H e t A.R.0.L-B e k e r-T o u r n o o i. Holland—Britsch-lndië. 1—9. De Athletiekkampioeiischappen van het K.N.G.V. te Amersfoort Alkm. Boys bracht den heer Sougé van „Alkmaar" naar voren, die velen als een hard en ambitieus wer ker hebben leeren kennen. De heer Lutterot geeft dat toe. Zijn reden doelt evenwel voornamelijk hierop, dat in de toekomst sportorganisaties met ervaren leiders een vooraan staande plaats in de maatschappelijke samenleving zouden gaan innemen. Daarom meende hij met klem den heer Sietsma te moeten aanbevelen. Als Berkhout dan nog vergeefsche pogingen aan wendt om het balletje over een zesden commissaris aan het rollen te brengen, wordt tot de stemming overgegaan. Van de 167 uitgebrachte steromen krijgt Sietsma er 96, Sougé G1 en Hoogendijk 10. zoodat de heer Sietsma gekozen is. De heer Sietsma beweegt zich nog niet zoo heel lang in de sport beweging. Hij is momenteel al enkele jaren voorzitter van Alcmaria Victrix. In den Alkmaarschen gemeenteraad maakt hij deel uit van de Vrijzinnig-Democratische fractie. De vacature-Vlam! Het zoolang verbeidde agenda-punt is bereikt Als de voorzitter vraagt, wie er het woord wenscht voor er tot stemming wordt ove gegaan melden zich tal van vereenigingen aan. B.K.C. deelt mee, de candidatuur Oden te steunen. Voornamelijk zijn onpartijdig standpunt tegenover den Helderschen tweestrijd is er de reden van. M.L.D. en Schagen vertellen veel goeds van candi- daat Jansen. Dan staat de heer Tijssen. de voorzitter van H.R.C. op en vraagt op de hem eigen wijze hoe de heer Vlam uit het bestuur is geraakt Is er pressie op hem uitgeoefend, of heeft hij uit eiger. beweging bedankt? Verder, of er een bestuurslid is geweest die op de één of andere manier getracht heeft één of andere candidatuur ongedaan te maken Voorzitter antwoordt op de vragen, die op den heer Vlam betrekking hebben, dat fieze. voorzoover hem bekend is. uit eigen beweging bedankt heeft. Op de tweede vraag, dat geen enkele bestuurslid als bestuurslid eenige druk op de verkiezing heeft uit geoefend. De heer Niestadt, die dan het woord overneemt, verklaart, dat hij bezig geweest is in Den Helder een candidaat te vinden, die geheel huiten Helder en H.R.C staat. Hij heeft den heer P. Luyckx met klem verzocht zich als candidaat beschikbaar to stellen. Ook anderen hebben geweigerd Toen heeft de heer Niestadt. die deze pogingen geheel als particulier persoon in het werk stelde, zijn handen uit het „wes pennet", zooals hij zich tegenover den heer Al over Den Helder uitliet, teruggetrokken. De heer Tijssen verdedigt de candidatuur Jansen en wijst er op. dat de heer Al als betaald journalist zijn taak als bondsbestuurder niet naar behooren zou kunnen behartigen. O.i. werd de kwaliteit van de discussies er toen niet beter op. Persoonlijke kwesties werden aange roerd en de indruk die de niet-Jutters van de Hel- dersche voetbaltoestanden moeten hebben gekregen, bij dat gekrakeel, heeft noch candidaat Al, noch can didaat Jansen goed gedaan. De stemming die nu volgt, brengt geen der heeren dan ook op het kussen. Van de 163 uitgebrachte stemmen zijn er 2 van onwaarde. J-ansen kreeg 67, Al 41 en Oden 53 stemmen. Een herstemming was noodzakelijk. Voor men hiertoe overging, vroeg de heer P. Luyekx het woord. Hij had den heer Tijssen hooren verklaren, dat de verstandhouding tusschen Helder en H..R.C. op het moment uitstekend was. Daar wilde hij wel eens een boekje over op doen en citeerde een alinea uit het Officieel Orgaan van „Helder": „Echter rijst bij den thans geschapen toestand (nl. dat er door de 2 clubs elk een candidaat naar voren geschoven wordt) de vraag of het geen tijd wordt dat eens pogingen in het werk worden gesteld om schoon schip te maken in het barre Noorden. Zooals bet thans gaat. wordt de toestand steods ondragelij ker. lederen vorm van samenwerking en overleg is hopeloos zoek!" De heer Luyckx meende dan ook. dat de heer Nie stadt terecht van een wespennest mocht spreken. Na deze woorden nam hij de gelegenheid te baat om Jansen nog even naar voixn te brengen. O.i. hadden Al namens Helder en Tijssen namens H.R.C. het strijdperk opengesteld voor de zege van een derde. De woorden van Luyckx hakten de kneop door! Bij hen wier hart nog in twijfel verkeerde omtrent de kwestie oen Heldenaur of een plattelander inzake de herstemming tusschen Jansen on Oden. maakten door de afschrikwekkende schil leringen van de Hel- dersche toestanden die twijfel plaats vuor zekerheid: en bij de herstemming kwam Oüen er met 76 tegen 72 stemmen! „Als twee honden vechten om een been, loopt een derde er vlug mee heen!" Dit waren de eerste woor den die de heer Oden als bestuurslid sprak. Hopen we slechts dat de heer Oden het aan hem speciaal door de plattelandsche vereenigingen ge schonken vertrouwen niet zal beschamen. Uitreiking diploma's, enz. Na de kampioensdiploma's waarbij Alkmaarsche Boys na één jaar gespeeld te hebben met zes elftallen er 5 Ir. de wacht sleepte, werd de Rauchbeker aan K.V.V., het Gouden Kruis aan Zilvermeeuwen uitgereikt. Nieuwe Niedorp krijgt op een desbetreffende vraag ten antwoord, dat haar de herinneringsmedaille van 1930 alsnog zal worden uitgereikt Na de Pauze ■wordt aangevangen met punt 7: Begrooting. Als we de urenlange besprekingen die er over dit punt, samengekoppeld met 8: en zelfs met 9: Vaststelling Contributie Vaststelling tegemoetkoming Secr.Penn. In groote lijnen moeten weergeven, dan was de alge- meene stemming der vergadering dat de begrooting voor „Weltering" vatbaar is, dat het onnoodig is om in deze tijden luxe uitgaven als voor N.H.V.B.-elftal- len en K.N.V.B.NJï.V.B.-elftallen te doen dat de nood der tijden tegenwoordig zoo op de noodlijdende, geen recettes-makende en veel werkloozen tellende vereeni gingen drukt, dat hulp geboden Is. Die hulp was volgens de vergadering op tal van wij zen mogelijk. Schagen wilde bijvoorbeeld een fonds vormen van de gelden die door het niet spelen van N.H.V.B. en K.N. V.B.N.H.V.B.- elftallen vrij komen (plm. 600 gulden). O.S.C. wilde leden die 3 maanden werkloos zijn, vrij stellen van de 60 cent bondscontributie. De heer Hoogland van Vrone kwam er tegen op dat de werkloozenkaart de beslissende factor zou zijn. In de tuindersstreek zijn vele voetballers die wel werken, maar niets verdienen. Ook die dienden vrijgesteld te worden. Zelf voelden de sprekers wel dat hun voorstellen practisch onuitvoerbaar zouden zijn. De oplossing werd dan tenslotte gelukkig door Z.F. C. aan de hand gedaan. Elke vereeniging betaalt voor elk zijner leden 50 cent (voorheen 60 cent) contributie en het verlies, door de derving van die dubbeltjes ontstaan, wordt sterk progressief overgeslagen over de vereenigingen al naar mate hun finantieele positie sterk of zwak is. Dit was een mooie daad van de groote vereenigingen en vooral omdat de heer Kluljver er aan toe voegde, dat Z.F.C. er geen bezwaar in had zoo progressief moge lijk (hoe rijker, hoe hooger percentage) te doen geschie den. Een kwestie die door den afgevaardigde van Nieuwe Niedorp werd ter aprake gebracht, gaf inzicht in het financieele beleid van den bond. Deze spreker vroeg of het wel aan ging om in zoo'n tijd zulke winsten te maken en of de begrooting niet juist kloppen kon. „Elke voetbalgeneratie moet zich zelf maar bedrui pen", meende hij. Daartegenover bracht voorzitter te berde, dat wij voor de toekomst hadden te zorgen, zooals het ver leden voor ons den weg heeft vereffend. De post: Hulp aan het secretariaat, die op f 400. staat begroot, bracht de tongen van democratisch Ncord-Holland in beweging. Men vond het niet noodig. weer iemand meer aan een bijbaantje te helpen. Baantjesjagers die toch geen volle verantwoordelijkheid kunnen dragen voor de ge ringe som en zich ook niet geheel kunnen geven, waren er volgens den voorzitter van Z.F.C. en anderen genoeg. Zijn idéé was de stichting van een bondsbureau met bezoldigd administrateur die desnoods f 2000.zou hebben, maar zich dan ook den heelen dag aan zijn taak kan wijden. Dit voor te stellen was evenwel niet mogelijk, in verbad met het reglement. Reglcmentswijzigingsvoorstellen die op de volgende vergadering zullen worden behandeld, zullen naar on ze meening ook dit gebied bestrijken en we gelooven vast dat het voorbeeld van den Amsterd. V.B. het houden van een bezoldigd administrateur navolging zal vinden. De kecren dat het bestuur moest hooren uit de verga dering dat er dingen niet waren geschied, zooals het behoorde, waren zoo talriik en vonden zoo dikwijls hun oorzaak in fouten en foutjes bQ het secretariaat, dat het denkbeeld van Z.F.C. wel ingang zal vinden. Diverseleden vonden trouwens de f 1000 die het echtpaar Brussel vergoed worden al tamelijk veel. Voor die f 400 meende de vergadering niet veel goed te kunnen krijgen. Z.F.C. en anderen zagen liever 2 menschen elk voor f 700 aan het werk dan 1 van f 700. 1 van f 300 en 1 van f 400. Het bestuursvoorstel om voor f 400 een derde kracht te nemen kwam er tenslotte met 80 tegen 63 stemmen door. nadat het bestuur dit uitdrukkelijk een overgangs maatregel had genoemd, naar de regeling die volgend jaar in het nieuwe reglement zal worden vastgelegd. Verkiezing kascommissle. Gekozen worden de heeren Van Wensem (secretaris M.L.D.) en Hoogendijk (M.F.C.). Verkiezing protestcommissie Onveranderd herkozen. Voorstellen vereenigingen. In een der vorige nummers hebben we de voorstellen uitvoerig toegelicht. Geen nieuwe gezichtspunten hebben zich geopenbaard. De bestuursadvlezen op de voorstel len werden dan ook aangenomen. Z.V.V. Er zal zoo weinig mogelijk in de zomermaan den door den bond worden vastgesteld. Alkmaarsche Boys. Geronsel van spelers is zoo moei lijk te bewijzen dat het voorstel niet uitvoerbaar is. B.K.C. krijgt dan klaarheid in de zaak-Huisman. Het geval is door de strafcommissie behandeld. Huisman is voor zes maanden geschorst. Deze zijn inmiddels alreeds om. Het rapport van de strafcommissie is doorgezonden naar den secretaris-penningmeester; er is daar ter plaatse een deel van zoek geraakt en zoodoende is de zaak nooit gepubliceerd. Dan komt de motie-Petten. Ook deze hebben we uit voerig onder de loup genomen. De heer Geensen zette helder en scherp uiteen hoe de zaken stonden. Mede door zijn welsprekendheid en zijn heldere uitlegging had het onderwerp de belang stelling van de geheele vergadering, voorzoover die nog aanwezig was. Maar het bestuur stond volkomen in haar recht, al was het vaststellen en het Ineens aflasten van den be slissingswedstrijd een fout, de motie zou te zeer kren kend zijn voor het bestuur om kans op aanneming te hebben. De publicatie ervan zou de buitenwereld ten onrechte een verkeerden indruk geven in het bestuurs beleid. Wat de vereoniging Petten vooral door het toedoen van den heer Geensen bereikt heeft is dit dat de verga dering zich er sterk voor uitsprak om het bestuur in de richting van een promotie bij keuze te drijven. Het zou ons dan ook zeer verwonderen als Petten niet bij 1 C werd ingedeeld. Rondvraag. Van wat er naar voren kwam melden we dat de competitie op 25 September begint. M.L.D. en Dosko vragen of de verbandkisten nooit komen. B.K.C. meldt dat de heer Swaerts uit de gemeente Anna Paulowna vertrokken is. In zijn plaats verzoekt B.K.C. benoeming van den heer Slikker als consul. Vrone en W.R.C. willen het tijdroovende diploma's uitreiken niet meer op de vergadering. Wordt goedge vonden. Geschiedt voortaan per poöt. Schagen zou gaarne zien dat bestuursleden van ver eenigingen vrijen toegang op andere terreinen hebben. Dat die bestuursleden voorzien zouden zijn van een kaart en dat niet een elftal ergens komt niet 8 bestuurs leden. 5 grensrechtera en 4 invallers. Voorzitter meende dat de controle zooals de heer Breebaart bedoelde niet makkelijk was. Hij beval aan, het zenden van een bepaald aantal kaartjes. Sluiting. Eindelijk, om tien voor acht. kon Voorzitter Del- vaux deze lange vergadering sluiten. En hij richtte nog een woord van dankbaarheid en bewondering tot dege nen, die tot het bittere einde hadden volgehouden. Er waren drie vereenigingen niet aanwezig, waaron der Aartswoud. DE LAATSTE DAG. H.B.S. WINT IN DE FINALE VAN HAARLEM.. H.B.S, heeft zich op overtuigende wijze de sterkste getoond in het A.R.O.L.-Beker-tournooi. In de demi- finale werd eerst Blauw-Wit door Vermetten c.s. met 41 geklopt en daarna in den eindstrijd Haarlem met 31. In belde wedstrijden vertoonde H.B.S. uitstekend spel. Het combineeren vlotte heel goed. de baltechniek en het positie-kiezen eveneens. Al met al maakten de Hagenaars een keurigen Indruk, goed geoufend en met veel élan werd gespeeld en aan hun techniek was hun snelheid evenredig. De andere finalist, Haarlem, speelden met bijna het zelfde elftal, als waarmede het eerste klasseschap be haald werd, allen stond Verwaal middenvoor inplaats van Breeuwer, wat voor de kracht van den aanval niet zoo heel veel uitmaakte, al is Breeuwer wellicht wat gevaarlijker en Verwaal beter als binnenspeler op zijn plantam Ook bij de roodbroeken werd goed samen gespeeld, maar in den aanval werd vaak te veel ge treuzeld en onverwachte schoten bleven hier uit. De eerste wedstrijd van den laatsten dag ging tus schen Haarlem en H.F.C., uitslag 2—1. Haarlem had door het windvoordeel direct een overwicht en opende na 10 minuten de score. Het schieten was niet te best evenals bij H.F.C.. dat er na een half uur goed inkwam. De rust kwam met 10. In de tweede helft was H.F.C. al sterker en slaagde er in gelijk te maken. In de verlenging was het tenslotte Van Polanen, die den strijd ten gunste van de nieuwe eerste klassers besliste. H.B.S.Blauw Wit heeft hij tijden veel spanning gegeven. Uitslag 41 voor H.B.S. Totdat de Hagenaars een 20 voorsprong namen had Blauw Wit niet veel in te brengen. Dan open den de Zebra's een offensief, maar eerst in de tweede helft werd tegen gescoord. Toen de spanning op zijn grootst was kwam H.B.S. gelukkig aan een doelpunt, wat den wedstrijd besliste. Elauw Wit verslapte en voor het einde werd het zelfs 41. De finale HaarlemH.B.S. Uitslag 1S. De elftallen waren: Haarlem: Hoeben; Huijsmans, Van Daalen; Vreeken, Oldenburg, De la Mar; Iseger, Bieshaar, Verwaal, Van Polanen, Kammeijer. H.B.S.: Mul; Vermetten. Diehl; Arntzenius, Schoorel, v. d. Berge; Graafland, Van Kesteren. Van Vliet, Van Romondt, De Bruine. Haarlem liep hard van stapel. Oldenburg verdeelde het spel mooi en een der eerste aanvallen bracht reeds suc ces. Verwaal kopte op fraaie wijze een voorzet van Ise ger langs Mul. Van toen af aan is H.B.S. steeds sterker geweest, zonder dat Haarlem ongevaarlijk bleef. Er werd fink geschoten. Van Vliet liep tweemaal do Haarlem verdediging handig voorbij en maakte er 21 van. Na de rust werd vinnig om den beker gestreden en tenslotte besliste Van Kesteren met een goed gericht schot. Kammeijer en Bieshaar hadden intusschen ieder een fraaie kans voorbij laten gaan en de tijd die nog restte, was te kort om nog verandering in den stand te brengen. H.B.S. zal dus een jaar den A.R.O.L.-beker in haar be zit krijgen en het is ontegenzeggelijk de sterkste ploeg die het tournooi dit jaar gewonnen heeft. Wij zijn be nieuwd wat de H.B.S.'ers in de competitie zullen pres- teeren; zonder twijfel zullen zij niet tot de zwaksten be hooren, zooals vorig seizoen. Zondag vindt dus in het Sparta-Stadion plaats de finale Xerxes—Feijenoord. Dit is het tweede treffen in een kort tijdsverloop van de beide rivalen. Eenige we ken terug won Feijenoord bij de opening van het Wil- genpl as-stad ion met 43. Zilveren Bal-iournooi voortgezet. De tweede ronde en de halve finales van het Zilveren Baltournooi werden Zondag in het Spartastadlon te Rot terdam gespeeld. Sparta sloeg Quick met slechts 10. Het eenige doeh punt maakte een Quickspeler zelf. Feijenoord won met 30 van Willem II. ondanks het ontbreken van Barendregt en Van der Malen. D.F.C. overwon daarna een hard werkentfe Heracles- ploeg, dank zij de schotvaardigheid van Punt. A.D.O.Xerxes eindigde in een Rotterdamsche over winning. Ook in dezen wedstrijd haalde Xerxes een achterstand In (van 12 tot 42). In de halve eindwedstrijden kwamen Feijenoord en Sparta, Xerxes en D.F.C. tegen elkaar. Deze wedstrijd, die men zoo graag als finale had ge zien liep op een teleurstelling uit. Slechts tegen het ein de werd de kamp even spannender. Met 3—1 won Feijenoord. Xerxes en D.F.C. hebben een feilen strijd gevoerd, ge tuige het spelverloop. Niet zoodra had Xerxes de leiding genomen of D.F.C. maakte gelijk. De rust ging door toe doen van den steeds meer op den voorgrond tredenden Xerxes-rechtsbuiten De Jong in met een 21 voorsprong voor de Rotterdammers. Tenslotte maakte Meijnders ge lijk (22). De strafschoppenfinale werd een overwin ning voor Xerxes. Vriendschappelijke wedstrijden. De eenige maatstaf ter beoordeeling van de kracht van de vereenigingen moet vooralsnog zijn de uitslagen van vriendschappelijke wedstrijden. Ajax zwak? En dan vallen de belabberde resultaten van Ajax op. Verleden week lieten ze zich alhoewel het een proef- elftal was met 91 door een stel Hongaarsche profs inmaken. Nu toerden ze naar Vitesse. Met niet minder dan 41 ging het groote -Ajax er daar in. We zouden haast zeggen, met Buziau: Waar moet dat naar toe!? Zooals men weet heeft men niet meer de beschikking over Van Kol. Diverse spelers die op zijn plaats zijn ge probeerd, bevallen niet. De tyd van paraat zijn: 18 Sept. nadert hard! De aeriewedstrijden van R.C.H., waaraan E.D.O., Z. F.C. en vanwege de gezelligheid de Dultsche ploeg Germania waren uitgenoodigd, zijn, mogen we het uit slagenlijstje in ht ochtendblad gelooven, op een debacle voor de organisatie uitgeloopen. E.D.O.Z.F.C. en R.C.H.Germania waren beide met 32-uitslagen afgeloopen. De verliezersronde was voor Germania, dat Z.F.C. met 32 klopte. Jongens van Zaanstreek, gaat dat zoomaar? In de finale verpletterde E.D.O. de gastvrouwe R.C. H. met 122. Althans, als er in de bovengenoemde uit slagen geen fout schuilt. Intusschen kunnen we, mede door EJ5.0. op een paar aardige wedstrijden eneen spannend verloop reke nen in 2A. West-Frisla oefent hard. Nu klopten ze in Sneek de gelijknamige nieuwe eerste klassers met 3L Weinig fraai is het resultaat van het Leeuwarder K.N.V.B.-elftal tegen Z-A.C., nota bene een tweede klasser (15). VOETBALUITSLAGEN. Koog a. d. Zaan: K.F.C.—D.E.C Arnhem: VitesseAjax Haarlem: E.D.O.—Z.F C. R.C.H.—Germania Germania—Z.F.C. E.D.O.R.C.H Sneek: Sneek—W.-Frisia Tegelen: TegelenM.V.V Groningen: G.V.A.V.Go Ahead Assen: Achilles—Be Quick Zwolle: P.E.C.Velocitas (Gr.) Leeuwarden: Rood GeelLeeuwarden Leeuw. K.N.V.B. XI-tal-Z.A.C. Apeldoorn: A.G.O.V.V.—V.U.C. Bussum: 't Gooi—B.V.V. Middelburg: Middelburg—Dosko Breda: NA.C.—H.V.V. 4—2 4-1 3—2 3—2 3—2 12—2 1—3 1—1 2—6 a-s 5-3 0—4 1—5 0-0 2—2 10-2 6-1 SCHEIDRECHTER EYMERS GEWOND. Op den gladden weg tusschen Zevenaar en Wester voort is een auto geslipt waarin gezeten waren de bekende voetbalscheidsrechter W. Eijmers uit Den Haag en lid van den gemeenteraad aidaar, zijn echt- goote en een bevriend echtpaar, die van een reis door Zwitserland terugkeerden. De auto reed tegen een boom. De heer Eijmers bekwam een hoofdwonde en armbreuk, terwijl een der dames door glas scherven in het gelaat werd verwond. De beide ge wonden zijn naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd cn daar ter verpleging opgenomen. N.v.d.D. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts I—U.S.V. I 1—0; Voorwaarts II—V.V.O.- 1 en 2 comb. 09; Voorwaarts 3V.I.S.S. 3 12. Voorwaarts 3 tweede prijs seriewedstrijden Con Zelo. OUD KARSPEL D.T.S. I—Helder I 1—2. BeurtschippersD.T.S.-veteranen 4—2. HOCKEY. ONGELOOFLIJK HOCKEYEN DER INDIëRS. De Britsch-Indiëra hebben de verwachtingen zoo mo gelijk nog overtroffen en een spel vertoond, dat nog hooger stond dan in 1928, toen de Indiërs Holland In de fiale van het Olympische Hockey-tournooi met 30 klopten, na achtereenvolgens al met 60 van Zwitser land, 9—0 van België, 60 van Oostenrijk en 50 van Denemarken gewonnen te hebben, score 29—0, een re sultaat, wat, vooral door die nul, een goeden indruk geeft van de superioriteit van Brisch-Indlë, De Olympiade te L03 Angeles bracht slechts drie landen tegenover elkaar, n.1. Japan, Amerika en Britsch-lndië en al heel gemakkelijk werden de laatsten weer Olympisch kampioen. Amerika ging er aan met 241. Japan met 111, totaal 352. nog beter dus dan te Amsterdam. We wis ten dus wat het Oranje-team te wachten stond, maar hadden toch hoop op een gunstlgen uitslag, een niet al te groote nederlaag en dachten dan aan de finale in 1928 van de Amsterdamsche Olympiade. De presta tie van dat team, dat misschien wel het sterkste is dat Holland ooit heeft gehad (klopten wij toen o.a. niet Dultschland. wat daarvoor noch daarna ooit ge beurd is?) is dus op geen stukken na bereikt. Maar in ieder geval heeft men kunnen genieten en hebben de Nederlandsche spelers wat kunnen leeren van de hockey-demonstratie der Britsch-Indiërs, die alle onderdeelen van het spel volkomen beheerschten. Stokvoering, stoppen, combinatie- en positiespel, alles grensde aan het volmaakte en dat daartegen de Hol landers niet opgewassen waren, zelfs de geroutineerde verdediging Hardebeck, De Waal en Tresling (die hun resp. 25en, 27en en 28en wedstrijd speelden) is geen schande. Een extra pluim 13 het kranige volhouden der Hollanders waard. Het enthousiasme is geen moment verslapt, zelfs niet toen in de tweede helft de Indiërs in den tijd van enkele minuten den stand van 60 op 90 brachten en vlak voor het einde kwam tenslotte als belooning het eenige doelpunt, het eerste in Holland tegen Britsch-lndië gescoord. Van den Berg, de mid- voor, ranselde uit een corner den bal hoog in het vij andelijk doel. Het totaal van de door Nederland ge speelde wedstrijden Is thans: 32 14 7 11 57—60 35 De wedstrijd begon om half drie. De belangstelling was voor een hockeywedstrijd groot, circa 10.000 toe schouwers. De elftallen waren: Britsch-lndië. Blauw shirt en witte broek. Allen Tapsell Hammond Brevin Pinninger Lal Shah Kerr, Kulhar Singh, Dhijan Chand, Roop Singh, Jaffar. v. d. Haar, Dupon, v. d. Berg, De Geer, Gunning. (H.L.C.) (H.L.C.) (Amsterd.) (H.D.M.) (Bloemend.) Van Llerop Ter Haar De Looper (Hilversum) (Amsterdam) (Hilversum) Tresling De Waal (H.O.C.) (Amsterdam) Hardebeck (Amsterdam) Oranje-shirt en witte broek. Holland Het eerste kwartier kon Hardebeck met veel moeite zijn doel leeg houden en in die periode gingen de Hol landers ook nog wel eens bh het Britsch-Indische doel op bezoek, maar tegen de Indische goochelaars waren de Oranjemannen op den duur niet bestand. Vooral het drietal Kulhar Singh, Dhijan Chand. Roop Singh. deed telekns een ieder verstomd staan over hun techniek en met den ba.1 als aan hun stick gekleefd vlogen zij steeds langs de Hollandsohe achterlinie en toen de rust kwam was het reeds viif nul door Dhyand Chand (2). Roop Singh 2) en Kulhar Singh; twee doelpunten kwamen uit straf corners. De tweede helft begon Nederland met eenige pittige aanvallen, maar op het beslissende oogenblik waren de Indiërs toch steeds sneller of bleek hun baleontrole on voldoende. Dan gaat het weer als in de eerste helft, de Britsch-Indische doelpunten komen weer. Een, prachtige ren van Kerr levert het zesde op en Roop Singh en Dhijan Ohand kogelen nog drie ballen langs Hardebeck. De Hollanders worden nog aangemoedigd en het doel punt van Van de Berg wordt mt groot gejuich begroet. Daarna is het einde van de schitterende hockey-demon stratie der Indiërs aangebroken, die daarvoor menig applaus verkregen hebben. Het wachten is nu op de revanche tijdens of na de Berlijnsche Olympiade in 1936! Goede prestaties. Nooid-Holland blinkt uit. „Concordia", Zaandam, wint voor het 4e jaar de 4 X 100 M. estafette. K. Schenk voor de vijfde keer hinkstap-kampioen. Op het fraaie terrein „Birkhoven", zijn dan Zater dag en Zondag 1.1. de kampioenschappen van het K.N.G.V. te Amersfoort verwerkt. De Zaterdagavond begon echter al heel slecht. On der stroomende regen werd begonnen met de series 100 M. heeren. De Olympia-vertegenwoordiger A. Kaan, overleefde z'n serie door in 11.9 sec. als tweede aan te komen; J. v. Balen Blanken werd gedisqualifi- seerd, doordat hij tweemaal te vroeg weg ging. Nadat de hinlt-stap-springers elk een sprong gegeven had den, bleek men genoodzaakt den wedstrijd uit te stel len tot Zondagmorgen. Reeds om 8 uur Zondagmorgen werden de wedstrij den voortgezet. In de series 4 X 100 M. estafette, werd Olympia, Wieringerwaard, geplaatst in den tijd van 48.9 sec. In de halve beslissing werden ze echter derde vlak achter Bato. Utrecht met 48.6 sec., Bato deed er 48.5 sec. over. In de halve beslissing 100 M„ kwam A. Kaan, Olympia, tegen Leeuwerik, Zaandam en moest in deze en in v. Oorde, Aalsmeer, z'n meerdere erken nen (tijd 11.3 sec.). Leeuwerik werd tenslotte ook win naar in 11.2 sec. Op 400 M. had M. Schenk van Olympia, een ge makkelijke serie, maar in de halve beslissing kwam hij als derde aan. De midden-afstanden 800 en 1500 M. waren evenals vorig jaar voor P. Rozink, Gass. Nij- vecn. Bij de 3-kamp heeren kwam Olympia, Wieringer waard op de zesde plaats uit 20 ploegen, zoodat dit voor haar een fraai resultaat was. Polsstok-hoog en verspringen waren matig, ook al door den slechten toestand der springgelegenheid. Behalve de springbak, was de regeling verder uitste kend. Hoogspringen was voor Schoenmaker, Zaan dam, met 1.75 M. Op hink-stap-sprong was er spanning tusschen Klinkenberg, Bloemendaal en K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard. Tenslotte moest Klinkenberg in de finale met pl.m. 20 c.M. verschil verliezen. De werpnummers waren minder dan vorig jaar. Bij de dames was de verrassing dat Hygiëe, Den Haag, de estafettes verloor tegen Brunhilde, Gronin gen. Verder was mej. Wevers op discuswerpen goede eerste met pl.m. 33 M. en liep mej. Ter Horst ovenzoo uit Twente, de 100 M. in 12.1 sec. Jammer voor haar

Schager Courant | 1932 | | pagina 7