Polder Valkkoog. teeken. Het Uit onze Omgeving. In het café van den heer J. van Schoor! te Valkkoog ergaderden Woensdag 12 October 1932, des middags nalf twee het college van Dagelijksch Bestur en de Hoofdingelanden van de banne en den polder Valkkoog Voorzitter de heer T. Rens Az.. secretaris de heer F. S. v. d. Velde, penningmeester de heer A. Klerk. De vergadering is voltallig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en deelt mede dat de molen door den heer Droog in orde is gemaakt. De notulen worden door den secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen is een opgaaf van de onderhoudskosten van den Valkkoogerdijk, nJ. aan arbeidsloon f 117.33. aan grint f 178.35, aan paardenhuur f 27.75 totaal f 323.43 De lengte bedraagt 2250 meter. De Voorzitter herinnert er aan dat als de weg werd gemaakt, als die te Stroet de kosten bedragen 1.62 per M2., wat neerkomt bij een breedte van 3 meter op onge veer f 11000. Daarbij kwam nog de kosten van de puin beharding, zoodat de kosten op ongeveer f 12000 ge raamd kunnen worden. Alleen aan rente zouden de kos ten dus bedragen f 600. Spr. wijst verder op de wijze van teren, zooals die te Wieringerwaard en door Waard en Groet wordt uitgevoerd, welke uitvoering belangrijk minder schijnt te kosten en die toch goed voldoet. De heer K. Wit Dz. heeft gehoord, dat de uitvoering aan de Hemme enz. heeft gekost f 1.35 per strekkende meter. Goedgevonden wordt dat gedurende den winter een onderzoek wordt ingesteld naar de kosten van het te ren der wegen. Blijkens mededeeling van het Prov. Bestuur zal de polder over 1931 geen wegenbijdrage ontvangen. Het ontwerp-besluit van het bijzonder reglement is ter inzage gelegd. Ged. Staten hebben bericht dat het meer voudig stemrecht niet gehandhaafd kan worden, doch het enkelvoudig stemrecht zal worden ingevoerd. De verkiezing vindt bij candidaatstelling plaats. Werkverschaffing. In verband met verzoeken van de Moderne, Roomsdh- Katholieke en Christelijke Landarbeidersbonden aan het gemeentebestuur om tewerkstelling van werkloozen, is van B. en W. der gemeente Sint Maarten een schrijven kigekomen, waarin dank wordt gebracht voor de mede werking vorig jaar ondervonden en nogmaals een be roep op medewerking wordt gedaan door eenige werk loozen bij het slooten e.d. te plaatsen, waarbij de ge meente dus in de kosten zal bijdragen. De heer K. Wit Dz. verwacht dat het gemeentebestuur een dergelijk schrijven ook gericht zal hebben tot de bannes St. Maarten en Eenigenburg. Verleden jaar heeft hoofdzakelijk de polder Valkkoog voor de tewerkstelling gezorgd en spr. zou het nu wel aardig vinden als er nu aan den anderen kant eens wat gebeurde. Anders wor den de mensehen in dezen hoek dubbel getrokken. De Voorzitter zegt dat de verhouding tusschen de ontvangsten en de uitgaven tegenwoordig zoo scheef is, dat spr. voorstelt, om thans geen bedrag voor slootwerk beschikbaar te stellen. Verleden jaar zijn de poldersloo- ten in goeden staat gemaakt. De heer A. Wit denkt dat er ook niet veel slootwerk zal zijn. Was dat wel het geval, dan zou het wat anders zijn. De heer Glas vraagt of verleden jaar bij Appel niet een gedeelte erover is geschoten, al geeft spr. toe dat het niet direct voor werkverschaffing dient. De Voorzitter zegt dat dit gedeelte voor vaarwater niet noodzakelijk is en wat niet strikt noodig is, zou spr. op 't oogenblik willen nalaten. We dienen thans zoo zuinig mogelijk te zijn. De heer Berkhout zegt dat ook bij den Voorzitter een stukje niet is gesloot. De Voorzitter antwoordt dat daar nog wel een paar jaren gevaren kan worden. De heer Klerk, burgemeester van Sint Maarten, deelt mede, dat B. en W. een dergelijk schrijven ook gezon den hebben aan de banne Sint Maarten en aan den Ringpolder. De banne Eenigenburg heeft verleden jaar geen antwoord gezonden, die heeft een klein stukje weg, en het water behoort niet tot haar gebied. De banne Sint Maarten heeft wegen, het water behoort tot den Ringpolder. Door de banne Sint Maarten is getracht een teerweg te maken van den Rijperweg en voor het onder profiel brengen zijn enkele arbeiders te werk ge steld, doch de banne kon niet met de geldleening klaar komen. Zij heeft wel een tegemoetkomende houding aangenomen, maar heeft geen werk. In de maand Oc tober wordt vergaderd en zal de briaf van B. en W. ter sprake komen. Vandaag vergadert het bestuur van den Ringpolder. De Voorzitter deelt mede. dat de Voorzitter van den Ringpolder mondeling heeft medegedeeld, dat het plan bestaat om de sloot langs den Molenweg te verleggen, over een lengte van 200 meter, en den weg te verbree- den. Daartoe zal dan grond van Groenveld worden ge bruikt. Voor de uitvoering van dit werk is de machti ging van onzen polder noodig. De machtiging wordt verleend, waarbij de heer A. Wit opmerkt, dat het wel als een verbetering kan worden aangemerkt, maar productief werk vindt spr. het niet. Van den ingeland J. Gootjes was het verzoek Ingeko men om de keur van den polder te willen uitoefenen op een paar perceelen. Kort verhaal Door ANNEB VAN HOVEN*. JAN RIJNDERS was jong, knap, sportief. Hij had goede hersens en een goed hart. Kortom hij leek voorbestemd, een „charmeur de dames" te worden. Maar iets stond hem daarbij in den weg: zijn verlegenheid. Tegenover vrouwen werd hij zwijgzaam en bedeesd en zoo kwam het, dat hij, op z'n dertigste jaar, nog maar zeer weinig ondervinding op dat gebied had gekregen. Geen wonder, dat hij niet in staat was er uit wijs te raken, of Mady Aldeman zijn gevoelens beantwoordde. Hij had Mady leeren kennen toen hij aankwam in het pension van de badplaats waar hij zijn vacantie wilde doorbrengen. Zij logeerde daar met haar zuster en moe der en vanaf het eerste moment was hij geheel vervuld geweest van haar fijn gezichtje en droomerige oogen. Maar na twee weken, waarin ze dikwijls samen aan het strand hadden gezeten en ook wel eens smiddags had den gedanst, was het hem nog een absoluut raadsel, of Mady iets anders in hem zag dan een oppervlakkige, aardige kennis. Haar zuster, Kitty, was veel levendiger van natuur. Het was juist Mady's wat gereserveerde fijnheid en distinctie, die hem zoo tot haar aantrokken. Maar die hem eveneens de woorden, die hij telkens wilde uitspre ken, op de lippen deden bevriezen. Het eind van zijn vacantie naderde. En op een dag raapte hij al zijn moed bij elkaar en sprak... met Kitty. Zijn volkomen gebrek aan inzicht op het gebied van vrouwen, deed hem hulp zoeken en vertrouwen stellen in het meisje, dat vanaf den eersten dag op hem ver De Voorzitter deelt mede, dat bij onderzoek is geble ken dat een paar perceelen niet aan de keur voldoen, terwijl ten aanzien van een ander perceel nog een nader onderzoek ingesteld dient te worden. Bij het uitgebrachte verslag over de kroosschouw, blijkt dat enkele perceelen niet in orde waren en aan schrijving aal volgen. Een belangrijke verlaging van polderlasten Aan de orde is de regeling van den omslag. Door den secretaris wordt medegedeeld, dat de vermoedelijke ont vangsten dit jaar zullen bedragen f 4764.42, de vermoe delijke uitgaven f 7377.96. Een kassaldo van f 2687 wordt noodig geacht en wanneer nu voor den post „onvoor zien" een bedrag van f 700 wordt geraamd, zal de om slag f 32 per HA dienen te zijn. (Verleden jaar bedroeg de omslag f 15 per H.A.) De Voorzitter merkt op dat de vergadering dus zal hebben te kiezen tusschen een heffing van f 12 met een post „onvoorzien" van f 700, of een heffing van f 11 met een post „onvoorzien" van f 200. Er gaan stemmen op, die dan maar een omslag van f 11 prefereeren, terwijl weer anderen de berekening niet te krap willen opzetten. Door den heer Glas wordt voorgesteld den omslag op f 11.50 per H.A. te bepalen en met dit voorstel blijkt de vergadering accoord te kunnen gaan. De zitdag wordt bepaald op Woensdag 28 December Op dien dag zal ook de verkiezing plaats hebben, we gens periodieke aftreding van de heeren T. Rens Az. en T. Rens Cz. Het uurloon van 30 cent Bij de rondvraag vraagt de heer A. Wit of het uur loon van den wegwerker Brouwer nog 30 cent is en of Brouwer nog geen vaste aanstelling heeft. De Voorzitter zegt dat het uurloon nog 30 cent is en na 2 jaar een vaste aanstelling dient te volgen. De heer A. Wit vindt het uurloon wat hoog en vraagt of dit loon, als er een vaste aanstelling komt, zoo moet blijven. Opgemerkt wordt dat verlaging kan plaats vinden, alleen zal de Bond van Ambtenaren gehoord moeten worden. De heer T.- Rens Cz. zegt dat de Bond van Ambte naren het uurloon zeker niet te hoog zal vinden. De heer D. Wit Kz. zegt dat het in den tegenwoor- digen tijd wel hoog is. De heer Glas merkt op, dat in aanmerking dient te worden genomen, dat Brouwer in lossen dienst is en bij ongunstige weersgesteldheid de Voorzitter hem zijn congé kan geven. De Voorzitter beaamt dit, over het werk van Brou wer is spr. goed tevreden. De heer K. Wit zou. omdat het hier een losse kracht betreft, niet aan het loon willen tornen. De heer Molenaar erkent dat de ontvangsten slecht zijn. maar moet deze man daar onder lijden? Dat beetje arbeidsloon kan ons niet redden. De Voorzitter zegt dat als Brouwer vast was, spr. een uurloon van 25 cent voldoende zou achten. De heer A. Wit merkt op. dat daartegenover staat, dat als Brouwer bij den Voorzitter niet werken kan, de Voorzitter hem den weg opstuurt De Voorzitter zegt, dat Brouwer der. weg op gaat, als het nat is. De heer Burger: Dat is in het voordeel van Brouwer. De heer Molenaar: Maar van den polder ook. De Voorzitter wil in stemming brengen of het uur loon verlaagd moet worden. De heer Berkhout stemt reeds voor verlaging, de heer C. Wit zegt daar bulten te willen blijven. De heer C. de Geus merkt echter op, dat er geen voorstel tot verlaging is gedaan. en de heer Glas deelt de meening des heeren De Geus. De Voorzitter vraagt of dus geen voorstel tot verla ging van het uurloon wordt gedaan en dit blijkt niet het geval te zijn. De heer Burger zegt dat het bij hem zoo'n kroosboel is en een dam uitgeworpen dient te worden. De Voorzitter zegt voorziening toe. De heer De Geus vraagt of Mej. Wed. Keetman ook volgend jaar het toezicht op de sluis kan blijven uit oefenen. Aleemeen goedgevonden. De heer T. Rens Cz. deelt mede, dat de kade van de molenkolk tamelijk smal wordt. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer T. Rens Cz. wijst er ook op. dat voor den mond van de wiel van Broekhuizen de rietschoot voor uitloopt. Zal in voorzien worden. Hierna volgt sluiting. WINKEL De afd. Winkel van den Bond voor Staatspensioen zal op 5 November a.s. haar 30-jarig bestaan herdenken. Deze avond zal dan een feestelijk karakter dragen, waar aan alle plaatselijke vereenigingen zullen medewerken. Dinsdagavond vergaderde het Dep. Winkel der Mij. tot Nut van 't Algemeen. Het bezoek was matig. Na opening door den Voorzitter, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De notulen der vergadering van het district Noord- Holland. benevens hel verslag van hetzelfde district, worden voor kennisgeving aangenomen, evenals een mededeeling van het Dep. Zelhem, dat. de trekking der verloting ten bate van een bijzondere neutrale school is uitgesteld tot 1933. liefd was en dat nog altijd hoopte, de uitverkorene te zullen worden. Zij wandelden langs het strand en zwegen beiden zoo lang, dat Kitty's hart onstuimig begon te kloppen. En een diep rood steeg in haar gezicht, toen hij eindelijk, hakkelend en zonder haar aan te kijken, uitbracht: Kitty... ik wilde van de gelegenheid dat we alleen zijn, gebruik maken om... te bekennen, dat ik... dat ik Mady liefheb." Er volgde een zoo lange stilte, dat hij vertwijfeld zocht naar een vervolg. Daarbij keek hij haar nog altijd niet aan, anders zou de uitdrukking van haar gezicht zelfs zijn naiviteit niet hebben kunnen ontgaan. Maar toen zij eindelijk sprak, was het met een effen stem. Waarom vertel je dat aan mij? Omdat ik... ja, het is misschien erg laf van me, maar ik kan er haar niet over spreken. En daarom wil de ik je verzoeken... Hij aarzelde. Je moet het niet gek vinden... maar je weet, ik was van plan morgen weg te gaan. Desnoods kon ik nog wel een dag langer blijven, maar als het „neen" is dan ga ik liever direct weg en ik kan de onzekerheid niet langer uithouden. Zou jij nu niet eens met Mady willen praten? Wil jij haar niet zeggen, hoeveel ik van haar ben gaan houden en dat ze me zielsgelukkig zou maken als ze „ja" zei? Kijk, ik had het zoo gedacht. Hij haalde een klein pakje uit z'n zak. De dames dragen tegenwoordig allemaal van die dingetjes. Kitty maakte het pakje open. Er kwam een kleine étui uit en daarin zat een speldje in den vorm, het was een modegril op dat moment, van een Lieveheerbeestje Ik heb dat gekozen, omdat een oud bijgeloof zegt, dat het geluk brem-'zei hij verl-~m. „Je ziet die ge- luksteekentjes dragen in allerlei vormen. Zou jij nu Ma dy willen vragen, mij daarmee te antwoorden? Morgen zie ik haar aan 't ontbijt. Draagt ze niets, dan ga ik weg, zonder verder met haar te spreken. Ik begrijp, hoe pijnlijk 'tvoor een meisje is, een man, dien ze geweigerd heeft, nog te moeten zien Maar draagt ze dit speldje, Lijkt het je ook niet het beste zoo? Kitty draaide het speldje rond tussohen haar vingers. Een klein lachje speelde om haar mond, een lachje dat boosaardig en sluw was. Maar hij merkte het niet. Hij Door den secretaris wordt vervolgens verslag uitge bracht over het afgeloopen jaar. De toestand is niet ge heel bloeiend te nemen, het ledental liep terug van 78 op 72. De spaarbank kon als gevolg van verlies niets uitkeeren. Dit verlies werd niet veroorzaakt door min dere belangstelling voor dit instituut, integendeel het getal spaarders vermeerderde, doch tengevolge van koersdaling. Het vergaderbezoek was gering. De nutsavonden wer den bevredigend bezocht, doch om finantieele redenen moest een 4e avond worden afgevoerd. Gedachtig aan de spreuk: „Achter de wolken schijnt de zon", eindigt de secretaris in opwekkenden toon zijn verslag, hetwelk met een woord van dank wordt goedgekeurd. De rekening 19311932 komt ter tafel. De ontvangsten hebben bedragen f 404.19, de uitgaven f 432.17, nadeelig saldo f 27.98. Er Is echter nog een bezit van f 179.35 ge deponeerd. De heeren Kosier en Brugman worden aangezocht om de rekening te onderzoeken. Door nog bij te schrijven rente zal het saldo nog iets vergrooten. De commissie adviseert bij monde van den heer Koster, de rekening accoord bevonden te hebben en voor te stellen deze goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten, en de commissie bedankt voor haar onderzoek. Tot beheerder der Nutsspaarbank wordt herkozen de heer J. Koster, die de herbenoeming aanneemt en tot commissaris der Nutsspaarbank wordt herkozen de heer G. J. van Leersum, die eveneens de herbenoeming aan neemt. Win tercampagne. Het bestuur stelt voor een voor het komende seizoen ontworpen plan de campagne, nJ. den Novemberavond te doen optreden den heer Johan Koning, met een voor dracht over Oost-Indië, met film en lantaarn, „Merk waardige vertellingen uit het zedeleven der Inheemsche rassen." Voor de Januari- en Februari-avonden wordt gedacht een tooneelwedstrijd te organiseeren. Een 4e avond zal dan bestemd zijn voor prijsuitreiking doch de samenstelling daarvan zal afhangen van de resultaten der voorgaande avonden. De entreeprijzen worden voorgesteld op f 0.25 voor den Novemberavond, en f 0.75 voor de tooneelavonden. De jury zal nader worden samengesteld, en niet be staan uit dezelfde personen, die in 1928 bij een gelijken wedstrijd de jury vormden. Deelnemende vereenigingen die ook in 1928 deelnamen, zullen niet met hetzelfde stuk mogen komen. De heer Blaauboer zou het jammer vinden als de avond met eigen krachten daardoor verloren ging. De Voorzitter zegt dat dit nog niet behoeft, en des noods bij gunstig verloop dit een 5en avond zou kunnen worden. De heer Koster zegt het plan van het bestuur toe te juichen en voor het behoud van een avond met eigen krachten kan desnoods de eerste tooneelavond in De cember plaats hebben. De vergadering accepteert het bestuursvoorstel en de verdere uitwerking wordt aan het bestuur opgedragen. Omtrent de requisieten zal met den kastelein worden gesproken en eveneens zal rekening worden gehouden met een opmerking betreffende het balmuziek. In verband met een verzoek van het comité van actie inzake het wetsontwerp-Terpstra, wordt besloten nog eenmaal f 5 beschikbaar te stellen voor het zenden van een afgevaardigde naar de te houden protestvergadering Daarna is de vergadering gesloten. LUUJE WINKEL. Zondagavond had bij den heer K. Zeeman een ge animeerd bal plaats, waarvoor veel belangstelling be stond en de zaal derhalve geheel vol was. Na afloop werden echter enkele minder prettige entdekkingen gedaan, n.1. een der bezoekers miste zijn jas, met pet en zaklantaarn, en &en andere be zoeker zag zich beroofd van zijn koffertje met lijf goederen, dat achter op zijn rijwiel was gebonden. Z IJ P E 'T ZAND. Onze laatst gehouden kermis, 9, 10 en 11 October 1932 behoort, terwijl we dit neerschrijven, weer tot het verleden. Het is een kennis geweest die wat je noemt was nat van binnen en nat van buiten, tenminste voor degenen die het durfden wagen buiten op straat hun vgrmaak te zoeken in den af en toe neerstroo- menden regen. Daar we reeds verschillende uitslagen van tijdens de kermis gehouden sport enz. mededeelden, kunnen we volstaan met de uitvoering, op Maandagavond op de bovenzaal van den heer Schrieken, door de fam. Hofmann gegeven, te memoreeren. De geheele bo venzaal was bezet met een uitermate belangstellend publiek, dat zijn verwachtingen voor dezen avond schitterend beloond zag. We hoorden dan ook eenstem mig met buitengewonen lof over het spel door ge noemde voordrachtkunstenaars gegeven, spreken, zoomede ook vooral over de instrumentale capacitei ten der beide dochters. Tevens waren we in de gelegenheid met de Talky's van de reizende Bioscoop van den heer De Jong, ken nis te maken. Men had hier voor dit jaar weer een hele goed programma samengesteld er: werden-achter eenvolgens gedraaid: Zondag, „Onder den Zwarten Adelaar", Maandag: „De Zanger van Sevilla", Dins dag: „Een avontuur in Madrid" en als afscheidsvoor- stelling op Woensdagavond: „Trader Horn". Eiken avond had men tevens een goedverzorgd bij program ma. Wij kunnen ons ten aanzien van de kwaliteit van het gebodene volkomen refereeren aan ons oordeel staarde naar het speldje en zijn hart klopte wild als hij zioh Mady voorstelde met dit kleine sieraad, gestoken op een van haar lichte japonnetjes. Wil je dat voor me doen? vroeg hij smeekend. Ik zal je zoo dankbaar zijn. Zeker, natuurlijk. Dus goed afgesprokenals ze het niet draagt, ga je weg zonder verder met haar te spreken. Dat zal ze zeker prettig vinden in dat ge val. Jazuchtte hij. Wat denk je... zou ik geen kans hebben? Kitty trok haar wenkbrauwen op. Kan ik niets van zeggenMady is erg gesloten weet je Ze heeft al eenige blauwtjes uitgedeeld Dat klonk niet aanmoedigend en de arme Jan bracht dan ook een ellendigen avond door. Nergens kon hij rust vinden. Hij ontvluchtte het gezelschap van Mady, dat hij anders zoo gretig zocht meende telkens haar te zien en schrikte dan geweldig, verlangde wanhopig en was tegelijk doodsbang haar te ontmoeten, 's Avonds sloop hij naar zijn kamer als een dief En in zijn bed lag hij slapeloos te woelen en trachtte zich voor te stellen, waar en wanneer Kitty met haar zuster zou spreken. Misschien als ze des avonds nog wat samen zaten. Of, dat leek hem ook heel waarschijnlijk, later als ze naar bed gingen. Ze sliepen in één kamer. Het was net iets voor meisjes, dat halfuurtje vóór het slapen, over zulke dingen te babbelen. Het zweet brak hem uit als hij zich Mady en Kitty voorstelde, babbe lend over zijn liefde! En hij verwenschte allang zijn heele inval. Het was duizendmaal beter geweest haar zelf te vragen. De meest onhandige liefdesverklaring is beter dan een boodschap door een ander overge bracht. Ze zou hem laf vinden en ze had gelijk. Maar wat deed het ertoe? Het kwam nu maar op één ding aan, had ze hem lief, ja of neen? Als het ja was, dan zou ze hem dit wel vergeven en anders... anders was het misschien toch werkelijk beter haar niet te dwingen tot zoo'n pijnlijk iets als „weer een blauwtje uitdeelen" Een bleek en zenuwachtig jongmensch zat den vol gende morgen verborgen achter zijn krant aan de ont bijttafel, toen Mady binnenkwam. Hij hoorde haar zachte stem, die hem als gewoonlijk groette, vatte van vorig jaar, n.1. goed geprojecteerd, het klank- apparaat goed van weergave en technisch alles als gesmeerd. Verder viel op te merken dat het publiek, in geringer aantal als we gewoon zijn, was opgeko men. De danslust was overigens weer zeer goed te noe men, terwijl geen buitengewone oneenigheden voor vielen, een paar kleine schermutselingen dan daar gelaten. Eenige ongevallen deden zich voor, waarvan wij de meer ernstige reeds op een andere plaats meedeel- den. Van de minder ernstigen vallen dan nog te noemen: een klein brandje in een auto met fruit, afkomstig van Hoorn, waarvan de baas bezig was op zijn petro leumstel het een of ander te bereiden, waarbij het zaakje vlam vatte. Met natte zakken werd echter het vuur gedoofd en erger voorkomen. Verder is nog een luxe Ford, waarvan de bestuur der, die blijkbaar aardig had opgestoken, tei hoogte van de garage van den heer Johannes, eerst vooruit en daarna achteruit tegen een boom en vervolgens tegen een anderen wagen opgereden. Een met ander dus een 5-tal grootere en kleinere ongevallen, wat een ieder die de kermisgeneugten goed observeert, beslist mee moet vallen. Omtrent den financieelen uitslag van de kermis vernamen we dat dit nu juist niet direct buitenge woon genoemd kan worden, terwijl verschillende kraam- en andere gelegenheidshouders langs de straat, beslist klaagden, mede in verband met de grootendeels verwaterde buitenlucht-gelegenheid, als mede de crisis niet te vergeten. Tot slot willen we echter de hoop uitspreken, dat de kermis volgend jaar onder betere dan crisis-om standigheden zal kunnen worden gehouden. J.l. Dinsdagnacht is de bejaarde Fiat-wagen, H 67159, eigendom van den bloemist Nieuwenhuizen te Noord wijk en bestuurd door diens knecht Abr. H., waarin ook was gezeten Adr. L. van Anna Paulowna, bij het van onze kermis af naar Anna Paulown'a te rug gaan, in den Boschweg, eenige honderden me ters buiten ons dorp, in den kant van de wegsloot gereden. In een hachelijke schuine positie is de wa gen nog juist op het nippertje blijven hangen. De beiJe inzittenden, die, naar we vernamen, na dit malheur den wagen niet wilden verlaten, zijn hierna door de politie opgehaald en zoolang veilig in een be paalde gelegenheid opgeborgen, daar zij in een nu niet bepaald kwieken staat verkeerden. De wagen is er ook vrij goed afgekomen, alleen een ruit gespron gen, idem een paar banden, benevens een wat onfc» wrichte stuurinrichting. De wagen is vlot-gesleept. NIEUWE N I EDO RP Naar wij vernemen, zal de Noordhollandsche Cinema van Noordscharwoude a.s. Zondag 16 October haar eerste voorstelling geven in Hotel Prins Maurits. Voor deze eerste voorstelling heeft de directie haar ope ningsprogram van Langendijk gekozen, waarmede zij enorm succes had. Als hoofdfilm wordt vertoond het bekende „Vadertje Langbeen (Daddy long legs) met de lieftallige Janet Gaynor en Warner Baxter in da hoofdrollen. Natuurlijk is het een sprekende en musl- ceerdende film, maar vol Hollandsche titels, dus voor iedereen volkomen begrijpelijk. Zie de advertentie in dit blad. Gisteravond hield de afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikeling haar jaarvergadering. De notulen, alsmede de jaarverslagen van secretaris en penningmeeste, werden goedgekeurd. De financieele toestand van deze afdeeling kan kerngezond worden genoemd. Er werd een andere regeling ingevoerd, waardoor het met medewerking van partij-, vakbond- en VA.R.A.- afdeelingen mogelijk zal worden, dat de leden -vare het Instituut geheel gratis de door het Instituut te orga niseeren avonden bijwonen. Het is dus van het grootste belang, zich terstond voor het lidmaatschap van het Instituut aan te melden. Er zal getracht worden dezen winter 3 cursussen te organiseeren, te weten: de cursus Swierstra, over da historie van ons land in verband met de wereldgeschie denis; een cursus over de „Hoofdlijnen der Staathuis houdkunde" van professor I. B. Cohen, en een cursus in Esperanto. De leden van het Instituut zullen hier over per circulaire nader worden ingelicht. Verder zullen dezen winter 6 avonden worden georganiseerd. De medewerking voor die avonden is bereids ver kregen van' de Arbeiderstooneelvereeniging „Kunst na Arbeid", de Arbeiderszangvereeniging „Pieter Jelles", de Jeugd-Mondharmonicaclub, Willem van Capellen en Van Staveren, terwijl voorts zullen worden ultgenoo- digd om te komen spreken: Ds. W. Banning, over het Fascisme (Nationaal Socialisme) en J. W. Matthijsen over Indrukken uit Sovjet-Rusland. Over deze verschillende avonden, welke allen van. een uitstekend gehalte ziin. zullen ter zijner tijd nadere gegevens worden gepubliceerd. Verschillende huishoudelijke aangelegenheden worden erder behandeld, waarna sluiting volgde. ANNA PAÜLOWN A Politie. Gevonden: een kinderportemonnale (met inhoud); een rijjas. Verloren: een zilveren horlogeketting. De hoofdprijs van de verloting der vereeniglng „Sportlust" (twee paarden) is gevallen op een lot uit de collectie van den heer D. Lemstra. De gelukkige winnaar was T. Korver te Slootdorp. moed, liet het blad zinken en keek naar haar. Met een begon zijn hart te bonzen en het had weinig ge scheeld of hij was ten aanschuuwe van de andere pension gasten op haar afgevlogen. Want ze droeg, op haar lichte strandjaponnetje, zijn Lieveheersbeestje, juist bij haar schouder. Het stond heel aardig. Jan slikte, lachte tegen haar, trachtte iets te antwoorden, toen ze een opmerking maakte en kon zijn ongeduld nauwelijks bedwingen. Eindelijk verdween een familie met drie kinderen en er bleef nog enkel een meneer, die achter z'n ochtendblad gedoken zat. Jan sprong op, liep rond de tafel, greep Mady's hand. Lieveling, zei hijen, zooals het meer gaat bij bedeesde menschen, nu alles in orde wa^. vond hij wel woorden. Lievelingje weet niet, hoelang ik al van je houd, hoelang ik al verlang het je te zeggen... Eigenlijk heb ik van je gehouden van het eerste mo ment af. Heusch, dat gebeurt niet enkel in romans. Liefste, toe, zèg het, dat je ook een beetje om mij geeft, dat je mijn vrouwtje wilt worden Mady was rood geworden en bleek, maar haar oogen straalden en ze fluisterde een „ja" terug, dat zijn laatste bange twijfeling wegnam. Op dat moment kwam haar moeder binnen met Kitty. Ze zagen die beiden staan, hand in hand en met een gezicht, dat duidelijker was dan woorden. Madykind! zei de oude vrouw verbaasd. Mady bloosde. En je hebt me niets gezegd, verweet haar moeder. Het kwam zoo onverwacht, mompelde Mady. Kitty stond hen aan te staren. En opeens keerde zij zich af en liep de kamer uit. Jan, met Mady's hand in de zijne, wendde zich naar de oude dame: Ja, Mevrouw, Mady heeft me tot de gelukkigste van alle mannen gemaakt Hij vergat in zijn vreugde het oude heertje, dat op dook van achter z'n krant en grinnekend toekeek. De oude vrouw glimlachte toen ze de twee jonge, stralende gezichten zag. Dan kan ik niet anders zeggen dan: omhelst el kander kinderen. Jan haastte zich, aan die uitnoodiglng te voldoen. En teen hij zijn verloofde kuste, vloog het Lieveheers beestje weg van haar schouder.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6