Met vliegende vaandels... De Competitiewedstrijden. Almaar 1Scha?en 1. 24. WAAR IS DE GRENS SPORTNIEUWS De gongslag heeft geklonken. Langzaam en geleidelijk is zijn geluid uitgedeind over de lage landen aan de zee. Met één sprong zijn de horden opgestaan. Met koortsachtigen haast zijn zij aan hun uitrusting begonnen en met fieren tred zijn zij het strijdperk Ingetreden. Alom rolden weer de daverende toejuichingen. De geesel van Koning Voetbal zweepte allen weer op! In dichte drommen gingen de massa's weer naar de sportvelden. Ze konden weer snuiven de prikkeling van een enthousiaste wedstrijd. Ook het platteland, de N.H.V.B., zet zich in bewe ging- Als een inktplas op een stuk vloeipapier heeft de voetbalbeweging zich in de laatste decennia uitge breid. Over rimpels van plattelandsch conservatisme, die haar in haar rechtmatige uitvloeiing stuiten en de verbreiding hebben vertraagd, heeft zij ook bezit ge nomen van de groote schare die over plattelandsch- Noordholland ligt, verspreid. Wfj gaan weer voetballen! Alom heeft het geklonken. En Zondag komt de groote machine weer in beweging, die voortrolt tot medio April 1933. Niets kan haar in haar werk stuiten. Zij rolt door! Voetballers strijdt een eerlijken strijd. Laat sporti viteit nummer één zijn. Zoekt lichamelijke ontspanning als tegenhanger van de geestelijke crisiszorgen. Laat de sport-Zondagen voor u zijn een aaneen geschakelde reeks reddingsboeien over de felbewo- gen levenszee, waar wilde stroomingen en woeste brandingen u met den ondergang bedreigen. Nogmaals, laat sportiviteit uit al uw daden blij ken. Laten al uwe handelingen er van doordrenkt zijn. Slechts dan zal u vinden: Geestelijke ontspannyig door lichamelijke inspanning! HENK JONKER Hz. De eerste altslagen binnen. Gegevens tot bespiegelingen. Alle kampioenen bandhaven zich. K.N.V.B.-O VERZICHT VAN 18 SEPTEMBER. We zijn weer begonnen! Op verbluffende wijze is weer gebleken hoe de groote massa naar de eerste schermut selingen zijn getrokken. Gebleken is voor de zooveelste maal hoe groot de plaats van de sport in het huidige leven Is. Uit den aard der zaak valt er van de eerste uitslagen niet veel te vertellen. We weten nog niet hoe het loo- pen zal na dezen eenen wedstrijddag. Maar wel ia het eerste uitslagenlijstje er een dat met spanning ia ver beid en tot oneindig lange bespiegelingen stof geeft. A_FD HELING L In de eerste klasse was het grootste gebeuren de wed strijd FeijenoordH.B.S. In deze match hadden de H.B.S.'ers te toonen wat er van de gekoesterde verwach tingen gerechtvaardigd was. Mocht de. 25 nederlaag in Botterdam een regelmatig resultaat zijn, dan ligt daar een groot compliment voor de kampioensploeg van Feijenoord in opgesloten. Het bewijst dat de Rotterdammers weer heel sterk Rijn! Van Z.F.C. valt ons het gelijke spel in Haarlem tegen R.C.H. zeer mee. Wij waren niet zoo hoopvol gestemd ten aanzien van de verrichtingen van de Zaankanters. 'n Resultaat als dit (44) kan er zeer zeker mee door. Een puntloos gelijk spel was het einde van den wed strijd V.S.V.'t Gooi. Nekkie de Koning wordt toch wel gemist. De eerste klap is een daalder waard. Dit wisten ook de Delftsche nieuwelingen. Hermes D.V.S. werd hiervan het slachtoffer (2—1). A.D.O.Blauw Wit was een wedstrijd van twee te genstanders die beiden zeer op een goed begin gesteld zijn.. De zege kwam aan de zijde van de thuisclub, waar in Wim Tap ln zijn oude glorie de midvoorplaats bezet. Tweede klasse Dat E.D.O. zich vergaloppeeren zou tegen Kinheim had niemand mogen denken, temeer waar de oud-eerste klassers van plan zijn in één rush door te gaan naar het kampioenschap. Kinheim kwam er met een 30 ne derlaag af, hetgeen ons nog meevalt. Racing en Alcmaria streden op Tuindorp den eersten ■tryd van dit seizoen uit! Leek het aanvankelijk dat de Alcmarianen met hun keurig spel in het begin zonder slag of stoot zouden winneiï, anderen machten dan techniek begonnen zich in den strijd te mengen en H.R.C. sleepte even voor tijd de zege weg. Gezien het spel van beide rivalen kun nen we niet gelooven dat één van beiden een rol van beteekenis gaat spelen. Wellicht gaat het langzamer hand beter worden en dan hebben we in Alcmaria mits zij haar achterhoede versterkt nog wel vertrou wen! W.F.C. stak heel goed van wal. Met 53 sloeg zij D.E.C. De berichten over W.F.C. luidden al geruimen tijd zeer gunstig. V.V.A.Zeeburgia was aan geen twijfel onderhevig. De withemden (Zeeburgia) wonnen met 20. Z.V.V. werd met 31 door T.O.G. geklopt. Daarvoor hadden we de blauwzwarte Zaandammers te sterk ge- echt In 2 B begon A.F.C. met een 54 zege op Bloemen- daal. De Amsterdammers hebben het meer voor een gev*>onte gehad om goed te beginnen en hopeloos slecht te eindigen en dan door protesten en beslissingswedstrij den te winnen de dans nog te ontspringen. De Spartaan en Hercules speelden gelijk 11. De zege van B.F.C. over de nieuweling Alphen (32) Ral de laatsten niet ontmoedigen, den strijd voort te vetten. D.W.S. heeft een zeer lastige taak met succes vol bracht. In haar uitwedstrijd tegen Velox kwam zij als winnares uit den strijd (12). H.F.C. handhaafde zich volkomen. In Baarn behaal den Van der Meulen en zijn mannen een 51 zege. AEDEELING TL Ajax 't is toch wonderlijk dat deze club steeds weer als eerste over de lippen komt heeft Zondag niet aan de verwachtingen beantwoord. De aderlating van dezen zomer, waarby Henk Anderiessen en Dolf van Kol zich niet meer voor Ajax beschikbaar stelden is voor 't zoo uitstekende functioneerende organisme van de Amster- damsohe clubs met haar krachtige reserves te erg ge weest. Dat bleek in de laatste oefenmatches. Gegronde hoop bestond er dat er Zondag een einde zou komen aan de twijfelachtige en onbevredigende resul taten. Tenslotte kon Ajax het altijd nog wel, dacht men. Maar het ging niet. D.F.C. bracht het te Amsterdam tot een gelijk spel (1—1). Natuurlijk zijn er absoluut geen redenen tot wanhopen, maar Ajax' reputatie kan zoo'n resultaat voral in een thuiswedstrijd niet hebben. Henk Anderiessen speelt thans als spil in Staatsmijn Hendrik. De oudste der beide bekende voetballende broers beteekent voor Ajax een geducht verlies. Hij was naast halfspeler altijd een goed plaatsvervanger voor Van Kol. Nu de laatste op zijn verzoek in de beroeps klasse is geplaatst en Henk Anderiessen tevens ver dween, moest men zijn toevlucht nemen tot probeersels die niet het gewenschte resultaat hebben gegeven. Naar wij echter in de Sportkroniek lazen heeft Van Kol aan den K.N.V.V. verzocht weer als amateur te worden er kend. Of de reglementen deze sympathieke geste van den oud-international steun zullen geven is een vraag die het bondsbestuur 1 October neemt. V.U.C. verloor met 30 van Sparta. Geen bijstgr best resultaat voor Van Gelden en zijn mannen. Naar de Sportkroniek meldde is Van der Wildt weer van de dwalingen zijns weegs teruggekeerd en bezet de spil- plaats weer. Het zoeken is bij V.U.C. nog altijd naar een midvoor, die aan de voorhoede, die zulke goede vleu gels heeft, leiding kan geven. Of Stormvogels een of meer duistere machten tot hun beschikking hebben gehad is een vraag die zich op dringt bij het vernemen van den uitslag van den wed strijd tegen Hilversum ln den Radiostad. Met 91 wer den Huizinga en zijn mannen verpletterd. Als het den IJmuidenaren ernst is staan ons meerdere verrassingen te wachten. West Frisia heeft tegen de winnaars van den Zilveren Bal geen kans gekregen. Met 52 bleven de Van den Broek's, Lagendaal etc. meester van de „Wilgenpias". Hier ging Feijenoord bij de opening van dit tweede Rotterdamsche stadion al ten onder! we zijn benieuwd hoe lang Xerxes haar record houdt! K.F.C. is bepaald ook niet voor de poes. Na tal van goede resultaten in oefenwedstrijden klinkt de 5—2 zege op Haarlem als een bevestiging van hun goede voor nemens. We gelooven wel dat velen met ons de lust be kruipt Zondag „effies" te gaan kijken aan de Koog bij K.F.C.—West Frisia! Tweede klasse. Van de uitslagen noemen we de 52 zege van H.V.V. op D.C.L. Voorts de 40 nederlaag van Unitas tegen O.N.A. Fortuna en Gouda speelden vervolgens gelijk (11) en Excelsior won met 20 van C.V.V. AFDEELLNG UI. De berichten uit het Oosten dat A.G.O.V.V. een beetje te veel op de oude krachten Kluin en Landaal vertrouwde, gaven voedsel aan de meening, dat He- racles met haar ploeg, die op de Zilveren Bal-wedstrij den zoo'n goed figuur sloeg, wel een paar punten uit Apeldoorn kon meenemen. De A.G.O.V.V.-ers dachten er anders over en handhaafden zich met 32. Robur et Velocitas, de andere Apeldoornsche eerste klasser, kreeg, naar verwacht werd, van P.E.C. klop (53). WageningenTubantia, een stryd tusschen twee matig tot zwakke clubs, eindigde onbeslist (22). Enschede had aan de verjongde Vitesse-ploeg een heele dobber, 't Valt ons nóg mee, dat Enschede er 42 van kon maken. Go Ahead ondervond meer tegenstand van de En- schedesche Boys, die opnieuw in de eerste klasse spe len, dan waarop zij zelf waarschijnlijk hadden gere kend. Verder dan 22 brachten De Kreek c.s. het niet. Tw«ede klasse. Van de vaste groep van kampioenscandidaten be haalde K.H.C. uit Kampen een 61-zege op Zwolsche Boys. N.E.C. deed het beter dan Quick verleden week. Met 91 verpletterden de Nymegenaren Eendracht te Arnhem. AFDEELING IV. Longa, gedoodverfd als een der zwakkeren, had lak aan die bejegening en ook lak aan de hoerastemming van de Zeeuwsche voetbalwereld die met groote ver wachtingen hun favoriet „Middelburg" ln zee zagen gaan. De 4O-nederlaag ln Tilburg is wel een wat koude douche. Dat Blerjerheide toch! Ongetwijfeld moet er momenteel heel wat schuilen in die menschen uit de mijnstreek, want met 41 klopten ze N.O.A.D. in eigen hol. Ook de andere Limburger ploeg deed het goed. M. V.V. n.1. bond Willem n met 52 aan de bekende zegekar. Een zeer goede vingerwijzing voor het aspect in den grooten Zuidelijken kampioensstrijd die haar vooral van den eersten tot den achttienden wedstrijd pleegt te duren is het resultaat van den wedstrijd P.S.V.N.A.C. De Phllipsploegj» die op volle sterkte uitkwam, even als trouwens de Bredanaars, won met 41. Hoe de strijd zich ook ontwikkelt met deze traditioneele rivaal in den feilen strijd naar het begeerde kampioenschap, is voorloopig afgerekenden op een wijze die niets aan duidelijkheid te wenschen overlaat! Tweede klasse. De Valk leed alreeds een nederlaag tegen Roer mond (34). Heer en Staatsmijn Hendrik speelden ge lijk (22). Bij St. Hendrik debuteerde Henk Anderies sen op de spilplaats. Sittard had van haar eerste match in de tweede klase niet veel plezier. Een 30 neder laag tegen Heerlen Sport was voor hen de minder prettige ouverture. Staatsmijn Emma behoort regelmatig tot de ster keren. Ook nu weer geven haar verrichtingen (63- zege op Hensbroek) vooralsnog geen reden om aan een beëindiging van die rol te denken. AFDEKT .TNG V. Over vier fronten vond een treffen tusschen de pro vincies Groningen en Friesland plaats, 't Eindresultaat geeft een verpletterende nederlaag voor de Friezen te zien. In Leeuwarden verloor Frisia met 61 van GVA.V. In Groningen kregen zoowel Friesland (dat al heel zwak blijkt te zijn) als Leeuwarden klop. Friesland verloor met de beschamende cijfers 111 van Be Quick; Leeuwarden verloor, hoe eervol overigens ook, met 32 van Velocitas. Sneek werd niet kansloos geacht tegen de verjong de en daardoor verzwakte Veendam-ploeg. Men heeft zich in deze niet geheel verkeken. Toch wisten de Veenkolonialen aan de befaamde „Lange Leegte" met 21 meester op eigen erf te blijven. Dit viervoudige treffen werd, zooals we reeds op merkten, een bittere nederlaag voor de Friezen. Vier nederlagen en doelcijfers 5—22 is wel een heel be labberde lijst! In Meppel streden Alcides en Aohllles om de eer van Drente. Vorige week gaven we de geruchten reeds weer die in het Noorden over Achilles liepen. De oudjes die de Asser club eindelijk verlaten hebben, hebben een te groot hiaat achtergelaten dan dat het uit de voor treffelijk adsplranten-kweekerij naar bevrediging kon worden aangevuld. Met 51 won Alcides dan ook. Er is nog niet veel van te zeggen, maar dat Achilles en Vooral Friesland de zwakke broeders zullen zijn, Is geen gewaagde voorspelling. Tw«ed© ldasse. F.V.C. begon nu al fout. Met 31 werd ze in eigen home door Heerenveen geslagen. Het jubileerende L.S. C. uit Sneek nam in feeststemming S.S.C. van Steen- wijk met 71 voor haar rekening. In de Groninger tweede klasse zagen we H.S.C., de eeuwige kampioenscandidaat, weer goed van wal steken te^en W.V.V. (61). Een verdiende overwinning voor de Sparta nen. Wat enthousiasme vermag. Vertrouwen op de toekomst. Prins en Boontjes ln top vorm. Zondag j.1. hebben de eerste elftalspelers van Sparta hun eersten competitiewedstrijd gespeeld te Alkmaar te gen de juist gepromoveerde ploeg van Go Ahead op het terrein van laatstgenoemde vereeniging te Alkmaar. En deze wedstrijd is door de Spartanen gewonnen, dank zij hun superioriteit in techniek en het groote en thousiasme waarmee Sparta was bezield. Er is gewerkt van de eerste minuut tot de laatste en bij voor- en tegenstander heeft het spel der Spartanen respect afgedwongen, niettegenstaande de Schagenploeg met drie invallers het veld betrad en daardoor de op stelling niet was zooals de Elftalcommissie die had aangegeven, iets wat vaak het zelfvertrouwen doet ver loren gaan. Een felicitatie aan deze kranige ploeg is dan ook alleszins gerechtvaardigd en vol vertrouwen zien we de komende wedstrijden tegemoet. Zonder uitzondering hebben de spelers zich ten volle gegeven en al het fanatisme van de Alkmaarders heeft niet kunnen verhinderen, dat Schagen een 42 over winning uit het vuur heeft gesleept, welke dan ook ab soluut is verdiend. Met moed en vertrouwen op elkaar en de zekerheid, dat eendracht macht maakt is er ge vochten om de zege en die Is gekomen aan de zijde van hen. die deze zeer zeker hebben verdiend, alhoewel van de Alkmaarders moet worden gezegd, dat zij tot de laat ste stonde taal hebben volhard, wel wetend, dat de eer ste wedstrijd eindigde in een overwinning voor de be zoekende club. Een aardig aantal supporters van Schagen Is getuige geweest van dezen wedstrijd en ook voor degenen, die per fiets de reis hebben gemaakt is de overwinning een belooning voor hun clubliefde. Al hebben dan ook allen zonder onderscheiding zich ten volle gegeven, een woord van hulde mag niet wor den onthouden aan keeper Prins, die schitterend zijn heiligdom heeft verdedigd en op meenig hachelijk oogen blik zoo resoluut ingreep dat een leder in volle bewon dering voor zijn talenten een kraohtlg applaAis deed hooren. In de voorhoede heeft in het bijzonder Boontjes een spel te zien gegeven, dat een lust was voor ieder en de overwinning is voor een groot deel te danken aan hem, die drie goals voor zijn rekening nam, waardoor een Spartaoverwinning een feit werd. De wedstrijd. Om half drie fluit scheidsrechter Beauchampet de beide ploegen tusschen de krijtlijnen. Aanvoerder Rus verliest den toss en zoo moet Sparta het eerst tegen den wind spelen, die vrijwel van doel tot doel staat. De bei de ploegen stellen zich als volgt op: SPARTA: Prins Vlottes Boon A. Plakman R. Rus J. Watertor W. Rus H. Veenstra G. Boontjes Jb. Molenaar E. Buiskool GO AHEAD: Sietsma Janson Baars Dingerdis Schrier Mulder Engel Kranenburg Van Os Kuiper Van der Stok Boontjes brengt den bal aan het rollen voor Sparta, maar reeds direct neemt Go Ahead het spel ln handen en de eerste aanvallen zijn dan ook voor de Alkmaar ders. Het is evenwel een verkennen van terrein en de diverse aanvallen zijn niet bepaald gevaarvol te noemen. Ook Sparta laat zich niet onbetuigd en het doel der Alk maarders wordt zoo nu en dan met een bezoek vereerd Reeds in den aanvang is het merkbaar dat Buiskool in den back Janson geen gemakkelyken tegen stander heeft gevonden, maar door zijn snelheid geeft hij den rechtsback weinig kans. Het is dan ook den ge- heelen wedstrijd tusschen beide spelers een strijd geble ken, iets wat geen schade doet aan het spelpeil. Wanneer dan het terrein aan beide zijden is verkend komt er meer teekening in het spel en van beide zijden wordt een goede partij gespeeld. Schagen werkt zich van lieverlede wat los en meer en meer volgen de aan vallen elkaar op, waarvan de meesten niet van gevaar zijn ontbloot. Een mooie aanval der Spartanen eindigt in een hard schot van W. Rus uit moeilyke positie, in het zijnet. Direct daarop geeft aanvoerder Rens Rus een kogel op het doel der Alkmaarders, die de keeper met moeite weet weg te werken. Meer en meer is het spel voor de Schagenaars. terwijl eendrachtig samen werken teekening in het spel brengt. Maar ook Alkmaar eit niet stil. Het groote enthousiasme der Spartanen is ook voor hen een prikkel en onstuimig werpen ook zij uioh in den strijd. Een corner op het doel der Spartanen wordt heel fraai genomen, maar even mooi werpt Prins zich tusschen de spelers en bemachtigt het leer, dat hy met een forschen trap aan zijn voorhoede geeft. De bal belandt bij den, vrijstaanden Boontjes, die hem aan Buiskool doorgeeft, die het leder direct retour zendt aan denzelfden speler die geen moment aarzelt en een goed schot instuurt, dat de keeper dank zij vrouwe Fortuna weet te keeren. EEN PROMOTIEREGELING NOODZAKELIJK. Zooals u Zaterdag hebt kunnen zien, is het aantal I afdeelingen waaruit de klassen bestonden, belangrijk 1 uitgebreid. Er zijn nu bijvoorbeeld 4 eerste klasse afdeelingen. l Er zullen vier kampioenen komen. Weer vier clubs I zullen in de 4e klasse K.N.V.B. worden opgenomen. Evenzoo zullen er idem zooveel tweede klasse kam pioenen in de eerste klasse opgenomen worden. Maar kan dat nu maar zoo doorgaan? Tenslotte komt iedereen zoo in den K.N.V.B. als hij maar tijd van leven heeft. Promotie- en degradatiewedstrijden zijn altijd een ernstig onderwerp van discussie geweest. Velen, zeer velen hebben die wedstrijden steeds verafschuwd, maar eigenlijk is het toch de eenige weg om het overgaan naar den K.N.V.B. ecnigszins te besnoeien. Niet dat wij het een vereeniging misgunnen dat zij den K.N.V.B. na lange jaren hard werken bereikt, maar het peil onzer eerste klasse en daardoor van het heele spelpeil in den bond moet daardoor dalen. Alle sterke clubs raken er uit. En zij die eenmaal K.N./.B.er zijn, komen bijna nooit terug in de ge westelijke bonden. Alle ierde klassers hebben dit idéé: ons kan niets meer gebeuren. Alleen is er een bepaling die luidt: de bond heeft het recht de nummers laatst te wei geren. Hetgeen niet zoo heel gauw gebeurt. Wij vermelden bijvoorbeeld het geval van Vrone dat al verscheidene jaren hekkensluiter is en toch maar nooit gewei gerd wordt Het geheele proces dat zich op het oogenblik vol trekt in de voetbalmaatschappij, zal deze uitwerking hebben, dat de K.N.V.B. zijn directe macht steeds ver der en dieper in het lagere voetbal uitbreidt. Voor de gewestelijke bonden zal de behartiging van de belangen van de voetbalsport voor de beginnelin gen overblijven. Tenzij de K.N.V.B. zegt wat hij tot nu toe ver zwegen heeft: tot hiertoe en niet verder. En dan zal het tot promotie-wedstrijden moeten komen ox automatische promotie en degradatie zoo als in Engeland. Maar dan zal ook die regeling voor de geheele ge westelijke bonden moeten woidcn doorgevoerd; an ders zijn direct alle clubs eerste klasser. Het is slechts uitstel van executie. W. Rus geeft een hard schot af, waarop de geheele voorhoede In loopt en een hachelijk moment ontstaat voor het Alk maar-doel. Een doelpunt wordt er echter niet uit ge boren, maar wel geeft het weer het ernstige willen van. de ploeg van Rus aan om de huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Go Ahead stelt er ook eenige aanvallen tegenover, maar de achterhoede weet steeds weer het gevaar te keeren. Een corner op het Sparta-doel wordt door Plakman weggewerkt. We zien in deze periode van overwicht der Alkmaar-spelers Vlottes en Boon en in laatste instantie Prins magnifiek werk doen. Met forscbe trappen zuivert de achterhoede het terrein. Hoog opspringend redden ze met kopballen de situ atie. Het is een lust deze spelers te zien werken en hun optreden doet de voorhoede met nieuwen moed bezielen. Aan beide zijden verkeeren de doelen beur telings in gevaar. We noteeren een schot van Veen- etra, dat net mist en een vrije schop, goed genomen door Rens Rus, dat juist overgaat. De rechtsbuiten van Alkmaar schiet keihard tegen de paal, een schot, dat zeker beter lot had verdiend. Een fraaie voorzet van Bulskool kopt Molenaar juist over. De ploegen wegen tegen elkaar op en dat een doelpunt in de lucht zit is een feit. Boon maakt hands binnen het berucht gebied. De penalty wordt hard genomen, maar op ongekend fraaie wijze redt Prins al vallende. De bal springt weer het veld in, maar keeper Prins werpt zich vol elan op den bal met een tijgersprong en weer is het doel van Schagen aan een zekere doorbo ring ontkomen. Een onvergetelijk staaltje van moed en kunnen. Het gejuich der Sparta-supporters ls nog niet geheel verstomd, als de rechtsbuiten van Go Ahead met een hard schot via de paal voor zijn vereeniging het eerste doelpunt weet te scoren, 10 voor Alkmaar. Direct na de hervatting belandt de bal bij Bulskool, die deze over alles heen naar W. Rus speelt, die fraai aan Molenaar afgeeft, die de Go Ahead-keeper het nakijken geeft, 11. Direct daarop maakt de linksbinnen na mooi solo- spel de tweede goal, 21. Dat is de Spartanen te erg. Onstuimig vallen ze aan en menig hachelijk oogenblik ontstèat voor het doel der Alkmaarders. Dan fluit de scheidsrechter rusten. Na de rust. Direct na de thee vallen de Spartanen aan met den moed der wanhoop. Een nieuwe geest is in deze ploeg gevaren en aanval op aanval zien we ondernemen op de veste der Alkmaarders. Buiskool gaat er alleen van door en geeft op het juiste moment af aan Boontjes, die niet aarzelt en de partijen op getijken voet brengt, 2—2. Dit ls voor de Schagenaars het sein om zonder onder- berklng ten aanval te trekken. Maar ook de Go Ahead spelers laten zich niet onbetuigd en daardoor zien we een hoogstaande partij voetbal. Veenstra kopt rake lings over. De aanvallen van Alkmaar zy'n ook lang niet van gevaar ontbloot en juist in die periode speelt de halflinle een superieure party. J. Watertor werkt als een paard en onderbreekt menigen aanval op su blieme wijze. Aanvoerder Rus zien we oo de hem eigen wijze optreden. Niemand echter bi'. "f ten ach ter en ook 'in de voorhoede wordt hard gew>..':t. Fraai samenspel van Molenaar en Boontjes en goede ren nen van W. Rus wisselen elkaar af. De beide ploegen raken zichtbaar vermoeid, maar wanneer er door Boontjes na schitterend solospel voor Sparta het derde doelpunt ls gescoord, vechten de Alkmaarders weer met te respecteeren moed voor den gelijkmaker. Hiertegenover spannen ook de Sparta-Jongens alle krachten in. Zonder onderscheid werken allen hard en goed en dat harde werken weet wederom Boontjes uit te drukken in een doelpunt, 42. Nog tien minuten is er te spelen Twee ploegen betwisten elkaar eiken duim gronds, maar in den stand komt geen verandering meer en als dan scheidsrechter Beauchampet het einde aan kondigt, heeft Sparta haar eerste competitiewedstrijd gewonnen. Gewonnen door -taai volharden en groot fanatisme. Zonder onderscheid hebben de mannen van Sparta zich ten volle gegeven en de eerste com petitiewedstrijd is verdiend, maar met moeite gewon nen. De scheidsrechter leidde naar tevredenheid. Allen spelers een eere-saluut. Dat er na afloop een goede stemming heerschte, hoeft niet gezegd. De geel zwarte kleuren zijn op waardige wijze verdedigd en met moed en vertrouwen zien we de komende dagen tegemoet. Eendracht maakt macht. De waarheid van deze spreuk is weer bewaarheid door de ploeg van Rens. Dat ze de geheele competitie de Spartanen moge vergezellen!

Schager Courant | 1932 | | pagina 6