SPORT NIEUWS N.H.V.B.-UITSLAGEN, Uit Alkmaar en Omstreken. voor inkomens boven de f 3000 en welke progressie geleidelijk zou moeten oploopen tot b.v. 80 procent voor zeer hooge inkomens, maatregelen dienen te wor den genomen, om aan het kapitaal een deel van z'n macht te onttrekken en tot bescheidener proporties terug te brengen, waarbij de zelfstandigheid van het individu echter nog niet behoeft te worden uitgescha keld, maar misschien beter tot z'n recht zal komen. Dit behoeft dan ook nog volstrekt geen anti-kapita listisch streven te zijn, maar in de eerste plaats een 6treven om de uitwassen van het tegenwoordige kapi talistische stelsel weg te nemen en in de toekomst on mogelijk te maken, waardoor een algeheele instorting onzer maatschappij zal worden voorkomen en het kapitaal weer zooveel mogelijk tot z'n oorspronke lijke bestemming van ruilmiddel zal zijn teruggebracht; want in een maatschappij als de onze, waar overvloed van voedsel en productiemiddelen aanwezig is om ieder mensch in bescheiden welstand te kunnen doen leven, daar is het absoluut onnoodig en heelemaal niet in 't belang, maar integendeel in strijd met de belangen dier maatschappij, 't zij ze kapitalistisch of antl-kapitallstisch heet, dat een gedeelte haren burgers, uitgesloten dan zij die van kwaden wille zijn, armoe zou lijden en aan ondervoeding, gebrek aan kleeding of anderszins ten gronde zou moeten gaap, noch in algeheele lediggang zou moeten blijven rondloopen. Om dit echter te verkrijgen en te bereiken, zal het beter zijn, dat de verschillende goedwillende elementen in alle partijen elkander zooveel mogelijk tegemoet komen en naar punten van overeenkomst zoeken, dan elkaar te verketteren; want er zal nog strijd genoeg gevoerd moeten worden, om in deze blijvende en af doende resultaten te bereiken en het zal de groote vraag zijn, wanneer bij volgend jaar te houden ver kiezingen een zwenking naar links zou plaats vinden of dan de leiding in de grootste dier partijen krachtig en toch plooibaar genoeg zal zijn om zulk een politie ke overwinning in een daadwerkelijke practische ver betering ten algemeenen bate en tot tevredenheid van de groote massa om te zetten. Met dank voor de plaatsing, J. VLUG, Noordscharwoude, October 1932. Alkmaar, 23 Oct. 1932. Geachte Redactie der Schager Courant. Beleefd verzoek ik u nogmaals een ingezonden stuk in uw blad te willen plaatsen, waarvoor bij voor baat mijn welgemeenden dank. Met genoegen las ik in uw blad van 22 October een opmerking van den heer De Weerdt over mijn in gezonden stuk van Dinsdag j.1.: hij, J. K. geeft geen advies. Geachte heer De W., het ligt niet op mijn pad advies te geven, daarvoor ben ik niet genoeg ont wikkeld en bovendien verwacht ik dat het niet aan gaat om advies, te geven, zonder voorbereiding te treffen, zooals in Rusland wordt gedaan, om een dele gatie te ontvangen, ze kunnen daar zeker geen on verwachte visite's gebruiken, ze moeten zeker eerst schaken, om het geheel wat meer aanzien te doen geven. De heer d. W. ziet in mijn bewering een groote fout, als zou hij van mijn denken dat ik de hypo theeknemers. die geen rente kunnen betalen, direct maar aan wil pakken en op straat zetten. Nu, dan is hij abuis, het is zelfs mijn doel, juist de menschen die in nood verkeeren, zoo lang mogelijk door over leg van beide kanten de handen boven het hoofd te houden, daar ik zeer goed inzie wat er aan verbon den is, als men in een dergelijken toestand verkeert. Maar zooals de zaak van één kant wordt bekeken, en de schuld aan de overmacht der kapitaalbezitters geeft, wensch ik u toch eenig advies te géven over een anderen kant, dat er veel eigen schuld is bij menig hypotheeknemer zelf. Het ligt niet in mijn bedoeling hier iemand te belee- digen, maar de zaak uit te leggen hoe of ik er over denk, en dat voor menigen boer of tuinder een goe den raad voor de toekomst is. Het zit namelijk zoo, dat degene die in den korst mogelijken tijd kapitalist wil worden, de grootste kans loopt, het eerst in den put te zitten, door te weinig overleg van zaken. Neem eens aan, dat de tijden heter worden, er komt meer kooplust voor grond, iemand met wat geld, neem bijv. f6000, die wenscht wat te beginnen voor zijn eigen. Hij koopt een bedrijfje voor f 10.000, neemt een hypotheek van f5000, hij houdt van zijn geld f 1000 over voor be drijfskapitaal. De zaken gaan schitterend, met eenige jaren kan hij zijn geld aan schuld bijna aflossen, •maar nu hoort hij dat buurman zijn bedrijf gaat ver- koopen; hij overlegt en koopt er weer land bij, neemt weer een hypotheek van eenige duizenden guldens en hij is aan den dwaal, hij wil te gauw de man worden. Telkens als hij geld overhoudt koopt hij weer grond, of koopt grooter bedrijf, weer met een flink.hypotheek. Zoo gaat het eveneens met. menschen die door spe- culeeren groote winst trachten te maken, door meer aandeelen te koopen, dan zij kunnen betalen uit eigen middelen. Maar bedenk wel als je winst maakt, dat je uit de schuld geraakt en een reserve te ma ken, anders raak je onherroepelijk met een achter uitgang in den put. Dat is niet de schuld van de ka pitaalbezitters, maar gewoonweg eigen schuld, wat' niet meer te voorkomen was. De heer De Weerdt schreef, er zijn menschen die niet werken en die met rentetrekken aan den kost komen, maar nu komen we waar de schoen .-knijpt. De rentetrekkers, althans vele, zijn voorzichtig en ten deele gelukkig geweest., en leven van hun rente, uitgezet op hypotheek. Men kan er zoowat van rond komen, en wordt rentenier genoemd. De rentenier vangt geen rente, want de schuldenaars kunnen niet betalen. Nu staat het geld bij iemand vast die zich steeds dieper in de schuld heeft gezet, hij kan daar door geen rente betalen, ze zitten allebei in den grootsten nood, door de schuld van den landgebrui ken Moet nu in zoo'n geval de rentenier het loodje leggen? Ik stel die vraag aan u, mijnheer De Weerdt. de rentenier moet alles duur betalen, wordt in de in komsten- en vermogensbelasting aangeslagen, of hij vangt of niet, dat doet er niet terzake. Betalen is de boodschap. Weet u er raad op zoo'n man aan geld te helpen? I-Iij krijgt geen steun, dus leeft door een ander zijn fout in de grootsté ai-moede, terwijl hij een welgesteld man is. Hij kan den schuldenaar niet langer op zijn bedrijf laten zitten en de verkoop zal tegen den wil van beiden moeten geschieden. Wat denken jelui in zoo'n geval te doen? Ik zou u, mijn heer De Weerdt, den raad willen geven, alvorens een verkoop te verhinderen, eerst eens te onderzoeken hoe de zaken staan. Wat de banken en inrichtingen aangaat, leze men de Schager Courant van 18 October. waar den nood der hypotheek-boeren door Baron Van Voorst tot Voorst, naar voren werd gebracht, en zie ik niet veel licht in dc zaak voor den hypotheekhouder, daar hij dan toch met het tweede hypotheek blijft zitten, en toch weer geen rente vangt in tijden als deze. Nu, mijnheer De Weerdt, ik hoop dat u met mijn advies tevreden bent en begrijpt, dat het niet mijn bedoeling is den hypotheeknemer die ntet kan beta len, dwars te gaan zitten, maar dat het niet van eèn kant, maar van twee kanten bekeken dient te worden. Ik weet niet, geachte Redactie of ik te veel van uw plaatsruimte verg, ik laat het aan uw beleefdheid over, maar daar ik nu toch de zaak eens van twee kanten wensch toe te lichten, roep ik Uw welwil lendheid in. De ene kant wordt bekeken en bespro ken voor den microfoon5 van de Vara, en de andere kant door mij. Ik wil beginnen met den haat die bij de Vara te gen het kapitaal bestaat, en hoe zij zich een socialis tische maatschappij tracht voor te stellen. Door de Vara wordt beweerd dat geen fabrikant arbeiders in dienst neemt, om ze aan brood te helpen, maar alleen om winst te maken. Volkomen de waarheid, maar staat de heer Zwertbroek voor den microfoon alleen om de arbeiders een pleizier te doen, en niet om de f 4500 salaris die er aan verbonden is. Dat gaat dus eveneens om winst. Het hoofdbestuur heeft eenige weken geleden vergaderd, een een voorstel ingediend om den radio-centralehouders een eisch voor te leg gen om tot verlaging te komen van abonnementsgel» den. Waarom moeten de centralehoude *s wel. en ver schillende bestuursleden der Vara, welke laatste toch hun salaris uit de arbeidersklasse zien bijeengebracht, geen vermindering van inkomen hebben Zoo zal het gaan als de maatschappij een wen ding neemt, de een veel meer als de ander. Als je naar de Vara luistert naar toespraken, hebben de werkgevers het gedaan; maakt hij winst, wordt hij veracht; werkt hij met verlies, zooals een tuinbouwer onder Enkhuizen, wordt hij beklaagt. Steeds wordt gesproken over werkverruiming, maar medewerking van de arbeiders is er weinig. Als een arbeider in daggeld een behoorlijk loon verdient, en hij kan in 't aangenomen werk dubbel geld verdienen, doet hij dat. Waarin hij volkomen gelijk heeft, maar hij be kommert. zich niet over een werkloozen, evenmin als zij die overuren mogen werken, wat hun meer geld geeft. Verder wordt er veel werk van gemaakt, vooral de kinderen geen matrozenpakjes aan te doen, cn oeen speelgoed te geven dat maar eenigszins het militaire gebied raakt. Maar als men op een kermis loopt, en ziet daar verschillende standen, als: bom werpers-ver makelijkheden, en je ziet daar duizenden bezoekers gebruik van maken en er een dubbeltje aan wagen, om misschien voor een kwartje aan waar te winnen, waar de ondernemer 80 ct. voor ontvangt, dan zit de ontwapening er nog niet ingeworteld, daar menigeen die bij de S.D.A.P. is aangesloten, er gebruik van maken. Bovendien vermoed ik dat er heel wat menschen, die bij de S.D.A.P. zijn aangesloten, niet weten wat het beteekent, als menschen die een flink pensioen genieten van f60—f80 en misschien vel een paar honderd gulden per week, een lijst ter teekening werd aangeboden, om wat meer gelijkheid te krijgen, door de inkomens te verdoelen onder het geheele menschdom van bijv. 30 a 35 gulden per week, er wel bitter weinig op de lijst geteekend zou worden, en weg was alle medelijden met hun medemenschen. Ik zeg nogmaals, dat het niet mijn bedoeling is iemand te beleedigen, maar om de lezers van dit blad in de gelegenheid #te stellen het een en ander uit een ander oogpunt te bezien, wat door de Vara-microfoon achterwege blijft Beleefd verzoek ik andere bladen, van welke partij ook, dit stuk over te nemen. Nogmaals mijn oprechten dank aan de Redactie. J. K. te A. Aan de Redactie v. d. Schager Courant. In den Raad van de gemeente Oude Niedorp is een adres behandeld van den Neutralen Bond van Boeren en Tuinders. In dat adres wordt de eisch gesteld van een steunuitkeering van f 15.per week voor nood lijdende tuinders Deze eisch wordt algemeen niet on billijk geacht, ook het gemeentebestuur van Oude Niedorp oordeelt dat het geen onbillijke eisch is Edoch, wat geluid hooren we nu van den burge meester en enkele raadsleden: de Neutrale Bond mag niet eischen. Wel heb ik van mijn leven, wat je zegt! De regee ring zal ons dat kwalijk nemen, zoo wordt geoordeeld verzoeken moeten de boeren en tuinders dat zal meer helpen. Geloove 't wie wil de ondervinding heeft ons anders geleerd en bovendien: verzoekt de regeering aan de arme boeren en tuinders? De regee ring zelf geeft ons het voorbeeld. Zij e i s c h t van ons allerhande o n billijke belastingen, o.a. rijwielbelasting, personeele belasting, grondlasten en nog veel meer van die fraaiigheden. Zij eischt van arme boeren en tuinders dat zijn hun zonen afstaan voor militairen dienstplicht. Zij e i s c h t van ons allen trouw en on derworpenheid aan het gezag van de regeering. Zij eischt dat straks berooide tuinders voor een honger loon in de werkverschaffing zullen gaan. Zij eischt dat wij allen die werken in Nederland, eerbied zullen heb ben voor de gummiknuppels van de ordebewaarders in Nederland. Zij eischt dat wij zonder morren, straks ons boeltje zullen laten verkoopen. Zij eischt dat wij deurwaarders e.d. ongestoord beslag laten leggen op ons bedrijf. Deze regeering doet letterlijk niets anders dan onbillijke dingen van ons eischen en als tegen prestatie mogen wij niet eischen, maar moeten vrien delijk verzoeken asje-blieft, aanpakken maar. Als straks de wanhopige boeren en tuinders zich gaan iit de 4e kasse K.N.V.B. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A-S. Q.S.C.Beverwijk J. Porssius. SchagenTexel R. Vel. ZilvermeeuwenUitgeest W. S. Hakhoff. Vrone—D.T.S. W. Prins. AlkmaarE.V.C. C. D. Swart. L.O.C.S.N.A. Joh. de Visser. SchinkelhavenI.V.V. J. H. de Stadt. Wilh. VooruitS.C.A. G. van Setten. VerkadeH.E.D.W. G. v. Wagtendonk. ZaanlandiaRivalen P. Tiggelaar. Zal Beverwijk het tegen Q.S.C. houden? Lastige wedstrijden voor E.V.C. en Schagen. Vrone en D.T.S. de Langendijher big- match. Afdeeling A b.v. heeft een programma, waarvan alle 5 wedstrijden van 't hoogste belang zijn. In 't centrum der belangstelling staan de verrichtingen van Beverwijk en E.V.C. De Beverwijkers staan weer voor een lastige taak, want Q.S.C. is op eigen veld niet gemakkelijk. Toch moeten de Beverwijkers ook nu kunnen winnen. E.V.C. zal voorts van Alkmaar wel weten te winnen. SchagenTexel kon wel eens in een puntenverdeeling uitloopen. En ten slotte VroneD.T.S. Hier geven we de Oudkarspelaren de beste papieren, maar Vrone is uiet lekker en kan best voor een verrassing zorgen. Tm afdeeling B. wint L.O.C. van S.N.A. en zal daardoor een plaatsje stijgen. Schinkelhaven ontvangt I.V.V. en zal op moeten passen om de puntjes te behouden. Toch hou den wij het op Schinkelhaven aan. Wilh. Vooruit zal een heele toer hebben om van S.C.A. te winnen. Gelijk spel zou geen verrassing zijn. Verkade ontvangt in Zaandam H.E.D.W., een der concurrenten. De fa- brieksmenschen zullen hard moeten werken om een puntje te behouden. Tenslotte wint Zaanlandia van Rivalen. verzëtten, dan weer zal de regeering eischen van de burgemeesters, dat strenge maatregelen moeten wor den genomen met ruw geweld zal dit verzet worden gesmoord en de boeren en tuinders verzoeken, vra gen, smeeken, bidden. We leven vrij, wo leven blij, op Neerlandsch dierb'ren grond. Wij leden van den N. B., moeten ons niet laten af schrikken door argumenten als in den Raad van Oude Niedorp werden naar voren gebracht. Wij hebben het recht om te eischenwij hebben den plicht om te eischen. De regeering eischt van ons onbillijke en on uitvoerbare hulp. Het kapitalisme is oorzaak van deze crisis; de Nederlandsche regeering is de uitvoerdster en de vertegenwoordigster van de kapitalistische klasse. Aldus hebben wij het recht, om van deze re geering te eischen, dat zij ons onschuldige slacht offers niet ten onder laat gaan. Eischen stellen beteekent: rechten verdedigen. Het recht op bestaan zal niemand ons toch willen betwis ten zelfs een burgemeester niet. Want per slot be staat een burgemeester doordat er tuinders en boeren zijn, maar niet omgekeerd. Een regeering bestaat, om dat er eenige millioenen werkende menschen zijn maar niet omgekeerd. Laten de menschen van het gezag dit w e 1 bedenken. De Redactie veel dank voor de afgestane plaats ruimte, EEN LID VAN DEN NBUTR. BOND. Aartswoud. Als de redactie van de Schager Courant mij de ver gunning geeft, om eenige regels te mogen schrijven, zou ik dat ten hoogste waardeeren. In het raadsverslag van Dinsdag 13 October te Hoog woud las ik, dat de voorzitter zegt, dat er een gezin op straat is gezet, niet omdat er huurschuld was. Dit is niet waar. er bestaat wel degelijk huursohuld, en die schuld is niet gemaakt in werkeloosheid. Wat het huisjesmelken betreft, melk Ik liever koeien als hui zen. want je kan nog eerder van een lastige koe afko men, als van een gezelligen huurder. De verhuurder. EEN NIEUWE VINDING. Ik weet niet of men 't heeft gelezen Wat de Courant ons nu verteld. Dan rijst de vraag en die is deze: Hebben wij nu weer een nieuw geweld? Een groot mijnheer heeft nu een vinding Van een nieuw verdelgend gas En zoo iemand wordt verheerlijkt Door een Christelijk menschenras. De eerste gruwel is begonnen In een afgesloten kas. Die gevuld met stomme dieren En toen de toevoer van dit gas. Toen stond men daar met welbehagen Te kijken naar dit doodenfeest. En of de werking goed mocht slagen Op een zoo onschuldig beest. Maar de mensohen moeten vatten Dat 't niet gemaakt wordt voor een kat, Maar als wjj weer een oorlog krijgen Voor t verdelgen van een stad. Niemand kan dit dan ontloopen. Zij jong of oud of klein of groot, Maar men kan verzekerd wezen Van een barrebaarschen dood. Dagen lang zit men te praten Voor een groote wereldvree, Maar men kan gerust wel staken, Want ieder land wil toch niet mee. Liever groote schepen bouwen. Uitgerust met nieuw geschut De belasting op te drijven Tot men terecht komt in de put. Gerust dus menschen. wil men vrede, Wordt lid dan van den Vredesbond, En ieder werkt dan naar zijn kraohten, Want oorlog is toch ongegrond- Van boven moet men 't niet verwachten, 't Moet komen toch van onder af, En als wij dan gezamenlijk strijden, Wellicht dat 't nog eens vrede gaf. St Maarten. 1 H. B. de P. Eerste klasse B. Alkmaarsohe Boys IW.F.C. 5, 32. Assendelft 2Zaandijk 2, 64. Bergen IR.C.Z. I. 14 gestaakt. Eerste klasse C. Andijk INieuwe Niedorp I, 41. Tweede klasse D. C.S.V. I—D.T.S. 2, 4—0. gestaakt. Schoort I—Uitgeest 2, 13—2. Derde klasse B. Uitgeest 3Bergen 2, 0—3. Vierde klasse D. K.S.V. 2—Alkmaar 3, 0-7. Ursem 2Alkmaarsohe Boys 4, 5—2. C.S.V. 3—Akersloot I, 1—1. Adsplranten H. Sohoorl aUitgeest a 16. Adspiranten J. Uitgeest bAlkmaarsche Boys b, 1—4. Adsplranten K. K.S.V. aBergen b. 31. OVERZICHT. Eerste klasse B. De Alkmaarsche Boys behaalden een zeer benauwde 32 zege, juist nog voldoende orn het maximum aantal winstpunten te behouden en... tevens hun voorsprong. Assendelft 2 bracht Zaandijk 2 haar eerste nederlaag toe, wat den Zaandijkers een teleurstelling bezorgde en Assendelft een plaatsje op de ranglijst deed sti/gen. Bergen I—R.C.Z. I werd een kwartier voor het einde gestaakt in verband met de vallende regen. De Zaan dammers hadden toen een nuttigen 41 voorsprong. De stand is thans: Alkm. Boys 4 Zaandijk 2 4 Assendelft 2 3 R.C.Z. I 3 Bergen I 3 K.F.C. 3 1 W.F.C. 5 2 Z.F.C. 5 2 Eerste klasse C. Nieuwe Niedorp schakelde zich tamelijk uit, door te Andijk van Andijk 1 met 4-1 te verliezen. De Andijkers hebben inmiddels een nuttigen voorsprong behaald. Andijk I 3 2 1 0 12—3 5 Strandvogels I 1 1 0 0 3—2 2 M.F.C. I 2 1 0 1 &—5 2 N. Niedorp I 3 1 0 2 7—9 2 West Frisia 3 2 0 1 1 3—S 1 Hollandia 3 1 0 0 1 0—6 0 Tweede klasse-, Schoort I is zich geducht aan het herstellen en ver pletterde Uitgeest 2 maar liefst met 132. C.S.V. had reeds een goeden 40 voorsprong op D.T.S. 2 behaald, toen gestaakt werd in verband met de regen. De stand is hier nu: C.S.V. I 3 3 0 0 15—6 6 Schoorl I 4 2 0 2 25—8 4 Alcmaria 4 3 2 0 1 7—7 4 D.T.S. 2 2 1 0 1 7—2 2 Alkmaar 2 2 1 0 1 1—1 2 Alkm. Boys 2 3 1 0 2 10—18 2 Uitgeest 2 3 1 0 2 7—20 2 Vrone 2 2 0 0 2 1—16 0 Derdo klasse. Uitgeest 3 kreeg op eigen veld klop van Bergen 2 met 03, een voordeeltje voor het derde elftal van de Boys. Een vrijen dag voor Alcmaria I en Alk maar I. Alcmaria 2 wint te Amsterdam van T.O.G. 2 met 53. Alcmaria 3 ver liest te Den Helder. Een benauwde 3-? overwinning van de Alkmaarsche Boys op WJ.C. 5. Karei Lotsy komt te Alkmaar. De eerste elftallen van de beide K.N.V.B.'ers hier ter etede hadden vrijaf. Alcmaria 2 bracht een bezoek aan T.O.G. 2 en wist na veel moeite een 53 overwinning te behalen. De Alkmaarders kwamen met de volgende opstelling in het veld: Jongmans, doel; Hoorn en Langhorst, achter; Meijer, Duinmeijer en Burger, midden; Keppel, Rootring Sr., Bos, Groot en Vasbinder. voor. Het loopt de Alkmaarders reeds dadelijk mee, als zij een buitenspeldoelpunt maken, dat niet geannuleerd wordt. Na enkele wederzijdsche aanvallen is het reeds 02. De Amsterdammers komen dan geducht opzetten en als in het Alcmaria-doelgebied hands gemaakt wordt, levert de toegestane strafschop een verkleinden achter stand op 12. Door dit succes geprikkeld komen de T.O.G.'ers in een flink tempo terug met als gevolg, een gelijken stand (22). De inmiddels gevallen regen maakt den toestand van het terrein slecht en een nog grootere hoeveelheid tij dens de rust verwekt bij het Alkmaarsche team het idee van staken. De Amsterdammers wenschen echter ver der te spelen en er wordt dan ook opnieuw begonnen. Het is midvoor Bos, die de kaasclub opnieuw de lei ding geeft, doch... de Amsterdammers maken wederom gelijk. De doelpunten volgen elkander zeer snel op, want enkele minuten later hergeeft Keppel den Alkmaarders de leiding 34. Nog is het niet genoeg en als Bos, in vrije positie den bal krijgt, breekt hij door en.., het ia 35. Nog zullen de Amsterdammers het eens probeeren, doch het einde komt zonder verandering. Alcmaria 3 kreeg te Den Helder van het" puntloos* Helder 2 Klop met 42. Alkmaarsche Boys IW.F.C. 5, 82. De Alkmaarsche Boys faalden bijna over alle linies in de ontmoeting tegen W.F.C. 5. Voelde men zich bij een 30 voorsprong reeds volkomen veilig, het einde kwam met een ware verzuchting, omdat steeds meer bleek dat een overwinning niet zoo zeker was als voor de rust. Wij begrijpen nog steeds niet waarom de Alkmaarsche voorhoede, toen het derde doelpunt betrekkelijk spoedig het tweede was opgevolgd, een ander standpunt ging innemen en een kleine W-formatie liet ontstaan, waar door de Wormerveerders geleidelijk op verhaal konden komen en het de Alkmaarsohe defensie betrekkelijk lastig gingen maken. Dat was tevens het keerpunt van den strijd, want de Alkmaarders konden het Wormer- veersche d-oel niet meer vinden, terwijl de W.F.C.'ers er een twee-tal doelpunten tegenover gingen stellen. De Alkmaarders hebben in langen tijd niet zulk een slechten partij gespeeld en het geheel vormde een te leurstelling voor het talrijk opgekomen publiek. Alleen de spanning bezorgde de noodige attractie. Na rust ver vielen de Alkmaarders in een nog grootere fout dan er voor. Terwijl de linksbinnen veelal voor vierde half fungeerde, zocht de rechtsbuiten vaak zijn heil vlak voor het W.-doel, zoodat de Boys veelvuldig geen rech tervleugel bezaten en de rechtsbinnen meestal in de knel kwam te zitten. Was het met de voorhoede mis, met de halflinie was het niet bepaald veel. beter. Daar Michels niet van de partij was, onderging deze linie gedurende den wedstrijd nogal wijzigingen. Ten slotte bezette v. d. Hilst de spil- plaats en hoewel er iets meer kracht in zat, hield deze speler vaak te kort spel en bezondigde zich enkele ma len aan drijflust. In de verdediging was Houtkooper iets minder dan anders, terwijl v. d. Horst zwakke met goede momenten afwisselde. Tegen het einde, toen bui tengewoon gevaar dreigde, was hij eohter weer goed op dreef en hij heeft stellig tot de overwinning veel bij gedragen. Do wedstrijd- Waar de scheidsrechter niet was opgekomen, floot de invaller scheidsrechter om kwart over twee de elftallen in het veld. De Alkmaarders sagen wij in de volgende opstelling verschijnen: v. d. Horst; Houtkooper en Slikker; Hoogland, Weel en v. d. H^lst; In-dri, Brouwer, Kwadijk, Nol en Boots. Na eenige wederzijdsche aanvallen gelukt he' ook thans den Boys het eerst te doelpunten, als Indri in het bezit van den bal komt en zich niet bedenkt, 10. Ook de W.F.C.'ers zaten eohter niet stil en bestookten eenige malen de Alkmaarsche veste, doch zonder succes, de aanvallen werden afgeslagen en opnieuw kwamen de Boys in het offensief. Bij één der aanvallen kopte Kwadyk goed in en de stand was 2—0. Dit sciheen de Wormerveerders eenigszins te ontmoedigen en eenigen tijd later kan Brouwer den stand vrij gemakkelijk op 30 brengen. De Alkmaarders namen een eenigszins verdedigende houding aan en de W.F.C.'ers zetten veis goede aanvallen op. Het tegenpunt, dat aanvankelijk in de lucht hing, bleef dan ook niet uit en de W.-midvoor maakte er 31 van. Zonder verandering brak de rust aan. Tijdens de rust begon het geducht te regenen en het veld werd buitengewoon glad. Beide ploegen waren om beurten in den aanval. De Boys-midvoor opende het spel goed op links en eenige gevaarlijke aanvallen volgden, doch de voorzetten werden flink gemist. Do W-rechts buiten bleek uiterst gevaarlijk en zijn voorzetten be zorgden vele angstige momenten voor het Alkmaarsche doel. Het gelukte hem ten slotte den achterstand te ver kleinen met een goed schot, 32. De Boys zagen het ge vaar in en poogden het spel te verplaatsen, wat hen ge deeltelijk gelukte. Nog zagen we het W. 'teel enkele ma len op onbegrijpelijke wijze aan een doorboring ontko men en moest v, d. Horst handelend optreden, maar verandering Icwam er niet in den stand en or.de-. groo te spanning bt-slc het einde aan. 4 0 0 185 8 2 1 1 11—9 5 2 0 1 15—11 4 1 1 1 5—5 3 1 0 2 9—10 2 0 0 1 1—3 0 0 0 2 3—5 0 0 0 2 1—16 0

Schager Courant | 1932 | | pagina 6