Schagen B—H.R.C. D. 0—3. Schagen IV-H.R.C. Vlll. 3-1. H.R.C. IV—Schagen III. 7-2. Helder I—Zaandijk I. 3—4. Opening Voetbalterrein te Breezand. doorboring, als Kokkes miskopt, doch keeper Kroon Is op z'n post en weet erger te voorkomen. Met een verdiende 10 voorsprong der Langend ij kers gaat de rust in. In de rust worden de kansen besproken. Na ongeveer 10 minuten verschijnen de spelers weer op het veld. Direct na de rust valt D.T.S. goed aan en H. Kuiper schiet reeds in de eerste minuut op het Beverwijk-doel. De bal belandt eohter in veilige haven. Een corner op het D.T.S.-doel wordt achtergeschoten. Beverwijk speelt ook nu weer dat zeer korte spel, wat wij anders van hun niet ge woon zijn. Een hunner snelle aanvallen loopt op bui tenspel uit. D.T.S. wordt zoo stelselmatig teruggedron gen op eigen helft, maar de Langendijkers laten het er niet bij zitten en brengen steeds de B.-achterhoede in wanhoop met hun open aanvallen. Aan den anderen kant kopt Kruier rakeling over. De D.T.S.'ers begrijpen dat er nu gewerkt moet worden. Het valt echter niet mee op zoo'n zwaar terrein. Steeds meer komen de rood- broeken terug en steeds nog kunnen Gebrs. Kroon en Mulder het gevaar bezweren. Wanneer Beverwijk weer een snellen aanval opzet, kogelt Kruier hard langs den D.T.S.-keeper heen. doch juist op de doellijn springt Kokkes er voor en de bal vliegt tegen z'n arm aan. De heer Beauchampet floot direct. O.i. voor goal, doch daar na wijzigde hij in penalty. Dit was te zwaar gestraft. Deze penalty wordt door Kuier genomen en keihard vlak langs Kroon in een doelpunt omgezet. De stand is nu gelijk 1L D.T.S. probeert het met snelle uitvallen, doch de Be verwijk-achterhoede is op haar hoede en in laatste in stantie weet keeper Adrichem er nu wel raad op. Be verwijk begint geregeld beter te spelen, waartegenover D.T.S. een meer verdedigend spel gaat zetten, wat hun noodlottig wordt. Een mooie Beverwijk-aanval wordt besloten met een diagonaal schot. Kuier loopt toe om den bal in te schieten, doch keeper Kroon werpt zich voor den bal en bezweert op de juiste manier het gevaar Daarna loopen -menige Beverwijk-aanvallen op de goed spelende D.T.S.-achterhoede dood. D.T.S. is nu geheel teruggedrongen. Een hooge bal zweeft over de Bever wijk-backs. J. Schrieken loopt er juist tusschendoor, wij denken hem te zien doelpunten, doch de Beverwijk-kee per stopt, laat den bal weer voor hem uitrollen, maar weer is er geen enkele D.T.S.'er om in te schieten. Een hard schot van den Beverwijk-linksbuiten ketst juist tegen de paal het veld weer in. Geregeld weer komen de roodbroeken voor het D.T.S.-doel en we vreezen het ergste. Van Amersfoort probeert het met een ver schot in den hoek, doch ook nu is keeper Kroon nog niet te verschalken en grabbelt al vallende den bal uit het hoekje. Prachtig gedaan. Het Beverwijk-doel beleeft dan een benauwd oogenblik, als v. Dijk langs de B.-backs schiet en Schrieken er achteraan gaat, doch net op het juiste moment weet de Beverwijk-keeper hem de kans tot schieten te ontnemen. Daarna is Beverwijk weer in den aanval en als Marks ver buiten het bereik van kee per Kroon schiet, brengt de lat redding. De terugspringende bal wordt corner gewerkt. Deze levert echter niets op. Wanneer de Beverwij ber voor hoede na een afgeslagen D.T.S.-aanval den bal te pak ken krijgt, gaat het vliegensvlug langs de D.T.S.-backs Een harde knal volgt, wat doel treft. De bal verdwijnt ver buiten het bereik van keeper Kroon in het net. Hierdoor heeft Beverwijk de leiding. na 27 minuten spelen na rust D.T.S. valt direct weer goed aan, maar Harry Kuiper staat buitenspel. De Be- verwijkers hebben er nu den smaak van te pakken. Maanhout kogelt rakelings over. En even later wordt door Marks een fraaie kans jammerlijk gemist. Weer probeert D.T.S. het. De backs gaan zelfs mee, doch juist dit wordt hun noodlottig. Do D.-aanval wordt af geslagen, de bal belandt bij Teelink. die zich niet be denkt en no. 3 na een keurig rennetje in de touwen jaagt, 13. Nu is een Beverwijk-zege zeker. D.T.S. pro beert het nog eenige malen, dooh tevergeefs en onder «en friseh regenbuitje breekt het einde aan. H.R.C. D te zwaar. Zondagmorgen trokken wij er reeds vroeg op uit, om te zien of het Schagen veld te bespelen was. Vooruit dachten we vast dat slechts één wedstrijd gespeeld zou kunnen worden. Doch neen. Beide vast gestelde wedstrijden konden doorgang vinden. Om half èeri arriveerden de II.R.C. adspiranten D bij het terrein. Precies 1 uur fluit scheidsrechter J. A. Geervliet uit Alkmaar beginnen. Direct zijn de rood- jes in den aanval. Doeltje Prins pakt een bal ver keerd en reeds in dc eerste minuut heeft Racing de leiding veroverd. Nog geen drie minuten daarna heeft Racing weer succes. Dan krijgen wc ecnigc gevaar lijke oogenblikkcn voor het Racing doel, doch dooi de Scliagcn's wordt te lang gewacht met schieten om succos te kunnen hebben Kleine Prins stopt nog ecnigc schoten keurig, doch kan ten slotte niet. ver hinderen dat II.R.C. er 3—0 van maakt. Hierna is het rusten. Na de rust weten beide partijen geen van heiden het net meer te vinden, zoodat het einde aanbreekt met een 3—G zege voor Racing D. Scheidsrechter Geervliet leidde goed. Goed werk van keeper Wit. Onder leiding van scheidsrechter Geervliet begint om pijn. 2.30 uur deze wedstrijd. Bij S. ontdekken we dc oud-gedienden R. Rempt en H. Middelbeek, die na ccn lange rust hun eersten wedstrijd meespelen. Ze fungeerden nu respectievelijk als rechts- en links- huiten. wat hun zeer goed afging. Als de scheidsrechter beginnen fluit, zit S. er direct goed op. Ze weet herhaaldelijk door de H.R.C. verde diging heen te breken, doch de schutters ontbreken, tenminste schutters, dio don H.R.C. keeper kunnen passeeren. Deze invaller-keeper kwijt zich zeer goed van zijn taak, en weet dan ook te voorkomen, dat II.R.C.. ingemaakt wordt* S. stormt voortdurend op het II.R.C.-doel af, doch het zijn dc Hclderschen die het eerst, een goaltje wéten te maken (0—Ij. Nu valt S. verwoeder aan, en het is uit een van deze aanvallen, dat do oud-strijder Rempt, op keu rige wijze een doelpunt weet te maken (11). S. blijft er geducht opzitten, maar weet toch niet meer te sco ren. Zoo breekt de rust aan met (11). Na de rust krijgen we af en toe een beetje regen, wat wel afbreuk doet, en vooral, waar het veld toch al ecnigszins nat is. Ook nu krijgen we weer een partijtje te zien, waarin S. sterk in de meerderheid is. Herhaaldelijk komt S. tot voor het H.R.C.-heilig- dom, maai- steeds weer schiet men naast, of de H.R.C.- keeper redt op keurige wijze. Maar ook dc S.-keeper staat er niet voor niets. Door zijn tegenwoordigheid van geest weet hij menigmaal onberispelijk te redden. Koelbloedig stortte hij zich af en toe in den H.R.C aanval. We beginnen te vree zen dat het een gelijk spel zal blijven, maar daar komt de reddende engel in den persoon van J. Boontjes, ilie Schagen de leiding weet te geven (21). Als II.R.C. midden uit genomen heeft, gaan ze meteen op de S. veste af. Dc keeper vangt den bal, doch een II.R.C. speler trapt naar den hal, die in de handen van den keeper is, daarbij raakt hij evenwel den kee- UITSLAGEN ie KLAS A K.N.V.B. Uitgeest—Q.S.C. Texel—E.V.C. D.T.S.—Beverwijk Alkmaar—Vronc 03 2—4 1-3 6-3 PROGRAMMA ZONDAG A.S. Texel IISchagen II. 2 uur Schagen III—Succes III, 2.30 uur. Succes IV—Schagen IV, 2 uur. Succes ASchagen B, 12.30 uur. per en niet den bal. De scheidsrechter heeft het ze ker niet gezien, want hij laat rustig doorspelen. Wan neer het bruine monster weer aan den anderen kant is, zien we plotseling onze vriend Henk er met den bal vandoor gaan. Hij staat voor niets en maakt dan ook een fijne goal (3—1). Nu heeft S. het gewonnen. Er zijn nog mar een paar minuten te spelen. Het einde komt met een welverdiende 3—1 zege. Het gehelee S. elftal speelde een behoorlijke partij voetbal. De scheidsrechter leidde onberispelijk. Schagen III stelt teleur. Precies 12 uunr fluit scheidsrechter v. d. Kooij de beide elltallen onder een malsch buitje binnen de lijnen. H.R.C. wint den toss en verkiest voor den bij na dwars over liet veld staanden wind te spelen. Het spel is hoogstens 5 minuten oud, als keeper Bijlsma voor de eerste'maal den bal uit het net mag halen. Reeds direct merkt men, dat Schagen III niet veel in te brengen heeft. Dit is niet te verwonderen, want het gehecle elftal bestaa* bijna uitsluitend uit voor- hoedcspelcrs. Spoedig hierna ligt no. 2 in de touwen en heeft Racing reeds een nuttige 2—0 voorsprong veroverd. Schagen geeft echter den moed niet op en heeft eindelijk succes met een mooi opgezetten aan val van links, waaruit A. Keet mooi weet te doel punten (21). De regen is ondertusschen zoo hevig geworden, dat na ongeveer een lA uur spelens de heer v. d. Kooij even staakt. Na een minuut of 10 wordt de wedstrijd weer hervat. Vlak na het begin doelpunt II.R.C. ten derde male. De rust gaat in met een nuttigen 31 voorsprong voor H.R.C. Na de rust is het weer geheel omgeslagen en schijnt het zonne tje heerlijk over de van Pluvisius aoorweekte spelers plus scheidsrechters. Dit geeft Schagen bepaalt niet bijzonder veel, want weer is het Racing dat doelpunt 41. Nog geeft Schagen III het niet op en heeft wer kelijk succes, weer uit een aanval van links. Keet doelpunt keurig, 42. Hierna is Schagen echter totaal uitgespeeld en weet het niet geen enkele maal meer te vinden. H.R.C. echter wel, die de score zoo langza merhand opvoert tot 72, waarmede het einde kwam. Scheidsrechter v. d. Kooij leidde raatig en nam meer malen zeer dubieuse beslissingen. De traditloneele iuizLnking In het begin der 2e helft wordt noodlottig. De tweede thuiswedstrijd is weer een nederlaag ge worden en, dat valt niet te betwisten, Zaandijk ver diende de overwinning volkomen. De bezoekers ver toonden een snel open snel en een combinatie waar Helder niet aan kon tippen. De Zaandijkers leverden wel het bewijs, onder leiding van den Z.F.C.rechtsbuiten Lust dezen zomer duchtig getraind te hebben en verge leken bij het vorige jaar zijn ze aanmerkelijk vooruit gegaan. Van Helder kan dat niet gezegd worden. Dat er veel te weinig is geoefend door het meerendeel der spelers, wreekt zich nu in het tekort aan ausdauer. Dit gebrek aan uithoudingsvermogen is de voornaamste oor zaak dat Helder dit seizoen slechts een bescheiden rol in de derde klasse gaat vervullen, terwijl men in het andere geval tot de sterksten behoord zou hebben. Hel der bezit momenteel wel geen elftal fijne voetballers maar er zijn toch enkele spelers met capaciteiten onder en met hard werken den geheelen wedstrijd zou men het een heel eind kunnen brengen. Ook deze nederlaag is het gevolg van de traditionee- le inzinking van de withemden in het begin van de tweede helft. Helder begon na de hervatting met een 21 voor sprong en had tot zoover aardig gespeeld. Na de pau ze was men nog geen twintig minuten aan den gang. of Zaandijk had met 42 de leiding genomen. Toen begon Helder pas aan te pakken, maar toen was 't te laat. De thuisclub kwam met een geheel gewijzigd elf tal in het veld, n.1.: Kenter; Schotting, v. d. Wal; Rein- ders, H. de Boer, Spigt; Bijl, Veen, D. Eak, B. de Boer, Godschalk. Reinders heeft men uit de voorhoede gehaald en op zijn eigenlijke plaats, rechtshalf, opgesteld en de half- linie was dus weer als in het vorige seizoen. De wijzi gingen in de voorhoede hebben nog geen groote verbe teringen gebracht. Veen is iets beter dan Reinders, maar B. de Boer is als binnenspeler niet op zijn plaats Een omzetting van den linkervleugel lijkt ons een ver sterking. De verrassing is feitelijk het niet opstellen van Burger. Dit is minder gebeurd om zijn voetbal capaciteiten dan wel omdat hij wat veel praatjes maakte en spelers met een groote mond kan men nu eenmaal niet gebruiken, of om Karei Loty's gevleu gelde woord aan te halen: ..men dondere ze er uit!" En nu werd bij gebrek aan een goede midvoor Dirk Bak weer van ..stal" gehaald en al is hij geen centervoor hij kan met zijn routine nog wel wat presteeren. De halflinie was niet sterk. De spilplaats was het zwakke punt in het elftal. Het eerste kwartier ging het uitstekend. Daarna was het afgeloopen, was De Boer uitgespeeld, tenminste dat is onzen indruk. De halfspelers waren voldoende, Spigt was de beste van het drietal. De verdediging was als altijd. De backs zwoegden geweldig, werkten slecht weg en misten nogal eens. en toch zjjn zij uiterst moeilijk te passeeren. Kenter keepte weer een goéde partij, behou dens een enkele fout. Over Zaandijk hebben we al het een en ander gezegd. Het is een stevige ploeg, die volkomen fair speelt. Door hun prima spil en midvoor en gevaarlijke buitenspelers (rechtsbuiten) 'werd het spel goed verdeeld en was iede re aanval een bedreiging voor de Helderverdediging. De backs zijn trapvast en koppen goed en de keeper is bijna niet te verschalken. De wedstrijd had het volgende verloop. Er werd. direct vlug gespeeld. Helder was eerst in de meerderheid door goed stuwen der halflinie. Godschalk kreeg de eerste kansen, maar zocht het te hoog. Een mooie aanval wordt door de Helder linkervleugel opge zet, Godschalk geeft door naar Bak, deze naar Bijl en op zijn bekende manier kogelt deze langs den Zaan dijk-keeper (10). Een felle aanval op het Helder-doel besluit de linksbinnen met een schitterend schot, wat Kenter evenwel nog juist kan keeren. Het is slechts uitstel van executie. Enkele minuten later komt on verwacht een doelpunt voor Zaandijk. Van grooten af stand waagt de spil een schot en hij heeft succes. Via de lat verdwijnt de bal achter Kenter (1—1) De Zaan dijk-keeper onderscheidt zich bij 'n schot van Bak. Een tiental minuten voor de rust krijgt Spigt het op zijn heupen. Vanaf het middenveld pikt hij een bal op en gaat de heele Zaandijkverdediging voorbij tot hij op den rand van het strafschopgebied „genomen" wordt. De vrije trap wordt een goal. Barend de Boer nam hem onberispelijk en Helder gaat met een 21 voorsprong de tweede helft in. Binnen de minuut is de stand weer gelijk. Een voor zet van den Z.-rechtbulten wordt door leder gemist, be halve door den linksbinnen (22). Voor het Helder-doel is het steeds geweldig „knijpen". Een voorzet belandt net tegen de paal inplaats van in het doel en een paar corners leveren ook het noodige gevaar op. Tenslotte komt het doelpunt voor Zaandijk.. Kenter laat een harden bal glippen en het wordt 23. Vlak daarop wordt Kenter weer gepasseerd, na eerst nog een moeilijk schot gestopt te hebben, maar doordat hij niet voldoende kan wegwerken, kreeg de midvoor zijn kans, die hij niet voorbij liet gaan 24. Helder prdbeert nog in te halen. Uit een penalty wegens haken van Bijl maakt Godschalk 34, waarbij het blijft. Omzettingen in de Heldervoorhoede hebben geen effect, het binnen- trio blijft ondoortastend. Zaandijk loopt nog een enkele maal langs Schotting en v. d. Wal, doch ook de bezoe kers hebben hun kruit verschoten. ANNA PAULOWNA. B.K.C. I—Petten I. 2—2. Zondag waren alle factoren aanwezig om een voet balwedstrijd te bederven! Het veld was glad; de bal schiet bij zulke gelegen heden door en de spelers hebben alle mogelijke moei te om zich op de been te houden. Dc wind was sterk genoeg om alle pogingen, van welk een goeden wil ook getuigend, om er nog wat van te maken, den kop in te drukken. Er waren meer toeschouwers dan verwacht werd. De schare getrouwe supporters de liefhebber door dik en dun ontdekt men zoo pas! deed prettig aan. Dc wedstrijd is er niet één van de goede soort geweest. Hetgeen ruimschoots verklaard is. B.K.C. en Petten waren beide volledig. Petten pro beerde een nieuwe linksbuiten. De thuisclub speelde eerst tegen wind. Na ongeveer 10 minuten maakte Huisman een doelpunt. (10.) De Pettemers kwamen na deze goal wat opzetten en de gelijkmaker werd de belooning voor hun wer ken. De midvoor schoot dc hal langs De Schipper, toen een misverstand in de achterhoede hem de gelegen heid gaf. Voor rust wist Petten de leiding te nemen. Een ko gel van denzelfden midvoor uit een voorzet van rechts, beslechtte het pleit, zoodat B.K.C. bij het in gaan van de rust met 21 achterstond. Vlak na rust trok Klerk er op zijn bekende wijze eens tusschen uit. Een voorzet naar Huisman, die prachtig vrij stond en de stand was gelijk. Er is verder in de tweede helft niet veel anders ge beurd dan het volgende incidentje: Bij een doelworsteling voor dè Petten-goal hakte Klerk naar het doel. Een Petten-speler onderschepte den bal, maar raakte verkeerd en langzaam huppelde het leer in den verlaten doelmond. Net op of net over de lijn we willen er af wezen wist een toestormende Pettener den bal te onder scheppen. De scheidsrechter wees naar het midden. „Groot gcrugchte" evenwel onder de Pettencrs. Toen wist de leider het ook niet meer en vroeg aan het publiek achter doel. O.a. de B.K.C.-voorzitter, die zeer dicht hij het doel stond, verklaarde dat de bal de lijn niet had gepasseerd. Hierin vond de scheidsrechter genoeg reden om op zijn beslissing terug te komen en het bleef 2—2. Een meerderheid van B.K.C. openbaarde zich in het laatste gedeelte van den strijd in een zware be legering van het Petten-doel. Schitterend heeft de P.-achterhoede zich daar even wel doorheen geslagen. Gelijk spel was het en gelijk spel bleef het. Petten heeft eigenlijk niet zoo heel veel laten zien. De voorhoede toonde niet veel verband. De proef met den linksbuiten moet als mislukt worden be schouwd. Hij was ue minste van de Petten-elf. De achterhoede verdient een pluim! Speciaal de keeper die er in het laatste half uur alles uit ran selde. Als de Petten-ploeg het gelijke spel ergens aan tc danken heeft gehad, dan was het wel aan die achter hoede. B.K.C. heeft geen goede beurt gemaakt. De achterhoede was de oude nog niet. Kleine Maar ten had nog wat last met z'n been. En zijn neef voel de zich voor den strijd niet erg lekker. Dat partijtje voetbal heeft hem blijkbaar opgekalefaterd, want om zes uur zwierde hij nog lustig bij Van der Goes! De halflinie viel niet op. In de voorhoede was Harder beter dan tot dusverre. Tauber bleef weer te veel achter. De linkcrwenk speelde minder sterk dan tegen M.L.D. Klerk kreeg niet zooveel gelegenheid om te rennen als anders. B.K.C. 2 was op de fiets Weltor-maatregelen! naar Helder 5. Bij de Kooi werd het hen echter te bar met het weer en doornat werd de terugweg aanvaard. Of het boetew ordt, weten we niet. Het Helder-ter- rein was niet afgekeurd, om negen uur 's morgens tenminste nog niet. A.s. Zondag is alles vrij. De Radio zal wel voor voet bal zorgen. Uit den Polder gaan 10 man per auto naar Brussel. (Van onzen plaatselijken Sportverslaggever.) Weer voor een feestelijke opening met blijde ge zichten, wapperende vlaggen en bloemen was het nu bepaald niet Zondagmiddag. Dat er toch ongeveer 400 betalende bezoekers ge weest zyn, kijk, dat getuigt van medeleven der be volking. En die sympathie was er werkelijk. De vele moeilijkheden die de voetbalclub „Racing Club Breezand", die van het voorjaar werd opge richt, had te overwinnen, zouden niet overmeesterd zijn als er niet zooveel sympathie voor het streven van R.C.B. had bestaan. Voornamelijk de terrein kwestie had veel voeten in aarde. Totdat hot kerk bestuur van de R.K. kerk onder de drang van zeer velen, er in toestemde een stuk grond voor voetbal terrein af te staan. Zoo was het voor de R.K. voetbalvereeniging een feestdag, die door geen slecht weer kon worden ver stoord en die de voormannen Tummers, Angevare en Kimmenaede met gerechtvaardigde trots heeft kunnen vervullen. De middag was uitstekend in scène gezet. Aan de regie ontbrak zoo goed als niets Geen regenbui vermocht de optredenden van hun enthousiasme te berooven. Eerst *n optochtje met dc muziekvereeniging „Con cordia" voorop. Daarna trokken muziek en spelers naar het terrein, 'n Aardig idéé was het een eere wacht van adspiranten op te stellen, waar tusschen door de spelers het terrein betraden. In den midden cirkel stelden de elftallen zich op, benevens Burge meester Lovink en Pastoor Verhoef. Pastoor Verhoef nam hel woord, feliciteerde de jon gens met het behaalde succes en drukte hen in een geestig speechje op het hart het „Eendracht maakt macht" niet uit het oog te verliezen. Tevens gaf hij uiting aan zijn liefde voor de sport. Voetbal, zeide hij, is een sport waarvan je moe wordt en waarvan je lekker slaapt. Bovendien stelt het jongelui in staat opofferingsgezindheid te tooncn en aan te kweeken. Weet elkaar toe te géven, besloot Zeer Eerwaarde Heer Pastoor Verhoef. Rozenbroek, de aanvoerder van Z.A.P., onze an dere plaatselijke R.K. voetbalvereeniging, zeide het zeer op prijs gesteld te hebben uitgenoodigd te zijn geworden voor het spelen van den openingswed strijd. Als dank daarvoor en tevens als stoffelijke gelukwensch bood hij namens Z.A P. een krans aan R. Pijnakker dankte als aanvoerder^ ANNA PAULOWNA. Biljarten. In café Slikker speelde de heer Slikker Zondagmid dag voor dc competitie Nedcrlandsche Biljartbond, tegen den heer De Leeuw uit Amsterdam. De heer De Leeuw is eerste klasse, Slikker derde klasse groot biljart cadre. Eerstgenoemde moest 300, Slikker 250 caramboles maken. De uitslag luidde: De Leeuw 300 pnt., 26 beurten, 45 h. serie, gem. 1154. Slikker 165 pnt., 25 brt., 27 serie, gehm. 6.60. De volgende spelers komen in deze competitie, af- decling B uit: De Leeuw, Keijzer, Brandts en Van Lochem, allen te Amsterdam. Van de Erve te Haarlem en Slikker te Anna Pau» lowna. De wedstrijd. Boven de match stond een beker, uitgeloofd door Pastoor Verhoef en Burgemeester Lovink. De laatste deed den aftrap, waarna de withemden j en de witblauw gestreepten elkaar op gepaste wijze in de huren vlogen. 't Terrein was zeer zwaar. Niet wegens de glad heid of vochtigheid: het veld was kurkdroog. Maar er ligt nog geen grasmat; de groenheid van de op pervlakte wordt alleen veroorzaakt door overjarig wortelloof, onkruid en de schaarscho sprietjes die er van het ingezaaide gras al boven het klare bollen zand zijn uitgekomen. Dc eerste maanden zal het terrein dan ook nog zoo goed als niet gebruikt worden, vertelde de voorzitter, de heer Angevare. ons. Men zal trachten van de zijde van den D.II.Y.B. zoo veel mogelijk medewerking te krijgen om eerst een aantal uitwedstrijden te spelen. Urn op den wedstrijd terug te komen, fraai spel is er niet vertoond. Van R.C B hadden we nog wel wat verwacht. Met een goeden kern als dc drie ge broeders Pijnakker op de backplaatsen en de spil plaats en een linkervleugel AngevareJac. van Wees is dc Brcezander club op papier heel sterk. Z.A.P.'s elftal bevatte een paar oude raspaardjes! De namen Timmer en Geer v d. Berg achter en Ro zenbroek voor, doen herinneringen oproepen uit vroeger dagen! Men mag daar niet meer aan den ken/Anders stelt het spel al te zeer teleur. Maar we kunnen het minder goede spel wel op re kening van het zeer zware terrein schuiven en naai voren 'brengen wat er aan goeds viel te waardeeren. En dat was de wil om te winnen. Daarvan waren bei de partijen in hooge mate bezield en dat heeft per slot van rekening zijn doel niet gemist. De groote menigte, die de fijne puntjes niet kan ontdekken, heeft zich bevredigd gevoeld en de koude voeten en het.natte pak er voor over gehad Er werd met blanco stand van doel verwisseld (0—0). Na halftime bleven de achterhoeden aanvankelijk nog over de aanvalslinies zegevieren. Totdat Looijen- stcijn van R.C B. aan die suprematie een eind maak te en Philipscn passeerde (10) Toen wist Z.A.P. ook hoe het moest want niet lang daarna maakte Robenhroék gelijk. Verder is er niet veel belangwekkends gebeurd Toen het afgeloopen was en de stand nog gelijk was (11), besloot men een kwartier te verlengen In de verlenging doel puntte Looijensteijn voor R.C.B Ondertusschen kletterde een niet onmalsche regen bui van schier onbeperkten duur op de verzamelde menigte neer. R.C.B. had er dus wel hard voor gestreden. De be ker zal als een pracht-scalp aan den gordel hangen! Na afloop vond een gecostumesrden wedstrijd plaats tusschen gecostumeerclc veteranen. Geen re gen kon de lachlust bedwingen. Spelers plus costu- mes waren kletsnat tenslotte, maar er werd door gespeeld. De Spoorbuurt. Z A P.. kreeg worst, R.C.B. koek. De strijd was wel gelijk geëindigd (1—1), maar aan cle bezoekers dc eer nietwaar? AanKMlen rte Z..VP>r» n«R niet tot hot voBoton.- mo. zijn bekeerd, is liet begrijpbaar dat. den R.C.B. ers slechts de koek restte. rr„mn.Qt.a 's Avonds was er een feestje in cafe Tummers, Het gincr er niet onaardig toe en het zal voor de R.C.B.'crs een klinkend besluit geweest zijn voor een dag die klonk als een klok. hoe het slechte weer ook tegenwerkte. De prijs voor het koddigste costuum in den votera- nenwedstrijd een vulpen won D. Bloothoofd. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. I overwint M.F.C. I met 4—2. N.V.V. II verliest van W.-Frisia V met 5—0. De zoo met spanning verbeide strijd N.V.V. IM.F.C. I, heeft N.V.V. een fraaie 4—2 overwinning gebracht. Dat ook M.F.C. dozen strijd belangrijk vond, bleek wel uit de meegebrachte supporters, ongeveer 75 in totaal. Dc match zelf leed natuurlijk zeer onder de voor voet bal zoo treurige weersomstandigheden. N.V.V. wist zich heter dan M.F.C. aan deze omstandigheden aan te passen, toch een open snel spel kon tot succes lei den. Dc wedstrijd was er één met tal van kleine on gelukjes, waarvan K. Kaaij het slachtoffer werd, door verdraaiing moest hij van verder spelen afzien. In zijn plaats kwam do derde elftalspeler C. van Zooncn. welke lang niet slecht was. C. Kcetman verving op goede wijze H. Reijne, toch zal het weder medespelen van Reijne voor N.V.V. I en II weer een aardige ver sterking heteekenen. Met een zeer hard en ver schot onhoudbaar voor 'den M.F.C.-doelman, maakte J. Faus de eerste N.V.V. goal. De strijd ging gelijk op, kan sen werden gemist, dank zij de gladheid, verder spra ken ook de zenuwen ook een klein woordje mee, twee ploegen die allebei graag willen winnen, aangemoe digd door de diverse supporters. Bij een misverstand (of een fout in de N.V.V. ach terhoede, bracht de spanning weer op volle hoogte. 1l. Voor dat dc rust aanbrak had N.V.V. de leiding genomen, door een schot van J. Blokker, welke door de gladheid den M.K.C.-keper ontging. Na de rust zette N.V.V. direct een serio aanvallen op, welke niet van gevaar ontbloot waren. Faus op de linker, vleugel was bijzonder gevaarlijk, maar de M.F.C. backs lieten zich niet zoo maar uit het veld slaan (letterlijk gesproken dan). Vooral de 1. back was zeer trapvast, de r. back liet zich wel eens ver leiden tot minder sportieve dingen. Uit een snellen uitval van rechts opgezet, scoorde J. Blokker uit den door C. van Zoonen aangegoven bal, 3—1. M.F.C. zotte toen geweldig op. maai ook de N.V V. achterhoede was present. H. van Herwerden en C Keetman en in lautsle instantie C. Blokker, de doelwachter, toon den zich van hun beste zijde en maakten op solide wijze de M.F.C. stormloopen onschadelijk. Denk niet dat N.V.V.'s voorhoede stil stond toe te kijken, do binncnspelers C. Deugd en M. Scpors steunden op goede wijze de halflinie eu bracliten dikwijls op ge- vaarlijko wijze. Best merkbaar was, dat N.V.V, tegen wind speelde Toen dc M.F.C. keeper zijn doel ver laten had, slaagde J. Blokker in duel met de M.F.C. backs er in den stand op 41 te brengen. Voordat het einde aanbrak, had M.F.C. met een mooien goal ge zorgd. dat de einduitslag 42 werd. N.V.V. I leed oen onverwachte nederlaag, een ge voelige 5—0 nederlaag, kregen zij te slikken van W. Frisia V. Overdonderend spel van W. Frisia was oor zaak, dat N.V.V. dc kluts kwijt raakte en geen kans kreeg om het W.F. doel te doorhoren. W. Frisia speel de keurig samen en vergaten niet te doelpunten. Voordat het einde aanbrak, was onze keeper P. Bart vijf maal gepasseerd. Ondanks dat N V.V na de rust goed spel te zien gaf, bleef de s'.and zooals hij was, 5—0. Zondag a.s gaat N.V.V. I naar Hoorn om aldaar om 12 uur Hollandia III te bekampen. Als alles rond loopt, kunnen we weer net om half drie thuis zijn voor de België-llolland match. N V.V. krijgt thuis 1 Twisk I te bestrijden. Plaij up, N.V.V.'ers

Schager Courant | 1932 | | pagina 10