MOETEN ONZE NOORDHOLLANDSCHE GRASLAN DEN MET KALIZOUT WORDEN BEMEST re re c De dame' die zich Bancroft noemde Uit onze omgeving. WARE WOORDEN. Zoo ooit nauwkeurig moet worden overwogen, welke bedrijfsuitgaven nog winst kunnen geven, dan is thans daarvoor de tijd zeker gekomen. Aan de hand van gedurende de laatste jaren verkregen proef- velduitslagen wil ik daarom trachten een overzicht te geven van dc rentabiliteit eener kalibemesting op grasland. De perceelen waarvan hier mededeeling zullen worden gedaan, behoorcn alle bij vrijwel zui vere graslandbedrijven en werden normaal gebruikt, waarmee bedoeld wordt, dat ze regelmatig mede de stalmest en ier ontvingen, welke op het bedrijf werd gewonnen. KLEIGROND. Voor de overzichtelijkheid wordt een splitsing ge maakt in klei, laagveen en zand. Bij de voortgezette proefvelden werd in 't algemeen geen stalmest en nooit ier gegeven, zoodat de na 3 of 4 jaren verkre gen resultaten niet meer kunnen worden beschouwd als afkomstig te zijn van normaal gebruikte perceelen. Van de vermelde proefvelden in 1932 zijn thans nog alleen de grasopbrengsten bekend: omrekening tot hooi met 15 vocht is verkregen door deeling met 5. De met een gemerkte meeropbrengsten geven hooi weer, dat zeer zeker 5 tot 10 procenten vocht meer bevat dan 15 Kalibemes Meerop Minderop- PROEFNEMER Jaar re jS ting in K.G. kalizout brengst aan hooi brengst aan hooi re 40% P- H.A. le snede le snede J. C. Bakker te Midden-Beemster 1930 3 300 K.G. 40 K.G. J. C. Bakker te Midden-Beemster 1931 3 300 K.G. 52 K.G. J. C. Bakker te Midden-Beemster 1932 3 300 K.G. 480 K.G. W. Zee te Noord-Beemster 1930 3 300 K.G. 150 K.G. W. Zee te Noord-Beemster 1931 3 300 K.G. 484 K.G. Jac. Govers te Stompetoren 1930 2 300 K.G. 150 K.G.+ Jac. Govers te Stompetoren 1931 2 300 K.G. 525 K G.+ S. Clay te Zwaag 1929 2 300 K.G. 550 K.G.+ S. Clay te Zwaag 1931 2 300 K.G. onbetrouwbaar P. Langedijk te Hoogwoud 1931 2 400 K.G. 300 K.G.+ J. Glas Gzn. te Hoogwoud 1931 2 400 K.G. 50 K.G.+ G. Glas te Hoogwoud 1932 2 400 K.G. 150 K.G.+ J. Glas Gzn. te Hoogwoud 1932 2 400 K.G. 100 K.G.-f G. Govers te Oterleelc (Schermer) 1930 2 400 K.G. 200 K.G.+ P. Dekker te Oterleek (Schermer) 1932 2 400 K.G. 320 K.G. C. Koeman te Wester-Blokker 1929 300 K.G. 325 K.G. Als we deze meeropbrengsten bekijken, dan blijkt dat de opbrengstverschillen zeer gering, ja soms né- gatief zijn. Wel zullen we mogen veronderstellen, dat ook het nagras en het gewas in den volgenden zomer nog iets zal profiteeren, doch dat neemt niet VEENGROND. weg. dat de meeropbrengst aan hooi nauwelijks of niet zal opwegen iegen de gemaakte kosten. Het is dan ook mijne meening, dat thans aan be hoorlijk onderhonden kleigrasland geen kallzout be hoeft te worden verstrekt. PROEFNEMER Jaar Aantal paial- 1 lellen Ka li bemes ting in K.G. kalizout 40% P-H.A. Meerop brengst aan hooi le snede Minderop- brengst aan hooi le snede KI. Feeke te Krommeniedijk 1929 2 300 K.G. 1083 K.G.+ KI. Feeke te Krommeniedijk 1930 2 300 K.G. 176 KG.+ KI. Feeke te Krommeniedijk 1931 2 300 K.G. 1914 K.G. KI. Feeke te Krommeniedijk 1932 2 300 K.G. geen verschil W. Oortwijn te Krommeniedijk 1929 2 300 K.G. 381 K.G.-f W. Oortwijn te Krommeniedijk 1930 2 300 K.G. 471 K.G.-r W. Oortwijn te Krommeniedijk 1931 2 300 K.G. 600 K.G. W. Oortwijn te Krommeniedijk 1932 2 300 K.G. 470 K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1929 2 300 K.G. 510 K.G.-f S. IJff te Krommeniedijk 1930 2 300 K.G. 650 K.G.+ S. IJff te Krommeniedijk 1931 2 300 K.G. 766 K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1932 2 300 K.G. 280 K.G. J. Schermer te Krommeniedijk 1929 2 300 K.G. 84 K.G.+ A. IJff te Krommeniedijk 1929 2 300 K.G. 330 K.G.+ A. IJff te Krommeniedijk 1930 2 300 K.G. 448 K.G.+ A. IJff te Krommeniedijk 1931 2 300 K.G. 1279 K G. G. Nieuwenhuizen te Uilgeest 1929 2 300 K.G. 664 K.G.+ G. Nieuwenhuizen te Uitgeest 1930 2 300 'K.G. 1501 K.G.+ G. Nieuwenhuizen te Uitgeest 1931 2 300 K.G. 424 K.G. G. Nieuwenhuizen te Uitgeest 1932 2 300 K.G. 1070 K.G. W. Loots te Berkhout 1929 2 300 K.G. 550 K.G.+ W. Loots te Berkhout 1930 2 300 K.G. 300 K G.+ W. Loots te Berkhout 1932 2 300 K.G. 337 K.G. 4- S. IJff te Krommeniedijk 1931 5 150 K.G. 148 K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1932 5 150 K.G 200 K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1931 5 300 K.G. 40S K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1932 5 300 K.G. 648 K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1931 5 450 KG. 330 K.G. S. IJff te Krommeniedijk 1932 5 450 K.G. 502 K.G. De kalibehoefte is ook bij deze laagveengronden dus niet groot. Bij niet-bemesting met de op het bedrijf gewonnen mest, gedurende twee a drie jaren, zal evenwel een kalibemesting met voordeel kunnen worden aangewend. Uit de laatstgenoemde proef van S. IJ ff blijkt, dat dan zeer zeker met 300 K.G., misschien wel met 200 FEUILLETON. Roman van Norbert Garal. De stilte, welke na Nicole Irvine haar woorden was ingetreden, maakte haar verlegen en nerveus. Zij sprong van haar stoel op. liep naar den haard en begon met een pook de houtblokken vaneen te schuiven. „Hebt u Lord Berry Davis nog steeds lief?" hoorde zij Savages plotseling vragen. Peinzende staarde zij in de vlammen. „Ja", zei ze zacht, „ik heb hem nog steeds lief." „U moet zich daartegen verzetten. Miss Irvine, u moet trachten die liefde te overwinnen! Ik heb uw hulp noo- dig. Gezamenlijk moeten wij Berry Davis bestrijden." Met een ruk keerde zij zich om. „U haat Lord Berry Davis? Waarom? Wat wilt u van hem?" Hij hoorde de angst, die in haar vraag lag opgeslo ten. Langzaam trad hij op haar toe. „Miss Irvine," zei hij, medelijdend haar hand vatten de, „die man is niet waard,- dat u hem lief hebt." Driftig trok zij haar hand terug. „Dat is mijn zaak! Ik weet niet, wie u bent en waarom u hem haat, maar ik zal nooit dulden, dat u Lord Davis op de een of andere manier kwaad doet." Ze nam haar regenmantel, die bij het vuur te drogen hing en liep naar de deur, doch Savages hield haar terug. „Dom kind", zei hij, „je begrijpt me geheel verkeerd. Ik wil je bes "hermen, ik wil een dame van je maken, ik wil je zo ver helpen, dat Lord Berry Davis, die je nu veracht, het als een eer zal beschouwen je naar je auto te m ;;sn geleiden!" Langza-.r. legde ze haar mantel weer neer. Met groo- te, verb -.sde oogen staarde zij Mr. Savages aan. „Wat zei v ar?" vroeg zij aarzelend. „Lord Davis zou het als ef eer beschouwen...?" „J.' Miss Irvine, U zult er zich over verwonderen hoe snel deze sympathieke jongeman vergeet, dat u met de strafwet in conflict bent gekomen. Wat ik beloof, 250 K.G. kalizout 40 per H.A. kan worden vol staan. Een gift van 450 K.G kan de opbrengst zelfs weer iets naar beneden drukken. Ook op normaal gebruikt laagveengrasland kan dus tegenwoordig nauwelijks met voordeel kalizont- bemesting plaats vinden. pleeg ik ook ten uitvoer te brengen. En ik beloof u. dat lord Barry Davis het binnen niet te langen tijd als een eer zal beschouwen u naar uw auto te mogen gelei den." Met de bewegingen van iemand, die met openoogen droomt, liep Nicole naar de dichtsbij staande fauteuil, waarin zij voorzichtig plaats nam. En als een kind, dat belooft in het vervolg gehoorzaam te zullen zijn, zei ze deemoedig: „Ik zal alles doen, wat u goed dunkt, me neer." Mrs. Elis Savages zat in den kring van haar naaste familieleden bij de thee. Zij had den winter in Biaritz doorgebracht en was eerst voor eenige dagen op het buiten aan de Theems teruggekeerd. Lord George Druusmond, de burgemeester van De- vonshire en zijn vrouw Isidora waren gekomen om haar bij haar terugkomst te begroeten. Zij hadden hun doch ter, een 18-jarige eenigszins bleekzuchtige jongedame, die door Elis in de society zou worden geïntroduceerd meegebracht. Sinds Savages zich hier niet meer liet zien. had Elis zich voorloopig voor goed op het buitten geinstalleerd. Lord Berry Davis, haar neef, die zich alle moeite gaf haar over het wegblijven van haar echtgenoot te troos ten, behoorde eveneens tot het gezelschap. „Het spijt me, lieve Elis," zei Lord Druusmond, „dat ik je man niet heb kunnen begroeten." Hij sprak op luiden, militairen toon. Tijdens den oorlog had hij als overste bij de artillerie gediend en hij was er steeds op uit zijn omgeving aan zijn roemrucht verleden te herin neren. „Werkelijk, het spijt me, dat ik hem niet kan spreken. Zou ik hem misschien in Londen kunnen be reiken? Ik loop n.1. rond met een plan, een zeer Voor- deelige onderneming." Berry lachte. „Als een lid van onze familie Jules Savages wenscht te spreken, betreft het altijd een voor stel voor een voordeelige onderneming. Wij bezitten al len de zeldzame gave van het groote woord. Wanneer we van Savages geld willen leenen, plegen we dat het plan voor een zeer voordeelige onderneming te noemen." Druusmond wierp hem een woedenden blik toe. „Ik vind, dat het je aan het noodige respect ontbreekt", zei hij. „Het is niet m'n gewoonte geld te leenen..." En min of meer onzeker liet hij er op volgen: „En wan neer ik al eens een keer wat leen, koester ik steeds het voornemen het ook terug te geven, wat bij jou niet al tijd het geval is." Berry lachte spottend. „Ook ik ben steeds van de ZAND. Bij een 14-tal proefnemers in de Zijpe bleek in 1929 door 500 K.G. Kalizout 40 de opbrengst aan hooi le snede met gemiddeld 520 K.G.4- per H.A. te zijn vermeerderd. Verder werden in 1932 bij een vijftal proefnemers aldaar kaliproefvelden op grasland aangelegd, waar bij dan tevens materiaal werd verzameld over de waarde van het onderzoek op het kaligetal. Over dit laatste zal binnenkort een afzonderlijke publicatie verschijnen. Thans zal worden volstaan met de ver melding der opbrengstverschillen. PROEFNEMER laar Aantal paral lellen Kalibemes ting in K.G. kalizout 40 p. H.A. Meerop brengst aan hooi le snede H. v. d. Sluis te St. Maartensbrug 1932 5 400 K.G. 770 K.G. E. A. de Boer te St. Maartensbrug 1932 5 400 K.G. 690 K.G. D. Blaauboer te BurgerDrug 1932 5 400 K.G. 740 K.G. C. N. de Wit te Stolpen 1932 5 400 K.G. 540 K.G. C. Tiel te Oudesluis 1932 5 400 K.G. 760 K.G. En uit de proeven in 1929 èn (vooral) uit de laatst genoemde uitslagen blijkt, dat op deze zandgronden, indien een bepaald jaar niet met stalmest of ier wordt bemest, de opbrengst door een kalizoutbemes- ting flink wordt vergroot. Er mag misschien wel eens op worden gewezen, dat gedurende de laatste reeks van jaren men aldaar betrekkelijk weinig kalikunstmest heeft gebruikt. De cijfers welke me door de aankoopvereenigingen en de boeren werden verstrekt, deden duidelijk uitkomen, dat de hoeveelheid fosforzuurmeststof, welke aange kocht werd, betrekkelijk veel grooter was dan de hoe veelheid kalimeststof. Uit een met steun der Holl. Mij van Landbouw in gesteld onderzoek naar den kalitoestand, bleek dan ook dat de kaligetallen aldaar aan den lagen kant waren. Men geve dus aldaar op het normaal gebruikte hooiland, wanneer met kunstmest moet worden be mest, ook kailzont. In verband met de tijdsomstandigheden, welke vrij wel geen risiconame kan verdragen, gebruike men 200 a 250 K.G. kalizout 40 per II.A.; op minder goed verzorgd land iets meer. De Rijkslandbouwconsulent voor Noord Holland, Ir. G. VEENSTRA. WARMENHUIZEN Onuitputtelijke dierenliefde- In tegenstelling met het bericht van ongeveer een paar jaar terug over ergerlijke dierenmishandeling, zoo mogen we niet nalaten toch ook de goede eigen schappen die in Warmenhuizen voorkomen, te pu- bliceeren. In een der buitenwijken van Warmenhuizen woont iemand die in het bezit is van een Angora poes en waaraan man en vrouw bijzonder gehecht zijn. Nu deed zich dezer dagen een ernstig ongeval voor. Even voor het naar bed gaan. het was al midder nacht, werd poesje nog even uitgelaten om gelegen heid te geven een kleine of groote boodschap te doen. Vermoedelijk is toen de Angora poes in aanraking gekomen met Kater Reus en door de vechtpartij werd eerstgenoemde zoodanig aan het oog verwond, dat medische hulp moest worden ingeroepen. Dadelijk werd Arie-buur gealarmeerd om het Fordje te hu ren en in een minimum van tijd waren eigenaar en echtgenoote met den patiënt bij den dierenarts, die zich al te ruste had hegeven, in Alkmaar. De dierenarts stelde beiden al spoedig gerust, want de verwonding was niet levensgevaarlijk. Na de behandeling toog men wederom huiswaarts en op het oogenblik is de toestand van poesbaas zeer be vredigend. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Willem, zoon van Jacon Frans en Pietertje Blankman. Jacobus. zoon van Antonius Spaansen en Anna Elisabeth Kramer AUtla Catha- rina, dochter van Dirk Zutt en Grietje Roozendaal. Eva," dochter van Johannes .Meijer en - Anna Jóse- phina Stet. Gerda, Alida, dochter van Dirk Gilles en Grietje Catharina Cornelia Blom. Overleden: geen. Ondertrouwd'. Gerrit van der Meij en Jannetje Glas. Matheus Nicolaas Quant, en Anna Bringen- berg. Getrouwd: Adrianus de Nijs, 36 jaar,( groentenex- porteur) en Clasina Slijkerman, 32 jaar, zonder be roep. Gerrit van der Meij, 24 jaar, tuinbouwer en Jannetje Glas, 25 jaar, zonder beroep. Voor de lichting 1933 zullen onderstaande dienst plichtigen als volgt worden ingedeeld: M. C. Dekker, Luchtv.-afd., 1—10 Fefor.; Duin- meijer, 21 R. I., 1—10 Oct.; C. W. Jonker, Hospitaal Sold., 1ste Comp., 1—10 Juni; C. N. Nannes, 21 R. I., 16—25 Juni; M. J. Pronk, 21 R. 1., 16—25 Juni; P. Vlam, 21 R. I., 16—25 Juni. BARSINC, ERHORN Aan den heer Bongers te Alkmaar is door B. en W. vergunning verleend tot het doen houwen van een woonhuis aan den Waardpolderwcg, door den heer A. Droog Kz. te Kolhorn. beste voornemens bezield, als ik van deze of gene wat leen," antwoordde hij. „Helaas hebben mij echter tot zoover allerlei onvoorziene omstandigheden verhinderd aan dat voornemen gevolg te geven." Dat was inderdaad zeer oprecht gesproken, want de handteekening van Lord Davis was den Londenschen geldschieters even goed bekend als die van hemzelf. Hij behoorde tot die categorie menschen. die steeds meer geld plegen uit te geven dan hun omstandigheden eigenlijk veroorloven. De chronische geldverlegenheid, waarin hij verkeerde had zijn familie die hem meerma len moest bijspringen, al heel wat hoofdbrekens gekost, maar zijn eigen goede stemming had er nooit onder geleden. Lady Elltnor Davis. Elis' moeder, koos de partij van Druusmond. „Je zult toch bezwaarlijk kunnen ontken nen. dat je ons al heel wat geld gekost hebt, Berry," meende ze spits. Verbaasd keek hij haar aan. .Jullie? U bedoelt zeker Jules Savages! Hij heeft al meer dan eens bij moeten springen, ja, maar wie van jullie durft te beweren, dat hij van Savages' vrijgevigheid niet heeft geprofi teerd?" „Die ontactisohe opmerking had je beter voor je kun nen houden," kwam nu Isidora Druusmond, Berry's tan te, de anderen te hulp. „Je schijnt te vergeten, dat Sa vages door zijn huwelijk met Elis opgenomen is in een familie, die tot de beste kringen van Engeland behoort Zijn maatschappelijke positie heeft hij alleen aan ons te danken en ik vind het daarom heusch niet zoo erg, dat hij ons uit waardeering voor hetgeen wij voor hem heb ben gedaan, van tijd tot tijd eens uit de verlegenheid helpt" Elis. die tot dusver niet aan het gesprek had deel genomen, scheen plotseling soherp naar iets te luiste ren en liep naar het raam. Savages' auto was voorgereden. Zij zag hem uit den wagen stappen en het huis binnengaan. Een oogenblik dacht ze er over zich in haar boudoir terug te trekken. Sedert een half jaar hadden zij elkaar niet gezien en de verwijdering, welke tusschen hen was ontstaan, had daardoor eerder nog scherpere vormen aangenomen. Maar haar eigenzinnigheid behield de overhand. Zij besloot te blijven en nam haar plaats aan de theetafel weer in. „Je zult toch nog gelegenheid krijgen om mijn man je voordeelige onderneming voor te leggen," zei zij tot Druusmond; „daar komt hij juist aan." Toen Savages binnentrad, bemerkte hij onmiddellijk Z IJ P E BURGERBRUG. Ofschoon gedurende de kermisdagen alhier in café Groot geen openbare uitvoering was en ook geen pu blieke vermakelijkheden plaats vonden, mochten we toch het genoegen hebben, dat de kermis goed be zocht is geworden. De schitterende muziek van de Volendammers brachten velen in de verlokking een dansje te gaan wagen en heeft er zeer veel toe bij gedragen de kermis-stemming niet alleen er in te brengen, doch bovendien in flinke mate te doen ver- hoogen. Er is hier op zeer aangename wijze, om zoo te zeggen, ouderwetsch kermis gevierd. BURGERVLOTBRUG. Gedurende de kermisdagen hadden alhier ver schillende Volks- en Kindervermaken plaats, waar* van de uitslagen als volgt luiden: Maandagmiddag, Kinderspelen: Zakloopen voor jongens van 69 jaar: le prijs G. Breed, 2o prijs K. Breed, 3e prijs B. van Straten. Vlaggetjes-steken voor meisjes van 6—9 jaar: le prijs Evertje Dijker, 2e prijs J. v. Straten, 3e prijs Maartje Raven. Touwtrekkon voor jongens van 1013 jaar: le prijs W. Bremen, 2e prijs T. Del ver, 3e prijs A. Struijf. Muilloopen (achteruit) voor meisjes van 1013 jaar: le prijs Marie v. Straten, 2e prijs T. Dijker, 3e prijs N. Watertor. Des avonds gemaskerd hal, in café De Nijs: le prijs Meisje uit Ha\Vai, 2e prijs Ranja en Rojo, 3e prijs Meelzakken, 4e prijs Straatmuzikanten. Dinsdagmiddag Volksspelen. Ringsteken op fietsen voor meisjes van 1417 jaar: le prijs Lies Spaan, 2e prijs A. v. Straten, 3e prijs W. Woudstra. Zacht-fietscn voor jongens van 14—17 jaar: le prijs J. Breed. 2e prijs J. Schotvanger. 3e prijs.H. Hoedjes. Zakloopen voob mannen: le prijs P. do Boer, 2e prijs K. wit,,3e prijs J. Eriks. Prijsdansen voor paren: le prijs- C. Spaan en mej. A. de Graaf; 2e prijs C. de Kok en mej. T. Schotvan ger; 3e prijs K. Schagen en mej. M. Schotvanger. Korfballen voor vrouwen: le prijs mej. Dijker, 2e prijs mej. Spaan, 3e prijs mej. Ludeke, 4e prijs mej. wed. Kuiper. Ofschoon onze kermis niet bijzonder voel volk op de been heeft gebracht, kunnen we toch met genoe gen, gezien de prettige manier waarop er feest ge vierd werd, op deze kermis terugzien. Liefde is het hoogste gebod van het hart en recht vaardigheid de hoogste wet van den geest. Zonder de eerste of de tweede kan de mensch of de wereld niet verbeterd worden. Gij moet u bij de opvoeding nu eens toegevend, dan eens gestreng, maar altoos rechtvaardig en beschei den toonen. De een heeft deze, gene weer andere gaven en ieder is toch maar op zijn eigen wijze goed en ge lukkig. de vijandige, afwijzende houding van zijn vrouw. Des ondanks nam hij, na alle aanwezigen de hand te hebben gedrukt, naast haar plaats en verzocht om een kop thee. „Ik hoop." zei hij, zich na 'n. korte pauze tot Elis wendend, „dat het verblijf in Biacity je goed heeft ge daan. Je ziet er werkelijk uitstekend uit. Naar ik hoor de, heeft neef Berry je gezelschap gehouden, Bill Wae- ker, die er ook was, heeft het me verteld. Jullie schij nen je voortreffelijk geamuseerd te hebben. Ik ben je zeer verplicht, Berry, voor de attentie, die je m'n vrouw bewezen hebt'" 'Lag er jaloezie in zijn woorden? Berry en Elis keken elkaar een oogenblik verbaasd aan. Eindelijk antwoord de eerstgenoemde min of meer onzeker: „Om je de waarheid te zeggen, Savages, is mij het verblijf in Biasity niet zoo heel goed bekomen. Ik lijd, zooals je weet, aan chronische geldverlegenheid." En met ge maakte vroolijkheld liet hij er op volgen: „Kan jij me geen middeltje aan de hand doen om van die kwaal af te komen? Ik heb geld noodig." Savages glimlachte. Even scheen hij met zichzelf te overleggen; toen antwoordde hij: „Ik heb op het oogen blik een plan voor een speculatie in m'n hoofd, waarvan ik me zeer veel voorstel. Als je lust hebt, kun je aan de onderneming deelnemen." „Dat meen je toch niet?" vroeg Berry ongeloovig. „Zou je mij werkelijk aan een veelbelovende speculatie willen laten deelnemen?" Savages constateerde met voldoening, dat hij plotse ling het middelpunt van het gezelschap vormde. Het woord „speculatie" scheen hen allen te hebben gefaci- neerd. Druusmond was op hem toegetreden en zijn vrouw Isidora liet haar hautaine houding varen; in spanning voor hetgeen zou volgen, scheen zij de woor den van Savage's lippen te willen lezen en zelfs lady Ellinor hield haar lorgnon strak op hem gericht. „Ja, 't lijkt me inderdaad een voordeelig zaakje en het zou me werkelijk plezier doen. als jullie daaraan zooveel zouden verdienen, dat je voor goed van je ziek te chronischê geldverlegenheid genezen bent. De zaak is n.1. deze: Door een samenloop van zeer toeval lige omstandigheden heb ik kennis gemaakt met een alleraardigst jong meisje neen, wees maar niet bang, Berry, je behoeft haar niet te trouwen!" Hij scheen nu in een uitstekende stemming te zijn; vergenoegd glimlachend keek hij het gezelschap rond, dat hem nieuwsgierig aanstaarde. „Het jonge meisje, dat ik bedoel',, vervolgde hij, „is

Schager Courant | 1932 | | pagina 6