RENTENIERSWONING. Vriendelijk Tehuis Uit onze omgeving. Marktberichten. Advertentiën. De wervelstorm in P o r t o r i c o. Tot nu toe 50 dooden en honderden gewonden. Uit San Juan de Portorico wordt gemeld, dat aldaar in den nacht op Dinsdag en Dinsdagochtend door een wervelstorm aanzienlijke materieele schade is veroor zaakt. Honderden huizen zijn verwoest, terwijl eenige plantages ernstig werden geteisterd. Alle bovengrond- sche leidingen telefoon, telegraaf en verlichting zijn gestoord. De verwoestingen zijn nog grooter dan het jaar 1928. Berichten omtrent den werveLstormcataatrophe Portorico komen slechts langzaam binnen. Tot nu is vastgesteld, dat vijftig personen om het leven zijn gekomen, terwijl honderden gewond zijn. Duizenden personen zijn dakloos. Gevreesd wordt, dat de dorpen in het binnenland geheel verwoest zijn. Het Roode Kruis helpt zooveel mogelijk. De wervelstorm is in westelijke richting naar San Domingo verder getrokken. Vliegtuig verongelukt Tw«e man gedood. Rome, 27 September. Een watervliegtuig, dat den dienst onderhoudt tusschen Venetië en Triëst, moest wegens onweer in de nabijheid van Grado een noodlan ding maken. Het toestel stootte tegen een dam en sloeg over den kop. Twee personen werden gedood, terwijl twee anderen ernstig gewond werden. Twee inzittenden bekwamen lichte verwondingen. VLIEGTUIG GEVALLEN. De bestuurder gedood. Uit Londen wordt gemeld: Bij een oefening ter hoogte van Holbeach (Lincoln- shire) is een met bommen geladen toestel in de lucht in brand geraakt. Het toestel viel en de bom men ontploften. Do bestuurder is gedood. BOLIVIA en PARAGUAY. Eindelijk vrede? Uit La Paz komen de berichten, meldende, dat Bo livia den door do neutralen voorgestel den wapenstil stand thans aanvaard. AUTO-ONGEVAL. Vier gewonden. KOBLENZ. 27 September. Tussohen Koblenz en Mayen is een personenauto op een spoorwegovergang In botsing gekomen met een trein, die in de richting van eerstgenoemde stad reed. Vier personen werden ernstig gewond. De auto werd versplinterd. Hulp in natura aan werkloozen. Commissie van onderzoek. De minister van binnenlandsche zaken heeft thans ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedra gen, na te gaan, en der regeering van voorlichting te dienen over, de vraag, of niet, gelet op de moeilijke tijdsomstandigheden, het tijdstip is aangebroken, dat, teneinde tot een meer doeltreffende besteding van de overheidsgelden te komen, de hulp, welke aan wekk- loozen wordt verleend, geheel of ten deele in natura zal dienen te worden verstrekt. Tot lid en voorzitter dezer commissie is benoemd J. M. J. H. Lambooy, burgemeester der gemeente Hil versum en o.m. Jac. Groen Azn., voorzitter van den Tuindersvakbond, vertegenwoordiger der drie land bouworganisaties te Zuidscharwoude en F. V. Val- star, Voorzitter van het Centraal Bureau voor de Vei lingen in Nederland. Verduistering van een partij diamant. Diamanthandelaar aangehouden. Uit Amsterdam, 27 September: Op verzoek van de Belgische justitie is heden hier ter stede door do justitie een huiszoeking gedaan bij den diamanthandelaar W. op het Frederiksplein. De Belgische justitie heeft het vermoeden, dat door dezen diamanthandelaar een partij diamant aan een faillissement te Antwerpen zou zijn onttrokken. Het onderzoek moet weinig resultaat hebben opge leverd, maar men heeft den heer W. voorloopig over gebracht naar het Huis van Bewaring. Vrijz.-Democratisc.he Bond. De a.s. Tweed Kamerverkiezingen. Het advies van den partijraad betreffende de candidatenlijsten. In de Zondag gehouden vergadering van den Par tijraad van den Vrijzinnig-Democratischen Bond is besloten aan de algemeene vergadering voor te stel len. den leden bij het referendum over de samenstel ling van de candidatenlijsten voor de as. Tweede Kamerverkiezingen te adviseeren de eerste acht plaatsen op alle lijsten te doen innemen door de vol gende personen: 1. mr. H. P. Marchant, Den Haag: 2. mr. P. J. Oud, Den Haag; 3. T. E. H. Ebels, Nieuw Beerta; 4. mevr mr. 13. Bakker-Nort, Den Haag; 5. Th. M. Ketelaar, Amsterdam; 6. mr. A. M Joekes, Den Haag; 7. Jan Schilthuis, Rotterdam; 8. D. Kooiman, Purmerend. De plaatsen 9 tot en met 20 zullen worden worden ingenomen door de volgende personen en wel in de aangegeven groepen: Groep III Noord-Holland en Utrecht: 9. M. M Co- hen. Amsterdam; 10. mr. L. G. v. Dam, Haarlem; 11. L. Willcmsen, Utrecht; 12. dr. A. v. Raalte. Amster dam; 13. K. D. Steijn, Beverwijk; 14. J. v. d. Brink, Baarn; 15. P. v. Mever, Koog a. d Zaan; 16 W v' Diesen, Amstelveen; 17. W. K. D. Lustig, Utrecht;' IS. mr. Ada Goudsrait, Amsterdam: 19. P. Kostelijk zn., Heerhugowaard; 20. Ant. Hofkamp, Amersfoort. Grootsch plan voor werkverschaffing. Er wordt een ïneer gjgTarer. Huizen (N.H.), 27 September. De gemeenteraad van Huizen heeft besloten om het terrein van 40.000 M2. bij de Sij^jesberg aan te koopen voor f 100.000. Er zal een meer worden gegraven van dertig Meter diep te. 75 a 100 werkloozen zullen er 3% jaar werk hebben met het uitgraven van zand. Voor dit zand zijn reeds gegadigden gevonden. Aan loonen zal f 130.0000 worden .aald, volgens de Rijksregeling. Langs het meer zul- ^ntsoenen worden aangelegd. "_rk Zfd worden uitgevoerd onder toezicht van •'"'sche Heidemaatschappij, Voor den Krijgsraad. Marechaussee wegens dood door schuld tot 3 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Uit Den Bosch, 27 September: Voor den Krijgsraad stond heden terecht, de 41-ja rige marechaussee L. S(oentjesj van de Ile Divisie der Kon. Marechaussee, Brigade Sittard, ter zake dat hij op 15 Mei een persoon te Obbicht, welke zonder licht op een fiets reed en die nadat beklaagde hem had gesommeerd om halt te houden, doorgereden was, door een revolverschot doodelijlc getroffen had. De aud. mil. eischte wegens dood door schuld drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Bergmann pleit te vrijspraak, subs. lichtere straf. De Krijgsraad veroordeelde verdachte conform den eisch. Tegen dit vonnis is door beklaagde hooger be roep aangeteekend. Zus Braun zwemster af? Een Amerikaansch advies. Naar te Rotterdam ontvangen berichten luiden, zal mevr. PhilipsenBraun de zwemsport vaarwel moe ten zeggen. De Amerikaansche doctoren, die mevr. Philipsen— Braun te Los Angeles hebben behandeld, hebben haar afgeraden ooit weer in wedstrijden uit te komen. Het staat nog te bezien of de zwemster ooit weer zal mo gen zwemmen zelfs. Zoo deze berichten op waarheid berusten, lijdt onze Nederlandsche sportwereld daardoor een haast on herstelbaar verlies. Werkloozen in verzet. Te Beverwijk. De bij de gemeentelijke werkverschaffing te Be verwijk te werk gestelde arbeiders, hebben het werk neergelegd. De oorzaak van het conflict is gelegen in het feit, dat ook ervaren grondwerkers het door den minister op 38 ets. bepaalde uurloon in z.g.n. „stuk werk" niet konden bereiken. Van de 45 arbeiders ble ven slechts zes man aan het werk. Alvorens den arbeid te hervatten, verlangen de stakers herziening van de arbeidsvoorwaarden. ALS DE ZUIDWESTERS KOMEN. Onze helden ter zee. De Noord- en Zuidhollandsche Redding-Maatschap pij heeft, naar wij vernemen, het besluit genomen, de te Oostmahorn gestationneerde motorreddingboot „Insulinde" uit te rusten met een complete zend- en ontvang-installatie voor radio-telefonie. Twee verkeersongevallen. Op den Amsterdamschen straatweg te Arnhem. Uit Arnhem, 27 September: Op den Amsterdamschen straatweg bij Arnhem zijn hedenavond een tweetal verkeersongevallen gebeurd. Omstreeks zes uur reed de landbouwer Gerritsen uit Arnhem op zijn, met een hit bespannen, boeren wagen het land af en den straatweg Juist passeer de een auto, bestuurd door den heer H. uit Scheve ningen, die de boerenkar blijkbaar niet meer ontwij ken kon en er tegenop reed. Gerritsen viel van den wagen en werd met een Jichte hersenschudding opge nomen. De man werd naar het gemeente-ziekenhuis te Arnhem overgebracht en daar ter verpleging opge nomen. Het paard, dat eveneens werd aangereden, was op slag dood. De boerenwagen werd ernstig be schadigd. De auto van den heer H. geraakte door de aanrijding aan de andere zijde van den weg in een greppel en moest weggesleept worden. De heer H. zelf bekwam geen letsel. Omstreeks zeven uur reed op denzelfden straat weg, ter hoogte van de uitspanning „Planken Wam buis", de muziekdirecteur H. Franzen uit Arnhem op zijn motorfiets, in de richting Ede. Op een gegeven oogenblik verloor de man zijn hoofddeksel. Toen hij dit wilde grijpen, raakte hij het beheer over zijn stuur kwijt, met het gevolg, da! het motorrijwiel tegen een boom opbotste. Met een been fractuur is de heer F. naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Noodlanding van leerling-vlieger. Het toestel gehavend, de vlieger ongedeerd. Uit Rotterdam, 27 September: Vanmiddag is op het vliegveld Waalhaven de leer ling-vlieger J. H. Muntinga, met een Pandervliegtuig van de Nationale Luchtvaartschool opgestegen, om de laatste vlucht voor zijn brevet te maken. Hieibij sloeg de motor plotseling af, toen het toestel re.ds voorbij het terrein was. Er moest dus een noodlanding wor den gemaakt en daarvoor zocht de vlieger een ter- reintje uit, vlak bij den Reedijk gelegen. Bij het neerkomen raakte de linkervleugel de takken van een wilgeboom. Het toestel maakte hierdoor een zwaai en kwam met den neus in een anderen wilgenboom terecht. De boom knapte af en hierdoor kwam het toestel tegen den grond te vallen. De leerling-vlieger bleek er zonder letsel te zijn af gekomen. Van het toestel is alleen de linkervleugel ernstig gehavend. Het is ter plaatse gedemonteerd. Gandhi 63 jaar. Hij wordt met veel zorg verpleegd. Uit Bombay, 27 September (V.D.): Mahatma Gandhi heeft Dinsdag zijn 63sten verjaar dag gevierd. Te Bombay heeft in verband met Gandhi's verjaardag heden bijna geen handelsverkeer plaats gehad. Dinsdagochtend heeft Gandhi slechts een glas vruchtensap gebruikt. Hij wordt met veel zorg verpleegd. Dinsdagochtend hebben honderden aanhangers van den Mahatma zich voor de gevangenispoort verza meld. Zij brachten groote hoeveelheden vruchten en bloemen mede. eVrscheïdene paraia's hebben hem een bezoek gebracht. Op de binnenplaats van de gevan genis hebben zij tijdens het gebed geknield. Er is een verklaring gepubliceerd, waarin Gandhi de Engelsche regeering zijn dank betuigt voor de spoedige goedkeuring van het verdrag tusschen de Hindoes en de Paria's. DOODELIJK ONGEVAL. Kind gedood. Uit Kaatsheuvel, 27 September: Hedenavond te ongeveer zes uur was de groen- tenhandelaar C. J. Verdooveren uit Eethen (Nrd.-Br.) in de Telefoonstraat met zijn groenten vrachtauto aan het venten. Terwijl hij een kooper aan het helpen was, ging het dochtertje van den heer C. Musters voor den wagen spelen. De groentenhandclaar, die het meisje niet bemerkte, zette enkele oogenblikken later de auto in beweging met het noodlottig gevolg, dat het kind werd aangereden. Het werd met inwen dige kneuzingen opgenomen en is enkele minuten na het ongeval overleden. CALIANTS00G Groote brand. Boerenwoning gaat in vlam op. Gisteravond omstreeks 8 uur werd ons dorp opge schrikt door de angstwekkende roep: Brand! Het bleek dat in de boerenwoning, bewoond door den heer G. ten Boekei en gezin, in 't geheel 5 personen, brand was uit gebroken. Er stond een vrij scherpe N.-W. wind, die het vuur geducht aanwakkerde, zoodat de brandmeester, de heer A. Vader, het 't best achtte om de, aan den overkant van den weg gelegen woning van den heer Kakebeeke, nat te houden, te meer daar groote vonken uitsloegen, die voor de verderop gelegen kippenhokken een groot gevaar opleverden. Aan het eigenlijke blusschen viel thans niet te den ken, de vlammen sloegen reeds door het dak en vonden een gretig voedsel in den voorraad hooi, ongeveer tien wagens, die in t' vierkant was opgeborgen.. Spoedig viel een van de zijmuren in en nu blies de wind met volle kracht in de vuurhaard. Inmiddels had zioh een groot aantal nieuwsgierigen verzameld om het fantastisch schouwspel der vlammen gade te slaan. Buiten verwachting viel daarna ook een stuk uit den voormuur, zoodat het vuur nog steeds gevaar voor het tegenoverliggende perceel opleverde. Gelukkig dat de wind niet krachtiger was, en schuin op bedoeld huis stond, anders was de brand hierop zeker overgeslagen. Nu is het gelukt het te behouden, zelfs heeft het geen waterschade bekomen. De boerenwoning echter was spoedig op het vierkant, met hooi, en de schoorsteen na, uitgebrand. Begrijpelijkerwijs eisohte het hooi verder toezicht ge durende den nacht en om twaalf uur, dus 4 uur later, brandde dit nog lustig. Omtrent de oorzaak tast men in het duister; hoolbroei is niet uitgesloten. De heer Ten Boekei had zijn huis en inboedel matig verzekerd. Onder de aanwezigen merkten we tevens den burge meester, Mr. Breebaart op en Wethouder Kooger. Z IJ P E PETTEN. Met ingang van 1 October is benoemd tot Station houdster Mej. T. Timmermanv. d. Vlies. WINKET Voor deelname aan het onderwijs voor schoolvrije jeugd, hebben zich aangemeld te Winkel 13 en te Lut jewinkel 11 leerlingen. Aan beide scholen zal een cur sus worden gegeven. Met het onderwijs is belast, voor Winkel de heeren H. Wolthuis en J. Slooten en te Lutjewinkel mej. T. de Geus en de heer B. Schouws tra. Door Burgemeester en Wethouders is goedkeuring verleend aan een bouwplan van W. van der Loo, tot het bouwen van een loods. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. De uitslag van den in de kolfbaan van den heer C. Vis alhier gehouden driedaagschen kolfwedstrijd was als volgt: Eerste klasse: le prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude, 237 punten; 2e prijs P. Gelder, Oudkarspel, 219 punten; 3e prijs A. Berkhout, Zuidscharwoude, 188 punten. Tweede klasse: le prijs P. Goet, Zuidscharwoude, 213 punten; 2e prijs P. Langedijk, Zuidscharwoude, 201 punten; 3e prijs C. Vlug, Oudkarspel, 198 ounten. Berieprijs P. Langedijk Cz.. Oudkarspel, 54 punten. Derde klasse: le prijs L. Stokman, Oudkarspel, 209 punten; 2e prijs S. Ton, Oudkarspel, 182 punten; 3e prijs K. Ruiter, Oudkarspel 174 punten Serieprys W. Kuin, Noordscharwoude, 50 punten. Kermis Noordeinde. De kermis aan de „Luizeknip" is weer voorbij en in goede orde verloopen. De drukte, welke steeds op deze laatste der Langendijker kermissen heerscht, was dit jaar niet zoo groot als anders. Het slechte weer van Zondag zal hieraan ook wel schuld heb ben. Van een gezellige drukte op straat viel niets te bemerken. In „De Olifant" was Zondagavond nogal tamelijk volk, doch in de andere zaak van den heer De Hart was het stil. Alleen de Centraal Bioscoop had Zon dag een uitverkocht huis. 's Maandagsmiddags werden in het lokaal van „De Olifant" kinderspelen gehouden en was de uitslag als volgt: Bal op bordje voor meisjes: le prijs M. Biersteker; 2e prijs Annie Roos; 3e prijs Anna Kramer. Kurkslaan voor Meisjes: le prijs Jannie Kalver- dijk; 2e prijs Lina Rood; 3e prijs Joh. de Hart. Zakloopen voor jongens: le prijs L. Kalverdijk; 2e prijs Ant. Roos; 3e prijs Piet Rezelman. Hardloopen met hindernissen voor jongens: le prijs G. Swager; 2e prijs G. Kramer; 3e prijs T. Danklof. 's Avonds was er op de kermis zeer weinig te be leven. Op straat was bijna niemand, „De Olifant" was half bezet en „De Roode Leuew" had niet veel pu bliek. Ook nu was de bioscoop weer geheel bezet, zoodat zelfs menschen in de paden stonden. Dinsdagmiddag was het ook weer zeer stil. Alleen in „De Olifant" werd gedanst, 's Avonds kwam er weer een beetje meer leven in de brouwerij, doch het was nog lang niet zooals anders. Wij waren in de gelegenheid het programma wat door de Centraal Bioscoop werd gedraaid, te zien en kunnen direct zeggen, dat de keuze der directie, wel ke was gevallen op „Bet, de Koningin der Jordaan", met Adriënne Solser in de hoofrol, zeer gelukkig is geweest en men heeft dan ook een geweldig succes gehad. Zondag en Maandag had men steeds een uit verkochte zaal. Dinsdag was het echter iets minder, wat ook eigenlijk geen wonder kan worden genoemd. Het valt niet mee om in zoo'n kleine plaats als hier vijf maal een geheel bezette zaal te krijgen. De film, die door Adriënne Solser zelf in het Jor- daansch werd geëxpliceerd, gaf een duidelijk beeld van het leven in den Jordaan. Het werkelijke leven van den Jordaner, hoe men feest viert, en hoe men uitgaat met pak en zak. Vooral het Scheveningsche reisje van Tante Bet en haar man en de belevenissen in het hotel, aan het strand en op zee waren aller leukst. Het publiek heeft dan ook zeer genoten en was bijzonder tevreden. Hierdoor heeft de directie weer het bewijs gegeven, dat alles wordt gedaan om het publiek iets goeds aan te bieden. HAREN KARSPEL Onrechtmatig gekort bedrag. Vergadering van de afdeeling Dirkshorn van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers in het café van den heer D. Swager te Dirkshorn. De voorzitter, de heer Paarlberg, opent de vergade ring en had verwacht dat er meer leden aanwezig zou den zijn, daar er een nogal urgent punt op de agenda staat. Spr. heet ook hartelijk welkom de hoofdbe stuursleden Kaan en Hoogland en de gasten de Vries van St Pancras en G. LJff van Oudkarspel. Door den secretaris, den heer Schouten, werden heirna de notulen voorgelezen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna kwam het eenigste punt van de agenda ter sprake, n.1.: Bespreking ingehouden steun. Voorzitter leidt dit punt in en deelt mee dat bii d© laatste uitbetaling van het renteloos voorschot aan de tuinbouwers den dezen winter verstrekten steun werd afgehouden, wat natuurlijk nog al storm geoogst heefl Door den heer De Jong werd nu de geheele geschie denis gereleveerd. De Tuinbouwvereeniging Waarland en Omstreken had in Dec. jj. een adres ingediend bij den raad van Harenkarspel om een steunregeling voor de noodlijdende tuinders in het leven te roepen. Ter zelfder tijd was een gelijkluidend adres ingediend van een 20-tal tuinders van Dirkshorn. Beide adres sen werden behandeld in de raadsvergadering van 8 Januari j.1. Spr. was daar tegenwoordig met nog enke le tuinders. Door B. en W. werd toen aan den Raad voorgesteld om een bedrag van 3000 gulden te voteeren als steun voor de tuinders. De uitbetaling mocht zijn ten hoogste 9 gulden pei week en moest geschieden via het algemeen armbestuui daar de gemeente het anders niet kon doen, en deze steunuitkeering zou ophouden, zoodra het renteloos voorschot zou worden uitbetaald. Thans werd aan de tuinder» medegedeeld, door B. en W. bij het uitbetalen van het laatste renteloo- ze voorschot, dat de genoten steun nu werd afgehou den, omdat het was een voorschot op het rentelooze voorschot; iets wat de tuinders nooit van te voren was verteld en ook niet oficieel door den raad was besloten, waardoor nu groote beroering ontstond. De heer Kaan (H.B.) zegt, dat in zijn gemeente er niet aan gedacht wordt zoo te handelen, daar zoo iets nooit wettig kan zijn. De heer Hoogland (H.B. vindt het een immoreele daad als de gemeente zoo handelt, daar moet, volgens spr. sterk tegen geprotesteerd worden. Van alle aanwezigen, welke steun hadden genoten, was er niet één welke er mee bekend was dat het nu zou worden afgehouden. Men hoeft nu een obli gatie geteekend voor een bedrag wat nu op deze ma nier niet werd uitbetaald. Werd met algemeen stemmen besloten om 'n adres aan den raad te richten met verzoek het onrechtma tig ingehouden bedrag alsnog ten spoedigste uit te betalen. De heer Hoogland wekte de leden nog op om allen naar de radsvergadering te gaan, wat men ook alge meen noodig achtte. Rondvraag. De heer C. Noordstrand brengt het bestuur en in zonderheid den heer Schouten dank voor de vele moeite welke zij hebben gedaan cm executorialen ver koop van zijn inboedel te voorkomen. De heer De Vries (St. Pancras) deelt nog mee, dat alle moeite moet worden gedaan, dat de tuinders op hun bedrijf blijven, daar door de Commissie van Ad vies voorstellen zijn aanhangig gemaakt die voor 1933 eenige bedrijfszekerheid kunnen geven doch dat voor 1932 weinig goeds op het program staat. Nog enkele punten van huishoudelijken aard werden besproken, waarna voorzitter tot sluiting overgaat. Voorzitter bedankt de hoofdbestuursleden voor hun opkomst en wekt allen op om naar de e.v. raadsverga dering te gaan. HEERHUGOWAARD VEENHUTZEN. Wij vernemen, dat de Kerkeraad der Ned, Herv. Ge meente alhier besloten heeft, de pacht der landerijen, welke aan de Diaconie behooren, dit jaar aanmerkelijk te verlagen en te brengen op f 75 per H.A. BROEK OP LANGENDUK, 27 Sept. Aangevoerd: 21000 Kg. aardappelen: sohotsche muizen f 0.700.90. Duc of York f 0.600.80, drielingen f 1.10 —1.20, 42000 Kg. roode kool f 0.60—2.70. 37000 Kg. gele kool f 0.80—2.70, 100000 Kg. vr. witte f 0.60—1. 470 stuks bloemkool I f 5.40—11.30. II f 0.90—3.50. reus f 5.90—8.40, 18500 Kg. uien: gele nep f 6.206.90, gele drielingen f 2.402.80, gele uien f 3.203.60. 275 Kg. slaboonen f 2 —7, 1500 Kg. bieten f 1.70, 900 Kg. tomaten: A f 3.20— 4.60. B f 4.50, C f 2.10—2.20, 550 Kg. druiven: Alic f 30.90 —36.10, frankent f 20.90—35.30. NOORDSCHARWOUDE, 27 Sept Aangevoerd: 25800 Kg. aardappelen: groote schot f 0.80 1, sohotsche muizen f 0.90, drielingen f 0.701.50, du- ken f 0.600.70, eigenheimers f 0.901.10, bl. eigenhei mers f 1.40—1.70. bl. aardappelen f 1.40—1.50, 850 Kg. spercieboonen f 2—5.80, 18500 Kg. uien: gele nep f 6— 6.80, drielingen f 2.503, uien f 3.20—3.60. grove uien f 3—3.10, 3100 Kg. peen f 1.20—1.50, kl. peen f 0.60, 16800 Kg. roode kool f 0.60—2.20, 29400 Kg. gew. witte kool f 0.70—0.90, 9400 Kg. gele kool f 0.90—2.70. 44 stuks bloem kool f 4.90, 1200 Kg. roode en 800 Kg. gele kool onver koopbaar. WARMENHUIZEN. 27 Sept Aangevoerd: 12400 Kg. aardappelen: sohotsche muizen f 1, grove f 0.90—1, drielingen f 0.90—1.20, eigenheimers f 1.20—1.60, bl. aardappelen f 1.70—2.40. 6000 Kg. roode kool f 0.60—1.10. 200 Kg. slaiboonen f 5.30. 675 K.G. peen f 1.70, 24100 Kg. witte kool f 0.60—0.80, 3275 Kg. nap f 6.40—6.70. 6975 Kg. uien f 3.10—3.50, drielingen f 2.502.80, grove uien f 3.103.20. PURMEREND. 27 Sept Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 19 stapels fabriekskaas f 23, 14 stapels boeren kaas f 22 en 3 stapels goudsche kaas f 24, alles per 50 Kg. 1802 KG. boter f 1.35—1.50 per Kg. Vee. 754 runderen, w.o. 445 vette 66—72 cent per Kg.. 216 melk- en gelde koeien f 90—230, 93 stieren. Handel runderen stug; 32 paarden f 60—140, handel matig; 86 vette kalveren f 70—90, handel matig; 178 nuohtere kal veren slacht f 6—20, fok f 14—16, handel matig; 447 vette varkens voor de zouterij 30 cent per Kg., voor de slacht 2429 cent per K.G., handel matig; 89 magere varkens f 6—16, handel stug; 248 biggen f 5—8, handel matig; 778 schapen f 11—17, 874 lammeren f 8—13, 87 bokken kipeieren f 4.60—5.10, eendeieren f 2.70, piepkuikens 70 85 cent, 75 ganzen f 3.504.10. EIERVEILING PURMEREND. 27 Sept. Aanvoer: 7712 stuks kipeiern a f 4—4.80, 629 stuks kip eieren b f 2.20—2.90, 1249 stuks eendeieren a f 2.80. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G.A., PURMEREND, 27 Sept Aanvoer: 40.000 eendeieren f 2.75—2.90, N.H. bl. broed- eleren f 6.50—7.80, 50.000 kipeieren: 70—80 Kg. f 5.10— 5.50, 65—66 Kg. f 4.80—5, 63—64 Kg. f 4.60—4.80. 60—62 Kg. f 4.40—4.70, 5859 Kg. f 4.40—4.60, 56—57 Kg. f 4.30 —4.50, 53—55 Kg. f 4—4.30, 50-62 Kg. f 3.80—4, 45—49 Kg. f 2.703.80, oude koppen f 0.401.20, jonge hanen f 0.351.10, jonge woerden f 0.35040.. Zeer billijk te koop: net onderhouden vrijstaande Te bevragen bij H. DEKKER, Makelaar, Schagen. aangeboden te Alkmaar, op mooie stand, voor Dame of Heer, met vrije kamer. Brieven onder no. 333, Bureau van dit blad.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3