Motorsnelheidswedstrijden te Alkmaar. Uit onze Omgeving. Auto van den dijk getuimeld. Fa. Gebr. ROTGANS Ingezonden Stukken. Goede tycBen. Vallen aa/n de orde v. d. dag:. Zondag 28 Augustus werden op het Gemeentelijk Sport park te Alkmaar motorsnelheidswedstrijden gehouden, georganiseerd door „Alcmaria", V.V.V. De wedstrijden stonden onder de reglementen van de K.N.M.V. De deelname was opengesteld voor alle motorrenmers. Er werd in drie categoriën gereden, n.1.: Nieuwelingen, Juniores en Seniores. Elk dezer cate goriën wordt onderverdeeld in twee of drie klassen: Klasse II: machines tot 250 c.M.3 cyl. inhoud. Klasse III: machines van 251 tot 350 c.M.3. cyl. inhoud. Klasse IV: machines van 351 tot 500 c.M.3. cyl. inhoud. De wedstrijden werden verreden over den korten af stand (zes baanronden) en over den langen afstand (twaalf baanronden). De lengte der baan was 651 M. De afstand afgelegd in 6 baanronden werd dus gesteld op 6 x 651 M. is 3906 M. De deelnemers Voor de klasse nieuwelingen tot 250 c.M.3. hadden ingeschreven 6 renners, voor de nieuwelingen klasse 251350 c.M.3 4; voor 351500 cM.3. 6 personen. Voor de klasse juniores: tot 250 c.M.3. 4 renners, voor 251 350 c.M.3 5: voor 351500 c.M.3 6 renners. Voor de klasse seniores 251350 c.M.3. 10, voor de klasse 351500 c.M.3. 8 renners. Zeer velen zijn getuige geweest van de wedstrijden, die door zeer fraai weer werden begunstigd. De baan was goed, had alleen wat van de langdurige droogte geleden. DiveVse rijders maakten met 't groene tapijt kennis, maar gelukkig liepen deze talrijke valpartijen goed af. Oosterbaan had een ontwrichte arm. Moeke eenige sint maarten In café „Rust en Lust", vergaderde de vereenïging f.V.V.V.V. tot nadere bespreking of de kinder- en volks feesten met de a.s. kermis wederom moesten plaats vin den. Met een woord van welkom opende voorzitter de bij eenkomst, waarna de notulen werden gelezen en zonder cp- of aanmerking werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren Zwakman en Heneweer gaf aan een ontvangst van f 118.77, uitgaven f 100.02, duse en saldo van f 18.75 Na ampele bespreking werd besloten de kinder- en volksfeesten te doen doorgaan en al zal de straks te presenteeren lijst aan de burgerij wel een verminderde opbrengst aanwijzen, kunnen de prijzen hiermede in overeenstemming worden gebracht. De aftredende bestuursleden, de heeren M. Louw, A. Kossen en A. Brak, werden bij acclamatie herbenoemd en aanvaarden dit. Voorts werd besloten den heer Winter met zijn zweef weder als voren naar hiër te halen. Voorts voor den Maandag werd besloten om de jon gens van 68 jaar te doen koekhappen, jongens van 9 13 jaar laarzenraces, meisjes van 68 houtjesrapen, meisjes van 913 bal op een bordje. Voor Dinsdag: Vrouwen van 14 jaar en ouder mui- lenra^es (achteruit), mannen van 14 jaar en ouder: flesch op een kruiwagen rijden met hindernissen. Hierna werd de lijst aan de aanwezigen gepresenteerd en werd door de 9 aanwezigen tot een bedrag van f 14 geteekend. Niets meer ter bespreking zijnde, sloot voorzitter mei de beste wenschen voor het beoogde deze vergadering. En m©t den kop in de sloot terecht geko men. Geen persoonlijke ongelukken. Terug van de Alkmaarsche kermis. Eenige heeren uit Schagen, welke de Alkmaarsche kermis gezellig hadden ingewijd, kwamen Zondagmorgen p.l.m. 2.30 uur met hun auto richting Zijpe bij de kluft den Westfrieschen dijk nabij Sint Maarten op, toen door een mankement aan de accu de auto zijn lioht ver loor. Nadat gestopt was om dit defect te verhelpen, kon men het vehikel niet meer aan het rollen brengen, zoodat besloten werd dat 3 der leden het onwillige wa gentje zouden duwen en de 4e het zoo besturen. Dit ech ter, scheen niet gemakkelijk daar de chauffeur met het heele gevalletje bij den hoogen dijk neer kwam te val len en juist op den kant der wegsloot bleef staan. Van rij den verder geen sprake. Zondagmorgen werd door Ple vier met den reddingswagen het zaakje weer op den weg gebracht, maar van de lekkere gerookte paling, welke de heeren van de kermis hadden medegenomen, en na het ongeluk hadden laten liggen, was niets meer te bespeuren. barsingerhorn De steunregeling voor w.erklooze landarbeiders in deze gemeente is door den Minister van Binnenlandsche Za ken verlengd tot 3 September 1932. De bakkerij van den heer S. Leijdeckers aan de Kreii alhier is onderhands verkocht aan den heer C. Marees te Schagen, aan wien tevens de zaak van den heer K. Peper is overgegaan. non n wout) De inlevering van goederen van de dienstplichtigen dezer gemeente lichting 1917 zal gehouden worden te Winkel op 18 October 1932. De dienstplichtigen van de lichting 1933 dezer ge meente S. P. Klaver en J. J. Pater zijn bij beschikking van den heer Commissaris der Koningin in deze provin cie van 25 Augustus j.1. voorgoed vrijgesteld van den dienst wegens broederdienst. kneuzingen, terwijl Rehorst en Bosman van verdere deelneming moesten afzien. Ook De Boer en Goey kwa men samen te vallen, evenals Kuiper. Medische hulp was direct aanwezig. Het publiek, dat dol is op sensatie heeft Zondag op de Alkmaarsche baan wel waar voor zijn geld gekregen. De uitslagen der verschillende nummers luiden als volgt: Nieuwelingen tot 250 c.M.3. 6 baanronden 3906 M. Fi nale: 1. Dupont tijd 3.151/5; 2. Meijer tijd 3.19 4/5; 3. Roos tijd 3.24 1/5. Nieuwelingen 351500 c.M.3 Finale: 1. v. d. Waard. De Boer en Goey gevallen. Nieuwelingen 251350 c.M.3. Finale: 1. J. J. Rompel- man (Raleigh) Heerlen, tijd 3.19 4/5; 2. P. J. W. van Aartsen (Indian) Amsterdam.tijd 3.26 2/5; 3. L. v. d. As (R. Enfield) Den Haag. tijd 3.30 3/5. Juniores 251350 cM3. Finale: 1. Westerop, tijd 3.03 4/5; 2. Pollé, tijd 3.051/5; 3. Stedehouwer tijd 3.05 2/5. Juniores tot 250 cM3. Finale: 1. A. Polderwaart (Ariel) Den Haag, tijd 3.11; 2. J. Lüdeke (Ariel) Heiloo tijd 3.12 4/5; 3. R. J. W. Koster (Rudge) Amsterdam, tijd 3.15 3/5. Juniores 351500 cM3. Finale: 1. v. Dalsum, tijd 3.05; 2. Moejes, tijd 3.05 4/5; 3. de Graaff, tijd 3.17. Seniores 251350 oM3. Finale: 1. Beverdam, tijd 3.00; 2. Al, tijd 3.02 3/5; 3. v. d. Berg, tijd 3.04 3/5; 4. Moek, tijd 3.111/5; 5. Hartman tijd 4.11. Seniores 351500 cM3.: Finale: 1. v. d. Pluym, tijd 2.56 3/5; 2. de Ridder, tijd 2.57; 3. van Wingerden, tijd 2.571/5; 4. van Dijk, tijd 3.00 3/5. Lange afstand 12 baanronden 7800 M. a. Seniores 251350 cM3. 5 deelnemers: 1. H. W. Be- verdam, tijd 6.261/5; 2. A. Hartman, tijd 6.26 2/5 3. Jac. Al tijd 6.26 3/5; 4. M. v. d. Berg. tijd 6.38; 5. L. F. Breeman, tijd 6.49 2/5 b. Seniores 351500 cM3.: 7 deelnemers: 1. A. R. K. v. d. Pluym, tijd 5.58 3/5; 2. A. v Wingerden, tijd 6.001/5; 3. J. H. Rijk tijd 6.02 2/5; 4. J. de Ridder, tijd 6.07 3/5 5. G. de Jong, tijd 6.17 4/5; 6. G. J. van Dijk tijd 6,18; 7. J. C. Houtop tijd 6.32 langend ij k OUDKARSPEL. Als korpskolvers van de Sociëteit „Bijeen aio Vrien den" voor de Nationale kolfwedstrijden te Barsinger liorn, zijn gekozen de heeren K. Quant, A. Eecen en J. Schrieken. Door een "20-tal leden van de tuinbouwvereeni- ging „De Eendrachtis een spoedvergadering aange vraagd teneinde den slechten toestand in den land en tuinbouw te bespreken. NOORDSCHARWOUDE. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij café „Concordia" een personenauto te water geraakt, welke aldaar geplaatst was door eenige Amsterdammers, die hier zouden gaan visschen. De auto is zeer waar schijnlijk te ver neer gezet op een hellend gedeelte van het terrein en daardoor te water gereden. Door een kraan wagen van de H.A.B.O. is de wagen gelicht en was het mogelijk dat de auto op eigen kracht weer verder kon gaan. Het gemeenteterrein achter de O. L. School dat waarschijnlijk dienst zal doen als sportterrein, is thans in gereedheid gekomen. Een hoog hek met gaas dient als afrastering. z ij p e ST. MAARTENSBRUG. Vanwege de gymnastiekvereenïgingen „S.S.S." en „D.I.N.D.U.A." werd hier Zondagmiddag een open luchtuitvoering gehouden. Hoewel de tijden niet roos kleurig zijn. meende het bestuur toch een sportdag te moeten houden, in de eerste plaats voor de ver eeniging zelf en verder om zoo mogelijk een gezel- ligen wedstrijddag voor de burgerij te organiseeren. Met het oog hierop meende men goed te doen het feest, in tegenstelling met vorige jaren, meer plaat selijk te vieren. Wat het weer betreft, was het Zon dag daarvoor een uitgezochte dag. Onder toezicht van den ijverigen voorzitter, den heer Nierop, en de hulp van zijn trouwen medewer ker, was het terrein van den heeer Witlok, dat bereid willig voor dit doel werd afgestaan, reeds in orde ge maakt. De lieflijke tonen van een luidspreker, die bij den ingang van het terrein op een zeer bijzondere plaats was opgesteld verkondigde den voorbijgan gers dat hier iets buitengewoons te doen was. De verschillende vlaggetjes gaven het terrein een feeste lijk karakter. Op den aangegeven tijd werd een aanvang ge maakt met de werkzaamheden, welke bestonden uit algemeeene vrije oefeningen en eenige demonstratie- nummers, waaraan mede deelnamen eenige leden van de vereeniging „Hercules" van Noordscharwou de. Verder werden kinder- en volksspelen gehouden Met belangstelling volgde het vrij goed opgekomen publiek de verschillende oefeningen en de spelletjes. De kinder- en volksspelen hebben heel wat lachspie ren in beweging gebracht, voornamelijk de kinder wagenrace was vermakelijk orn te zien Na afloop van het feest trok men in optocht naar de zaal van den heer Kossen, waar de voorzitter, de heer Nie rop, de prijzen uitreikte. De uitslag laten wij hier onder volgen: Balgooien voor meisjes van 68 jaar: le prijs Cor- rie Schenk; 2e prijs M. Veuger Gd.; 3e prijs M. v. Wijngaard. Zakloopen voor jongens van 911 jaar: le prijs G. den Hartog: 2e prijs C Bood; 3e prijs A. Dalenberg. Hardloopen met hindernissen, voor meisjes van 12—14 jaar: le prijs Gre Veuger; 2e prijs W. Veuger; 3e prijs H. Schenk. Kinderwagenrace voor dames: le prijs M. Veuger- Dekker; 2e prijs Dina Blaauboer; 3e prijs D. Groen Koekhappen voor jongens van 68 jaar: le prijs P. de Boer; 2e prijs Th. Baas; 3e prijs K. Blaauboer. Evenwichtsbalk voor meisjes van 911 jaar: le prijs Gre Appel; 2e prijs R. de Geus; 3e prijs Metha Kossen. Tonkruien voor jongens van 12—14 jaar: le prijs A. Brak; 2e prijs Jn. Bloothooft; 3e prijs T. Bloot- hooft. Hindernisbaan voor heeren: le prijs M. Dekker; 2e prijs W. Janssen; 3e prijs M. Janssen. De prijzen bestonden in contanten en kunstvoor werpen. Aan het slot bracht voorzitter hartelijk dank aan den heer Witlok voor het beschikbaar stellen van het terrein, aan den heer en mej. Kossen voor hun medewerking, aan de leden van de vereeniging „Her- kules" voor hun zeer gewaardeerde hulp en verder aan allen dio hebben medegewerkt aan het welsla gen van dezen feestdag. Een gezellig bal was het besluit van een welgeslaagden dag. SCHAGERBRUG. Gasvoorziening? Blijkens het in ons nummer van Zaterdag j.1. voor komende verslag der vergadering van den Raad der gemeente Schagen, werd een voorstel van B. en W. dier gemeente om (Lagedijk en) Schagerbrug niet aan het gasbuizennet aan te sluiten, verworpen. We kunnen hieruit tot ons genoegen concludee- ren, dat Schagen's Raad dus bereid is ons dorp van gas te voorzien. Niettemin rijst de vraag, wanneer dit zal gebeu ren; immers de Raad nam geen besluit om tot aan sluiting van Schagerbrug aan het gasbuizennet over te gaan. Zooals begrijpelijk, zien verschillende inwoners van Schagerbrug de gasaansluiting met verlangen tege moet. 'T ZAND. Aan de op j.1. Zondagmiddag op den Zandtenerwcg door de Harddraverijver.ceniging „De Toekomst" ge houden handicap-draverij onder den man, werd deel genomen door een achttal paarden, n.1.: Ostra van P. Quax te St. Maartensbrug, berijder P. Koning; Ma rie van J. Schcrmerhorn te Wieringerwaard, ber. eigenaar; Compas van J. Strooper te 't Zand, ber. J. Strooper Jr.; Fientjc van P. Voorthuizen, 'tWad, ber. P. Voorthuizen* Jr.; Nelly S van J. Strooper, 't Zand. ber. W. Strooper; Baucis van C. Wit, West-Graftdijk, ber. J. Bruntink; Corrie Z van C. Zwaan te Hoorn, ber. W. Cnossen en de Zwart van P. Bruin te 't Zand, ber. A. Blaauboer. De prijzen werden tenslotte gewonnen door: le prijs Corrie Z, f50.—; 2e prijs Fientje, f25.—; 3e prijs Ostra, f 10; 4e prijs Compas, f 5.— en 5e prijs De Zwart, f2.50. De wedstrijd werd begunstigd door schitterend mooi weer, doch het aantal toeschouwers bleef beneden het minimum, wat werkelijk zeer jammer fas, daar verschillende mooie, spannende ritten zijn gegaan. Later bij de prijsuitreiking merkte de voorzitter, de heer J. Brak op, dat ook deze vereeniging de heer- schende malaise heel goed aan den lijve kon gevoelen, waardoor dan ook de prijzen niet hoog konden zijn. We zullen echter volhouden, zeide spr., want als men bedenkt dat deze vereeniging het volgend jaar reeds 40 jaar bestaat, dan zou het toch jammer zijn als dit zou moeten komen te vervallen, met welke woorden allen accoord gingen en waarop een flinke inschrij ving van nieuwe leden volgde. OUDESLUIS. De pogingen, om de Ouden van Dagen alhier een autotocht te bereiden, zijn met succes bekroond. J.1. Vrijdag is deze tocht gehouden, begunstigd door prachtig zomerweer. Gereden werd door de Wicrin- germeer naar Medemblik, vandaar over Alkmaar naar Bergen en Schoorl, met natuurlijk de noodige pleisterplaatsen, om een en ander te bekijken en te gebruiken. Omstreeks negen uur arriveerde het ge zelschap in de beste stemming bij café Buisman, waar de Harmonie zich had opgesteld om eenige vroolijke nummers ten beste te geven, hetgeen niet weinig op prijs werd gesteld. Na nog bij Buisman op een kop koffie te zijn ont haald, gingen allen zeer voldaan huiswaarts. Allen die dit hebben mogelijk gemaakt, komt van deze plaats een hartelijk dankwoord toe. het is voor de oudjes een onvergetelijken dag geweest. Dat de geteerde asfaltwegen voor ieder niet even mooi zijn, ondervond de heer K. alhier. Met zijn echb- genoote was hij uit rijden geweest, toen op den thuis reis, bij de hooge steenen sluis neergaande, het paard door den gladden weg kwam te vallen. Dit kwam zoo onverdwacht en de kar maakte zoo'n geweldigen duik dat K. er zijn ega allebei op den weg neersmakten. Met een blauw oog en eenige ontvellingen liep dit on geval nog weer vrij goed af. w i erin germeer Slootdorp. Nog enkele dagen en het veld is van koren geruimd in de Wicringermecr. Van het buitengewone oogst- weer is haastig profijt getrokken, zoodat bijna geen zaadhok meer op het land is. Veel koren is in groote schelven gezet, waarmee wordt doorgegaan af te dorschen. Veel gedorscht. stroo wordt per groot schip naar buiten de Meer vervoerd, zoodat het zeer druk is op de kanalen, evenzoo gedorschen graan. Thans begint weer de stoppclbcwerking voor den inzaai en zoo volgt het een het ander. Tvieringen Benzinepomp. Door de Bataafsche Import Mij. te 's Gravenhage zal bij café A. Klein te Oosterland een benzinereservoir met pomp worden geplaatst. Hoofd O. L. school Oosterland. Het nieuw-benoemde hoofd der o. 1. school te Ooster land, de heer J. Lammes van Amsterdam, zal m.i.v. 1 September zijn nieuwe functie aanvaarden. Vergunning en verlofsrecht. Bij koninklijk besluit van 1 Augustus j.1. No. 25 zijn goedgekeurd de gemeentelijke verordeningen tot heffing van vergunnings- en verlofsrecht. Veulenmarkt. De jaarlijksche veulenmarkt zal alhier worden gehou den op 3 September a.s. Nader onderzoek. Het nader onderzoek van eenige dienstplichtigen zal worden gehouden op 28 October a.s. in de oude school to Hippolytushoei. Inlevering militairo goederen. De inlevering van militaire goederen, waaraan dit jaar moeten deelnemen de dienstplichtigen van de lich ting 1917, zal worden gehouden op 28 October. «J .V .O .-berichten. De gymnastiek op Vrijdagavond (half acht) gaat de volgende weken weer geregeld door (voor jongens en meisjes gecombineerd). Zondag 4 September half drie bijeenkomst voor fiets- of wandeltocht. Bij voldoende deelname volgt op 11 September een weekeind op Texel; deelnemers kunnen zich nu al op geven. Beroepen. Voor de Alg. Doopsgezinde Sociëteit alhier is beroepen A. F. L. van Dijk, prop. te 's-Gravenhage. wieringerwaard Naar ons ter oore kwam, wordt bij hotel Van der 'Woude een uitstekende Maatknip '>sus gehouden. De bedoeling is het maken van a! kleedingstukken op volle maat. (Zie advertentie.) anna paulowna BREEZAND. Openluchtuitvoering D.O.K.E.V. Zooals de laatste jaren de gewoonte is, gaf de gym- nastiekvereeniging D.O.K.E.V., den Zondag voor Ko ninginnedag haar uitvoering in de open lucht te Breezand. De inuziekvcreeniging Concordia verleende haar medewerking tijdens den marsch door Breezand en gedurende de uitvoering van enkele oefeningen. Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 762 m.M. Vooruitzichten: Toenemende kans op regen. Temperatuur: 17 gr. C. is 61 gr. F. Goedkoop Fotografeeren. 45 cent een Gevaert, Agfa of Kodakfilm, 6x9. 55 cent een Agfa-Isochrom-film 6x9. 60 cent een 6'/2 x 11 film. Deze aanbieding s tijdelijk en zoolang de voorraad strekt. HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN SCHAGEN's GOEDKOOPSTE FOTOHANDEL. cal la ntsoog De Kermis. Naar wij vernemen zullen er Maandag 5 September weer kinderspelen worden gehouden, waarvoor als al tijd veel belangstelling zal bestaan, terwijl Dinsdag d.a.v. volksspelen voor mannen en vrouwen zullen worden gehouden (o.a. „levende stoelendans"). Maan dagavond geven tooneelgezelschappen bij den heer P. de Haan en den heer J. I.uikes—Butter voorstellin gen, terwijl Dinsdags in heide café's „gebald" zal worden. Ook de bekende „zweefmolen" zal weer op zijn oude plaats zijn. Duinbrand. Gisterenmiddag te pl.m. 1.15 uur, werd een duin brand waargenomen op den Zijperdijk. De heer Van Honschooten, begaf zich na waarschuwing terstond ter plaatse, waar bleek dat de Westkant van den dijk, d.w.z. d£ kant aan de bekende Zwanenwaterduinon, in brand stond. Spoedig togen uit het dorp de vrijwil ligers met schoppen gewapend naar de plaats des on- heils. Na een uur hard, maar systematisch, werken, mocht het gelukken het vuur te stuiten, maar dit kon niet verhinderen, dat er pl.m. een bunder grond kaal gebrand is. Omtrent de oorzaak tast men in het duister, zooals dat met duinbranden pleegt te zijn. Voorzichtigheid is in dezen drogen tijd zeer geboden, daar het nietig ste vonkje de meest funeste gevolgen met zich kan sleepen! Lutjewinkel-veteracienCallantsoog Wem, 63. Zondag had deze ontmoeting plaats op het Callants- oog-terrein. Na den aanvang pakken de gastheeren direct goed aan en weten binnen 10 minuten al een doelpunt te scoren. Dit prikelt de gasten tot aotief spel, zoodat zij 5 minuten voor de thee een gelijk spel we ten te maken. Door dit succes ontplooit zich een en thousiast spel van de Lutjewinkel-veteranen (vooral de midvoor blonk uit door goed samenspel en bal- controie). terwijl de gastheeren wel aardig samen speelden. maar niet aan schieten toekwamen of den doelmond niet wisten te vinden. De rust gaat in met 21 voor de gasten. Na de thee weten de Lutjewlnke- iers hun voorsprong weer te vergrooten, 31. Dit brengt de angst er bij de tegenstanders in en waarlijk, na veel ,o,pgelegde ballen", naast of over te hebben getrapt, weten zij hun achterstand te verkleinen (32). Hierna komt een periode van inzinking, in welke de gasten nog driemaal de gelegenheid tot inschieten vin den. Ook Callantsoog weet hierna nog een puntje te maken, zoodat deze goed geleide wedstrijd met een flinke overwinning voor L. eindigt. Mijnheer de Red.. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer Kwadijk in het blad van Zaterdag j.1. verzoek ik U, mij eenige ruimte in uw blad te willen afstaan, waar voor ik U beleefd dank. In de eerste plaats dan verzoek ik U niet persoonlijk te zijn: het betreft hier zaken, en niet den persoon van den heer Schuitemaker. In de tweede plaats moet ik protesteeren tegen de bewering dat de Eerste Langendijker Radio Centrale (de E.L.R.C.) niet bereid zou zijn haar medewerking te verleenen, om te komen tot een tijdelijke contributiever laging voor werkloozen en daarmee gelijkgestelden. De gang van zaken is eenvoudig deze geweest. De heer Kwadijk vroeg me, of de mogelijkheid tot con tributieverlaging voor werkloozen onder de oogen kon worden gezien, waarbij ik m'n volle medewerking toe zegde om tot een regeling te komen. Er zou een com missie worden benoemd uit de abonné's, waarvoor ik verschillende adressen verschafte (neutrale commissie) Van die commissie heb ik verder nooit meer iets ge hoord en heb er ook niet mee vergaderd. Eenigen tijd later heb ik weer een onderhoud met Kwadijk gehad, waarbij hij met een voorstel kwam. Dit kwam hierop neer, dat de centrale alléén, voor de gelden moest zor gen, die noodig waren voor de contributieverlaging van de daarvoor in aanmerking komende abonné's. Hierte gen heb ik geen finantieele, maar zakelijke bezwaren gemaakt, omdat het mijn inziens hoogst onrechtvaardig is, om een gedeelte van de abonné's tegen het normale tarief te bedienen en een ander gedeelte tegen een wil lekeurig te bepalen lager tarief. Ik heb toen een ander plan opgezet, dat op het volgende neerkomt De commissie zorgt voor het bijeen brengen van de helft der gelden, welke voor egn be paalde maand noodig zullen zijn. De Centrale stort de andere helft en laat de commissie geheel vrij, om deze gelden naar eigen goeddunken te distribueeren onder hen, die daarvoor in aanmerking zouden komen. De Centrale biedt dan gewoon haar maandelijksche of wekelijksche kwitantie aan voor het volle bedrag en kan de commissie bij de abonné die hiervoor in aan merking komt, voor of na de incasseering vanwege de Centrale, een bedrag restitueeren. De Centrale staat dan geheel vrij van de steunrege ling, doch draagt er niettemin een aanzienlijk bedrag toe bij. De bedoeling zal een ieder duidelijk zijn; de E.L.R.C. blijft dan op haar rëel zakelijk standpunt staan. Een ieder, niemand uitgezonderd, betaalt z'n contributie tot het volle bedrag en niemand kan ontevreden zijn over willekeurig geknoei met prijzendoor den Centrale exploitant. Ik heb den heer Kwadijk dit standpunt zeer breed voerig toegelicht en vernam verder niets meer totdat een ingezonden stuk mij aan de kwestie herinnerde, waardoor ik me verplicht gevoelde, om dit stukje toe te lichten en recht te zetten. Ik merk echter met nadruk op, dat ik in geen geval op deze zaak, of andere dingen, de Centrale betreffen- fend, zal terugkomen. Nogmaals, redactie, m'n hartelijk dank voor de plaat sing, Hoogachtend, EERSTE LANGEND. RADIO-CENTRALE.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8