeeren hadden zy den auto in de om geving van Zutfen gestald. Door zijn stuur gezakt. Motorryder be wusteloos. Zondagmiddag is op den Amsteldyk te Nieuwer Am- stel een motorryder door zijn stuur gezakt. De man kwam met een geweldigen smak op den weg terecht en bleef bewusteloos liggen. Een ontboden geneesheer constateerde hersenschud ding. Auto door Berger trtun gegrepen. Gisteren wilde een chauffeur van de garage Nieuwland te Bergen met een auto den overweg van de Bergsch# tram passeeren. Gewoonlijk loopt een conducteur vooruit, wanneer er een tram aankomt, maar gisterenavond was dit niet het geval. De chauffeur hoorde een bel en stopte, maar een persoon op den overweg wenkte hem, dat hy nog wel kon passeeren. Op de rails werd de auto evenwel door de tram gegrepen endfteer zwaar beschadigd. De chauffeur bleef ongedeerd. Botsing tussch«n twee motorrijwielen. Een zwaargewonde. By de Lokbrug over de Drentsche Hoofdvaart te Havelte zyn Zondagnacht twee motorfietsen uit de ge meente Staphorst, welker berijders terugkeerden van een zangconcours, met elkaar in botsing gekomen. De landbouwerszoon Meesters te Hessingen, gem. Staphorst, werd daarby zwaar gewond. Hij moest on- mlddellyk naar het ziekenhuis te Zwolle worden over gebracht, waar operatief moest worden ingegrepen. De andere bestuurder Oosting en de beide duo-passa giers liepen eenige schaafwonden op. Fietser onder ©en autobus. Bus mo©st opgevijzeld worden om het slachtoffer te bevrijden. Gistermorgen omstreeks 11 uur is op den Buiksloter- weg bij den Laanweg een fietser onder een autobus, die uit Purmerend kwam. geraakt. De straat is ter plaatse voor fietsers afgesloten, doch de wielrijder, een 37-jarige kleermaker uit Leeuwarden, merkte dit te laat en toen de autobus naderde trachtte hy tevergeefs voor den wagen uit te wyken. Hij kwam onder de voorwielen van de bus terecht. De bus werd opgevy- zeld en de man, die verschillende ernstig bloedende wonden had bekomen, werd weggedragen naar het zittingslokaal van den G.G. en G.D. Nadat daar de eerste hulp was verleend, wr^d hy naar het Binnen gasthuis vervoerd. Deri chauffeur treft geen schuld. WOENSDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tydsein en Beiaardconcert door den stadsbelaardier Toon van Balkom: 8.30 Aubade te ge ven voor het raadhuis tb Rotterdam door 2500 zange ressen en zangers en kinderkoor: 9.15 Gramofoonmu- ziek; 9.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Omroep orkest o.l.v. Nico Treep; Intermezzo: D. Hans: „Ko ninginnedag"; 12.30 Gramofoonmuziek; 1.30 Orgelcon cert door Frans Hasselaar; 2.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen- Kindermatinée o.l.v. Henri Nolles; 3.30 Aansluiting met het Grand Hotel te Sche veningen: Jack Hilles en zijn ensemble; 4.30 „The Columbia Three", afgewisseld door draaiorgelmuziek; 5.30 Concert door de Kon. Militaire Kapel o.l.v. C. L. Walther Boer; 7.00 W. G. de Bas: „Het Wilhelmus"; 7.30 Gramofoonmuziek: 8.15 Aansluiting met het Kur haus te Scheveningen: Residentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark; 9.10 Voordracht door Nono; 9.30 Kovaca Lajos en zijn orkest; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.10 Kovacs Lajos en zyn orkest; 11.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (296 M.) N.C.R.V.: 8.00 Tydsein en Schriftlezing; 8.15 Morgen concert; 9.00 De krant op Koninginnedag; 9.30 Zang door Dameskoor; 10.00 Korte Ziekendienst; 10.30 Kin derzanguur door de leerlingen van alle scholen te Kat> wijk aan Zee 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politiebe richten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Carillonbespeling door J. Vincent; 3.00 Concert op den Kerkbrink te Hilversum door HarmonSenorkest der N.C.R.V.; 5:00 Kinderuurtje door J. Koopman; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 Zanguitvoering: 7.30 Politieberichten; 7.45 Persbe richten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Orgelcon cert door J. C. de Lange; 9.00 Klein orkest; 9.15 „Johns Accordeon Duo"; 9.25 Declamatie door Arie Post; 9.40 Gramofoonmuziek en Persberichten van het Persbu reau Vaz Dias; 10.10 Accordeon-Duo; 10.10 Declamatie door Arie Post; 10.20 Klein-orkest; 11 Gramofoonmuziek BRUSSEL (509 M.) 5.20 Dansmuziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 9.20 Concert K.ALUNDBORG (1153 M.) 3.00 Radio Harmonie-ensemble; 5.00 Gramofoonmu ziek; 10.30 Concert; 11.00 Moderne dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.20 Populair programma. HAMBURG (872 M.) 2.30 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert; 6.30 Populair conceH. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.20 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 1.50 Idem; 8.20 Militair orkest; 10.50 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Gramofoonmuziek; 1.50 Con cert; 3.50 Idem: 5.05 Orgelconcert; 7.50 Concert; 10.20 Concert; 11.20 B.B.C.-dansorkest. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.20 Zie programma Weenen. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 9.05 Concert. WEENEN (517 M.) 10.30 Josef Holzer en zijn orkest. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Balletmuziek; 6.40 Concert; 9.20 Idem; 10.25 Dans muziek; 11.10 Dansmuziek. BEROarUNSTER (460 M.) 10.05 Omroeporkest,

Schager Courant | 1932 | | pagina 7