De Openbare School. DE WERKLOOZEN-ONLUSTEN TE BELFAST Overval van bandieten op Engelsche dame en haar kinderen. Hevig onweer boven Walcheren. Opmarsch van boeren naar Washington. Botsing tusschen tractor en auto. Hevige brand te Eindhoven, In volle vaart tegen een boom. Als mevrouwtje pas in Indiis. 13 maal om de wereld. HET ONTSLAG VAN RECHTERS OP 70-JARIGEN LEEFTIJD. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. W 1 E F 1 F GE F Iepenziekte. Door den boschwachter van het Staatsboschbeheer den heer Van den Bremen, alhier gestationneerd, wordt in den laats'en tijd op v e re c h i 11 en d e plaatsen een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van de z.g. iepziekte. Naar wij vernemen, is ook te ^Vierin gen het aantal door deze ziekte aangetaste boomen aanzienlijk Werkverschaifing. Volgens bij het gemeentebestuur ingekomen richt is de Minister van Binncnlandsche Zaken reid voor de uitvoering van een door_deDirectie van de Wieringermeer ingezonden boschplan (400 14.A in den Noordooslhoek van de Wieringermeer) eer overheidssubsidie ioe le zeggen van 80 der loonen uit te betalen aan daarbij te plaa'sen werkloozen. als mede eenzelfde percentage in de kosten der te plak ken rentezegels, het regenverlet en in drie vierde deel der premie, verschuldigd ingevolge de Ziekte wet \lleen werkloore hoofden van gezinnen en kost winners (één uit een gezin) uit de gemeente Wierin gen aangewezen na verkregen toestemming van d€ Inspectie voor de werkverschaffing te Beeraster, mo gen worden tewerkgesteld. Er moet zooveel mogelijk in accoord worden gewerkt, tegen een zoodanig loon dat bii flink werken gemiddeld f 0.25 per uur kan worden verdiend. Bij verzuim wegens regen mogen de eerste drie uren per week niet worden vergoed, de volgende regenuren met 20 cent. Met de dagelijksche leiding wordt belast de N.V. Grondmij. De premie volgens de Ziektewet moet voor een vierde deel op de arbeiders worden verhaald. De ministerieele toe zegging geldt voorloopig tot en met 31 December 1932, Palingdiefstal. Door den vischhandelaar P. Kaleveld is bij de poli tie aangifte gedaan, dat uit eenige vischkaren, liggen de in de haven van Den Oever, in den loop van de laatste weken ongeveer 1000 pond paling is verdwe nen. Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling. Voor de afdeeling Wieringen van deze vereeniging spreekt op 18 October a.s. in de bovenzaal van café Veerdig de heer G J. Zwertbroek. lid van het partij bestuur der S.D.A.P., en secretaris van de Vara. Het te behandelen onderwerp is: De huidige politieke en economische omstandigheden en de taak van de so cialistische arbeidersbeweging. NIEUWE ONGERELD HEDEN. Meer dan 3000 agenten ln actie. We verwijzen op het bericht elders in dit nummer. Nog werd gister aan de Msb. ontleend: In verschillende deelen der stad is het vandaag op nieuw tot ernstige ongeregeldheden gekomen. In de omgeving van de dokken zijn de straten be zaaid met stukken steen en glasscherven, tengevolge van de gevechten, welke daar gisteren geleverd zijn. Een poging van de zijde der werkloozen, om in de nabijheid van de kleinere winkelwijken onlusten uit te lokken, had tot gevolg, dat de politie daar aanzienlijk versterkt werd, zoodat thans meer dan drie duizend ^genten in de bedreigde deelen der stad patrouilleeren. IMeer dan zeventig personen zijn reeds gearresteerd. Tri talrijke andere deelen van de stad staan de onlus- iten op het punt van uitbreken. De werkloozen klagen er pver, dat hun kinderen honger, lijden. De politie is van meening, dat de ongeregeldheden (veroorzaakt zijn door communisten, ofschoon in ver schillende kringen der bevolking zeer veel ellende wordt geleden. Een vrachtauto, die brood vervoerde, werd door een (aantal werkloozen aangehouden en bestormd. De politie •voerde een oharge uit met den gummistok, doch de re- jbellen boden zulk een heftigen weerstand, dat zij ge dwongen was van haar vuurwapenen gebruik te maken. Niemand werd echter ernstig gewond. Te Belfast is in verband met de werkloozenonlusten de politie versterkt met een afdeeling infanterie, welke van gepantserde auto's en machinegeweren is voorzien In den namiddag liet men gepantserde auto's door de straten trekken. De werkloozen hebben op verschillende plaatsen de Straat opgebroken om steenen te bekomen, waarmede Zij de politie bekogelden. Ongeveer 80 personen zijn ge arresteerd. Door de werkloozen werd ook geschoten. De burgemeester en de minister van binnenlandsche zaken trachten te bemiddelen. De werkloozen houden vast aan hun elsch, dat de ondersteuning verhoogd moet jworden tot het bedrag dat de werkloozen in Engeland iontvangen. Dame doodgeschoten. Moekden 12 Oct. (V.D.). De. Engelsche, Mevr, Ct. Woodruff, de echtgenoote van den eersten accountant van een Britsch Amerikaansche Tabak Maatschappij, is heden in een der hoofdstraten van Charbin door bandieten doodgeschoten. Mevrouw Woodruff reed met har auto door de stad, toen de wagen werd aan gehouden door verscheidene Chineezen, die unifor men droegen, welke geleken op die van de plaatse lijke politie. De Chineezen trachtten in den wagen te klimmen en toen Mevrouw Woodruff zich hiertegen verzette, schoten zij haar neer. waarna zij, onder mee- ;neming der kinderen, vluchtten. Zij werden door twee burgers achtervolgd, die echter door de vuren- do bandieten werden gewond. Inmiddels was de Chi- neesche politie geariveerd, die het vuur op de bandie ten opende en twee hunner dóódde. De anderen lieten daarop de kinderen los en zochten een goed heen komen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ontlastte zich boven Walcheren een voor die streek ongekend hevig en langdurig onweer, gepaard met ontzettende regen- en hagelbuien. Onder Meliskerke werd een paard dood geslagen en van een Vlissingsch visschersvaartuig, dat buiten gaats lag, werd de mast door den bliksem gespleten. Uit Washington, 18 Oct (V.D.): De leider van de nationale boerenhulp, Lem Har- ris, heeft bekend gemaakt, dat tot dusverre 5000 far mers zich hebben aangemeld voor een „opmarsch van boeren naar Washington". De meesten van deze 5000 boeren zijn afkomstig uit de staten Joua, Dakota, -\ebraska, Wisconsin cn Utah. De farmers willen met dezen opmarsch tegen de werkeloosheid der regeering t.o.v. hulp aan de boe ren protesteeren. De farmers zouden op 7 December in Washington aankomen en daar 4 dagen blijven. Gisteren is op den Braafscherweg bij Nijmegen een aanrijding ontstaan tusschen een tractor met een aangekoppelden kermiswoonwagen en een vracht auto. Het laatste voertuig wilde den tractor passeeren, doch week daarbij te vroeg naar rechts uit tengevol ge waarvan het linker voorwiel van den tractor grepen werd. De bestuurder van den tractor raakte daardoor de macht over het stuur kwijt, ten gevolge waarvan de wagens dwars over den weg schoten en op den berm van den weg tegen een boom bleven hangen. De berm van den weg gaat hier vrijwel loodrecht tien meter naar beneden; de boom heeft den bestuur der dus vermoedelijk het leven gered. De tractor was door de aanrijding geheel inge drukt, terwijl van dtn woonwagen het onderstel was afgerukt. Twee vrouwen, die zich in den wagen be vonden, waren er uit geslingerd, doch niet zwaar ge wond De verkeerspolitie constateerde dat de bestuurder van den tractor zonder rijbewijs reed. Hsbld. Man gewond, hondje verbrand. Te ongeveer half zeven Woensdagavond brak brand uit in een gemeentewoning, staande op den hoek van de Franklinstraat te Woensel, welk perceel werd be woond door N. Kivit. De brand nam onmiddellijk een grootcn omvang aan, zoodat de vlammen spoedig door liet dak naar buiten sloegen. De bewoners waren niet thuis. Deze hadden omstreeks vier uur het huis verlaten. Direct na het uitbreken van den brand spoedde zich de melkventer R. Roestenburg, die op het Celciusplein in de nabijheid woonde, naar de woning en wist het brandende perceel binnen te dringen. Hij meende n.1. het geschreeuw van een kind te hooren. In de gang van het brandende huis is hij echter gestruikeld cn daar liggende kreeg hij ernstige brandwonden. Hii is naar het Binnengast huis aldaar overgebracht. Zijn toestand is zoo ernstig, dat voor zijn leven wordt gevreesd. De brandweer, welke eerst vrij laat van den brand op de hoogte werd gesteld, wist den brand tot deze woning te beperken. In verband met het vermoeden dat er een kind in de vlammen zou zijn omgekomen, hebben de brand weerlieden het puin naar buiten gegooid. Er werd evenwel niets gevonden. Wel vond men het kadaver van een verbrand hondje. Auto vernield. Gisterenmiddag verloor zekere B. uit Rotterdam, die met zijn auto van Mook naar Nijmegen reed, na bij het Schutterspad onder Nijmegen de macht over het stuur. De auto had een vaart van 60 K.M. en vloog tegen een telefoonpaal en twee waarschuwings borden, welke werden omgeworpen. In zijn schrik drukte de bestuurder op de gas- inplaats van op de rempedaal, waardoor de wagen nog grooter vaart kreeg cn met onstuimig geweld tegen een boom bot ste. De auto werd totaal vernield. De bestuurder en een naast hem zittende dame uit Schiedam kregen wonder boven wonder slechts lichte verwondingen. Dan eet manlief dikke slang in plaats van paling. Hevig avontuur in Bandjermasin. De volgende niet onvermakelijke geschiedenis heeft zich te Bandjermasin afgespeeld. Een echtpaar was na ommekomst, van Europeesch verlof tc Bandjermasin geplaatst. Het vrouwtje, dat nog niet lang in Indië was, verstond nog niet veel van de Maleische taal. Op een morgen manlief was als gewoonlijk, na een teeder afscheid van zijn vrouwtje, naar kantoor gegaan komt, zoo vertelt do Ind. Crt. een Inlander het erf op; de man heeft een mand bij zich. „Apa?" vraagt dc vrouw des huizes, die zich reeds van een paar woordjes Maleisch weet te bedienen. De koop man antwoordt en uit zijn Maleisch verstaat me vrouwtje slechts de woorden „paling baik". Meteen haalt do man twee dikke, kronkelende binatangs uit zijn mand. „O, fijn, dat is natuurlijk paling", denkt de dame, trotsch op haar kennis, „paling" is paling en „baik" is goed, dus: goede paling. Daar houdt mijn man zoo veel van". Als beiden het eens geworden zijn over den prijs, verlaat de Inlander het erf, één „paling" ach terlatende. Vol-ijverig zet mevrouw zich nu aan den arbeid om de lekkernij volgens de regelen der kunst klaar te maken. Het arme beest wordt, zooals dat met der gelijke diei-en, helaas! schijnt te moeten gebeuren, met zijn kop aan een touw gebonden, om levend ge vild tc worden. Kokkie bedankt echter stichtelijk voor dit werkje, bijgevolg wordt een koelie aangeroepen, die zich bereid verklaart, deze taak voor een milde vergoeding te entameeren. Als de „paling" goed en wel gestroopt is, wordt-ie in mooten gesneden en lekker in boter gebraden. De tractatie voor manlief is klaar! Om één uur komt de stoere werker thuis; op het verncn.en van de hem te wachten staande lekkernij, begint hij reeds te watertanden; kort en goed, man en vrouw bewijzen den „paling" alle eer en er blijft geen stukje vleesch van over! Alleen vonden beiden den paling vreeselijk vet en „ze hadden in een paling nog nooit zóó vele graten gezien." „En weet je, wat ook zoo gek is", zegt vrouwtje na afloop van het copieus palingdiner, „de kop van een Indischen paling is anders dan die van een paling in Holland". Maar man wil zich hiervan overtuigen en als bewijs wordt de kop, het eenige niet opgege- va.n l*en «paling" naar de etenstafel gebracht. Bij het zien van dit lichaamsdeel kan de man zijn oogen niet gelooven! Hij wordt onpasselijk en rent naar achter, uitroepende: „Vrouw, dat is geen Indi sche paling geweest; je hebt me een dikke slang la ten eten! Door haar onvoldoende kennis van het Maleisch had het ai-me vrouwtje de woorden van den Inland- scnen koopman: „oelar '-.ng baik", verstaan als „pa ling baik goede paling!" BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID IN CANADA. De Oanadeesohe regeering heeft besloten, een reeks vliegvelden te doen aanleggen ter bestrijding van de werkloosheid. Onder leiding van het departement van nationale defensie worden te dien einde op verschillen de plaatsen werkkampen ingericht. De ontworpen plannen voorzien in het aanleggen van vliegvelden op drie trajecten, die tot dusverre geen mo gelijkheden boden voor het landen per vliegtuig, n.1. op de trajecten Montreal-Halifax-Otawa; Tronto-Winnipeg en Lethbridge-Vancouver. Wanneer deze plannen ten uitvoer zullen zijn gelegd zal Canada in het bezit zijn van een keten van vliegvelden, die de geheele breedte van Canada zullen voorzien van het noodige landings terrein. 1.800.000 KJff. afgelegd. In San Francisco woont een 73-jarige oude heer, die reeds 13 maal een reis om de wereld heeft ge maakt. Nog onlangs werd deze globetrotter door het stads bestuur van Genau gehuldigd, omdat hij reeds 13 keer in deze stad vertoefde. Telkenmale bleef hij zes dagen in zijn hotel om dan weer verder te gaan; zoo heeft hij met goed succes zijn 13e reis volbracht. Deze levenslustige oude heer heeft in den loop der jaren 1.800.000 K.M. afgelegd; de man mag wel een geluks kind genoemd worden, daar hij op reis nog nooit is ziek geworden. Integendeel het reizen schijnt hem goed te doen en hij is dan ook van plan om steeds op reis te blijven gaan. Gelukkig, dat de man er voor in staat is, want hij is multi-millionnair. Hoeveel zullen de toga aan den kapstok moeten hangen? Zooals men weet, is bij de Tweede Kamer een wets ontwerp aanhangig, waarbij de leeftijdsgrens voor de uitoefening van het rechtersambt, evenals voor het professoraat, op 70 jaar wordt gesteld. De „N.R.Crt." heeft uitgerekend hoeveel rechterlij ke ambtenaren, wanneer het ontwerp wet wordt, hun toga zullen moeten uittrekken. Het blad kwam tot het volgende resultaat. Üp het oogenblik zijn bij den Hoogen Raad, gerechts hoven, rechtbanken, en kantongerechten werkzaam: 1 tachtigjarige, 1 achtenzeventigjarige, 2 zevenenze ventigjarigen, 1 zesenzeventigjarige, 4 vijfenzeventig jarigen, 3 vierenzeventigjarigen, 5 drieënzeventigja- rigen, 6 tweeënzeventigjarigen, 5 eenenzeventigjari gen, 6 zeventigjarigen, 3 negenonzestigjarigen, 13 achtenzestigjarigen. 5 zevenenzestigjarigen, 7 zesen zestigjarigen en 10 vijfenzestigjarigen. Er zijn dus 34 functionarissen, die 70 jaar of daar boven zijn, terwijl 33 den zeventigjarigen leeftijd meer of minder dicht naderen; in het geheel 72 rechterlijke ambtenaren van 65 of daarboven. De Hooge Raad heeft 1 zeventigjarige, 2 achtenzes tigjarigen, 2 zesenzestigjarigen en 1 vijfenzestigjarige. Bij de gerechtshoven zijn: 1 tachtigjarige, 1 vijfen zeventigjarige, 1 vierenzeventigjarige, 2 tweeënzeven tigjarigen en 3 zeventigjarigen (totaal 8 van zeventig of daarboven); bij de rechtbanken zijn 1 zevenenze- ventigjarige, 7 zesenzeventigjarige. 2 vijfenzeventig jarigen, 1 drieënzeventigjarige, 1 tweeëenzevenjarige, jarigen, 1 drieënzeventigjarigen, 1 72-jarige, 3 eenen- zeventigjarige en 1 zeventigjarige (tezamen 10 van zeventig of daarboven); bij de kantongerechten: 1 achtenzeventigjarige, 1 zevenenzeventigjarige, 1 vijfen zeventigjarige, 2 vierenzeventigjarige, 4 drieenzeven- tigjarige, 3 tweeenzeventigjarigen, 2 eenenzeventigja rigen en 1 zeventigjarige (tezamen 15 van zeventig jaar of daarboven). Het bovenstaande geeft den toestand op 1 Januari 1932 weer. Mogelijk zijn er sedert kleine wijzigingen in gekomen. In lokaal „Cérès" van den heer J. Schenk werd gis teravond een openbare vergadering gehouden door de afdeeling Schagen van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, met als spreker de heer Theo Thijssen, lid van het hoofdbestuur. Mej. Krul, de presidente, heette de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder die bezoekers die zich het afleggen van een grooten afstand hebben willen getroosten. Spreekster wijst erop dat het onderwerp feitelijk niet actueel is, doch de oorzaak van deze ver gadering is gelegen in het feit dat onlangs te Schagen is geopend een bijzondere school. De heer Thijssen, het woord verkrijgende, wijst op de hooge kosten van het volksonderwijs in Nederland. Spr. is voorstander van dé pacificatie en zal niet zeg gen dat het bijzonder onderwijs er niet moet zijn. Maar spr. hoopt dat de burgers van ons land eens ver standiger zullen worden en de splitsing in de toe komst niet zoo op de spits drijven. Spr. begint dan ts vertellen, hoe ln de middeleeuwen naast de kerk, de school was en hoe later tegen de particuliere scholen de kerk zich verzette, de kerkelijke school weldra dan ook weer werd d e school, maar toen de nieuwere vakken, de maatschappelijke vakken werden geduld. Hier kon dus gesproken worden van aanpassing, de scholen waren niet meer uitsluitend kerkelijke scholen. Na de Fransche revolutie kregen we de vrijmaking van de school, onttrokken aan de macht van de kerk. In 1806 kregen we een schoolwet, waarbij het volks onderwijs werd gesticht. Er kwam een volksschool, toe gankelijk voor elk kind en we hebben daarna eenige jaren gehad van een onverdeeld volk Evenwel het ideaal dat men zich stelde, Is niet ge lukt, want weldra waren er ouders die voor hun kin deren een andere school wenschten, men verlangde weer terug naar de kerkelijke scholen; de kerk streef de daarbij weer naar de herovering van de macht. Deze schoolstrijd heeft 80 jaren gedurd, en in de ja den 19141918 werd het een politieke noodzakelijkheid geacht om een einde aan dezen schoolstrijd te maken en achte men het noodig dat de gelijkheid kwam en de bijzondere scholen ook uit de rijkskas werden be taald. Thans gaat het bij den schoolstrijd om de bevolking der scholen. Spr. wijst er op hoe de bijzondere school bezwaar maakt tegen de neutraliteit van de openbare school, maar spr. acht het goed gezien dat ln een land met zooveel verschillende godsdiensten geen godsdienston derwijs in de school wordt gegeven. Het karakter van de openbare school werd omschreven, de formule be hoorlijke, zedelijke opvoeding. Want de groote op- dracht van de school ls de kinderen alle christelijke en maatschappelijke deugden bij te brengen. De bijzonde re school meent wel dat dit niet mogelijk is zonder godsdlenstigen basis, maar spr. wijst erop dat waar de wet hier duidelijk voorschrijft, hebben de inspecteurs, die voor het grootste gedeelte tegenstanders van de openbare school zijn, nimmer kunen rapporteeren, dat de openbare school in haar plicht te kort schiet. Uit voerig wijst spr. op de groote beteekenis van de school, waar de kinderen liefde krijgen voor het werk, ze worden voorbereid op het leven ln de maatschappij. De openbare school vindt dus den grondslag ln de maatschappij en het is dus laster als men zegt dat een dergelijke school niet opvoedt. Daarna behandelt spr. het wettelijk voorschrift yoor de openbare school. Ze is gedwongen tot zekere ver draagzaamheid. De plicht van de openbare school ls om niemand te krenken, een wettelijk voorschrift dat in de praktijk zeer gemakkelijk is op te volgen. aMar wat voor de openbare school wel geldt, geldt niet voor de bijzondere school en men schroomt daar niet om andersdenkenden te krenken. Voor de openbare school is dus voorgeschreven opvoeding naar alle christelijke en maatschappelijke deugden en verdraagzaamheid. Voor de bijzondere school gelden deze voorschriften niet. Als derde verschil noemt spr. dat de boeken voor de openbare school onder algemeen toezicht van 1 de overheid staan, voor de bijzondere school geldt dl' voorschrift weer niet. Spr. wijst er verder op dat de openbare school niet In alles neutraal is, wel in datgene, waarin de massa oneens is, maar niet terzake de moraliteit, in datgene waarin de massa van ons volk het wel eens is. Dat de openbare of de bijzondere school een groote beteekenis heeft voor de kinderen t.a.v. de levensover tuiging, ontkent spr. In dat opzicht begrijpt spr. niet dat men zich zoo druk heeft gemaakt voor lager onderwijs. Van veel meer be teekenis zou dan zijn het middelbaar onderwijs, want de jeugd is op lateren leeftijd t.a.v. de levensovertui ging van veel meer belang. Maar spr. wijst op het gevaar voor afsluiting, het niet omgaan met andersdenkenden. Het groote voor recht van de openbare school ls dat men zich met anderen bemoeit Laten we tenminste één Nederland- sohe jeugd hebben. De openbare school is een notionale school bij uitnemendheid. Spr. behandelt nog de kosten van het onderwijs; de meerdere kosten doordat In de kleinere eremeenten verschillende scholen werden ge bouwd. Met verschillende voorbeelden toont spr. dat aan. De splitsing der scholen naar levensovertuiging heeft het onderwijs onzinnig duur gemaakt. Als men als staatsburger daarover eens nadenkt, zal men gevoelen dat men een goede staatsdaad doet als men voor zijn kind de openbare school kiest. Het kie zen van een school voor een kind is dus van zeer groote beteekenis en spr, eindigt met de hoop dat de ouders in Söhagen zich bewust zullen zijn, waarom zij de open bare school voorstaan en de openbare school zullen ver dediger. (Applaus). In haar sluitingswoord dankt de presid jnte den heer Thijssen voor zijn uitgesproken rede. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Adriana Geertruida. dochter van Petrus Godefridus Keet en Marie Sophie Emma Meijer. Overleden: Antje van Zoonen, 80 jaren, weduwe van IJsbrand Zeeman. POLITIE. Gevonden: Een fietslantaarn; een hamer. Verloren: twee portemonnaies met eenig geld. SCHAGEN. 13 Oct 6 Stuks paarden f 150—350, 7 stieren f 70—160, 170 gelde koeien (magere) f 80160, 83 idem (vette) f 150 —250, 12 kalfkoeien f 150—210, 17 pinken f 50—80, 15 graskalveren f 1540, 17 nuchtere kalveren f 614, 302 vette schapen f 1220.50, 591 overhouders f 612, 49 magere varkens f 610, 28 vette varkens per Kg. 28 28 cent, 160 biggen f 46, 4 konijnen f 0.751.50, 75 kippen f 0.45—1.75. EIERVEHJNG SCHAGEN. 13 Oct Aangevoerd zijn 60 partijen 28000 stuks kipeieren, 15 partijen 900 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeieren f 5.605.90, bruine f 5.50, eendeieren f 2.602.80. De veiling duurt voort (Zie voor voleldig bericht het nummer van a.s. Zaterdag). DEN OEVER. 11 Oct. Aanvoer aan den vischafslag: 65 balen wulken van f 6.809.20 per baal, 68 balen kruikels van f 2.203.85 per baal. NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct Aangevoerd: 67200 Kg. aardappelen: groote schot f 0.50 0.80, schotsche muizen f 0.500.60, drielingen f 0.30— 0.60, duken f 0.500.60, eigenheimers f 0.901.10, bl. eigenheimers f 1.101.50, 75 Kg. spercieboonen f 2— 21.20, 14300 Kg. uien: gele nep f 6.507, drielingen f 4.90 —5.10, uien f 3.90—4.40, grove uien f 4.20—4.30, 1800 Kg. peen f 1.40—1.50, kl. peen f 0.70, 1800 Kg. kroten f 0.70 —1.80, 8100 Kg. roode kool f 1.40—3.70, 43500 Kg. gew. witte kool f 0.60—0.90, 6300 Kg. D. witte kool f 0.90— 1.20, 14800 Kg. gele kool f 0.80—2.50, 400 stuks bloeo* kool f 10.20. WARMENHUIZEN, 12 Oct Aangevoerd: 8900 Kg. aardapelen: schotsche muizen f 0.50-0.60, grove f 0.5O—0.80, 4900 Kg. roode kool f 0.60 —2.20, 20900 Kg. witte kool f 0.60—0.70, 345 Kg. nep f 6.70 2600 Kg. uien f 3.80—4.10, drielingen f 4.70—5.10, grove uien f 3.70—3.80. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Oct. Aangevoerd: 2300 Kg. aardapelen: schotsche muizen f 0.400.80, bl. eigenh. f 1.101.30, eigenh. f 1, Duc of York f 0.600.70, drielingen f 1.201.30, 38000 Kg. roode kool f 0.80—3.50, 30000 Kg. gele kool f 0.70—2.40, 60000 Kg. vr. witte kool f 0.601.10, 3400 stuks bloemkool Lecerf f 8.70—15.80, reus f 11.80—14.70, bik. II f 2—3.80, 26000 Kg. uien: gele nep f 6.40—7, gele drielingen f 4.70 —5.10. gele uien f 3.70—4.50, 18000 Kg. bieten f 0.70— 2.10, 500 Kg. peen f 1.30—1.60. ALKMAAR, 12 Oct Aardappelen f 1.90, uien f 3.504.40 per 100 Kg., an dijvie f 0.60—1.50, bloemkool I f 7.50—18.50, H f 3—6.50, gele kool f 3.80—5.30, groene kool f 26.90, kropsla f 0.602.40, knolselderie f 2.905.30, komkommers f 1.50 6.50, meloenen f 311, roode kool f 2.307.20 per 100 stuks, druiven f 1215, peren f 312, snijboonen f 15.50 16.50, witlof I f 10 per 100 pond, prei f 2.907.70, sel derie f 13.10, wortelen f 2.505.50 per 100 bos, poste lein f 0.380.61, spinazie f 0.931.33 per bak, dubbele spercieboonen f 0.753.70 perzak. AMSTERDAM. 12 Oct Zeeuwsche bonten f 1.802, id. blauwen f 1.802, id. blauwe eigenheimers f 1.201.40, ld. eigenheimers f 1.20 1.40, id. blauwe poters f 1.10—1.30, id. bonte poters f 1.10—1.30, LJpolder eigenh. f 1.10—1.30, id. bl. eigenh. f 1.201.40, id. eigenh. poters f 11.10, id. Bevelanders f 1.20—1.30, Noordholl. eigenh. f 1.10—1.30, id. blauwe eigenheimers f 1.201.30, Anna Paulowna zand f 1.75 2.10, Hillegommer zandaardappelen f 1.752.10, Noord- wij ker zand f 1.752.10, Drentsche eigenheimers f 1.75 —2.10, Flakkeesche eigenh. f 1.201.40, id. eigenh. po ters f 1.101.20, Spuisohe eigenheimers f 1.201.40, id. eigenh. poters f 1.101.20, alles per 70 Kg. PURMEREND, 12 Oct. Aangevoerd: 1938 stuks vee: Melk en kalf koeien golden f 140230, gelde koeien f 90180, gras kalveren f 3055, pinken f 50100. Handel stug. AMSTERDAM. 12 Oct Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer ea prijzen als volgt: 330 vette kalveren le kw. f 0.600.65, 2e kw. f 0.52—0.58, 3e kw. f 0.35—0.50 per Kg. levend ge wicht 40 nuchtere kalveren f 38, 546 varkens, vleesch varkens, wegende van 90110 Kg. 3233 cent, zware varkens 3031 ct., vette varkens 2830 cent per Kg. slaohtgewicht. Br waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 12y2-jarig Huwelijks feest ondervonden, betuigen wij hier mede onzen hartelijken dank. L. TROMP. T. TROMP—MostercL St. Maartensvlotbrug, Oct. 193X Voor de vele blijken vin belang stelling bij ons 12V2-jarig Huwelijks feest ondervonden, betuigen wij hier mede onzen hartelijken dank, G. VEUGER Jnz. G. VEUGER-van der Oordt. St. Maartensbrug, Oct. 1922,

Schager Courant | 1932 | | pagina 3