Werkverschaffing en Steunregeling. Commissie uit de 50 West- Friesche Gemeenten. Ingezonden Stukken. De pont aan deHembrug. De geheime zender te Almelo. Haar dochter gedood. Ernstig mijnongeluk. Roofoverval met moord te Loewen. Noodweer op Mallorca (Spanje). Uit onze Omgeving. Bekendmakingen. MARKTPOLITIE. Motorongeluk te 't Zand. Tentoonstelling „Sportlust". ALKMAAR. De Commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten hield Zaterdagmiddag in het „Gulden Vlies" te Alkmaar een vergadering, waartoe de ver tegenwoordigers dier gemeenten waren uitgenoo- digd. De Commissie deed verslag van haar arbeid, ver richt in het belang der tuinders en arbeiders. Geme moreerd werd daarbij de totstandkoming van de uni forme steunregeling, de voorwaarden voor werkver schaffing, zooals die door den Minister aan de ge meentebesturen zijn kenbaar gemaakt en waarbij een maximumloon van 25 cent per uur is gefixeerd, de algemeene Steunwet, die weldra voor den tuinbouw zal worden aanhangig gemaakt, en verschillende an dere bemoeiingen, die voor de Westfriesche gemeen ten en zijn tuinbouwende bevolking in dezen crisis tijd van belang kunnen zijn. De vergadering nam met dankbaarheid kennis van het vele en vruchtbare werk der commissie, besprak in den breede de voorwaarden van steunregelingen en werkverschaffing, die door verschillende aanwe zigen op sommige onderdeelen aan critiek werden onderworpen, maar waarbij in aanmerking dient te ■worden genomen, dat de Minister de voorwaarden stelt en dat de gemeenten zich daaraan hebben te onderwerpen. Als resultaat der gehouden besprekin gen nam de Commissie op zich te ijveren voor een meer bevredigenden toeslag op de prijzen, der tuin bouwproducten, tegen de verlaging van de uitkeerin- gen volgens de steunregeling en voor een verhoogd uurloon in werkverschaffing. Vooral werd hiervan de noodzakelijkheid bepleit voor het z.g.n. modderen, dat als een bijzondere zware arbeid mag worden be schouwd en waarvan het uurloon van 25 cent te laag is. Ten slotte werd nog aan het oordeel der vergade ring onderworpen het vraagstuk van het in natura verstrekken van steun aan werkloozen. De geuite meeningen waren hier zeer uiteenloopend en besloten werd nog geen bepaald advies er over uit te bren gen, doch eerst af te wachten de besprekingen met de daarvoor ingestelde regeeringscommissie en die van den Middenstandsraad. waarmee nog nader zal worden geconfereerd, om dan later opnieuw over dit onderwerp van grachten te wisselen. Mijnheer de Redacteur, U zult wel zoo vriendelijk zijn aan Uw verslaggever onder deze rubriek een kleine plaatsruimte te verlee- nen naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Slikker. We zijn natuurlijk zeer vereerd, dat de heer Slikker ons onder de „tamelijk ontwikkelden" rekent. Maar noblesse oblige, adeldom legt verplichtingen op. Zoo voelen wij 'het onzen plicht, nu we tot zoo'n hoogte verheven worden, om niet op alles in te gaan, wat de heer S. schrijft. De heer S. toch was boos: uit alles blijkt dat hij zijn overkropt gemoed eens heeft willen luchten en als een mensch boos is, zegt en schrijft hij altijd dingen, die beter achterwege kunnen blijven, 't Zou niet goed zijn van iemand, die tot de „tamelijk-ontwikkelden" wordt gerekend, aan woorden, die in boosheid zijn geuit, de volle waarde toe te kennen en b.v. nog eens extra In 't lich te zetten, hoe de heer S. denkt over een vergade ring, waarbij niet genoeg wordt verteerd. Het zou, naar onze bescheiden meening, zeer zeker tot schade van den heer Slikker zijn, als we daar verder op ingin gen. En daarom basta. We laten aan het gezond oordeel van de lezers over of een verslaggever zedelijk verplicht is iets te verte ren, ook als hij absoluut geen lust heeft iets te gebrui ken. (Als een vereeniging voor het vergaderen eens wèl zaalhuur betaalde, droeg de verslaggever daar toch ook niet in bij?) U ziet, mijnheer de redacteur, ik maak het niet lang. Het lijkt me voor den heer S. beter zoo. Mocht hij evenwel liever hebben, dat ik zijn heele ingezonden stuk eens onder de, loupe neem en alles aanmerk voor ln volle ernst neergeschreven, dan is daartoe, met Uw instemming, altijd genegen, UW VERSLAGGEVER. Door een voorbijvarend schip van den wal weggezogen. Uit Zaandam meldt men aan de N.R.Crt.: Zondagavond half zes zou een* auto uit Koog aan de Zaan de nieuwelpgnt aan de Hembrug oprijden. Op het oogenblik dat ae voorwielen op de pont en de achterste wielen nog op den vasten wal stonden, werd de pont door een voorbijvarend schip wegge zogen en dreigde de auto. waarin met den eigenaar drie dames en een kind zaten, te water te raken. Ge lukkig bemerkte de kapitein dadelijk het gevaar en hij slaagde er in, de pont naar den kant te sturen. In den angst voor een ongeluk had de eigenaar van den auto. de heer Langeraar, van Koog aan de Zaan, zijn moeder reeds uit den auto gerukt, waarbij deze bijna te water geraakte. Naar de%politie, die over het geval rapport heeft opgemaakt, meedeelde, is hetzelfde al eens eerder voorgekomen. Wil men ongelukken als deze voorko men, dan zal het noodig zijn, dat de pont met een ketting of op andere wijze wordt vastgelegd, zooals ook met de oude pont gebeurde. BRAND OP HET WATER. Fantastisch vuurwerk op den Haringvliet. Vroege wandelaars hebben gisterochtend op den Haringvliet een ongewoon schouwspel kunnen bewon deren. Te kwart over zes is aan boord van de motorboot „Wilhelmina" door onbekende oorzaak een vat ben zine in brand gevlogen en van boord gerold. De brandende benzine verspreide zich over het wa ter en bleef daar lustig doorbranden, hetgeen een fan tastisch schouwspel opleverde. Het gevaar bestond echter dat het vuur in aanraking zou komen met de schepen die in de buurt lagen en daarom heeft de brandweer met twee stralen van slangenwagen 9 en één van slangwagen 8, de rompen van deze sche pen nat gehouden tot de benzine verbrand was. HET AUTO-ONGELUK OP DEN TEGELSCHEWEG TE VENLO. Slachtoffer overleden. Na een geheele week buiten bewustzijn te hebben gelegen, is de 54-jarige M. C. uit Venlo, die Zaterdag 1 October j.1. op den Tegelscheweg te Venlo door een auto werd aangereden, aan de bekomen verwondin gen overleden. RECHTSWEZEN- De uitspraak. De kantonrechter te Almelo deed gistermorgen uit spraak in de zaak van den geheimen zender aldaar. De verdachte, C. D. werd wegens overtreding van het radio-reglement en clandestiene uitzending van radio veroordeeld tot een boete van f50 subs. 25 da gen hechtenis, met verbeurdverklaring van de zend- installatie. Geëischt was een hechtenis van 1 maand. Tegen de verdachte 12 jaar gevanganis- straf geëischt. Het O. M. bij de Arr. Rechtbank te Maastricht eischte gisteren tegen de gedetineerde vrouw M. K„ wonende te Kerkiade. die terechtstond als verdacht van doodslag op haar 15-jarige dochter Alwijn, 12 jaar gevangenisstraf. GEVAARLIJK SPEL. Meisje dat met lucifers speelde in brand geraakt. Zaterdagavond heeft een 4-jarig meisje, P. V. in de ouderlijke woning aan de Hudsonstraat te Rotterdam, in een onbewaakt oogenblik, een doosje lucifers te pakken gekregen, waarmee het is gaan spelen. Toen een lucifer ontbrandde, geraakten de kleeren van het meisje in brand. Haar ouders, die op het hulpge schreeuw kwamen toesnellen, slaagden er in de vlammen te dooven. Het kind had toen echter reeds ernstige brandwonden aan borst, armen en dijbeenen gekregen. Het is in het ziekenhuis aan den Coolsin- gel opgenomen. 3 Mijnwerkers bedolven. Eén gedood Kattowitz 8 Oct. In de Myslowitz-mijn is een ernstig ongeluk gebeurd op een diepte van 300 M. Drie mijnwerkers werden door neerstortende kolen- massa's bedolven. Ofschoon zeer snel reddingsmaat regelen werden getroffen, kon een der slachtoffers slechts als lijk geborgen worden. De beide anderen werden zwaar gewond. Een winkelier neergeschoten. Uit Brieg, 9 October: Zaterdagavond drongen drie jonge mannen den winkel in koloniale waren van den winkelier Ludwig te Loewen in het district Brieg binnen, terwijl een vierde voor de deur op wacht bleef staan. Met twee revolvers hield een der mannen het zich in den winkel bevindende personeel in be dwang, terwijl de beide anderen het kantoor binnen drongen en onder bedreiging met een revolver het echtpaar Ludwig toeriepen, de handen omhoog te houden. Toen de koopman Adolf Ludwig zich tegen de indringers wilde verzetten, schoten zij hem neer en namen de vlucht, zonder iets te kunnen meene men. In den winkel en op straat losten de roovers nog verscheidene schoten. Zij wisten alle vier te ont komen, hoewel men vermoedt, dat een hunner ge wond is. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Vijf gewonden. Uit Keulen, 9 October: Hedenmorgen reed bij het kruispunt van de Florastrasse en de Riehlerstrasse een uit Dusseldorf komende auto, waarin twee dames en drie heeren gezeten waren, met volle vaart tegen een tramwagen van lijn 14. De auto werd geheel ver nield, terwijl de tram uit de rails werd gelicht. Alle vijf inzittenden van de auto werden tamelijk ernstig gewond en moesten naar een der Keulsche ziekenhui zen worden overgebracht. In levensgevaar verkeeren zij niet. Huizen ingestort; vee omgekomen. Uit Palma, 8 Oct.: De stad Hanacor is door een he vig noodweer geteisterd. De hoofdstraat der stad is veranderd in een meer van anderhalve meter diep en vijfhonderdvijftig meter lang. Vele huizen zijn ongestort en veel vee is in het water omgekomen. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. TWEE VALSCHE MUNTERSWERKPLAATSEN ONTDEKT, Bij uitgifte op heeterdaad betrapt. Stuttgart, 9 Oct. Donderdag werd de schrijver Kurt Roschmann en de muziek- en spraakleerares Ida Rutz betrapt bij het uitgeven van valsche 50 pfen- nig-stukken. In de woning van Roschmann werd een volledige werkplaats voor het vervaardigen hiervan ontdekt. De werklooze Franz Blessing werd gisteren te Feurbach betrapt bij het uitgeven van valsche 5 Markstukken. In zijn woning werden nog twintig an dere valsche 5 Markstukken gevonden. Blessing en twee van medeplichtigheid verdachte personen te Esslingen werden gearresteerd ROOFMOORD NABIJ GRUENBERG. Uit Gruenberg, 9 October: In den afgeloopen nacht werd door een motorrijder op den straatweg van Berlijn naar Gruenberg, dicht bij Gruenberg, een geheel vernielde auto gevonden. In de auto vond hij het lijk van den eigenaar, den chauffeur Paul Sarnowski uit Gruenberg, met inge slagen schedel. De politie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat men te doen had met een roof moord. langend ij k Onlangs vermeldden we, dat de gemeenten, die de UL.O.-school te Noordscharwoude gemeenschappelijk In stand houden. Oudkarspel, Noord- en Zuidscharwoude, zich niet konden vereenigen met het standpunt van Broek op Langendijk dat niet tot de gemeenschappe lijke regeling wenscht toe te treden overwegingen van prindpieelen aard ten opzichte van voorstanders van het bijzonder onderwijs maar slechts een bijdrage per leerling, afkomstig uit die gemeente, wilden geven ter tegemoetkoming aan de exploitatiekosten. Oorspronke lijk had de gemeenteraad van Broek op Langendijk we meenen in 1929 dit voorstel reeds gedaan, doch de besturen van de gemeenten die de U.L.O.-school onder houden, hadden die aangeboden bijdrage blijkbaar niet geaccepteerd. We vernemen nu, dat de hernieuwde pogingen om Broek in de gemeenschap te betrekken opnieuw schip breuk hebben geleden, doch dat het aanbod dezer ge meente, om per jaar en per leerling f 25 bij te dragen in de exploitatiekosten der U.L.O.-school, door de betrok ken 3 gemeentebesturen is aanvaard. Als we goed zijn ingelicht bedraagt het aantal leerlingen, dat in 't geheel 50 bedraagt, alleen uit Broek op Langendijk 16. OUDKARSPEL. Door de politie is dezer dagen proces-verbaal opge maakt tegen hengelaars, die met twee hengels vischten zonder vergunning. Men voorkome deze onaangenaam heden door een vergunning aan te vragen. Volgens de in dit nummer voorkomende adverten tie, komt de heer H. de Weerdt, Donderdag a.s. spre ken over: „Moeten wij ons laten verkoopen?" Met dit onderwerp trekt de spreker vooral veel belang stelling. Daar de heer De Weerdt ook hier geen onbe kende is, twijfelen wij geen oogenblik of velen zullen naar dit belangrijke onderwerp komen luisteren. Zondag is een goed geslaagde vlschwedstrljd gehou den door de vischclub „Oudkarspel" in de Bleekmeer. Over enkele dagen zal de prijsuitreiking daarvan plaats hebben. ZUIDSCHARWOUDE. Daar zich een voldoend aantal deelnemers hebben aangemeld voor den cursus in bloembollenteelt, zal deze worden gehouden in een der lokalen van de O. L. School. BROEK OP LANGENDIJK. De collecte, gehouden in de week van 38 October J.1. ten bate van het Crisis-comité heeft een bedrag van pl.m. f 600 opgebracht. Begin dezer week zijn alhier een 15-tal arbeiders te werk gesteld bij de plaatselijke werkverschaffing, welke bestaat in het z.g. „slikken" der akkers voor de bou wers. Als regel werd aangenomen dat dagelijks 4 drle- kwartpramen modder worden gehaald, waarvoor dan een vergoeding wordt gegeven van f 0.54 per praam, bovendien ontvangt leder arbeider f 1.50 per week ver goeding voor huur van praam en onderhoud van mate riaal. •Rijk, gemeente en bouwer dragen ieder hun deel bij in de kosten, als ook voor te plakken rente-zegel en premie verschuldigd ingevolge de Ziektewet. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is de Kruidenierszaak van den heer H. Stam in handen overgegaan van den heer T. Maars. Zondagavond had in „Concordla" de eerste Spaar- avond plaats van het Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling. De groote zaal van Concordla was geheel be zet, hoofdzakelijk door leden van het Spaarfonds. De Voorzitter, de heer Frielink, opent met een woord van dank aan de leden van het Spaarfonds, voor het vertrouwen gesteld in het Bestuur van het Instituut. Spr. leest het eerste deel van het winterprogramma tot einde December voor, dat luidt als volgt: Vrijdag 14 Oct.: H. v. Laar met het onderwerp:,Het ontstaan van den bodem van Nederland"; Zondag 23 October: A. P. H. v. Duren met .Heftige beroering in Goederen- en Geidwetreld en Socialisme"; Zondag 6 Nov.: Sam Pach met „Evolutie of Revolutie"; Vrijdag 2 Dec.: Ds. P. Keuning met „Socialisme en Christen dom"; Zondag 20 Nov.: Mevr. Smit v. d. Wall met „Theosofie": Zondag 1 Dec.: H. v.^Wijk met „Wat is het eerste 5-jaren plan". Voorts zegt spr. wordt geor ganiseerd een Arbeiders-Avondschool waarvoor zich reeds 23 leerlingen hebben opgegeven en een cursus in Esperanto voor beginners en gevorderden. Hierna treedt op het Frits Bouwmeester-ensemble, dat bestaat uit Mevr. Llen de Jong en de heeren Frits Bouwmeester en F. Koolbergen. Begonnen wordt met een blijspel in én bedrijf: „Artis tenleven", waarin de financieele moeilijkheden van een artist thuis met zijn vrouw tot vele komische too- neeltjes aanleiding geven. Verder Frits Bouwmeester met zijn humoristische voordrachten welke hij alle met talent en veel mimiek wist voor te dragen, waar uit bundig om werd gelachen, maar die toch een diepen inhoud hadden. Hierna volgde „Het Drempeltje", een huwelijkstragedie en „Intermezzo", een blijspel. Na de pauze werd opgevoerd „Gelukkig getrouwd", ook een blijspel. In alle drie stukjes kwamen vele ko mische verwikkelingen in het huwelijksleven van een jong paartje tot uiting, waar het publj^k erg van ge noten heeft, maar wij voor ons gelooven dat men over het algemeen nog wel eens iets anders had willen zien, daar alle stukjes, hoewel heel goed gespeeld in het zelfde genre bleven. Maarh et geheel was een gezel lig en amusante avond. De heer J. v. d. Abeele sloot met een woord van dank aan het gezelschap en een opwekking tot het publiek om, als men nog geen spaarder is, spaarder te worden, waardoor men in staat wordt gesteld nog meer van dergelijke avonden te geven. Verder deelde spr. mede, dat het V.A.R.A.-orkest hoogstwaarschijnlijk in Janu ari hier zou optreden en dat zich gedurende dezen avond nog 16 deelnemers voor de Arbeiders-Avond school hadden opgegeven, waardoor dit aantal is ge stegen tot 39, waardoor de cursus in 2 klassen ge splitst zal moeten worden, Vermelden wij nog, dat de Band van Eddy Porck voor gezellige muziek heeft ge zorgd, waarmee deze vroolijke avond weer tot het verleden behoort, k o e n n a s De traditie getrouw, zal de Chr. Meisjesvereeniging „Wees een Zegen", op Woensdag 12 en Donderdag 13 October a.s., in de Chr. School te Koegras, een Fancv Fair, ten bate van genoemde school organiseeren. Het openingswoord zal op Woensdagmiddag om 3 uur ge sproken worden door den Wel.Eerw. Heer Ds. Joh. Meinen van Den Helder. Vrijdagmiddag zou de timmermansknecht D. de J. in de werkplaats van zijn patroon, terwijl hij aan het werk was met den slijpsteen, een kleine voorzie ning treffen aan een der poulies. Dit schijnt echter niet gelukt te zijn, zooals in zijn bedoeling lag, en is zijn linkerhand in de knel geraakt, met het gevolg, dat tusschen de wijs- en lange vinger van die hand een scheurwond ontstond, en hij veel pijn in de pols had. Na eerst bij de buren van een noodverband te zijn voorzien, is hij per auto van een juist aankomen den handelsreiziger, naar Dr. van den Nieuwcnhui- zen te Den Helder ter verdere behandeling vervoerd. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 13 October 1931 tot en met 24 November d.a.v. des Donderdags geen rijtuigen op het Marktplein, langs het Rensgars, het Noord en in de Nieuwstraaf mogen worden geplaatst dan alleen gedurende den tijd voor op- of afladen, terwijl het uit- en inspan nen van paarden op het Marktplein, langs het Noord en het Rensgars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal worden gestraft met een geldboete van ten hoogste f25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 10 October 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd: Jb. DE VRIES, l.-B. De Secretaris, ROGGEVEEN. z ij p e T ZAND. De Hollandia alhier betaalde voor de over de maand Sept. aan haar filiaal alhier afgeleverde melk tot en met 27 Sept. gem. 3.87 en nadien tot 1 Oct. gem. f 4.31 per 100 liter, een en ander bij een gem. vetgehalte van 3.30 pet. In den kermisnacht van j.1. Zondag op Maandag om streeks half twee heeft op den rijksweg juist ten noor den bulten ons dorp een ernstig motor-ongeluk plaats gehad. De monteur J. Borst van den Helder is n.1. ter plaatse tegen een rechts van den weg staanden, voldoen de verlichte woonwagen opgetornd. Met geweld is het slachtoffer met het hoofd tegen het houten schot aan gevlogen, zoodat hij bewusteloos is opgenomen, en onze geneesheer een vermoedelijke schedelbreuk constateer de. Met de ziekenauto van het vliegkamp de Kooij is hij later naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. La ter vernamen we dat het bewustzijn nog steeds niet was teruggekeerd. De motor bekwam zeer weinig schade winkel Er is gisting in dc Radio-distributie, aanvankelijk is er door de aangeslotenen een gemeenschappelijk verzoek gericht tot den distribuator te Winkel, om verlagirig van den abonnementsprijs van f2.— op f 1.25 per maand, met de bedreiging zich anders te zulen laten afsnijden, een dreigement, dat bij allen vermoedelijk wel geen ernst zal zijn, doch meer moet worden gelet op het verzoek om een billijke verla ging te verkrijgen. Concurrentie is er niet, omdat de concessie in één hand berust en verondersteld werd dat daarvan mis bruik werd gemaakt. Daarop is van den concessionnaris een circulaire verschenen, waarin hij zegt, dat het niet minder kan, zijn abonnementsprijs is door den Minister en den Directeur-Generaal der P.T.T. goedgekeurd en bere kend voorts, dat hij zich met de Radio-Centrale-be- diening belast gedurende 17 uur per dag of 119 uur per week en zijn loon slechts 46 cent per uur be draagt. Wel echter verklaart hij zich bereid reduc tie te verleenen aan abonné's die niet kunnen betalea Deze circulaire nu heeft geen bevrediging gebracht en men verwacht dat ook een lager tarief, evengoed de goedkeuring zal verkrijgen. De voorgelegde berekening van het bedrijf, als nevenbedrijf met een opbrengst van f2856.— bij 119 aansluitingen, voldoet niet. Een zich noemende Radio-Commissie spoort thans de abonné's aan geen 12.doch f 1.25 te betalen. w e r n g e n J.1. Zaterdagvoormiddag is brand ontstaan in de bloembollenschuur van den heer C. Brakenhof, aan de ftliefstraat alhier. In het benedengedeelte van het gebouw worden bloembollen geborgen en de zolder is ingericht voor woning. In hét benedengedeelte is de brand ontstaan, doch met zekerheid kon de oorzaak niet worden ver meld. De brandweer was spoedig ter plaatse om assis tentie te verleenen. De brand werd in den beginne gebluscht. De schade toegebracht door het water was echter groot Verzekering dekt de schade. anna paijlowna Daar de voorzitter van de vereeniging „Sportlust" met een ander bestuurslid er op uit was om den hoofdprijs twee paarden, voor de verloting aan te koopen. opende de heer D Koorn. de vice-voorzitter, Zaterdagavond de tentoonstelling in de zaal van den heer Slikker. Spr zag de crisis als de oorzaak van de geringe belangstelling, zoowel van de zijde van de exposan ten (er waren 6 stands) als van het publiek. De slechte tijden demonstreerden zich ook in den loten- verkoop. Voor de verloting, waarvan a.s. Dinsdag de trekking wordt gehouden, zijn ruim 2000 loten ver kocht. In een napraatje met het bestuur had men het er over. een volgend jaar eens iets anders te probeeren. Maar daar willen we niet op vooruit loo- pen. Uit den aard der zaak was voor dé exposanten de geringe opkomst van het publiek ontmoedigend. Voor hen hopen we. dat er Zondag meer bezoek is ge weest. Het eerst trok natuurlijk de stand met bloe men en planten van den heer W. Cornelissen ons oog. Zij toch brachten de kleur en de fleur aan. De heer T. Huiberts, we gaan nu verder maar op het rijtje af, demonstreerde de American Kitchenkook, het interessante toestel, waarmee men in elk huis, op gas koken kan, ook al is er geen aansluiting aan een gasfabriek. Het maakt nl. zelf z'n gas uit gewone benzine. De heer P. Smit toonde een collectie haardkachels, van verschillende grootte, kleur en fabrikaat Het schijnt., dat de haardkachels de haarden wat gaan verdringen, temeer daar men ze. evenals de haarden, met een afsluitplaat voor den schoorsteen, gaat plaatsen, terwijl ze in den regel goedkooper zijn. De stand van den heer D. v. d. Waal hield wel het meest verband met den opzet van de tentoonstelling. Hier toch waren artikelen te zien, verband houdende met paarden en paardensport. Dat neemt niet weg, dat ook een ruime plaats was toegewezen aan andere sportartikelen, autoplaids, koffers, enz. Ook bij de uitstalling van den heer A. Dekker zal wel het een en ander geweest zijn, dat voor verzor ging van paarden noodig is. Galanteriën in groote verscheidenheid vulden zijn stand. De heer N. J. C van Geelen van Schagen was aan wezig met een collectie klokken, zilverwerk en voor werpen van Gero-zilver. Een lust voor het oog, al dat keurig bewerkte, glimmende gerei, dat tegenwoordig in zulke sierlijke modellen wordt gemaakt. Vergeten we tenslotte niet te vermelden de inzen ding schilderijen en schilderstukjes van een jongen inwoner van onzen polder, den he<-r E. Girmann.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2