De Langendijker Groentenveilingen. Raad St. Maarten. Woensdag 19 October 1932 SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9161 De dame die zich Bancroft noemde Aan den vooravond van de wln- terkcol-campagne. Wat zullen de uitkomsten zijn? - De verwach tingen niet hoog gespannen. - Het wachten op den toeslag. - Nog qeen werk voor het In- en Verkoop bureau. - Aardappelen buitenge woon laag in prijs. - Een vrij gun stige stemming voor roode kool. - Iets minder voor gele. - Witte kool voor de inmaakfabrieken. - Lage prijzen. - Alle kool wordt verkocht. - Goede prijzen voor de uien. Bevredigend voor bloemkool. - Afnemende aanvoer van boonen. - Zeer uiteenloopende prijzen. Bieten, peen laag. Toma ten beter. - Rapen en rammenas laag. - Druiven niet hoog. De tuinbouwers maken zich gereed om in de komen de weken hun winterkool binnen te halen. Als het weer had meegewerkt, was er waarschijnlijk wel wat gesne den. doch nu de regen den gewonen arbeid op de akkers verhindert kan aan kooisnijden nog niet worden ge dacht. Zoo ondervindt het bollen planten ook vertraging en zijn er velen, die met ongeduld op droog weer wach ten. Het binnenhalen van de kool is voor veel Langendij ker tuinbouwers een gebeurtenis. Voor velen toch was de teelt van winterkool de teelt, waarvan voor hen het meeste afhangt. Valt die tegen, dan Js de bouwerij voor hen slecht, loopt het met de bewaarkool mee. dan kan men over 't algemeen tevreden zijn. Door de wisselval lige omstandigheden is echter wel eenige verandering in dien toestand gekomen: men zet minder op één kaart. Voor velen zullen echter toch nog de einduitkomsten van het bedrijf afhankelijk zijn van de opbrengst der winterkool. zoodat men zich met eenige vrees de vraag stelt, of het weer zoo slecht zal loopen als verleden winter. De vooruitzichten zijn, dat spreekt vanzelf, niet gunstig. Welke vooruitzichten zijn tegenwoordig gun stig? In de eerste plaats valt de teelt al niet mee. Vooral is de roode kool slecht. De gele kool is bevredi gend, doch met de Dcensche witte kool staat het er ook niet best voor. Als men dan bovendien in het oog houdt, de kleine kans, die er bestaat, om weer naar Duitsch- land uit te voeren en de moeilijkheden, die ook andere landen den uibvoer in den weg leggen, dan is het te begrijpen, dat de verwachtingen niet hoog gespannen zijn. Met ongeduld zitten vele tuinders te wachten op den toeslag, die volgens de in te voeren algemeene steunwet voor den tuinbouw zou worden gegeven op de prijzen in 1932 voor de verschillende producten gemaakt. Men had er zich al blij over gemaakt dat de veilingen via de Boerenleenbanken mochten betalen aan de hand van de aan die veilingen verhandelde hoeveelheden groen ten, die voor een toeslag in aanmerking komen. Het sohijnt echter* wel, dat men het over de riahtprüzen en aloo over den toeslag, nog niet eens is, zoodat de rege ling van een en ander nog wel eenige weken op zich zal laten wachten. Hoe dan ook. er wordt- op gerekend, dat over de in dit jaar verkochte kool en aardappelen een toeslag zal worden gegeven, die de tuinders eenigs- zins zullen tegemoetkomen in de nadeelen. die zij in de uitoefening van hun bedrijf hebben geleden. Als de prijzen der aan de veilingen aangevoerde groen ten niet verder meer achteruitloopen, dan zal er voor het opgerichte In- en Verkoopbureau van de provincie niet veel werk vallen te verrichten, althans als de mi nimum-prijzen blijven bepaald op het niveau, waarop ze thans staan. Hoe minder men van de diensten van dit Bureau gebruik moet maken, hoe beter; ais echter aardappelen ook in aanmerking komen, om door het Bureau te worden opgekocht, dan zou daar op het oogen blik alle aanleiding toe zijn. Hoe zal het nu echter gaan, zoo vragen velen zich af, met de door het Bureau ge kochte producten en deni toeslag der regeering? Wij zijn van oordeel, dat deze producten even goed voor dien toeslag in aanmerking komen. Wat betreft het verloop der prijzen op de veilingen, moet worden geconstateerd, dat een iets gunstiger stem ming valt waar te nemen, uitgezonderd voor de aard appelen. Met de pryzen daarvan is het treurig gesteld, zoo treu rig, dat verschillende bouwers nog maar niet tot rooien zijn overgegaan, omdat de finantieele uitkomsten de moeite en kosten niet loonen. De hoogste prijs, die in de afgeloopen week voor Schotsche muizen aan de veiling te Broek betaald werd was f 1.20 per 100 Kg., te Noord- soharwoude f 0.80. Zaterdag werd aan deze veiling voor groote schotten f 0.50—0.80 betaald, voor de andere i 0.300.70. Blauwe eigenheimers brachten in maximum FEUILLETON. Roman van Norbert GaraL 17. Berry's zuster. Den volgenden midda'g om 5 uur ontving El is een brief van Berry. waarin de gebeurtenissen, welke zich op het landgoed van zijn vader hadden afgespeeld, uit voerig werden beschreven. Nicole, Berry's zuster! Een complot, dat niet alleen tegen Berry. maar ook tegen haar en haar geheele fa milie gericht was. En de bewerker van dit complot' Haar man, haar eigen man! Zooals Berry schreef, was hij zelfs naar Dundee gereisd om er zich van te over tuigen, dat alles naar wensch verliep! Zij snelde naar de telefoon en liet zich met Mr. Hay- nes verbinden. Deze deelde haar mede. dat de directeur- generaal nog niet terug was van zijn reis. „Wanneer komt mijn man terug, Mr. Haynes?" „Het spijt me u daarover niets met zekerheid te kun nen zeggen." Zij begreep tegen de gedresseerdheld van dezen man niets te kunnen uitrichten. Nochtans zeide zij: „Mr. Haynes, ik heb gisteren een brief aan mijn man gezon den. Wilt u zoo goed zijn er voor te zorgen, dat dit schrijven mij onmiddellijk wordt terug bezorgd." „Een brief, mevrouw?" „Mr. Haynes, ik heb gisteren met de middagpost een brief aan mijn man verzonden! Deze brief moet van morgen besteld zyn." Pauze. ...Bent u daar nog, Mr. Haynes?" „Ja, zeker, mevrouw." tliUrtu I?e dus dien brief direct terug, mr. Haynes. ls belaas onmogelijk, mevrouw, want de post, die vanmorgen is aangekomen, is onmiddellijk aan Mr. Savages doorgezonden." Met een kert „dank u" legde ze de hoorn weer op f 1.90 op, doch bij afwijkende kwaliteit werd f 0.801.10 betaald. Voor eigenheimers lagen de prijzen tusschen f 0.701.60, welke laatste prijs echter bij hooge uitzon dering werd besteed. Blauwe aardappelen, die vroeger veel gevraagd werden, worden nu verkocht voor gemid deld f 1 per 100 Kg. Voor Duken is alle belangstelling afwezig, zoodat ze voor uiterst lage prijzen van de hand gingen, n.1. f 0.500.60. Met de drielingen liep het ook al bijzonder slecht: aan de veiling te Noordscharwoude kwam het meermalen voor, dat niet meer dan f 0.30 werd gemaakt. In totaal werden 44 spoorwagons ver handeld. Voor roode kool was de stemming niet ongunstig. Alles, wat owrdt aangevoerd, wordt verkocht en mini mumprijzen van f 0.60 kwamen niet meer voor. We spraken zelfs handelaars, die graag bepaalde partijen hadden gekocht, doch hun orders niet konden uitvoe ren, omdat het begeerde goed niet aangevoerd werd. De laagste prijs, aan de Broeker veiling besteed, was f 0.80. Deze prijs werd besteed voor afwijkende kwali teit groote. De groote van goede kwaliteit brengt f 1 en soms aanmerkelijk meer op. Voor het allermooiste goed, dat is kool van klein 2 pond. werd van f 3.50 f 3.90 betaald. Al naar grootte en kwaliteit werden prijzen besteed tusschen f 0.80 en f 3.90. Aangevoerd werden in totaal 25 spoorwagens. Ook vond de aangevoerde gele kool afnemers, zoo dat ook hiervan alles kon worden verkocht. De prijs ervan bleef iets achter bij dien der roode kool. De allermooiste bracht f 2.202.70 op met een verminder de belangstelling op het einde der week. Voor groote en kleinere van iets afwijkende kwaliteit werd van f 0.701.20 betaald. De aanvoer aan beide veilingen Vergadering van den Raad op Maandag 17 October 1932, des morgens 9 uur. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Medegedeeld wordt dat op 30 September j.1. kasveri- ficatie is gehouden bij den gemeente-ontvanger, waar bij is gebleken dat het kassaldo bedroeg f 4299.15. In gekomen is verslag van de Handelswinteravond- school te Schagen en een schrijvep omtrent de bij de Bank voor Ned. Gemeenten te sluiten geldleening, en waarbij een accoordverklaring van den raad gevraagd wordt Ingekomen is een circulaire van B. en W. van Laren, Inzake het reeds behandelde adres van Jisp, verlaging clectra-tarieven enz. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Ontwikkelingsondorwijs. Van de hoofden der scholen te St. Maarten en Valk koog is bericht ontvangen dat de cursussen ontwikke- lingsonderwijs aldaar niet kunnen doorgaan en die van Eenigenburg dat zich aldaar 8 leerlingen hebben aan gegeven, terwijl van die dier bijzondere scholen geen mededeelingen zijn ontvangen. Te Eenigenburg wordt dus een cursus gehouden. De salarieering van Burgemeester, Secre taris en Ontvanger. Ged. Staten hebben besloten, gedurende een tijdvak van 3 jaren, aanvangende 1 Januari 1933 op de jaar wedden van de Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers een tijdelijke korting toe te passen van 6 met dien verstande dat 25 dier jaarwedden, tot een maximum van f 1000, buiten de korting valt. De heer Blom merkt op, dat dus in werkelijkheid de korting maar 4% is, wat spr. een betrekkelijk lage verlaging vindt, in verband met de verlaging van het indexcijfer. De heer Glas had aanvankelijk niets over het schrij ven willen zeggen, omdat het z.i. aan doovemans-ooren geklopt is. Spr. had het beter gevonden om de verlaging 25 te doen zijn. Een korting van 4% had wel achterwege kunnen blijven. De Voorzitter merkt op, dat besprekingen wel ach terwege kunnen blijven, het oordeel van den raad wordt niet gevraagd, het is slechts een mededeeling. De heer Stoop wijst erop dat de raad reeds gehoord is, en overigens niets te zeggen heeft over verlaging of verhooging. Wel blijkt dat Ged. Staten weinig durf hebben om de zaak te zien zooals zij is. den haaik. Had zij geweten, dat Haynes op datzelfde oogenblik den brief, dien, naar hij beweerde, reeds aan haar man was doorgezonden, uit een lade van den schrijftafel haalde om hem onmiddellijk per vliegpost naar Manchester te laten expedieeren. dan zou haar verontwaardiging zeker geen grenzen hebben gekend. Nu betreurde zij het slechts, dat zij in een zwak oogen blik, waarin zij zich door haar gevoelens had laten be- heerschen. den brief had verzonden. Ook nu was im mers weer gebleken, dat haar man niet de minste tact bezat en dat hij nu eenmaal niet voelde hoe ver hij mocht gaan. Een man van karakter zou zich wel wach ten gemeene zaak te maken met iemand als Nicole Ir vine. Opnieuw bleef haar thans niets anders dan de conclusie, dat dit meisje haar man even zoo had we ten in te palmen als destijds Berry. Welke bijzondere eigenschappen bezat dit persoontje, dat het haar gelukte twee zoo totaal verschillende men- schen te fascineeren? Jules in alle opzichten immers de nuchtere zakenman moest zijn verstand verloren hebben. Wat ter wereld zou hem en anderen er toe be wogen hebben deze oplichtster tot een lady Davis te maken en haar een vertrouwenspost te geven als lid van den raad van toezicht in een zoo machtige maat schappij? Jules... Nicole... Berry... deze drie namen vormden een labynnth, waarin geen uitweg te ontdekken viel. En daar eT niemand anders was dan Berry. met wien ze deze dingen kon bespreken, verbeidde zij met onge duld zijn terugkomst. Hij had haar geschreven, dat hij om 7 uur 's avonds in Londen zou aankomen, maar daar de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat hij in gezel schap van Nicole zou reizen, kon zij hem niet van het station afhalen. Een ontmoeting met dit nieuwe lid der familie wenschte zij tot eiken prijs te voorkomen. En zoo besloot zij naar Berry's woning te gaan om daar zijn komst af te wachten. Het was reeds acht uur. toen hij eindelijk verscheen Hij bleek zich wat verlaat te hebben, doordat hij Nicole nog naar haar pension had moeten brengen. Nogmaals vertelde hij Elis daarop uitvoerig wat zich de laatste dagen in Dundee had afgespeeld en nauwelijks had hij zijn verhaal beëindigd, of Elis deelde hem mede. dat zij. haar moeder en Lord Drummond, tegen den volgenden Zondag den familieraad hadden bijeen geroepen. Er moesten onmiddellijk maatregelen getroffen worden om Berry's vader te dwingen, deze adoptie ongeldig te la ten verklaren. Berry Week met deze mededeeling niet bepaald inge- beliep 18 spoorwagons. Deensche witte kool, die nog spaarzaam wordt aangevoerd, brengt f 0.901.80 op. Wiite kool verhuist voor verreweg het grootste deel naar de inmaakfabrieken. Hoe het met de ingemaakte zuurkool zal afloopen, is niet te zeggen. De prijzen van de witte kool ondervinden dus ook de nadeelige gevolgen van de groote onzekerheid en de factoren, die storend werken op een gunstigen prijs op de groentemarkt. De aanvoer beliep 55 spoorwagens. Voor uien is de stemming bepaald gunstig. De prijzen waren nog iets beter dan de vorige week. Er werd nog gele nep voor f7 verkocht; beneden f6 werd niets verkocht. Gemiddeld werd meer dan f 6.50 gemaakt. Drielingen liepen tot boven de f 5, gemiddeld is hier voor f 450 gemaakt. Uien golden van f 3.80 tot f 4.80, grove uien van f 3.204.30. In totaal werden 20 spoor wagens aangevoerd. Ook bloemkool brengt goecie prijzen op. Lecerf heeft echter zeer veel van draaihartigheid te lijden gehad, zoodat voor velen de financieele iutkomsten nog niet schitterend zullen zijn. Mooie eerste soort bracht van f 1015 op, kleinere en iets afwijkend f 2 a f 5 minder. Voor reuzen werd van f 813 betaald. Tweede soort liep van f 1430. In totaal beliep de aanvoer 22000 st. Met den aanvoer van slaboonen begint het sterk te verminderen. De mooiste brengen hooge prijzen op, tot meer dan f 21. Sterk afwijkende kwaliteit wordt voor f 2 of iets meer verkocht. De mooiste komen uit de kassen. De mooiste bieten brachten f 1.50 tot f 2 op. Veel moest echter voor prijzen van f 0.601.50 worden ver kocht. Groote peen gold van f 1.401.90. kleine f 0.70 —0.80. Voor rapen werd f 1.20 per 100 K.G. besteed. Voor rammenas werd f 1.102.30 bedongen. Tomaten liepen weer wat in prijs op, zoodat voor B.- kwaliteit weer f 13 werd besteed, voor A ruim f 1 minder, C f 8.30 en CC. ruim f 2. Druiven golden voor Alicante f 25, Frankenthalers gemiddeld f 22. Door den Minister van Financiën is medegedeeld, dat volgens de kortingswet deze gemeente een ver minderde rijksuitkeering ontvangt van f 93. De Voorzitter verwacht dat volgend jaar wel geen korting zal worden toegepast, omdat de belastingen ten top zijn gevoerd. De mededeelingen worden voor kennisgeving aange nomen. B. en W. stellen voor het bouwland, voorheen in huur bij wijlen P. Sieriks te Eenigenburg, onderhands te verhuren voor de 2 komende jaren, aan P. Zomer dijk, aldaar, voor denzelfden huurprijs. Het perceel is groot 30 snees, de huurprijs bedroeg f 112 en de heer Zomerdijk wil de huur tegen dat be drag voor 2 jaar overnemen. De heer Breed is anders niet zoo voor onderhand- sche verhuring, maar de landhonger is tegenwoordig niet groot. De Voorzitter zegt dat onder gewone omstandigheden B. en W. ook geen voorstanders zijn van onderhand- sche verhuring. Ruchtbaarheid is er genoeg aan gege ven, maar gegadigden meldden zich niet aan. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Baggeren door werklooze tuin bouwarbeiders. B. en W. stellen voor de gelegenheid te geven de werklooze tuinbouwarbeiders te doen werken in dat bedrijf, n.1. om slooten te baggeren en die bagger door middel van een ophaalder over het land te doen bren gen, met bijdragen van de tuinbouwers, het Rijk en de gemeente en overeenkomstig de regeling, staande on der controle van de Ned. Heide-Maatschapp.ij, welke door den Minister moet worden goedgekeurd. Van den polder Sint Maarten is bericht ingekomen, dat ze geen werk hebben; door den Ringpolder zal door den ongunstigen toestand geen werk worden ver schaft. een besluit dat ook door den polder Valkkoog is genomen. Er zijn dus geen werkobjecten en daarom hebben B. en W. een regeling voor baggeren door werklooze tuinbouwarbeiders ter inzage gezonden aan de Ned. Heide-Maatschappij. Deze maatschappij heeft de regeling goedgekeurd en thans is de regeling ter goedkeuring gezonden aan den Minister. De regeling is als die te Sint Pancras. De arbeiders zullen verdienen f 12.50 per week plus f 1 vergoeding voor gebruik laarzen. De tuinders zullen ten hoogste 40 van het loon betalen, de overige 60 door rijk en gemeente. Voor premie ziektewet wordt afgehouden 2 van de f 14. De heer Van Drunen acht het een grove onbillijk heid, dat de kapitaalkrachtige tuinder op deze wijze bagger op zijn land krijgt, terwijl het voor den kleinen tuinder maar zoo zoo zal zijn. Ook vreest spr. dat een tuinder die nog een arbeider in dienst heeft, dien arbeider zal ontslaan, teneinde hem aan het baggeren te krijgen. Toch zal spr. zijn stem aan de regeling ge ven, mits getracht wordt een hooger loon voor de menschen te bedingen. De heer Stoop informeert of alleen voor baggeren de regeling zal gelden, doch de Voorzitter antwoordt van ook voor kroosruimen en diepspitten en spr. hoopt dat na overleg met de Ned. Heidemaatschappij wel een nomen te zijn. Terwijl hij Elis een oogenblik alleen liet om zich na de vermoeiende reis wat op te frisschen, dacht hii over de mogelijke gevolgen van haar plan na. Ongetwijfeld kon Nicole thans de familie groote diens ten bewijzen. Lid van den raad van toezicht eener groote maatschappij... beschermelinge van den machtigen Sa- vages... het leek hem toch wenschelijk met haar op goeden voet te blijven. Reeds op de terugreis naar Londen had hij een en ander overwogen en het resultaat hiervan was geweest, dat hij nogmaals getracht had Nicole van zijn goede bedoelingen te overtuigen. Maar deze had zioh door zijn woorden, hoe welgekozen die ook waren, niet op nieuw laten verblinden en tot zijn groote teleurstelling had hij moeten erkennen, dat zij. na de scène in het park, tegenover hem een ander was geworden. Toen hij weer tegenover Elis zat, gaf hij dan ook als zijn meening te kennen, dat de quaestie-Nicole Irvine niet ozo gemakkelijk was op te lossen als 't wel leek. Zijn vader was een oud man. stijfhoofdig als alle oude menschen en daarnaast moest de financieele zijde van deze aangelegenheid in aanmerking worden genomen. Als lid van den raad van toezicht der Safety-Trade Compagny zou het in Nicole's macht liggen, zoowel hem en zijn vader, ais andere leden der familie een dienst te bewijzen. Maar Elis duldde geen tegenspraak. De familieraad moest bijeengeroepen worden. Daaraan viel niets te veranderen. „Je zult toch niet zoo ontactisch zijn je met dat wicht in het openbaar te vertoonen?" vroeg ze, verontwaardigd. „Het is dwaasheid te beweren, dat over wegingen van materieelen aard je daartoe zouden dwin gen. Wij zijn financieel volkomen onafhankelijk, want Jules heeft mij beloofd, dat hii ons op den dag van one huwelijk 50.000 pond zal uitbetalen." Berry sprong op. „50.000 Pond...? Op den dag van ons huwelijk? En denk je. dat hij woord zal houden?" „Ik heb niet de minste reden om daaraan te twijfe len." Berry liep nadenkend de kamer op en neer. Dit ver anderde de zaak. Nu leek het hem verkieselijker zich aan Elis' zijde te schare-* en plotseling tot een besluit komend: „Bij nader inzien heb je volkomen gelijk, Elis. Hoe sneller wij een eind aan de zr maken, hoe be ter. Zoolang Nicole Irvire in Londen blijft, kan zij ons slechts compromitteeren, want,.." Hij bet ndigde den zin niet, want op hetzelfde oogen blik werd er geklopi.. Ontstemd over deze storing, trok hij de deur open met het gevolg, dat Tommy binnen- practische uitvoering mogelijk zal zijn en bijv. sloot verruiming onder de regeling zal vallen. Wat de poging betreft om hooger loon te bedingen, de Westfriesche commissie heeft het ook besproken, maar de Minister zal er zeker niet aan willen. De loonstandaard is voor onze gemeente bepaald op f 15 en bij werkverschaffing blijft men beneden dit bedrag. De heer Glas denkt dat er weinig tuinders in onze gemeente zijn, die finantieel zoo sterk staan om te laten doen wat ze willen. Bovendien zijn er tuinders die ook anderen arbeid te verrichten hebben. En een loon van f 14 is beter dan stempelen. De heer Van Drunen meent dat er nog wel tuinders zijn met geld, wat door den heer Stoop wordt betwij feld: uit zijn bedrijf zijn de arbeiders niet te betalen; dat zou dan uit kapitaal moeten gebeuren. De heer Van Drunen zegt dat we vorig jaar nog een dergelijk geval behandeld hebben. Spr. begrijpt niet dat B. en W. het bezwaar van spr. niet voelen, vorig maal toen de werkloozen huurtoeslag vroegen, werd het ge vaar breed uitgemeten. Op de vraag van den heer Breed deelt de Voorzitter mede, dat de regeling is voor werklooze arbeiders. Enkele opmerkingen worden gemaakt over de uit voering van de regeling. Ten slotte wordt de voorgestelde regeling geaccep teerd. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat aan den Minister verzocht is de steunregeling te verlengen en dat tevens op verhooging is aangedrongen, benevens op een hoogere rijksbijdrage. Van den Minister kwam bericht in dat de steunrege ling is verlengd tot 29 October. dat geen verhooging van de uitkeering kan plaats vinden, maar dat in overwe ging wordt gegeven een aanvrage om kolentoeslag in te zenden. De norm van uitkeering aan georganiseerds uitgetrokken van f 7 op f 7.50 is gebracht. In een later schrijven deelt de Minister mede dat aan hen die onder de steunregeling vallen een brandstoffentoeslag zal worden verleend van f 1 per gezin per week, ingaande 30 October. Begrooting Algemeen Burgerlijk Armbe stuur. In behandeling komt de begrooting over 1933 van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur in ontvang en uitgaaf groot f 143.69, met een post voor onvoorziene uitgaven groot f 134. en een verzoek van datcollege, de subsidie voor 1933 te bepalen op f 3500. B. en W. stellen voor de begrooting goed te keurer en de subsidie te verleenen. De heer Van Drunen informeert naar de verdeeling van de uit te voeren werken, want uit de rekening 1931 is hem gebleken dat voor ruim f 300 is uitgevoerd door een valtman. De Voorzitter zegt dat dit tot de taak van het B. A. behoort. We hebben thans de begrooting en de heet Van Drunen moet zioh met zijn vraag dan maar tot hel B. A. wenden. De heer Wit zegt dat de heer Van Drunen de opmer king vorig jaar heeft gemaakt en toen is hem de toe zegging gedaan dat er zooveel mogelijk met de opmer king rekening zal worden gehouden. Wees dan nu zoo beleefd, zegt de heer Wit tot den heer Van Drunen. en wacht het af. De heer Van Drunen: Dat zal dan maar moeten, mijnheer Wit. De Voorzitter zegt dat de heer Van Drunen zeker niet weet, wanneer hij zijn intrede heeft gedaan als lid van den raad, dat was September 1932. De begrooting van het B. A. wordt vervolgens goed gekeurd. De begrooting der gemeente Daarna komt aan de orde de begrooting van de ge meente over 1933, in ontvang en uitgaaf groot f 59599.19 met een post onvoorziene uitgaaf groot f 3800.97. Verschillende inlichtingen worden gevraagd. De heer Van Drunen wijst op het verschil van ver- teringskosten van het eene stembureau bij het andere, n.1. f 14 en f 24 en oordeelt dat men toch niet meer kan doen dan zich dik eten. De Voorzitter merkt op dat men zioh op verschillende manieren kan dik eten. terwijl de heer Glas zegt dat er toch geen enkele patiënt, uit voortgekomen is. De Voorzitter zegt dat in het eene stembureau de be diening geschiedde door den gemeentebode. die slechts een zeer klein bedrag in rekening brengt, terwijl in het andere stembureau de bediening door een ander ge schiedde. De heer Wit: Aanbesteden! De heer Van Drunen vindt den post kosten sigaren vreeselijk hoog. Spr. wil niet zeggen dat hij het aantal wil verminderen, maar van de kosten val je achterover. De heer Glas vindt het zoo klein om dergelijke din gen te bespreken. De Voorzitter zegt dat de heer Van Drunen dan eerst het aantal vergaderingen dient te weten en daar val je ook van om. We vallen dus alle twee om. De heer Van Drunen informeert naar den naam van den commissaris van politie, die den politiecursus geeft. Opgemerkt wordt dat die naam toch geen verband houdt met het bedrag van den post. De heer Van Drunen vraagt naar de verdeeling van het onderhoudswerk en noemt het feit dat door één struikelde, doch nog vóór dat deze stotterend eenige woorden had kunnen uitbrengen, werd hij op zij ge duwd door een jongedame, die Berry maar al te goed kende... Nicole Irvine, de oplichtster. nu Lady Nicole Davis! Zij bleef bij de deuropening staan en staarde verbaasd naar Mrs. Savages. Deze ontmoeting kwam wel zeer onverwachts. Toen Savages haar opdracht had gege ven in Berry's nabijheid te blijven, had hij haar vrijmoe dig verklaard, dat dit slechts ten doel had bezoeken van zijn vrouw aan haar neef te verhinderen. Hoewel zij er dus op kon rekenen Mrs. Savages terzijnertijd eens te zullen ontmoeten, had zij toch allerminst durven ver wachten, dat dit reeds den eersten avond, waarop zij aan deze opdracht gevolg gaf, het geval zou zijn, Nu moest zij toonen, dat zij tegen de taak. die Sa vages haar op de schouders had gelegd, was opgewas sen, Slechts een oogenblik aarzelde zij, toen zei zij kalm: „Goeden avond, Mrs. Savages." Nicole's onverwachte verschijning, had Berry en Elis dusdanig verrast, dat zij het eerste oogenblik geen woord konden uitbrengen. Berry was de eerste, die zich althans in zooverre herstelde, dat hij Nicole op onheb belijke toon kon vragen, wat zij hier te zoeken had. Doch deze antwoordde niet direct. Zij nam haar hoed af en gaf die aan Tommy. „Er is een telegram van papa gekomen..." Zij duwde Tommy een geldstuk in de hand. „Ga naar beneden, betaal den chauffeur en breng de twee koffers, die in de taxi staan, in de hall. Ik zal jc straks wel zeggen naar welke kamer ze getranspor teerd moeten worden." „Wat? Koffers binnen brengen?" vroeg Berry en hij keek Nicole daarbij aan of hij aa.n haar verstand twij felde. „Zou je mij niet eens willen vertellen, wat dat allemaal te beteekenen heeft?" Nicole liet zioh in een stoel vallen. „Ik zei je toch al, dat er een telegram van papa gekomen is." Maar nu was Berry's geduld ten einde. „Wat voor telegram van papa?" schreeuwde hij woedend. „En wel ke papa bedoel je eigenlijk?" „Van Lord Douglas natuurlijk. De oude heer heeft volkomen gelijk. Het zou dwaasheid zijn in een pension te blijven wonen en daar geld uit te geven. dat. men zich gemakkelijk kan besparen. Hij wenscht, dat ik m'n intrek neem in het huis van m'n broer." Noch Elis, noch. Berry vermoedden, dat Nicole ook thans slechts gevolg gaf aan den opdracht, haar door Savages verstrekt. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9