Raad Heerhugowaard. Zaterdag 3 September 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9135 Walker afgetreden. VERKEERSONGEVALLEN. LEVENSROMAN VAN EEN MILLIONNAIRS-DOCHTER. Er komt wat nieuws in Schagen Fa. Gebr. ROTGANS Uit onze Omgeving. New-Yorks populaire burgemeester in No vember opnieuw candidaat. Dc populaire burgemeester van New York, jfimmie .Walker, is afgetreden; dit ontslag is dadelijk inge gaan. Men weet, dat dit aftreden van Walker die op het oogenblik zenuwziek is, of zich daarvoor uitgeeft. het gevolg is van oen enquête naar zijn particu liere financiecle gestie. Bij een onderzoek naar het beheer van Walker s vermogen was gebleken, dat hij een vermogen bezit van welks abnormalen groei hij geen verklaring wilde geven. Ook schijnt het bewijs geleverd, dat de burgemeester een geschenk had aan genomen van een taxi-onderneming in zijn stad, die belang had bij een concessie. Van den jeugdig uitzioi n, correcten en hupschen burgervader van de groote aan den Hudson kan dus niet meer worden gezegd dat hij ,js going strong". De ex-burgemeester heeft ajjn besluit tot aftreding gemotiveerd door te wijzen^p de unfaire manier waarop de gouverneur van den staat New York, Franklin D. Roosevelt, het disciplinaire onderzoek te gen zijn beleid heeft laten leiden. Hij verklaarde dat hij zich in November a.s. voor de burgemeestersver- kiczingen opnieuw candidaat zal laten stellen. Reuter bevestigt dit bericht en meldt nog dat Wal kers ontslag onmiddellijk ingaat. Hij heeft verklaard dat hij zijn zaak ter beoordeeling heeft voorgelegd aan burgers van de grootste stad in de Vereenigde Staten, geheel in den geest van de ware democratie en dat hij overtuigd is van de rechtschapenheid van zijn officieele handelingen. Hij had een vast vertrou wen in het oordcel van zijn medeburgers. Het leven van Walker vol van typisch Amerikaaasche trekjes. James Walker, in New York bekend als „our Jim- my", is in Juni j.1. 51 jaar geworden, maar men geeft hem zoo op het oog geen veertig en is van Ier- sche afkomst. Op geen gelegenheid in het New York- sche society of sportleven ontbrak Walker. Hij is zeer geestig en ad rem en bezit die specifiek-Amerikaan- sche humor, die de Yankee zoo hoog weet te appre- cieeren. Walker kende het New Yorksche leven en dc be volking door en door, van beneden tot de allerhoogste lagen. In zijn jeugd begon hij al met een faillisse ment als amateur-bankier en werd toen baseball- manager. Daarna „dichter" voor den tekst van popu laire Amerikaansche „songs". Met één slag beroemd werd hij met zijn song: „Wil vou lovc me in Decem ber as vou love me in May", de „schlager" van dien tijd. De bekende chansonnière miss Janet Allen nam het lied als glansnummer in haar repertoire op en toen zij later met „Jimmy" trouwde, speelde he.t orgel in de kenk bij de huwelijksplechtigheid: „Will you love me in December as you love me in May". Zoo is het heele leven van Walker vol van deze tvpisch-Amcrikaansche trekjes, die gemaakt hebben <iat Walker nooit als „burgemeester" gezien werd, maar altijd als „our good old sport". In 1012 liet Walker zich bij de balie te New Y«rk inschrijven, waar hij als song-dichtcr-advocaat al spoedig beroemd werd, vooral ook door zijn origineele en geestige, maar ook scherpzinnige pleidooien. Hij werd gekozen in het Huis van den staat New York, in den%enaat, en in 1925 werd bij burgemeester, met een overweldigende meerderheid van stemmen. Walker reisde veel in Europa, waar hij overal «aar hij kwam, aanstonds zijn reputatie als „de ty pische repressentant van onzen jazz- en charleston- tijd" bevestigde. De eerste Dinsdag in November zijn de nieuwe ver kiezingen voor den burgemeester van New York. Men mag inderdaad met spanning afwachten of Walkers populariteit nog groot genoeg blijkt tp zijn om hem een overwinning te doen behalen op zijn vijanden. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND BERGEN. HET NOODLOTTIG ONGELUK BIJ HAARLEM. Nog een slachtoffer Overleden. Omtrent de noodlottige aanrijding op den Amsterdam- echen weg tusschen Haarlem en Amsterdam wordt nog nader gemeld, dat ook het 5-jarig jongetje gisternacht in het St. Elisabethgasthuis te Haarlem aan de gevol gen van zijn bekomen verwondingen is overleden. De toestand van de moeder is wel ernstig, doch niet levensgevaarl ij k. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Schipper gewond. De schipper van Dijk uit Delfzijl, die in dienst van Wagenborgs passagiersdiensten naar Zoutkamp moest, bemerkte, toen de trein het station Winsum had verla ten, dat hij niet in den trein naar Zoutkamp, maar, in dien naar Roodeschool zat. Hij sprong hoewel de trein al in beweging was, er uit. Hij bleef met een hoofdwond liggen. Hij werd verbonden en vertrok met den volgenden trein naar Zoutkamp, maar bij het station Eenrum moest hij zich opnieuw onder behandeling van een geneeskun dige stellen. Deze heeft hem per auto naar zijn woning te Delfzijl laten overbrengen. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. 11-jarig jongetje gedood. De 11-jarige M. Helman te Aduard (prov. Groningen) is Donderdagavond, toen het dorp te hoop liep bij de terugkomst van de ouden van dagen, die een tocht had den gemaakt, plotseling vlak voor één der auto's ge- loopen. De automobilist kon niet meer voorkomen, dat de jongen werd aangereden. Het ventje sloeg met het hoofd tegen de steenen en is even later overleden. DOODELIJK ONGEVAL. Fietsrijder door auto aangereden Donderdagmiddag had op den rijksstraatweg te Dor drecht een doodelijk auto-ongeluk plaats, De 52-jarige A. Hartman uit Wieldrecht kwam per fiets uit de Zee havenlaan op den rijksstraatweg rijden, juist toen de kermisexploitant A. C. de J. uit Vlaardingen met zijn auto daar passeerde. De fietser werd door den auto ge grepen en een aantal meters meegesleurd. De ongeluk kige bekwam een schedelbreuk en brak rechterarm en 'been. Hij overleed spoedig daarop. De auto waarvan de remmen niet in orde bleken te zijn, werd door de poli tie in beslag genomen terwijl tegen den chauffeur pro ces-verbaal is opgemaakt. De gestorven dochter van Rcckefeller. Haar leven lang van den glans geleefd. Schandaal op schan daal volgde haar. ZIJ heette Edith Mac Cormick. geboren Rocke- feller twee schitterendo namen volgden elkaar op haar visitekaartje op. Mac Cormick, haar eerste, gescheiden man. is niet slechts de Ame rikaansche zaakgelastigde in Zwitseland. maar ook pre sident van de Trust van landbouwmachinefabrikanten in Chicago. Eh over den naam Rockefeller behoeft men geen woord te verliezen. Zij heeft, als de jongste doch ter van den petroleummagnaat haar leven lang van den glans geleefd,, zonder zich veel om haar familie, den oorsprong dus van haar glans, te bekommeren. In haar naam vereenigden zich de begrippen van rijkdom en pracht zij bouwde zich op den rug van ontelbare banken en concerns, op den rug van milioenen, die voor haar rijkdom werkten, een leven op, zoo leeg en zin loos, dat er geen voorbeeld van is. Vijftien jaren is het geleden, dat zij in Europa in Zurich. aan de zijde van haar echtgenoot, de zonder lingste figuur was van de aan zonderlinge figuren zoo rijke diplomatie. Zij ijverde destijds voor rauwkost iets ongehoords in die dagen kleedde zich met voor liefde in lederen gewaden, bewoog zich met voorliefde in het gezelschap van gedeclasseerden van alle landen. Schandaal op schandaal volgde haar waar zü ging. Zoo moest het oogenblik wel komen, dat het tot een breuk tusschen haar en haar correcten echtgenoot kwam. Nau welijks echter had zij haar vrijheid terug, of zij gedroeg zich nog uitgelatener en gaf zich aan een nieuwe hartstocht over. waaraan zij de laatste tien jaar van haar leven opofferde. Zij verzamelde om zich heen Russische grootvorsten. Adellijken aller schakeering. die zonder een penning op zak, als bordenwasschers of taxichauffeurs, als dansers of opiumsmokkelaars naar New York gekomen waren. Zij nam hen In haar slot op, waarin zij, omgeven door duizenden Russische kleinodiën, huisde; wendde haar gansche vermogen, de millioenen, die zij bezat, ten hun nen bate aan. Zij bekostigde voor den vorst Jussupoff, een modesa lon in de 5e Ave nu. Jarenlang verleende zij een onder dak aan Anastasia. naar men zegt de dochter van den laatsten Tsaar, die zich onder haar leiding tot een van de voornaamste sterren van de New Yorksohe society ontwikkelde. Het kwam er wellicht niet zooveel op aan, of al deze adellijken, wel „echt" waren, als zij maar een prachtig klinkenden titel en een Russische ziel er op na hielden. Zij had voor haar slot, waar o.a. de kroonjuweelen der keizerin Katharina bewaard lagen, een omgeving noodig die tenminste voor honderd procent echt leek. Deze merkwaardige liefhebberijen heetft haar de vriendschap en de hulp van haar vader gekost. Toen zij op een goeden dag tot de ontdekking kwam, dat zij straatarm was geworden, keerden haar creaturen, de vorsten en grootvorsten, zich schouderophalend van haar af. Jarenlang bewoonde zij daarna een driekamerwoning, door zwaar lichamelijk lijden gekweld, waaraan zij lang zaam ten gronde ging, ofschoon zij van haar vader, den ouden John D.. die phenomenale levensenergie geërfd scheen te hebben, die hem tegenwoordig nog tot een spookachtigen mummi maakt en in het leven houdt. Vergadering van den Raad op 2 September. Om drie uur opent Voorzitter, Burgemeester Van Slooten, de voltallige vergadering, waarna voorlezing en onveranderde vaststelling der notulen volgt. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken naar aanleiding van het in de vorige vergadering gevallen besluit werkloozensteun. Voorzitter deelt mede, dat zoowel wat werkverschaf fing als steunregeling betreft nadere gegeven aan den Minister zullen worden verstrekt. Voor kennisgeving aangenomen berichten, dat de kosten verpleging krankzinnigen In de provinciale zie kenhuizen van f 850 op f 800 zal worden gebracht. Medegedeeld wordt dat de Burgemeester verlof heeft bekomen om zich van 16 Augs.12 September buiten de gemeente te begeven. Goedgekeurd terug ontvangen is het In een vorige vergadering genomen besluit betreffende de winkel sluitingswet. In verband met een van den heer Blaupot ten Cate, adviseur van de V.S.D.B., ingekomen schrijven, betref fende rechten en verplichtingen van contractanten in zake afname stroom der provinciale bedrijven, uit de heer Tromp de meening, dat het de provincie aldus niet vrij staat de zwarte schapen uit de kudde na af loop van de tegenwoordige contracten naar willekeur te scheren, doch zij zich wel degelijk binnen bepaalde perken zal hebben te houden. Voor kennisgeving aangenomen dankbetuiging van Juffrouw van Gaaien, voor haar toegekende gratificatie en schrijven van den heer A. Strooper, dat hij de be trekking meteropnemer-geldophaler bij het G.E.B. aan neemt. Een schrijven van den heer Hartog, hoofd der O.L. School II, inzake betrekken van de bjj die school be- hoorende onderwijzerswoning, schijnt voor een oogen blik een storm in den anders zoo gemoedelijken Raad te zullen opwekken, doch waar men onderling van goeden wille blijkt te zijn, doch een opmerking van den heer Wagenaar, dat, nu deze zaak toch reeds haar beloop heeft gehad en alles thans geregeld is, behande ling er van feitelijk mosterd na den maaltijd is en eenig humoristische gezegden van den toenmaligen loco, den hr Wijnker, spoedig hun bezwerènd werk doen en vervalt men weer in den gewonen zakeljjken toon, terwijl de heer Kooij zelfs het resultaat prijst dat de gemeente-opzichter, den heer Groot, uit de voormalige chaos heeft weten te voorschijn te tooveren. Hierna wordt besloten niet meer over deze kwestie te delibereeren. Van het gemeentebestuur van Alkmaar is bericht in gekomen, dat het tarief van het Centraal Ziekenhuis is gewijzigd en in overeenstemming gebracht met dat van het St. Elisabethgesticht. Bij gehouden controle bij den gemeente-ontvanger werd aldaar den lOen Augustus een bedrag v. f 4707.19 In kas gevonden, hetwelk conform de bescheiden was. Goedgekeurd zijn de heffingen op vergunnlngs- en verlofsrecht, de eerste tot 1934, de laatste voor onbe- perkten tijd. Van den heer P. Groot. Schapenweg, is een verzoek ingekomen om een voorschot te mogen ontvangen voor een operatie van zijn dochtertje, te ondergaan in het St. Elisabethgasthuis, tot een totaal van f 53. Voorzitter deelt mede. dat den laatsten tijd steeds de gedragslijn is gevolgd om de helft der kosten te be talen. daar men, indien men voorschot geeft, daarvan toch in den regel welnog terug ziet, gezien de tegen woordige tijdsomstandgheden. De heer Quant vraagt of het ln dit geval niet beter is f 25 te geven en de andere f 28 als voorschot te ver- strekken. Voorzitter zegt dat in den tegenwoordigen tijd de uiterste voorzichtigheid met de gemeentefinanciën ge boden is, Besloten wordt de helft der kosten als bijdrage te verleenen. Van de plaatselijke- afd. van het Witte Kruis is een verzoek ingekomen om de prov. gem. regeling T.B.C.- bestrijding van toepassing te verklaren ter verpleging van Mej. Bes. Voorzitter zegt dat dit meisje ziek uit een andere ge meente hier is gekomen, en daarom ook het Witte Kruis niet zoo gretig had toegehapt. Zelfs was hier correspondentie over gevoerd met den heer Michels en ten slotte was besloten de aanvrage in te dienen. Waar echter de begrooting voor T.B.C -bestrijdinff dit jaar meer dan het dubbele van het uitgetrokken bedrag zal zijn en door het consultatieburau wel 3 maanden gevraagd wordt, doch dit in den regel wel 5 wordt, is ook hier voorzichtigheid geboden. Reeds eerder werd aan Prov. Staten een sohrijven gericht hoedanig daar de houding zou zijn ten opzichte dezer uitgaven, gaande boven het in de begrooting geraamde bedrag, doch geantwoord werd, dat daar pas na. den afloop van het betrokken dienstjaar over werd beslist. De heer Kostelijk is van meening, dat het gewenscht is de gewone lijn te volgen en dat is uitzending, alhoe wel het wel eenige voeten in de aarde zal hebben om de volle 50 pet. van de provincie te krijgen. Besloten tot uitzending. Van Mej. Tesselaar-v. d. Heijden is een verzoekschrift om hulp ingekomen, daar haar man bij het zweefvlieg- kamp in Egmond een ongeluk is overkomen en zij in behoeftige omstandigheden verkeert. Voorzitter, die ter plaatse en onderzoek heeft inge steld, licht deze zaak nader toe en zegt dat het moei lijk is de menschen bij dit vliegen weg te krijgen. De zaak is bij de verzekering aanhangig gemaakt; betref fende getuigën zijn gehoord op last van den heer Offi cier van Justitie. Doorh et St. Elisabethgesticht is ge vraagd of de gemeente alvast de garantie der verpleeg- kosten op zich wil nemen. Voorzitter is echter van meening. dat een uitspraak zal volgen en daarin de schuldige zal worden aangewe zen, zoodat het ziekenhuis in ider geval uitbetaling zal krijgen. Verder kan de gemeente niet gaan. De heer Quant, die gister nog den heer Tesselaar heeft gesproken, zegt dat deze zich op de waarschu wing verv/ijderd heeft en alle schuld ontkent, alleen Is het vliegtuig een anderen kant opgegaan dan mensche lijkerwijze verwacht kon worden. Van den R.K. Volksbond afd. Alkmaar Is een ver zoek ingekomen om de in Heerhugowaard wonende le den van St. Bonifacius, werkzaam aan „Koophandel" te Langendijk, weder als het vorig jaar te ondersteu nen. Daar dit stuk hedenmorgen is ingekomen, wordt besloten het in handen van B. en W. te stellen om prae-advles. Goedgekeurd een suppl. kohier hondenbelasting tot een totaal van f 54.50. De heer Kooij, rapport uitbrengende namens de commissie, belast met het nazien der rekening van G. E.B. en B.A8. adviseert deze goed te keuren. De inkomsten G.E.B. gewone dienst bedragen f 43.075.56, uitgaven f 38.032.03, winst f 5043.53. Kap. dienst ink. f 28.860.31, uitgaven f 10.393.51, batig saldo f 18.467.78. De heer Kooij legt er nog den nadruk op, dat de laatste jaren het stroomverlies verminderd is. Was dit in 1929 nog 31831 K.Win 1930 28283, in 1931 bedroeg het slechts 23.803 K.W. In hoofdzaak werd dit laatste bereikt door kabellegging langs den Basserweg. Inkomsten en uitgaven B.A.S. bedroegen resp. f 9613.25 en f 8743.72, aldus batig saldo f 869.53. De heer Kostelijk vraagt of het stroomverlies een vol gen^ jaar mede kan worden aangegeven in van het totaal verbruik. Rekening 193L Namens de commissie belast met het nazien der gem.- rekening brengt de heer Wagenaar verslag uit. De be scheiden werden nagezien en in goede orde bevonden. Wat de storting van een deel der winst 1931 van het G.E.B. in de gemeentekas betreft, deelt rapporteur me de, dat ongeveer eenzelfde bedrag nog als achterstallig staat, te weten schoolgelden O. L. onderwijs f 86.61; bij zonder onderwijs f 568.36; landarbeiderswet f 1676.93; hondenbelasting f 52.50. Speciaal wat de schoolgelden aangaat, meent de com missie, dat in deze door de gemeente aandrang moet worden uitgeoefend, daar zij van meening is, dat som mige ingezetenen, die wel degelijk betalen kunnen, dit niet doen. Voorzitter deelt mede dat de deurwaarder thans be gonnen is f' deze de noodige pressie bij te zetten. Hierna volgt voorloopige vaststelling. Ink. gew. dienst f 172.213.74, uitg. gew. dienst f 151.137.74, batig saldo f 21.040.40, kap. dienst ink. f 4143.85, uitg. f 363.85, batig saldo f 3780. Hierna worden de begrootingen 1933 aangeboden. B.A.S. ink. en uitg. f 8905.48. G.E.B. gew. dienst f 40.174.04, met een vermoedelijke winst van f 2805.21: kapitaaldienst f 40.522.52. Gem. begrooting f 158.325.82 met een onvoorzien van f 4.178.59; kapitaaldienst ontv. en uitg. f 3780. Voorzitter deelt mede dat wat de gemeentebegrootlng aangaat, er op is gerekend dat de gemeente in de 3e klase gem. fondsbelasting geplaatst wordt. Bij de hierna gehouden stemming worden de heeren Krom. Kostelijk en v. Langen benoemd om de begroo ting na te zien. Hierna komt wijziging der begrooting 1932, aan de orde, waaruit blijkt dat reeds van het reservefonds dit jaar volgens, begrooting is afgeschreven f 6000. Daar verschillende posten verhoogd dienen te worden, o.a. t.b.c.-bestrijding, met f 1750, reparatie woningen school hoofden met f 2000, kosten werkverschaffing met f 14000, en deze posten niet uit den gewonen dienst gedekt kun nen worden, wordt voorgesteld een bedrag van f 5000 uit het reservefonds te lichten om de wijziging, in totaal gaande over een bedrag van f 1S650, sluitend te kunnen krijgen. Voorzitter deelt nog mede dat het reservefonds dan bij den aanvang van 1933 nog ruim f 3400 groot zal zijn. Aldus goedgevonden. GmtreJit een verzoek van iemand (niet nader genoemd) om een voorschot ad f 25, dat hij het vorig jaar had ontvangen, kwijt te schelden en nader nog een dergelijk Barometerstand op Zaterdagmorgen 9 uur: 757 m.M. Vooruitzichten: regenachtig. Temperatuuri 66 gr. F. is 19 gr. C. Nog 7 dagen en dan HOOGZIJDE E 103. SCHAGEN bedrag uit te keeren wordt besloten het in comité te behandelen. Van D. Brink is eveneens een verzoek om" ondersteu ning ingekomen. Voorzitter licht toe dat het zeer moei lijk is om hier den rechten weg te vinden. Besloten ala voorgaand. Van den heer Kostelijk is schriftelijk verzoek inge komen om alvast een object voor werkverschaffing te bepalen. Voorzitter zegt dat we hier steeds bij den po,lder te- reoht moeten komen. Hij zegt toe in comité nog nadere inlichtingen te zullen geven. Hierna wordt nog van de leening van f 24000 van het G.E.B. uitgeloot obligatienummer 9, waarna sluiting ender gewone dankzegging ^olgt en in comité wordt" overgegaan. Z IJ P E Naar wij vernemen is de dienstplichtige S. C. Delver, van de lichting 1926, uit den dienst ontslagen wegens gebreken. Do Inlevering van Rijksgoederen door dienstplichtigen der lichting 1917 uit deze gemeente, zal moeten geschie den in de oude o. 1. school te Schagen op Vrijdag 14 October a.s. des namiddags 12.45 uur. ST. MAARTENSBRUG. Een waarschuwing. Twee meisjes alhier van 20 en 14 jaar. die Donderdag naar een vriendin aan de Kooij bij 't vliegkamp te gast waren geweest, en te ongeveer 7 uur den terugweg pep fiets langs den rijksweg aanvaardden, ontmoetten tus schen Koegras, Julianadorp en 't Zand. Kolksluis, waas op dat tijdstip geen passaat was. een persoon van onge veer 20 a 25 jaar, gekleed in grijs costuum en dito deuk hoed, op zeer onwelvoegelijke wijze van zijn kleeding ontdaan. In 't Noordhollandsch Kanaal was in de nabij heid een motorboot aanwezig, wat den persoon blijkbaar, met het oog op zijn bedoelingen, zeer ongelegen kwam. De meisjes fietsten zoo hard zij konden en zagen den persoon omkeeren en hun ook ijlings volgen tote en rij boompjes, welke op eenigen afstand van Kolksluis staan. Ik herinner hierbij aan 't geval hetwelk zich indertijd in Gelderland heeft afgespeeld. Wij meenden goed te doen dit geval ter waarschuwing aan anderen bekend te maken. T ZAND. f We vernamen, dat de heer C. Mosk alhier zijn woon huis aan den Rijksweg onderhands heeft verkocht aan zijn buurman Jb. Oostwouder. Door de missiedagen welke hier thans worden gehouden, speelt de R.K. voetbalclub Geel-Rood op a.s. Zondag geen wedstrijden. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 26 Aug. t.m. 1 Sept. 1932. Geboren: Cornelis. zoon van Jacob Weij en Corneli# Maria Rens; Jannetje Jacoba, dochter van Jacob Vee< ter en Grietje Raven; Minke. dochter van Meine d« Vries en Gaitske de Vries; Jacob Volkert, zoon van NI» colaas Blokker en Hillegonda Otjes; Janna, dochter v. Steven van der Struik en Janna Barelts. Ondertrouwd of getrouwd: Geene. Overleden: Allie. zoon van Pieter Otten en Fenna' Brands, oud 1 jaar. WARMENHUIZEN Aan onz eveiling werd verhandeld in Augustus 1932:' 497.446 Kg. aardappelen, 81.675 Kg. zilveruien, 59.500 Kg, r*ew. uien, 15.985 Kg. gele nep, 55.050 Kg. roode kool, 18.200 Kg. gele kool, 52.000 witte kool, 12.665 Kg. sla- boonen, 6225 Kg. bieten, 286 Kg. snijboonen, worte len, bloemkool. Ter vergelijking de cijfers over Augustus 1931: "57.500 Kg. aardappelen, 36.235 Kg. zilveruien, 104.800 Kg. gewone uien, 127.050 Kg. gele nep, 20.700 Kg. rood® kool, 750 Kg. gele kool, 63.650 Kg. wite kool, 11.50 Kg. slaboonen, 2350 Kg. bieten, 120 Kg. snijboonen, 485 bos wortelen, 2330 stuks bloemkool. De omzet bedroeg in Augustus 1932 f 25.141.50 tegen f 40.97QJ.5 in Agustus ?931. WIERINGERMEER Voor rekening van den heer P. Woudenburg t® N'ieuwesluis wordt aldaar een nieuw burgerwoon huis gebouwd door den heer A. Schouten, aannemer te Anna Paulowna. HEERHÜ GO W AAR Naar we vernemen zal de door automobilisten zoo zeer gevreesde spoorwegovergang bij het station Heer hugowaard grondig worden verbeterd. De kabellegging van de telefoonleiding aan de Z.O.- zijde van den Middenweg, van postkantoor-Zuid tot Bas serweg heeft haar beslag gekregen. Een veertiental werkloozen vonden hier een dag of tien employ. HOOGWOUD De door den raad dezer gemeente vastgestelde verorde ning op de Winkelsluiting is blijkens bericht van den. Ministerie van Economische Zaken en Arbeid aan de Kroon ter goedkeuring doorgezonden. Krachtens die verordening mogen o.m. de winkels in! de gemeente Hoogwoud des Zondags geopend zijn van 10 tot 12 uur, des namiddags en gedurende den zomertijd van des voormiddags 11 uur tot des 1 uur.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5