Begint het te dagen? Het gladde asphalt. De charmante Prins. Voor de Commissie van Onderzoek. 35 Jaar Kamerlid. Geen Zuiderzee meer. Wat Hittler in zijn schild voerde. Planten in Kamer en Tuin. De moord in den BI ij dorp polder te Rotterdam. Ernstige aanrijding bij Overschie. De te 's-Gravenhage gestoken verkeersagent ONDERWIJS BEZUINIGT. OP WEG NAAR KOPENHAGEN. DON DERDAG OP SCHIPHOL. Gistermiddag is een Engelsch vliegtuig, waarmee de Prins van Wales van Croydon naar Kopenhagen reist, waar hij de Britsche Tentoonstelling opent, op Schip hol geland Het vliegtuig had op Schiphol ongeveer een uur oponthoud. De Prins reisde in den viermotorigen Handley Page tweedekker Heracles van de Imperial Airways, een groot zilverkleurig toestel. Het is de eerste van een serie van acht nieuwe machines van die maatschappij. Er waren verschillende autoriteiten ter verwelko ming aanwezig. Het platform voor het restaurant was voor deze gelegenheid afgezet door rijkspolitie en ge meentepolitie van Haarlemmermeer. Behalve de auto riteiten met hun dames werd niemand toegelaten. Ook den vertegenwoordigers van de pers werd elke gelegen heid om den Prins te naderen, ontzegd. Op het terras voor het restaurant bevond zich een groot aantal be langstellenden, onder wie eenige militaire vliegers. Deze allen hebben den Prins bij zijn aankomst toege juicht. De Heracles voerde een prachtige landing uit en reed daarna tot voor het stationsgebouw. Na de begroeting door de autoriteiten en andere aanwezigen met hun dames; onderhield hij zich eenige oogenblikken met dezen onder het rooken van een siga ret, en begaf zich daarna naar de voor hem gereserveer de kamer, waar hij eenige verversohingen heeft ge bruikt. Het bezoek aan Schiphol van den Prins heeft uiteraard een zeer vluchtig karakter gedragen; nau welijks een uur heeft hij daar vertoefd. Om twee uur precies is de Heracles niet den prins aan boord de lucht ingegaan, om de reis naar Kopen hagen voort te zetten. De prins is 's avonds half zeven te Kopenhagen aan gekomen. Op weg naar Denemarken heeft de prins eenigen tijd te Hamburg vertoefd waar hij de terreinen en de vilegtuigen der Deutsche Lufthansa bezichtigde Te vijf uur was hij te Hamburg weer opgestegen. Gedurende het laatste gedeelte van de reis naar Ko penhagen was het vliegtuig ..Heracles", aan boord waarvan zich de prins bevond, geëscorteerd door 15 Deensche marine en militaire vliegtuigen. De prins verliet het vliegtuig het eerst en werd on- middellijkbegroet door den Deenschen kroonprins Fre- derik. Andere leden van de Deensche koninklijke fami lie en tal van bekende personen uit het Deensche open bare leven, benevens de Britsche gezant Sir Thomas Hohler waren aanwezig; de prins werd geestdriftig toegejuicht door een menigte van vele duizenden, die zich op het vliegevld Kastrup verzameld had. De Prins van Wales zal hoogstwaarschijnlijk een week te Kopenhagen verblijven, terwijl hij een particulier be zoek zal brengen aan den Koning en de Koningin van Denemarken. Bij de opening van de Britsche tentoonstelling te Kopenhagen zal hij vergezeld worden door den Deen schen kroonprins. Aan het einde dezer maand zal de Prins een bezoek brengen aan Stockholm, waar hij de gast zal zijn van de Koninklijke Familie van Zweden. Wat is er eigenlijk in den Rijksdag gebeurd? De commissie tot handhaving van de rechten der volksvertegenwoordiging is in haar nieuwe gedaante als commissie van onderzoek bijeengekomen. Daar de ver gadering openbaar was en veel toeloop werd verwacht, was men in de groote zaal van de begrootingscommissie bijeengekomen. Slechts twee vragen dienen opgelost: „Op werk oogen- blik heeft de rijkskanselier het woord gevraagd, vóór of na het begin der stemming?" „In welken vorm heeft von Papen de oorkonde over de ontbinding overhandigd en wat deed voorzitter Goering bij de aanneming der roode portefeuille?" Onder meer werd ook getuigenis afgelegd door den nat.-soc. rijksdag-voorziter Göring. In den breede schets ste hij, hoe hij had aangekondigd, dat tot stemming zou worden overgegaan, hoe de rijkskanselier tweemaal het woord had gevraagd, de eerste maal persoonlijk, waar bij Göring hem niet had verstaan, de tweede maal door een ambtenaar der kanselarij, waarop Göring had ge antwoord: natuurlijk, als de stemming voorbij is. De kanselier, zoo ging spr. voort, kwam daarop naar mij toe, sprak geen woord, maar legde met bevende hand het besluit op mijn tafel, de achterzijde naar boven. Ik nam het op en legde het weg tot de stemming zou zijn afgeloopen. Göring ontkent den rijkskanselier opzettelijk het woord niet te hebben gegeven. Voor het begin der zitting had hij het woord reeds kunnen vragen en als hij slechts den vinger had opgestoken toen ik zeide tot stemming te moeten overgaan, zou ik hem naturlijk het woord heb ben gegeven. Ik herhaal, dat de regeering m.i. onder alle omstandigheden een stemming wilde verhinderen en dat ik natuurlijk verplicht was ze te doen plaats hebben. Van den inhoud van het stuk zeide Göring eerst na het bekend maken van den uitslag der stemmingen ken nis te hebben genomen. Na het verhoor van Göring draaide men eenige gra.- mofoonplaten af, opgenomen tijdens de rijksdagzitting van 12 September. Besloten werd om behalve de aanwezige getuigen nog te hooren den rijkskanselier, de rijksministers enz. Dinsdag a.s. is er weer bijeenkomst der commissie. Daarvoor zullen Von Papen en de ministers worden op geroepen.» Ketelaar jubileert. Eergisteren herdacht de heer Th. M. Ketelaar het merkwaardige feit, dat hij gedurende vijf en dertig ach tereenvolgende jaren lid was van de Tweede Kamer; IJsseLmeer en Waddenzee. De minister van Waterstaat brengt ter algemeene ken nis, dat de volgende namen zijn vastgesteld: Voor het afgesloten gedeelte van de Zuiderzee: IJsselmeer; voor het overige gedeelte van de Zuiderzee benoorden den afsluitdijk: Waddenzee. GEVAARLIJK SPEELGOED. Kindje in brand. Tijdens afwezigheid van de moeder, die bij een buur vrouw een praatje maakte, zag het driejarig zoontje van de familie van der N., wonende in de Hoornstraat cnder Alphen a.d. Rijn, kans, een doosje lucifers te be machtigen. Bij het spelen met de lucifers geraakte de kleine in brand. Omwonenden, die 't kind hoorden gillen, snelden toe en slaagden er door het kind onmiddellijk in doeken te wikkelen in, het vuur te dooven. Met brandwonden overdekt is de kleine In zorgwek- kenden toestand naar het Acedemisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Een be; "n van brand in de woning kon spoedig wor den gebluscht. Het daghct in het Oosten; dc och tendschemering is aangebroken, meent Het Handelsblad en het deelt dus de meening van den heer S. de Wol ff. waarmee wij onze lezers reeds eerder in kennis stelden. Het licht s c h ij n t echter nog lang niet overal en het blad waarschuwt nadrukko lijk voor al te groot, optimisme. Dc voorwaarden voor werkelijke verbetering van den economischen toe stand zijn nog schaarsch en overal woeden nog cri sis-omstandigheden, die het bedrijfsleven verlammen. „In het gunstigste ceval. zoo betoogt het blad. kan men zeggen, dat er takken van bedrijf zijn, waar men den laatstcn tijd een kleine opleving beeft kunnen waarnemen, zoo gering echter, dat zelfs ..insiders" daarin nog geen roden tot juichen vinden. Men leeft nog zoo onder den invloed der depressie, dat een ern stig zakenman zich wel wacht om zich door een voorbarig optimisme op een dwaalspoor te laten brengen. Men leest van enkele industrieele onderne mingen waar het aantal binnenkomende bestellin gen iets grooter is geworden, van een lichte toe neming van bet havenverkeer, van eenige verbeto ring in de diamantindustrie, van een stijgende prijs beweging van verschillende producten en grondstof fen. Maar ook neemt men kennis van statistieken die allesbehalve opwekkend zijn. Zoo geeft de laat ste opgave van de werkloosheid in Amsterdam over de maand Juli nog een verdere toeneming te zien. Nog altijd zijn er enorme onverkoopbare voorraden graan, katoen, rubber, koffie, suiker, tin, enz. in de geheele wereld aanwezig, die ons de vraag doen stel len of de prijsverbetering niet wat vroegtijdig is in gezet. In den economischen strijd tusschen de vol ken, die door dc crisis belangrijk is verscherpt, valt nog niet de minste kentering waar te nemen. Het uiteenvallen na den oorlog van groote economische eenheden in nieuwe kleine landen, die elk voor zich meenen. dat een politieke onafhankelijkheid ondenk baar is zonder op schier elk gebied ook economisch van het buitenland onafhankelijk te worden, heeft tot gevolg gehad, dat de wereldhandel tot een earica tuur is gemaakt van wat hij eens was. Het herme tisch afsluiten van landsgrenzen voor de producten van anderen, de stelsels van contingenteering. het kunstmatig in het leven houden van onrendabele be drijven door overheidssteun, het „tijdelijk" verleenen van subsidies of rentelooze voorschotten, zijn even- zoovele uitwassen van deze abnormale geestesge steldheid, en van het overprikkeld instinct tot zelf behoud bij de volken; zooals ook de individu op oogenblikken, dat zijn bestaan bedreigd wordt, tot daden kan komen, die voor hem, als deel van de gemeenschap, slechts schade kunnen bren gen Op deze aanmaning tot voorzichtigheid volgt dan doze minder sombere passage; „Wij onderschat ten de>;e kwade kansen niet, en evenmin de mogelijkheid van politieke gebeurtenis sen, die het verloop van den economischen toestand plotseling kunnen verstoren. Niettemin zien wij in de krachtige verbetering van de prijzen voor sommige goederen en effecten meer dan een goedgeslaagde ma nipulatie van een groep hausse speculanten. Mogelijk is, dat verkiezingsmanoeuvres in Amerika in eersten aanleg den stoot gaven. Mogelijk heeft er een zekere afspraak bestaan tusschen enkele groote huizen en machtige groepen, om in te grijpen. De omvang, dien de beweging over de geheele wereld heeft aangeno men. bewijst echter, dat die pogingen, om den groo- tcn ommekeer te weeg te brengen, op een gunstig psychologisch moment zijn gekomen. Kr is een be gin van verandering van mentaliteit ingetreden, waarvan do gevolgen voor het geheele economische leven van beteekenis kunnen zijn. Tot dusver had het volslagen gebrek san vertrou wen in wat de toekomst zou brengen, het geloof dat alles wat men vandaag kocht, morgen in waarde zou dalen, als een ziekte het wezen van handel en in dustrie aangetast. Als voorbeeld wordt dan aangehaald het hypotheek- bedrijf, door en door gezond en niettemin met lam heid geslagen, omdat alle vertrouwen verdwenen was. Gelukkig is dit nu geleidelijk teruggekeerd en dc pandbrieven, die vroeger steeds als een prima be legging golden, worden weer door het publiek ge vraagd. Ook durft men. den slechten financieelen toe stand van vele gemeenten ten spijt, de door deze uit gegeven obligaties weer voor belegging te nemen. Daar spreekt de verwachting uit. dat het gezonde verstand zal overwinnen, zooals ook in de crisis van 1021 het geval is geweest en dat men ook in het over- heidsbeheer zal gaan beseffen, dat er in de jaren sedert 1929 werkelijk iets veranderd is en dat niet meer met dezelfde maten kan worden gemeten als toen. Hoewel aan de verbetering op dc beleggingsmarkt dezelfde verandering van mentaliteit ten grondslag ligt als aan de beweging op de eandeelenmarkt, zul len wellicht de stijgende koersen voor beleggingspa pieren, velen, die gewoon zijn de beurs met een ze ker wantrouwen gade te slaan er nog eerder van overtuigen, dat wij hier te doen hebben met stroo mingen. die niet louter aan de oppervlakte blijven. Het Handelsblad ziet geen reden om te veronder stellen dat de beurs nog wekenlang in rosige stem ming zal blijven, maar de opleving heeft ons toch iets nagelaten, iets wat wij voor het economische le ven van meer waarde achten dan de winsten, die door den effectenbezitter zijn binnengehaald: versterkt vertrouwen. Daardoor zijn wij uit de volslagen duisternis, in de schemering getreden. Indien deze teere plant van het vertrouwen dooi de gebeurtenissen in de naaste toekomst niet ontij dig wordt weggevaagd, za! daaruit nieuwe onderne mingslust kunnen voortspruiten, die de wereld moed zal geven voor de zware taak, die haar wacht." Inderdaad, want al wijkt dan de nacht, vóór de zon in het zenith zal staan, wachten ons nog uiterst moeilijke tijden. Vertrouwen en* moed zullen meer dan ooit noodig zijn. Niet meer slippen. De correspondent der N. 15. Ct. meldt: De Rotterdamsche keien zijn of waren beroemd, niet minder berucht is het slipgevaar op het vooral hij beginnenden regenval gliltierige asfalt. De lach ten van de automobilisten zijn thans verhoord, de asfaltstraten worden om zoo te zc-gen stro. f gemaa .t. Ongeveer een maand geleden zijn de ploegen daar mee begonnen. Het plein vóór het stadhuis de Hue de Richelieu en de omtrek van dc beurs werden het eerst onder handen genomen. De straatbekleeding wordt daartoe niet een snel drogende brei bedekt, waarna er een soort kiozel- achtig karpet van teer en porphyrgraniet overheen wordt gespreid, dat een electrisch gedreven machine op 7 of 8 M. breedte uitwerpt. Zware pletrollen. door stoom bewogen, stampen later de laag, met zand be strooid, ineen. In precies 24 uur Is zoo de Rue de Richelieu be handeld. Het heelc oppervlak aan asfalt te Parijs wordt op die wijze door twee ploegen verzorgd, zon der dat het verkeer er ernstig door belemmerd wordt Hindenburg aan kant zetten. Bij een betooging van het ijzeren front heeft de sociaal democratische partijleider W'els medegedeeld, dat de nationaal-socialisten van plan zijn geweest Hindenburg door een besluit van den rijksdag tot af treden te dwingen. Artikel 43 van de rijksgrondwet bepaalt. dat de rijksdag tot het afzetten van den rijkspresident met een meerderheid van twee derden kan besluiten. Hitier moet nu volgens Wels, toen gebleken was, dat von Hindenburg in geen geval een Hitlcrregee- ring wilde dulden, voornemens zijn geweest, van dit artikel gebruik te maken en in den rijksdag een desbetreffende motie in te dienen. Het plan is mislukt omdat de rijksdag te vroeg ont bonden is. EEN CHINEESCHE ADMIRAAL VERMOORD. Sjaghai, 22 September. De Chineesche admiraal Woekoeng Tsjoeng, hoofd van de hydrographische af- deeling van het Chineesche Ministerie van Marine, is gisteren in zijn wonig te Nantao vermoord. Verschei dene gemaskerde mannen drongen zijn woning binnen en losten vier schoten uit revolvers op hem. Ernstig ge wond moest hij naar het ziekenhuis worden overge bracht waar h(j kort daarna aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is overleden. OPNIEUW COMMUNISTISCHE MASSA-DEMON STRATIES TE LTVERPÖOL» Liverpool, 22 September. Heden hebben hier ter stede opnieuw communistische massabetocgingcn plaats gehad, beoogende een verhooging der werkloozcnuitkee- ringen. Op het marktplein is het tot een ernstige bot sing gekomen met de politie, welke door de menigte werd gebombardeerd met steenen flesschen en derge lijke projectielen. De politie welke in den beginne machteloos stond tegenover de duizendkoppige menigte, kreeg assistentie van een detachement politiebeambten uit Blackpool, dat speciaal was ontboden. Verschillende personen werden gewond. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffende, in te zonden aan den heer K. VAN KEULEN', Loots- straat 24, Amsterdam.) SOLANUK CAPSICASTRUM. Het volgende schrijven bereikte mij: Dirkshorn, 12-9 '32. M. H.. Ik heb verleden voorjaar mijn Solauum Capsi- castrum (wat schrijft u dat goed, v. K.) buiten in den tuin gezet, op aanraden van een ander. Nu zit ten er heel wat appeltjes aan en beginnen ze reeds te kleuren; moet hij nu al gauw binnen gezet worden of niet? Kan zij in den winter bij de kachel of is het beter, dat zij in een ander vertrek staat? Moet zij nog veel water hebben cn bemesting? Bij voorbaat mijn dank. C. M. D.—M. Antwoord. Ik zou u aanraden uw plant nu maar spoedig bin nen te halen, want de nachten beginnen al frisscher te worden en tegen te groote koude kan dc plant niet. Zet haar van den winter in een matig warm ver trek, niet bij de kachel. Zij moet niet te veel, maar ook niet te weinig water hebben en tot November kunt u haar om de veertien dagen een giertje ge ven. Uit. Anna Paulowna ontving ik den volgenden brief: Münheer, Ik zou gaarne inlichting van u hebben. Bij voor laat mijn dank. Ik heb een Bromelia, soort Aegmea. Nu is de plant weg, alleen nog drie jonge, mooie, 'linke planten, hoe moet ik er mee handelen n wel ke aarde moet ik ze geven? Wees zoo goed cn geef mij er inlichtingen over, want ik weet het niet. Hoogachtend, Mej. K.. Anna Paulowna. Antwoord. Over Bromelia's lees ik het volgende in Witte's Handboek voor Kamerplanten ik neem hier het volgende over, dan weet u hoe u handelen moot Voor het kweeken van Bromelia's kan men slechts een kamer gebruiken, die des winters geregeld ver warmd wordt en een gemiddelde temperatuur liceft van 60—65 gr. Fahr. Het best plaatst men ze hier op standaards, die voor verscheidene planten zijn in gericht of anders op de vensterbank, doch dan zoo, dat zij de ruiten niet raken. In den winter moet er op gelet worden, dat zij vooral niet aan tocht of temperatuurschommelingen zijn bloot gesteld, naar de Bromelia's dit evenmin verdragen als andere tro pische planten. Daar droge lucht voor vele soorten, (ook de uwe, v. K.) verderfelijk kan zijn. moet men ze niet alleen 's zomers, maar ook op heldere daaen des winters herhaaldelijk bespuiten of wel ze met een spons aan de onder- en bovenzijde der bladeren nu en dan afwasschen. Zaak is het te zorgen, dat zij van het voorjaar tot aan den herfst niet aan jle volle zon zijn blootgesteld, waarom er voor behoor lijke bescherming dient gezorgd te worden. Behoor lijk vochtig houden is noodig. De beste tijd om Bromelia's te verplanten te vroeg in 't voorjaar (wacht dus tot het voorjaar cn ga dan uw plant, scheuren, v. K.l Daar het planten zijn die slechts zeer weinig wortels bezitten, moet men me* het verpotten voorzichtig zijn en slechts kleine pot ten gebruiken Als gronclmengsel neme men: zeer ruwen bosch- of vezelgrond, vermengd met gehakt mos en stukjes houtskool. (Dit grondmengsei kunt u wellicht bij een bloemist krijgen, v. K.). Eindelijk de oplossing van het drama? Naar wij, aldus de N.R.Crt., vernemen, is de moge lijkheid thans groot, dat het raadsel betreffende de geruchtmakende zaak van den moord in den Blijdorp- polder te Rotterdam eindelijk zal worden opgt-lo*u Zooals men zicli zal herinneren, is in dien polder op een avond in October 1929 een jong meisje Ma- rietje van Os uit de Coolschestraat vermoord ge vonden, nadat zij door een tot dusver onbekend ge bleven man op de fiets was meegelokt. Het onderzoek was tot zekere hoogte vastgeloopen( vooral ook door de omstandigheid, dat men voor een groot deel moest afgaan op de verklaringen van een aantal minderja rige getuigen. Indertijd heeft de politie een aantal personen aan gehouden, die verdacht werden iets met deze zaak uitstaande te hebben. Een van deze menschen, zekere TL, tegen wien veel verdenkingen bestonden, moest na afloop van den daarvoor gestclden termijn weer in vrijheid worden gesteld, omdat van de aanwijzingen geen aaneensluitend geheel was te maken. Boven dien kreeg men sporen, die in een andere richting duidden. II. is sindsdien veroordeeld wegens een zedenmis drijf waarbij een minderjarige was betrokken gepleegd op een terrein aan de Waalhaven aldaar en nadat hij weer in vrijheid was gesteld, heeft hij een soortgelijk misdrijf in het Noorden van ons land ge pleegd. Óok deswege is hij veroordeeld. Toen hij zijn straf, in verband met deze laatste zaak, uitzat in de bijzondere strafgevangenis te Schc- veningen. heeft hij opeens bekend, den moord op Ma- rietje van Os te hebben gepleegd. Ook tegenover de Rotterdamsche politic en den rechter-commissaris hield hij zijn bekentenis vol. Hij is daarop in het huis van bewaring te dezer stede opgesloten. Het verdere onderzoek berustte bij den rechter-commissaris. mr. Van Oosten Slingelandt. Naar wij vernemen, is dit onderzoek thans zoover ge vorderd, dat binnenkort deze zaak voor do rechtbank te Rotterdam zal kunnen dienen. Twee zwaar gewonden. Gisteravond reed op den Abraham van Stolkweg oven voorbij de BUjdorpbrug bij Overschie de 23-ja- rige arbeider A. Dornhaag als bestuurder van een mo torfiets met den 18-jarigen J. Middelberg als duorij der door de bocht daar ter plaatse Hij kon de rech terzijde (binnenzijde) niet houden en reed met zeer groote snelheid tegen een passeerenden personen auto aan. bestuurd door J. B. uit Hillegersberg. In den auto zaten behalve de bestuurder nog drie per sonen. D. reed tegen de voorruit van den auto en werd op den weg geworpen. H. werd met een ernstige hals- wonde in hopeloozen toestand opgenomen. Ook M. werd zwaar gewond. Beiden zijn naar Eudokia .te Rotterdam vervoerd. De bestuurder van den auto werd licht gewond. De overige inzittenden bleven ongedeerd. De politie van Overschie heeft na een onderzoea ter plaatse de over blijfselen van de motorfiets, die zwaar beschadigd was. in beslag genomen. De auto is later weggesleept. De 23-jarige arbeider A. Dornhaag is in het zieken buis Eudokia overleden. Vermoedelijke dader van den laffen aan slag gegrepen. Naar men aan de N.R.Ct. meldt, heeft de Haagsche recherche gistermiddag aan het ziekibed van den ver keersagent B., die tijdens de relletjes van Dinsdag op zijn post bij de brug aan de Heerengraoht op verrader lijke wijze door een man met een mes is gestoken, een arrestant gebracht, die dcor den agent zonder eenige aar zeling herkend is als de man, die hem de wond heeft toegebracht. Kunstsubsidies verlaagd. Bezuiniging over de heele linie. Op de begrooting van Onderwijs. K. en W. is f 5.836.544- bezuinigd. Voor het Hooger Onderwijs werd f 1.304.755 minder geraamd. Voor het nijverheidsonderwijs werd voor 1932. toe gestaan f lo.I57 923. terwijl voor 1933 is uitgetrokken f 13.978.104. d.i. minder f 1.179.819. Voor het lager onderwijs werd voor 1932 toegestaan fl06.647.194, voor 1933 is uitgetrokken f 103.727.567, minder f2.919.627. Voor kosten van het openbaar la ger onderwijs is f 1.537.060. voor kosten van het bij zonder lager onderwijs f 1.003.000 minder geraamd. Tegen deze bezuinigingen staan enkele vorhoogin- gcn. Voor dc afdeeling Kunsten en Wetenschappen werd voor 1932 toegestaan f3.312.65?; voor 1933 is uitgetrok ken f2.S60.071, dus f-443.580 minder. De kosten voor monumentenzorg zijn met f 143.000 verminderd, de subsidiën voor openbare leeszalen en bibliotheken met f43.000. Ook verschillende uitgaven van andere instellin gen zijn verlaagd. Omtrent het hooger onderwijs wordt nog opgemerkt dat door bet aanbrengen van ingrijpende bezuini gingen is bereikt, dat het totaalcijfer van dc uitgaven voor deze afdeeling. dat voor 1932 reeds f 1.224.367 la ger was geraamd clan voor 1931, voor 1933 bovendien nog met f 1.304.755 kan worden verlaagd. Als uit vloeisel van de daarvoor genomen of te nemen maat regelen is in de toekomst bovendien nog een bezui niging van f523.000 te verwachten. De oorspronkelijk opgezette vernieuwing van de Leidsche Universiteit zal niet worden uitgevoerd. Volstaan wordt met een eenvoudige inrichting. Wat het lager onderwijs betreft, ook op de bezol diging van het personeel van het schooltoezicht bij het lager onderwijs zal 12 van het voor 1932 ge raamd bedrag worden bezuinigd. Dit zal worden be reikt door het getal hoofdinspecteurs, dat thans 5 be draagt, tot 3 terug te brengen en het getal inspec teurs met vijf te verminderen. Bovendien zal ten ge volge daarvan het aantal bureau-ambtenaren met drie en het aantal schrijvers met zeven inkrimpen. Het ligt in het voornemen de twee nog bestaande rijksnormaallessen te Tiel en te Zwolle en de rijks kweekscholen t.c Oud-Beiierland en te 's-Hertogen bosch geleidelijk op te heffen. ONVOORZICHTIG. Hoofdhaar wasschen met benzine. Denk om het vuur. Toen de vrouw van den banketbakker C. J. van Riet, wonend aan het Zevenend te Laren, in het keukentje bezig was het hoofdhaar met benzine te wasschen. heb ben de daardoor ontwikkelde dampen vlam gevat. Voor dat mej. van R. met het wasschen was begonnen had zij alles wat naar haar meening gevaar van brand kon op leveren, uitgedaan. Een laag brandend comfoortje. waar op een koffiekan stond, heeft zij blijkbaar vergeten. Toen heur haar vlam vatte is zij, luid gillend, de straat opgerend, waar een der Ijlings toegeschoten buren haar iets over het hoofd heeft gegooid, zoodat de vlammen werden gedoofd. Met ernstige brandwonden Jn het ge laat is zij naar het St. Jansziekenhuis te Laren over gebracht. HOE LANGER HOE DWAZER. Een slachtoffer van moderne „sport." De z.g. sport om zoolang mogelijk boven ln een boom te zitten heeft in Colorado een slaohtoffer geëischt. De 18-jarige Harry Spencer-Tuil werd n.1. door mieren ge dood. Spencer-Tuil bevond zich reeds 38 dagen boven pp zijn boom en hij had zich stevig vast laten binden om er niet af te tuimelen. Dit werd hem echter noodlottig. In den 39en nacht werd de boom door een schaar mieren aangevallen, die de modernen eremiet levend verscheurden. Door do t u n werd hij op" zijn boom vast gehouden en zoo vond men 's morgens dc overblijf selen van zijn lichaam, hangend in de touwen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 14