De Provinciale Atletiekwedstrijden te Den Helder. VOETBALUITSLAGEN. De Competitie. Vriendschappelijke wedstrijden. N a d e N.H.V.B.-Vergadering. Zilveren voetbal voor x e r x e s. DIVERSEN. Sportberichten uit Den Helder. Anna Paulowna. SPORTNIEUWS Athletiek. De prestaties gedrukt door het slechte weer Successen voor Olympia, Wi erin ge rwaard. K. Run ia kampioen N.H.A.B. Polsstokver- springen. Ongunstiger weer dan het dezen Zondag was. had de vereeniging Zeemacht met de door haar georganiseerde atletiekwedstrijden op het door H.R.C. beschikbaar ge stelde terrein, al niet kunnen treffen. De regen werd door den feilen wind (storm zouden we gevoegelijk kunnen zeggen) over het veld gezwiept, gedurende het eerste gedeelte van de wedstrijden. Daarna werd het ge lukkig droog. Ondanks dat alles werd het programma toch geheel afgewerka. De heer Theinert, de vertegenwoordiger van den N.H. A.B. verdedigde dit na afloop door er op te wijzen dat een athleet immer in een dergelijk uitstekenden licha- melijken toestand is, dat geen weersomstandigheden hem kunnen schaden. Ook wij gelooven wel dat niemand der deelnemers, mits op dit weer gekleed, er eenlg nadeel van zal ondervinden, maar in ieder geval bleef het ge noegen dat de sportbeoefening met zich mee behoort te brengen, nu verre. Maar het staat voor ons vast dat men er goed aan gedaan heeft de wedstrijden toch door te laten gaan. De geheele organisatie was er. de deel nemers van buiten waren er en hadden kosten gemaakt en om dan de wedstrijden niet door te laten gaan. zou teveel teleurstellen, en bovendien, niemand was ver plicht mee te doen. Ieder was vrij zich terug te trek ken, wat vooral meerdere inschrijvers uit Den Helder gedaan hebben. De 'wedstrijden hadden een vlot verloop onder leiding van den heer Stam. met als voornaamste assistenten de heeren Theinert en Straver. Vanzelfsprekend werden geen bijzondere prestaties bereikt. De wind maakte dat onmogelijk. Vooral de ver richtingen der speerwerpers en der hardloopers hadden hier natuurlijk onder te lijden. Dat een eerste prijs speerwerpen met een gooi van goed 29 M. behaald wordt is een unicum. Over de prestaties der afzonderlijke deelnemers zul len we niet uitweiden. Men zie hiervoor de gedetailleer de uitslagen. Een uitzondering maken we voor K. Runia, die ondanks wind en slechte aanloop met een heel goede sprong van 8 M. 23 het kampioensohap van den N.H.- A.B. polsstok-verspringen op zijn naam bracht. De oud kampioen van Nederland kent het nog best! Ook KI. Schenk toonde zijn capaciteiten weer en sleepte het grootste aantal prijzen in de waoht. Hier volgt de reeks successen van de Wieringerwaarder all round athleet: len prijs verspringen, 2en prijs polsstok- verspringen, 2en prijs discuswerpen, 3en prijs kogelstoo- ten, 3en prijs 100 M. hardloopen. Bovendien liep hij mee in de 4 x 100 M. en in de Olympische estafette (800 M.) In b.v. een tienkamp zou hij zich bet de beate Neder- Iandsche athleten kunn enmeten! De prijsuitreiking had een vlot verloop. De heer Stam sprak een kort woord van dank aan allen, die meege werkt hadden of prijzen beschikbaar stelden en na een speech van den heer Theinert werden de medailles door den heer Stam onder de prijswinnaars verdeeld. De uitslagen zijn: HEEREN. 100 M. hardloopen. Ie serie: 1. W. Bleeker, A.V.VA., 11.9 sec.; 2. Sj. Westra Z.S.C., 11.9 sec. 2e serie: 1. J. Klinker, D.T.S., 12.9 sec.; 2. C. Spaans, D.O.V.E.S., 13.2 sec, 3e serie: 1. J. Schrieken, D.T.S., 12.1 sec.; 2. C. Hoog- vorst, Be Quick, 12.2 sec. 4e serie: 1. K. Schenk, Ol., W.W., 11.7 sec.; 2. N. Pielers, Be Quick, 11.9 sec. 5e serie: 1. P. v. 't Veer, A.V.V.A., 11.7 sec.; 2. N. Ak kerman, D.O.V.E.S.. 11.9 sec. 6e serie: 1. W. Reinders, Helder, 11.7 sec.; 2. L. Oost veen. A.V.V.A., 11.9 sec.; 7e serie: 1 S. Waagmeester, D.O.V.E.S., 12.9 sec.; 2. J. Swart, O.K.K., 12.9 sec.; Ie Demi-finale: 1. K. Schenk. Ol. W.W., 12.6 sec.; 2. L. Oostveen. A.V.V1., 12.7 sec.; 3. Westra. Z.S.C.. 13 sec. 2e Demifinale: 1. W. Reinders, Helder. 12.8 sec.; 2. W. Bleeker, A.V.V.A., 13 sec.; 3. P. v. 't Veer, A.V.V.A., 13.1 sec. Finale: 1. W. Reinders, Helder, 12 sec.; 2. L. Oost veen, A.V.V.A., 12.3 sec.; 3. K. Schenk. Ol. W.W., 12.4 sec. 400 M. hardloopen. Ie serie: 1. A. de Waal Malefijt, Zeemacht, 69.2 sec.; 6. H. Nypels, Pro Patria, 71.2 sec.; 2e serie: 1. N. Akkerman, D.O.V.E.S., 72.9 sec.; 2. M. Schenk, Ol. W.W., 73.5 sec. Finale: 1. A. de Waal Malefijt, Zeemacht, 65.1 sec.; 2. M. Schenk, Ol. W.W., 65.9 sec.; 3. N. Akkerman, D.O.- .V.E.S., 65.9 sec.; 4. H. Nypels, Pro Patria 1500 M. (nieuwelingen). Uitslag: 1. S. Spigt, Helder, 5 min. 23.1 sec.; 2. J. Jan sen. D.T.S., 5 min. 23.8 sec.; 3. D. Bobeldjjk, Berkhout, 5 min. 29 sec.; 4. K. Kooi, D.T.S.; 5. A. D. Kaan, Olym- pia. Wieringerwaard 6. J. Maakal. D.T.S. 3000 M. hardloopen. Uitslag: 1. Bruin, Wormerveer, 10 min. 21 sec.; 2. N. Koppes, Berkhout, 10 min. 50 sec.; 3. H. Knol, West- Frisia, 11 min. 9 sec. 4 X 100 M. estafette. Uitslag: 1. A.V.VA, Assendelft, 50.1 sec.; 2. Olympla, Wieringerwaard, 51 sec.; 3. D.O.V.E.S., Heilo, 52 sev. Olympische estafette (800, 400, 200 en 200 meterj. Uitslag: 1. Olympia, Wieringerwaard, 4 min. 18 sec.; 2. Zeemacht I, Den Helder, 4 min. 31 sec.; 3. Zeemacht II, Den Helder, 4 min. 36 sec. Race door Den Helder. 1. N. Koppes, Berkhout, 12 min. 54 sec.; 2. 12 min. 57 sec.; 3. H. Nnol, West-Frisia, 13 min. 8.2 sec. Aan alle deelnemers aan deze race werd een diploma uitgereikt. Discuswerpen. 1. G. Sevenhuizen, Alcmaria, 35.80 M.; 2. K, Schenk, Olympia, W.W., 32.04 M.; 3. C Pronk, Z.S.C., 31.50 M. Kogelstooten. 1. V. d. Sel, Zeemacht, 10.92 M.,; 2. C. Pronk, Z.S.C., 10.80 M.; 3. K. Schenk, Olympia, W.W. 9.80.5 M. Speerwerpen. 1. W. Bleeker, A.V.V.A., 29.05 M.; 2. P. v 't Veer, A.V V.A., 27.10 M.; 3. De Bakker, D.O.V.E.S., 25.30 M Verspringen. 1. K. Schenk. Olympia, W.W., 5.58 M.; 2. P. v. 't Veer, A.V.V.A., 5.33 M.; 3. J. van Balen Blanken, Olympia, W.W., 5.16 M. Polsstokhoogspringen. 1. K. Runia, Zeemacht, 8.23 M.; 2. K. Schenk, Olympia, W.W., 7.62 M.; 3. Veenis, A.V.VA,., 6.38 M. DAMES. 50 M. hardloopen. Ie eerie: 1. M. S. Erik», Z.S.C., 72 sec.; 2. Fr. Weel deren, D.O.V.E.S., 7.2 sec. 2e serie: 1. N. van Balen Blanken, Olympia, W.W., 7 sec.; 2. P. de Geus, D.O.V.E.S., 7,85 sec. 3e serie: 1. G. Kroon, Be Quick, 7.3 sec.; 2. C. de Gooyer, Olympia, Zaandam. Finale: 1. Fr. v. Weelderen, D.O.V.E.S., 7.7 sec.; 2. M. S. Eriks, Z.S.C., 7.8 eec.; 3. P. de Geus, D.O.V.E.S. 7.8 sec.; 4. N. van Balen Blanken, Olympia, W.W. 100 M. hardloopen. Uitslag: 1. M. Delver, Z.S.C., 14.2 sec.; 2. Fr. v. Weel deren. DOVES, 14.6 sec.; 3. A. de Bakker, DOVE8, 15 sec. X 100 M. e«tafett«. 1. D.O.V.EB. Heilo, 64 sec.; 2. Olympia, Zaandam; 3. Be Quick, Bergen. Vereenigingsprije: 1. Olympia, W.W., 57 punten; 2. D.O.V.E.S., Heilo, 53 punten; 3. A.V.V.A., 49 punten. (Buiten de competitie.) Haarlem; R.C.H.—P.S V. 3-3 Amsterdam: Zeeburgia—P.S.V.-com. 50 Amsterdam: D.W.V.—Electra 7—0 Arnhem: Vitesse—N.O.A.D 0—2 Eindhoven: Eindhoven—A.G.O.V.V. 34 Zaandam: Z.F.C.—Haarlem 14 Hilversum: 't Gooi—Ensched. Boys 2—1 Deventer; Go Ahead—Ajax 0—3 Amersfoort: H.V.C.—De Spartaan 11 Gouda: Gouda—A.F.C. 4—2 Almelo: Heracles—Be Quick (Gr.) 63 Enschede: EnschedeB.V.V. 22 In afdeel ing begonnen. Hier in het westen zijn we nog niet begonnen. In het Oosten begint men de lagere klassen alleen in den regel een weekje eerder. In de 2e klasse A zien we nu al verrassingen. De kaïn pioen, het Nijmeegsche Quick werd met 31 door het Zutphensche A.Z.C. geklopt. De nieuwelinge, S.C.H., nam het oude U.D. uit Deventer voor haar rekening, (3—2). Ook het reserve-elftal van Quick leed nu al een ne derlaag. Dat van N.E.C. daarentegen begon uitstekend, door met 31 van Arnhemsche Boys te winnen. De laaste vrije Zondag is door velen benut. Zoo speel den R.C.H. en P.S.V. gelijk (33). Z.F.C. verloor met 42 op eigen veld van Haarlem. Go Ahead was op be zoek bij Ajax. Nu pas behaalden de landskampioenen een bevredigend resultaat. Met 30 kregen de Kreek c.s. klop. De jubileumwedstrijd U.V.V.Hercules te Utrecht ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van U.V.V. werd door de jubilaresse met 10 gewonnen. Van de andere resultaten, die we aan het N.v.d.D. ontleenen, zijn te noemen: VitesseN.O.A.D. 02; 't GooiEnsohedeeche Boys 21; EindhovenA.G.O.V.V. 3—4; Heracles—Be Quick (Gr.) 6—3; Longa—H.D.V.S. 4—3; Zeeuwsch elftal—D.F.C. 5—4; Enschede—B.V.V. 2—2. Voor de Groninger Dagbladbeker werden gespeeld Ve- locitasH.S.C. 52; W.V.V.Hoogezand 11 (waarbij de Winsohoters na loting wonnen); Velocit^s komt tegen W.V.V. in de finale. Geen klaarheid! De contributieverla ging en de hoofdelijke omslag. (Van onzen Sportredacteur.) Het voorstel van Q.S.C. om de werklooze leden vrij te stellen van de 60 cent bondscontributie strandde toen Hoogland van Vrone en de Nieuwe Niedorp- vertegenwoordiger er op wezen, dat er menschen waren in her land- en tuinbouwbedrijf die wel wer ken en niets verdienen en er feitelijk nog slechter aan toe zijn dan de werkloozen genoemd door Q.S.C. De langdradige discussie en het onderonsje dat er voor in de zaal van gemaakt werd, hebben de be langstelling zeer doen tanen. Toen Z.F.C.'s voorzitter dan ook opstond en met de woorden „de sterken voor de zwakken" voorsloeg om de contributie te verlagen van 60 op 50 cent en het daardoor ontstane verlies om te slaan over de vereenigingen naar financieele draagkracht, heeft e vergadering zich grootendeels laten drijven door e gedachte dat het de beste manier was om de ver gadering te laten voortmarcheeren als Z.F.C.'s voor stel werd aangenomen, nadat Q.S.C. het hare introk En dus kwam het er door. Alleen J. Stadt van K.F.C. wilde geacht worden tegengestemd te hebben. In het officieel orgaan van den N.H V.B. schrijft de heer Keernink van W.R.C. een ingezonden stuk, waarin hij laat uitkomen, dat de vergadering z.i. het voorstel Z.F.C. niet overwogen heefl. En inderdaad, nu wij er nog evens goed over heb ben nagedacht, vat ook bij ons de meening post dat het voorstel wat al te vlug onder de hamer is door gegaan. De vergadering heeft bovendien het beginsel „hoofdelijke omslag" in de bondsorganen binnen gehaald. Hierover straks De werking van de nieuwe contributieregeling zou als volgt kunnen zijn. Stel een vereeniging heeft 50 leden. Te betalen hiervoor 50 maal 50 cent Is 25 gulden. Er zijn ver eenigingen die de bondscontributie niet op hun leden verhalen. Een zoodanige vereeniging heeft een mee valler van 50 maal 10 cent is 5 gulden (behoudens dan straks de hoofdelijke omslag). Nu de clubs die de bondscontributie telken jare naast de gewone clubcontributie innen. Die clubs hebben last met hun werkloozen en niets verdie nende eigenbedrijfhoudersi Die clubs kunnen nu een regeling treffen als volgt: alle leden, behoudens hen die tot de bovengenoemde categorieën behooren, be talen evengoed nog 60 cent. Die anderen betalen die 60 cent niet. Een prachtregeling inderdaad! Onge twijfeld hebben de heeren van Z.F.C het zoo bedoeld. Maardeze regeling gaat alleen op als ongeveer 15 procent van de leden niet in staat is te betalena Zie maar eens: Stel, een club heeft 100 leden. Aan den bond moet betaald worden 50 gulden. Dat bedrag moet de ver eeniging ontvangen in porties van 60 cent per lid. Spannende finale. Het slechte weer heeft geen afbreuk gedaan aan de spanning en aan het spelpeil in de zilveren balfinale. FeijenoordXerxes die Zondag op het Sparta-terrein te Rotterdam gespeeld werd. De wedstrijd had een verrassend verloop. Weer eens werd getoond, hoe grillig voetbal is, want van de eerste tot de laatste minuut hebben de toeschouwers een bui tengewoon pittig spel gezien. Aat de Jong, de opkomende Xerxes-rechtshulten en Lagendaal waren belden zeer gevaarlijk. De eerste door zijn groote snelheid en behendigheid; de laatste door zijn harde kogels, die hy niet karig afvuurde. Bij Feljenoord heeft de rechtsbuiten Hendriks zich fraai geweerd. De speltaktiek van het binnen trio was evenwel niet de juiste waardoor de schitterende voor zetten hun bekroning misten. Het sou niet juist zijn te zeggen dat het een strijd was tusschen enthousiasme (Xerxes) en techniek (Feijenoord). De club van Lagendaal, de Van de Broek's enz. is wel degelijk technisch zeer goed onderlegd. Maar wel mag gezegd worden: alleen als Xerxes enthousiast speelt, is zij in staat het hoofd te bieden aan tegenstan ders als Feijenoord. Het slappe, futloeze spel dat Xerxes in de eerste ron den van den Bal heeft vertoond, is het zeer zeker niet geweest, dat haar in de felbegeerde finale heeft gebracht. De score is geopend door Wim Lagendaal met een ver hard schot (10). Barendregt heeft de partijen op gelijken voet gebracht (1—1). Nog voor rust gleed de Jong langs Van Dijke, die de eenige was die last van het vette terrein had, en doelpuntte (21). In de tweede helft kopte Van Heel, die linksbinnen speelt, een voor- zet van links in het net (22). Barendregt gaf zijn club weer een voorsprng (82). Een kogel van Lagendaal, die van de lat terug sprong werd door diens buurman, den rechtsbinnen Van Boaven opgevangen en onverbid delijk in het net geschoten. Er is na afloop een kwartier verlengd. Geen enkel schot hoe kwistig ook op de goals gericht, trof doel. De straf schoppen brachten eindelijk de besllsslng.Er waren er 18 noodlg, om uit te maken wie voor een Jaar den zil veren bal zal hebben. België—Nederland. De Sp.Kr. meldt, dat de kaartjes voor dezen wed strijd wegvliegen. De belangstelling is weer zeer groot Wie nog heen wil 16 October, schrijve direct. Klaar voor den strijd. De nieuwe Delftsche eerste klasser, D.H.C., heeft van den zomer haar terrein en de accomodatie aan zienlijk verbeterd. Het elftal is niet veranderd na de promotiewedstrijden. De oude garde Hercules uit Utrecht moet het in den vervolge zonder Wout Buitenweg stellen! Hij legt er nu einde lijk het bijltje bij neer. Daaf blijft nog spelen op de rechts buitenplaats. Ook Otto de Vries die al dik in de veertig is de bekende spil zegt het speelveld vaarwel. Moge lijk dat de twee oude rotten als trainer nog een jaar of wat voor hun club kunnen meedoen. Achilles te Assen. De Assenaren komen dit seizoen met tal van piep jonge krachten uit. Erg vertrouwenwekkend zijn de resultaten nog niet. Met 8—2 gingen ze er tegen Be Quick in! En Be Quick heeft tot nu toe ook nog zoo veel niet gepresenteerd. Een nieuwe nationale midvoor? De groote kranten hebben zich in hun verslagen over den A.R.O.L.-Beker nogal uitgesloofd om Van Vliet, de middenvoor van H.B.S., als komende redding voor de nationale voorhoede te doodverven. Die spe Ier moet het schot van Lagendaal, de bewegelijkheid Het is duidelijk dat wil de opzet van de regeling on schadelijk zijn voor de clubkas, er ongeveer 85 leden hun 60 cent moeten betalen. Vereenigingen met minder dan 15 procent vrijge stelden. kunnen een klein potie vormen. Over de be stemming van dit potje straks meer. Vereenigingen met meer vrijgestelden Q.S.C. heeft 40 werkeloozen komen er zoo nooit en leg gen hier al uit de clubkas bijl De hoofdelijke omslag. De bond telt ongeveer 6000 voetballers. Door de contributieverlaging derft de bondskas 6000 dubbel tjea. Die 600»gulden zal men nu .,9terk progressief op de clubs omslaand.w z. de rijke vereenigingen betalen percentsgewijze meer dan de arme. Dat was een heel mooi gebaar van Z.F.C. Immers Z.F.C. is een der rijkste, zoo niet het rijkste lid van onzen bond. Maar waarnaar wordt die rijkheid bepaald? Naar den post Zuiver Vermogen op ae laatste ba lans? Naar het bedrag dat het laatste jaar aan entrée- gelden is binnengekomen? Naar het ledental zeker niet. Heeft Z.F.C. de uit drukking „de grooten voor de kleinen" niet verbeterd door te zeggen „de rijken voor de armen"? Noch de kapitaalspost op de balans, noch de post Recettes wedstrijden op de Verlies- en Winstreke ning geven o.i. een afdoend beeld van de rijkheid van een vereeniging. Clubs die er een gewoonte van maken de terjng naar de nering te zetten, heoben een klein Z.V. en toch hebben ze het rijk. Daarentegen kennen we vereenigingen, die bijna geen recettes maken, maar zeer veel donateurs heb ben. Bovendien kunnen dergelijke vereenigingen wel veel terreiuhuur betalen en zoo weinig contributie heffen, dat er nooit een Z.V h. De knoop is door het Bondsbestuur nog niet door gehakt. We weten nog niet wat de maatstaf van rijkheid is. Wel zijn we er erg benieuwd naar, al weten we vooruit dat elke regeling, hoe goed bedoeld ook ove rigens, niet vrij van fouten kan zijn. Tenzijóf van bondszijde, óf van Z.F.C.-zijde een financieel genie opduikt en de moeilijke kwes ties geheel overwint. De hoofdelijke omslag zal van iedere vereeniging iets vragen. Zij die minder dan 15 werkloozen hebben, en de door ons hierboven geschilderden weg bewandelen, spreken het bedoelde spaarpotje aan. Maar zij die 40 werkloozen hebben, het geval als boven geschetst hebben trachten op te lossen ener niet kwamen, en het begint ons lang zamerhand te duizelen al die combinaties! vol gens de maatstaf door het bondsbestuur aangelegd in de termen vallen om volgens hoofdelijken omslag bij te dokken...... die zullen het zwaar krijgen. Een genie is inderdaad noodig om in deze chaos orde te scheppen. van Van Reenen en de handigheid van Adam in zich vereenigen Kom, kom, dat moeten we eerst nog eens zien. Vierde Elftallen in den K.N.V.B. In het a.s. seizoen hebben de volgende vereenigin gen vier elftallen in den K.N.V.B.: Ajax, Blauw Wit, Feijenoord, Sparta, Excelsior, H.V.V. en N.O.A.D. Stoute Jongens! Geschorst zijn door het bestuur van den N.H.V.B.: J. L. Lütjeharms, lid van „Sparta" te Schagen, voor den tijd van 3 maanden, ingaande 1 Augustus 1932. Deze straf is opgelegd wegens natrappen en wan gedrag in den Schager Beker-wedstrijd Sparta Wieringerwaard I. Van Zoonen, lid van „Helder' te Den Helder voor 3 maanden, ingaande 3 September 1932. Twee spelers van J.V.C. te Julianadorp voor 3 maan den, ingaande 3 September 1932. Publicatie der na men volgt. De speler Huisman van B.K.C. te Anna Paulowna, werd met ingang van 3 Maart 1932 voor 6 maanden geschorst. De schorsing is inmiddels al afgeloopen. Keeper Zeeman van J.V.C. heeft een ernstige beris ping gekregen wegens onbehoorlijk optreden tegen over den scheidsrechter. Bestuur N.H.V.B. Sommigen wanschten te weten wie er nu eigenlijk in het N.H.V.B.-bestuur zitting hebben. Welnu, hier de volledige rij leden: Delvaux, Purmerend, voorzitter; Niestadt, Schagen, vice-voorzitter; Brussel, Wormerveer, secretaris-pen ningmeester; Melk, Zaandam; Onrust, Zaandam; Schregardus. Uitgeest; Sietsina. Alkmaar; Wagten- donk, Enkhuizen en Oden, Wieringen, allen commis saris. De voorzitter, vice-voorzitter en de secretaris-pen ningmeester vormen het dagelijksch bestuur. Scheidsrechters gevraagd. Wellicht zijn er onder onze lezers die van plan wa ren als actief voetballer te bedanken wegens leeftijd, gebrek aan tijd of iets dergelijks. Die oud-spelers kunnen nog een heele goede daad verrichten. Geeft u op als scheidsrechter! Probeert het eens. Eén of twee keer per maand fluiten, te be ginnen met de adspiranten, is al wat de Bond van u vergt. Gaat het, dar. komt u hoogerop. Gaat het niet dan is u toch van goeden wil geweest. Geeft u op, schrijft eens hoeveel tijd u hebt eu u bevordert de vlugge afwerking der competitie! Een Helder combinatie van zes spelers uit Helder 1 en 5 uit Helder 2 speelde Zaterdagmiddag een wedstrijd tegen Zandvoort. de pas gedegradeerde ex-tweede klas ser. Het was wel een aardlgen wedstrijd, maar op hoog peil stond hij niet. Zandvoort won met 42. Met de rust leidde Helder nog met 21. Na afloop der atletiekwedstrijden werd op het H.R.C.- terrein de wedstrijd H.R.C. 2 Zeemacht I gespeeld. H.R.C. 2 won van de vrij sterke marine-combinatie met 2—0. H.R.C. en Helder zullen Zondag a.s. de comp«ÜUe ,n" zetten. Beiden krijgen het direct zwaar te verantwoor den. H.R.C. zal den etryd tegen Alcmaria in Den Helder aanbinden en zal daaraan de handen vol hebben, want de Alkmaarders zullen w.s. een rol van beteekenis gaan vervullen en O.S.V. waar Helder bij op bezoek gaat. is op eigen veld evenmin als een „zacht eitje" te beschou wen. Maar als er direct flink aangepakt wordt is suc ces best mogelijk. Wij voor ons hebben wel vertrouwen in de Heldersche clubs voor het a.s. seizoen. Beschaamt dit vertrouwen niet H.R.C. en Helder en zorgt dat wij volgend seizoen een eerste en een tweede klasser in den Helder hebben!! De elftallen waarmee de trijd wordt ingezet zijn: Helder: Kenter; Schotting en v. d.Wal; Spigt, H. de Boer, B. de Boer; Bijl, Veen, Burger. Smit. Godschalk H. R. C.: Prins; Siersma en Beijer; Stolk, Scholten, Roobol; Kaptein, Marsman, Evers, Hoogendijk. J. Be- neker. Zooals men zal opmerken missen wij Joh. Sanders bij H.R.C. Deze zal op dokters advies voortaan niet meer mogen voetballen. Een verzwakking voor H.R.C. en bo venal een teleurstelling voor dezen jeugdigen speler zelf. 45 K.M. AFSTANDSMARSCH. Op Zondag 2 October. Door het succes der 35 K.M. marsch aangemoedigd (circa 200 personen namen toen hieraan deel) heeft de Heldersche Politie Sportvereenlging besloten nogmaals een marsch te organlseeren en wel op Zondag 2 Octo ber. vertrek 10 uur 's.morgens. Of de datum goed gekozen is betwijfelen wij. Het voet balseizoen is dan juist weer in vollen gang en voor voet ballers (en dat waren een flink gedeelte der deelnemer» aan den eersten marsch) is het dus bij voorbaat onmo gelijk om in te sohrijven. Men had beter gedaan den marsch nog voor het nieuwe seizoen uit te schrijven of op een Zaterdagmiddag. In het laatste geval zou de aankomst wel is waar vrij laat zijn, maar een groot be zwaar zien we daarin niet Overigens wenschen we den organisators succes toe. Ieder die de 45 K.M. binnen 8Vs uur aflegt ontvangt een medaille. Vereenigingen, die met meer dan 10 deel nemers zonder uitvallers den tocht volbrengen, komen voor een vereenigingsprijs in aanmerking. Laat ieder die in de gelegenheid is aan den marsch meedoen! Zorgt voor een paar extra dikke sokken en goede uitgeloopen schoenen en het volbrengen van den marsch i3 verzekerd Zondag is de voetbal geheel en al verregend. „Wa tervogels" van Den Helder zou komen. Maar zelfs haar was het te nat. Des morgens kon de adspiranten-vvedstrijd B.K.C. a- Succes a ook al geen doorgang vinden, al waren de Wieringers trouw opgekomen. De lezing van het geval B.K.C. 2—D.O.S.K.O. 2 van vorigen Zondag was niet juist. Degene die ons de toe dracht zou verhalen, daar we zelf op de N.H.V.B.-ver- gadering moesten zijn, was in zijn taak tekort ge schoten. Zaterdagavond dan had D.O.S.K.O. telefonisch be richt gedaan dat ze maar 8 man op de been kon brengen. B.K.C. de«.d de toezegging dat dat niet erg was en dat er wel 3 B. .C.'ers zouden zijn om D.O.S.K.O. aan te vullen. Zondagmiddag kwam D.O.S.K.O. dan. Maar inplaats van met 8 slechts met 7 man Met T. Post, Van Loon en Van Dijk werd de D.O.S.K.O.B.K.C.-combinatie 10 man sterk. Zoo werd de partij dan begonnen die door „echte" B.K.C.-ploeg met 41 werd gewonnen. Volgende Zondag komen Atlas 1 en 2 van Den Hel der hier om te spelen tegen B.K.C. 1 en 2. Het is de laatste oefendag voor de competitie, die 25 dezer aanvangt! Atlas moet zeer zeker niet voor de poes zijn. We le zen tenminste dat ze verleden week slechts met 10 van H.R.C. 3 verloren. Kogelstooten. 1. B. SchenkBakker,- Olympia, W.W.. 8.91 M.; 2. M. van WijkBosma Hoorn, 8.81.5 M.; 3. M. Honig, Olym pia. Zaandam, 7.90 M. Verspringen. 1. M. Boontjes, Z.S.C., 4.24 M.; 2. M. Delver, Z.S.C, 4.10 M.; 3. M. S. Eriks, Z.S.C., 3.99 M.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6