Groote economische maat regelen in Duitschland. VERKEERSONGEVALLEN. Plaatselijk Nieuws. D.T.S. I-Helder I. 1-2. Droogmaking Zuiderzee. Opleving in het visschersbedrijf. Je moet maar durven! Een smokkelschip. Betalingsmoeilijkheden. De staking in Lancashire. De Kreuger-affaire. Rijksdag bijeen op 12 September a.s. Uit onze omgeving. ZWEMMEN. Zondagmiddag togen leden van de bad- en zwemver- eeniging „De Wiel" naar Den Helder, om deel te nemen aan de zwemwedstrijden van de H.Z.V. te Den Helder Door het stormachtige weer van den vorigen dag en nacht was de startgelegenheid, een groot vlot, dermate op de zeewering terecht gekomen, dat zij dezen middag niet gebruikt kon worden en vervanging was niet zoo spoedig mogelijk. De wedstrijden werden dan ook afge last en per telefoon daarvan des middags mededeeling gedaan aan de Schager Zustervereeniging. Schagen was evenwel toen reeds onderweg. Men heeft zich toen maar tevreden gesteld met een poosje in de nu rustige zee te gaan zwemmen en daarna ging men met de ontvan gende club naar den „Theetuin" bij de Donkere Duinen, waar men een poosje gezellig bijeen was. ONTSLAG AAN GEVRAAGD. De heer C. Wester Dz., directeur van de afdeeling „Het Noorden" van de N.V. Handelsraad van den L.T.B. alhier, heeft tegen 1 October as. op zijn verzoek ontslag verkregen. Met ingang van dien datum zal zijn zoon, de heer P. Wester Cz. als waarnemend directeur optreden. De heer C. Wester gaat zich metterwoon te Heiloo ves- tlgen. EXCELSIORS AFSTANDSMARSCH. I De aangekondigde afstandsmarch van onze plaatse- lijke Chr. Gymnastiekvereniging, welke Zaterdag 3 September zou plaats hebben, is door 't slechte weer 1 uitgesteld moeten worden. Deze zal nu a.s. Zaterdag 10 September plaats vinden. Route ongewijzigd (30, 20 en 15 K.M.) Ten 4 ure wordt van de Markt afgemar cheerd. De mogelijkheid voor nieuwelingen en welke een diploma willen verdienen, blijft dus opengesteld. Aanmelding kan bij den start plaats hebben. Indien het weer nu mee mocht werken, belooft het een gezellige tocht te worden. BEKRONINGEN TE HOORN. Van de veetentoonstelling, welke Zaterdag te Hoorn plaats had, als onderdeel van de z.g. veemarktfees ten ter herdenking van het 50- jarig bestaan der vee markt, vermelden we de volgende bekroningen: 214-jarige stier Frans Max 53. eigenaar Jm. Blaau- boer Kz. te Schagen, le prijs; Ram. geb. 1930 of vroe ger, eigenaar D. P. Timmerman te Schagen. le prijs; Beer. 2 jaar oud, geregistreerd, eig. Alb. de Wit, 't Zand, 2e prijs; Voor drachtige zeugen (geregi streerd) behaalde de heer P. Borst te Heerhugowaard 3 bekroningen. POLITIE. Gevonden: Een kinderhandtaschje. Voetbal. In een zeer nuttigen oefenwedstrijd heeft D.T.S. met 21 verloren van Helder 1. Indien D.T.S. volledig ware geweest,, zou het misschien nog te betwijfelen gestaan hebben, dat Helder gewonnen had. Mulder en C. Kroon waren verhinderd, waarvoor Borst en het oud-lid Langedyk invielen. Laatstgenoemde is het nog lang niet verleerd en het is dan ook zeer jammer, dat D.T. S. in de competitie niet op dezen speler kan rekenen. De opstelling van D.T.S. werd hierdoor ook gewijzigd en luidde: A. Kroon C. Langedijk W. v. Dijk Jn. Bakhuis K. Kooij D. Borst J. Schrieken K. v. Meurs J. Dekker D. Kokkes H. Kuiper. Wij weten niet, of Helder nog invallers telde, een feit is het echter, dat de gasten door beter positiespel verdiend hebben gewonnen. Al had D.T.S. gelijk kun nen maken, zij hadden meer gekregen dan hun toe kwam. Een volledig D.T.S. kan met vertrouwen de competitie tegemoet gaan. De wedstrijd. Tegen drie uur stellen de beide ploegen zich onder leiding van den heer Kelder op. Helder is het eerst in gespeeld en belaagt al direct het D.T.S.-doel. Het wind- voordeel kunnen zij echter voorloopig nog niet uitbuiten en als Langedijk en van Dijk wat ingespeeld raken, zetten ook zij de D.T.S.-voorhoede aan het werk, welke met een sneltreinvaartje op het Helder-doel afstevent. Doch ook hier staat een prima verdediging met de klemvaste keeper als uitblinker. Eenmaal weet hij fraai te redden als Dekker een voorzet van Schrieken uitstekend weet te benutten. Het eerste succes heeft dan Helder te boeken. Een ver naar voren gespeelde bal wordt door den ijlings toeschietenden linksbinnen In het net geloopen. O.i. ging Kroon hiermede niet vrij uit. Verwoed valt D.T.S. na dezen terugslag aan. Een hoog schot van Kuiper weet de Helder-keeper .nog net uit zijn heiligdom te slaan. Tot de rust blijft D.T.S. aanvallend, maar de stand blijft 10 voor Helder. Na de thee, als D.T.S. voor den wind krijgt, denken wij al spoedig den gelijkmaker te zien. Het blijft voorloopig bij pogingen, en wat tenslotte nog op het doel komt, wordt door den subliem spelenden H.-kee- per gestopt. Dan neemt Helder het initiatief van den aanval weer over. De D.T.S.-achterhoede krijgt volop gelegenheid haar kunnen te toonen. Het is jammer, dat in deze periode Langedijk moet uitvallen. Met 10 man wordt de laatste twintig minuten gespeeld. Helder doelpunt kort na dit intermezzo voor de tweede maal, 20. Maar nu is D.T.S. niet meer te houden. Direct na den aftrap zit de voorhoede voor het Helder-doel, maar weer redt de keeper het harde schot van Kokkes. Een corner van Kuiper scheert de lat. het veld in, een keihard schot van Dekker vliegt in het zijnet. Suc ces kan niet uitblijven en het komt tenslotte, als Dek ker na een mooie dribbel den bal voor de voeten van Kokkes legt. en deze onhoudbaar inkogelt 21. Met nog een kwartier spelens heeft Helder lang niet gewonnen. Hachelijke momenten komen voor, zoowel voor het doel van Helder als dat van D.T.S. Maar de stand blijft on gewijzigd en de best spelende ploeg heeft tenslotte ge wonnen. Schledsrechter Kelder leidde lang niet onverdienstelijk; hij hoede zich er echter voor het spel niet te veel te onderbreken voor vermeend gevaarlijk spel. Overigens had hij de teugels goed in handen. IN EEN TOBBE MET HEET WATER GEVALLEN. Het driejarige meisje M. W. D. M., viel in de keu ken van de ouderlijke woning aan den Rijksstraat weg te Haarlem, achterover in een tobbe met heet wa lt er. Met brandwonden overdekt, is het arme kind per auto naar het gasthuis overgebracht. Het meisje is later aan brandwonden overleden. DE EX-KEIZER NAAR ZANDVOORT. Bezoek van de Koningin-Moeder. Maandagmiddag heeft H.M. de Koningin-Moeder een bezoek gebracht aan den Ex-Keizer op Huize Doorn. Wij vernemen verder, dat de Ex-Keizer Dinsdag weer voor eenige dagen naar Zandvoort zal gaan. CRISIS-VARKENSWET. Benoemd tot regeeringscommissaris voor de uit voering van de crisis-varkenswet ir. S. L. Louwes te Zwolle. MOTORFIETSRIJDER TEGEN AUTO. Zondagmiddag had de bestuurder van een auto op den Rijksstraatweg onder Wassenaar zijn richtings- wyzer uitgestoken ten teeken, dat hij linksaf wilde gaan. Dit werd niet bemerkt door een achter hem rij denden motorfietsrijder, waardoor deze met groote snelheid tegen den auto reed en met het hoofd door een portierruit ▼loog. Spoedig was dr. Baart de la Faille aanwezig, die den zwaar gewonden motorfiets- rijder voorloopig behandelde. Hy werd later naar het ziekenhuis te Voorburg vervoerd. NOG EEN DERGELIJK GEVAL. Zondag is de lS-jarige motorfietsrüder A. den Otter in de bocht aan den Heyschen dUk onder de gemeente Pernis tegen een luxe-auto gereden, met een vaart van 40 K.M. in het uur. Hij kreeg een ernstige sche delfractuur; hij is naar het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam overgebracht. De motorfiets werd geheel vernield de auto kreeg weinig schade. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Maandagmorgen vroeg is op den Muiderstraatweg tusschen Muiden en Hakkelaarsbrug, vlak by de plek, waar Zondagmorgen twee motorrijders bij een botsing met de Gooische tram den dood vonden, een auto over den kop geslagen en zoo goed als vernield. Persoonlijke ongelukken zyn er gélukkig niet by voorgekomen. De uitgewerkte plannen zullen spoedig bekend worden gemaakt. De minister van Waterstaat heeft, voor de leden van de Tweede Kamer ter inzage doen leggen een ingevolge een motie van het lid der Kamer dr. H. Co- lijn opgestelde nota betreffende de kosten van een algemeen plan voor de droogmaking van den noord oostelijken polder en de financiering. De minister bevordert, dat deze nota als bijlage gevoegd zal worden bij de begrooting' van inkomsten en uitgaven van het Zuiderzeefonds voor het dienst jaar 1933. Meer schepen uit. Als gevolg van de eenigszins betere uitkomsten durven de IJmuider reeders het aan om weer sche pen klaar te maken tot uitvaren. Dinsdag zal het s.s. Limburgia, na geruimen tijd te zijn opgelegd, ter visscberij vertrekken, terwijl eenige schepen van „De Marezaten" voor vertrek wor den gereed gemaakt. Een kleine opleving in het visscherij-bedrijf mag worden geconstateerd. Inbraak in een kantongerecht. Revol vers gestolen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben in brekers zich toegang verschaft tot het gebouw van het kantongerecht te Oss. Bij onderzoek is gebleken, dat de inbrekers zich van elf revolvers hebben meester gemaakt,- die eenigen tijd geleden bij ver schillende personen in beslag genomen waren. De maréchaussee, die het onderzoek instelt, heeft vinger afdrukken gevonden en beschikt over zoodanige aan wijzingen, dat men de daders spoedig in handen hoopt te krijgen. Spiritus aan boord. Een Deensche douane-kotter heeft den grootsten slag geslagen die in de geschiedenis van het Deen sche douanewezen bekend is, door de Estlandsche vrachtboot „Pollux" aan te houden, die een voorraad gesmokkelde spiritus aan boord bleek te hebben ter waarde van minstens een half millioen Kronen. Toen de „Pollux" door den douanekotter werd ge praaid, verklaarde de kapitein, dat hij kolen aan boord had, waarmee hij op weg was naar Malmö. Aanvankelijk zagen de Denen niets verdachts aan het schip, totdat zij een groote deklading ontdekten, die onder zakken verborgen lag. De kotter hield het schip aan en drie douane-beambten gingen aan boord. De bemaninng van de „Pollux" trachtte nog spiritus- vaten over boord te werpen, doch de douanebeamb ten wisten dit te verhinderen. Na een korte worste ling werd de uit 14 koppen bestaande bemanning overweldigd en werd het schip naar Kopenhagen op gebracht, waar terstond een onderzoek werd geopend naar de herkomst van de spiritus. In totaal bevond zich aan boord van het schip ruim 30.000 L. spiritus. Rusland vzaagt uitstel voor aflossing han delswissels. De financiering van den buitenlandschen handel van Rusland ondervindt steeds meer moeilijkheden Zoo wordt gemeld, dat Russiche handelswissels, tot een bedrag van 2-5 millioen p.st., welke aan het eind van deze maand vervallen, niet betaald zullen kunnen worden. De Sovjet heeft dan ook een ver lenging van den looptijd gevraagd tegen de bestaan de voorwaarden, zijnde een rente van 12 pet. per jaar. Ook zouden onderhandelingen van Rusland om een leening in Frankrijk te krijgen mislukt zijn; onder handelingen met Duitschland( Italië en Zwitserland hadden niets te beteekenen, naar achteraf is geble ken. Interventie der regeering. Uit Londen, 5 September: De Engelsche minister van Arbeid heeft de vertegenwoordigers van de door de weversstaking in Lancashire getroffen werkgevers en werknemers schriftelijk tot een bijeenkomst met regeeringsvertegenwoordigers uitgenoodigd. Het schrijven bevat een aansporing het geschil bij te leg gen. De Regeering Von Papen heeft de aangekondigde maatregelen ter overwinning der werkloosheid en der economische crisis by noodverordening van 4 Septem ber ingevoerd. Zy geeft in een officieel communiqué een uitvoerige uiteenzetting en toelichting. Doel Is het bedrijfsleven weer op gang te helpen door toeslag op het loon van nieuw te werk gestelde arbiders, waardoor de werkloosheid zou dalen en dus ook de ruïneuze werkloosheidssteun zou verminderen. Voorts zal het bedryfsleven worden ontlast, door uitstel te verleenen van belasting-betalen. Dit wordt bereikt door uitgifte van z<g. belastingbons die In de komende jaren In betaling kunnen worden gegeven. Vereenvoudiging van de sociale lasten is tvens een der maatregelen; verlaging der contractloonen met me dewerklng der overheid. Verder is ter ontlasting van het melkbedryf de leve ring van melk Jn den tusschenhandel van omzetbelas ting vrijgesteld. De omzet gold alleen voor gepasteuri seerde melk. De maatregel dient zoowel een hygiënisch belang als de betrokken bedreven. Bovendien heeft de regeering principieel besloten tot Instelling van Invoercontingenten, om de Dultsche markt te ontlasten van overmatigen Invoer van landbouwpro ducten. Voor het Invoeren van deze contingenteerlng, die met de grootste snelheid zal geschieden, wordt met de landen die erdoor getroffen zullen worden, onder handeld. Door overleg met de Rijksbank over de financieele gevolgen loopt de munstabilltelt geen gevaar. De rol van Krenger Toll te Amsterdam. Stockholm, 5 September: Uit het heden gepubliceerde rapport van de „Krcu- ger"-afdeeling der Stockholmsche politie blykt dat de Nederlandscbe dochtermaatschappij van Kreuger Toll bij de manipulaties van Ivar Kreuger een be langrijke rol heeft gespeeld. Deze onderneming schijnt in het algemeen het centrum van de geheele zwendel- affaire te zijn geweest. „Allehanda" noemt in rijn avondblad van heden deze maatschappij een van begin tot einde reusach tige bluf. Door koopen en verkoopen die in werke lijkheid nimmer hebben plaats gehad werden win sten gemaakt van millioenen kronen, welke op de balansen werden geplaatst. Alles werd door Ivar Kreuger persoonlijk geleid. Wat deze opgaf werd nimmer betwijfeld of gecontroleerd. Bij dezen windhandel gaat het om bedragen van honderden millioenen kronen. In één geval werd een verkoopstransactie tot een bedrag van 150 millioen kronen afegesloten, zonder dat de kooper der aan- deelen werd genoemd Waarden welke werkelijk aanwezig waren nam Kreuger altijd naar zich toe, terwijl de Nederland- sche maatschappij zelf de „cijfers" ontving. Uit Berlijn, 5 September: Naar van welingelichte zijde wordt vernomen, zal Rijkspresident Goermg den Rijksdag waarschijnlijk per Maandag 12 September a.s. bijeenroepen. EEN WOLVENPLAAG. Honderden rendieren gedood. Volgens berichten uit het Noorden van Noorwegen hebben groote troepen wolven de laatste dagen he vig huis gehouden onder de rendierkudden. Tenge volge van dep regenval in het begin der vorige week waren de herders gedwongen hun kudden in den steek te laten. Toen zij terugkeerden vonden zij hon derden kadavers, terwijl de kudden uiteen gejaagd waren. Met alle macht probeert men nu de rendieren weer samen te -drijven en naar de dalen te leiden, maar het is niet uitgesloten, dat de wolven, die se dert het midden der vorige eeuw niet in zoo grooten getale voorkwamen, en niet zoo brutaal optraden als thans, de kudden zullen volgen. Het is vrijwel onmogelijk de wolven te verjagen. HOOGWOUD Burgerlijken Stand. Ingeschreven van 1—31 Augustus 1932. Geboren: Alida, dochter van Petrus Luiken en van Maria Cornelis Pelt. Cornelia, dochter van Jacob Koning en van Cornelia Beerse. Trijntje Willemina, dochter van Gerrit Jan van Dijk en Trijntje Bos. Anthonia Maria, dochter van Willem Rood en Alida Catharina Sijm. Catharina Nazaria, dochter van Cornelis Wagemaker en Elisabeth Adriana Kuijpers. Alida Maria, dochter van Pieter Bankras en van Marijtje Pater. Petrus, zoon van Bernardus Dekker en van Catharina Bos. Cornelis Adrianus, zoon van Johannes van Diepen en van Johanna Guurtruida Schipper. Cornelia. dochter van Pieter Slagter en van Neeltje Slagter. Overleden: Maria Helena Groot, ongehuwd, oud 16 jaren, dochter van Klaas Groot en Marijtje Slot. Ca- thrina Margaretha Stam, oud 1 jaar, dochter van Hillebrand Stam, oud 1 jaar, dochter van Hillebrand Stam en van Catharint Wever. Willem Kuiper, oud 46 jaren, echtgenoot van Risje Aker. Ondertrouwd: Pieter Rinkel, oud 24 jaren( te Wog- num, onlangs te Hoogwoud, met Catharina Schouten, oud 24 jaren, te Berkhout, onlangs te Avenhorn. Ja cob Kuit, oud 25 jaren, te Wieringen met Elizabetb Bruijn, oud 24 jaren te Hoogwoud. Dirk Timmer man, oud 28 jaren te Hoogwoud met Neeltje Rienkje Sjoukes Langereis, oud 30 jaren te Sijbekarspel. Jan Ketel, oud 28 jaren te Hoogwoud met Roelofje Hen driks. oud 23 jaren, te Hoogwoud. Gehuwd: Pieter Rinkel, oud 24 jaren, te Wognum, onlangs te Hoogwoud, met Catharina Schouten, oud 24 jaren, te Berkhout, onlangs te Avenhorn. Theodo rus Dam. oud 45 jaren, weduwnaar van. Elisabeth Maria Loos, te Hoogwoud, met Margaretha Guur truida van Wonderen, oud 27 jaren, wonende te Bergen. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 31 Augustus 1932. Tames Dam. R.K., van Weere K no 5 naar Abbe- kerk; Otto Cornelis Hendrik Ottevanger, N.H., van Aartswoud naar Woudrichem; Petrus Cornelis Pa ter, R.K., van Weere K 13 naar Scliagon: Simon Joa- chim Gerardus van Duin, R.K., van Zuideind D 9 naar Ursem: Klazina Petronella Schoorl, geen, van Kerkelaan C 32 naar Schagen; Maria Alida Paauw, R.K„ van Boekelwegbuurt I £0 naar 's llertogenbosch; Cornelis Stroomer, R.K., van Boekelweg A 16 naar Abcoude Baambrugge: Jan Groen. N.H., van Aarts woud E 27 naar Medemblik; Harm van der Weide, G.K., van Ambt-Hardenberg naar Aartswoud G 15; Steven de Zee en gezin, N II. van Haren naar Ker kelaan C 12; Marinus van der Vorst. N.H.. van Win kel naar Aartswoud G 10; Jannetje de Ruiter, N.H., van Warmenhuizen naar Aartswoud G 34; Peti-onella Bos, R.K., van Heerhugowaard naar Boekelwegbuurt I 4; Anna Maria Wegdarn. R.Kvan Veghel naar Zuideind D 2; Adrianus Wegdam, R.K., van Katwijk naar Zuideind D 2; Harm Haak. N.H., van Odoorn naar Aartswoud G 36; Koene Dijkhuis en gezin, geen, van Opperdoes naar Lambertschaag I. 6. Margare tha Guurtruida van Wonderen, en dochter, R.K., van Bergen naar Zuideind D 37, echtgenoote van Theodo- rus Dam. H E E R H V G O IV AARD GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Burgerlijke stand over de maand Augustus 1932. Geboren: Cornelis Laurentius, zoon van J. Kroon en ATelleman; Johannes Maria Jozef, zoon van C. P. van Leeuwen en C. Konyn; Adriana, dochter van Adr. Swin- kels en Ch. J. Jongkind; Maria Margaretha, dochter v. C. Weel en L. Dekker; Geertruida, dochter van P. Does en E. Stet; Willem, zoon van A. Hofman en I. Haveman Catharina Maria, dochter van P. J. Mul en E. A. Kos; Johanna Geertruida, dochter van W. Groot en E. Dek ker; Divera Helena, dochter van E. de Jong en A. Weel; Johannes, zoon van J. v. Stralen en A. Wijnker; Bartho- lomeus Johannes. zoon van G. Burger en E. FakkeldU; Alida Maria, dochter van P. van Langen *»n C. Kaptein; Jacob Jan. zoon van K. Reyne en N. v. d. Ham. Fokke, zoon van Jb. ten Wolde en H. Haveman. Ondertrouwd: Pieter Knip, Helder, en N. Beenken, Johannes Groot en Maartje Groot; Eleazar Bing, Alk maar en Annie Jacoba Elisabeth Rademaker. Gehuwd: P. Knip en N. Beenken. Overleden: Neeltje Mol. 69 jaar, echtgen. van D. Hoog land; Johannes Groenland, 77 jaar, weduwnaar van L Beentjes. SCHOORL GEMEENTE SCHOORL. Burgeriyke stand over de maand Augustus 1932. Geboren: Catharina Cunera Maria, dochter van A. Wittebrood en van A. Bakkum; Agatha Gerarda Johan na, dochter van F. de Vries en van J. Jonker; Johanna Cornelia, zoon van P. J. van der Meyden en van M. Rentenaar; Joseph. zoon van E. Bakker en van C. Bek. Huweiyken: J. C. Peeck, 31 jaren. arts. en A. M, Boeke, 23 jaren, zonder beroep, beiden alhier; M. J. Lau, 43 jaren, kunstschilder en H. Brandes, zonder beroep. 37 jaar; G. P. Berkhouwer, 39 jaren, leeraar M.O. te Den Helder en M. Willemse, 39 jaren, zonder beroep, wonen de alhier. Overleden: Geene. WIERINGEN J.l. Zondagmiddag geraakte door den slechten toe stand van den hoofdweg in de Westeling, nabij Oos- terland, een luxe auto, waarin gezeten een dokters familie uit Den Haag, naast den weg. De auto reed door een langs den weg staand hek, hetwelk werd vernield. De auto beliep ook eenige schade. De inzit tenden werden hierbij slechts licht gewond. De garagehouder de heer A. Veltman, verichtte de noodige reparatie, zoodat do auto op eigen kracht verder kon gaan. Het bouwen van een woonhuis aan de Koning straat te Hippolytushoef, voor rekening van den heer Jb. Bruul, is opgedragen aan den heer P. Doves, aan nemer alhier. Zu iderzeesteun wet. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat aan vragen om uitkeering wegens waardevermindering Inge volge art. 8a van het Zuiderzeesteunbesluit bij den Rijksdienst moeten worden ingediend uiteriyk op 31 December 1932. Men zal dus goed doen. thans formulie ren ln te vullen, dJe ter gemeentesecretarie verkrijgbaar zyn. Burgerlijke Stand. Geboren: Jantina, dochter van H. Luikens en K. Doldersum; Grietje Geertruida. dochter van B. IL Fledderman en C. J. Vogel; Sita Anna, dochter van C. Duynker en A. Lont; Adriaan Nicolaas, zoon van K. Kikkert en A. Grin; Simon, zoon van S. de Vries en M. Polet; Johanna Catharina, dochter van NL Hoogesteger en M. Vermeulen; Maarten Herman, zoon van D. Baijs en E. H. Kippler; Eise, zoon van R. Kuiper en D. Danker; Anna Hindrika, dochter van H. Stubbe en T. H. Jonk; Johannes Dionisius, zoon van C. J. v. d. Made en P. Verbiest; Gerardus Johannes, zoon van T. E. Conijn en A Poppen: Tannetje, doch ter van A. P. Hoogesteger en M v. Bloemendal: Pie ter, zoon van J. Rotgans en N. Bakker; Engelber, zoon van T. Barelds en G. W. Koster; Adriana Maria Jacoba, dochter van J. Musters en C. J. de Greef. Ondertrouwd: J. Voos en F. Luikens: J. van Mook en G. G. Mostert; R. de Jager en G. Burczok: J. H. Navis en T. van Keulen; P. A. Steigstra en S. Ligten- dag: M. Mulder en M. Kop; S. Half we eg en N. de Jongh. Gehuwd: J. Bult en NV. Koning; S Bakker en J. Ansems de Vries; K. H. de Vries en M. Omis; W. Tij- sen en S. C. Bolijn; P. Keijzer en S. Bidden; J. F. Steigstra en T. van Stipriaan; J. Winkels en P. Bouwman; H. J. Huting en J Krcmmedam; J. H. Na vis en T. van Keulen: J van Mook en G. G. Mostertf J. Voos en F. Luikens; R. de Jager en G. Burczek. Overleden: Als levenloos aangegeven kind van J. J. Bosker en Tr. Bakker; G. Takos. oud 47 jaren, echtgen. van A. de Wit; H. Sportel, oud 50 jaren, weduwe van K. Koning; J. R. Breet, oud 3 jaren, zoontje van J. Breet en Gr. Bakker: Als levenloos aangegeven kind van D. C. Kooij en II. P. van Dijk; Als levenloos aangegeven kind van S. Wagemaker en G. Koorn; Loop der bevolking. Ingekomen: O. Bredow, uit Duitschland; Mw. O» Hoogmoed uit Anna Paulowna; J. Voos uit Eenrum; J. Tonnis uit Wildervank; Mw. M. Pypker uit Vlagtwedde; J. B. Wiggelaar en gezin uit Zype; P. Bons en gezin uit Sliedrecht; J. Takes uit Zutphen; D. Eykelboom uit Vlissingen; Mw. A. Knol uit DoniawerstalMw. M. A. Beek uit Amsterdam; Mw. A. Lossie en Mw. G. Dekker uit Schagen; Mw. H. de Voogd uit Beerta; Mw. C. Gysel uit Barsingerhorn; A. Dykstra uit Aengwierden; J. A. van RUsbergen uit Sliedrecht; J. Delger uit insterwolde; E. Schröter uit Breslau. Duitschland; L. Montulet uit Rotterdam; Mw. S. C. Bolijn uit Dordrecht; J. Bult uit Scheemda; J. Groos en echtg. uit Haarlem; E. v. d. Ploeg uit LeeuwarderadeelMw. R. Zanko uit Sterkrade-Ober- hausen, Duitschland; P. van Rossum uit Alkmaar; C. Schrier uit Krulnlngen; D. Oosterveld uit Schagen; Mw. H. M. Peemaai uit Schagen; Mw. M. Wit uit Wieringer- waard; Mw. J. v. d. Plas uit Velsen; P. de Jonge uit Groede. Vertrokken:H. Huls naar Vlagtwedde; M. Benne en gezin naar Rotterdam; F. Oosterhof en gezin naar Westellingwerf; G. Poppen en gezin naar Nieuwe Pe- kela; C. Verboven en gezin naar Barsingerhorn; J. L. Waayenberg naar Ede; W. Meyer en gezin naar Gorssel; K. Hulsoher naar Alphen aan de Ryn; R. Deen en echt genoote naar Winschoten; H. Bruinenberg en gezin naar Zwolle; F. H. de Jong naar Medemblik; H. S. Molema naar Scheemda; A. J. Knipmeijer naar Medemblik; Tj. de Vries naar MenaldumadeelK. de Weert naar Oost stellingwerf; M. Kuik naar Tubbergen; S. Juisting en echtgenoote naar Krommenie; W. van Roeden naar Schoterland-Heerenveen; Mw. C. Bontkes naar Gronin gen; J. Krol naar Almelo: Mw. D. H. v. d. Heijden naar Oosterhout; J. Hof naar Ooststellingwerf; G. Eltze naar Duitschland; J. Meyer naar Rossum.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2