De helpende hand aan den tuinbouw. WETSONTWERP BIJ DE KAMER INGEDIEND. Bijslag op de geveilde producten. Plan van uitvoering. De dame die zich Bancroft noemde VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Het destructiebedrijf. Verwaarloozing? Een totaal verlies van 15.of minder geheel vooi rekening van het Rijk. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het Xe hoofdstuk van de Rijksbegrooting voor 1932 met het doel uitltee- ringen te doen aan de tuinbouwers. Aan de memorie van toelichting wordt het volgende ont leend: Moest, de minister bij gelegenheid van de schrifte lijke behandeling van het tweede steunvoorstel ten behoeve van den groven tuinbouw reeds getuigen, dat de algemeenc toestand in den tuinbouw over de ge- heele lijn sedert de behandeling van het oerstc voor stel tot steun aan West-Friesland nog aanmerkelijk slechter was geworden, thans, nu de aanvankelijke resultaten van het hoogseizoen in den tuinbouw een minimale geldelijke opbrengst der producten ons bekend zijn, hoeft de regeering gemeend, gezien de dreigende ineenstorting en het steeds zich duidelijker uitend streven der be- drijfshouders. om zich van zooveel mogelijk perso neelslasten te ontdoen, naast eenige gewestelijke steunverlecning, den tuinbouw in het algemeen de helpende hand te moeten toesteken. Naar de meening van den minister rechtvaardigt de ongunstige toestand in de memorie met een groot aantal cijfers nader toegelicht voldoende de inwilliging van den uit de tuinbouwstreken zoo sterk klinkenden roep om hulp in den nood. Ernstige be zwaren moésten den minister tot nu toe weerhouden een voorstel als het onderhavige in te dienen. Im mers de nood van 's Lands financiën heeft zich gaan deweg al scherper afgeteekend, zoodat het doen van uitkeeringen van rijkswege niet dan nadat geen an dere middelen te baat zijn te nemen in overweging kon worden genomen. Nadat groDdig en langdurig is gespeurd'naar middelen, waarbij de schatkist niet betrokken behoeft te worden, is ten slotte uit den drang der omstandigheden het besluit geboren om, heenstappende over de bovenbedoelde bezwaren, rechtstreeks nit de rijksmiddelen een steunbedrag te verleenen. Dat dit bedrag tot het uiterste moet beperkt blij ven. eischt in deze tijden geen nadere verantwoor ding. Intusschen hoopt en verwacht de minister, dat met het voorgenomen stcunplan de allerdringendste nood kan worden bezworen De grondgedachte van dit plan is: door een bijslag op de geveilde produc ten, in de op die producten geloden verliezen tege moet te komen, met dien verstande, dat deze verlie zen, indien zij in totaal f5 millioen of minder bedra gen, geheel voor rekening van het rijk komen, ter wijl, ingeval zij dit bedrag overschrijden, de garan- toe zich slechts tot een zoodanig percentage van de geleden verliezen zal uitstrekken als voortvloeit uit de verhouding van het totaal der geleden verliezen tot het beschikbaar gestelde bedrag van f5 millioen. Aan het plan van uitvoering wordt nog het vol gende ontleend: Voor het jaar 1932 wordt van rijkswege aan daartoe erkende veilingen van groenten en fruit garantie ver leend tot een bedrag, overeenkomende met het ver schil tusschen een opbrengst, berekend naar een richtprijs en het totaal eener bereke.nde werkelijke opbrengst van garantie-producten, met dien verstande, dat het totaal van de aan iederen tuinder op grond hiervan uit te keeren gelden niet meer mag bedragen dan 20 pet. van de opbrengst van zijn gemiddelden omzet ter veiling in de jaren 1928, 1929 en 1930. Als garantie-producten in den zin van deze regeling worden aangemerkt de door don met de zaken van den landbouw belasten minister als zoodanig aan te wijzen tuinbouwproduc ten, welke over de veilingen zijn of zullen worden FEUILLETON. Roman van Norberfc Garal. 2Ö. Baby verschijnt ten tooneele. Ook de Parijsche bladen hadden melding gemaakt van den morkwaardigen loopbaan van Nicole Irvine. Op uitvoerige wijze hadden zij hun lezers over deze romantische geschiedenis door hun Londensche cor respondenten laten voorlichten en zoo kwam het, dat ook Lord Baby Davis niet onkundig was gebleven van hetgeen zich, sinds zijn laatste bezoek aan Londen, daar had afgespeeld. Op Baby's licht ontvankelijk gemoed had een en ander een bijzonderen indruk gemaakt en toen hij dan ook met. Pinksterverlof naar Engeland kwam, was er niets, dat hem kon .weerhouden zijn nieuwe nicht een bezoek te brengen.' Het gevolg hiervan was een heftige woordenwisseling met zijn moeder, die echter evenmin in staat bleek hem van zijn voorne men af te brengen. Een ernstig beroep op den naam Davis miste zijn uitwerking. Baby verklaarde zeer oneerbiedig, dat de geheele familie Davis hem gesto len kon worden en hiermede het gesprek als geëin digd beschouwend, begaf hij zich op weg naar Nicole. Doch eerst toen hij tegen den avond zijn bezoek her haalde, kon Tommy Item moedeelen, dat Mylady thuis was. I-Iij gaf zijn kaartje af en liet vragen of Lady Nicole Davis bereid was hem, ondanks het ver gevorderde uur, te ontvangen. Zijn ongedwongen wijze van optreden maakto op Nicole een sympathieken indruk. Zij deelde hem ech ter onmiddellijk mede, dat hij de eenige Davis was, die er prijs op stelde door haar te worden ontvangen en niet zonder bitterheid voegde zij er aan toe, dat zij hoopte, dat de duisternis zijn gang naar haar woning voor do wereld verborgen zou hebben gehou den, daar zijn bezoek hem in de oogen der familie Davis ernstig zou kunnen compromitteeren. Met een vergenoegd glimlachje gaf hij haar ten antwoord, dat hij zich reeds driemaal bij heldere zonneschijn aan haar woning had vervoegd. Hij had zooveel van haar gehoord en in de bladen gelezen, dat hij, zooals dat een diplomaat betaamde, onmid- afgezet en aan door dien minister gestelde minimum- eischcn voldaan hebben of zullen voldoen. Als richtprijs in den zin van deze regeling wordt aangemerkt de prijs, welke voornoemde minister op grond der feitelijke productiekosten voor een daarbij te bepalen tijdvak voor de verschillende kwaliteiten van een garantieproduct en, zoo noodig, verschillend voor verschillende declen des lands vaststelt, met dien verstande, dat bij de berekening van dien richtprijs de loonfactor en de huurfactor zoodanig zullen wor den berekend, als in overeenstemming met dc plaat selijke omstandigheden en de belangen van de betrok ken teelt billijk en wenschelijk wordt geacht. De werkelijke opbrengst wordt berekend door voor nader door voornoemden minister aan te wijzen tijd vakken he bedrag van de geheele geldelijke op brengst der totale op de gezamenlijke veilingen ver kochte hoeveelheid van iedere kwaliteit van elk ga rantieproduct te doelen door het bedrag van die to tale hoeveelheid. Voor de uitvoering van deze regeling wordt de voornoemde minister bijgestaan door een regeeringscommissaris. Er wordt ingesteld een commissie van advies, in welke in elk geval zijn vertegenwoordigd dc bij deze garantieregeling betrokken dadelijk belanghebben den, waarbij rekening wordt gehouden met dc betec- kenis van dc onderscheiden teelten in verschillende streken. In door den minister te stellen voorschriften kan mede worden gesteld: a. dat allo hoeveelheden van tuinbouwproducten, welke ter veiling oen door den voornoemden minister vast.gestelden minimumprijs niet opbrengen, zullen worden geacht niet aan dc velling to zijn afgezet; b. dat dc gezamenlijke bij een veiling aangesloten tuinders naar een door voornoemden minister vast te stellen maatstaf verplicht zijn hun aanvoer ter vei ling te beperken. Strafzitting van Vrijdag 21 October. DIE KAN HET STUUR VOORLOOPIG WEL VAARWEL ZEGGEN. De veehouder Theodorus K. to Het Woud gem. Eg- mond Binnen, maakte zich den laatsten tijd helaas veelvuldig aan drankmisbruik schuldig en werd on der meer op 7 Octob'er bij verstek veroordeeld tot l' (50 boete of 50 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 9 maanden., omdat hij op 11 Au gustus zijn dorpsgenoot A. de Waard op den Iiceren- weg bijna, aan gruttemeel had geroden. Slechts door zich met zijn fiets te doen omrollen had de Waard een dreigende verplettering kunnen ontkomen. De veroordeelde kwam in verzet en beweerde thans, dat de slechte w eg de oorzaak was geweest van zijn on behoorlijk rijden Voorts stelde de opposant zich voor als een onberispelijk chauffeur, doch wist geen be hoorlijk oxcuus te vinden voor het feit, dat hij nog on langs in de Haarlemmermeer dronken achter het stuur was aangetroffen en deswege te Haarlem was veroordoeld tot 14 dagen principale hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Er werd geen aanleiding gevonden om in het gewe zen vonnis wijziging te brongen en volgde bekrach tiging. ALS DE VEROORDEELDE STUDENT ZOO VOORT VAREND IS IN DE STUDIE ALS OP DEN MOTOR. ZAL HU HET VER BRENGEN. De zaak tegen den 19-jarigen student H. D. uit Amsterdam, die in de Eeuwige Laan te Bergen het verkeer afsnoed en een aanrijding veroorzaakte, werd voortgezet met het verhoor van den heer Cè Bontes, bierbottclaar te Schagen. Hieruit bleek ten duide lijkste de schuld van den onvoorzichtigen motorrijder en werd hij veroordeeld tot f30 boete of 30 dagen en f 15 schadevergoeding aan den heer Bontes, wiens spatbord werd beschadigd. 'N MYSTIFICATIE OF DEED HIJ MAAR OF EEN NEUSBLOEDING HEM PLAAGDE? De heer L. van Kleef, brandstoffenhandelaar te Hoorn, was op 14 Augustus to Castricum nabij het station met zijn auto op weg naar huis. doch zag bij het passeeren van een tejftnlegger, 'n autobus, zich plots geplaatst tegenover een andere autobus, die hoogst slordig achter dezen wagen te voorschijn kwam, zonder dat werd vergewist of do weg vrij was del lijk beslot-en had, deze nieuwe, interessante rela tie aan te knoopen. En om zijn entree nog wat meer luister bij te zetten, liet hij er op volgen: „Ik heb de eer, lieve nicht, je, in opdracht van mijn moeder, uit te noodigen ons morgenavond te komen bezoeken. Verrast staarde Nicole hom aan. „Deze invitatie komt wel zeer onverwacht „Voor mij eigenlijk ook", antwoordde hij, nu plot seling min of meer schuchter. „En ik ben bang, dat het dan ook wel niet gaan zal zonder epileptische aanvallen." „Zonder wat voor aanvallen?" Nicole dacht, dat ze hem niet goed verstaan had. „ïk moet je een geheim toevertrouwen." Hij trad dicht op haar toe, keek naar alle kanten spiedend om zich heen, of niemand hen kon hooren en fluister de haar toen geheimzinnig toe: „Je mag me niet ver raden, Nicole. Af en toe probeer ik ook wel eens met zes aspirientjes om koorts te krijgen, maar als dat middel niet in staat is om mijn moeder in een of an dere gelegenheid tot andere gedachten te brengen dan krijg ik altijd epileptische aanvallen. Daar moet je niet om lachen, Nicole. Jong geleerd, oud gedaan. Ik heb me daarin al sinds m'n tiende jaar geoefend en ik kan je verzekeren, dat mijn aanvallen niet meer van echte te onderscheiden zijn." Nicole lachte hartelijk om deze naïeve mededee- ling van haar nieuwen neef. „Hoe oud ben je eigen lijk?", vroeg zij geamuseerd. „Hoe oud?" Hij trok zijn gelaat in een kinderlijk- ernstige plooi. „Ik ben niet meer een van de jong ste». Maar men noemt mij, ondanks mijn dertig ja ren, nog altijd Baby. Het. eenige, wat mij uit m'n jeugd is overgebleven, behalve de aanvallen natuur lijk." Behaaglijk nam hij aan de gedekte tafel plaats. „Lieve nicht, je hebt daar zoo rijkelijk laten dekken, alsof je op mijn bezoek gerekend had". Hij gaf haar een knipoogje. „Zouden .we Baby niet vragen om te blijven dineeren? Ik geloof, dat wc hem daarmee een buitengewoon plezier zouden doen." Nicole vermocht aan den schertsenden toon, waar op Babv zichzelf ten eten vroeg, geen weerstand te bieden en lachend gaf zij Tommy opdracht voor een tweede couvert te zorgen. Zij was blij althans een oogenblik de zorgen, die haar drukten, te kunnen vergeten. Hoe lang reeds had zij het gezelschap van vroolijke, onbezorgde men- schen moeten ontbeeren. En Baby verstond zoo meesterlijk de kunst Nicole's ernstige gemoedsdepres sie te ovenvinnen, dat reeds tijdens den maaltijd haar zonnige natuur meer en meer de overhand kreeg. Baby kon op vermakelijke wijze verschillende be Slechts door krachtig remmen wist de heer van Kleef ,de ramp tusschen twee autobussen te worden gekraakt als een okkernoot te voorkomen. De chauf feur van de bewuste bus, de 24-j. heer A. B. R. uit Zaandijk, beweerde thans van deze aanrijding niets af te weten, maar de getuigenis van een autobuspas sagier, de heer P. Warenman uit Zaandam was zóó pertinent en bezwarend, dat aan de schuld van den chauffeur niet kon worden getwijfeld en hij werd veroordeeld tot f30 boete of 30 dagen. HET VERZUIMDE SIGNAAL IN DE BOCHT. De autobusbestuurder F. B. te Schoorl verzuimde op 17 Augustus aldaar in een gevaarlijke hocht sig naal te geven en geraakte als toen in aanrijding met een luxe rijtuig, bestuurd door den heer Wilhelm Heinrich Burger, een Duitschc kunstschilder uit Edam Do buschauffeur stond nu terecht en trachtte den heer Burger de schuld in de schoenen te schui ven, tot groote verontwaardiging van dezen welbe- spraakten en drukdoenden artist, die klagelijk uit riep: Als ich nicht schnell kan weg komm'n, dan bin ieh toch ferloren? Ieder, behalve do geachte verdach te, was daarvan heilig overtuigd, dus werd deze bus rijder veroordeeld tot f6 boete of 6 dagen. ZWERVERS IN DUINEN EN LANGS POLDERWATER. De jachtopziener Castricum van Castricum was he den speciaal gearriveerd ten behoeve van de heeren Jan V. en Engel Pr. uit F.gmond aan Zee. die de vo rige week ontkend haddon, het verboden duinter rein te hebben aangeraakt, hoewel het hun plan was, terdege uitgerust met 3 honden en twee schop pen, een ontdekkingstocht te doen naar de lang- oorige holbewoners en welke expeditie door den jachtopziener ontijdig was beëindigd! De heer Jan V., kwam weer met zijn beroemden situatietoekening, rijk geïllustreerd, op de proppen, waarbij de heer ambtenaar opmerkte dat zijn hand was verbonden. Wat. heb je aan je hand. vroeg de ambtenaar be langstellend. O, zei Jan, 'n beët g'ad! Van 'n konijn, informeerde de ambtenaar met geknepen oogen. Jae, lachtte Jan! Overigens was deze heer van meening, dat waar Barbertje toch moest hangen, de teekening niet. veel zou baten, een voorspelling, die echter nog niet in vervulling overging, omdat de Kantonrechter, nog niet voldaan, zekeren mijnheer Wal ook nog als ge tuige wil hooren. Indien deze heer Wal, wonende te Zaandam, is gevonden, zal de zaak, die wel wat op een feuilleton gaat lijken, worden voortgezet. ANDERE DUINSCENES. De loswerkman Arie de Gr. te Castricum had op het terrein der Duinmaatschappij bramen willen zoeken, 'n crisissport, die tegenwoordig veei door werkloozeti wordt beoefend, maar niet erg wordt aangemoedigd, zooals bleek uit de veroordeeling f3 boeie of 3 dagen. Diezelfde snuiter verscheen later nog weer eens voor een dergelijk feit. doch nu in gezelschap van zijn broedor Jacob. Waar het feit door de heeren werd ontkend, volgde thans aanhouding om vorbalisant lo hooren. OP DE BAARS UIT. Een loswerkman uit Amsterdam, Ger. van Lkwam heel uit Groot Mokum aangepeddeld. Hem zal het vermoedelijk wel onverschillig zijn. waar onze recht bank wordt heengesjouwd. Deze wielrijder, met het bloed van wijlen Jaap Eden. had volgens verbaal van den veldwachter van Kluijve uit de Rijp. zonder dc vereischte vergunning gevischt in het water van den Elandspolder. Hij was echter zoo vrij, den veldwach ter een leugenaar te noemen en beweerde dat zijn vriend Lemstra. zoowel voor hèm als voor zich zelf op het gemeentehuis een vergunning had gohaald. Deze zaak zal nu verder worden uitgezocht door het hooren van den verbalisant. De heeren amateurs schijnen ook ondermaatsche visch te hebben gehar poeneerd, dit was het. motief voor do bekeuring. HIJ VERSCHOOL ZICH ACHTER DE RATTEN! De loswerkman J. E. I. te Egmond aan den Hoef was in de duinen gesnapt met wildklemmen en be weerde thans dat deze wreedaardige werktuigen moesten dienen om ratten te vangen. Maar dc jacht opziener Daan Koelewijn had afgeloerd dat do heer I. deze klemmen weghaalde bij konijnenholen. De geheele waarde van zijn verweer viol dus in puin en dc mislukte Rattenvanger v. Hameien werd veroor deeld tot f 15 boete of 15 dagen, want ze kladden er tegenwoordig op den Geestersingel niet mee. BUURMANS BRUTAAL KIPPENREGIMENT. Een te Heerhugowaard wonende electricien. de heer C. A. Beers, werd deerlijk geplaagd door de on opgevoede kippen van zijn buurman K. de B. Deze beweerde echter verontwaardigd, dat zijn kippen voorbeelden van netheid en orde waren, doch juist toen de veldwachter kwam op onderzoek, waren weer eenige gevederde darnes in buurman Beers' tuin gezellig bijeen, dus stond de eigenaar, plat uitgedrukt voor Piet Snot en mocht het geen verwondering ha ren, dat hij heden tot f7 boete of 7 dagen werd ver oordeeld. DE KIOSK DIENDE ALS POPPENKAST. Met het interviewen van don chef-veldwachter Vermeulen van Bergen werd heden voortgezet de Zondagswinkelsluitingszaak tegen den heer C. A. B., geverbaliseerd wegens het verkoopen op Zondag 18 September van sigaretten uit. een op het perron der Berger flying scotch geplaatste kiosk. Veel nieuws bracht dit verhoor niet. Dc opgeve van den compa rant. dat de bekeuring was geschied in overleg van den verbalisant, werd bevestigd. Aangenomen werd evenwel dat een overtreding was gepleegd en de heer B., wiens beroep op een principale beslissing werd afgewezen, veroordeeld tot f8 boete of 8 dagen. WIELRIJDERS WIELT OP HET WIELRIJDERS PAD, OF JE PORTEMONNAIE RAAKT PLAT! Een 22-jarig arbeider uit Alkmaar bevond zich op 3 September blijkbaar in trance en reed onbewust op den Rijksstraatweg onder Limmen, die alleen voor groot verkeer is bestemd. Hij kreeg dus de tra ditioneel bon te slikken en werd heden veroordeeld tot niet minder dan 10 gulden boete of 10 dagen. Verdere waarschuwing zeker overbodig! GEEN BEPAALD NETTE BEHANDELING. Een Alkmaarsch dametje, mej. M. Rhad op 23 Juli zóó afgerazend veel haast om bij een boerderij- brand aan den Kanaaldijk te komen, dat zij aan het overige verkeer geen aandacht schonk en een be jaard koetsier uit. Amsterdam, die zich in het tempo: zoetjes aan. dan breekt het lijntje niet', op zijn kar retje voortbewoog, met zooveel geweld aan reed, dat diens fiets op slag buiten dienst kon worden gesteld. De driftige jonge dame echter gaf toezegging, dat het rijwiel te Alkmaar bij den heer Huibers kon worden gerepareerd. Toen echter de eigenaar zijn fiets kwam afhalen, werd hij verzocht r25 reparatiekosten af te schuiven. Mej. M. gaf geen asem en dus werd aangifte gedaan, met gevolg dat het meisje werd veroordeeld tot f 12 boete of 12 da gen en f25 schadevergoeding, waar de deurwaarder wel voor zal zorgen. Een telegram aan den ministerraad. In verband met de gerezen bezwaren tegen het ver strekken van een millioen gulden voor den bouw van een destructor, heeft de Federatie van overheidsdestruc- toren, waarbij alle organen, die in den lande verwer kingsinrichtingen op publiekrechtelijken grondslag ex- ploiteeren, zijn aangesloten, het volgende telegram aan den ministerraad gezonden: Mocht ten behoeve van een grooten centraJen destruc tor van de Nederlandsche Thermochemische Fabrieken voor het Westen des lands kapitaal, naar verluidt een millioen, uit 's Rijks kas worden verstrekt, waarvan de federatie van overheidsdestructoren voorhands de nood zakelijkheid ernstig betwijfelt, dan verzoekt de federa tie te bevorderen, dat aan overheid»- en andere destruc- toren met beperkter opzet en oeconomische bedrijsvoe ring op gelijke wijze kapitaal worde verstrekt voor de stichting en eventueel conversie van gesloten leeningen De Federatie stelt zich geheel ten dienste van de re geering voor advies. Zij beschikt over belangrijke des kundige gegevens, ook van principieelen aard betref fende hygiënische en oeconomische destructor-exploi tatie.' Lijkje van een jongetje van drie maan den in beslag genomen. De moeder dronken toen de politie in haar woning kwam. De politie te Groningen heeft in de Groote Appel straat bij de gescheiden vrouw K het lijkje in be slag genomen van een jongetje van drie maanden. De moeder beweert, dat zij het kind des morgen» dood in het wiegje heeft gevonden. Uiterlijke kentee- kenen van geweld waren op het lijkje niet aanwezig maar het kind was totaal uitgemergeld Toen de politie door de buren gewaarschuwd werd en tot de ontdekking kwam, was de moeder zoo dronken, dat zij niet in staat was een behoorlijke verklaring af te leggen. Haar twee andere kindertjes van 1 Vi en 4 jaar, waren uitermate vervuild en had den nauwelijks klcertjos om het lijf. De kinderen zijn in een hetero omgeving gebracht. De moeder, die steun krijgt, maar het geld in hoofdzaak voor ster ken drank schijnt uit te geven, is in voorloopige be waring gehouden. kende persoonlijkheden caricaturiseeren. Een handig samengevouwen servet geleek als twee druppels wa ter op het witje sikje van Poincaré. Hij parodieerde dezen staatsman, zoowel als vele andere kopstukken uit' het Fransche parlement, met wie hij als secre taris der Britsche legatie meermalen in aanraking kwam, werkelijk uitstekend. Daarna vertelde hij haar van het leven in Parijs en een oogenblik later zat hij achter den vleugel, waar hij een paar populaire Fransche liedjes ten gehoore bracht. Met 'n gedecideerdheid, die geen tegenspraak dul- de, nam hij de leiding in handen. Tommy moest het groote karpet uit de eetkamer oprollen en daarna werd de gramophoon te voorschijn gehaald. Tommy werd opgedragen voor champagne te zorgen en Nicole moest tot haar schrik erkennen, dat zij tegenover dit zelfbewuste optreden even machteloos stond als Ba by's moeder. Hij leerde haar de nieuwste dansen en toen zij eindelijk vermoeid op een stoel neerzegen, bemerkte Nicole tot haar verbazing, dat het reeds naar midder nacht liep. Baby was zoo verrukt over zijn nieuwe nicht, dat hij er niet aan dacht naar huis te gaan. Hij verzocht Nicole, die immers actrice geweest was, voor hem een proef van haar bekwaamheid af te leggen en hij hield net zoo lang aan, tot zij einde lijk op stond, een werk van Shaekespeare haalde en hem verzocht, haar de wachtwoorden te souffleeren. En spoedig waren beiden dusdanig in Nicole's too- néelspel verdiept, dat zij niet bemerkten, dat voor het huis een auto stopte. Berry was voorgereden. Ver wonderd staarde hij naar de hei-verlichte vensters en de schaduwen, die zich daarachter bewogen. Had Nicole bezoek? Zoo laat. nog? Snel reed hij den wagen in de garage en snelde de trappen op. Doch voor de deur van de eetkamer bleef hij als aan den grond genageld staan. Duidelijk hoor de hij Nicole's stem, maar zij klonk anders warmer dan gewoonlijk. En nu een mannenstem ingehouden klagen een kreet! In een hemzelf onverklaarbare opwelling van ja- louzie trok hij de deur open en zag hoe Nicole innig de groote staande lamp van gedreven brons om armde. De uitdrukking van intense verbazing op zijn ge laat was zoo vermakelijk, dat. Baby in een bulderende lach uitbarstte. Nicole echter liet verlegen de lampekap los en stap te van den stoel af, welke tot taak had gehad het met bloemen omrankte balcon der Capulets voor te stellen. Eindelijk scheen BeiTy zijn spraak te hebben terug gekregen. „Zoo, ben jij hier?!", zei hij, zich tot zijn neef wendend. Baby stond stram in de houding. „Tot uw dienst, mylord", antwoordde hij- op militairen toon. „Pink- sterverlof. Kennis gemaakt met nicht Nicole. Tot uw orders!" Daarna wendde hij zich tot Nicole, wie hij op pathetischen toon toevoegde: „Je Romeo kan nog blijven" hij wees op Berry, „want: het is een nach tegaal en geen leeuwerik". „Weet je moeder, dat je hier bent?" vroeg Berry, op zoo onhebbelijken toon, alsof Baby hem verant woordelijkheid schuldig was voor zijn daden. Baby's oogen gleden bliksemsnel van Berry naar Nicole. Wat? Wilde Berry nog steeds niets van zijn zuster weten? Welnu, als dat het geval was, des te beter! Dan was hij immers juist, op tijd gekomen! En met het onschuldigste gezicht van de wereld deelde hij Berry mede, dat zijn moeder hem gestuurd had om Nicole voor morgenavond uit te noodigen. En als Berry misschien lust mocht hebben zijn zuster te vergezellen, dan was hij natuurlijk eveneens van harte welkom. Berry stond perplex bij het vernemen van deze in vitatie." De geheele familie Davis had immers besloten Nicole te negeeren. Was Baby erin geslaagd hen van gedachten te doen veranderen? Hij wierp Baby een wantrouwenden blik toe. Er was geen twijfel mogelijk. Deze jongeman mengde zich in dingen, die hem niets aangingen. Het was dus zaak hem eens flink de waarheid te zeggen! Maar daarvoor kreeg hij nu geen gelegenheid, want Baby had intusschen de gramophoon opge draaid en danste nu met Nicole een boston. Berry zocht een plaatsje in een hoek van dc kamer, waar Nicole hem onder het dansen heimelijk obser veerde. Instinctief voelde zij, dat de stand van zaken door Baby's inmenging plotseling veranderd was. Zij zag het aan Berry's boos gelaat en dc wijze, waarop hij daar mismoedig en mokkend voor zich uit zat te staren. En plotseling drong het tot haar door, dat zich nu een mogelijkheid voordeed om de taak te vervullen, welke Savages haar had opgedragen. Met Baby's onbewuste medewerking zou zij er in slagen Berry's aandacht dusdanig in beslag te nemen, dat hij F.lis vergat. De eerste uitnoodiging had haar zij het op cenigszins merkwaardige wijze bereikt. Berry kon nu niet meer verhinderen, dat zijn zuster in de adellijke kringen van Londen vasten voet zou krij gen. Haar verleden was, dank zij Savages' groots opgezette reclame-campagne, een romantische ge schiedenis geworden, welke de belangstelling voor haar persoon slechts vermocht te doen toenemen. .Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10