Provinciale begrooting van Dinsdag 25 October !932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9164 ERNSTIGE BOTSING IN DE HOOFDSTAD. Wegenaanleg in Noord- Holland. Stuwdam bij Smilde doorgebroken. Bessen-vergiftiging? Twee jongetjes onder een auto. Drama te Heerenveen. Hevige vechtpartij te Doetinchem. FABRIEKSBRAND TE ZAANDAM. Uitzendingen "van de VARA. over verbruikscoöperaties. Spionnage bij de vlootmanoeuvres in den Stillen Oceaan. Bespreking tusschen directie en perso- neelraad der Ned. Spoorwegen uitgesteld tot 9 November. Weer een oproer in New-Yorksch tuchthuis. Overeenkomst in het Engelsche textiel-conflict. Eindelijk regen in Amerika. Auto met voetballers verongelukt. Ingezonden Stukken. TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Eén doode, drie zwaargewonden. Uit AMSTERDAM, 24 October: In den afgeloopen nacht heeft op den Amsteldijk een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Het was om streeks half één, dat een tram van lijn 6 zich naar de remise aan den Amsteldijk begaf. Van den tegen- overgestelden kant naderde een auto aan den goeden kant van den weg. Even vóór de Lutmastraat zwenk te de auto plotseling naar den linkerkant van den Amsteldijk. Een botsing was onvermijdelijk, ondanks het electriscïi remmen van den bestuurder en met een vreeselijken slag reden beide voertuigen tegen elkaar. De schok was zoo hevig, dat de Chevrolet als het ware de tram oplichte en gedeeltelijk onder het voorbalcon van den motorwagen verdween. Door trampersoneel, politie en toegeschoten publiek werd dadelijk hulp verleend en getracht de inzitten den van de auto te bevrijden. Het bleek, dat er vier mannen in den wagen zaten. Eén van hen werd reeds dood uit de resten van den Chevrolet te voor schijn gehaald. De drie anderen waren zwaar gewond. Met ambulancewagens van den Geneeskundigen Dienst zijn de doode en de drie zwaargewonden in bewusteloozen toestand naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Het zijn mannen, naar schatting tusschen 30 en 40 jaar oud. Hun naam en woonplaats zijn nog onbekend. Vermoedelijk heeft de eigenaar van den Chevrolet achter het stuur gezeten. De bestuurder van de tram bleef ongedeerd. Het voorbalcon van den motorwagen is gedeeltelijk ver nield. De verongelukten. Nader vernemen wij omtrent de botsing, dat daarbij om het leven is gekomen de 35-jarige A. Verkerk uit Nessersluis. Gewond werden de 34-jarige J. Burgers, uit de Buurt in Ouderkerk aan den Amstel, die een gecom pliceerde onderbeenfractuur bekwam, de 28-jarige W. van Nieuwendijk, uit Nes aan den Amstel, die een groote wond in het onderlijf kreeg ^n de 26-jarige H. Meyer uit Nieuwer-Amstel, die met een neusfractuur nog betrekkelijk gunstig aan dit ongeluk ontkwam. De gewonden zijn alle drie in bewusteloozen toe stand in het ziekenhuis gebracht.. De twee laatst ge noemden zijn weer spoedig bijgekomen, vermoedelijk zal de laatste hedenmorgen wel weer het ziekenhuis kunnen verlaten. De Chevrolet was bestuurd door W. van Nieuwen dijk. Over de eigenlijke toedracht van het ongeluk konden de gewonden nog geen nadere inlichtingen verstrekken. Sneller tempo mogelijk. Handkracht in plaats van machines? Ged. Staten van Noord-Holland deelen bij de aan bieding van de begrooting van het Wegenfonds me de, dat wegens de lasten en kapitaalsuitgaven f 1.945.000 méér uitgetrokken is dan blijkens de ra mingen over 1933 voor den wegenaanleg zou worden uitgegeven. Het blijkt thans mogelijk over 1933 den wegenaanleg in sneller tempo uit te voeren dan des tijds is aangenomen. Gedeputeerden zouden tot deze uitvoering wen- 6chen over te gaan. indien overwegingen omtrent uitvoering van gedeelten van de wegenplannen (en de kanalenplannen) met handkracht i.p.v. met de machine, daartoe mochten leiden. Ten einde een be langrijk grooter aantal personen te werk te kunnen stellen, wordt overleg gepleegd met de Regeering en met de organisaties van bouwvakarbeiders en aan nemers. Omtrent den uitslag van dit overleg zullen Ged Staten nog nader mededeeling doen. Groote schade aangericht. Zaterdagmiddag is een stuwkade doorgebroken aan de Meesterswijk te Smilde, met het gevolg, dat het water thans naar de lager gelegen landen stroomt en voor duizenden guldens schade toebrengt aan de op het land staande aardappelen en stapels turf. Met man en macht is men bezig om het gat te stoppen. Een drietal kinderen te Ekamp overleden. Te Ekamp (Gron.) werd Vrijdagmiddag, tijdens schooltijd, een 6-jarig meisje van den heer K. plot seling onwel. Spoedig ontboden geneesheeren konden de oorzaak der ongesteldheid niet vinden. Binnen een uur was het meisje reeds overleden. In het gezin van den arbeider H. B. te Ekamp *eIedei? een meisje van 3 jaar over leed, stief Vrijdag een jongetje. Men vermoedt dat de kinderen giftige bessen gegeten hebben. Op naar de bruiloft van een hunner. Zaterdagmiddag reden twee elfjarige jongens te Ob- dan, samen op één fiets, om naar het koperen huwe lijksfeest van een hunner te gaan. Het waren de neef jes qe Boer. Toen zij over een brug reden, kwam van de andere zijde een vrachtauto, bestuurd door B uit Langendyk. De jongens zijn blijkbaar geschrokken en u gladlJeld hun 'iets geslipt. Zij geraakten m, ?n jongens zijn naar het St. Ellza- beth Krieken huls te Alkmaar overgebracht, waar een hrft Jlüré he' ,j°ngetie' wier °uders bun kopèren brui- is overleden Ei8tlavond m d« bekomen verwondingen Belastingverhooging en salarisverlaging. Ged. Staten van Noordholland hebben aan de Pro vinciale Staten de begrooting voor 1933 aangeboden. Zij leverde aanvankelijk een tekort van f2.516.684 op De voornaamste maatregelen lot dekking van dit tekort zijn: het onttrekken van een bedrag van f900.000 aan het reservefonds, vermindering van dc jaarlijksche storting in het wegenfonds met f 500.000 een verhooging van dc opcenten op de inkomsten en vermogensbelasting van 16 op 20 (opbrengst f 650.904) en een salariskorting voor het personeel van 6 percent (opbrengst f 32.392). In de toelichting schrijven Gedeputeerde Staten, dat de samenstelling van deze begrooting meer dan gewone zorgen heeft gebaard. Het batig saldo, waar mee zij geopend werd is f 900.000 lager, dan dat waar mee haar voorgangster geopend werd. Daarbij komt. dat de opbrengst van één opcent op de inkomsten en vermogensbelastingen, die voor den vorigen dienst nog op f217.000.— kon worden gesteld, voor dezen dienst, op niet meer dan f162.726 geraamd kon worden. Het gevolg van een en ander is. dat dc be grooting, bij gelijkblijvende heffing van opcenten met een gelijk bedrag als het vorig jaar daarvoor bestemd werd, aanvankelijk een tekort, van f2.516.684 aanwees. Dit bedrag kon echter verminderd worden door toepassing van het beginsel, dat de rente van gelden, opgenomen ten behoeve van de bedrijven, deze belast worden van het oogenblik af, dat die gel den door de provincie geleend worden en dus niet eerst van het oogenblik afe, dat de bedrijven die gel den opvragen. Hierdoor konden de inkomsten met f93 000 worden vermeerderd. De totale schade wegens in de jaren 1920 tot en met 1931 te laat aangevangen rentevergoeding bedraagt f 1.301.000. Ged. Staten achten het billijk, dat dit be drag door de bedrijven gerestitueerd wordt en wel gedurende tien jaren. Voor 1933 willen zij het bedrag der restitutie op 10 stellen, dus op f 130.100, waar door het tekort teruggebracht wordt op f2.293.584. Uit het reservefonds, dat f 1.900.000 bedraagt, mce- nen Gedeputeerde Staten thans niet meer dan f900.000 te mogen putten. Om het dan nog overblijvende te kort te verminderen hebben zij de jaarlijksche stor ting van f 1.000.000.— in het wegenfonds met f500 000 verminderd. Tenslotte hebben Gedeputeerde Staten een tijde lijke korting op de jaarwedden van het provinciaal personeel onvermijdelijk geoordeeld. Zij stellen derhalve voor, op de nominale bezoldi ging van elk lid van het personeel, na aftrek van f 1000 gedurende de jaren 1933, 1934 en 1935 'n korting toe te passen van 0 Dit geldt ook voor de be?;oldi- ging der leden van Gedeputeerde Staten en van den Griffier der Staten. In totaal wordt door deze korting een mindere uit gaaf van f32.392 verkregen. Het bleek, om de begrooting sluitend ie maken, bo vendien noodzakelijk, het getal der te heffen opcen ten op de inkomsten- en vermogensbelasting met 4 te verhoogen en dus te brongen op 20. Hiermede wordt f650 904 gevonden Hetgeen ten slotte nog tekort, schoot, hebben Gedeputeerde Sta ten op den post onvoorziene uitgaven moeten vinden. De begrooting sluit op een bedrag van f53.705.750 aan inkomsten en uitgaven, waarbij het batig saldo nihil geraamd is. Ongeluk of misdrijf? Geheim zinnig verdrinkingsgeval. Een bekentenis. Een drama, waarvan men de juiste toedracht nog niet geheel kan vaststellen, heeft Dinsdagmorgen 20 September, te Heerenveen plaats gevonden. M>en vond n.1. op dien morgen in een sloot nabij de Dekemalaan te Heerenveen het lijk van den ongeveer 45-jarigen zwerver-koopman Wijkstra, die hier in een volkslogement verbleef en afkomstig was uit Leeuwar den. Allerlei geruchten deden over dit verdrinkings geval de ronde, en zelfs werd het vermoeden uitgespro ken, dat hier misdrijf in het spel was. Wijkstra, die ge huwd was en vader van zes kinderen, onderhield na melijk betrekkingen met de vrouw van een zekeren v. d. V. wonende in de Korflaan aldaar, waar hij geregeld op bezoek kwam. De heei des huis werkte n.1. geregeld te Staphorst en kwam alleen Zaterdags en Zondags thuis. Op Zaterdag 19 September j.1. was v. d. W. niet thuis. Op Zaterdag 19 September j.1. was v. d. V. niet maakt heeft om van Zaterdag tot Maandag weer een bezoek te brengen. Onverwacht kwam v. d. V. des Maandags thuis en toen Wijkstra des Maandagsavonds wederom in de wo ning van v. d. W. kwam is het op ruzie tusschen hen beiden uitgeloopen, aldus lezen we in het Volksblad. W. is tenslotte weer vertrokken en heeft zich toen in ruime mate te goed gedaan aan met water vermengde spiritus, waarna hij izch wederom naar de woning van v. d. W. heeft begeven. Ook toen werd hij binnengela ten, doch na korten tqd kwam het weer tot een woor denwisseling waarbij ook een zekere S. aanwezig was, die partij trok voor v. d. V. Wijkstra, die meende in S. een medeminnaar te zien, wilde dezen te lijf, doch S. wist te ontkomen. Nadat het lijk van W. gevonden was, heeft v. d. V. aan de politie verklaard dat W. korten tijd na zijn komst was vertrokken, doch kon niet zeggen waar hij gebleven was. Het lijk vertoonde geen sporen van ge- wel, zoodat toestemming tot begraven werd gegeven. Buren legden evenwel zeer bezwarende verklaringen tegen v. d. V. af en de politie liet een nauwkeurig onderzoek volgen. Het lijk werd weder opgegegraven en de sectie daarop verricht. Het betreffende rapport is nog niet bekend. Een bekentenis. Thans heeft v. d. V. bekend, dat er ruzie, gevolgd door een vechtpartij, tusschen hem en W. heeft plaats gehad, waarbij W. volgens zijn verklaring plotseling bewusteloos geworden is of wellicht gestorven was. Bevreesd voor de gevolgen heeft v. d. V. het lijk naar buiten gedragen, doch waar hij het heeft gebracht, kon hij niet verklaren. Hij ontkent echter het lichaam in het water te hebben geworpen. Een getuige, die bij de vechtpartij aanwezig was, heeft verklaard, dat W. niet levend de woning van v. d. V. heeft verlaten. Men hoopt spoedig klaarheid te hebben, in dit ge heimzinnige drama. Het mes getrokken. Enkele personen ge wond. Arrestaties verricht. Zaterdagavond heeft te Doetinchem, aldus meldt „De Courant", bij het z.g. Linzebosch een vechtpartij plaats gehad, waarbij de arbeider G. L. een zestal messteken in hoofd en schouders kreeg, zoodat hij in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis is vervoerd. Omstreeks half zes kreeg genoemde L. een woorden twist met den arbeider P. van H., welke spoedig in een vuistgevecht overging. Plotseling trok van H. een mes; ook L. haalde een mes te voorschijn. Beiden brachten elkander steken toe, terwijl zij al vechtende op den grond terecht kwamen. Een broer van P. v. H., die op de vechtpartij afkwam, begon eveneens met een mes te vechten. Vervolgens versoheen de vrouw van P. v. H., die de vechtenden trachtte te scheiden, hetgeen haar na eenige moeite, geholpen door eenige omstanders, ge lukte. Zij liep daarbij enkele niet-ernstige steekwonden aan. haar sohouders op. P. v. H. bekwam bij de vecht partij sneden achter de reohterkaak en over het voor hoofd. Zijn broeder bekwam een snede in een der vin gers. De marechaussee, die een onderzoek instelde naar de oorzaak van deze vechtpartij, heeft de gebrs. van H., aangehouden. Beiden zijn ingesloten in de marechaus seekazerne. L. heeft, behalve de genoemde steekwonden eenige trappen tegen het hoofd gekregen, ten gevolge waarvan hij een hersenschudding bekwam. VAN DE NOORDZEEVISSCHERIJ. Een schitterend resultaat. Zaterdag kwam na slechts een korte reis van de Noordzeevisscherij de haven van IJmuiden binnen de Katwijksche motorlogger Katwijk III, welke voor de overvloedige vangst versche visch niet minder dan f 2242 besomde. Voor een dergelijk vaartuig een schit terend resultaat, temeer daar de exploitatiekosten van deze schepen veel lager zijn dan die van de stoom trawlers, In een fabriek ter verwerking van hout afval. Zondagavond heeft te Zaandam een groote brand gewoed in de fabriek ter verwerking van houtafval van de N.V. Fibra, gelegen in het Westzijderveld, ten Noorden van den Westzanerdijk. Om ongeveer tien uur kwam een der omwonenden den directeur, den heer Schouten, waarschuwen dat brand was uitgebroken in het fabriekscomplex. Reeds even te voren meende mevr. Schouten onraad bemerkt te hebben, doch haar man en ook de visite dachten aan een grap en hadden verder geen aandacht meer hieraan geschonken. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd, welke spoedig met veel materiaal verscheen. Zij kon aanvankelijk niets tegen den brand uitrichten, daar hot vuur woedde in een afdeeling waar een hoog spanning stond van 10.000 volt Door den geweldigen vuurzee was het onmogelijk den stroom af te sluiten, doch na een half uur slaagde de heet Schouten er ten slotte in de schakelaars stuk te slaan en kon de brandweer haar taak beginnen. Hoofdzakelijk heeft cle brand gewoed in de slijperij, waar talrijke machi nes verloren zijn gegaan Het is echter gelukt de grootste machines te behouden. Door de ongunstige ligging van de fabriek kon slechts door een tiental spuiten, waaronder een drijvende, tezamen werken- kende met tien stralen, gewerkt worden. De brand weer mocht er verder in slagen het grootste gedeelte van de fabriek benevens het kantoor en de. woning van den directeur te behouden. Naast het brandende gebouw bevond zich een opslagruimte van 45 bij 16 Meter, waarin de wintervoorraad, hoofdzakelijk be staande uit krullen, wordt bewaard. Indien het vuur zoo verklaarde de directeur ons zich aan de pl.m. 450 ton krullen, welke daar was opgeslagen, had medegedeeld, dan zou de brandweer zeer zeker nog eenige dagen werk gehad hebben. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. De schade, welke nog niet vastgesteld kon worden, wordt door verzekering gedekt. De heer Schouten was evenwel niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Het bedrijf zal echter door den brand geen stagna tie ondervinden en gewoon doorgang kunnen vinden. Op het terrein van den brand waren zeer vele autoriteiten, waaronder enkele wethouders, aanwezig, terwijl ook ondanks het slechte weer, een groote me nigte belangstellenden het blusschingswerk gade sloeg. De middenstandsbonden wenden zich weer tot den minister. Reeds eerder heeft de commissie van overleg uit de drie Nederlandsche middenstandsbonden zich tot den minister van waterstaat gewend, om diens aandacht te vestigen op de ernstige bezwaren, welke in mid denstandskringen zijn ontstaan tegen de wijze, waar op door middel van de radio-uitzendingen van de V.A.R.A., propaganda voor verbruikscoöperaties wordt gemaakt. In zijn antwoord heeft de minister toen meegedeeld, dat cle V.A.R.A. voortaan zorg dragen zou, dat de z.g. coöperatie-kwartiertjes zich uitsluitend op ideëel en cultureel gebied zouden bewegen, doch niet een com mercieel karakter zouden gaan dragen. Bovendien heeft de minister aanbeveling van een bepaalde coö peratieve groothandelsvereeniging en haar producten ontoelaatbaar verklaard. De middenstandsbonden hebben echter moeten con- stateeren, dat de aanwijzingen van den minister en de gedane toezeggingen niet worden nagekomen en dat de bestreden propaganda toch is voortgezet. On der mededeeling van concrete feiten heeft de com missie van overleg zich derhalve opnieuw tot den mi nister gewend, teneinde het nemen van strengere maatregelen te verzoeken. Daarbij is bovendien gewaagd van het agressieve karakter, dat verscheidene toespraken voor de micro foon van de V.A.R.A. hebben, en van de voor andere bevolkingsgroepen noodeloos krenkende uitdrukkin gen, welke worden gebezigd. Deze behooren, naar de meening van de bonden, niet te worden toegelaten, vooral niet, omdat de aangevallen groepen veelal niet in de gelegenheid zijn om "zich ook door middel van de radio te verdedigen. N e w-Y o r k, 22 Oct. Bij de laatste manoeuvres van de Amerrikaansche vloot in den Stillen Oceaan zijn verscheidene gevallen van buitenlandsche spion nage vastgesteld. Verscheidene vaartuigen onder vreemde vlag na derden op verdachte wijze het gebied der oefenin gen en trachtten de manoeuvres gade te slaan. Bij zonder opgevallen is een tankschip van Amerikaan- sche nationaliteit, dat naar wordt beweerd, door Ja panners zou zijn gecharterd. Officieel werden deze beweringen bevestigd en verklaard wordt, dat de zaak nog wordt onderzocht. Uit Utrecht: De tegen a.s. Dinsdag uitgeschreven conferentie tusschen de Directie en den Personeel raad van cle Nederlandsche Spoorwegen, waar de quaestie van de door de Üirectic ingediende loonsverlagings- voorstellcn zeer waarschijnlijk aan de orde zou wor den gesteld hoewel zulks niet uit de agenda blijkt is uitgesteld tot Woensdag 9 November a.s. DE INBRAAK OP TEXEL. Een aanhouding. De vermoedelijke daders van den inbraak, die dezer dagen op Texel is geschied, waarbij o.a. f 300 en eenige gouden voorwerpen werden gestolen, zijn aangehouden. Een van de verdachten, zekere K., is reeds eenigen tijd op Texel woonachtig geweest en heeft reeds eerder voor diefstal terecht gestaan. De andere is een Belg, die daar tijdelijk werkzaam was. De verdachten zijn naar Alkmaar vervoerd. Poging van de gedetineerden om uit te breken. NEW YORK. 22 Oct. (V.D.) In het tuchthuis te New York is een ernstig oproer uitgebroken. De gedetineerden beproefden uit te breken, waarbij een van hen door de politie werd gedood. Da politie maakte gebruik van traangas- en machinegewe ren. De andere New Yorksche gevangenissen worden scherp bewaakt, daar men vreest voor nieuwe oproeren. Het oproer bedwongen. Nader uit New York: Het oproer in het tuchthuis te eNw York. is bedwon gen met de hulp van driehonderd politieagenten. Op de binnenplaats werd gedurende twee uur gevochten. Bij het verhoor in de directiekamer doorstak een Itali- aansch gedetineerde een Ier met een dolk. nadat tevo ren een bloedige vechtpartij tusschen Ieren en Italianen had plaatsgevonden. De misdadigers, die apart waren opgesloten hebben al het meubilair in hun cellen ver nield en gedurende den opstand een ontzettend lawaai gemaakt. Het loongeschil in de katoenindustrie bij* gelegd. Londen, 34 October (V.D.). Het loongeschil in de katoenspinnerijen is na onderhandelingen welke gedurende tien dagen te Manchester zijn gehouden, Zondagmorgen om half twee bijgelegd. De overeen stemming tusschen de fabrikanten en de spinners heeft plaats gehal op de basis van een loonsverla ging van 1 shilling 6Yt pence per pond sterling of van ongeveer lYk Maandag(heden)morgen zijn de spinnerijen weer beginnen te werken. Na een buitengewoon langdurige droogte. Washington, 22 Oct. (V.D.) Na buitenge woon langdurige droogte die sedert verscheidene maanden de boeren tot wanhoop bracht, is thans eindelijk een behoorlijke regen neergekomen op de staten langs de Atlantische kust vanaf Pensylvania tot aan Florida. De hoop der boeren is weer her leefd. Ook in andere deelen van Amerika, die even eens van de droogte te lijden hadden, is eveneens regen gevallen. Eén doode, verscheidene gewonden. Uit Frankfurt, 23 Oct. (V.D.): Tusschen oenigstein en Mammolshain heeft Zon dagmiddag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto, waarin de spelers van een voetbal club hadden plaats genomen, sloeg in ein bocht van den weg over den kop. De spelers kwamen op den weg terecht., waarbij eenigen hunner werden gewond. De chauffeur van den wagen is even later overleden Tien verongelukte voetballers moesten direct worden geopereerd. Twee hunner zullen het leven er wel niet afbrengen. De chauffeur schijnt te snel te heb ben gereden. De auto werd ernstig beschadigd. Wieringerwaard, 21 Oct. 1932. Geachte Redactie. Gaarne zag ondergeteekende een stukje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Het gaat hier namelijk weer over een aanval op de werkverschaffing en de misplaatsing er van. Na melijk over den bruggenbouw te Kolhorn. Daar was over de beurs volk op gevraagd om daarmee het werk goedkoop te voltooien. Nu heeft ondergeteeken de met nog enkele anderen, aangespoord door den Arbeidsbemiddelaar, zich naar dezen uitvoerder van dit werk begeven en waren zij namelijk de eersten die daarvoor aangenomen werden. Datum was 30 Sep tember 1.1. Maar hoe is het gegaan, weer met een politieken gemeenen streek, vreemden werden aangenomen (te vens ongeorganiseerden), en burgers die hier altijd woonachtig geweest zijn, staan ei' precies naast. Na melijk diegenen die aangesteld zïjn, zijn (ongeschool de), voormannen van alles, d.w.z bij dc bazen, voor "n schamel hongerloon. Het is zelf gezien, dat, ei' door één persoon zoo hard gewerkt wordt dat het eeii schande is, en probeert zijn nevenstaande arbeider, die minder is, er uit te werken. Maar ja, dat zijn we van vreemden gewend( ongeorganiseerde, buiten staanders). die deze routine bezitten. Jammer dat deze kerels te dom zijn en het niet beseffen dat zij een ander in den put trappen. Zoo lang dit nog blijft, is er nog geen verbetering te zien. Het is zoo: als ik maar wat heb. Tevens nog een kleine opmerking over de Arbeids beurs, gevestigd te Barsingerhorn. Onze Edelachtbare Heer Breebaart heeft indertijd gezegd, dat burgers die altijd in zijn gemeente hebben gewoond, de voorkeur hadden. Maar dat lijkt er nie- men dal op, zie het hierboven vermelde. Hij is daar zoo, wie goed smoezen kan en meneer uitspreken, de voorkeur heeft. Hopende mij inmiddels goed uitgedrukt te hebben en dat dit niet tevergeefs moge zijn voor onnuttelpoze arbeiders. U inmiddels dankende, geachte Redactie, voor de verleende plaatsruimte. EEN OPMERKER.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9