Sportberichten uit Den Helder. Alkmaar en Omstreken. De heer K. Cz. de Boer 80 jaar. Bestrijding der smokkelarij. De heer Vliegen retireert Greta Garbo te Amsterdam. Kerktoren ingestort Marktberichten. H.R.C-. I heeft alweer verlaren en komt nu bedenke lijk onderaan de ranglijst. Het wordt oppassen Racers! Tegen W.F.C. werd met maar eventjes 40 verloren Nu rijn de Wormerveerders dit jaar wel bijzonder sterk, maar dat neemt niet weg dat er weer geen enkel doel punt is gescoord (tegen Kinheim ook al niet!) hoewel de aanval zoo sterk mogelijk was samengesteld met zelfs Beneker Sr. weer als middenvoor. De opstelling was daardoor: M. Prins; Siersma, Beijer; Stolk, Evers. Scholten; Kapteijn, Roobol, W. Beneker Sr., Hoogendijk J. Beneker Jr. H.R.C. 2 deed het beter. De roode reserves hadden een extra productieve bui en doorboorden het doel van V.V.A. 2 zesmaal, voor rust driemaal en evenzoo dik wijls daarna, en de Amsterdammers kregen slechts eens gelegenheid tot doelpunten (in de tweede helft). Dat gaat dus met H.R.C. 2 weer den goeden kant op, vijf punten uit de laatste drie wedstrijden. H.R.C. 4 kreeg J.V.C. 1 op bezoek en de Julianador- pers bleken niet zoo zwak dan wel vermoed werd. H.R.C. speelde voor rust echter aanmerkelijk sterker en de voorhoede (de beste linie van het elftal) bracht het tot een handvol doelpunten. Ruststand 52. In de tweede helft haalde J.V.C. flink op en zij trok daarbij profijt van haar physieke meerderheid tegenover de roodhemden. Toch kon H.R.C.. zij het met groote moei te een zege bevechten. Met 65 bleef de thuisclub mees ter van het terrein. Racing 4 is weer een ernstig ge gadigde naar de eerste plaats, maar Schagen 2 is er ook nog. Helder II verloor van Zaandijk met 34. De withem- denzullen het dit jaar met een bescheiden plaats op de ranglijst moeten stellen. Helder 2 maakte een vergeefsche reis naar de Zaan (Wormerveer), om Q.S.C. te ontmoeten. De wedstrijd kon niet uitgespeeld worden. Twintig minuten voor het einde werd de match gestaat, omdat het terrein onbe speelbaar was geworden. De Helderreserves hadden toen een 21 achterstand. Helder 4 zorgde voor een verrassing en klopte Wa tervogels op haar eigen terrein aan den Strooweg. De Watervogels hebben een flinke, forsche ploeg, die ech ter in 't geheel niet ruw speelt, maar de spelers moeten hun mond wat leeren houden als het niet goed lukt en om resultaat te bereiken moet er niet zoo onbekookt ge speeld worden door de voorhoede,want dat heeft hen de wedstrijd doen verliezen. De Watervogels waren in het veld niet zwakker en zij hebben kansen genoeg gehad, maar voor doel werd maar in het wilde weg getrapt, en het is naturlijk toeval als men daarmee succes heeft. Helder 4 verkreeg de eerste helft een 20 voorsprong. Door de Watervogels rechtervleugel waren inmiddels talrijke kansen gemist. Na de rust waren de Watervogels op een oogenblik niet meer te houden en in een ommezien stond het 2—2. Nog eenigen tijd werd het Helder-doel belegerd, maar dan neemt Helder langzamerhand het spel in sanden en het laatste kwartier vertoonen de witten ondanks den wind en regen die zij tegen hebben, een aardig spelletje. Een boogbal van den H.-recbtsbuiten bezorgt Helder 4 haar eerste overwinning. Het terrein waarover Watervogels (en H.S.V.) be schikken, (het ex-Geel-Wit terrein) is uitstekend, maar met de kleedgelegenheid is dat niet bepaald het geval; i n de kleedkamers regende het bijna net zoo hard als daarbuiten en men stelt toch waarlijk geen hooge eischen als men een waterdicht dak boven zijn hoofd verlangt! En voor de spelers is het niet prettig als ze na afloop Van een wedstrijd hun goed natgeregend te rug vinden; op Zondag hebben de meeste niet hun oud ste plunje aangetrokken. Verbetering is hier dringend ncodig! De derby Helder 3H.R.C. 3 verliep als de laatste jaren gebruikelijk is geworden, een spannende wed strijd, waarbij H.R.C. tenslotte aan het langste eind trok (13) Helder scoorde voor de rust door haar midvoor na een pass van den rechtsbinnen Kooijman, een nieuwe speler van Helder, die een heel goede par tij speelde. De rust ging in met den gelijken stand. Te gen het einde doelpuntte Racing nog 2 maal. Helder scoorde niet meer Goudswaardt (ex-H.R.C. 1) verde digde zijn doel eminent. Bij HR.C. toonde het kleine linksbuitentje een speler met aanleg te zijn. Z.V.V. slaat Alcmaria met 41. Doel man Oudes behoedt zijn club voor een debaclel Alkmaar I herstelt zich, door Vrone I met 63 te slaan. De zege tocht der Alkmaarsche Boys duurt voort. Thans R.C.Z. met 31 geslagen. Dat de tocht van Alkmaria naar Zaandam een zwaren gang zou zijn. werd algemeen verwacht. Nog vorige week immers hadden de Z.V V.ers zich op af doende wijze hersteld en daar tegenover stond, dat men bij de kaasclub nog immer zoekende is. Zoekende?Voorwaar!...... dan weer probeert men dit en dan weer dat. Ook thans bleek weer dat alle verandering, nog lang geen verbetering zou zijn. We zeiden reeds, „alle" verandering, omdat er één verandering was aangebracht, die,laten we maar rond uit zeggen, Alcmaria voor een groote ne derlaag behoed heeft. Oudes onder de lat!Dat wilde vaak zeggen: „Dank zij hem, hebben we vandaag niet verloren"... Daar tegenover staat echter, dat hij ook vaak zijn dag niet had en dan was hij immer de zondebok en genoot hij naast zijn goede ook wel meerdere malen een slechte pers. Oudes dan, was thans weer de aangewezen man, om het Alkmaarsche doel te mogen verdedigen. Hij was weer in buitengewonen vorm, doch heeft zijn club niet voor een nederlaag kunnen behoeden, dochvoorkwam stellig een debacle Hij heeft er uitgeranseld wat hij kon en het zou vele zeker niet bevreemd hebben indien de rust met een 51 stand ware ingegaan. En wat geen verbetering bleek?Men had voor deze ontmoeting Peereboom vervangen door Water tor, zoodat het binnentrio er a»s volgt uitzag: v. d. Pol, Watertor en de Jong. We geven toe, er valt op Peereboom's verrichtingen heel wat af te dingen, doch wij zijn er stellig van overtuigd, dat men in de groote kaasclub voor hem geen waardig plaatsver vanger heeft, zoodat hij stellig wel were zal worden opgenomen. God Pluvius stond Alcmaria ook al niet ter zijde, want de aanhoudende regenval had dit Zaansche terrein uiterst zwaar en glad gemaakt. Dit bleek vooral voor de kaasclub een groote handicap te zijn. Ondanks het feit dat Alcmaria eex-st tegen regen en wind inspeelde, trok zij ten aanval en reeds vrij spoedig bezorgde Watertor met een goed schot de Alkmaarders een kleinen voorsprong. 01. Doch de Zaandammers lieten zich geenszins ontmoedigen en namen het spel steeds meer in handen. Zij staken, in de juiste zin van het woord, met hoofd en schouders boven de Alcmarianen uit en vooral hun kopwerk viel op. Toch ging de rust slechts met een 21 ach terstand voor Alcmaria in. De regen- en windvoordeel van na de rust bleek voor de Alkmaarders geen steun te zijn, daar de Zaandammers steeds hei spel in handen hielden, tot dat tenslotte het einde hen een verdiende 4—1 over winning bracht. Alcmaria 2 en 3 waren, in verband met de Sport parkbezetting voor de courses, vrij van spelen. ALKMAAR I—VRONE I. 63. Alkmaar heeft zich, na haar jongste nederlaag te gen Q.S.C. te Wormerveer, weten te herstellen. De Alkmaarders hadden nogmaals de ploeg herzien en een enkele omzetting van een paar spelers in half- linie en voorhoede, had thans goede vruchten afge worpen. Ook hier had de regenval het terrein er niet beter op gemaakt, doch beide ploegen konden zich vrij goed aanpassen, al hadden de Alkmaarders iets meer voordeel. Het begin was reeds veelzeggend. De eerste aan vallen van Alkmaar hebben tot gevolg dat reeds na enkele minuten van Os met een hard schot de thuis club de leiding geeft, 10. Na eenige aanvallen der Vronianen, komt Alkmaar .veer flink opzetten en zoo waar herhaalt zich hetzelfde spelletje. Onnieuw geeft Mulder aan van Os, die opnieuw inschiet. 0—2. Vrone laat zich geenszins ontmoedigen en valt ge ducht aan, zij loopt door de Alkmaarsche verdedi ging als deze wijfeit en scoort vrij gemakkelijk. 21. Weer is het Mulder die nog voor de rust goed af geeft, doch thans schiet Dingerdis in. 31. Toch was Alkmaar met dezen voorsprong nog niet veilig, want spoedig na rust gaat Vrone tot den aan val over. Eén der Vronianen komt voor het groen witte doel te staan, doch nog juist weet één der Alk maarders te redden, door het leder met de hand te bewerken. Het is echter uitstel van executie, want de strafschop wordt benut. 3—2. Thans steeg de span ning ten top, want er bestond voor Vrone nu een kans om gelijk te maken. Alkmaar zag het gevaar en spande zich eveneens geducht in en zij had eenigen tijd later succes als haar spil inschiet. 42. Nadat Alkmaar nu gemakkelijk den stand kan opvoeren, maakt Vrone tenslotte van een zwak moment in de Alkmaarsche verdedieing gebruik om den eindstand op 6—3 te brengen. ALKMAARSCHE BOYS I—R.C.Z. L 3-1. De Alkmaarsche Boys hebben ook hun derde com petitie-wedstrijd, en niet minder zwaren dan den voorgaanden, weten te winnen. Erg gemakkelijk ging dit evenwel niet. De voortdurende "egenval maakte het veld tamelijk glad, een hindernis, waar de Zaan dammers gemakkelijker overheen stapten dan de gastheeren. R.C.Z. beschikte over een buitengewoon enthousias te ploeg, die stellig het middel gevonden dacht te hebben om de Boys te kunnen slaan. Enorm hard werken en hun tegenstanders geen kans laten hun spel te ontplooien! Hierin zijn zij gedeeltelijk ge slaagd. Het was een feit dat van het goede spel der Boys thans weinig viel te bespeuren, mede in ver band met de gladheid van het terrein. Edoch,de verdediging heeft echter blijk gege ven er te kunnen zijn en vooral de rechtsachter Houtkooper, alsmede doelman v, d. Horst, hebben buitengewoon werk laten zien. En de voorhoede vond in de Zaansche verdediging eveneens een ge weldige hindernis, doch wachtte haad kansen af enwist deze te benutten En zoo kwam het dat een slecht spelend Boys-elftal desondanks van een gevaarlijke concurrent wist te winnen Over den wedstrijd nog het volgende: De Boys spelen ook thans in dezelfde opsteling en gaan reeds dadelijk tot. den aanval over. Nol geeft reeds vrij spoedig de thuisclub de leiding, 1—0. Doch de Zaandammers gaven ziffi geducht en de Alkmaarsche veste was van geen gevaar ontbloot. Het spel ging op en neer met R.C.Z. iets meer in den aanval en tenslotte wist zij gelijk te maken. De Alkmaarders pakten thans geducht aan en na eenige verwoede aanvallen, waarin Boots enkele malen juist over schoot, gelukte het Indri nog voor de rust opnieuw zijn club de leiding te geven, 21. Na rust trachtten de Zaandammers gelijk te maken, doch vonden doelman v. d. Horst in prima vorm. Ook de Boys liepen van stapel, doch ook do Zaan sche verdediging wilde niet wijken. Het spel golft ge- ruimen tijd op en neer, totdat ten slotte Kwadijk goed doorbreekt en den Zaanschen doelman geen kans geeft, 31. Ondanks dezen grooten achterstand vallen de Racers geducht aan. doch de Alkmaarsche defensie geeft niet thuis. De aanvallen verminde ren. naramate de tijd verstrijkt en ene Alkmaar sche overwinning een feit geworden is. Het einde komt zonder verandering. N .H-V JJ.-UITSLAGEN. Eerste klasse B: Alkmaarsche Boys 1R.C.Z. 1, 31; Z.F.C. 5W.F.C. 5, afgelast; Zaandijk 2—Bergen 1, 4—1; Asendelft -2K.F.C. 3 (3—2) gestaakt. Eerste klase C: Nieuwe Niedorp 1M.F.C. 1, 42. Tweede klasse D: Schoorl 1Alkmaarsche Boys 2, 3—4; C.S.V. 1—Alcmaria 4, 4—0. Derde klasse B: Bergen 2C.S.V. 2, 43; Ursem 1 Alkm. Boys 3, 14. Vierde klasse D: Alkmaar 3Ursem 2, 72; K.S.V. 2—Schoorl 2, 1—1. Adspiranten H.: C.S.V. a—Alcmaria a, 05; Alk maarsche Boys aAlkmaar a, 80. OVERZICHT. Eerste klasse B. De Alkmaarsche Boys brachten in eigen huis R.C.Z. één van de grootste concurrenten een 31 neder laag toe. Ongetwijfeld een goed resultaat, waardoor de Boys nog zonder verliespunten zijn. Zaandijk 2 be haalde nog vrij onverwachts een 41 zege op Bergen 1 na met rust gelijk (11) te hebben gestaan. Aseendelft 2 behaalde op de Koogers een 32 voorsprong. Deze ontmoeting werd in verband met den regen gestaakt. Alkm. Boys 1 Zaandijk 2 R.C.Z. 1 Assendelft 2 Bergen 1 W.F.C. 5 K.F.C. 3 Z.F.C. 5 Eerste klasse C. Nieuwe Niedorp I had bezoek van M.F.C. I en wist met 42 te winnen, waardoor zij haar kans behouden 3 3 0 0 15-3 6 3 2 1 0 7—3 5 3 1 1 1 5—5 3 2 1 0 1 9—7 2 3 1 0 2 910 2 1 0 0 1 1—2 0 1 0 0 1 1—3 0 2 0 0 2 1—16 0 heeft en... de spanning is toegenomen. Andijk I 2 1 1 0 8—2 3 Strandvogels I 1 1 0 0 3—2 2 M.F.C. I 2 1 0 1 8—5 2 Nieuwe Niedorp I 2 1 0 1 6—5 2 West Frisia 3 2 0 1 1 3—8 1 Hollandia 3 1 0 0 1 06 0 Tweede klasse D. Schoorl I kreeg op eigen veld klop van Alkmaarsche Boys 2 met 43. In de laatste minuut viel hier de be slissing. Alcmaria 4 leed in Castricum tegen C.S.V. 1 een 40 nederlaag en moest de bovenste plaats afstaan. C.S.V. I 3 3 0 0 15—6 6 Alom aria 4 3 2 0 1 7—7 4 D.T.S. 2 2 1 0 1 7—2 2 Schoorl I 3 1 0 2 12—6 2 Alkmaar 2 2 1 0 1 1—1 2 Alkm. Boys 2 3 1 0 2 10—13 2 Uitgeest 2 2 1 0 1 5—7 2 Vrone 2 2 0 0 2 1—16 0 Derde klasse B. Bergen 2 wist op eigen veld na moeite van C.S.V. 2 met 43 te winnen. Ursem I kreeg op eigen veld klop met 41 van Alkm. Boys 3, zoodat ook deze Alkmaar ders nog het maximum aantal punten bezitten. Alkmaarsche Boys 3 3 0 0 167 6 K8.V. I 2 10 1 12—9 2 Uitgeest 3 110 0 1—0 2 C.S.V. 2 3 1 0 2 12—12 2 Bergen 2 2 10 1 6—8 2 Ursem I 8 0 0 3 1—12 0 De heer K. Cz. de Boer te Assendelft, oud-lid der Eerste en Tweede Kamer is gister 80 jaar geworden. In 1888 werd de heer De Boer lid van de Prov. Sta ten van Noordholland. Als lid van de I-Iollandsche Maatschappij van Landbouw heeft hij daar de land bouwbelangen krachtig bepleit. Ook in de Tweede Kamer, waarin hij van 1894 tot 1909 zitting had voor de liberalen, vond de landbouw in hem een zijner vurigste verdedigers. Van 1910 tot 1922 was de heer De Boer lid van de Eerste Kamer. Groote vangst. In de maand September van dit jaar zijn in het district Dusseldorf door douane-beambten 1560 ge vallen van smokkelarij ontdekt. Hieitiij werden in to taal 90.000 cigarett?n, 22.000 boekjes cigarettenpapier, 6300 K.G. tabak, 4900 K.G. koffie, 5000 K.G. graan en 3000 K.G. andere waren in beslag genomen. Verder werd de hand gelegd op 225 rijwielen, 5 motorrijwie len en 25 auto's, welke gebruikt waren bij het trans port der contrabande. Behalve dat de goederen ver beurd verklaard zijn, worden de smokkelaars ook nog veroordeeld tot hooge geldboeten en gevangenisstraf fen. Daarenboven wordt den chauffeur het rijbewijs ontnomen. In verband met het nog steeds aan groeiende smokkelarij is het douanepersoneel weder om aanmerkelijk versterkt, aldus meldt men aan het „Alg. Hdbld. Razzia tegen smokkelaars in Keulen. De douane te Keulen heeft in samenwerking met de ploitie Zondagavond een groote razzia gehouden in het Griechen marktkwartier. waar een tiental smokkelaars en verdachte personen werden gearres teerd Een gereedstaande smokkelauto met gepant serde dubbele koelers werd in beslag genomen. De voor half invalide arbeiders uitge- maakte krantenloopers demonstreeren. Zondagochtend vroeg, om 8 uur ongeveer, heeft een aantal Haagsche courantenbezorgers zich naar de woning van het gemeenteradslid den heer Vliegen, in do Anemoonstraat begeven, om te protestecren te gen de uitlating van dat raadslid in de jongste verga dering van den Haagschen raad. tijdens het debat over de relletjes op den openingsdag van de Staten- Gencraal, die ongeveer luidde: „de quaestie der kran tenloopers laat hij verder rusten. Die menschen zijn gewooonlijk half invalide arbeiders". Twee van de protesteerenden hebben den heer Vlie gen, die aan den ingang van zijn woning verscheen, het doel van hun aanwezigheid uiteengezet, terwijl de overige demonstranten zich zooveel mogelijk voor het huis hadden opgesteld om te laten zien, dat het protest gegrond was en dat er geen invalide arbeiders onder hen waren! Na een.ige minuten kwamen de twee afgevaardigden terug en deelden mede, dat de heer Vliegen zijn spijt had uitgesproken over zijn uitdrukking. Het was zoo niet bedoeld; de woorden waren hem ontvallen en in de eerstvolgende verga dering zou hij hen volkomen rehabiliteeren. Voldaan en rustig zijn de betoogers toen weer heen gegaan. Droevig einde ran een bruiloft Uit een flesch ereoline gedronken. De dochter van den heer G. te Collendoorn was Vrij dag JJ. ondertrouwd ten gemeentehuize van Ambt-Har- denberg. Toen het bruidspaar des avonds om zeVen uur nog niet in de ouderlijke woning van het meisje te Har- denberg was teruggekeerd, besloten, naar „de Telegraaf" meldt, de bejaarde ouders maar niet langer te wachten en reeds een dronk te nemen. De vrouw is zeer slecht van gezicht en heeft een ver keerde flesch genomen. Zonder iets te merken heeft het echtpaar daarop ereoline gedronken in plaats van bran dewijn, zooals zy dachten. Het gevolg was dat de be jaarde menschen spoedig ziek werden. Zij riepen de hulp in van buren en verzochten een dokter te roepen, doch daar de buren niet veel omgang met de familie hadden, had men weinig lust terstond aan het verzoek te voldoen. Tenslotte werd eohter iemand bereid ge vonden naar Ambt-Hardervberg te fietsen en de hulp van dr. Boom in te roepen. Toen de dokter later de patiënten bezocht, zag hij den toestand terstond zeer ernstig in. In zijn eigen auto vervoerde hij 't echtpaar naar de Ropcke Zweers-Stichting te Ambt-Hardenberg. Zondagmiddag was zoowel de toestand van den man als van de vrouw zeer ernstig. De sphinx ongenaakbaar. Reeds eenigen tijd heeft men de stellige overtuiging dat de Zweedsohe filmster Greta Garbo om haar ge slotenheid en ongenaakbaarheid ook wel de „sphinx" ge naamd. zich te Amsterdam bevindt, althans gisteroch tend zich daar nog bevond, want misschien is zij in- tusschen reeds vertrokken. Hoewel haar verblijfplaats ons nauwkeurig en met volkomen zekerheid bekend was, aldus de Amsterdamsche corr. aan de N.R.Ct., is het ons niet mogen gelukken met haar in contact te komen. Zij heeft zichzelf hermetisch van de buitenwe reld afgesloten en wijst zonder uitzondering elk bezoek af. Telefonische oproepen bereiken haar niet, expresse- brieven en zelfs telegrammen stapelen zich op, want zij weigert deze voorgelegd te krijgen. Het zijn niet slechts vertegenwoordigers van de pers of personen uit het filmbedrijf, die zij niet te woord staan: ook particuliere bekenden, voorzoover dezen niet met het doel van haar verblijf te maken hebben, kunnen hacr niet te spreken krijgen. Deze gedragslijn is geheel in overeenstemming met die welke zij reeds altijd in Amerika heeft gevolgd. Het is niet onmogelijk,, naar het schijnt, dat Greta Garbo nog eenige dagen in ons land blijft, in verband met de komst van den Prins van Wales te 's Graven- ha ge a.s. Donderdag. Gevolg van een aanslag? V.D. verneemt uit Afschaffenburg: In de afgeloo- pen week is bij den bouw van een Protestantéche kerk de toren, die reeds tot een hoogte van 20 meter was opgetrokken, ingestort» Daarbij werd ook de kerk ernstig beschadigd. Doordat het ongeluk buiten werk tijd plaats had, werd niemand gewond. Gisterochtend heeft men bij het opruimingswerk een dvnamietpatroon en een gedeelte van een lont gevonden, zoodat het zeer waarschijnlijk is, dat de instorting het gevolg is van een aanslag. Een onderzoek wordt ingesteld. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 751 m.M. Vooruitzichten: Nog kans op regen. Temperatuur: 6 gr. C. is 42 Gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzi|de E 103, Schag«n. Gedipl. Opticien - Refraetionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. BRUTALE INBREKERS. In 3 minuten de brandkast weg. Uit het kantoor van een bouwersfirma te Birken- head in Engeland, is Zaterdagavond de brandkast ge stolen. De daders waren twee mannen, van wie er een als vrouw verkleed was. Zij zeiden tot den nacht waker, dat zij een der directeuren moesten spreken, die in het gebouw zou zijn. De waker ging hem zoe ken en in dien tusschentijd brak het tweetal in op het kantoor, laadde de brandkast in den auto en reed weg. Alles moet heel vlug in zijn werk zijn ge gaan, want de waker is niet langer dan 3 minuten weg geweest. AUTO-ONGEVAL. Acht gewonden. Antwerpen. 9 Oct. Een vrachtauto, bestemd voor het vervoer van stembussen van Loth nabij Halle, kantelde te Sinte Pieterslilie. Acht personen werden gewond, w.o. de soc -dem. candidaat J. Schendene. AMSTERDAM, 10 October 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 347 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 6470 ct., 2e kw. 54—62 ct., 3e kw. 48—52 ct., mindere soorten c.a. 30 cent, per Kg. slachtgewlcht; 101 melk en kalf koeien, f 160220 per stuk; 18 vette kalveren, geen noteering; 16 nuchtere kalveren f 58, 25 schapen f 10 14, per stuk; 1155 varkens, vleeschvaikens 90—110 Kg. 35_34 ct., zware varkens 31—32 ct., vette varken» 20— 31 ct. per Kg. alachtgewicht; 19 paarden f 75120. Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 16 October 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 92 vette koeien f 120240, handel zeer stug; 16 graskalveren f 2030. 13 vette kalveren 45—75, vette kalveren per Kg. f 11.20. 11 nuchtere kalveren (slacht) f 6— 20. 481 vette varkens (zware) per K.G. 2629 ct.. handel matig. FUTRïM EREND. 10 October 1932- N«ia»rveemarkt. Aangevoerd: 671 'aar 5081. Kalfkoeien f 200—250. pinken f 60—155, gras- kalveren f 3055. Handel stug. AMSTERDAM, 10 October 1932. Aardappelen: Bonten f 18b—2. Blauwen f 1.80—2. hl. Eigenheimers f 1.30—1.40. Eigenheimers f 1.20—1.40. Eigenheimer poter» f 1.10—1.20. Blauwe poters f 1.10— 1.20. Bonte poter» f 1.10-1.20. IJpolder Eie-enheimer» f 1.201.40, blauwe Eigenheimers f 1.20—1.40, Eigen heimer noters f 1—1.10. Noordholl. Eigenheimers 1.20— 1.30, blauwe Eigenheimer» f 1.20—1.40. Anna Paulowna Zand f 1.75—2.10. Hillegommer Zandaardapnelen f 1-75 2.10, Noordwijker zand f 1.752.10. Flakkeesehe rigenheimers f 1.20—1.40. Eigenheimers f 1.10—1.20. Spuische Eigenheimer» f 1.20—1.40. Eigenheimer po ters f 1.101.20. alles per 70 K.G. ALKMAAR. 8 Oct Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor. fabrieksboter le s. 75—83 cent. 2e s. 65—75 cent per pond. Eieren (groothandel) f 5.256. Eendeieren f 2.70. ALKMAAR, 8 Oct Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 paarden f 90—160. 33 melkkoeien f 80 —225. 18 nuchtere kalveren (slacht) f 616. 174 scha pen: vette f 10—20. Overhouders f 7—13. 1 bigzeug f 33, 8 schrammen f 10-14. 39 biggen (10 weken) f 5—10.50, 4 bokken en geiten f 13. Handel matig. ALKMAAR. 8 Oct N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer; 85000 kipeieren: 5860 Kg. f 5.405.80. 60 —62 Kg. f 5.506. 62—64 Kg. f 5.70-4.40, kleine eieren f 3.80—5.40. 30000 eendeieren f 2.80—3. WARMENHUIZEN. 8 Oct Aangevoerd: 20700 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.50. drielingen f 0.50—0.80. grove f 0.60—0.70. Duo f 0.50. eigenheimers f 0.70—1.10. blauwe aardappelen 1.201.50, Beverlanders f 0.90. 900 Kg. roode kool f 1 2, 260 Kg. slaboonen f 8.3015.30, 2575 Kg. peen f 1.60 1 90. 23800 Kg. witte kool f 0.600.70, 3150 Kg. bieten f 0.60—1.60. 1875 Kg. nep f 6.20—6.60, 6950 Kg. uien f 4.30—4.60, drielingen f 4.60—5.10, grove uien f 4—4.20. WARMENHUIZEN. 10 Oct Aangevoerd 4000 Kg. witte kool f 0.60. NOORDSCHARWOUDE, 10 Oct. Aangevoerd: 5000 Kg. aardappelen: groote schot f 0.90. schotsche muizen f 0.60, duken f 0.50, 4300 Kg. uien: gele nep f 6.10, drielingen f 4.40—4.70, uien f 4.40—4.70, grove uien f 4.40—4.50, 1100 Kg. kroten f 0.60—1.50. 15700 Kg. gew. witte kool f 0.600.70. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Oct. Aangevoerd: 7000 Kg. aardappelen: schotsohe muizen f o.501.20, bl. eigenheimers f 1.801.90, eigenh. f 1.30 —1.60, Duc of York f 0.50, drielingen f 1.40; 25000 Kg. roode kool f 0.90—3.20, 10000 Kg. gele kool f 0.70—1-80, 20000 Kg. vr. witte kool f 0.60—1, 8000 Kg. uien: gele nep f 6.10—6.30, gele drielingen f 4.60—4.80, gele uien f 4.404.80, 3800 stuks bloemkool: Lecerf f 10.50—13.90, reus f 10.20—12.10, bik. II f 1.90—4.30. 175 Kg. slaboonen f 7—15, 9000 Kg. bieten f 0.90—1.90, 4500 Kg. peen f 1.20 —1.80. ALKMAAR, 10 Oct. Aardappelen f 1.90, uien f 3.605.70 per 100 Kg., an dijvie f 0.401.40, bloemkool I f 918, II f 1-506.50, gele kool f 2.60, groene kool f 1.90—6.90, kropsla f 0.80 3, knol selderie f 36, komkommers f 1.50—8.50, me loenen f 5-14, roode kool f 2.50—6.50 per 100 stuks, ap pelen f 3—12, druiven f 10—16, peren f 5—12, snijboonen f 7,5017 per 100 pond, prei f 4.407, selderie f 25.50, wortelen f 1.50—6.50 per 100 bos, postelein f 0.33—0.70, spinazie f 1.19—1.40 per bak; slaboonen f 0.754 per zak AMSTERDAM, 10 Oct. Rogge f 4.505, wintergerst f 4.505, chev. f 5—5.25, haver f 5—5.25, duiveboonen f 8—8.50, paard-eboonen f 66.25, groene erwten f 1113, vale erwten f 911, alles per 100 Kg. karwijzaad f 9.5010, blauwmaanzaad f 16—17.50, beide per 50 Kg. WINKEL, 10 October 1932. Appelen f 49, peren f 310, druiven f 1316, to maten f 45, slaboonen f 57.30. snijboonen f 910, aardappelen f 0.90-1.10, bieten f 11.50, alles per 100 pond; andijvie f 0.80—1 per 100 stuks.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8