T f. rnTi Tot 1 Oct. GRATIS Tot 1 Oct. GRATIS Uit onze Omgeving. Oudstrijders maken een hongermarsch. Vrachtauto en trein. Misplaatste grap. 1 AS GEN lIJ K Ons werd meegedeeld, dat pogingen van gemeentebe sturen, om werkloozen in Gelderland, Schoorl of Castri- cum geplaatst te krijgen, zijn mislukt em dat er voor hands niet moet worden op gerekend, dai zij daar werk zullen worden. BROER OP LANGENDIJK. Naar we vernemen, is door den gemeenteveldwachter alhier in samenwerking met den rijksveldwachter te Heerhugowaard proces-verbaal opgemaaJst tegen C. B. te Umuiden, wegens verduistering van materiaal ten radeele eener aannemer, welke verschillende werken in uitvoering heeft bij de Nederlandsche Spoorwegen. Allerlei materiaal is reeds in beslag genomen bij een inwoner dezer gemeente. Ongeval. Vrijdagmorgen j.1. kwam de heer J. Vroegop op een motorrijwiel uit de richting Heerhugowaard Door het niet goed nemen van den bocht reed hij tegen de leu ning der brug over de Ringvaart, met gevolg dat zijn linkerbeen zoodanig bekneld raakte, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, waarbij bleek dat dit lichaamsdeel deerlijk verminkt was. Mert een wagen werd de getroffene naar zijn woning vervoerd. Vrijdag 23 September werd in het gebouw van de Langendijker Groenten Centrale de 9e droge bloem- bollenveilig gehouden, met contante betaling. De aan voeren beginnen minder te worden. Er waren pl.m. 80.000 leverbare en 5500 K.G. plantgoed aangevoerd. Er werden twee partijtjes leverbare opgehouden, de rest werd allemaal verkocht. Met het plantgoed ging het evenwel anders. Verschillende partijen Dream, Clara Butt, Copland, La Mervellle, Artus en Centenaire ble ven onverkocht. Voor de leverbare werden de volgende prijzen be steed: Bartigon 0.30, Clara Butt 0.20-0.30. Dream 0.50, Flamingo f 0.65, Inglescombe Yellow 0.75, Pride of Haarlem 0.20, Rose Grisdelin 0.35, Will. Copland 0.20 0.30. alles per 100 stuks. Voor plantgoed waren de prijzen: Centenaire 0.05, Couleur Cardinal 26 ct., Fred Moore 5 ct.. Gele Prins Bonthof 20 ct., Gesneriana Lutea 5 ct, Idem Spatula- tha 5c t, Lillum Begole 13 ct.. Narrls Ornatus 5 ct., Pride of Haarlem 5 ct., Prosperity 5 ct.. Win. Copland 5—10 ct, Vuurbaak 29 ct., allee per K.G. ZUIDSCHABWOUDE. Van arbeiderszijde deelde men ons mee. dat er op 't oogenblik, behalve de transportarbeiders, weer 13 werk loozen zijn. Er is dus volstrekt geen reden, om de steun regeling tn te trekken, wat, naar we vernamen, aJ in de bedoeling had gelegen. Voor de Cinema van den heer Schinkel wats de be langstelling zoo groot, dat zelfs nog na de kei-mis voor stellingen zijn gegeven. De burgemeester had daartoe toestemming verleend. In de kolfbanen van de heeren Kramer en Rijper zijn kolfwedstrijden gehouden, waarvan het aantal deelne mers geringer was dan bij vorige gelegenheden. Over 't algemeen waren de prestaties niet schitterend. De uit slag in de baan Rijper, waar in 3 klassen wend gekolfd, was: le klasse: le pr. P. Molenaar, Zuldscharwoude, 140 p.; 2e klasse: le pr. T. Mulleboom, Noordsoharwoude, 128 p.; 2e pr. W. Kraakman, Noordscharwoude, 127 p.; 3e pr. G. Deutekom, Noordscharwoude, 124 p. 3e klasse: le pr. J. du Burck, Zuldscharwoude, 116 p.; 2e pr. D. Rijper Dz.. Zuldscharwoude, 115 p.; 3e prijs Jb. Zijp, Zuldscharwoude, 109 p. Serieprijs K. Kout, Zuid- scharwoude 44 p. In de baan Kramer werd met voorgift gekolfd, de uitslag daar was: le pr. P. Goet 162 p.; 2e pr. P. Mole naar 156 p.; 3e pr. M. Vlug 153 p.; 4e pr. P. Langedijk 147 p., allen te Zuidscharwoude, en serieprijs G. Deute kom te Noordscharwoude 58 p. De Ned. Ver. v. Arbeiders in 't Land-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf, afd. Zuldscharwoude, zond het volgende schrijven aan de raadsleden der gemeente Zuldschar woude. „Edelachtbare heeren. In verband met de hedenavond te houden Raadsver gadering, hebben wij de eer het volgende onder uw aan dacht te brengen. le. Door ons hoofdbestuur was in samenwerking met de R.K. organisatie een bespreking aangevraagd in ver band met de te verwachten toename der werkloosheid en de mogelijkheid tot het vinden van werkverschaffing hetzij in de gemeente zelf, hetzij in Kamperduin of Gel derland. B. en W. wenschten de belde hoofdbesturen echter niet te ontvangen. Wij vragen ons af, waarom niet! Een werkverschaffing 1 s hier niet, terwijl het aantal werkloozen wel weer spoedig zal toenemen. 2e. Eenigöii tyd geleden, liet de Arbeidsbemiddelaar een briefje bij een aantal steuntrekkenden brengen, dat zij „zich den volgenden morgen om 6 uur bU de firma Kïïimer konden vervoegen, waar ze aan het werk kon den!" Natuurlijk waren deze mensohen daar blijde mede, want dat gaf altijd meer dan het beetje steun waar zij iedere week mee toe moesten. Maar wat bleek nu den volgenden morgen, toen zij zich bij de firma Kramer kwamen vervoegen? Dat ze een paar zakken boonen mee naar huis konden nemen, om die af te halen. Dat deze mensohen ten zeerste gebelgd waren over deze manier van optreden van den Arbeiders-bfümlddelaar, behoeft toch zeker geen betoog! Of moeten deze men sohen, omdat zij nu crisisslachtoffers zijn geworden, wat toch zeker niet hun schuld is, nu maar als paria's be handeld worden en als een stelletje kwajongens naar de fabriek gestuurd worden om boonen te halen? Behoor lijk ware het geweest, wanneer hun duidelijk was ge maakt, dat zij wel eens konden probeeren om aan het boonen afhalen te gaan. Al zijn zij dan steuntrekkers, dat behoeft toch niet in te sluiten, dat zij niet meer als mensoh behoeven te worden behandeld. De ontnuchte ring was dan ook zoo groot, dat zij eenparig weigerden, dat werk te doen. Straffen zijn uitgebleven, dus zag men zeker in. dat men te ver was gegaan. 3e. Het gebeurde kort geleden, dat een pjiar werkloo zen werden staande gehouden door den meesterknecht van de firma Kramer, „dat hij boonen voc<r hun had". Gekscherend antwoordde toen een der beide werkloozen, „dat hij juist dien middag boonen had geget;en en er dus geen behoefte aan had." Hierop volgde een scherp ant woord van den meesterknecht en toen vergaten die steuntrekkers, dat zij als crisisslachtoffers in een min dere klasse stonden dan die meesterknecht, met als noodlottig gevolg dat zij hem van repliek dienden. Dit hadden zij niet moeten doen, want hie/rdoor was de meesterknecht zóó verbolgen, dat hij oogenbllkkelljk deze rel overbracht op het gemeentehu'/s, met als ge volg, dat de boosdoeners niet werden gostraft, met een ernstige waarschuwing, of zelfs een week vertsoken blij ven van steunuitkeering, maar zonder meer, voorgoed werden uitgesloten van steunuitkeering, op grond dat zij hun passend werk hadden geweigerd te verrichten. Waarlijk dit is een bizonder goed recept, om van de werkloozen af te komen. Hoe deze menschen nu aan eten moeten komen Is blijkbaar van minder belang. Mijne heeren, nadat U dit weet, acht U het nu niet gewensoht, om Uw invloed aan te wenden, om deze kwestie tot een betere oplossing te brengen? Is deze handelwijze in overeenstemming met Uw gevoel van menschelijke rechtvaardigheid? Is het niet ergerlijk, dat op dusdanige gezoohte gronden een paar gezinnen aan de ergste ellende, of aan de publieke liefdadigheid, zijn overgeleverd? Wij doen dan ook een ernstig beroep op U, en verzoeken U dringend, althans in de vergadering van hedenavond, duidelijk te kennen te willen geven aan B. en W. dat U een dergelijke handelwijze niet kunt goed keuren." Het is wel bedroevend, dat nog zulke middeleeuv.-sche toestanden in het verlichte Noord-Holland kunnen voor komen. En wie daartegen vecht, wordt arn zijn belofte als raadslid herinnerd, om de belangen der gemeente te behartigen! Men kan die belangen verschillend zien, maar wij houden het er voor, dat die belangen meer ge diend zijn met een bestrijden dan met een sanctionneeren van dergelijke toestanden. NOORDSCHARWOUDE. Naar wy vernemen zal den 3en October a.s. in Con- cordia, een bridge-wedstrijd worden gehouden. Z IJ P F B. en W. dezer gemeente hebben aan Jn. Slagtei te IJmuiden, vergunning verleend tot het herbouwen van een boerderij nabij de Burgervlotbrug. De levering van brandstoffen voor de O. L. scholen, gedurende den winter 19321933, is na ge houden inschrijving opgedragen aan den brandstof- fenhandelaar J. Nieman te Schagerbrug. SCHAGERBRUG. De uitslag van de op 23 dezer in het café van mej. wed. Broer gehouden verkooping luidt als volgt: 1. Een in tweeën bewoond burgerwoonhuis met erf te St. Maartensbrug (nagelaten door mej. A. de Car- pentierj, gekocht door den heer J. Veuger Hz. te St. Maartensbrug voor f960.—. 2. Een renteniershuis met erf en tuin te Schager brug, eigendom van mej. wed. H. Jimmink-Stam; op gehouden. 3. Een perceel bouwterrein aan den Stoomweg te Anna Paulowna (eigendom van den heer H. W. Klos te Baarn); opgehouden. 'T ZAND. B. en W. dezer gemeente hebben aan het Bestuur der Harddraverijvereeniging „De Volharding" alhier toestemming verleend tot het houden van een verlo ting. Naar wij vernemen hebben zieh voor den' ver volgcursus aan de O. L. school alhier te weinig leer lingen aangemeld om dien cursus te kunnen hou den. We vernamen dat. door den tegenwoordigen eige naar van den winkel v.h. van K. Stenders, de heer P. N. G. Buren, te Alkmaar, de verbouw van be doelden winkel, waarbij o.a. een nieuwe voorpui wordt aangebracht, is opgedragen aan den aannemer P. Tuin, alhier. ST. MAARTENSBRUG. De dag van ingang van het aan mej. P. A. Visser verleend eervol ontslag als onderwijzeres aan de O. L. school alhier, is door B. en W. bepaald op 1 No vember a.s. BURGERVLOTBRUG. Aan het Kermis-romité alhier, dat zich bezig houdt met het organiseeren van volks- en kinderspelen, is vergunning verleend tot het houden van een kleine verloting. PETTEN. Naar wij vernemen zal mevr. Wiese-Vader, onder wijzeres aan de O. L. school alhier en aan wie eenige maandeh verlof was verleend, haar werkzaamheden op 1 October a.s. hervatten. Aan me*. S. P. van Setten van der Meer is met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag ver leend als tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier. Donderdagavond hield de voetbalvereeniging in Petten een algemeene ledenvergadering, die uitstekend bezocht was. Bij ontstentenis van den voorzitter opende de heer Bakker, die tevens aan de verschillende agenda punten een korte beschouwing deed voorafgaan. De be langrijkste der genomen besluiten worden hier ver meld: De contributie voor leden boven de 16 jaar wordt gesteld op 15 cent per week. De spelers zullen voortaan voor elke uitreis een vast bedrag hebben te betalen, die van het eerste 60 en van het 2e elftal 50 cent. Werklooze leden hebben vrij reizen. Het tekort wordt uit de clubkas bijgepast. Voor kermis wordt een veteranenwedstrijd vastge steld, terwijl daarnaast het bestuur zal trachten een thuiswedstrijd te krijgen voor het 1ste elftal. De heer Visser, die inmiddels ter vergadering was verschenen, hield een pittig speech je, waarin hü de le den krachtig opwekte om in eendracht en kameraad schap voorwaarts te streven. Onderdruk zoo noodlg eigen verlangen en zet op zij die vaak kleine en ver meende grieven ten bate van de mooie voetbalsport en tot heil van onze club, zoo ongeveer was het besluit van het met Instemming aangehoorde slotwoord van den voorzitter. OUDESLUIS. De boekenkist van de Vereen, voor Reizende Biblio theken s hier weer gearriveerd, met een groote ver scheidenheid van romans, zoowel als verschillende stu dieboeken. Als steeds is de heer Jippes, het hoofd der school, weder met de uitreiking belast. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 16 tot en met 22 Sept. 1932. Geboren: Dieuwertje. doohter van Simon Breed en Aaltje van der Oort; Ida Elisabeth. doohter van Pleter Veuger en Engeltje de Leeuw; Pieter Maarten, zoon van Pleter Bakker en Trijntje Dekker. Ondertrouwd: Gerrit Boontjes, 31 jaar, chauffeur en Aaltje de Leeuw, 22 Jaar, beiden te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Pleter Elling, 16 dagen, zoon van Johan- nes Jan Elling en Jatje v d Woude; Harm Elling, 17 dagen, zoon van Johannes Jan Elling en Jantje van der Woude. W A R M E N H r i Z E Gevonden. In deze gemeente is dezer dagen gevonden een tweetal sleutels n.1. één van koper en éen van nik kel, te zamen aan een ring verbonden. Inlichtigen zfjn te bekomen ter gemeente-secretarie. Om den Ned. Handel en Industrie te steunen In de Woensdagavond gehouden gascommissleverga- dering is besloten, om voor het gasbedrijf geen Duitsche doch Nederlandsche steenkolen te verbruiken. Ongetwijfeld zullen meerdere bedrijven hiertoe over gaan en trachten hierdoor Duitschland te bewegen, om voor de Nederl. export, wat soepeler maatregelen te tref fen. We zullen echter hopen, dat deze dwangmaatregelen van niet te langen duur mogen zijn. SIST MAARTES Donderdag vergaderde de vereeniging „Nut en Ge noegen" alhier, ten huize van café „Rust en Lust". Te ruim 8 uur opende de heer P. Breed als voorzitter deze bijeenkomst, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Uit de rekening van den penningmeester bleeK dat ontvangen was f 68.05 en uitgegeven f 51.50, zoo dat de vereeniging een atig saldo ad f 16.55 be it. Deze rekening nagezien door de heeren Zwakman en Heneweer, werd door hen in orde bevonden. De heeren P. Schrijver en H. v. d. Struik en mej. N. de Vet-Schermer, aftredende bestuursleden, wer den allen weder herkozen en v )or den heer J. Kuit, welke als aftredend bestuurslid niet meer als zoo danig in aanmerking wenschte te komen, werd ge kozen de heer K. Mienis. Allen namen deze be- en her benoeming aan. De avond voor den te houden nutsavond werd be paald op 10 December a.s. De hoop werd hierbij uit gesproken, dat weer velen voor dezen avond hun beste krachten willen geven. De rondvraag leverde niets op, zoodat voorzitter met een woord van dank aan de belangstellenden, deze bijeenkomst sl jot HEERHUGOWAARD Donderdag, tegen den middag, bevond de expediteur de Boorder, wonende alhier, zich met zijn vierwielig motorrijtuig op den Middenweg in de nabijheid van de kruising van den spoorlijn AlkmaarHoorn. Plotseling stak van achter een wagen het dochtertje van den heer IJven, wondende aldaar den weg over, met gevolg dat zij door den auto tegen den grond werd geworpen en door den bumper opgenomen. Bewusteloos werd zij door B. opgenomen en bij 4e •iders binnen gedragen. Naar we vernamen constateerde de onmiddellijk te hulp geroepen geneesheer, Dr. Splerings een hersen schudding. Voor het leven der kleine bestaat echter geen direct gevaar. Bij de direct na het ongeval door de politie genomen remproef, werd geconstateerd, dat de remmen perfect in orde waren, waaraan het wel mede te danken zal zijn dat dit ongeluk nog betrekkelijk zoo goed is afgeloopen. Vergunning werd verleend aa.n den beer A. Glas tot den bouw van een woning aan het Zuideind van den Middenweg, op het terrein naast de boerenhoeve van de Wed. Van Slooten. OUDE N1EU0RP Naar wij vernemen zal 1 Oct. a.s. in de O. L. school alhier wederom een cursus voor schoolvrije jeugd wor den gehouden, waartoe de aanmelding nog tot dien da tum kan geschieden bij het hoofd dier school. De dienstplichtigen Ingelijfd voor de lichting 1917 of die daarmede de eerste oefening hebben beëindigd zul len op 18 October a.s. hun vanwege het Rijk verstrekte goederen hebben in te leveren in de gymnastieklokaal der O. L. school te Winkel. ANNA PAULOWNA Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woensdag 28 September 1932, nam. 3 uur, ten Raadhuize. Punten: 1. Notulen. 2. Mcdedeelingen: a. de verordening vastgesteld ingevolge de Win- kelsluitingwet is goedgekeurd bij Kon. besluit d.d. 25 Augustus 1932, no. 18; b. het besluit tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een tijdelijke geldleening, is goedgekeurd door Ged. Staten, d.d. 14 Septem ber j.1., no. 100; c. de op 30 Augustus j.1. vastgestelde suppletoire begrooting is door Ged. Staten goedgekeurd, d.d. 7 September j.1., no. 93; d. tot. 2e Ambt. ter Secretarie is benoemd mej. A. C. Haringhuizen te Wieringerwaard; e. de levering van brandstoffen voor de o. 1. scho len en het raadhuis, is bij inschrijving ge gund aan J. Muntjewerf, alhier. 3. Benoeming personeel voor het vervolgonderwijs. 4. Voorstel tot oninbaarverklaring en behandeling van verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. 5. Verzoek van S. J. flboon om een voorschot tot het bekomen van een plaatsje ingevolge de bepalin gen van de Landarbeiderswet. 6. Voorstel om overeenkomstig art. 37, 4e lid der Wo ningwet te bepalen dat een plan van uitbreiding in voorbereiding is. 7. Voorstel tot wijziging van de rekening voor het jaar 1930. 8. Vaststelling der gemeentebegroting voor het jaar 1933 met bijbehoorende begrootingen van grond en electriciteitsbedrijf en goedkeuring der begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur. 9. Rondvraag. Esperanto-oursus. De besprekingen in een gecombineerde vergadering van V.C.J.B. en J.V.A., hebben geleid tot het beoog de doel, n.1. de oprichting van een cursus in de we reldtaal Esperanto. Hoewel het initiatief dus van V.C.J.B. en J.V.A uit ging, is de cursus niet alleen bestemd voor de leden van deze vereenigingen. Integendeel, men hoopt en venvacht ook op anderen te kunnen rekenen (die zich kunnen opgeven bij den heer J. Pranger, Sclior- weg), om daardoor de onkosten per deelnemer zoo gering mogelijk te doen zijn. Ook door de beschikking over een schoollokaal te vragen, wil mén de uitgaven zoo laag mogelijk hou den. De heer K. Roggeveen Dz. uit Schagen, zal aange zocht worden de leiding van dezen cursus op zich te nemen. BARSINGERHORN KOLHORN. Naar wij vernemen doet zich in het gezin van den schipper W. alhier een geval van typhus voor. In ver band hiermede is het voor de overige schippers raadzaam het havenwater niet te gebruiken voor huis houdelijke doeleinden en zich daarvoor alleen te bepa len tot leidingwater. W I E RI N GE N Verkoop winkelhuis. Bij de Donderdagavond in de zaal van den heer Jurrie Lont gehouden publieke veiling van het win kelpand, bewoond door den heer Wendel en eigendom van den heer wijlen S. Droog te Schagen, werd de heer M. Minnes c.s. kooper voor 12600. Wie zich met Ingang van 1 Oct. a.s. abon neert op de ontvangt nog de ver-, schijnende num mers tot dien datum gratis NIEUWE NIEDORP Hoe mensch en aarde ontstaan zijn. Woensdag 28 September zal in de zaal van Kossen over bovengenoemd onderwerp A. L. Constandse een lezing houden, verduidelijkt door 75 lichtbeelden. (Zie advertentie in dit nummer). Sinds men de oude voorstelling van de schepping der wereld door een God heeft moeten prijsgeven, is de vraag gesteld, hoe dan wel de mensch kan zijn ont staan. De evolutie-theorie geeft daar antwoord op. Zij schetst aan de hand van nog levende of uitgestorven diersoorten de ontwikkeling van cellen, vlsschen, twee slachtige dieren en zoogdieren tot den mensch. Welke zijn de wetten dier evoultie? Hoe ontstond het leven op aarde? Waardoor heeft de mensch meer verstand dan de dieren? Eindigt de evolutie bij d<en mensch? Kan het leven op aarde weer vergaan? Wie op deze en andere vragen antwoord wenscht, bezoeke deze -belangrijke vergadering. Dubbel Mannenkwartet „De West-Friezen" Bij de plechtige feestviering van het vijf en twintig jarig bestaan van de kerk en het klooster der Minder broeders op Zondag 25 September zal des morgens om half 11 door het bekende dubbel-mannenkwartet „De West-Friezen" van Wognum de Missa Sasictissimae Trinitatis van Hub. Kuypers en 's middags om 3 uur onder het Lof het Te Deum van Dobbelsteen worden gezongen onder leiding van den directeur, Joh. C. Stam. HAREN KARSPEL DIRKSHORN. Donderdag gaf de Muziekvereeniging ..Onder Ons" alhier, directeur de heer A. P. Blaauw, een concert in den tuin van den heer T. IJff. Met genoegen luisterden we naar de uitvoering van een zeer mooi programma. De eerste vier nummers, welke werden gegeven, vormden de climax in schoon heid, met do prachtige „Fausf-fantasie van Gounod tot slot. Van de nummers na de korte pauze noemen we nog „Scènes Pittoresques" van Massenet, waarin voor al het „Angelai" zoo schoon klonk. Besloten werd mot „Mooi Nederland", marsch van Vlessing. Het corps was blijkbaar goed gedisponeerd; alles klonk helder en frisch. Jammer, dat ook het weer wat „frisch" was. Bewogen zich on straat nogal wat luisteraars, de tuin bleef onbezet. Men vond het blijk baar te koel om stil te zitten. HOOGWOUD AAARTSWOUD. Door de Varkenscentrale is als bedrijfsvoerder voor de gemeente Hoogwoud aangesteld de heer K. Klaver, Langereis, Hoogwoud. Varkenshouders kunnen hier op gave doen of inlichtingen verkrijgen. Vorderingen op den staat. Dezer dagen heeft zich te Constanza een groep ge pensioneerde onderofficieren gevormd die 'een honger- opmarsch naar Boekarest op hun program hebben staan om er bij koning Carol op aan te dringen dat. de achterstallige pensioenen zullen worden uitbetaald. Deze groep onderofficieren is een uit velen, die naar Boekarest willen marcheeren In Reschitza en Zevenburgen is er een groote groep gepensioneerde mijnwerkers en metaalbewerkers, die in langen tijd geen uitkeering meer hebben ontvangen. Thans staan ze gereed om naar Boekarest op te trek ken om hun eischen meer kracht bij te zetten. Het is echter de vraag, of zij Boekarest zullen bereiken, daar zij over geen middelen zullen beschikken. Bijzondere vermelding verdient wel, dat de staat eigenlijk geen geld schuldig is aan deze arbeiders, maar hun werkgevers, die op hun beurt weer zitten te wachten op gelden, die ze van de regeering te vorderen hebben, voor werken, die reeds lang zijn uitgevoerd. Ook de regeeringsambtenaren uit Moldavië en Bessa- rablë zijn voornemens, om zich bij de beweging aan t< sluiten. Heel deze onderneming heeft echter weinig kans van slagen, daar de staatskas werkelijk absoluut geen geld bevat. De inzittenden gewond. Donderdagavond is op een particulieren overweg bij de Trafabrieken in den Nieuwlandschen polder te Hoek van Holland een vrachtauto, bestuurd door den eigenaar, den 8-jarigen F. Groenewoud uit 's-Grave- zande, door den personentrein, welke om 17.29 uur uit den Hoek vertrekt, gegrepen. De auto werd eenige malen op zij geduwd en ongeveer veertig Meter meege sleurd. Het voertuig werd vrijwel geheel vernield. De chauffeur en twee andere personen, die op den auto zaten, bekwamen slechts licht letsel. Zij werden met denzelfden trein naar Maassluis gebracht en daar door dokter Thiebaut verbonden. Daarna konden zij naar hun woningen worden vervoerd. De trein had een kwartier vertraging. Na een feest. Na afloop van een volksfeest te Midwolde (Oldambt) hebben eenige jongelui zich schuldig gemaakt aan een grap, die ver de grenzen van het behoorlijke te buiten ging en tevens voor den betrokkene zeer ernstige gevol gen opleverde. De jongelui hadden het voornemen een Midwolder söhoone, die op het feest zich met een jongeman had la ten zien, een poets te bakken. Toen het meisje met haar galant thuis kwam, namen beiden op een bankje plaats. Plotseling werden zij in hun liefkozingen gestoord, doordat vam het dak een flesch kwam rollen, die later carbolineum bleek te bevatten. De kleeren van het tweetal werden door de bijtende vloeistof geheel bedorven, terwijl bovendien de jongeling zoodanige wonden opliep, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. De politie was de daders gelukkig spoedig op het spoor, zoodat ook hun deze avond zeker nog langer zal heugen dan zij aanvankelijk gedacht zullen hebben. DEURWAARDER IN ARREST. Een te ruim geweten. O" bevel van den officier van Jusatie te Roer mond, heeft Donderdag de politie te Maastricht aan gehouden een deurwaarder bij het kantongerecht te Roermond, verdacht van verduistering. Hij is naar Roermond overgebracht. EEN ZELDZAAM ONGEVAL. Een jongen gedood. Vrijdagmorgen was de jeugdige S. v. d. Wal uit Drogeham in een garage te Bergum bezig een auto band op te pompen, toen plotseling ede velg brak, en de stukken tégen zijn hoofd sprongen. Gisterna middag is de jpngen overleden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 15