De Competitiewedstrijden, Dinsdag 11 October 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9156 PROGRAMMA N.H.V.B. D.T.S.—Beverwijk. 1—3. DIVERSEN. SPORTNIEUWS leiders haxhaven zich wederom. zeer belangrijke wedstrijden. aloiakia en racing flink ge klopt. D.ws. en zeeburiga stklt kelen. k.n.v.b.-overzicht van 9 October. Achttien September: competitie-aanvang, 's morgens regen, 's middags droog, i Vijfentwintig September: dito! Twee October: idem met ook 's middags af en een buitje. Negen October: de heele dag regen! Als we eerst 7 verregende Zondagen moeten hebben, alvorens het eens een beetje redelijk wordt, dan staat ons nog wat te wachten. Maar in neergaanden lijn kan de slechte weersge steldheid zich haast niet meer bewegen, slechter als het Zondag was. kan 't haast niet. 't Was overigens een dag met zeer belangrijke ontmoetingen. In alle distric ten ontmoetten de kampioenscandidaten elkaar of ge vreesde belagers. Een bijzonder feit is het dus dat Feijenoord, D.H.C.; Stormvogels, Enschedesche Boys, P.S.V. en Velocitas nog ongeslagen bleven. AFDEELING L Met groote spanning zijn de verrichtingen van Feijen- oord en DJi.C. tegemoet gezien. De Rotterdammers speelden in Velsen tegen V.S.V. 'n Overwinning is het nog wel geworden, als was 't slechts 32. Nog benauwder is de 65 zege die D.H.C. in Delft op R.C.H. behaalde. Ondertusschen blijven D.H.C. en Feijenoord boven aan, de anderen op flinken afstand achter zich latend. A.D.O. sloeg H.B.S. met 10 en blijft nu zoo'n beetje als meeloopertje achter de leiders aan. Z.F.C.'s wilskracht is blijkbaar niet tegen den mo rtelen knak tegen Feijenoord bestand geweest. 'n Nederlaag in Schiedam tegen Hermes (12) wet tigt dat vermoeden alleszins. Ondertusschen wachten R.C.H. en Blauw Wit nog steeds op hun eerste zege. Wel waren de Amsterdammers druk bezig een over winning op 't Gooi te bewerkstelligen, maar met een 1O-voorsprong voor Bl.-Wit werd de strijd tegen den regen opgegeven. De stand luidt: Feijenoord 4 4 0 D.H.C. 4 4 0 A.D.O. 4 2 1 0 12—4 0 17—8 1 7—5 Tweede klasse A. Zeeburiga thuis geklopt door Kinheim! Ziedaar de eerste verrassing in deze afdeeitng. Met een 21 zege kwamen de Velser-menschen uit den strijd. E.D.O. kon nu een puntje uitloopen op de withemden door V.V.A. in Amsterdam met 31 te slaan. W.F.C. „doet" het ook maar weer goed. Met 40 ging Racing er in Wormerveer aan. We vernamen dat Beneker Sr. weer centervoor staat bij de roodjakken. Alkmaar zat Zaterdagavond zonder licht. Er was blijkbaar iets „ontzet". En Zondagmiddag ging Alcmaria's kampioenslampje voorloopig definitief uit. Z.V.V. „snoot" de kaasstedelijke kaars met 41. Waarmee de Alkmaarders het doen kunnen. T.O.G. zegevierde over D.E.C. (32). D.E.C.'s vette jaren zijn ook voorbij. De stand is: E.D.O. 4 3 1 0 14—5 7 Zeeburgia 4 3 0 1 8—2 6 Kinheim 4 3 0 1 8—5 6 W.F.C. 4 2 2 0 13—7 6 Z.V.V. 4 2 0 2 11—7 4 T.O.G. 4 2 0 2 7—11 4 D.E.C. 4 1 0 3 11—15 2 Alcmaria 4 0 2 2 8—12 2 H.R.C. 4 1 0 3 6—14 2 V.V.A. 4 0 1 3 4—12 1 Tweede klasse B. Zelfs de beste kan struikelen. Dat ondervond Zondag D.W5. dat op eigen terrein met 10 door Bloemen- daal geslagen werd. Een kleine troost is voor de Am sterdammers dat de nieuweling Alphen die nog niet veel gepresteerd heeft, zoowaar een punt van H.F.C. afnam (00). Een meevallertje voor Velox dat mede door de stevige 50 zege op A.F.C. gelijk is gekomen met H.F.C. en boven D.W.S. staat. Spartaan's ongeslagen record werd door B.F.C. te niet gedaan (31. Baarn blijft weinig presteeren. Ook in de ontmoeting met Hercules kwam daarin geen ken tering. Met een 53 zege blijven de Utrechtenaren een beetje bij de .groote kanonnen'. De stand is: H.F.C. Velox D.W.S. Hercules 4 2 2 0 11—2 4 3 0 1 16—6 4 2 11 13—4 4 2 11 10—7 afdeeling ii. Bleef het uitstekende figuur dat K.F.C. tot dusver sloeg de eenige hoop van Noordholland, Zondag is daaraan voorloopig een eind gekomen. Sparta dat aan de Koog haar jaarlijksche bezoek bracht, had weer enkele oudjes opgesteld waaronder Formenoy. Met deze veranderingen gingen verbeteringen gepaard die in een 31 zege uitdrukking vindt Stormvogels houndt de leiding. Ook het wisselvalige Haarlem vermocht de opmarsch der IJmuidenaren niet te stuiten. Met 31 bleven deze in de meerderheid. In Ekhuizen is \yest Frisia nooit voor de poes ge weest. Ten koste van D. F.C. dreef West Frisia haar plannen door om zich bijtijds in veiligheid te stellen. n Loffelijk streven in deze afdeeling waar de zwak ke broeders nu maar niet zoo ineens aan te wijzen zijn. Hilversum kraakte V.U.C. 51) Eenige verbetering in de prestaties der Hagenaars ls er nog niet te be speuren. Ajax speelde gelijk op de „Wilgenpias" bij Rotterdam. Xerxes dwong haar een gelijk spel af (3—3). Er mag van Ajax gezegd worden wat men wil, maar met Stormvogels is zij de eenige ongeslagen ploeg. En... wie weet als de Ajacieden het straks weer op hun heupen krygen. Als de inzinking eens een tijdelijke blykt te zijn, dan zal het wel weer zoo afloopen dat de kampioenstitel bij hen belandt. Stormvogels Ajax Sparta Hilversum Tweede klasse B. Alleen C.V.V.—V.i.O.S. (2—2) en Olympia—V.O.C. (7 2) vonden doorgang. De wedstrijden van Gouda, For- tuna en Excelsior werden afgelast. afdeeling m. Welke ontmoeting wel van het meest directe belang voor de bezetting van de bovenste plaats was zal slechts na afloop van de competitie kunnen blijken. Zoo belangwekkend en spannend zijn hier de verwik kelingen. P.E.C. en Enschede gaven elkaar niets toe en speelden in Zwolle gelijk (11). 'n Resultaat dat in het onderhavige geval de kracht van Enschede de bezoekers eenigszins hooger doet aanslaan dan die van P.E.C. De Enschedesche Boys wonnen met 21 van A.G.O.- V.V. De Apeldoorners zagen hierbij hun ongeslagen record teniet gaan. Vitesse klopte Tubantia met 52 en loopt heel par mantig in de „kop" mee. Robur et Velocitas wist het tegen Wageningen niet te houden (25). Heracles—Go Ahead, voorheen een titanenkamp tus- schen twee kampioenscandidaten beiden landskampi oen geweest mocht nu alleen nog maar uitmaken wie voorloopig de twijfelachtige eer te beurt valt met de „roode lantaarn" te loopen. Heracles verloor met 2- op eigen veld en blijft een belabberd figuur slaan met 4 verloren wedstrijden. P.E.C. Ensch. Boys Enschedé A.G.O.V.V. 3 10 10-6 2 2 0 9—6 2 11 9—7 2 11 10—9 Tweed© In de tweede klasse gaat het Z.A.C. niet naar den vleeze. Met 'n 3—2 nederlaag tegen D.O.T.O. moest de voormalige club van Bakhuys tevreden zijn. Rigtersbleek behoort eeuwig tot ed sterkeren. Deze Enschedesche club sloeg nu G.O.L.T.O. met 7—1. In de Geldersche afdeeling deed N.E.C. voorloopig voorgoed afstand van mogelijke aanspraken op den ti tel. Met 31 won A.Z.C. van de Nijmegenaren. Be Quick en Arnhemsche Boys speelden gelijk 3—3. afdeeling iv. Alhoewel op het kantje af heeft P.S.V. de zeer ge- vreesden uitwedstrijd tegen Longa zonder kleerscheuren weten te beeindigen. Van Run kon niet mee doen. P.S.V. probeerde bij den bond nog uitstel te krijgen, maar het ging niet Met vrees zijn de Eindhovenaren naar Tilburg getrokken. Die vrees heeft hen behoed voor zelfoverschatting. De grootste krachtprestatie moest geleverd worden. En die is ook geleverd. Met 21 moest Longa het hoofd buigen. MiddelburgM.V.V.! Een dag reizen scheidt de ba kermatten van de twee vereeniglngen. Is 't wonder dat M.V.V. na een gare treinreis met 3—2 werd verrast. Dit feit ontneemt wel wat aan de zege die de Zeeuwen een moreel steuntje geeft. Eindhoven is met haar stadgenoote P.S.V. nog onge slagen! Met 21 won zij van Willem II. Bleijerheide maakt dit seizoen een betrouwbaren indruk Een 52 zege op B.V.V. brengt hen weer wat in het midden van de ranglijst. N.A.C. en N.O.A.D. deden samen met 2 pun ten (1—1) P.S.V. Longa Eindhoven 0 0 12-3 0 1 13—6 6 1 0 9—4 5 Tweede klasse. Van de gespeelde wedstrijden wijzen we op de 4—1 nederlaag van Wilhelmina in Den Bosch tegen De Valk. Verder de 10 overwinning van de Staatsmijn Hendrik op Emma. De suprematie is dus weer eens verschoven. De Emma was enkele jaren de sterkste mijnvereeniging. De versterking van Henk Anderlesen is in de „Hendrik" ploeg wel merkbaar. Juliana hand haafde zich tegen Heer (21). afdeeling v. Velocitas struikelde niet over Frisia, dat er eigenaar dige gewoonten op na schijnt te houden, (31). Sneek speelde in het „Stadion" te Haren tegen Be Quick ge lijk. Op de eerste „daden" van de Sneekers werd an ders al lang genoeg gewacht. Veendam maakte Achilles in Assen in (71), op een wijze inderdaad die ernstige plannen van de Veenkolo- r.ialen verraadt. Friesland, in den beginne o.a. door ons gedoodwerfd als een der zwakke zusjes, schijnt aan het tijdig ver garen van punten te gaan. Met 2—1 hield zij Alcides er onder. Leeuwarden kreeg gelegenheid zich ten koste van G.V.A.V. een plaats meer overeenkomende met haar stand te verwerven (63). Velocitas 4 4 0 Veendam 4 3 0 Be Quick 4 2 2 4 D: N. Niedorp 3—Bergen 3; Ursem 2—K.S.V. 2; Alkmaar 3—C.S.V. 3. 4 F.: M.F.C. 4Aartswoud 2; Berkhout 2Hoogkar? spel 2; Hem 3—O.KB 2; Oudedijk 2-MVK 2 4 A.: Callantsoog 1—H.R.C. 7; H.S.V. 2—H.R.C. 8; Suc ces 4—Sparta 4; Wieringerwaard 2H.R.C. 8. Junioren: Alkmaria a—Alkm. Boys a. Adspiranten: Alkmaria a—Alkm. Boys a; Alkmaar a Schoorl a; C.S.V. a—Uitgeest a; Alkm. Boys bUit geest b; Alcmaria c—Alcmaria d; M.F.C. a—Andijk a; Helder a—H.R.C. a; Succes aSchagen b; D.E.S. a— Helder d; Sparta b—H.S.V. a; Helder f—H.R.C. f. (Alg. Sportblad.) 4 4 0 0 18—3 4 13 0 12—8 4 2 11 12-10 4 2 11 13—14 Tweed© klasse A. Unitas sloeg Neptunes met korfbalcijefrs (65). HV V. herstelde zich ylings van de verleden week begane misstap door R.F.C, met 6—1 naar Rotterdam terug te eenden. Quick won met 2—1 van 't Goudsche O.N.A. 0 15—5 8 1 13-4 6 0 21—9 6 M.S.C., de Meppelsche oud-eersteklasser won met 3—2 van Rood Geel. Of F.V.C. weer 'n ernstige gooi naar de eerste plaats zal doen dient te worden afgewacht. In elk geval zou de lastige uitwedstrijd tegen de Lycur- gus-Sparta combinatie in Sneek, die met 32 werd ge wonnen, hen een eindje op weg helpen. Heerenveen klopte Black Boys (Sneek) met 5—1. In de Groningsche afdeeling valt niet veel te notee- ren. Mogelijk zou de nederlaag van Bato tegen Mun ten dam als een verrassing aangemerkt kunnen worden. 16 october a.s. 1 B.: R.C.Z. 1Z.F.C. 5; W.F.C. 5Bergen 1; Assen delft 2—Zaandijk 2; K.F.C. 3—Alkm. Boys 1. IC: Strandvogels 1—West Frisia 3; M.F.C. 1—Andijk 1; Hollandia 3—N. Niedorp 1. 1 D.: H.R.C. 3—Succes 1; M.L.D. 1—Helder 3; Petten 1Wieringerwaard L 2 D: Alkmaar 2C.S.V. 1; Alcmaria 4Schoorl 1: Alkm. Boys 2—Uitgeest 2; 2 E: H.R.C. 5—H.R.C. 4; Texel 2—Sparta 2; J.V.C. 1 —Watervogels. 2 F.: West Frisia 4—Hollandia 4; Hem 1—Berkhout 1; Aartswoud 1—Sijbekarspel 1; Andijk 2—M.V.K. 1. 3 B: K.S.V. 1—Ursem 1; C.S.V. 2—Alkm. Boys 3; 3 D: V.C.L. 1—Oudendijk 1; Hoogkarspel 1—M.F.C. 3; L Niedorp 2— Twisk 1; Andijk 3—Hem 2; O.K.B. 1— West Frisia 5. 3 E: Oudesluis 2—H.R.C, 6; D.E.S.—H.S.V. 1; Sparta 3 —Succes 3; Kolhorn 1—Helder 5, beverwijk wint na spannenden strijd te oudkarspel. Een vlugge wedstrijd metwisselend© kan sen. Goed spel der Langendykers. Voor den wedstrijd hadden wij nog even gelegenheid het veld over te steken, om te zien hoe het was. Zoo oppervlakkig bezien van het dijkje, was het keurig, doch bij den eersten stap dien wij op het speelterrein zetten, constateerden wij reeds plassen en modder. Het veld was zeer zwaar bespeelbaar. Voor de doelen was zaagsel gestrooid, daar deze anders onbespeelbaar wa ren. De schei d.sre©hter de heer G. A. Beauchampet riep precies 2 uur beide aanvoerders bij zich. D.T.S. wint den toss en verkiest het eerst het dorpsdoel te verdedigen. kDe elftallen stellen zich als volgt op: D.T.S. Kroon Mulder Kroon Langedijk v. Dijk Kooij Schrieken Schrieken Sr. v. Meurs Kokkes Harry Kuiper Scheidrechter G. A. Beauchampet. Teeling T. Kuier Marks Bakker Maanhout Rooiman v. Amersfoort W. Kuier De Ruiter Zoutman Adrichem Beverwijk. De wedstryd. Marks trapt voor Beverwijk af en direct wordt de D.T.S.-achterhoede aan den tand gevoeld, doch v. Dijk is reeds teruggeloopen en weet met een goede pas Kuiper aan het werk te zetten. Deze wordt echter streng bev/aakt en kan vooralsnog zeer weinig uit richten. Kokkes schiet plotseling hoog voor het Bever wijk-doel, maar juist als v. Meurs in wil koppen, springt Zoutman ervoor en kopt weg. Toch levert deze aanval D.T.S. een corner op, welke echter te ver achterge schoten wordt om succes te kunnen hebben. De Beverwijksche roodbroeken spelen thans een te doorzichtige partij voetbal om tegen de goed spelende D.T.S.-achterhoede eenig succes te kunnen boeken. Wanneer Maanhout van Beverwijk een bal mooi heeft vrijgespeeld, zet hij den bal keurig voor, doch juist weet Kokkes den bal een tikje te geven buiten 't bereik van Marks. die gereed stond om in te schieten. Vlak achter Marks staat echter v. Amersfoort klaar die hard en laag inschiet, doch keeper Kroon is op z-n post en stoot verdienstelijk. Jammer is dat hij bij vallen de ballen steeds op beide knieën gaat liggen, wat hem voor het herstellen van een gladde bal wel eens nood lottig had kunnen worden, Zoo ook bij een der Bever wijksche aanvallen, waarbij Teelink van verte op doel schiet. Kroon liet tot tweemaal toe den bal vallen, doch geen enkele maal liep een Beverwijker in. Na een goede D.T.S.-aanval, welke door de Beverwijksche de fensie was afgeslagen, loopt Maanhout van Beverwijk tussehen Kroon en Mulder door. Hij moet echter reeds schieten op een 3ó meter afstand van het D.T.S.-hei- ligdom. Dit is te ver om keeper Kroon te kunnen ver schalken. Deze stopt het harde schot dan ook op keu rige wijze. Een buitenspel-goal wordt door D.T.S. dan gemaakt in de elfde minuut. Wanneer Schrieken mooi voor 't Beverwijk-doel plaatst, is het de Beverwijk-keeper die den bal vangt doch meteen wordt hij door v. Meurs in het net geloopen. Het doelpunt wordt echter wegens buitenspel geannu leerd. Hierna gaat het spel eenigen tijd op en neer. Dan brèken weer eenige minuten aan van een D.T.S.-over- wicht. De Beverwijk-keeper kan wegens het effect en de gladheid het leder niet voldoende vasthooden. Tot driemaal to laat hij den bal vallen, doch geen der D.T. S.-voortwaartsen maakt het hem lastig en laat hem den bal oppakken en wegwerken. Het was echter een prachtkans om de leiding te nemen. Na een kwartier spelens schiet D. Kokkes via een Beverwijk-been hoog over. De hiervoor gegeven corner wordt echter in eenen weggewerkt. De D.T.S.-ers zijn nu reeds gedurende 12 minuten in de meerderheid, maar kunnen dit in geen enkel doelpunt uitdrukken. Beverwijk spéélt thans te lauw. Luid worden ze aangemoedigd door hun aan- hang.m aar het is net of ze niet meer kunnen. Er ligt een mate van matheid over hun spel. wat door D.T.S. niet voldoende is uitgebuit. Plotseling herleeft het spel weer, als H. Kuiper vlak naast schiet. Er moet een doelnunt komen, maar de bal is te glad en balcontrole isd aarom niet mogelijk. Eenige malen blüft de bal ge woonweg in een plas leggen. Wanneer Beverwijk een snelle doorbraak heeft gedaan, kan Kokkes net red-' den door corner te werken. Deze wordt door den Bever wijker Bakker mooi hoog voor het P.T.S.-dopl geolaatst; doch keeper Kroon zweeft hoog den bal tegemoet en stompt het bruine monster het veld weer in. Meteen staat een roodbroek klaar om keibard in te schieten, doch weer is het keeper Kroon, die den bal keurig wee- stompt. Beverwhk treedt nu hoe langer hoe meer 3n da meerderheid. D.T.S. verdedigde met mar en macht en trekt terug om dan eenige malen bliksemsnel langs de F",?er«'vik-barks te loonen. Na 32 minuten kont Maanhout den bal ver buiten het' bereik van keeper Kroon tegen de lat, Kokkes maakt daaron corner. De bal zweeft, voor het D.T.S.-doel. doch v. Dijk staat klaar en kopt mooi weg. Keeper Kroon; 6topt weer een hard schot, doch steeds laat hij den ba! weer vallen. Geen enkele maal loopt een der Beverwij- kers in. zoodat hij volop gelegenheid krijgt zich te her stellen. Het is bijna niet te begrijpen, waarom de voor- hoede's vanmiddag niet meer doorliepen. Dit geldt voor beide partijen. Maanhout van Beverwijk kogelt dan nog maals rakelings over. D.T.S. valt door middel van Harry; Kuiner vlug. aan. doch z'n voorzet wordt niet benut. Toch gaat de bal nog via een Beverwijkbeen corner. Deze goed genomen door Kuiper levert niets op. Evea daarna moet z'n buurman Schrieken een corner nemen, doch deze wordt achtergeschoten. Wanneer Beverwijk tot vlak voor de D.T.S.-veste is doorgedrongen, weet Kokkes den bal nog corner te werken. Deze wordt mooi voor het doel geplaatst, doch. weer is het keeper Kroon die den bal stopt, doch via z'n handen gaat rlen bal corner. Deze wordt, echter achtergeschoten. Na den aftrap valt D.T.S. direct goed oombineerend aan. Alles is men reeds gepasseerd, doch juist als men probeert de laatste hindernis te passee- ren staat Dekker buitenspel. Jammer, het was een prachtige scoringskans. Even daarna zet Dekker mooi voor, doch v. Meurs en Kuiper missen beiden. De bal gaat via een Beverwijk-been corner. Hieruit ontstaat pen schermutseling voor het B.-doel, doch tenslotte weet de Ruiter den bal uit de kluwen spelers te halen en uit te trappen. Hierna krijgen we weder een offensief wat D.T.S. uitvoert, doch elke aanval die op de B.-veste wordt ondernomen loopt op buitenspel uit, doordat Dek ker steeds iets te hard wil. Wanneer de Beverwijk-backs weer zoo ver opgedrongen staan om de D.T.S.-voorhoede in hun buitenspel-val te laten loopen. loopl dit mis. V. Meurs geeft plotseling een mooie lange pass tussehen da Beverwijk-backs door naar J. Schrieken, die er vandoor, een hard diagonaal schot volgt wat via de paal in het net verdwijnt. 10. d.t.S. leidt. Het is 3 minuten voor rust. Eenige seconden voor da rust ontkomt het D.T.S.-doel ter nauwernood aan een Overschrijvingen. D. Kruit heeft overschrijving gevraagd van Alcmaria Victrix naar Westzaan. Verleend is overschrijving aan Adr. de Best van A.V.O.A. (Amst. V.B.) naar H.R.C. Dispensatie. Aan 1 speler van Alkmaarsche Boys, 4 van K.F.C., 11 van West Frisia en 6 spelers van M.F.C. is toestemming verleend om nog in de adspiranten-competitie 1932 1933 uit te komen. Ze komen al los! De scheidsrechterscomissie van de Noordhollandsche, alsmede haar subcommissie hebben alle krachten inge spannen om den bond van de scheidsrechtersnood af te helpen. De eerste lijst vrijwilligers bevat 7 namen. Jam mer genoeg is er nog geen enkele oud-speler: uit onze omgeving bij Komt, oud-spelers, denkt er eens over! Goed voorbeeld doet... Onder dit opschriftje vermeldt het Algem. Sportblad dat de vereen. M.L.D. te Den Helder gehoor gevende aan den oproep van den Voorzitter van Z.F.C. op de laatste algemeene vergadering te Alkmaar. 5 abonne menten op het officieel orgaan genomen heeft. Van der Zei (West Frisia) In den wedstrijd West FrisiaHaarlem kreeg de W.F.-keeper, Van der Zei, een ongeluk. Hij moest be wusteloos worden weggedragen. Het Alg. Spartblad schrijft datde maag waarschijnlijk werd toegeknepen; de Sportkroniek spreekt van een lichte hersenschudding In elk geval was de populaire Enkhuizer aanvoerder er beroerd aan toe. In het laatst van de week leek het vrij goed met hem te gaan. De Blauw Wit-spil. P. de Boer, de spil van Blauw Wit 1, heeft wegens kwesties met het bestuur bedankt. Of de ruzie bijgelegd kan worden, wordt nogal betwijfeld. Ongetwijfeld een verlies voor Blauw Wit. Semi-interlandwedstryd. Naast de groote gebeurtenis BelgieNederland te Brussel in het Eeuwfeest-Stadion vinden er tal van ont moetingen tegen buitenlanders plaats. In Haarlem speelt Zondag a.s. een Haarlemsch K.N.- V.B.-elftal tegen een elftal uit Brussel. In Breda op het N.A.C.-terrein spelen Zuid-Neder land en Luxemburg tegen elkaar. In Apeldoorn seplen oOst-Nederland en West Duitsch land. Het O.-N. elftal is als volgt: Leo Halle (Go Ahead); Horsten (Vitesse); en Wan den (Wageningen); Ten Donkelaar (Ensched. Boys); Jan Halle (Go Ahead) en Nikkels (Robur); Landaal (A.G.O.V.V.), Kluin (A.G.O.V.V.); J. de Kreek (Go Ahead. Koopman (D.O.T.O.) en Meuwsen (Vitesse). De Sportkroniek teekent er bij aan dat het oosten tO vel met oude krachten werkt. Tot de jongeren béhooren slechts Ten Donkelaar, Nikkels, Koopman en "Meeuwsea Bestuursvergadering K.N.V.B. Besloten werd aan de door den Deensohen Voetbal bond voorgestelde bespreking inzake het houden vart wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Eurapa, deel te nemen, In verband met een desbetreffend ver zoek, werd besloten voortaan het verkrijgen van gelde- lijken steun uit het terreinfonds van den K.N.V.B. ook voor vereenigingen, aangesloten bij een door den K.N. V.B. erkenden bond, mogelijk te maken. Besloten werd tevens, hen die voor 31 October het geven van betaalde voetballessen staken en daarvan onverwijld kennis geven aan den K.N.V.B. niet op da beroepslijst te plaatsen. Deze maatregel ontlokte „De Telegraaf" de zin „Ama teursjasjes voor profs." ProefwedstTyd Tweede klassers. Op 16 October aldus de Sportkroniek zullen elf tallen van tweede klassers uit de afdeel ingen I en II elkaar op het terrein van H.S.C. te Leiden ontmoeten. De ploeg van afd. I is als volgt samengesteld: Onrust (Baarn); P. Jongeneel (H.F.C.) en Van stok ken (D.W.S.); Coermans (Velox); Van Leeuwen (Zee- burgia) en C. Huysman (D.W.S.); Ploegers (Water graafsmeer), De Bock (Bloemendaal), Groeneveld (Kin heim), De Zeeuw (Hercules) en Roeg (D.E.C.). Over V. d. Stokken heeft men niet te beschikken, daar die als reserve meegaat naar Brussel. Van Es van D.W.S. is er niet bij, hetgeen evenzeer bevreemdt als 't feit dat er geen enkele Noordhollan der uit het gebied van den N.H.V.B. waardig gekeurd is om in het elftal te worden opgenomen! 'n Nieuwigheid. Volgens de Sportkroniek is in Rotterdam opgericht een Reisvereeniging „Olympiade 1936". Het doel van da vereeniging is sparen om in 1936 de Ol. Spelen te Ber lijn bij te wonen. Daartoe betalen de thans x-eeds 86 leden tot 1 April 1935 f 0.50 per week en van dien datum af tot aan het begin der spelen f 1 per week. Door de Spaarbank wordt het geld elke week opgehaald. Men denkt zoodoende met de gevormde rente f 150 per persoon bij elkaar te hebben, ongeveer genoeg voor de reiskosten, logies gedurende 10 dagen en een toe gangskaart voor het Stadion. Het is een voorbeeld, schrijft de Spoi-tkr., dat in ruime mate navolging verdient. Maar ons lijkt het een wis seltje op de toekomst die niet overal te verdisconteeren. zal zijn; m.a.w. wie zegt U hoe de zaken staan in 1936, Arme secretaris! Blijkens de officieele elftalopgaven van den Haag- schen V.B. speelt in H.B.S. 4 een speler mee die Raden Mas Mohammed Maladih Hany Ario Mataram heet! Proost, 't is voor van do week genoeg,

Schager Courant | 1932 | | pagina 9