Plan van uitbreiding EEN ANDERE LEZING. MOORDAANSLAG ONDER GRONINGEN. Plaatselijk Nieuws. In aansluiting met haven- en wegénplan. Aangereden door een motor. DE NOOD DER HYPOTHEEKBOEREN. Staatsloten", Inbraak in een juwelierszaak te Zeist. VRACHTWAGEN ONDER DEN TREIN. TRAGISCHE DOOD. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 752 m.M. Vooruitzichten: Onstuimig weer. Temperatuur: 12 gr. C. is 52 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schageo. Gedipl. Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. ZIJ PE 'T ZAND. Vergadering van de Vereen. „Nut en Genoegen", ge houden op Vrijdagavond 14 October 1932, in het lokaal van den heer Schrieken. Aanwezig waren 16 leden. De Voorzitter. Dr. Oterdoom, opent de vergadering met woorden van welkom en zijn voldoening over de flinke opkomst der leden uitsprekend. Hierna worden de notulen der vorige vergadering door den secaretris, den heer Blaauw gelezen, en on veranderd goedgekeurd. Vervolgens rekening en verantwoording door den penningmeester, waarbij bleek, dat de totale ontvang sten met inbegrip van het saldo van vorig jaar be droegen f 210.48, de uitgaven totaal f 134.64, zoodat een voordeelig saldo van f75.84 viel te constateeren. Het nazien der rekeningen geschiedde door de hee- ren Oenema, Verseput en Weij en werd hierna bij monde van den heer Oenema namens deze commis sie medegedeeld, dat alles in orde was. Voorzitter dankt penningmeester voor zijn goed beheer en de commissie voor het nazien voor de moeite. Vervolgens bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren W. Jimmink en L. v. d. Oord. De heer J. wordt met algemeene stemmen herkozen en in de plaats van den heer v. d. Oord, wordt bengemd de heer Jb. Kooij. Beiden nemen hun benoeming aan. Bij de rondvraag vraagt de heer Kooij of het niet goed zou zijn den leeftijdsgrens om als lid te kunnen toetreden, wat lager te stellen, bv. in plaats van 18 op 16 jaar, waardoor dan w-aarschijnlijk een uitgebrei der program dan we de laatste jaren gewoon zijn. zou kunnen worden opgesteld. De meening blijkt, dat er leden genoeg zijn die wat ten beste kunnen geven, doch wordt aan het matige program der laatste jaren de schuld gegeven: de min der goede samenwerking. Na verdere besprekingen hoopt het bestuur dat dit nu in de toekomst beter wordt en wordt den leeftijds grens van 18 op 17 jaar gesteld. De heer Hottentot vraagt verder of de Nutsavonden niet op een andere dan Zaterdagavond kunnen wor den gehouden. Daar de eerste Nutsavond reeds is vastgesteld op 26 November a.s., zal dit dus weer op Zaterdagavond zijn, terwijl den heer H. wordt toege zegd, dat er zooveel mogelijk met zijn wensch zal worden rekening gehouden. De algemeene opinie is echter, dat de Zaterdagavond het meest geschikt is voor een dergelijke bijeenkomst, daar men dan des Zondags fijn uit kan slapen. Na nog eenige minder belangrijke besprekingen, sluit voorzitter de vergadering. Voetbal van jJ. Zondag. G.Z. I—R.C.B. I. 6—3. Con Zelo IIG.Z. II, niet doorgegaan, terrein afge keurd. Dezer dagen hebben wij in dit blad gepubliceerd een kennisgeving van den Burgemeester onzer ge meente, dat ter secretarie, ter inzage ligt het ont werp van het tweede plan van uitbreiding voor onze gemeente en dat belanghebbenden voor 4 November a.s. hun bezwaren tegen het ontwerp kunnen inbren gen bij den gemeenteraad. Hoewel wij niet direct belanghebbende zijn, hebben ook wij van deze gelegenheid gebruik gemaakt en ons op de hoogte gesteld van wat in dit opzicht gedeeltelijk misschien in de nabije toekomst doch grootendeels wel in de verre toekomst in een ge deelte van onze gemeente zal gaan gebeuren, met het doel om onze lezers er een en ander van mede te deelen. Het ontwerp, dat een bijzonder fraaie uitvoering heeft gekregen, is vervaardigd door onzen gemeente architect, den heer P. Rezelman. De straten. Allereerst vermelden we de parallel met den pro vincialen weg loopende woonstraat, ter breedte van zeven meter en dus geprojecteerd vanaf perceel Van Erp aan de Loet, den provincialen weg volgende tot Lagedijk. tegenover den Trapweg. De Halerweg zal verbreed worden' en een breedte verkrijgen van 16 meter. Het plan omvat verder een 12 meter breeden weg vanaf Halerweg achter de Veldstraat om snij dende de terreinen van de heeren Tuinman, J. K. Boontjes, wed. Joh. Govers, om uit te komen tegen over het perceel Klos op de Markt. Op deze wijze wordt dus een nieuwe verbinding verkregen met de markt. In aansluiting met dezen weg zien we een weg van 9 meter breedte, loopende achter den muziektuin om en verder verbinding gevende met de hierboven genoemde woonstraat langs den provincialen weg en waardoor meerdere bebouwingsmogelijkheid ontstaat. Ook tegenover den Nesdijk zien we een weg ter breedte van 9 meter en in de nabijheid hiervan is aan een gedeelte van het plan de bestemming gege ven van een plantsoen. De voorgenomen dempingen. Als voorgenomen dempingen vermelden we de Loetsloot tot waar de provinciale weg de Loet snijdt; verder het gedeelte van het Noord vanaf de Veld straat tot de Steenenpijp, dempingen waarvan de uit voering wellicht niet zoo heel lang op zich zullen la ten wachten en dan verder de demping voor de toe komst van de sloot langs het Norrd en den Lagedij- kerweg, n.1. vanaf 't Hoog tot den provincialen weg (Trapweg). De verbinding met het polderwater. Voor de verbinding met het polderwater is ook ge zorgd en wel rechtstreeks met de sloot die langs het. Rapepad loopt. Onder de aan te leggen wegen en ook onder den primairen weg door zullen duikers er voor zorgen, dat deze wegen de verbinding niet in den weg staan. Aan weerszijden van dit water zien we ge projecteerd een weg van 7 meter breedte, met een berm van 5 meter. De te maken sloot zal een breedte krijgen van ongeveer 5 meter. Door de hierboven omschreven werken zullen ver schillende bebouwingsterreinen ontstaan, sommigen worden bestemd voor gesloten bebouwing, aaneen sluitende bebouwing dus. anderen voor open bebou wing, dus met tuinen om de te bouwen perceelen. Met dit resumé meenen wij het voornaamste van dit voor onze gemeente zoo belangrijke uitbreidings plan te hebben vermeld en herhalen, dat de uitvoe ring van een groot gedeelte van het plan zeer waar schijnlijk nog zal liggen in het verre verschiet. „WERK AAN DEN WINKEL." Aan den heer M. C. Tuinman, Schager Timmerfa briek „Westfriesland", is de opdracht gegeven tot de levering van het machinale timmerwerk voor 74 wo ningen te Den Helder. MOOIE OPDRACHT. Aan de fa. Ch. H. Th. Schmalz, is bij aanbesteding de levering gegund van de uniformen voor de chauf feurs der „Habo". Groote vleeschwond. Zondagavond kreeg de heer C. P. T. alhier, met zijn auto rijdende langs het N.H. Kanaal, ter hoogte van Koedijk een lekke band. Bezig zijnde met band ver wisselen, waarbij de 11-jarige zoon behulpzaam was, werd deze laatste door een achterop rijdende motor fiets tijdens het passceren hevig aangereden. De ge troffen knaap tuimelde over den grond en bekwam een groote diepe vleeschwond aan het zitvlak. Heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Naar het zich laat aanzien, zijn verder geen edele deelen ge blesseerd of kneuzingen geconstateerd, zoodat het ongeval nog betrekelijk goed is afgeloopen. De motorfiets, die door 2 personen was bezet, is er met eenige beschadiging afgekomen. N.O.G. De Octuber-bijecnkomst van de afd. Schagen van het N.O.G. vas goed bezocht. De voorzitter, de heer v. d Laan, van Dirkshorn, opende de vergadering met de mededeeling, dat in de maand September vier nieuwe leden waren toegetreden. Ingekomen was een schrijven van den heer In specteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Den Helder. Deze deelde mee. dat dit jaar geen inspectie vergadering gehouden zt>u worden, doch dat in het voorjaar van 1933 vermoedelijk een dergelijke bijeen komst zou komen en dat, indien de afdceling wen- schen had, hij gaarne hieromtrent inlichtingen zou ontvangen. Eenige denkbeelden werden gelanceerd en hiermede zou de Inspecteur op de hoogte gebracht worden. Van het algemeene Comité van Actie tegen het wetsontwerp-Terpstra, was een schrijven ingekomen, waarin werd aangedrongen op het zenden van één of meer afgevaardigden naar een protestmeeting, die eerstdaags in Den Haag gehouden zal worden. Besloten werd twee afgevaardigden te zenden. Ge kozen werden mej. P. A. Visser te Schagen en de heer v. d. Laan te Dirkshorn. Verder werd behandeld een bericht van de Pro- paganda-commissie voor Noordh-riland om zooveel mogelijk a.s. Zondag op te trekken naar Alkmaar, om de bijeenkomst, die aldaar 's middags om twee uur in „Centraal" gehouden zal worden, te bezoeken. Sprekers zijn mej. Smit te Amsterdam en het Hoofd bestuurslid. de heer P Krabbendam te Wognum. Van een neutrale vereeniging, die het lot van blin den behartigt, werd medewerking verzocht om haar behulpzaam te zijn bij het opsporen van kinderen, die óf door volslagen of halfblindheid niet in staat waren het onderwijs te volgen. Gaarne was men tot medewerking bereid, doch niemand dor aanwezigen kende gelukkig zulke kinderen in zijn omgeving. Daarna werd de inhoud van het propaganda-nurn- raer besproken en werd op enkele stukken nogal eenige kritiek uitgeoefend. De rondvraag leverde niets op. Nadat de voorzit ter de aanwezigen nog eens op het hart gedrukt had vooral in dezen tijd allen propagandist te zijn, sloot hij de vergadering. B O E R D E R IJ.. Indien het gevaar der executie niet tijdig wordt bezworen, dan zal een niet meer te gen te houden lawine over het platteland komen. In ziin openingsrede ter vergadering van den Aarts- diocesanen Boeren- en Tuindersbond, zeide baron van Voorst tot Voorst met betrekking tot het hypotheek- vraagstuk het volgende, aldus lezen we in het „Alg. Hsbl.": Door de crisispachtwet zijn de pachters er veel beter aan toe dan de eigengeërfde boeren, wier eigendom met hypotheek is belast. Door de groote daling van de waarde van den grond is in vele gevallen het geleende bedrag niet meer veilig gesteld tegenover de waarde van het verbonden onder pand en kan menigeen ook de rente niet meer geheel opbrengen. Nu zijn er zeker hypotheekhouders, die verstand en hart laten spreken en met den hypotbecairen schulde naar geduld willen en kunnen uitoefenen. Maar er zijn ook crediteuren, zooals ook hypotheekbanken, die ren te en aflossing moeten eischen, om aan hun verplich ting tot uitloting van pandbrieven te kunnen voldoen Deze lichamen en ook particulieren, die om de een of andere reden over de uitgeleende gelden de beschikking moeten krijgen, zijn genoodzaakt de hypothecaire vor dering op te zeggen en omdat de schuldenaar niet ge makkelijk een nieuwe hypotheek zal kunnen krijgen, worden de verbonden goederen verkocht en de voorheen gezeten landbouwer, die een mooie overwaarde had, wordt tot den bedelstaf gebracht. Dit gevaar, dat bij een stijging der thans zoo lage landprijzen nog meer dan thans actueel zal worden, moet zooveel mogelijk worden voorkomen! Immers, bij een executie zou steeds het gevolg zijn, dat ook de borgen worden aangesproken, waardoor één liquidatie gevolgd wordt door méér. Zou dit gevaar der executie niet tijdig worden bezworen, dan zal een niet meer tegen te houden lawine neerstorten en duizenden gezinnen verpletteren. En daarom zijn aan de regeering voorstellen gedaan om een officieel of semi-officieel lichaam op te richten, dat, daartoe in staat gesteld door gebruik te maken van gelden van openbare fondsen, de hypotheken,die worden opgezegd, zal kunnen overnemen tot een bedrag van b.v. 2/3 van de tegenwoordige waarde. Deze nieuwe hypotheekbanken zijn volmaakt veilig en de nieuwe crediteur loopt geen enkel risico. De oude hypotheekhouder loopt evenmin risico. De oude hypo theekhouder ontvangt een gedeelte zijner vordering in contanten en behoudt een tweede hypotheek op het onderpand voor het gedeelte zijner vordering, waar voor hij geen betaling heeft ontvangen! Hierbij dient de verplichting te worden vastgelegd, dat de 2e hypo theek binnen zekeren termijn niet opzegbaar zal zijn. Op deze wijze zou menig boerenfamilie van een dreigenden ondergang kunnen worden gered. Nu de pachter docr de overheid in bescherming wordt genomen, is het niet meer dan redelijk, en in het algemeen belang, dat de regeering óók in de bres springt voor den hypothecairen schuldenaar, die zon der dat hij er schuld aan heeft, door de crisis in het ongeluk zou worden gestort." DE INVOER VAN VEE IN BELGIë. Mond- en klauwzeer in België. De correspondent van de N.R.Ct. te Brussel meldt, dat in het noorden van de provincie Oost-Vlaanderen nieuwe gevallen van mond en klauwzeer- zijn gecon stateerd. Met ingang van gisteren is de invoer van herkauwende dieren, via het grenskantoor Middelburg (Oost-Vlaanderen), dan ook geheel verboden. Trelcklng van Zaterdag 15 October. 5e klasse 17e lijst No. 6378 f 1000 en premie van f 30.000. No. 6496 f 100 en premie van f 3000. No. 19682 t 200. No. 19338 f 100. Prijzen van f 70. 596 2508 4699 5756 6118 6276 8270 8668 9035 11091 13646 13672 13841 14336 14775 14910 17818 18397 18408 20362 22295 23099 De reconstructie van het geval, zooals „Zus Braun" die gaf, physisch onmogelijk. INJECTIE OF INFECTIE? In ons nummer van Zaterdag hebben we de terug komst gemeld van onze koene zwemster, mevrouw PhilipsenBraun, meer bekend onder baar sport - naam: „Zus Braun", en het uitvoerig relaas, dat zij heeft gegeven, van haai ziek worden, tijdens de Olympische Spelen te Los Angelos,, waarbij zij even als haar moeder sterk het vermoeden vestigde, dat de wondroos, die ze aan haar been gekregen heeft, te danken, of juister gezegd te wijten had aan een inspuiting, die iemand, die voor haar zat. haar zoo in het voorbijgaan gegeven heeft, zonder dat ze iets moer gemerkt heeft dan den prik. De geneeskundige medewerker van de N. R. Ct. schrijft thans over het geval het volgende: Men vraagt mij als medicus of dat mogelijk is. Ik heb maar een kort en bondig antwoord: onmogelijk! Ik ontken niet de mogelijkheid iemand te prikken met een besmette naald, zelfs niet met een besmette injectienaald. Dat kan in een ondeelbaar oogenblik. dat behoeft zelfs in het geheel geen pijn te doen; de pijnpunten in de huid van het been liggen niet zoo dicht bijeen, dat men er niet bij ongeluk of geluk tusschendoor kan steken. Dat behoeft zeker niet meer pijn te doen dan de steek van een insect. Dat kan dus, al acht ik zooveel gemeenheid en geraffineerd heid op een wedstrijd uitgesloten. Waar zou men de kwaadaardige kiemen vandaan halen? Maar nog eens: dat kan. Maar een werkelijke ..inspuiting" tc geven, zonder dat iemand het merkt, is physisch onmogelijk. Niet alleen van wege de ver houding tusschen twee personen die voor elkaar zit ten, maar ook omdat men daarvoor twee handen noo- dig heeft en het been moet fixeeren in één woord men probeere het maar, ook de meest in het inspuiten geroutineerde dokter en verpleegster zal dit kunststuk niet klaar spelen. Bovendien is een dergelijke inspuiting niet noodig om de besmetting over te brengen en een prik voldoende. Maar nocli een prik, noch een inspuiting geeft een behoorlijke kans van slagen, zoodat het geheele denkbeeld ie mand op deze wijze uit te schakelen niet te aan vaarden is. Ik vermoed, dat „Zus Braun" in haar koortsdroomen den Engelschcn en den Nederland- schen dokter hoorende „praten", de woorden injection en infection heeft verward. Dat is de meest voor de hand liggende verklaring van het misverstand. Dat de verwekker van de wondroos of erysipelas door een besmetten insektensteek kan worden over gebracht is algemeen bekend. Wat eerlijker gezegd veel gevaarlijker geweest is dan die geheele injectie of infectie is de stomme massage van weet-ik-wie, die de kiemen eerst recht in de circulatie heeft gebracht. Oyer de behandeling kan ik kort zijn. Vast staat dat men in een dergelijk geval aanvankelijk den aard van de infectie niet pleegt te kennen en zoowel met warme als met koude compressen naar het zelfde doel pleegt tc streven, zoodat de bewering, dat de aanvankelijk toegepaste behandeling met warme compressen verkeerd was en door koude compressen moest worden vervangen, ook al minder juist is. Laat men nu het verhaaltje over „de Olympische injectiespuit" niet meer over vertellen, want als men het in het buitenland hoort met de opmerking erbij, dat men daar in „little old Holland" nog geloof aan hecht, dan maken we ons heusch wel een beetje be lachelijk. Jeugdig echtpaar ln de slaapkamer over vallen. Man met een stnk ijzer ernstig aan het hoofd gewond. Heeft de dader zelfmoord gepleegd? ZUID-LAREN. 16 Oct. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van het jeugdige echtpaar J. Laninga te Ide, onder De Punt, een inbraak en poging tot moord gepleegd. Desnachts om drie uur werd de familie, welke haar slaapkamer heeft boven de bakkerij, door een man overvallen. Laninga werd met een stuk ijzer een slag op het hoofd toegebracht, waardoor een wonde van 2 c.M. diepte ontstond. Ook de vrouw werd, toen zij het licht wilde aanstegen, gewond. Het gelukte haar echter het electrïsche licht aan te knippen, waarop de dader, die gekleed was in pull-over en een pet achterstevoren op het hoofd had, op de vlucht ging. Dr. Van den Berg uit Vries heeft den man, wiens toe stand ernstig is, verbonden. Hij mocht niet worden ver voerd. Van deze inbraak en poging tot moord wordt ver dacht de 20-jarige bakkersknecht W. W., die zijn slaap kamer heeft boven de bakkerij, dooh geheel geisoleerd van de woning der familie L. Een geldkistje, dat vermoedelijk het doel van deze inbraak is geweest, heeft hij bij zijn vlucht laten staan. Men vermoedt, dat de jongeman na zijn daad zelfmoord heeft gepleegd. Tot hedenavond bleef het dreggen in het Noord willemskanaal zonder resultaat. Het étalage-ruit Ingedrukt. De dader, een Duitscher, aangehouden. Zondagochtend om half zes zijn, door het indrukken vam een étalage-ruit uit een juwelierszaak te Zeist, on geveer vijf en twintig horloges ontvreemd. Buren, door het lawaai wakker geworden, zagen iemand wegloopen, van wien zij terstond het signale ment aan de politie opgaven. Een uur later heeft deze in het Kerkebosch een Duitscher aangehouden. In den omslag van zijn pantalon vond men een prijskaartje, be- hoorende bij een in zijn bezit zijnd horloge. Naar zijn zeggen, had hij het horloge gevonden en het prijskaartje in den broekomslag bewaard, teneinde het bij een eventueelen verkoop te kunnen toonen. Aange zien hij den door hem afgelegen weg niet terug wist te vinden, had de politie veel moeite met de naspeuring naar de overige horloges. In een boschje is tenslotte een pet gevonden inhoudende 12 horloges. Beze pet bleek verdachte te passen.'Hij heeft dan ook 's middags bekend de inbraak gepleegd te hebben. Een aantal hor loges had hij onderweg verloren. Deze zijn slechts ge deeltelijk teruggevonden. De Duitscher zal naar Utrecht worden overgebracht. AUTO VERNIELT MOTOR. By ©en aanrijding te Ortben. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den weg van Orthen bij 's-Hertogenbosch een ernstige aan rijding plaats gehad. Een motor met zijspan van den heer Adriaans uit Zaltbommel werd gegrepen door den auto van den heer J. uit Bergen op Zoom, die te veel links reed. Door de aanrijding werd de motor totaal vernield. De heer A. werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De dame in het zijspan kwam er ongedeerd af. Ook de automobilist bekwam geen kwetsuren doch zijn wagen liep ernstige averij op. Inzittend meisje vindt den dood. Twee andere inzittenden zwaar gewond. De wagen totaal ver splinterd. Oorzaak onbekend. Zaterdagmiddag heeft zich in de nabijheid van de grensplaats Hommersum een droevig ongeval afgespeeld aldus wordt uit Gennep aan het „Volksblad" gemeld. De heer J. Hendriks vervoerde mee zijn vrachtwagen een lading aardappelen. Bij den overweg bij Hommer sum werd hij plotseling in de flank aangereden door een goederentrein die uit de richting Gennep kwam. De wagen werd door den trein ongeveer dertig meter meegesleurd en bleef grootendeels versplinterd aan den weg liggen. Onmiddellijk begaven honderden zich naar de plaats van de ramp. Men vond den bestuurder bewusteloos langs de spoorlijn liggen. Hij was uit den wagen ge slingerd en levensgevaarlijk gewond. Twee andere in zittenden waren eveneens uit den auto geslingerd, doch zij hadden geen letsel gekregen. Zij waren slechts ver doofd van schrik. Uit de brokstukken van den wagen haalde men ech ter nog twee inzittenden te voorschijn, n.1. den tien-jari gen P. Wilemsen, die ernstige arm- en beenbreuken bleek te hebben opgeloopen, en zijn zusje Gertrud. Het meisje, dat omstreeks vijftien jaar oud was, bleek deer lijk verminkt. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is het kind enkele oogenblikken later overleden. De gewonden werden onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. Het lijkje is in beslag genomen. Over de juiste toedracht van de zaak tast men nog in het duister. Een alleen-wonende vrouw te Rotterdam levenloos in haar woning gevonden. Geruchten over een misdrijf. Zaterdagavond omstreeks half elf is de 62-jarige juffrouw Reekers, die oen benedenhuis aan het Hei man Dullaartplein te Rotterdam bewoonde, dood in haar woning gevonden. De vrouw, die een zeer een zelvig leven heeft geleid, was vermoedelijk reeds een paar dagen dood. Aangezien men een misdrijf niet geheel uitgesloten achtte, heeft de politie een uitge breid onderzoek ingesteld, welk onderzoek evenwel nog niet tot positieve resultaten heeft geleid. Veel zal afhangen van de sectie, welke op het lijk zal worden verricht. Voor zoover het eerste onderzoek heeft uit gewezen, meende men voor 90 pet. zekerheid te heb- ncn, dat hier niet een misdrijf ir; het spel is geweest. Het onderzoek wordt evenwel voortgezet. Zaterdagavond zijn een paar nichtjes van de vrouw aan haar woning gekomen Ze kregen op haar bel len geen gehoor. Buren wisten te vertellen, dat zij de vrouw in een paar dagen niet hadden gezien. Bo vendien kon men zien, dat achter de straatdeur een aantal kranten lag. Aangezien men niet kon aanne men, dat de juffrouw plotseling op reis zou zijn ge gaan, heeft men daarop de politie gewaarschuwd. De ze heeft zich toegang tot het huis verschaft en toen vond men de vrouw dood op den grond liggen, voor de trap, welke van het sousterrain naar de daar bo ven gelegen verdieping voert. Den geheelen avond en gedurende de eerste uren van den nacht is daarop een grondig onderzoek in de woning ingesteld, aan welk onderzoek de commissaris van politie, de sub stituut-officier van justitie, de geneesheer dr. Kolff, de inspecteur van den justitieelen dienst en die van den dactyloscopischen- en fotografischen dienst, heb ben deelgenomen. Het benedenhuis is vroeger een cafétje geweest. Het heeft nog een breed raam aan de straatzijde en een groote deurruit. Aangezien achter deze vensters slechts glasgordijnen hangen, was van buitenaf een gedeelte van het onderzoek te volgen, temeer, omdat men bij het zoeken naar eventueele vingerafdrukken en andere mogelijke stille getuigen gebruik maakte van een zeer felle electrische looplamp. (In de woning is nog gaslicht, maar de politie had een speciale elec trische batterij meegebracht). Het gevolg was. dat zich voor het pand een groot aantal nieuwsgierigen op hield. Weldra deden dan ook de wildste geruchten de ronde. „De juffrouw was vermoord en was een be bloede bijl gevonden, er was diefstal gepleegd, want de juffrouw zat er warmpjes in", enz., enz. Gelijk reeds hierboven gemeld, acht de politie voor- loopig de mogelijkheid, dat de vrouw geen natuur lijken dood is gestorven, heel klein. GEVAARLIJKE BOTSING. Auto door 3en tuinmuur. Op de Bilserbaan te Maastricht botste Zondag-och tend de Belgische chauffeur M. P. met zijn wagen, die slipte tengevolge van de gladheid van den weg tegen drie boomen en vloog vervolgens door een tuinmuur. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De boomen werden zwaar beschadigd. De auto en de tuinmuur werden vernield. MET EEN MES GESTOKEN- Zondagavond vervoegde zich aan een perceel ln de Balistraat te 's Gravenhage de 31-jarige chauffeur W.. gewezen minnaar van de daar wonende 22 jarige Duitsche dienstbode E. S. Er ontwikkelde zich een gesprek, waarbij bleek, dat het meisje den chauffeur op een gegeven oogenblik niet meer te woord wenschte te staan. Deze laatste werd toen woedend en trok eer. mes, waarmee hij het meisje een steekwond in de borst toebracht, waarop hij de vlucht nam. Later op den avond werd hij in de buurt van zijn woning aangehou den. Het meisje werd aan den Centralen Post van den Geneesk. Dienst verbonden De wond bleek niet ern stig te zijn, zoodat zij naar huis kon Wuiden vervoerd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8