De gelijkgerechtigdheid van Duitschland. De verdere inpolde ring v. d. Zuiderzee. Werken in onze omgeving. Het werkplan voor de Wieringermeer. Zaterdag 24 September 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9147 De gebeurtenissen in de laatste Rijksdagzitting. Gendhi und kein Ende. Ongemerkte Varkens. OOK HIER BEZUINIGING. De aanslag op den Haagschen agent. Predikbeurten. GEEN HULP VAN DERDEN GEVRAAGD. Hol bericht. als zou de Duitsche regecring om be middeling van een derde Raadsmacht inzake den eisch van ge lij k geréch t i gd he id hebben verzocht, wordt door toonaangevende Duitsche kringen als vol komen onjuist betiteld. Do Duitschc regeering heeft nooit en op geen enkele plaats om een bemiddelings- actie verzocht; zij heeft hiervoor niet de minste re den. In de'kwestie der gelijkgerechtigdheid'heeft de tegenpartij het woord. Kr wordt voorts op gewezen, «lat sedert de laatste verklaring «ter Duitschc regeering betreffende deze kwestie geen wijziging in den toestand is gekomen Bij den hnidigen toestand is geen reden voor do Duit- sche regecring om verdere stappen tc doen. De Rijksminister van Buitenlandschc Zaken is slechts naar Gcnêvc gekomen om deel te nemen aan de zit ting van den Raad van den Volkenhond en voorts de Assemblee-hij te wonen. De vertegenwoordiger van Duitschland wacht thans af of de andere bij dc Ont wapen ingskwest ie geïnteresseerde mogendheden den wensch te kennen geven met de vertegenwoordigers van Duitschland tc onderhandelen.' Voorts wordt er van Duitsche zijde op gewezen, dat er geen reden is om in te gaan op het ongetwijfeld goed bedoelde schrijven van den President der Ont wapeningsconferentie. Het ligt niet in de bedoeling hierop schriftelijk te antwoorden. Evenmin ligt het in de bedoeling niet den President der Ontwapenings conferentie llenderson te onderhandelen, zoolang niet de Duitsche eisch inzake gelijkgerechtigdheid er kend is. Dc verklaring van den Russischen Commissaris voor Buitenlandschc Zaken Litvinow in het Bureau der Ontwapeningsconferentie, dat ingrijpende ontwa- peningsmaatrcgelen meer speciaal'het aannemen van de Amcrikaansche en Russische ontwapeningsvoor stellen terugkeer van Duitschland naar de Ontwa peningsconferentie mogelijk zou makefi, wordt aan Duitsche zijde als een zuiver persoonlijke meening van den Russischen gedelegeerde geschetst, die in liet geheel geen verband houden met directe be sprekingen tusschen Duitsche en Russische instan ties. Het is de taak van die mogendheden, welke werkelijk belang hebben bij het slagen der Ontwa peningsconferentie en daarmede bij een succes van den Volkenbond, dat zij de Duitsche regeering tege moet komen en door erkenning van den Duitschen eisch inzake gelijkgerechtigdheid het mogelijk ma ken, «lat Duitschland aan de verdere werkzaamhe den ter Ontwapeningsconferentie kan deelnemen. Diplomatieke besprekingen. Er worden vesrchillendc besprekingen gevoerd en het. viel algemeen op, dat dc Britsche Minister van buitenlandsche Zaken Simon reeds op den eersten dag van de Raadszitting het initiatief nam om per soonlijke besprekingen te voeren met zijn Duitschen collega. Betreffende het verloop van dit onderhoud tus schen' den Duitschen minister van. Buitenlandsche Zaken von Ncurath en zijn Engclschen ambtenoot Sir John.Simon, dat anderhalf uur duurde wordt, van bevoegde Duitsche zijde het volgende medegedeeld: Tijdens het onderhoud tusschen de Duitsche en Kngelsche ministers van Buitonlansche Zaken is het gehoele ontwapeningsprobleem van alle zijden bezien. Bij «Ie bespreking is evenwel door geen van beide zij den eenig voorstel gedaan. Er is niet voor een vol gende gelegenheid een afspraak gemaakt. Men neemt thans aan dat de kwestie der gelijkge rechtigdheid door bemiddeling van den Èngelséhen minister van Buitenlandsche Zaken te behandolen aan Duitsche zijde niet aannemelijk kon worden ge maakt. Zondag houdt de minister-president Herriot zijn groote rede en zullen wij vernemen wat Frankrijk wil. De leden van het kabinet zullen getuigen. Berlijn, '23 September (V.D.): De uitnoodiging aan de leden van het Rijkskabi- iict den Rijkskanselier, den Minister van Binnen- lundsche Zaken, den Minister van Buitenlandsche Zaken en Staatssecretaris Planck om als getuigen te verschijnen voor de commissie van Onder?;oek van den Rijksdag op Dinsdag a.s. om 3 uur, ïs door het Rijkskabinet aangenomen. Men heeft besloten dat de betrokken heeren met uitzondering van den te Gc- im'-vc vevtoevenden Minister van Buitenlandsche Za ken, n!z getuigen zullen verschijnen. Dc reden hier van is. dat hel dringend noodzakelijk is in verband met de vele onjuiste uitspraken in de Commissie, hel werkelijk verloop der dingen aan de Duitsche na tie mede te doelen en uit te leggen. Overigens blijft de regeering bij haar opvatting, dat de leden «Ier regeering eerst dan weer in commissies zullen verschijnen, wanneer zoowel de Rijksdagprc- sident als de commissies zich op het standpunt stel len, dat de in de laatste zitting van den Rijksdag ge houden stemming rechtsongeldig is. (Zie elders in «lil blad.) Bombay. 23 September: In een oproep aan het Indische volk, verzoekt Gandhi hongerstakingen uit sympathie, welke door velen zijner aanhangers zijn begonnen, achterwege te laten. Men rekent er thans op, dat overeenstemming zal worden bereikt inzake hel kiesstelsel der onder drukte klassen. MacDonald zal onmiddellijk op de hoogte worden gebracht van het, resultaat, terwijl en hom om zijn goedkeuring zal verzoeken. VIER PERSONEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Trier, 23 September: Hedenmiddag heeft een zwaar onweer gewoed bo ven het Zuidelijk deel der Kifel. Verscheidene per sonen die op 'n aardappelveld bezigheden waren aan hei verrichten, zochten onder een beuk bescherming tegen liet noodweer. De bliksem sloeg in den hoorn en doodde vier personen. Voorts werd nog een kind ge troffen, waardoor de kleine totaal verlamd werd. Voorloopig geen gelden. Niettegenstaande een schitterend werkobject. Verschonen is de memorie van toelichting op de begrooting van het Zui&erzeefonds voor 1933. Hieruit blijkt, dat de regecring heeft besloten in «leze begroe ting geen post voor voortzetting van de verdere in poldering in dc afgesloten Zuiderzee op te nemen, al hoewel niet kan worden ontkend, dat indijking van den Noordoostelijken polder aan dc bestrijding van dc werkloosheid ten goede zou komen. Bijgevoegd aan deze memorie is een opgave van (Ie kosten gevoegd, voor een algemeen plan voor de droogmaking van den N.O.-polder en de financiering daarvan. De polder 44.000 H.A. Do bedijking van den polder zou dan van Lem mer tot benoorden Vollcnhove onmiddellijk tegen de bestaande kust aan sluiten. Een polder zou dan ver kregen zijn van 4-4.000 1I.A. De kosten. Blijkens een raming dor kosten is gerekend voor droogmaking en verkaveling op een bedrag van f 100 millioen; voor onderhoud der gemankte, werken op een bedrag van f 4 millioen; voor ontginning enz. op totaal f 40 millioen. Totaal-generaal dus een bedrag van f144 millioen. Een vcrkavclingsplan zal worden vastgesteld aan dc hand der ervaringen, opgedaan in de Wieringer meer. Voor f 144 millioen wordt een oppervlakte van 44.000 H.A. grond verkregen, zoodat de kosten per H.A. derhalve gemiddeld op 13275 gesteld kunnen worden. De minister vindt liet zeer duidelijk, dat deze kos ten grooter zijn dan de waarde van den grond. Voortgaande zegt de minister: Aan hot inpoldcringswerk is derhalve verlies ver bonden. Voor dekking van dit verlies zou, volgens de nota, door het Rijk ongeveer 66 millioen moeten worden verschaft. Naar dc meening van den mi nister, kan dit tekort niet in betrouwbare cijfers tot uitdrukking worden gebracht, omdat en zulks geldt in het bijzonder voor de thans heerschende onzekere omstandigheden niemand er voor kan instaan, dat de ramingscijfers voor het werk van lieden ook zullen gelden in de jaren, dat het werk wordt uitgevoerd, eri evenmin dat de grondwaarde, na de vorming van het behuisde land, het thans geschatte bedrag zal be reiken. Het ondernemen van deze, hier Bedoelde inpolde ring is een groot financieel risico, aldus Zijne Excel lentie. De regeering meent voorts, dat het niet in overeen stemming zou zijn met de gedragslijn, welke bij het samenstellen van deze Rijksbegrooting allerwegen is gevolgd, indien thans reeds in beginsel zou worden besloten tot het ondernemen van een werk, dat het Staatsbudget zeer aanzienlijk zou bezwaren en daar door verderen voortgang van openbare werken zou belemmeren. Op grond van deze overweging heeft zij besloten op deze begrooting geen post voor voortzetting van de verdere inpoldering op te nemen, hoezeer ook een dergelijk werk aan de bestrijding van «Ie werk loosheid ten goede zou komen. Worden te koop aangeboden, na 1 October: ONGEMERKTE VARKENS, bij elk kwan tum. J. v. d. OOlïD, Veevei'loskundig-e, Schagen. Economische Zaken en Arbeid. Directeur-Generaal van Land bouw. -- Selectiemesterij van var kens. Op de begrooting van Economische Zaken en Arbeid zal f 16.583.931 worden bezuinigd. Op tal van onderdee- len zal worden bezuinigd. Wat Landbouw betreft, zal een Directeur-Generaal worden benoemd. Seiectie-mcsterljen. De uit Nederland afkomstige bacon kan zich op de Engclsche markt niet handhaven, omdat de eigenschap pen ervan niet in overeenstemming zijn met hetgeen daar verlangd wordt. Voor de toepassing van maatrege len om zoo snel mogelijk een varkensras te verkrijgen, dat de gewenschte eigenschappen bezit, is een post van f 20.000 op dit artikel gebracht, aangezien selectiemes terij van varkens meestal op proefboerderijen plaats vindt. Staatsboschbeheer. De verhooging der personeelsuitgaven voor het Staatsboschbeheer met f 5803 staat in nauw verband met de werkverschaffing, die tegen wil en dank een uitbreiding van personeel noodig maakt; immers het verschaffen van werk aan werkloozen maakt het toe zicht van den boschwachter en daarmede samenhan gende kosten noodzakelijk. Subsidies voor rundvee-, varkens-, schapen en geltenfokkerij. Dit artikel wordt in 1932 bij suppletoire aanvrage met f 50.000 verhoogd voor verbetering van het varkensras in verband met uitvoer naar Engeland. Voor 1933 wordt dit bedrag gehandhaafd. Voorts wordt f 10.000 meer aan gevraagd voor bijdrage in de kosten van aanstelling van voedercontroleurs, die tot taak zullen hebben verkwis ting door ondoelmatige rantsoenen aan runderen, zooveel mogelijk te voorkomen en zoodoende de productiekosten to verlagen. i Rogeer i ngss te un aan den landbouw. Voor commisslën In verband met de wettelijke bepa lingen tot steun aan den landbouw is uitgetrokken een bedrag van f 32.800 waarin zijn begrepen de toelage voor het administratief hoofd van het tarwebureau, alsmede vergoeding voor reis- en verblijfkosten van den Regee- ringsmissaris en de leden van de commissie van advies (f 9500) en de kosten voor het bureau voor de krediet- verleening aan de aardappelmeelindustrie (f 15000). Rijwielpad AlkmaarStolpen. Brug weggedeelte Stolpen-Ewijck- sluis. 3 bruggen verbreed. Op de Waterstaatsbegrooting is uitgetrokken voor een rijwielpad AlkmaarStolpen f 43.200 voor grondaan koop en f 22.500 voor de uitvoering van grondwerk, terwijl f 45.000 is aangevraagd voor onder- en boven bouw van een brug is het gedeelte Stolpenvan Ewjjcksluis, f 45.000 voor dc verbreeding van drie in den weg naar De KooijDenHelder gelogen bruggen, f 37.800 voor de voortzetting van de verbetering van het wegvak in de bebouwde kom van Den Helder, f 4500 voor de voltooiing van de brug over het Heldersche kanaal en f 3600 voor de voltooiing van het rijwielpad van het vliegkamp tot pontonbrug bij de Kooij. Een langzamer tempo. Uit de toelichting op de begrooting van het Zuiderzee- fonds blijkt, dat de uitvoering van het werkplan voor de Wieringermeer in een langzamer tempo zal moeten ge schieden. De toestand van 's lands geldmiddelen eischen dit. Het aanvankelijk gedachte bedrag van f 1 millioen wordt nu gesteld op f 500.000. Het beheer van den polder. Wat betreft het privaatrechtelijk beheer van den Wie- ringermeerpolder wordt door den minister 't volgende opgemerkt in de memorie. Voorhands zal van een de finitieve uitgifte van gronden geen sprake zijn. Wat betreft het karakter der Wieringermeerpolder: deze is 2-ledig. Momenteel bedraagt de totale grootte van den polder 20.000 H.A. Voor dijken, kanalen, wegen enz. kan gerekend worden op pl.m. 2000 H.A.. terwijl voor bouwgrond in de dorpen pl.m. 500 H.A. dienen te worden gereserveerd. Voor cultuurgrond blijft mitsdien 17.500 H.A: Het ligt voor de hand, dat dit nog schattingen zijn De eerste vraag, welke thans beantwoord moet worden, is hoe het beheer dient te zijn van de 2000 H.A. dijken, kanalen, wegen enz. en van de 500 H.A. voor speciale doeleinden gereserveerde terreinen. Wat den eersten groep betreft, zoude als algemeene regel kunnen worden aangenomen, dat de instelling, welke geroepen is tot het beheer en onderhoud van dij ken, kanalen, wegen enz., ook eigenaar dient te wezen van den blooten eigendom. Wat den bouwgrond betreft lijkt het rationeel, dat aanvankelijk de Staat deze gronden in eigendom behoudt en verpacht als gewone cudtuurgrond, maar steeds op een zoodanige wijze, dat deze gronden weer gemakkelijk aan de pacht kunnen worden onttrokken, om te dienen voor het doel waarvoor zij werden gereserveerd. Deze gronden kunnen dan, als de toestanden dit na eenige jaren toelaten, in erfpacht of eigendom worden uitge geven, zoowel publiek als onderhands. Er zijn ongeveer 17500 H.A. cultuurland beschikbaar. Wanneer voor Staatsexploitatie hiervan 3000 H.A. worden gereserveerd, blijven 14500 H.A. voor den particulieren landbouw over. Voor de naaste toekomst schijnt alleen gedacht te kunnen worden aan een voorloopige uitgifte van gron den in tijdpacht, die te zijner tijd gevolg kan worden door de genoemde definitieve stelsels. Het pubiekrechtelyk beheer. Wat het publiekrechtelijk beheer betreft, dat het ge meentelijk en het waterschapsbeheer omvat, wordt 't volgende opgemerkt. Tot de stichting van een zelfstan dige gemeente Wieringermeer, waarnaar als uileindelijk toestand moet worden gestreefd, kan voorloopig niet worden overgegaan. Er is een overgangsperiode noodig. Thans wordt door interdepartementaal overleg een publiekrechtelijke regeling ten aanzien van den Wierin germeerpolder voor bedoelde overgangsperiode voorbe reid, waaromtrent, zoodra het oveleg is geëindigd, de Volksvertegenwoordiging zal worden ingelicht. Het waterschapsbeheer. Het waterschapsbeheer is voor den polder van een bijzonder belang. De verschillende waterbouwkundige werken zooals dijken, gemalen, kanalen, wegen, enz. zijn gesticht of aangelegd onder leiding van den waterbouwkundigen dienst der Zuiderzeewerken. Overwogen wordt, of die werken in een afzonderlijk beheer binnenkort kunnen worden samengebracht, teneinde geleidelijk de water schapsvorming in te leiden. Het spreekt vanzelf, dat hierbij samenwerking met het provinciaal bestuur van Noordholland noodig is. Teneinde de periode, waarin de gronden door den nood gedwongen, bij den Staat in ex ploitatie moeten blijven, zoo klein mogelijk te maken, is het gewenscht, (lat de landbouwers gelegenheid krij gen, om zich in de Meer te vestigen. Het stichten van boerderijen c.q. het geven van voorschotten zal een en ander bevorderen. Do vlsscherystenn. Nog bevat de memorie een en ander over den steun aan de visscherij. Hieruit memoreeren wc: Nu de afsluiting van de Zuiderzee een feit is gewor den en daarmede de visscherij vrijwel beëindigd is, is het aantal aanvragen om steun in het bijzonder wegens waardevermindering en wegens de bij de wet bepaalde tegemoetkoming zeer toegenomen. De post: tegemoetko ming wegens waardevermindering is thans geraamd op t 635.000. DE VERONGELUKTE VISSCHERS TE ZANTVOORT. Het lyk van Visser aangespoeld. De Haarlemsche correspondent meldt aan het Hsbl.: Gistel-middag ongeveer half vijf is aan het strand, enkele honderden meters ten noorden van den Bloemen- daalschen Zeeweg, het lijk van den 26-jarigen Zand- voortscben garnalenvisscher J. Visser aangespoeld. De lijkwagen van de Zandvoortsche recldingbrigade is er onmiddellijk langs het strand heengegaan en heeft het lijk naar het lijkenhuis op de algemeene begraaf plaats te Zandvoort overgebracht. Door een zetfout is in het avondblad gemeld, dat P. Loos een vrouw en tien kinderen nalaat; dit moest zijn drie kinderen. (Zie elders in dit nummer). DE AFSLUITDIJK DER ZUIDERZEE. Spoedig voor publiek open. De afsluitdijk tusschen IJsselmeer en Waddenzee zal waarschijnlijk 4 October a.s. voor het publiek wor den opengesteld. Nadere bijzonderheden. Uit VGravenhage, 2ö September: Omtrent de arrestatie van den vermoedelijke!) da der van den aanslag op den thans overleden politie agent Baas, verneemt liet Corr. Bur. nog, dat de ge arresteerde geen li»; is van het Werkloozen-Agitatic- Comité, zooais van andere zijde werd medegedeeld, doch lid van de Revolutionnaire Vakbeweging Op positie. Hij werd gistermiddag in politiebewaring ge steld. Voorts verneemt het Corr. Bureau in tegenspraak met het. van andere zijde gemelde, «lat gcon andere arrestaties zijn geschied dan van dezen man, in wien dc politic met vrij groote beslistheid meent den dader te hebben gevonden. De herkenning door liet. thans gestorven slachtoffer moet zeer positief ijn geweest, l'e gearresteerde is oen gezette, tamelijk korte figuur en staat bekend als straatcommunist. Hij is tot nu toe blijven ontken nen den aanslag te hebben gepleegd, doch er moe ten behalve de herkenning door den agent, voldoende aanwijzingen tegen hem zijn om den man in verze kerde bewaring te houden. Ook anderen hefobe getuigenverklaringen om trcnt «ten aanslag afgelegd, die zeer bezwarend moe ten zijn. AANSLAG OP EEN TREIN. Dwarsliggers op do rails. Uit Gelsenkirchen iu Duitschland wordt gemeld: Een lampenreiniger van de spoorwegen vond Donder dagmorgen vroeg op het baanvak GelsenkirchenWat- tenscheid-Kray-Nord bij kilometer 44.2 twee ijzeren dwarsliggers tussohen de rails geklemd. De directie der ryksspoorwegen heeft voor de arrestatie der onbekende daders een belooning uitgeloofd. TWAALFJARIGE MOORDENAAR. Memel. 23 September: Te Krottingcn ging en twaalfjarige jongen met zijn twee zusjes en zijn U-jarig vriendje naar het bosch, om paddestoelen te zoeken. De heide jongens kregen twist, waarhij de jongste een mes trok en zijn vriend een steek gaf, waardoor het hart werd getroffen. Het slachtoffer was op slag dood. De twaalfjarige moordenaar werd gearresteerd. Nagekomen Berichten. \y I N K El Door de Oudercommissie voor de o. 1. school tc Win kel is benoemd tot voorzitter de heer P. Honingh en tot secretaresse mevr. A. TijsenVlugier. Donderdagavond draaide de groote V.A.R.A.-geluids- film „Stuwing", in de tooneelzaal van den heer Laan alhier.uitgaande van de afd. Winkel en Nieuwe Niedorp van de ver. V.A.R.A. De zaal was geheel vol, en in zijn openingswoord zag de voorzitter der afd. Winkel, dc heer E. van der Wal, aanleiding een zoo groot getal belangstellenden hartelijk welkom te heeten en er zijn vreugde over uit te spreken dat hier zoo een belangstelling is, en daarmede het be zoek in grootere plaatsen wordt overtroffen. Dit zal niet een gewone reclameavond zijn zooals we dien gewend zijn, doch een avond, waarin niet alleen de klank .van de V.A.R.A. zullen hooren, doch ook de beelden zullen zien en spreker verwacht dat eenmaal de tijd zal ko men. dat men overal naast het hooren van de klank, ook het beeld zal zien. Deze film, het eerste product van de V.A.R.A. zal niet volmaakt en moge niet overal zijn meegevallen, ook ten opzichte hiervan wordt naar vervolmaking gestreefd en spreker hoopt dat de avond volkomen zal slagen. Zoodra de Vara-film vervaardigd was heeft deze af- deeling zich direct tot de directie gewend, doch durfde niet te denken zoo vlug aan de beurt te zullen zijn, nog voor de groote steden. Dit komt echter omdat men ex- mede begonnen is in den kop van Noord-Holland. Spreker ho.opt dat van dezen leerzamen avond in de toekomst rijke vruchten mogen worden geplukt, want hoe men ook over de Vara moge denken, men is het er over eens dat zij voor de arbeidersklasse veel goed? brengt en een machtig wapen voor de organisaties. Met belangstelling wordt dan de film gevolgd, eerst, wat de Vara laat hooren en waar zij de luisteraars brengt, en na alle soorten van transportmiddelen te heb ben laten passeeren, vertoeven we eenigen tijd tusschen de Alpenbewoners en worden we ingeweid in hun gebrui ken en tj-aditie. De beelden zijn helder en af, de klank doet het goed, en geeft ons te hooren de vroolijke zang en muziek der Alpenbewoners. Het tweede gedeelte is geheel ge weid aan de VARA, haar oprichtingsvergadering, haar bgin, klein, onvolledig, haai strijd zwaar, doch haar groei Iangzaaam maar zeker en zoo wordt o'pgetroh ken het VARA-gebouw, als een monument van door zettingsvermogen. Ze wordt de onmisbare in de huis kamer en haar orgaan wordt gedrukt in groote getale en de drukpers kent geen rust. Ook de grieven worden gedemonstreerd en voor hel afbreken van uitzendingen, worden die geuit in enkele spreuken. De toelichting klinkt duidelijk en verschillende gees tige momenten en belangrijke gebeurtenissen passeeren de revue. Het derde gedeelte is het amusementsgdeelte en er is geschaterd van het lachen, over het geval dat iemand een antenne op zijn huis zal zetten, met vele ongeluk ken van vallen en breken, en dit bereikt zijn hoogte punt, als hij daarbij een passeerende autorijder annexeert Een autotocht, eveneens met veel ongeluk ken. was het slot van deze geestige film. Daarna nog een, voox-stellende het werk der bevers, doch op zeer komische wijze. En dan is het einde, doch alvorens te vertrekken, spreekt de voorzitter, een woord van dank aan de on dernemers, aan hen die aan dezen avonS hebben mede gewerkt, door b.v. de voorverkoop van kaarten ter hand te nemen en ten slotte aan allen die van hun belangstelling deden blijken, Herhalende zijn openings- woord, spreekt dc voorzitter den wensch uit dat allen voldaan huiswaarts keeren en deze avond niet tever- geefseh zal zijn geweest dat tengevolge zal hebben, dat tal van nieuwe leden zich aansluiten. SINT M A .1 n T K ,v Politie: Verloren: een motorbroek. Inl. bij den ge-, meenteveldwachter. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: twee rijwielplaatjes. Gevonden: een kindermuts. ZONDAG 25 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Dirkshoi-n, geen samenkomst. Huisduinen, voorm. 10 uur, niet Ds. Eikema, maar Ds. Van de Poel. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis), nam. 7 uur. Dienst.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5