De Langendijker Groentenveilingen. N.H.V.B.-UITSLAGEN. „Zij" Crème NIEUWS uit de 4e klasse K.N.V.B. "DRAlSfflA-vAN'VALKEtlBURQ'S- e A mLEVERTR/ Eerste klasse D. Succes 1—Succes 2. 3—2. Helder 3—H.R.C. 3. 1—3. WieringerwaardM.L.D.. o. B.K.C.—Petten, 2—2. Tweede klasse E. DoskoH-R.C. 5. 4 4. Watervogels—Helder 4, 2—3. H.R.C. 4—J.V.C., 6—5. Derde klasse E. H.S.V.—Dosko 2, 11—0. Succes 3D.E.S.. 11. Helder 6—B.K.C. 2, B.K.C. niet. H.R.C. 6Sparta 3, 73. Vierde klasse A. petten 2Callantsoog. 31. J.V.C. 2—H.S.V. 2. 1—1. Sparta 4H.R.C. 8, 31. Adspiranten R. Sparta b—H.R.C. d. 0—3. Succes aD.E.S. a. 40. J.V.C. a—Helder d 17—0. Adspiranten S. H.S.V. a—Helder e Uitgesteld. OVERZICHT. Eerste klasse. Succes 1 en H.R.C. 3 bleven op den ingeslagen weg voortgaan, hoewel Succes' zege op de reserves niet erg royaal was (32). De roode Racers klopten Helder met 31. Wieringerwaard heeft M.L.D. er eveneens onder gehouden. Niet minder dan 10 doelpunten werden er in deze match gescoord. B.K.C. bracht het tegen Petten niet verder dan een gelijk spel (2—2). De stand is: H.R.C. 3 3 3 0 0 11—3 6 Succes 1 3 3 0 0 12—7 6 Wieringerwaard 3 2 0 1 13—9 4 B.K.C. 3 1 1 1 7—7 3 Petten 3 1 1 1 6—7 3 Helder 3 3 1 0 2 6—9 2 Succes 2 3 0 0 3 7—12 M.L.D. 3 0 0 3 816 0 Zondag a.s. de voorloopige ontknooping: H.R.C. 3— Succes op het H.R.C.-terrein om 12 uur. Tweede klasse. HR.C. 4 nam de leiding door een magere 65 zege op J.V.C. Dosko ondervond de kracht van HJR.C. 5, dat 't in Oudesluis tot een 44 gelijk spel bracht. Watervogel werd op eigen terrein door Helder 4 geklopt. Hetgeen ons van de withemden meevalt. H.R.C. 4 Dosko Sparta 2 Helder 4 Watervogels J.V.C. H.R.C. 5 Texel 2 Derde klasse. H.S.V. blijft met groote cijfers winnen. Nu ging Dosko 2 er met 110 aan. Succes 3 behaalde tegen D.E.S. een gelijk spel (11); een aardig resultaat van D.E.S. B.K.C. 2 kwam niet op tegen Helder 5. H.R.C. 6 won zoowaar van Sparta 3 (7—3). Dat valt ons wel wat te gen van de Sohagenaars. 3 2 1 0 12—10 5 3 1 2 0 7—6 4 2 1 1 0 6—5 3 3 1 1 1 4—11 .3 3 1 0 2 9—6 2 3 1 0 2 910 2 2 0 1 1 4—9 1 1 0 0 1 2—3 0 HB.V. Succes 3 3 0 0 27—0 6 2 10 13—2 5 Vierde klasse. Hier haalden de Petten-reserves het stoute stukje uit om Callantsoog met 3—1 klop te geven. Sparta 4 won thuis van Racing 8 met 3—1. J.V.C. 2 en H.S.V. 2 speel den gelijk. De Helderschen protesteerden evenwel tegen den uitslag. t Adspiranten. Als belangwekkendste uitslag geldt de V0 neder laag. die Helder d van J.V.C. a te slikken gekregen heeft. werkt zacht en weldadig; Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. Texel en D.T.S. verliezen weer. Alkmaar klopt Vrone met 63. O.S.C. wint van Uitgeest. Beverwijk nog ongeslagen. Verkade wint van LV.V. Zaanlandia aan den kop in afd. B. Weer regen en nog eens regen. Wij vreesden einde der vorige week, dat de regen spelbreker zou worden en ook toen het des Zondags morgens zoo hard regende, dachten wij niet anders, dan dat van het geheele programma niet veel terecht zou komen. Maar de terreinen bleken Zondag allen bespeelbaar, slechts het weer was niet erg geschikt voor voetbal en zal menigeen hebben doen besluiten thuis te blijven. Binnen de krijtlijnen was echter het noodige enthousiasme aanwezig, met het gevolg, dat menige spannende kamp is gestreden. Zoo is in de gezamenlijke vierde klasse wedstrijden slechts één wedstrijd onbeslist gebleven. In afdeeling A was Alkmaar de eenige club, die thuis spelende, kon winnen. Zij bleef met 6—3 de meerdere van Vrone, In de andere wedstrijden waren de bezoekers de baas. En dan valt in de eerste plaats op de goede verrich ting van Q.S.C., dat Uitgeest op eigen terrein met 2—1 een lesje gaf. De Q.S.C.'ers bewijzen wel ten volle, dat zij van plan zijn in den zoo kortst moge lijken tijd weer in de 3de klasse te komen. Van de zwarte Uit geestenaren valt het ons echter tegen en hadden wij een beter resultaat verwacht. De Bever- wijkers gingen op bezoek bij D.T.S., steeds een ge vaarlijke tegenstander in eigen home. Maar de Be verwij kers, die nog geen punt hebben verloren, wa ren blijkbaar niet van plan om een misstap te begaan en hun kansen op het kampioenschap reeds zoo vroeg in gevaar te stellen. Zij namen dus den zekeren weg, en sloegen de Langendijkers met 31. Beverwijk is thans de eenige club in deze afdeeling, die ongeslagen is en het maximum te behalen aantal punten van S heeft bemachtigd. Bovendien zijn zij reeds 2 punten bij de andere clubs vooruit. Texel heeft het ook Zondag weer niet tot een overwinning kunnen brengen, op eigen terrein moest zij de twee kostbare punten laten aan E.V.C., de uitslag was hier 24. De stand is hier nu: Beverwijk 4 4 114 8 E.V.C. 4 3 1 11-8 6 0.5.C. 3 2—17—34 Schagen 3 2—1 84 4 Alkmaar 4 2—2 10-13 4 Zilvermeeuwen 3 111 66 3 Uitgeest 4 112 10—10 *3 Texel 4 2 2 8—12 2 Vrone 3—12 4—10 1 D.T.S. 4 1 3 8—13 *1 Er is looponde een protest van Uitgeest tegen den wedstrijd D.T.S.—Uitgeest. Uitslag 4—4. AFDEELING B. Kop „groep" van twee. Thans is wel volkomen vast komen te staan, dat Schinkelhaven weer een voorname rol in den strijd om de eerste plaats zal spelen! Maar tevens blijkt meer en meer, dat Zaanlandia een concurrent kan wordon. Beide clubs behaalden kranige overwinnin gen; Schinkelhaven sloeg S.N.A. met 31 en Zaan landia won van S.C.A. met 4—1 en zoo werden dus twee clubs weer het slachtoffer der leiders. Wij zijn benieuwd of do Zaandammers deze race lang zullen volhouden. L.O.C. herstelde zich tijdig en won nu met 4—0 van Wilhelmina Vooruit, wat hiermede danig in de knel kwam. Gelukkig voor hun verloor S.C.H. ook, waar door ze tenminste geen hekkensluiter werden. Verkade—I.V.V. werd een magere 2—1 zege voor Verkade, wat zich hiermede weer een beetje naar boven heeft gewerkt. Het debuut van I.V V. is in elk geval heel wat fraaier dan dat van de Texelaars in afd. A. Rivalen—H.E.D.W. speelden gelijk, waar door ze beiden een kostbaar punt binnen haalden. De stand is hier: Zaanlandia 4 3 1 12—6 7 Schinkelhaven 4 3 1 14—7 7 H.E.D.W, 4 2 11 10-7 5 Rivalen 4 2 11 7—6 5 Verkade 4 2 11 10—12 5 1.V.V. 4 2 - 2 7-6 4 S.N.A. 3 1—2 9-7 2 L O.C. 4 1—3 9-8 2 Wilh. Vooruit 4—13 5—15 1 S.C.A. 3 3 3—12 0 HET PROGRAM3IA VOOR ZONDAG AA is al heel klein: Afd. A. Q.S.C.—Beverwijk, N. J. Krever. Afd. B. S.N.A.S.C.A. I. Aandagt. OM DE LEIDING IN AFD. A. In afd. A. gaat de algemeene aandacht ditmaal naar den wedstrijd O.S.C.Beverwijk, waarin de eenige club die nog geen enkel verliespunt te betreuren heeft, het zal opnemen tegen een harer sterkste concurren ten, Q.S.C. De homogene, enthousiaste ploeg der Q.S. C.-ers tegenover de geroutineerde, technisch onder legd Beverwijk! Dat wordt een gebeurtenis, die voor beide vereenigingen van ongekende beteekenis is, maar vooral voor Beverwijk, dat dient te winnen om hun mooie kans te behouden. Verliest Beverwijk, wat wij in het geheel niet uitgesloten achten, dan staan plot seling weer 4 vereenigingen gelijk. Voor de spanning zou dit niet onaardig zijn. Wij hou den het op een puntenverdeeling aan. In afdeeling B is de ontmoeting S.N.A.S.C.A. van een geheel ahderen aard, die voorloopig om... de laatste plaats gaat! Sic transit... O.i. kunnen de S.C.A.'ers hun eerste zege be halen en daarmede Wilh. Vooruit onderaan brengen. Beide clubs zullen echter mettertijd wel stijgen. AARTSWOUD. Voetbalnieuws voor de competitie. A. I ging met 2 invallers naar Blokker, doch moest direct zijn meer dere hier in erkennen. Ze verloren dan ook met 52 van Blokker. A. II ontving Oudendijk II en was de gas ten de baas, stand 41. Het slechte weer was oorzaak dat er weinig belangstelling was. 'T ZAND. Geel Zwart I heeft niet, zooals we aankondigden op eigen terrein gespeeld, doch heeft te 't Veld tegen Rood Wit I een competitiewedstrijd gespeeld, waarvan de stand voor de rust was 31 voor R.W., terwijl na de rust de wedstrijd wegens het slechte terrein werd af gelast, zoodat nog eens zal moeten worden overgespeeld G. Z. II speelde alhier tegen R. W. II en wist daarbij te winnen met 51. OUD KARSPEL D.T.S. IBeverwijk I 13. NOORDSCHARWOUDE. A.D.O. IVoorwaarts I 22. Voorwaarts 2—V.V.W. 2 0—1. Voorwaarts 3Beroos 2 46. OUDESLUIS. Dosko I had bezoek van H.R.C. 5 uit Den Helder. H. speelde het eerst met den wind mee, en was hierdoor iets meer in den aanval, doch de D.-achterhoede had de H.-aanval goed in bedwang, waardoor de stand ge- ruimen tijd 0—0 bleef, want overigens ging er van D. niet veel uit. Wanneer echter de D.-rech^pback hard tegen een H.-speler aanschiet, vliegt de bal in het D.- doel. H. komt door dit succes meer opzetten, "en D. raakt de klus kwijt, met als gevolg, dat H. voor de rust den stand op 30 weet te brengen. Na de rust komt D. flink opzetten en weet den stand op 33 te brengen. Een vrije trap van H. wordt goed tusschen de D.-backs geplaatst, en een toesnellende H.- speler brengt den stand op 43 voor H. Voor het einde echter weet D. den stand op 44 te brengen, waarmee het einde komt. Hoewel het een aardigen wedstrijd was, wordt het toch tijd dat D. tot het besef komt, dat de geheele wed strijd van begin tot het einde enthousiast moet worden aangepakt, en niet hiermede tot na de rust wordt ge wacht, zooals in de laatste twee wedstrijden, waardoor thans al twee punten onnoodig zijn verspeeld. Dosko II verloor in Den Helder van H.S.V. I met 110. As. Zondag krijgt Dosko II in Oudesluis bezoek van H.R.C. 6. WIERINGERWAARD I—M.LJ>. I, 7—3. Zoo had W.-waard I Zondag de Luchtvaartmenschen op bezoek en deze derde regen-zondag heeft de rood- broeken succes gebracht. Er is goed gespeeld, alweer iets beter dan vorige week; wanneer het zoo doorgaat wordt het nog wel aardig goed, jongens! Denk er om dat er nu weer geen reactie komt, hoor. Belde alftallen hadden een invaller. M.L.D. speelt eerst voor den wind. Toch is W.-waard iets sterker, al blijft Wolthuis van M.L.D. gevaarlijk. Deze speler is ons echter niet meegevallen. Wel loste hij een paar schoten, doch daar wist keeper Rezelman wel raad mee. Na een fraaie W.-waard aanval doelpuntte Rob voor de eerste maal, 10. Spoedig daarop werkte K. Schenk den bal voor den tweeden keer in 't net. Na nog enkele gevaarlijke oogenblikken voor het M.L.D.- doel kwam de rust. Na rust was M.L.D. eerst iets ster ker en maakte te tegenpunt, 21. Direct hierop maak te Rob met een fraai schot 31. Nu kwam W.waard goed los en spoedig doelpuntte de rechtsbinnen^ na een fraaien voorzet van v. d. Veen, voor de vierde keer, 41. M.LD. houdt echter vol en hun linksbuiten, die een fraaie partij speelde, smaakte het genoegen fraai tegen te scoren, 42. Direct na den aftrap neemt v. d. Veen den bal over, snelt fraai naar voren, geeft pre cies op tijd af aan v. d. Brink, die zich niet bedenkt en er weer 52 van maakt. Dan is de eer weer aan Wolthuis c.s. die een penalty in een doelpunt omzet. 53. Weer een penalty wegens aangeschoten hands, r-LEEUWARDEN- door W.waard gemaakt, werd fraai door Rezelman ge houden. Nu Ls 't met M.L.D. gedaan. Rob, die er dezen middag zin in had, zorgde voor no. 6 en v. d. Brink maakte daarna nog een twijfelachtige zevende goal. Nu jongens, volgende week naar Petten; hoe of het elftal is weten we niet, maar speel maar zooals jullie worden opgesteld, want het blijft voor de E.C. een zeer zware taak om spelers, die jaren hun krachten aan 't eerste gegeven hebben en altijd voor hun club paraat waren, aan den kant te moeten zetten. Laat de E.C. er echter rekening mee houden, slechts met die spelers te werken, die geregeld meegaan, al blijft ook dit soms zeer moeilijk. Laten die jongen echter, die op den rand van 't eerste team staan, een beetje toegevelijk blijven, want het blijft voor een E.C. een ondankbare taak. die veel meer gewaardeerd moest worden. Ook zij doen hun best, alles zoo goed mogelijk te laten loopen. WEERINGEN. Succes-nieuws. Zondag had op het Succes-terrein de ontmoeting plaats van Succes 1 tegen hunne reserves. Als men denkt dat S. 1 een zacht kluifje heeft gehad, is men de plank mis. De reserves hebben gespeeld, zooals men ze de geheele competitie wel niet meer zal ontmoeten. Ze hebben van begin tot eind er alles op gezet om S. 1 dwars te zitten, de uitslag geeft alles weer, als men ziet de 32 uitslag, dan zegt dit wel wat en zullen er van de reserves spoedig overgaan naar S. 1. Over den wedstrijd net volgende: Metselaar laat om half drie beginnen. S. II wint de toss en speelt voor den wind. Ze zitten geweldig op den bal en op den man en iedere aanval van S. 1 weten ze onschadelijk te maken. Als S. II teruggedrongen wordt op hun eigen helft, we ten ze den bal vrij te maliën en de S. II linksbuiten gaat er alleen vandoor en weet onhoudbaar zijn club de lei ding te geven. Hierdoor aangemoedigd en ook het pu bliek op handen hebbende, wat ons inziens een verkeerd inzicht is. vallen ze weder fanatiek aan, de S. 1-mid- voor wordt op ergerlijke wijze gehinderd en zoodoende voorkomen ze het doelpunten, toch weet hij zich vrij te maliën en schiet in 11. Als men afgetrapt heeft, gaat S. 1 er weer vandoor, een schermutseling volgt voor doel, de rechtsbinnen geeft aan v. d. Wal, en deze maakt er 2—1 van. Met dezen stand gaat rust in. Na de rust krijgt S. I windvoordeel en regen, de aan vallen volgen elkaar op en uit een dezer aanvallen maakt Rijkers er 31 van. S. II werkt als een leeuw, waarom? Ze weten tenslotte nogmaals te scoren, 32. S. I ziet in dat de reseres geen cadeautjes geven en als Metselaar, die goed voldeed, het einde blaast heeft S. 1 een zeer magere overwinning te boeken. We hopen dat de reserves meer zulke wedstrijden spelen. Om 12 uur kwamen S. HlD.E.S. I in het veld. Da regen was spelbreker en er werd een half uur gewacht, zoodat om half één deze wedstrijd kon beginnen. De wedstrijd stond niet op hoog peil, een heen en weer getrap van heb ik jou daar. Opeens een opluchting, als de S.-back meende weg te werken, werd hem de kans ontnomen, hij speelde zoo hard terug op den S.-keeper, dat hij de tgenpartij een pracht doelpunt bezorgde, Voor rust wist S. echter gelijk te maken. Na de rust krijgt S. den wind mee, doch. het spel is niet technisch genoeg om doelpunten te fabrlceeren, zoodat menige kans verloren gaat. Toen Ausum dan ook einde aankondigde was de stand ongewijzigd en konden ze de punten deelen. De S.-adspiranten waren dezen dag de favoriet en wisten de D.E.S.-adspiranten met 40 te verslaan. Voor de volgende week heeft S. I een wedstrijd te spe len tegen H.R.C. Hl, wat een der zwaarste tegenstan ders schijnt te zijn. De Successers zullen hun beste been tje voor moeten zetten, willen ze in de running blijven. A.s. Donderdagavond is het training in de zaal van S. Halfweg (v.h. Bruul) Komt allen op; het is dringend noodig. PETTEN. Zondag was voor de voetbalvereeniging Petten een goede dag, immers 3 van de 4 te behalen plinten is een goed resultaat, temeer als men de sterkte der tegen standers in aanmerking neemt. Te Kleinesluis speelde Petten tegen B.K.C., dat na de rust den 21 achter stand wist in te loopen, maar er toch niet in slaagde de voorspelde overwinning te behalen. Voor een ver slag zie men elders in dit blad. Petten 2Callantsoog 1, 31. Weinigen zullen de zen uitslag vermoed hebben tegen C., dat als een der gegadigden voor de bovenste plaats werd beschouwd. Intusschen pleit dit resultaat voor het spel der reser ve- dat zienderoogen beter wordt. In 't bijzonder de midvoor heeft een nuttige partij gespeeld. Dank zij de o.J. verkeerde keuze van C. om eerst tegen den wind te spelen, wist deze speler de hattrick te verrichten. Na de rust, die met 30 voor P, was ingegaan, kwam er meer werk aan den winkel voor de verdediging, die zich op verdienstelijke wijze van haar taak kweet, Slechts eenmaal wist Calantsoog het net te vinden, dat overigens kranig door Raven beschermd werd. C. hoede zich voor het onderling gekrakeel en moet trachten een nederlaag sportief te dragen, niet in de eerste plaats de oorzaak bij den scheidsrechter zoeken. Het In- en Verkoopbureau ln Noord-Holland een betere tendenz voor sommige produc ten men wachte zich echter voor bepaalde conclusies aardappels zeer laag roode kool beter, prijzen tot boven 13 ook voor gele Iets gunsti ger witte kool lage prijzen bloemkool bevredigend uien zeer gunstig gestemd, hoo- gere prijzen bieten en worte len laag spercieboonen zeer afwisselende prijzen Idem tomaten, echter laag in prijs aanvoer druiven. Het In- en Verkoopbureau van groenten, welke den gestelden minimum-prijs niet kunnen opbrengen, zal cu weldra in werking kunnen treden. Voor het eerst wordt door de Provincie 1 100.000 voor dit doel beschik baar gesteld en als we goed zijn ingelicht zal de eerste kwaliteit producten worden gekocht voor distributie ten behoeve van instellingen van liefdadigheid, terwijl producten van afwijkende kwaliteit voor veevoeder wor- den opgekocht. Het is voor onze tuinbouwers maar te hopen, dat er niet te veel onder die omstandigheden moet worden gekocht, daar dit zou wijzen op slechte toestand op onze groentemarkten. De minimum-prij- zen zijn toch al bijzonder laag gesteld, zoo laag, dat, i wordt niet meer gemaakt, de exploitatiekosten met de prijzen niet worden goedgemaakt. Voor sluitkool toch is de minimumprijs op 60 cent per 100 Kg. gesteld, bloemkool mag voor f 1 per 100 stuks worden verkocht, spruitkool voor f 2 per 100 Kg., uien voor f 0.60 per 100 Kg., peen voor f 1 per 100 Kg., bieten voor 80 cent per 100 Kg., tomaten voor f 2 per 100 Kg. Ten aanzien van deze producten, die den minimumprijs niet hebben opgebracht, dienen door de velllngsbesturen zoodanige maatregelen te worden genomen, dat zij niet buiten de veiling om een weg vinden, naar de binnen- of buiten- landsche consumptiemarkt. Nu het In- en Verkoopbu reau nog deze maand in werking treedt, hoeft daarvoor nog minder vrees te bestaan dan in gewone tijden, toen er door onze veilingsbesturen ook al streng werd op gelet Het scheen in de afgeloopen week wel, of er een Iets betere tendenz viel waar te nemen, dan in de laatste maanden. Van producten, die onverkoopbaar waren, hoorden we althans niet meer en ook in de prijzen kwam wel eenige verbetering. Toch zou het onvoorzich tig zijn, daarop reeds conclusies te bouwen voor een kentering ten goede: er werken tegenwoordig zoo vele en velerlei facturen, dat het moeilijk is, met eenige ze kerheid den toekomstigen loop der dingen op handels gebied te voorspellen. Ook ten aanzien hiervan zijn de internationale economische en sociale toestanden en om standigheden zoo onzeker en wisselvallig, de te nemen maatregelen zoo vaag. dat er met geen mogelijkheid conclusies kunnen worden getrokken uit de verschijn selen, die zich op een bepaald oogenblik voordoen. Uit de eenigzins mildere stemming op de markt voor roode en gele kool en uien. bouwe men nog geen gevolgtrek king voor den loop der prijzen met betrekking tot de winterkool. Behalve van het weer is men ten zeerste afhankelijk van de maatregelen, die in het buitenland tegen den invoer worden getroffen en van de omstan digheden ten aanzien van de teelt aldaar. Ook zullen ongetwijfeld de hier geteelde voorraden weer gewicht in de schaal leggen. Men mag verwachten, dat de teelt van de roode kool buitengewoon zal tegenvallen, dat het met de gele kool daarentegen zal meevallen, terwijl de Deensche witte kool ook geen puiken oogst zal opleve ren. De steunmaatregelen zullen in elk geval voor de tuinders zeer noodig zijn. Moge er voor sommige tuin bouwproducten een ietwat betere stemming op te mer ken zijn geweest, voor de aardappelen was dit niet het geval. Daar zit nu totaal niets opwekkends in. Voor pootaardappelen, die helaas nog particulier en niet over de veilingen plegen verkocht te worden, was de toestand al even slecht als voor de consumptieaardappels. De groote Schotsohe muizen werden voor f 0.40—0.90 per 100 Kg. verkoeht; de minimumprijs kon dus hier niet ge handhaafd blijven op straffe van het onverkoopbaar worden van belangrijke partijen. Voor gewone Schotten werd f 0.501.10 betaald, alzoo gedeeltelijk beneden den minimumprijs verkocht. Het In- en Verkoopbureau, door de Provincie ingesteld, kan dus ten aanzien van dit pro duct al aanstonds goed werk verrichten. Blauwe eigen heimers brachten prijzen op van f 12, al naar de eischen, waaraan zij voor kwaliteit, vorm en grootte vol deden. Eigenheimers brachten nog lagere prijzen op en werden voor f 0.701.50 verkocht. Blauwe aardappels die vroeger zeer gewild waren als consumptieaardappels werden voor f 1.50—2 van de hand gedaan. Drielingen konden niet meer opbrengen dan f 0.801.40. Voor Du- ken werden bespottelijk lage prijzen betaald, n.1. f 0.40 0.60 per 100 Kg. De aanvoer aan beide veilingen be liep 20 spoorwagons. Voor roode kool was de stemming iets beter. Er werd er nog verkocht voor f 3.60. n.1. de mooiste van de meest gewenschte grootte. Er werden ook prijzen ge maakt van 60 cent. Echter kwam het voor dat groote kool f 1.501.80 opbracht. Dit is althans vrij wat beter dan eenige weken terug en het feit dat alles verkocht werd. wekt bemoediging. Aan beide veilingen beliep de totale aanvoer 28 spoorwagons. Al liep de gele kool niet tot die prijzen als de roo de, de mooiste werd toch ook nog verkocht voor f 2.20 f 2.90. Het zijn ongetwijfeld nog veel te lage prijzen, doch in vergelijking met enkele weken geleden, is toch voor dit product verbetering te bespeuren. Een deel van den aanvoer werd echter voor f 0.60 tot 1.50 verkocht. Aangevoerd werden ruim 20 spoorwagens. Van witte kool was de aanvoer grooter dan voor gele en roode te zamen, n.1. ongeveer 60 spoorwagens. De hoogste prijs, die besteed werd was f 0.90. Verreweg het meeste werd voor f 0.60 en f 0.70 per 100 K.G. geveild. Voor Deensche -witte kool werd f 1.20—1.50 betaald. De aangevoerde bloemkool ging voor bevredigende prijzen van de hand. De soort Lecerf bracht de beste prijzen op. De mooiste en grootste werden voor f 13 f 15 verkocht, kleinere en iets afwijkende kwaliteit f 811. Voor Reuzen werd f 8 a f 10 voor de mooiste en f 58 voor de andere betaald. Tweede soort werd' verhandeld voor f 0.803. Aangevoerd werden rond 30.000 stuks. Bepaald gunstig was de stemming voor uien. De gele nep bracht f 6 a f 7 op; een mooie herfstprijs. drielingen liepen ook nog iets omhoog en werden ver kocht voor f 4 tot f 5 met iets minder voor afwijkende partijen. Voor uien werd f 3.80f 4.70 betaald. Grove uien brachten f 3.504.70 op. De vraag uit het buiten land is levendig, wat wel bleek uir de genoemde prij zen bij een aanvoer van 20 spoorwagens. Voor de mooiste bieten werd tot f 2 per 100 K.G. besteed. De minder gewilde f 0.601. Groote peeii werd verkocht voor f 1.101.80, kleine voor f 0.60 0.80. Rammenas bracht f 1.50 op, een schrale prijs. In aanmerking genomen den tijd van het jaar. wer den nog heel wat spercieboonen aangevoerd, n.1. nog 7500 K.G., waarvan echter een groot deel uit de kas. De prijs voor deze mooie boonen liep nog flink op en wel tot f 15 a f 17. Die van de akkers vertoonen echter heel sterke afwijkingen van gestelde eischen en brach ten f 24 op. Tomaten, die voor A aanvankelijk f 360 opbrachten, werden later voor f 8 verkocht, C steeg van f 3 tot ruim f 4, terwijl C f 2 a f 2.10 opbracht. Druiven liepen sterk in prijs terug. In 't begin der week kon voor de soort Alicante nog ruim f 29 worden gemaakt, later slechts f 19—22; Frankenthalers zakten van f 29 tot gemiddeld f 22.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7