geneesten v&tfiuait de -huid SPORT. Raad Nieuwe Niedorp. Ingezonden Stukken. De nieuwe burgemeester van New York. Ernstige botsingen te Madrid. K.N.V.B.-P rogramma. Hst voorloopig Nedsrlnndsch Elftal samengesteld. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergade ring bijeen op Vrijdag 23 September v.m. 9.30 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer P. Pluister; Secre taris de heer P. Haringhuizen. Aanwezig zijn alle leden. Na opening door den Voorzitter worden door den Seoretaris de notulen der vorige vergadering gelezen. Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Den Secretaris wordt dank gebracht voor de juiste weergave. Ingekomen stukken. Bericht van ontvangst van Ged. Staten van de par- keerverordening, de goedgekeurde besluiten tot het aan gaan van de kasgeldleening bij het Rijk, tot de aflos sing en het opnieuw aangaan van de geldleening groot f 2650 en tot wijziging van de begrooting 1931. Mededeeling dat vanwege de regeering een subsidie van 65 pet. is toegekend in de kosten van steunverlee- ning. voor werklooze arbeiders. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verslag. Ingekomen is het verslag der vergadering van de commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst met de begrooting van den dienst voor het jaar 1933. De heer Kooij zegt. dat het uit vorige vergaderingen genoegzaam bekend is, dat spreker zich steeds heeft uit gesproken voor verlaging van salarissen en loonen bij dezen dienst. Spijtig vindt spreker het, dat dit nu in de begrooting niet wordt aangetroffen. De hooge salarissen t.w. van directeur, adjunct-directeur en ambtenaar zijn iets verlaagd, maar de loonen der anderen zijn onver anderd gebleven. Nu ligt het wel niet aan de raden dei- aangesloten gemeenten om hier verandering in te bren gen, maar wanneer de begrooting wordt geaccepteerd dooi» den raad wordt verondersteld dat men accoord gaat met de begrooting. Daarom zou spreker gaarne mededeeling doen, dat hij er absoluut niet mede accoord kan gaan. Naar zijn meening moesten èn de salarissen èn de loonen met een zeker percentage worden ver laagd. De heer Olie is 't met de redeneering van den heer Kooij eens. Deze spreker meent, dat de heele dienst veel te hoog is opgezet. In enkele commissieleden heeft de heer Olie dan ook niet het minste vertrouwen, iets wat naar 't oordeel van spreker ook wel van andere zij den in de vergadering te Barsingerhorn is tot uiting ge komen. Voortgaande wilde de heer Olie er nog op wij zen. dat juist 't z.g. klein goed veel geld kost. Dit moet naar Schagen worden vervoerd, waarvoor transportkos ten komen. Is 't vraagt spreker niet mogelijk om, in- plaats van dit klein goed naar Schagen te zenden, dit ter plaatse te verwerken of te doen verdwijnen? Een ernstig onderzoek in dezen komt den heer Olie ge- wensoht voor .Spr. stelt tenslotte voor de begrooting te rug te zenden. Voorzitter merkt op dat terugzenden niet mogelijk is. De heer Borst zegt dat 't verschil in salarissen van den directeur (f2300) en den adjunct (f600) wel zeer in 't oog loopend is, terwijl genoemde functionarissen vrij wel evenveel werk verrichten. Ook de post loonen voor los personeel wekt spreker's bevreemding op. Voorzitter deelt dan 't volgende mede: Ik ben zelf lid van de commissie van den Vleeschkeuringsdienst en kan dan ook mededeelen dat over de vaststelling der salarissen en loonen lang en ernstig is gesproken. Ten slotte werd besloten om op de hoogere salarissen 8 pet. te korten. Om aan de loonen van "t personeel te tornen, daar werd niets voor gevoeld. Naai- 't oordeel der di rectie mochten de loonen. gezien de prestaties, niet worden verlaagd. Er wordt door hetpersoneel veel en goed werk verricht. Op dat advies ben ook ik, aldus voorzitter, meegegaan en werd de begrooting goedge keurd. Waar de heer Olie sprak over klein goed, geeft de Voorzitter de volgende uiteenzetting: Inderdaad kost dat z-g. klein goed veel aan den dienst, 't Is weinig ge schikte grondstof. Al brengt 't ophalen dan ook meer na- dan voordeelen met zich mede. 't is nu eenmaal een taak van genoemden dienst en moet dit ophalen door gaan. De crisis is aan een en ander bovendien niet vreemd. De meelprijs, die was gesteld op f 19—20 is mo menteel f 7.50; de vetprijs inplaats van f 30, zooals de dienst die had gedacht f 12.5014. Zooiets demonstreert de moeilijkheden wel voldoende. Daarom ook is per in woner aan de gemeente f 0.27 gevraagd. In normale tij den zal er van geld bijleggen geen sprake zijn. Wethouder Gaaijaard doet over dit punt ook nog een enkele mededeeling. De vei-wei-kingsinriohting, aldus spreker, is in hoofd zaak voor 't klein goed in 't leven geroepen. Wanneer we 't plaatselijk zouden houden, zou de boer dit klein goed naar de vernietigingsplaats moeten rijden. Nu is 't hem al zeer gemakkelijk gemaakt. Hij heeft slechts Schagen op te bellen en de auto haalt 't afgestorven dier weg. Nu blijkt 't eiken dag nog, dat in de vaart aan de Langereis kadavers ronddrijven. Wat zou er van terecht komen als de boeren met doode dieren moesten gaan rijden naar de vernietigingsplaats? De vaart zou al spoedig vol drijven, 't Is nu al een groot schandaal. Men klaagt er aan de Langereis erg over en spr. hoopt dat de personen die zoo laksch zijn nog eenB worden be trapt. De heer Kooij gelooft wel, dat de commissie 't onder werp „loonen" goed heeft besproken, maar hier dwingen de tijdsomstandigheden. Zoo komt er op de begrooting der gemeente een post voor van f 400 voor dezen dienst. Al twijfelt spr. geenszins aan de prestaties van het personeel, een verandering in salarissen en loonen vindt de heer Kooij zeCr normaal en voor de hand liggend. Voorzitter zegt, dat niet moet worden vergeten, dat 't een gezondheidsdienst is. Wat betreft 't werk van den directeur en den adjunct; spreker kan mededeelen dat de directeur degelijks aanwezig i3 en de volle verantwoor delijkheid draagt, terwijl de adjunct een deel der keu ringen verricht en bij afwezigheid van deri directeur dezen vervangt. Zeer zeker doet de directeur veel meer werk. Na deze besprekingen wordt de begrooting van den dienst voor het jaar 1933 aangenomen. Tegen radiostoringen. B. en W. dofn dan een voorstel tot het vaststellen eener verordening tot het tegengaan van radiostoringen door hoogfrequente uitstralingen. Allen zijn het er over eens, dat door bedoelde storingen de goede ontvangst heeft te lijden en zoo wordt met al- gemeene stemmen t voorstel van B. en W. aangenomen. Over heffing vergunningsrecht. Volgt vaststelling eener verordening, regelende het neffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein met invorderingsverordening. Deze verordening bevat de volgende vastlegging: voor elke f 50 f 5 heffing met een minimum van f 40. Met algemeene stemmen aangenomen. H«t verlofsrecht. Idem betreffende het verlofsrecht voor den verkoop van zwak alcoholischen drank in het klein, eveneens met invorderingsverordening. Deze wordt bepaald op f 25 voor elke zaak. Aldus wordt beslóten. Voortgezet Onderwijs. Gedaan wordt een voorstel tot het opnieuw doen ge ven van voortgezet onderwijs evenals vorige jaren. De voorwaarden nader te regelen. Wordt door den raad goedgevonden. De gemaenterekeaiing 1931. Vervolgens komt aan de orde de voorloopige vaststel ling der gemeenterekening over 1931 met een totaal aan gewone inkomsten van f 78084.20 en gewone uitgaven van f 78771.23. na deelig saldo f 687.03 en kapitaals- ontvangsten van f38822.79 en kapitaalsuitgaven van f 75482.54, nadeelig saldo f 36659.75 en van de rekening van het gemeenschappelijke gasbedrijf met Winkel op de navolgende cjjfers: baten en lasten f 53331.48, waaron der een uitkeering van de gemeenten wegens dekking van het verlies groot f 2788.30 en kapitaalsontvangsten en -uitgaven tot een bedrag van f 24667.02. De gemeenterekenfng wordt overeenkomstig het voorstel voorloopig vastgesteld. De begrootkig over 1932. B. en W. stellen voor tot wijziging begrooting 1932 met intrekking van het in de vorige vergadering geno men besluit Enkele posten maken wijziging noodzake lijk. Wordt goedgevonden. Een geldleening. Vervolgens komt ter tafel een voorstel om het besluit tot het aangaan van de geldleening van f 4200 voor de financiering der tuinderscredieten in te trekken en op nieuw tot een dergelyke geldleening te besluiten en wel tot een bedrag van ten hoogste f 3800 tegen een rente van ten hoogste 5Vi voor een tijd van 20 jaar, af te lossen in tenminste 15 jaren, te beginnen na de eerste 5 jaren met dien verstande, dat ook gedurende die eerste 5 Jaren wordt afgelost naarmate er bedragen van de tuinders worden terugontvangen. Aldus besluit de raad. Begrooting Langereizer school. Volgt de vastelling der begrooting voor de gemeen schappelijke school aan de Langereis voor 1933. Deze begrooting wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld met algemeene stemmen. Aanbieding der begrooting 1933. De begrooting der gemeent voor het dienstjaar 1933 wordt aangeboden. De gewone dienst gesteld op f 89765.39. De kapitaals- dienst op f 98150. De begrooting wordt aldus voorloopig geaccepteerd. Belas t in gv«rhooging. Aan de orde komt de vaststeling en wijziging belas- tirigverordeningen. B. en W. stellen voor: a. 20 opc. op de hoofdsom der grondbelasting ongebouwd; b. 100 opcenten op de hoofd som der personeele belasting (was 80); c. 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting (was 80). Hiertoe diene navolgende toelichting: Wegens hoogere uitgaven de aflossing kasgeldleening van het Rijk, werkloozensteun) moet voorzien worden in een bedrag van ongeveer f 3300. Er staat hiertoe geen andere weg open dan bet nieuw instellen van de opcenten op de grondbelasting ongebouwd (opbrengst f 1140) en het verhoogen van de opcenten op de perso neele belasting (meerdere opbrengst f 1200) en van' die op de gemeentefondsbelasting (meerdere opbrengst voor 1933 f 960). d. wijziging van het tarief der personeele belasting in deze voege, dat de belasting voor biljarten in koffie huizen inplaats van op f 20 wordt bepaald op f 10 voor ieder biljart. De caféhouders hebben verzocht om verlaging van deze belasting, wijl deze verhoogd met de opcenten ne vens het verhoogde vergunningsrecht en het nieuw in gestelde verlofsrecht te zwaar op hun bedrijf drukt. B. en W. hebben daaraan willen tegemoetkomen. Wat beterft de biljarten wordt aldus besloten. Voorz. zegtd an. dat verbooging der belastingen nood zakelijk is om de begrooting sluitend te maken. De heer Olie kan zich er. voor zoover 't betreft 't on der c en d genoemde mee vereenigen, maar ls 't met de onder a en b genoemde niet eens. Spreker noemt dit 't uitmergelsysteem en hoopt, dat er straks op de begrooting zooveel kan worden bezui nigd. dat deze belastingverhoogingen niet meer noodig zijn. Op deze manier wordt den menschen 't vel over de ooren gehaald. De verantwoordelijkheid kan en wil de. heer Olie er niet van dragen, De huurgelden komen niet binnen en nu zouden die toch al zoo gedupeerde menschen nog zwaarder worden belast. Voorzitter merkt op, dat ook het college van B. en W. ongaarne tot belastingverhooging overgaat, maar de begrooting zal toch moeten sluiten. Ook spreker hoopt dat op de aanstaande begrooting kan worden be zuinigd. Dit zal dan natuurlijk met belde handen worden aangegrepen. Als U, aldus Voorzitter tot den heer Olie, met één punt accoord gaat. gaat U met al les accoord, want 't een zit aan 't ander vast. De heer Olie: Dan accepteer ik niets! Ik wil eerst de begrooting afwachten. Voorzitter: B. en W. zagen geen anderen weg. Blijkt 't later dat die wel is te vinden, dan is dat toch nog altijd mogelijk. Daarom adviseer ik. dit voorstel nu te aanvaarden. Daarna komt dit punt in stemming en het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Tegen de heer Olie. De andere raadsleden zeggen nog ook onder protest voor te stemmen, maar momentee' staat geen andere weg open. Belasting op paarden en auto's. Vervolgens wordt voorgesteld voor paarden, in ge mengd gebruik, het tarief te verlagen van f 10 op f 6 en voor motorrijtuigen, motorrijwielen inbegrepen, hpt tarief te verhoogen van f 3 op f 4 voor elke f 100 wairde met een minimum van f 6. Voorts om deze belasting voor verhuurautos te ver minderen met M en om op het tarief voor dezen grondslag geen verminderingen toe te passen. Allen kunnen zich met dit voorstel.direct vereenigen en wordt aldus vastgesteld. Daarna volgt de Rondvraag. De heer Olie zou gaarne zien. dat de lantaarns bij Teriliek 's avonds branden. Voorzitter zegt dit toe. Dan vraagt de heer Olie of 't maken van vuurtjes in de avonduren wel geoorloofd ls. Men vraagt zich wel eens af „brandt d?T nu een boerderij?' en dan is 't een ..stookie" van de jongens. Hierop antwoordt voorzitter, dat V. uur na zonson dergang geen vuurtjes mogen worden gestookt. Dan wil de heer Olie nog gaarne weten hoe 't staat met de verhuring van de plaats van 't Armenhuis en met de landverhuring. Hierover komen, zegt Voorzit ter nadere voorstellen. De heer Bórst vraagt over de steunregeling eenige In lichtingen. Spreker zou gaarne weten of deze zoo gehand haafd blijft, of dat de gemeente Iets hooger mag gaan. Acht gulden steun is onvoldoende. Menigeen moet daarvan nog contributie betalen van dokters- en (of) ziekenhuisfonds. Voorzitter zegt, dat 't hem genoegen doet, dat de heer Borst dit punt ter sprake brengt. Een andere regeling mag niet worden getroffen. Het rijk geeft 65 pet. ver goeding en kan dan ook eischen stellen. De bepaling voor de gemeenten die rijkssteun genieten luidt: „Er mag geen enkele verhooging worden gegeven, ook niet door het Armbestuur. Ook het college van B. en W. heeft begrepen dat 't op den duur met dit bedrag niet zal gaan. Daarom raadt voorzitter aan inplaats van 5 cent per inwoner 10 cents aan 't Hoofdcrisiscomité te geven. Dit doet er dan ook weer evenzooveel malen 10 cent bij. 't Is een ver sterking van 't Crisiscomité, waarvan de gemeenten steun zullen ondervinden. Hiermee gaat de heele raad accoord. Voortgaande, zegt voorzitter, dat hij hoopt, dat de gansche bevolking van Nieuwe Niedorp dit zal begrijpen cn waardeering zal toonen voor 't moeilijke werk wat het crisiscomité verricht. Als cr weer eens een beroep op de inwoners zal worden gedaan, dan hoopt voorzitter, dat dit niet tevergeefsch zal wezen, maar dat krachtig gesteund zal worden. Wat betreft de steunregeling van f 8 zegt voorzitter, dat met de andere Noordhollandsche gemeenten in West Friesland moest worden samengewerkt om aan het ryk duidelijk te maken, dat 't verschil in steun tus- schen de stadsarbeiders en die van 't land veel te groot is. Eenig verschil is billijk, want de huishuren in de steden zijn ook veel hooger. De heer Olie merkt op, de steunregeling dus wel nood gedwongen te moeten aanvaarden. Productief werk zou een uitkomst zijn. Maar dan moeten de menschen ook eens niet zulke hooge eischen stellen. Voorzitter zegt. dat productief werk den menschen nog nooit is aangeboden, en dat er in deze gemeente geen werkverschaffing is. omdat er tot nog toe haast geen werkloozen waren. De laatste 2 weken is dit echter sterk toegenomen. Naar een werkobject kan nu dus worden uitgezien en dan kan steun van het rijk worden aange vraagd. Nadere voorstellen hieromtrent zullen dan ook wel volgen. De heer Gaaijaard spreekt er zijn verwondering en af keuring over uit dat nog maar steeds niet wordt begon nen met de lcanallsatiewerken en het wegennet. De gel den zijn er voor. maar de provincie vangt met de werk zaamheden niet aan. Van al deze werken wordt nooit meer iets vernomen. Spr. zou nu gaarne willen, dat de besturen van alle betrokken gemeenten gezamenlijk een verzoek richten, tot de provincie om 't werk ten spoe digste aan te vangen, "t Is nu den tijd om te beginnen. Bovendien zouden de werkloozen aan den arbeid kunnen Steunregelingen waren dan niet meer noodig en er zou een eind komen aan dat ontoereikende loontje. De ar beidende klasse zou er bij gebaat zijn cn de kanalen, die de provincie toch eerst zoo dringend noodig vond, zouden er eindelijk komen. Zoo wordt de heele zaak op de lange baan geschoven. Voorts wil spr. in samenwerking met de andere ge meenten een adres richten tot het rijk, waaruit overdui delijk zal blijken, dat de thans geldende steunregeling voor 't platteland absoluut onvoldoende is. Voorzitter, den heer Gaaijaard antwoordend, vindt 't ook zeer vreemd dat met de groote werken niet wordt aangevangen. Werk ïs nu noodig, meer dan ooit. Woens dag a.s. aldus spr., Is er vergadering van Burgemeesters en Secrearissen te Schagen, en daar zal dit punt zeker ter sprake worden gebracht. De heer Jong vraagt of bij wijze van werkverschaffing de sloot bij het huis van den dokter, die zeer vuil ls, niet kan worden opgeknapt. Voorzitter deelt mede dat dit particulier eigendom is en dat de gemeente er dus niets in heeft te zeggen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter om l^ilf een de vergadering. Nieuwe Niedorp, 21 Sept. 1932. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw blad. Aan „Kón abonné Als ge weer een ingezonden stuk in de Schager Courant zet, onderteeken dat dan met uw naam. Wees niet laf, schrijf niet anoniem. I' schrijft: Uit het onderzoek, dat ik ingesteld heb, is me gebleken, dat het op pure fantasie berust, dat de georganiseerde tuinbouwers een boycot zouden uitspreken over den opvolger van een tuinbouwer, die voor schuld wordt verkocht. Deze zaak is in onze tuinbouwverccniging genoeg zaam besproken en onze houding dienaangaande be paald. Waar is de fantasie? ?»fisschien aan uw kant? Verder schijnt u veel medelijden te hebben met den hypotheekhouder. Hel is de Nederlandsche Spaar kas, dus geen particulier. Trouwens, ons medelijden is aan den kant van Wit en niet voor de andere zijde, ten kwestie van opvatting. Dat we tot handtastelijkheden wilden overgaan, is beslist een leugen. Hadden wc dat gewild, dan was het gebeurd. Dat de bedoelde strijkgeldhaler nu niet bepaald minzaam werd toegesproken, spreekt van I zelf. Toch hebben zulke dingen hun nut, schrijft „een abonné". Ze doen zien, welke terreur we te wachten zijn van Zwagerman en c.s. Och, als we over terreur spreken, alweer een kwestie van opvat! Is het soms geen terreur, dat een man als Abr. Wit, die heeft geploeterd van den vroegen morgen tot den laten avond, wiens rug gekromd is en wiens handen vereeld zijn van het harde werken, dat die op z'n ouden dag van z'n bedrijf gejaagd wordt en dat hij dan ook te stempelen kan om z'n f8.50 we kelijks m ontvangst te nemen? Dit. miinheer de Redacteur, meende ik te moeten schrijven tegen den man, die onderteekend met „een abonnc". Mijn dank voor de plaatsing. P. ZWAGERMAN EEN DOORTASTEND MAN. Als oudste gemeenteraadslid is Joseph MacKee 'den oud-burgemeester James Walker aan wiens beleid en beheer vreemde smetten kleefden, opgevolgd. Tammany Hall, die Walker nog steeds de hand boven het hoofd houdt, had den eisch gesteld dat in Novem ber van dit jaar nieuwe verkiezingen voor het burge meesterschap van New York zouden worden gehouden, in verband met het voortijdig aftreden van Walker. In het gewone geval zouden de verkiezingen eerst volgend jaar November gehouden moeten worden, omdat dan de tweede ambtsperiode van vier jaar van den burge meester afgeloopen zou zijn. Op den eisch van Tammany Hall heeft het „Supreme Court" nu afwijzend beschikt en MacKee zal zijn zuiveringsactie voorloopig nog ruim een jaar kunnen voortzetten. En of de heer MacKee aan het zuiveren is! New York staat er versteld van, want reeds nu is duidelijk dat James Walker, wat er ook te zijnen voordeele gpzegd moge worden, in elk geval geen groot financier was. Onder zijn bestuur is er met geld ge smeten en dreef New York langzaam maar zeker naar den afgrond van het bankroet, zooals MacKee thans duidelijk aantoont. De uitspraak van het Supreme Court" deed dan ook de aandeelen van de stad New York op de beurs met een sprong ryzen. Over de bezuinigingen, die MacKee dadelijk heeft ingevoerd, is reeds het een en ander medegedeeld. B.v. hoe hij zelf met de „tube" naar zijn bureau rijdt en alle auto's voor ambtenaren afgeschaft zijn. Maar ook op zedelijk gebied zuivert de plaatsvervan gend burgemeester New York. Hij liet een razzia hou den onder de tallooze „speakeasics", waarvan de meesten nu verdwenen zijn; hij sloot ongunstig bekendstaande theaters, ontsloeg betaalde, maar niet werkende, ambte naren en personen, die zich aan corruptie schuldig maakten. Hij heeft een eind gemaakt aan de loterij automaten, waarvan er duizenden in Ne\y York zijn en waar vooral jongere Heden vaak de kar.s wagen om met eenige centen een dollar te „trekken". Alle auto maten zijn in beslag genomen en vernietigd. „De reiniging van dezen Augias-stal gaat langzaam maar zeker". Dat is de gedachte, die hoe langer ho» meer bij de NewYorksche bevolking veld wint. Alg. Hdbld. Syndicalisten contra communisten. Tijdens een vechtpartij tusschen syndicalisten en com munisten te Madrid, werden verscheiden schoten gewis seld. De politie moest tal van gewonden wegdragen. Bij een vechtpartij in de arbeiderswijk werd een per soon gedood en een ander ernstig gewond. Te Cordoba trachtte een groep stakers het bisschop pelijk paleis in brand te steken. EEN SALOMO S OORDEEL. Een man uit Whitechapel stond terecht omdat hij in gebreke was maandelïjksche afbetalingen ten bedrage van 5 shilling te voldoen. Rechter Cluer. voor wien de zaak diende, zei: „Je moet meer verdaan hebben aan tabak in een maand", waarop de schuldenaar verzekerde niet te rooken. Goed, zei de rechter tot den schuldeische* bied hem een sigaar aan. Als hij die oprookt zonder mis selijk te worden, zal ik aannemen, dat hij onwaarheid heeft gesproken. De schuldeischer haalde dadelijk zijn sigarenkoker voor den dag, maar de schuldenaar wa? hem voor met de belofte, dat hij voortaan stipt zou be talen. SPAREN VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN TE BERLIJN. In verschillende plaatsen in Duitschland wordt door de Stedelijke Spaarbanken propaganda gemaakt voor het deelnemen aan een spaarfonds voor het bezoeken van de Olympische spelen te Berlijn ln 1936. Door een kleine, wekelijksche bijdrage kan men in vier jaar een bedrag besparen om de Olympische spelen ln 1936 te Berlijn te gaan bijwonen. Voor het groote Duitsche turnfeest. dat in 1933 te Stuttgart zal worden gehouden, heeft men reeds gerul- men tijd geleden een dergelijk spaarfonds gevormd. Blauw WitZ.F.C.; A.D.O.—Hermes; D.H.C. 't Gooi; V.S.V.H.B.S.: Feijenoord—R.C.H.; Haarlem D.F.C.; K.F.C.—West-Frisia; Xerxes—Stormvogels; Hilversum—Sparta; V.U.C.—Sparia. T.O.G.KInheimZ.V V.ZeeburgiaV-.V.AD.E.C„ W.F.C.Alcmaria: H.R.C.E D.O.; H.F.C- Bloemen- daal; Baarn—D.W.S.: Veiqx— AlphenB.F.C.—Hercu les: Sparlaan— A.F.C. MeervogelsHelder; O.S.V.—K.V V.; Ilollandia— D.W.V. Zilvermeeuwen—Beverwijk; VroneSchagen; Alk maar— D T S.: Uitgeest—Texel. Ë.VC.—Q.SC. Ajax 3H.R.C. 2; Alcmaria 2W.F.C. 2; West Fri sia 2—V.S.V. 2. Z.F.C. 3Hollandia 2; Alcmaria 3W F.C. 3; Q.S.C. 2O.S.V. 2; Melder 2Kennemers 2. WIJZIGINGEN N.H.V.B.-PROGRAMMA. 1B: Omgezet Alkm. Boys I—Bergen 1 Wordt niet te Alkmaar, maar tc Bergen gespeeld. 2D; Omgezet Vrone 2— D.T.S. 2 in D.T.S. 2—Vrone 2 wegens thuismatch van Vrone. (Welke wedstrijd: Vrone—Schagen intusschen wegens niet goedkeuring ioor den K N.V.B. van het Vrone-terrein niet door gaat.) 3li; Uitgesteld Helder 5—J.V.C 2. J V C. rnag voor loopig nog niet spelen voor den Bond, wegens nog niet in orde zijnde wedstrijdformulieren. 4G: Petten 2 -H.R.C. 6 wordt Petten 2—H.R.C. 7. H.R.C. 6 is overgegaan naar 3Ji ln plaats daarvan zijn ingedeeld in 4G H.R.C. 7 en H.R.C. 8. Adspiranten: Vrone aD.T.S. a veranderd in D.T.S. aVrone a. K.S.V. aAlcm. V e wordt K.S.V. a—Alcm. V. d. De wedstrijden Helder d—J.V.C a; Succes a H.R.C. c; Helder e—H R.C. e; D.E.S. aSparta b; U.S.V. a—H.K.C. f. Voor den wedstrijd tegen Bristol Rovers. De Keuze-commissie van den Koninklijken Neder- 1-ndsóhen Voetbalbond, heeft het voorloopig Neder- 1-Liidschsche elftal samengesteld, dat op Woensdagmid dag 5 October a.s. te Rotterdam zal spelen tegen Bris tol Rovers. Dc samenstelling luidt als volgt: j>oel: Van der Meulen (H.F.C.)achter: Weber (A.D.O.) en Van Run (P.S.V.); midden: J. Paauwe, B. Paauwe, Van Heel, (alle 3 Feijenoord): voor: Nagels (Enschede), Monsema (Velocitas, Gron.). Lagendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.). van Nellen (D.H.C.) Onze Sportredacteur teekent bij de samenstelling van het voorloopig Ned. Elftal aan. Het besluit van de Keuze-commissie werd algemeen nog niet verwacht. Veeleer dacht men dat de commis sie eerst na de wedstrijden van Zondag a.s„ de tweede competitiedag, tot samenstelling zou overgaan van het voorloopige Ned. Elftal, dat Woensdagmiddag 5 Octo ber tegen Bristol Rovers speelt te Rotterdam. De achterhoede behoeft vooralsnog geen wijziging. In de huidige samenstelling is zij op haar sterkst. Hopelijk blijft Van der Meulen beschikbaar. Of Van der Malen momenteel nog in grootschen vorm is, is uit zijn schaar- 3che verrichtingen in het pas aangevangen seizoen nog niet op te maken. In de halflinie treffen we de twee oude kanthalves ian. de oudste Pauwe en van Heel. Bas Pauwe staat r nu tusschen als spil. Moge hij nu eens een overtul- .end bewijs geven van zijn recht op deze plaats, tomeer 'aar Anderiessen in den laatsten wedstrijd van Ajax neel zwak speelde. In de voorhoede vervangt de rappe Nagels van En schedé den kleinen Wels. Mol -wordt weer geprobeerd op de linksbinnenplaats. Al# Jaap zijn kans wenscht te grijpen, dan moet hij het nu doen. Over Adam vernamen we nog niets. Is men inderdaad van plan Wels te laten schieten dan is Adam de ware redding voor de rechtsbuitenplaats.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6