Oorlog tusschen Bolivia en Paraguay Radioprogramma Frisch en fraai HET CONFLICT IN HET ZEEVAARTBEDRIJF. [DRA15fjlAvANVALKtnt5(JRCS-- lVT A mLEV£RTRAAÏ1 Concurrentie van buiten- landsch fruit Vlegels veroorzaken verkeersongeval. Het auto-on?eluk van den Commissaris der Koningin in Zeeland. Bezuinig! Merkwaardige zwemmer in het Kanaal. Jimmy gaat uitrusten. Politiebeambten door een auto met inbrekers overreden. Uit onze Omgeving. De oorlog in werkelijkheid begonnen. Uit Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, komen berichten, die er op schijnen te wijzen, dat de „oor log" tusschen Bolivia en Paraguay of hoe men het dan ook zou willen noemen thans in ernst is begonnen. Een officieel bericht uit Paraguay meldt dienaan gaande dat sterke Boliviaansche troepenafdeelingen uit Fort Bouqueron zijn opgerukt naar Pozo Valencia, welke stad aan een zwaar kanonvuur is blootgesteld. Ook op andere punten vielen de Bolivianen aan. Zoo werd een Boliviaansch draadloos bericht opge vangen, behelzende, dat een Paragua'sch fort, Royas Sylvift, was overmeesterd. Ovorwinnig voor Paraguay. Buenos Aires, 10 Sept.: De eerste groote veldslag tusschen de Boliviaan sche en Paraguayaansche troepen is geleverd om het bezit van het Boliviaansche fort Bouqueron in het Gran Cracogebied. Naar de Paraguayaansche re geering mededeelt, is de veldslag geëindigd na een verbitterden strijd, die 24 uur geduurd heeft, met een overwinning der troepen van Paraguay, die het fort bezetten en tevens het vroeger door de Boliviaansche troepen veroverde Paraguayaansche fort Samaclay heroverden. Aan beide zijden zijn aanzienlijke verlie zen geleden. De slag is Vrijdagmorgen begonnen, na een zwaar artillerievuur, met een grooten aanval der Bolivianen op Pozo en Valencia. De Paraguayaansche troepen sloegen met succes den aanval af en wierpen den vijand terug op zijn uitgangspunt. Hierop gingen zij, met gebruikmaking van groote versterkingen tot een geslaagden tegenaanval over op het fort Bouqueron. Aan beide zijden heeft de zware artillerie en de Lucht macht en groote rol gespeeld in den strijd. Ook op andere plaatsen aan het front is het tot felle gevechten gekomen, die echter, volgens berich ten uit Bolivië geen verandering in den toestand brachten. In Asuncion worden uitgebreide maatregelen tot bescherming tegen aanvallen uit de lucht genomen, aangezien de Bolivianen, naar verluidt, voornemens zijn bomaanvallen te doen. Strijd om fort Boqueron. Beiden over winnaar. Er heerscht een merkwaardige situatie met betrek king tot het front in den Gran Chaco, welke is ont staan als gevolg van het feit. dat Bolivia en Para guay gelijktijdig een „overwinning" hebben gemeld. Beide verklaren dat zij het fort Boqueron in bezit hebben en in alle twee hoofdsteden viert men een „verpletterende nederlaag van den vijand na een bloedig en langdurig gevecht". De V. S. en verschillende Zuid Amerikaansche sta ten hebben opnieuw nota's gezonden, waarin de sta king van de vijandelijkheden geëischt wordt. als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij"-Crême. In Prijzen van 2030—45 en 75 cent. Zal het stoomschip Veendam niet naar Botterdam komen? Naar de N. R. Ct. verneemt, zal aan den gezagvoer der van het stoomschip Veendam van de Holland- Amerikalijn, welk schip op weg is van New York naar Europa, telegrafisch order worden gegeven om niet naar Rotterdam te komen, maar om te Boulogne sur Mer alle passagiers aan wal te laten gaan. Daar na moet hij naar Southampton varen, om de lading te lossen en voor Amerika bestemde lading in te nemen. Vervolgens moet de Veendam terugkeeren naar Bou logne, om daar de van het vasteland van Europa ko mende passagiers aan boord te nemen. Daarna moet het schip opnieuw naar Southampton varen, teneinde daar de Engelsche passagiers te laten embarkeeren, i waarna de Veendam weer naar New York moet ver trekken. De vertrekdatum is voorloopig op 17 Septem ber vastgeseld. Zooals men weet, was een soortgelijke maatregel overwogen voor het stoomschip Rotterdam. De dienst weigering aan boord van dit schip is er de oorzaak van geweest, dat men van dit plan moest afzien. Thans probeert men dus het stoomschip Veendam buiten het conflict in het zeevaartbedrijf te houden, inaar er dreigen op de Veendam dezelfde moeilijkhe den als op de Rotterdam. De moeilijkheden zijn er aL De Contactcommissie deelt althans mede. dat de bemanning van het s.s „Veendam" zich reeds per ;radiogram tot den Centralen Bond van Transportar beiders heeft gewend met de mededeeling, dat zij heL Ibondsadvies afwacht en dienovereenkomstig zal han delen. Hierop is Zondagmorgen aan de bemanning •geseind: „Indien schip niet naar Rotterdam komt, 'verklaar U dan bereid het naar een veilige Kanaal 'haven te brengen en te meren. Eisch daar afmonste ring. Kosten overtocht voor rekening Centralen Bond. Zoodra ons haven van bestemming bekend is, komen wij over. Later is bij den Centralen Bond een telegram in gekomen van de bemanning van het s.s. „Veendam", dat de kapitein afmonstering weigert en de over komst van vertegenwoordigers van den Bond ver zocht wordt. Daarop zijn de beeren Kievit en Ratté Zondagavond naar Boulogne vertrokken. Wat zal de directie van de Holland-Ame- rika-lijn doen? Wij vernemen nog, dat de directie der H.A.L. in ver band met het conflict aan boord van den „Veendam" nog geen beslissing heeft genomen aangaande haar houding voor het geval dat de bemanning van dit ichip de gestelde eischen handhaaft. Het ligt evenwel in de bedoeling, om wanneer de „Veendam", evenals de „Rotterdamzou worden ge dwongen naar Rotterdam te varen, het schip op te leggen, en de bemanning, 250 man, te ontslaan. De „Veendam" naar Rotterdam. Het is niet tot een staking op de „Veendam" geko men. De directie der H.A.L. heeft aan de kapitein order gegeven om naar Rotterdam te komen. Het schip wordt in den loop van den dag van heden te Rotterdam verwacht. De directie deelt voorts mede, zich nog nader te zul len beramen over de maatregelen die zij ten opzichte van de bemanning zal treffen. i F.F.11'WARDEN- 'J Contingenteeiing is in onderzoek. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Braat betreffende contingenteering van den uitvoer van buitenlandsch fruit, heeft minister Verschuur geantwoord, dat hij niet wist, dat het hier te lande geteelde fruit zoo goed als waardeloos is door den vrijen invoer van uit het buitenland. De prijzen van dat fruit kunnen integendeel over het algemeen zeer bevredigend worden genoemd. Alleen de prijzen van de druiven zijn eenigszins aan den lagen kant. Het vraagstuk van contingenteering van fruit is in onderzoek bij de Commissie van Advies voor de Crisis-Invoerwet, die daarover zeer binnenkort ad vies zal uitbrengen. Motorrijder tegen tegels gereden. Vlegelachtige baldadigheid is oorzaak geworden van een verkeersongeval, dat nog vrij goed is afge- loopen. doch een eigenaardige mentaliteit ten op zicht van het snelverkeer illustreert. Reeds vroeger hebben eenige onbekende „helden" op den Delftweg tusschen Overschie en De Zweth opzettelijk tegels van het in aanleg zijnde fietspad overeind op den rijweg gezet. De bedoeling was on getwijfeld fietsers en motorrijders eenige onaange name oogenblikken te bezorgen. Automobilisten die tegen de rechtopstaande tegels aanrijden zullen slechts weinig hinder ondervinden. Doch fietsers en motorrijders moeten door den schok hun stuur ver liezen. Tot dusver heeft men onheilen kunnen voor komen door tijdig deze opzettelijke hinderpalen te verwijderen. Doch Zaterdagavond is de opzet gelukt. De motor.- rijder Van N. uit Den Haag reed tegen een tegel, met het gevolg, dat hij het stuur over zijn voertuig verloor. Het sloeg om. zoodat de motorrijder er af werd geslingerd. De motorrijder kwam er met eenige ontvellingen af, doch zijn motorfiets werd ernstig beschadigd. Nadat een controleur der C.A B.-bus de politie te Overschie had gewaarschuwd, zijn de tegels ver wijderd. Tel. Naar uit Middelburg wordt gemeld, is de toestand van den commissaris der Koningin, rar. J. W. Quar ks van Ufford, van dien aard, dat op een vrij spoe dig herstel mag worden gerekend. Ook zijn echtge noote, hoewel zij een bekkenfractuur opliep, maakt het naar omstandigheden vrij goed en ook voor haar mag op herstel worden gehoopt. Het ergst is de onge veer 80 jarige moeder er aan toe. die een ernstige her senschudding opliep en in zeer bedenkelijken toe stand verkeert. Te trouwen per fiets. Vrijdagmiddag kwam op het gemeentehuis te Rid derkerk een bruidspaar om in den echt te worden vereenigd. De geheele bruidsstoet bestond uit bruid en bruidegom en twee getuigen. Deze vier personen kwamen op 3 rijwielen. De bruid had plaats genomen op de duozitting van het rijwiel van den bruidegom. Na afloop van de plechtigheid ging men op dezelfde wijze huiswaarts. Als dit niet bezuinigen is. weten we 't niet meer' Zonder beenen en met een sigaar in den monS. Te St. Margaret in de nabijheid van Dover (E.) is Vrijdagavond de Amerikaansche zwemmer Charles Zibelmann te water gegaan, met het doel te trachten zwemmend het Kanaal over te steken. Zibelmann is een merkwaardig zwemmer: immers hij heeft zijn beide beenen verloren, hetgeen hdfïi echter de vaste hoop op het succes van zijn poging niet kan ontne men. Bovendien heeft hij de gewoonte onder het zwemmen te rooken en ook gedurende zijn Kanaal- tocht houdt hij daaraan vast Zibelmann, die op zijn tocht wordt vergezeld, van seen sleepboot en een roei boot, heeft gezorgd voor een goeden voorraad siga ren, zoodat hij de zekerheid heeft al zwemmend te kunnen blijven rooken. Nader bericht men, dat Ziebelmann, Zimmy bijge naamd, zijn poging om het Kanaal zwemmend over te steken. Zaterdagmiddag om 11 uur 25 tengevolge van ongunstige weersomstandigheden heeft opgege ven. nadat hij 18 uur lang in het water was geweest De koene zwemmer had 48 K.M. afgelegd en bevond zich op ongeveer 13 K.M van de Fransche kust. Hij was voornemens geweest het Kanaal in beide rich tingen over te steken. Op weg naar Europa. James Walker, de vroegere burgemeester van New Work is Vrijdag, geheel onverwacht, met het Itali- aansche s.s. „Conté Grande", uit New York vertrok ken, uitgeleide gedaan door zijn echtgenoote. Hij gaat naar de Middellandsche Zee. Walker ver klaarde, dat hij spoedig zou terugkeeren om aan de verkiezingen in den herfst actief deel te nemen. Voorloopig moet hij, na de opwinding van den laat- sten tijd, eenige rust nemen. Rheda (Westfalen), 10 Sept.: In den afgeloopen nacht zijn twee hoofdwacht meesters van de politie door een auti overreden. De inzittenden van de auto hadden juist een poging tot inbraak te Warendorf gedaan. Een der wachtmeesters is aan zijn verwondingen overleden. De daders zijn ontkomen zonder her kend te zijn. Tengevolge van het slechte weer zijn j.1. Zondag de voetbalclubs VÏOS I en II van Warmenhuizen niet opgekomen, zoodat de wedstrijden tegen G.R. I en II geen doorgang konden vinden. VOOR WOENSDAG 14 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A. 6.45 Lichaamsoefeningen; 7.30 Idem; 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek; V.P.R.O. 10.00 Morgen wijding; V.A.R.A. 10.15 Uitz. v. d. arbeiders in de conti nubedrijven; 1.00 Tijdsein, Trio Willem Drukker: 2.00 Verzorging zender; 2.15 Onze keuken door P. J. Kers; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Trio Leo Cohen; 6.30 R.V.U. Dr. K, F. Proost; 7.00 Trio Loe Cohen; 7.30 Hoorspel:' „Kleine oorzaken", Vara-tooneel; 8.00 Herhaling S.Ó.S.- berichten, Vaxaorkea o.l.v. Hugo de Groot; 8.45 Uitz. v. d. Alg. Ned. Bond van Handels- en kantoorbedienden; 9.00 Varaorkest; 9.30 Herdenking van H. Gorter's ster ven op 15 Mei 1927; 10.10 Vaz Dias; 10.20 Varaorkeat; 131.00 Gramofoonmuziek; HUIZEN (296 M.) N.C.R.V. 8.00 Tijdsein en schriftlezing; 8.15 Morgencon cert; 10.00 Zang door dameskoor: 10.30 Korte zieken- dienst; 11.00 Cellorecltal12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Middagconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Gramofoonplaten; 3.00 Concert door het Hollandsche Harpkwartet; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 G. v. Ravenzwaay: „Het bloeitijdperk der Prot kerkmuziek; 6.30 Lees- en declamatie-halfuur; 7.00 Op last van den Min. v. Waterstaat afgestaan; 7.80 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau: 8.00 Tijdsein en de Haarl. Orkest- vereen.; 9.00 Jac. de Vries Sr., burgemeester van Bun schoten spreekt; 9.30 Vervolg concert; 9.50 Vaz Dlas; 10.30 Gramofoonplaten. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 5.20 Dansmuziek; 8.20 Gramofoonmu ziek; 9.20 Concert; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1158 M.) 12.20 Uitz. uit het Bellevue strandhotel; 8.20 Omroep orkest; 10.35 Idem; 11.05 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.30 Concert; 10.20 Dansmuziek; BFESLAU (325 M.) 7.50 Populair concert; 9.30 Vroolijk programma; 11.20 Concert. HAMBURG (372 M.» 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4,50 Concert; 10.55 Concert; KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 2.20 Idem; 4.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Populair concert; 1.20 Concert; 5.20 Vespercon cert; DAVENTRV (1554 M.) 12-20 Orgelconcert; 1.05 Gramofoonmuziek; 1.50 Con cert; 3.50 Idem; 10.50 Roy Fox en zijn band. PARUS EIFEL (1446 M.) 8.50 Concert;. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 7.20 Gramofoon muziek; 9.05 Concert, MILAAN (831 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 9.05 Opera van Ponchielli; daarna opera van Mascagni. WEENEN (517 M.) 8.20 Het Weensche Symphonieorkest; 10.40 Dansmuziek WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Concert; 6.40 Populaire- en dansmuziek; 8.20 Vocaal concert; 10.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 7.50 Fr&nsche muziek; 10.05 Concert. DEN HELDER Een nieuwe zaak geopend. Door de fa. Neels te Den Helder is Zaterdag j.1. hahr 4e zaak geopend en wel in de Keizerstraat. We namen met belangstelling van een en a%der kennis en moeten direct erkennen: hier spreekt weer de groote ondernemingsgeest van de firma uit. Deze 4e zaak is van alle overbodige luxe gespeend. Wat men er aantreft is degelijk en noodig. Door dak- en zijlichten is er een zee van licht, iets wat in een kleedingmagazijn onontbeerlijk is. Maar boven alles trof ons de enorme voorraad goederen, welke ook hier weer voorhanden is. Geen honderdtallen, neen waarlijk duizenden costumes, jassen, ja, wat al niet vindt men er. De galerijen, waaruit deze nieuwe winkel bestaat, hangen vol. In alle kleuren, qualitei- ten en prijzen is de fa. Neels ruim gesorteerd. Costu mes voor heeren, overjassen, regenjassen, bedrijfskle ding op elk gebied en voor kinderen pakjes, jasjes, broekjes, capes, 't Is er wat men wenscht. Zoo heeft de fa. Neels bij de reeds zoovele jaren be staande zaken een nieuwe zaak gevoegd, waar men nimmer tevergeefsch zal binnen stappen. We wenschen de fa. ook hiermede alle succes toe! Z IJ P E OUDESLUIS. Vrijdagavond vergaderde de Afd. van de S.D.A.P. in het gymnastieklokaal. Voorzitter, de heer Vethman opende de vergadering, er op wijzende, dat ditmaal hier vergaderd wordt, omdat stemmen op waren ge gaan tegen het vergaderen in café's, wat voor velen te kostbaar was. Aangezien echter niemand van de café-tegenstanders aanwezig was, kon men hieruit zijn conclusie trekken. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Van de ingekomen stukken was wel het voornaamste dat van de afd. IJrauiden, waarin werd aangedrongen op maatregelen dat socialistische afgevaardigden niet langer meededen aan het opstrijken van b.v. pen sioenen, wachgelden, emolumenten, enz., zooals hij de burgerlijke partijen gewoonte is. Door het tegelij kertijd ontvangen van verschillende salarissen, wordt een hoogst onredelijke toestand geschapen, waar de S.D.A.P. niet aan mee mag doen. Beslote werd aan dit voorstel adhaesie te betuigen. Het voorstel om dezen winter cursus- en ontwikke lingsavonden te houden vond algemeene bijval. Besloten werd een vrouwenclub op te richten. Het bestuur zou zoo spoedig mogelijk stappen in deze richting doen. Getracht zal worden met Mevr. Krul overeen te komen om eind September of begin Octo- ber den eersten avond te organiseeren. De bedoeling is, er gezellige en leerzame avonden van te maken, die de arbeidersvrouwen nauwer samen zal binden. Ook voor niet-leden zouden deze avonden toeganke lijk zijn. Ook zal getracht worden een reisvereeniging op te richting. Hiervoor zal het Bestuur informaties in winnen. Hierna sluiting van deze vruchtbare vergadering. OUDESLUIS. Onze plaatsgenoot, de heer H. G. L. Pool, is ge slaagd voor het eindexamen aan de Model-Politie- Vakschool te Hilversum, met gelijktijdige aanstelling te Rotterdam. 'T ZAND. Door den harden wind is j.1. Zondag een groot gedeelte pl.m. 14 meter van de houten schut ting, welke aan den wegkant langs het voetbalveld van Geel Rood is geplaatst, uit den grond gerukt en over het veld gewaaid. Van verder onheil, door den storm aangericht, vername we tot heden niets. Maandagmorgen vroeg is een luxe auto, komen de van de richting Den Helder, op den melkrijders- auto, bestuurd door den heer W. Schouten van Ju- lianadorp, toen deze laatste vanuit den weg uit Koe- >gras bij de Kolksluis komende naar richting 't Zand gaande, den Rijksweg opdraaide, ingereden. De aan rijding kwam gelukkig niet erg aan, zoodat slechts de rechter koplamp, alsmede het rechetr spatbord van den luxe wagen werden beschadigd. Op verlan gen van den bestuurder van den heschacligden wa gen werd de politie van het geval in kennis gesteld, doch vernamen wij reeds dat de heer Schouten wel in het gelijk zal worden gesteld, aangezien deze als van rechts komende, den voorrang had. SCHAGERBRUO. Het Bal-Masqué. Zooals hekend is, wordt hier Woensdag ter gele genheid van de plaatselijke kermis een groot bal- masqué gehouden ten huize van mevr. wed. J. Broer. De vele prijzen voor dit festijn beschikbaar, zijn al len zeer de moeite waard. We raden dan ook een ie der aan deel te nemen aan het bal en zeker niet te verzuimen de prijzen te zien, die zijn uitgestald in de étalages van den heer P. Thomasz, alhier. SC E O O KL (Vlugger toezending is wel zeer gewenscht). Het was Woensdag j.1. weer een feestdag voor de Ouden van Dagen in Schoorl, het was de dag van den jaarlijkschen autotocht Dank zij de groote medewerking die het Comité heeft mogen ondervinden was zij in staat gesteld dezen dag voor de oudjes tot een onvergetelijken te maken. Reeds vroeg in den morgen waren de leden van het Comité in de weer om de laatste voorbereidingen te tref fen en om half negen precies vertrok de stoet onder groote belangstelling van de Schoorlsche ingezetenen. In Alkmaar werd bü „het Westerlioht" even halt ge houden om de oudjes gelegenheid te geven dit gebouw te zien, ztj schepten er echter meer behagen in om de aap jes een weinig in hun overvloed te laten deelen en voerden hen met allerlei lekkernijen. Verder ging de tocht naar Castrlcura, waar de reizi gers een verfrissing aangeboden werd, terwijl de Voor zitter van het Comité, de heer Joh. Tromp van deze ge legenheid gebruik maakte, om eenige woorden tot de oudjes te spreken, waarbij hij memoreerde, 'dat ondanks de zoo zorgvolle tijden, de gaven, zoowel in geld als na- tura hetzelfde waren gebleven, waaruit dus bleek, dat de Sohoorlsche ingezetenen met dit mooie werk zeer sym pathiseerden. Hierna werd de reis voortgezet en onder begunstiging van het mooie weer, werd gereden via Bloemendaal en Zandvoort naar Haarlem, waar ln hotel „Dreefzicht" het diner plaats vond. Het was een heerlijk gezicht, die oudjes zoo vroolijk en onbezorgd aan den dlsch te zien zitten, genoten werd er van den smakelijken maaltijd, die op zoo'n sublieme wijze was verzorgd. De burgemeester van Schoorl. baron S. G. L. F. van Fridagh, die met zijne echtgenoote den geheelen tocht meemaakte, hield hier een tafelspeech en bracht dank aan de commissie voor het vele werk dat zij heeft ver richt, mede namens zijn echtgenoote bood hij aan de oudste deelnemers een verrassing aan. Na afloop van het diner werd een groote foto gemaakt, die wederom door den burgemeester aan de oudjes was aangeboden. Omstreeks half vijf werd opgestapt en ging het huis waarts. in Heiloo werd nog even onderbroken en hield ds. Boeke de slotrede. Aan de grens van do gemeente Schoorl, werd de stoet opgewacht door het Schoorlsche fanfarecorps „De Vriendschap" en wij meenen wel te kunnen zeggen, dat deze intocht voor de OudJ*3 onver getelijk zal blijven. Voorafgegaan door bovengenoemd corps, hetwelk zich onverpoosd liet hooren, volgde een ware triomf-tocht door de geheele gemeente, het werd een echt dorpsfes tijn, een ieder, liep uit om dit te aanschouwen. Na dezen intooht werd iedere deelnemer(ster) naar huis gebracht en behoorde deze zoo bijzonder geslaagde reis wederom tot het verleden. Wij mogen dit verslag niet eindigen, zonder den wensch uit te spreken, dat het Comité nog vele malen een der- gelijken tocht kan organiseeren en zonder twijfel zal dan niet tevergeefs een beroep worden gedaan op de liefdadigheid van de Schoorlsche bevolking, want de ont roerende dankbaarheid van deze Oude menschen, wier leven werken is geweest, geeft hier een voldoening die alle moeite vergoedt. LANGEND IJ K We vernemen, dat a.s. Donderdag de daartoe aange wezen commissie uit gemeente- en polderbesturen, met Ged. Staten zal confereeren, ten einde maatregelen te bespreken voor een spoedige totstandkoming van den weg door het Geestmerambacht. De Neutrale Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers, besloot de groote demonstratie, om den nood ln den tuinbouw te demonstreeren, te houden op a.s. Zaterdag. Vrachtauto's met waardelooze en bijna waardelooze pro ducten zullen ln den stoet worden meegevoerd. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat de heer P. Kramer de Maskerspe lers van Bergen heeft geëngageerd om met de a.s. ker mis met Overschotje, het bekende tooneelstuk, voor het voetlicht te treden. NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot E. Leurink die onlangs slaagde voor het einddiploma H.B.S. Is toegelaten als leerling van de Middelbaar Technische school te Amsterdam afdeeling ohemisohe techniek, in de tweede klasse. De harmonie „Excelsior", directeur de heer P. Pran ger, hoopt a.s. Donderdagavond een concert te geven in den muziektuin met medewerking van do damesgymn. ver. „Hygiea", onder leiding van den heer K. Boot. Zondag zouden er vanwege de R.K. Gymnastiekver. sportwedstrijden gehouden worden op het sportterrein achter de R.K. kerk. doch wegens het zeer slechte weer kon dit geen doorgang vinden. OUDKARSPEL. Door de vischclub alhier is op de dezer dagen gehouden ledenvergadering besloten a.s. Zondag weer een wedstrijd te houden, n.1. in den Moorsmeerpolder. De heer J. Vlug die Zaterdag een driewielkar bereed, 's daarmee in een hek gereden op een dusdanige ma nier, dat hij zijn arm ernstig kneusde. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen terwijl de patiënt naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. OUDE NIEDORP ZIJDEWIND. Onderling Veefonds. Over de maand juli 1.1. waren verzekerd 354 runderen voor f 41898.25 en over Augustus 350 runderen voor f 38076.25. De omslag voor die maanden werd respectie velijk bepaald op f 0.30 en f 0.10 per verzekerde f 100. SINT MAARTEN De raad dezer gemeente vergadert Vrijdag 16 Septem ber, des voormiddags 10 uur. De tulnderscredleten. We vernemen, dat op 14 en 15 September a.s. de uit betaling van de tulnderscredieten zal plaats hebben, tot een bedrag van klein i 40.000.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2