Qniheudesf t Raad Zuidscharwoude. Plaatselijk Nieuws. WELK RAS WINTERTARWE TE VERBOUWEN? Verzet tegen executorialen verkoop. Theater Royal. De heer Jaring zegt, dat de stukken zijn voorgele zen en er dus niet de minste reden bestaat aan de juistheid daarvan te twijfelen. Spreker kan dan ook de houding van het Bestuur in deze volkomen goedkeuren. Na nog enkele besprekingen wordt met algemeene stemmen besloten den afgevaardigde op te dragen op de algemeene vergadering der Hoofdvereeniging de rede nen mede te deelen, waarom het Betsuur van de afdee- ling „Zijpe-Callantsoog" niet met de circulaire van de afd. Winkel kon accoord gaan. De overige punten van den beschrijvingsbrief geven geen aanleiding tot besprekingen. Benoeming afgevaardigde en plaatsvervanger. Bij de hierna volgende stemming ter verkiezing van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaar digde naar de Algemeene Vergadering der Hoofdver eeniging worden na enkele stemmingen benoemd tot afgevaardigde de heer Mr. D. Breebaart, tot plaatsver vanger de heer H. Jippes. Rondvraag. De heer S. Jaring zegt, dat de verbandtrommel, die vanwege de afdeeling in de o.l. school te Schagerbrug is geplaatst, uitgeput begint te geraken. Spreker vraagt aanvulling op kosten van Het Witte Kruis. De Voorzitter zegt, dat deze aanvulling zal geschie den, terwijl tevens een onderzoek zal plaats hebben naar den inhoud der verbandtrommels in de andere scholen. De heer Van Loenen informeert of er* te Stolpervlot- brug een verbandtrommel is geplaatst. De heer Oterdoom meent te weten, dat in het per ceel van den heer D. Bakker, waar een meldingspost van het Oranjekruis is gevestigd, zulk een trommel aan wezig is. De Secretaris merkt op, dat volgens artikel 14 der Statuten de termijn, waarvoor de afdeeling is aange gaan, op 31 December 1932 eindigt. De Voorzitter stelt voor de Vereeniging wederom voor den tijd van 29 jaren aan te gaan. Hiertoe wordt met algem'eenestemmen besloten. De Voorzitter sluit hierop de vergadering, onder dankzegging voor de aangename en vruchtbare bespre kingen. Een van de vragen, waarvoor de bouwboer zich thans weer geplaatst ziet is wel deze. welk ras wintertarwe uitgezaaid zal moeten worden. Vooral waar de tarwe op het oogenblik de kurk is, waarop het landbouwbedrijf nog eenigermate zal kunnen drijven en waar verder zich de laatste jaren rassen omhoog hebben gewerkt, die uit stekend zijn, is het van belang deze zaak hier eens te bespreken. In 1930 werd door mij geschreven, dat dé W. E. P. (thans omgedoopt tot Julia na) ernstig met de Wil- helmina om den voorrang streed. In 1931 heb ik op nieuw de superioriteit van dit ras verkondigd en met anderen geconcludeerd. dat Juliana het oude ras Wilhelmina glansrijk verslagen heeft. De proefvelden 1932 in Noord Holland geoogst, beves tigen deze uitspraak volkomen, zoodat thans zonder schroom mag worden geadviseerd: bezaai een groot gedeelte van Uw tarwelandmet dit ras Juliana De opbrengst is in 80 pet. van de gevallen 3 tot 5 H.L. hooger dan van Wilhelmina. Het stroo is zeer stevig en minstens 10 c.M. korter dan dat van Wilhelmina. Onder bijna alle omstandigheden kan gebruik worden gemaakt van den zelfbinder. De korrelkwaliteit is goed. De eertijds gevreesde stuif brand valt zeer veel mee; op perceelen waar met heet water ontsmette zaaitarwe werd gebruikt komt deze stuifbrand sporadisch voor. Indien dus gebruik wordt gemaakt van goedgekeurd zaaizaad,behoeft hiervoor niet in bijzondere mate gevreesd te worden. Hieronder volgt de uitslag van twee der drie N.H. interprov. tarwe-proefvelden: RAS Proefveld KI. KISTEMAKER Groetpolder Proefveld Z.A.P. Anna Paulowna Gem. K.G.zaad per H.A. H.L. gewicht Gem. K.G.zaad per H.A. H.L. gewicht Waard en Groet 4178 75 3698 71 Emma 4388 74 4177 72 Robusta 4020 75 3390 71 Juliana 4568 75 3952 73 Koningin 3328 73 3315 70 Wageninger 3930 73 3675 74 Jacob Cats 3855 73 3892 72 Wilhelmina 4170 73 3727 73 Naast de goede resultaten van de Juliana. kunnen we zien dat de Emma dit jaar een uitstekenden indruk maakt. Wel stond dit ras als goed bekend, vooral om zijn mooie korrel, doch een zoo in 't oog loopende plaats als thans bij deze proefvelden, nam het nog nimmer in. Niet onmogelijk, dat door zijn vroegrijpheid het min der schade heeft ondervonden van de vele regens tij dens het laatste deel van de groeiperiode. Vooral in verband met de intense reclame voor de Carstens Dikkop V kan even vermeld worden, dat op het bovengenoemde Z-.A.P-proefveld ook dit soort aanwezig was en het alle andere soorten glansrijk versloeg. De opbrengst was n.1. 4230 K.G. per H.A. Ook op een paar proefvelden in Groningen en Over- ijsel stond het bovenaan. Dit ras is nog maar één jaar op de Nederl. proefvelden vergeleken, zoodat nog niet mag worden aangeraden hier veel van te ver bouwen. Een kleine oppervlakte als proef kan evenwel aanbevolen worden. Het geeft zeer kort en bui tengewoon stevig stroo, heet wintervast en v r o e g r ij p. Een strenge winter heeft het hier nog niet medegemaakt, zoodat de wintervastheid niet is kunnen korden vastgesteld, terwijl het op ons proef veld rijpte met de Wilhelmina. De aar is kort en ge drongen, de korrel rood, klein en gevuld. De impor teur raadt aan 100 K.G. zaaizaad per H.A. te gebrui ken; op het proefveld is gebleken, dat een hoeveel heid van 120 K.G. ruim was. Tenslotte zij hier nog vermeld een resumé van 12 interprov. tarwerassenproefvelden in 1932 in ons land geoogst, Als het gemiddelde zaadopbrengst van de 8 genoemde rassen op 100 werd gesteld, dan had: Wilhelmina het cijfer 101.8 (102.5; 102.6) Juliana 105.6 (111 108.9) Emma 103.1 (103.9; 103.2) Waard en Groet 100.3 (100.6; 97.9) Jacob Cats 97.8 (103.4 99.9) Wageninger 100.3 98.3; 97.3) Robusta 97.9 95.4; 90.1) Koningin 93.3 84.8; De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben be trekking op de oogstjaren 1931 en 1930. Ook uit deze cijfers blijkt wederom de superioriteit der Juliana. Nog meer zou dit in het oog loopen als de verhoudingscijfers werden gegeven alleen voor Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. De Rijkslandbouwconsulent, Ir. G. VEENSTRA. kosten thans de echte ASPIRIN-tabletten in het buisje met 20 tabletten is de prijs van de nieuwe zakjes-verpakking met 2 tabletten welke hy giënischer en practischer is dan losse tabletten. Daarom: alleen nog echte ASPIRIN in de origineele verpakkingenl Wanneer U Aspirin-tabletten koopt, mooqt U alleen deze verpakkingen verlangen, want dan hebt U de zekerheid, werkelijk de echte Aspirin-tabletten te ontvangen. Denkt niet, dat elke witte tablet Aspirin is. Het origineele Aspirin heeft op elke tablet het ingestempelde BAYER-kruis als teeken van echtheid, zuiverheid en kwaliteit en is uitsluitend in oranjeband-buisjes of oranje-zakjes verkrijgbaar. Losse Aspirin- tabletten worden niet meer door Bayer geleverd. Donderdagavond half acht vergaderde de raad de zer gemeente ten raadhuize. onder voorzitterschap van den heer Jhr A. L van Spengler, burgemeester Secretaris de heer J. Th. Kunnen. Afwezig met bericht van verhindering dc heeren Jb. Groen en K Dijkhuizen. De Voorziter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergade ring onder dankzegging aan den samensteller wer den goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken- Van Mej. Verweij was bericht ingekomen, dat zij haar benoeming als onderwijzeres aan de O. L. school aanneemt. Van Ged. Staten de goedkeuring op de gemeente rekening 1930. Van Ged. Staten goedkeuring op het in de vorige raadsvergadering genomen besluit tot het aangaan van een geldleening. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken be richt, dat de steunregeling voor de Transportarbei ders, werkzaam in het bedrijf der vereeniging ..De Koophandel", geldig is verklaard tot 17 September 1932. Voorzitter deelde mede dat bereids weer ver lenging was aangevraagd. Van het Gemeentebestuur van Alkmaar bericht dat op de School voor buitengewoon lager onderwijs zijn toegelaten Antje Blokker en Sijtje Balder. In verband met het laatste was van den heer J._ Pluister een dankbetuiging ingekomen voor de plaat sing van zijn kleinkind op die school. Voorzitter deelde mede, in verband Wt het in de laatste raadsvergadering genomen besluit, dal is ge bleken, dat het kind door den grootvader wordt ver zorgd. doch dat noch de vader, noch de grootvader in staat zijn een bijdrage te verleenen. Van den Minister van Economische Zaken en Ar beid is een schrijven ingekomen, met mededeeling, dat de verordening op de Winkelsluitingswet is goedgekeurd. Bovengenoemde ingekomen stukken werden op voorstel van den Voorzitter voor kennisgeving aan genomen. V'an de plaatselijke caféhouders was een schrijven ingekomen, met verzoek om te worden vrijgesteld van personeele belasting voor de in hunne zaken ge plaatste biljarts. B. en W. stelden voor. afwijzend te beschikken, daar in de eerste plaats de gemeènte het geld behoeft en ten tweede mogen geen uitzonderingen worden gemaakt. Aldus besloten Van de gemeente Sint Pancras was een missive in gekomen over de overdracht van den Twuijverweg aan het Hoogheemraadschap. Voorzitter stelde voor. dit schrijven naar B. en W. te renvoyeeren om prae-advies. daar het nog niet in de B. en W. vergadering is besproken. Aldus besloten. Voorloopige vaststelling rekeningen van gemeente. Burg. Armbestuur en Gemeen schappelijke Lichtbedrijven. Aan de orde is vervolgens de voorloopige vaststel ling van de verschillende bovengenoemde rekeningen. De rekeningen zijn nagezien door de heeren Groen, Kroon en Muller. De heer Muller rapporteerde namens de commissie, dat alles in de beste orde is bevonden en adviseerde tot voorloopige vaststelling. De rekening van het Gasbedrijf werd hierna vast gesteld met een winstsaldo van f 790.80, die van het electriciteitsbedrijf met. een winst van f 183.83H. De rekening van het Burg. Armbestuur stelde men voorloopig vast met een totaal aan ontvangsten van f3531.69>5, aan uilgaven f3677.77, alzoo een na deel.!# saldo van fl46.07H. De gemeenterekening werd voorloopig vastgesteld met voor den gewonen dienst een ontvangst van f78.280.15Ja, uitgaven f62.436 77. alzoo een batig saldo van fl5.S43.38H. De kapitaalsdienst in ontvangsten en uitgaven tot een totaal bedrag van f 11.108.22. Voorzitter bracht de commissie een woord van dank voor de werkzaamheden en den heer Muller in het. hijzonder voor zijn rapport. Vaststelling vergoeding Arbeidsbemidde ling. De Voorzitter deelde mede. dat de gemeente-sccre taris de arbeidsbemiddeling waarneemt en dus ook alle steunregelingen uitvoert, zoodat er drukke werk zaamheden aan zijn verbonden. Spr. stelde daarom namens B. en W. voor een jaarwedde voor den Ar beidsbemiddelaar vast te stellen van f 125 per jaar, in gaande 1 Januari j.1. B. en W. hebben zich reken schap gegeven van den nood der tijden. De jaarwedde is daarom aan den lagen kant. Het moet eerder als een tegemoetkoming worden beschouwd dan dat de vele arbeid zou zijn vergoed met dit bedrag. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Geldleening. Als laatste punt stond op de agenda het. voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening ter dekking van het eerste verstrekte crediet. Voorzitter merkte op, dat men eerst had gepro beerd om de leening bij een particuliere bank te plaatsen, doch dat dit. niet gelukt was. Het voor het. tweede crediet benoodigde geld heeft men nu van de provincie kunnen leenen, doch het eerste niet. In middels is nu bericht ingekomen van de Bank voor Ned. Gemeenten dat zij de toen aangevraagde gelden wel kunnen uitgeven. Men heeft nu reeds de helft van het aangevraagde bedrag hij de Provincie onder gebracht. zoodat B. en W. voorstelten, de andere helft bij de Bank voor Ned. Gemeenten te plaatsen. De voorwaarden zijn net eender als die der Provincie. De rente bedraagt 5K en de leening wordt a pari uitgegeven. F.r zijn geen onkosten aan verbonden. Conversie is mogelijk, doch iu de eerste 5 jaar is een boete verschuldigd van 1 v> lie 5 jaar zijn geen kosten verschuldigd. Spr. wees er op. dat ïmg - dekt is een bedrag voor grondaankoop ad f7500 en spr. geloofde, dat niet meer geleend zal moeten worden. De voorgestel de leening zal evenwel moet ui worden aangegaan om de gemeentehuishouding niet in Tte war te stu ren. daar aan het eind van het jaar een bedrag van f8000 noodig zal zijn voor rente en aflossing. Het voorstel van B en W. werd aangenomen. Rondvraag. De heer Muller had eenige opmerkingen, naar aan leiding van een schrijven, dat de raadsleden hebben ontvangen van den Bond van Landarbeiders. In dat schrijven werd medegedeeld, dat door het Hoofd- liestuur van dien Bond en het Hoofdbestuur van den R.K. Bond een onderhoud met B. en W. is aange vraagd ter bespreking van werkverschaffingsobjec ten, welk onderhoud evenwel is geweigerd. Spr. vroeg naar de ernstige redenen hiervan. De Voorzitter antwoordde, dat men het niet te ern stig moest opnemen. B. en W. hebben wel een adres over de werkverschaffing behandeld en geantwoord, dat er geen aanleiding bestond om een conferentie te hebben. Anders zouden B. en W. geheel worden uitgeschakeld, als ze van derden moesten hooren, waar werkverschaffingsobjecten waren. B. en W. be hartigen ook de belangen der werkloozen en om maatregelen te nemen hebben B. en W. geen ge- ■.revens noodig van het Hoofdbestuur uit Utrecht. Voorzitter deelde mede, dat R. en W. zich hebben gewend tot Twente, doch hebben bericht ontvan gen van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dat daar vooralsnog geen gelegenheid zou zijn om men- schen te plaatsen. Ook hebben B. en W. zich gewend tot de NA'. Ontginnings-Mij. Noordholland te Castri rum, doch van ('.en voorzitter dier Maatschappij, den lieer Kooiman, lid van Ged. Staten is bericht inge komen, dat daar ook geen gelegenheid was. Dc heer Muller dankte voor deze modedeelingen. Spr. haalde nu echter het tweede punt uit het schrijven der arbeiders aan, waarin n.1. werd te ken nen gegeven, dat de arbeiders met een kluitje in het riet werden gestuurd, omdat ze op zekeren keer door den arbeidsbemiddelaar naar de Zuurkoolfabriek van Kramer werden gestuurd en toen zij daar al len aankwamen bleek dat er werk van minder be lang was te doen. welk werk zij niet hebben aan vaard. In het schrijven werd uitgedrukt, dat ook B. en W. zeker overtuigd waren, dat het werk van min der belang was, want er is niemand wegens werk- weigering uit de steunregeling gesloten. Ten derde haalde spr. aan het geval van werk- weigering door twee werkloozen. In het schrijven aan de raadsleden werd medegedeeld, dat door een anecdotische opmerking de partijen scherp tegenover elkaar kwamen te staan, zoodat door den meester knecht der firma bij de arbeidsbemiddeling werd op gegeven, dat die personen werk hadden geweigerd, zoodat ze werden uitgesloten van den steun. Spr kon zich er mee vereenigen dat menschen. die een over treding begaan, worden gestraft, doch bij spr. rees do vraag of zulke menschen moeten worden behandeld, op de manier, van: „wie eens steelt, is altijd een dief". Het is toch niet de bedoeling, dat zoo iemand steeds blijft uitgeschakeld, ook als zijn goede wil blijkt, doordat hij weer werk heeft aangenomen en daarna weer het ongeluk heeft werkeloos te worden? Voorzitter antwoordde, dat, als het niet zoon triest onderwerp was, het spr. genoegen deed. dat dit eens in de openbare raadsvergadering ter sprake kwam, opdat dc raadsleden eens kunnen hooren, hoe deze zaak door B. en W. wordt behandeld. Spr. noemde het toegepaste geen strafmaatregel. B. en \V. hebben alleen dc steunregeling uit te voeren. Deze steunre- :ding is niet door B. en W. vastgesteld en deze be maling is ingesteld om te voorkomen, dat ten on rechte steun wordt genoten. Als de steunregeling dus goed wordt toegepast, komen zij, die werk weigeren niet voor steun in aanmerking. Toen nu bleek, dat er veel werk was in de conservenfabrleken, zoodat bijna alle werkloozen waren geplaatst, werd de oor zaak onderzocht, dat er enkelen niet waren geplaatst. Daarbij bleek, dat deze menschen werk hadden crc- weigerd tot twee keer tor. Daarom is de bepaling toegepast. En de steunregeling luidt nu eenmaal zoo. Spr. deelde verder mede, dat er ernstig aan is ge dacht de steunregeling op te heffen, doch dat B. en W. voorzichtigheidshalve er niet toe zijn overgegaan. Uit Den Haag heeft men reeds een telefoontje gehad, dat de steunregeling waarschijnlijk niet meer ver lengd zal worden. De heer Muller vroeg wat er moest gebeuren met hen, die van goeden wille zijn. Spr. stelde er prijs op, dat voor hen. die weer aan het werk zijn gegaan, soepele maatregelen worden genomen. Voorzitter meende, dat de door den heer Muller genoemden later weer onder de steunregeling vallen. Spr. gaf den heer Muller in overweging een en an der aan B. en W. over te laten. De heer Du Burck merkte op. dot de Voorzitter over het College spreekt, doch spr. wees er op. dat hij ditzelfde punt ook in de B. en W. vergadering had besproken op dezelfde wijze als de heer Muller. F.r is geen sprake van het College. Waar de steun regeling door. den Raad is vastgesteld, wenschte spr. een uitspraak van den Baad hoe die bepaling moet worden opgenomen. Of de „straf" eeuwigdurend is. Als het aan B. en W\ wordt overgelaten, hocupt spr. dat met het door den lieer Muller gesprokene zal worden gerekend. Spr.'verzocht de welwillende mede werking van den Voorzitter. Voorzitter merkte op, .dat er van geen welwillend heid sprake behoeft te zijn. De regeling is niet van den Baad, doch door den Minister bepaald, dus valt geen beslissing te nemen. liet deed spr. leed te moe ten memoreeren, dat het punt in B. en W. unaniem is aangenomen, omdat het niet anders kon. De heer Du Burck: Er is niet gestemd. De heer Bekker: Maar er was niemand tegen. Hierna sluiting. Groote belanastelling. De politie aan wezig. Er wordt niet geboden. Onder geweldig groote belangstelling, de groote too- neelzaal van „Cérès" was geheel bezet, vond Don derdagmiddag plaats de verkocping van een huis en erf en een nieuwgebouwd burgerwoonhuis, groote koolschuur en bouwland, alles eigendom van den heer Abram Wit, ten overstaan van notaris H. .T. van Veen te Ziipe. Zooals wij vorige week hebben medegedeeld, had men zich van communistische ziide bij den inzet reeds verzet tegen dezen verkoop die bij executie plaats vond en w men tot handtastelijkheden over gegaan. indien dit niet belet -was. Als de notaris ir t personeel enz. aanwezig zijn, neemt ip het tooneel zoowel als achter in de zaal, politiemacht plaats terwijl dc heer Mr. D. Breebaart Kz. als plaatsvervangend kantonrechter deze execu toriale verkooping hij woont. Het verschijnen van de politiemacht, ontlokt hier en daar in de zaal een ge fluit. doch de politie op het tooneel is zoo tactisch cm de deur, toegang gevende tot het tooneel, te slui ten en achter deze deur plaats te nemen. Als de algemeene en de bijzondere voorwaarden zijn gelezen, wordt door den notaris de vraag gesteld of iemand nog iets heeft te vragen, waarop een dei- aanwezigen, behoorende tot de verzetplegers, dc vraag stelt of de boer die deze plaats koopt, den ouden man, den tegenwoordige» eigenaar, er uit zal moe ten zetten. De Notaris antwoordt dat de kooper zich zelf de levering van het gekochte moet verschaffen, waarop de heer Zwagerman den aanwezigen niet nadruk hierop wijst en oordeelt dat alleen menschen die op het tooneel zitten, zooiets zullen kunnen doen. Dat is naastenliefde! Vervolgens neemt dc verkooning een aanvang; eerst perceelsgewijs en als daarbij blijkt dat geen enkel bod wordt gedaan, ontlokt dit herhaaldelijk een e'-werend applaus. Daarna dc combinaties, waar bij alleen de combinatie van perc:cl 3 tot en met 7, staande op f4400, op 40 wordt gemijnd namens den hypotheekhouder. Het geheel, staande op f 12107,50, wordt daarna ge mijnd op f550 en is kooper de heer A. Schone te Zuidschawroude. hypotheekhouder, voor f 12.957.50. Opnieuw weerklinkt een daverend applaus en de heer Zwagerman dankt de aanwezigen voor hunne medewerking en geeft in overweging om voortaan dc notarissen die zich voor dergelijke „aakjes leenen, te boycotten. (Wij merken op. dat er hier geen sprake is van het zich leenen voor dergelijke zaakjes, want den notarissen wordt van hoogerhand opdracht gegeven tot executoriale verkoopingen en die opdracht hebben zij uit te voeren. Bovendien de mededeeling die de Notaris hierna deed. bewees 't heeft de verkooping zeer dikwijls tot gevolg, dat er voor den betrokken persoon verbetering in den toestand ontstaat.) Door den Notaris werd medegedeeld, dat de heer Wit op de boerenplaats kon blijven zitten en voor een Jageren huurprijs dan dc hypotheekrente thans bedroeg. Nog langen tijd bleef men op straat over het ver loop van deze verkooping praten. Theater Royal vertoont, vanaf Vrijdag a.s. tot en met Dinsdag (de harddraverijdag) een buitengewoon- mooi programma. Het hoofdnummer, de overbekende Duitschc film „F.in bischen Liebe fur dich" (Twee ge lukkige harten) speelt in het lachende Wee.nen. do stad van eeuwige vroolijkheid. Dc muzikale illustra tie is een aaneenschakeling van schlagers. Geen won der dat deze film 4 weken aaneen het Tuschinskv Theater uitverkocht, deed zijn! Het zou ons 1e ver voeren om den geheelen inhoud op te disschen, hoe smakelijk deze dan ook is en we volstaan dan met dc weergave van een korte inhoudsbeschrijving: Stel u voor, dat u leider bent van een groot filiaal in Europa van een Amerikaansche autofabriek en stel u voor, dat er plotseling bericht komt, dat de stichter van dat maclitgie concern, die machtige mail uit Amerika, komt controleeren. Ge zult dan alles doen om het. uw hoogsten chef zoo aangenaam mo gelijk te maken, ge zult hem'bij u thuis noodigen, zult hem te. dineeren vragen en bedenk dan eens, dat uw vrouw ten koste van alles, er op staat, dat. haar schoothond Bibi mee aan tafel zit. Zoo ging 't Paul Baumann, die bezoek verwachtte van den heer Brown uit Amerika. Over haar.man heeft Clary Baumann anders nooit te klagen. Hij is de meegaand heid zelve, maar ditmaal wil hij van geen toegeven weten. Men kan toch nooit weten of de lieer Brown van honden houdt of niet. Dus Bibi moet uit de ka mer als er gedineerd zal worden. Mevrouw wil niet toegeven; de hond gaat de kamer uit, maar mevrouw gaat mee! Als mevrouw Baumann het. huis verlaten heeft, diep gegriefd, door het onrecht dat haar is aange daan, zit de heer Baumann zonder gastvrouw. Ge lukkig komt er een plaatsvervangster opdagen: zijn secretaresse, die als mevrouw-zelf aan den Ameri kaan wordt voorgesteld. De heer Baumann is ver rukt van het gezellige Wecncn en wil n zoo spoe dig mogelijk in dit gezellige Weenen aan 'en boe mel. Het drietal zal juist weggaan, wanneer me vrouw Baumann (ditmaal de echte) als een berouw volle zandares thuis komt maar zij moet zieh voor de rest van den avond met de rol van de secretaresse tevreden stellen, want de heer Brown moet goedkunstig gestemd blijven. De beide vrou wen spelen hun rollen afwisselend met verbeten woe de of met een vergaande coquetterie, al naar gelang dat het doel is elkaar te ergeren of om do heeren ialoersch te maken. Brown amuseert zich kostelijk. ITij is vastbesloten een Weensehe .ls vrouw mee naar Amerika te nemen. Hij flirt met de „secretaresse" en maakt „mevrouw Baumann" het hof. met tikje spijt, dat zij getrouwd is. Baumann daarentegen ergert zich groen en geel. Zijn vrouw doet hem vergaan van jaloezie, zijn secretaresse buit de situatie uit door hem om opslag te vragen en zoo zoekt hij ver getelheid in den drank. Tenslotte raken de beide paren elkaar nog kwijt en Baumann kan piekeren, waarheen Brown zijn vrouw tóch wel ontvoerd mae hebben. Het sluitingsuur drijft iedereen weer naar huis en hij Baumann thuis zijn de paren weer verecnigd. Paul nog steeds jaloersch, Clary uitgelaten voolijk. Brown verliefd, weet alleen nog niet op wie van de twee, maar Anny is wat droef gestemd. De korte droom is voor haar uit. Zij ziet haar groote kans. de Amerikaan, voor wie zij een groote sympahtip

Schager Courant | 1932 | | pagina 10