De Langendijker Groentenveilingen. Radioprogramma Woensdag 26 October 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9165 De dame die zich Bancroft noemde Vergadering Volksonderwijs, afd. Winkel. De op komst zijnde steunwet. De noodzakelijkheid ervan. Wat er voor de veilingen aan Langen- dijk kan uitgekeerd worden. Buitengewoon slechte prijzen op de aardappelmarkt. Betere stemming voor rcode kool idem voor gele stationnaire prijzen voor witte kool. Uien bevredl- gend. Goede prijzen voor bloemkool. Geringe aanvoer slaboonen. Aanvoer bieten en peen lage prijzen. Sterk verhoogde prijzen voor tomaten. Rammenas laag. Druiven zelf de prijzen. Eindelijk dan is een wetsontwerp Ingediend tot steun aan den tuinbouw. Zoo nu en dan werd er een tipje opgelicht van den geheimzinnigen sluier, die over deze steunwet was uitgespreid, doch het rechte kwam men niet te weten. Thans weten we. wat de bedoeling van den Minister is, en is ook een plan van uitvoering opgesteld. Als het ontwerp wet wordt, dan zal dus voor het jaar 1932 door het Rijk een garantie worden verleend aan de erkende veilingen tot een bedrag, overeenkomende met het verschil tusschen een op brengst, berekend naar een richtprijs en het totaal eener berekende werkelijke opbrengst van garantie producten. Hierbij is echter de voorwaarde gesteld, dat het totaal der op grond hiervan uit te keeren gelden niet meer mag bedragen dan 20 van de opbrengst van zijn gemiddelden omzet ter veiling in de jaren 1928. 1929 en 1930. Als men dit toepast op de veilingen te Not rdscharwoude en Broek op Langendijk, dan komt men tot de volgende conclusies, de geladen verliezen over alle veilingen niet hooger dan f 5.000.000 stellende. De omzet aan de Broeker veiling bedroeg in 1928 in een rond getal f4.299.000. in 1929 f 3.724.000» in 1930 f 2.523.000, alzoo te zamen f 10.546.000 of gemiddeld f3.515.000 (afgerond). Voor de tuinders, aangesloten bij deze veiling zou dus hoogstens f703.000 beschikbaar kunnen worden gesteld. Het ledental beloopt, als we goed hebben onthouden 1600. was dus gemiddeld rond f440 per tuinder zou beteekenen, als het maximum van 20 zou kunnen worden uitgekeerd. Voor de veiling van den Noordermarktbond bedroegen de omzetten in de 3 genoemde jaren in ronde getallen resp. f 4.922.000, f4.437.000 en f2.383.000 of totaal in die drie jaren f 11.742.000, dat is gemiddeld f3.9144.000. Ter beschik king voor de bij deze veiling aangesloten tuinders zou dus hoogstens f782.800 staan. Aannemende, dat het aantal leden 1500 bedraagt, zou dit dus per aangesloten lid f520 bedragen. Dat dit hooger is dan te Broek op Langendijk, is allicht toe te schrijven voor een deel aan de omstandigheid, dat de bedrijven van de bij deze veiling aangesloten tuinders gemiddeld iets kleiner zijn. We kunnen op het oogenblik niet nagaan, hoe groot de oppervlakte tuinbouwgrond is. die door de bij deze veilingen aangesloten tuinders in cultuur is gebracht, anders zou men ook het gemiddelde per bunder onge veer kunnen nagaan. Mocht dit wetsontwerp wet wor den, dan zal de uitkeering den tuinders zeer te stade komen en zal het een beduidende verlichting geven in den zwaren strijd om het bestaan, dien zij den laatsten tijd moesten voeren, te meer, waar het de bedoeling is de wet terugwerkende kracht te geven over 1932. De slechte koolprijzen en de allerbedroevendste prijzen voor de aardappels zullen dan eenige compensatie vinden in den steun, die volgens de wet kan worden uitge keerd. Dat voor deze steunregeling alleen in aanmerking zullen komen zij, die van den tuinbouw hun hoofdbe drijf maken, is wel aan geen twijfel onderhevig. Als gevolg daarvan zullen dus van dezen steun zijn uitge sloten degenen, die met speculatieve doeleinden kool „overhielden". B.v. kooplieden en anderen, die kool op contract verbouwden en dit niet deden in den dienst van hun tuinbouwbedrijf; arbeiders, die 's winters ook een wagentje kool hadden. Minder toegejuicht kan worden, dat het mogelijk is. dat tuinbouwproducten, die aan de veiling den vastgestelden minimum-prijs niet opbrachten, kunnen worden geacht, niet aan de veiling te zijn omgezet. De Tweede Kamer dient dit te ver werpen! Als men den toestand op de veilingen zou willen afmeten naar den prijs der aardappelen, dan zou men tot allerbedroevendste conclusies komen. Ze waren eigenlijk in de afgeloopen week bijna het vervoeren niet waard. Wat is nu f 0.40f0.80 voor 100 K.G. aard appelen. Een volle spoorwagen van 10.000 K.G. Schot- sche muizen brengt gemiddeld f60 op! De bouwers, .die echter geld noodig hebben, voeren nu de gedurende den zomer bewaarde aardappels aan. om zoodoende nog iets te vangen. Verleden jaar in de overeenkomstige week werd maar ongeveer 1 spoorwagen aan beide vellingen aangevoerd, in de nu afgeloopen week nog ruim 20 spoorwagens. Schotsche muizen brachten toen echter f6 a f8 per 100 K.G. op. De niet-groote werden deze week voor f0.40f0.70 verkocht. Voor blauwe Eigenheimers werd f 0.70—f 1.20 betaald, voor Eigen FEUILLETON. Roman van Norberfc Garai. Savages! Wat had ze hem ernstig teleurgesteld. Den geheelen dag had zij zichzelf reeds verweten, dat zij den man, die al zijn hoop op haar gevestigd had en wien zij zeer veel verschuldigd was. in de steek liet. Nu kon zij alles weer goedmaken. Eerst nu zij voor Berry niets meer voelde, zou zij in staat zijn de haar door Sa vages toegewezen rol met zooveel koele berekening te spelen, dat succes niet zou uitblijven. Baby's ongekunstelde vroolijkheid kon haar taak slechts verlichten. Het viel haar niet moeilijk zich zoo danig aan te passen aan diens uitgelaten stemming, dat Berry's verbazing steeds toenam. En toen Baby aan den vleugel de melodie van een oud. Iersch dansliedje inzette, bond zij snel een kleurige shawl om het hoofd, zooals de boerinnen in haar geboorteplaats dat plachten te doen en danste zij een Iersche Platt. Overmoedig zong zij de melodie mee, haar oogen glinsterden en haar temperament werkte zoo aanstekelijk op Baby, dat diens uitgelatenheid steeds toenam en hij het rhytme op het hout van den vleugel begon aan te geven. Geen van belden bekommerden zij zich om Berry. die meer en meer het gevoel kreeg, dat zijn aanwezigheid hier aller minst op prijs werd gesteld. Het was reeds zeer Iaat. toen Baby er eindelijk toe te ^rgen^,'ee,lt. naar huls te gaim- Daar het Personeel zich, op Nicoles aanwijzingen, reeds lang ter ruste had ,i^e.y®n' Zff Be"T zich genoodzaakt zijn neef persoon zonder ZZt ?P'Veg naar de garaSe zei hij plotseling er eemge inleiding: „Ik mag je zeker wel dringend heimers f 0.501.30. BI. aardappelen golden f 0.702.10. Voor een partij goedgekeurde Schotten werd fl.60 be steed. Duken waren weer zeer laag in prijs: f0.50 f0.80 en ook voor drielingen kon niet meer dan f 0.50 f 0.90 worden gemaakt. Of dus nog een steunregeling noodig is! Voor roode kool was de stemming, evenals de vorige week reeds kon worden geconstateerd, wat beter. Goede kool werd verkocht voor ruim f 2 tot f 4. Er zijn par tijen verkocht, die zelfs boven de f 4 uitkwamen. Afwijkende kwaliteit bracht van f 0.901.80 op en niets bleef onverkocht. Vergeleken met het vorige jaar is deze prijs nu aanmerkelijk beter, want toen kwamen prijzen van 60 en 70 cent herhaaldelijk voor en was het een zeldzaamheid, als boven de f 2 kon worden gemaakt De aanvoer aan de 2 veilingen beliep ongeveer 28 spoor wagens. Gebeurde het den laatsten tijd vaak. dat de gele kool gedeeltelijk onverkoopbaar was, dit was gelukkig nu niet het geval. Al waren de prijzen lager dan die van roode. de stemming was niet slecht. Voor goede kwali teit werden prijzen besteed, die lagen tusschen f 1.50 en f 2.50 en voor sommige bijzonder mooie partijen kon soms nog wel iets meer dan dien hoogsten prijs worden gemaakt. Afwijkende kwaliteit werd voor f 11.40 ver- kooht. Ongeveer 18 spoorwagens werden verhandeld. Witte kool, in hoofdzaak voor de inmaakfabrieken be stemd, bleef op ongeveer hetzelfde prijsniveau als vo rige weken. De minder mooie soms randige bracht den minimum-prijs van f 0.60 op. voor de allermooiste werd f 1 betaald. Ook werd er al heel wat Deensche witte aangevoerd, die laag in prijs was. n.1. van f 0.601.50. Aan witte kool werden in totaal 45 spoorwagens aange voerd. Het vorige jaar was de witte kool iets lager in prijs, gele bracht ongeveer denzelfden prijs op. De prijzen der verschillende uiensoorten bleven sta- tionnair. zoodat voor gele nep f 6.20—7 per 100 Kg. werd betaald, voor drielingen f 44.0. voor uien f 3.304.20. Deze prijzen zijn f 1.502 hooger dan verleden jaar In de overeenkomstige week. Aanvoer 13 spoorwagens. Was de bloemkool verleden jaar zoo goed als niets waard, thans is dit veel beter. Voor de mooiste en groot ste Lecerf kon f 1315 per 100 stuks wofden gemaakt, kleinere of iets afwijkende grootere brachten f 9—11 op. Voor reuzen werd één a twee gulden minder betaald. Tweede soort werd voor f 0.905 verkocht. Totaal aan voer 22000 stuks, hoofdzakelijk aan de Broeker veiling. Slechts zeer kleine partijtjes slaboonen werden aange voerd, de meeste uit de kassen. Ze brachten f 1020 op. Voor de mooiste bieten kon tot f 22.40 worden be dongen. Minder gezochte werden voor f 0.601 verkocht. Groote peen bracht prijzen op, die varieerden van f 2 —2.40, kleinere f 0.70—0.90. Nog werden eenige partijen rammenas aangevoerd. Een prijs van f 11.80 is veel te laag. Sterk stegen de tomaten in prijs, zoodat voor A-kwa liteit tot ruim f 17, voor B ruim f 19 en voor C f 14 kon worden gemaakt. De druivensoort. Alicante bracht f 2425 op, Fran- kenthaler ruim f 27. Alles bijeen genomen worden dus tegenwoordig iets minder slechte prijzen gemaakt dan het vorige jaar om streeks dezen tijd. Maandagavond vergaderde de afd.* Winkel van Volksonderwijs, bij den heer R. Laan. Do opkomst, vergeleken bij andere vergaderingen, was bevredigend. Na opening door den Voorzitter worden de notu len der vorige vergadering gelezen en onder dank zegging goedgekeurd. Ingekomen was een circulaire van de vereeniging voor onderwijs aan blinde en halfblinde kinderen, met verzoek om te willen opgeven of zoodanige kin deren ook in de gemeente zijn. Aangezien er in deze gemeente één zoodanig kind is. zullen de ouders worden gevraagd, of zij er in kunnen toestemmen, hun kind naar een zoodanige instelling te zenden De commissie zorgt dan voor de rest. Omtrent het finantieele gedeelte geeft de circulaire geen inlich tingen. Voorts is er ingekomen een circulaire van het co mité van actie tegen het ontwerp lager onderwijswet van minister Terpstra. welke circulaire door den heer Span wordt toegelicht. Voor deze aktie is een groote landelijke bijeenkomst te verwachten, zoodra het ont werp aan de Tweede Kamer zal worden aangeboden. Voor die vergadering wordt verzocht afgevaardigden te zenden, of door het plaatselijk comité of dooi de aangesloten vereenigingen. Ook is mogelijk het comité daarvoor in de gelegenheid te stellen door het verleenen van een bijdrage. Voor het ontwerp noodwetje zal dit comité niet optreden, doch dit zal ter hand genomen worden door het N.0 G. In het be stuur van Volksonderwijs wordt dit ook onder het oog gezien. verzoeken. Baby. je voortaan niet meer te bemoeien met dingen, die je niet aangaan." Baby keek hem verwonderd aan. „Je bedoelt Nicole?" „Juist, die bedoel ik. Je bent nog veel te jong om alles te kunnen begrijpen. En voor het overige is het myonverklaarbaar, hoe je moeder er zoo plotseling bij komt Nicole te Inviteeren." „Ja, eerlijk gezegd..." stotterde Baby. door den on- verwachten aanval eenigszins van zijn stuk gebracht, er hebben zich dingen voorgedaan... ik kan je nu dat alles niet zoo vertellen." En om verdere lastige vra gen te vermijden, liep hijl haastig naar zijn wagen, zette de motor aan en reed met een korten groet de garage uit. Berry verbluft en ontstemd achter latend. Den volgenden morgen stond Baby reeds om 8 uur op om zijn moeder mee te deelen, dat hij uit haar naam Nicole en Berry voor dezen avond ten eten had ge vraagd. Het gevolg was een heftige woordenwisseling tusschen moeder en zoon, waarbij dc eerste driegde Berry on middellijk te zullen opbellen, dat zij die avonturierster niet in haar huis wenschte te ontvangen, wanneer Baby zelf niet zoo verstandig was mee tc deelen, dat de in vitatie op een misverstand berustte. Vijf minuten later kreeg Baby epileptisohe aanvallen. In plaats van Berry werd de huisdokter opgebeld, die na een nauwkeurig onderzoek verklaarde, dat den pa tiënt elke opwinding moest worden gespaard. En weer tien minuten later stond Baby's moeder op nieuw aan de telefoon, ditmaal ln gesprek met Nicole, aan wie zij de invitatie door haar zoon bevestigde, daar bij de verzekering gevende, dat het haar een buitenge woon genoegen was eindelijk eens kennis te kunnen maken. Aan tafel ging het niet bepaald gezellig toe. Berry, die naast Lady Margret zat, toonde zich dezen avond niet de opgewekte causeur, waarvoor hij algemeen ge houden werd. Terwijl hij zich met zijn tante over dingen onderhield, die hem niet in het minst interesseerden, dwaalde zijn blik herhaaldelijk naar Nicole. Deze voer de een levendig discours met Baby, die zich. zooals zijn moeder met vreumia constateerde, weer geheel van zijn De Voorzitter deelt mede, dat het bestuur ook ge dacht heeft een propaganda-avond te organiseeren en daarbij de Volksonderwijsfilm te vertoonen en een spreker te laten optreden. Het vertoonen van de film gaat met aanmerkelijke kosten gepaard, welke min der zouden worden als dit kon geschieden in combi natie met aangrenzende afdeelingen. Men had het oog gehad op Hoogwoud, doch daar is inmiddels af wijzend beschikt. De juiste kosten zijn niet bekend, doch men meen de dat de afdeeling, die eigenlijk niet anders deed dan schoolreisjes te organiseeren. ook eens iets deed voor het eigenlijke doel van Volksonderwijs, doch ge zien het bestaan van een comité van actie kwam het ook gewenscht voor dit aan dat comité over te dra gen, gesteund door Volksonderwijs. De heer Span zegt, veel voor deze propaganda te gevoelen, de tijden zijn veranderd, de gevolgen van het bijzonder onderwijs zijn ook hier merkbaar en bij die veranderde omstandigheden dient mon ook zijn gedragslijn te wijzigen. Als voorzitter van het comité van actie is spreker bereid deze opdracht te aanvaarden. In principe spreekt de vergadering zich uit voor deze propaganda en machtigt het bestuur daartoe over te gaan, wanneer de kosten daarvan mogelijk en te verantwoorden zijn. De datum moet worden bepaald in overleg met het Hoofdbestuur. Vastgelegd wordt, dat een zoodanige avond niet toegankelijk zal zijn voor personen beneden 18 jaar. Benoemd worden: tot leden der commissie voor het nazien der reke ning van de Spaarbank te Winkel, de heeren C. Amels en W. Keetman; voor die te Lujjewinkel, de heeren G. de Geus en D. Brugman Jbz.; voor het nazien van de rekening van den penning meester, de heeren K. Bakker Ez. en Jn. Dekker. Tot leden van het bestuur worden na enkele stem mingen benoemd: de heer P. Brugman Jbz. voor den Groetpolder; de heer G. de Geus voor Lutjewinkel; De heer B. Span voor Winkel; en mejuffrouw D. H. van Dieren voor Winkel- Aftredende leden zijn niet herkiesbaar en dc hee ren J. Breebaart Kz., J. Bijhouwer, D. Brugman en P. Honingh, worden door den voorzitter dank ge bracht voor hetgeen zij gedurende hun zittingsperiode voor Volksonderwijs hebben gedaan, De nieuw-geko- zenen, die bereid zijn hun benoeming aan te nemen, heet spreker welkom in hun midden, voornamelijk de heer Span, die het secretariaat zal aanvaarden. Met de verkiezing van mejuffrouw Van Dieren, heeft het eerste vrouwelijke bestuurslid haar intrede gedaan in deze afdeeling en op waardige wijze wordt dit ingeluid. De beschrijvingsbrief der algemeene vergadering geeft geen aanleiding tot beschouwingen of het doen van voorstellen. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer P. Bart, die vrij mandaat krijgt. De heer Bart neemt deze benoeming aan. Bij de rondvraag zegt de heer Dc Wit, nog nooit een maandblad te hebben ontvangen. De penningmeester deelt mede, dat daarover her haalde malen klachten inkomen en het bij de ad ministratie van het Hoofdbestuur niet in orde is, ter wijl dc heer Slooten opmerkt dat er zijn die al ja ren geleden hebben bedankt en nog steeds het blad ontvangen. Den afgevaardigde wordt verzocht daar in de alge meene vergadering over te spreken. Nu straks de afdeeling weer een secretaris zal heb ben, wordt de heer Bart, die het secretariaat gerui- men tijd heeft waargenomen, door den voorzitter be dankt voor hetgeen hij als zoodanig voor de vereeni ging heeft gedaan. Daarna is de vergadering met een woord van dank voor de opkomst gesloten. WOENSDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.RA.: 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; V.P. R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m.mv. het VARA-tooneel, VARA-orkest o.l.v. Paul Duohant en toespraak door G. J. Zwertbroek; 12.00 Tijdsein 12.01 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wlns; 6.00 Orgelspel 7.00 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging, te ver zorgen door het N.V.V.; 7.20 Gramofoonmuziek; 7.25 VARA-front; 7.30 Paganlni-herdenking; 7.55 Herhaling S.O.S.-berlchten; 8.00 „Verspilling van productieve krachten" (VII). Spreker; J. W. Matthljsen; 8.20 Or kest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 „Als het komen zou", Hoorspel van Maurits Dekker, op te voeren door het VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen; 9.45 Orgel spel door John Brookhouse Mac Carthy; 10.00 Vaz Dias... 10.10 VARA-Orkest; 10.30 Veiligheidscampagne; 10.35 Orgelspel; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.00 Zang door het N.C.R.V-Dameskoor; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Solistenconcert; 11.30 Orgelconcert door Ferdinand Kloek; 12.00 Politieberichten; 1.00 Ver volg Solistenconcert; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Gra- mofoonplaten; 3.00 Concert door hét „Hollandsèh Harp- kwartet"; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 L. Büokmann: „Uit de keuken der Crisis-zuivelcentrale"; 6.30 Cursus En- gelsch voor beginners; 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Christelijk Persbureau; 8.00 Amersfoort's mannenkoor o.l.v. Gerrit v. d. Burg; 9.00 Ds. B. N. J. Roskott: „Een reis door Zuid-Duitschland tusschen Rijn en Donau; 9.30 Vervolg concert; 10.15 Vaz Dias; 10.25 Gramofoonplaten:- Bach-programma 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M 5.20 Kamermuziek door Trio; 6.50' Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoon muziek; 8.40 Populaire zang; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.30 Concert door de Berlijnsche Orkestvereeniging o.l. v. Clemens Sehmalstlch. HAMBURG (373 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 9.50 Populair concert, KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. LANGENBERG (473 M.) 12.20 Populair concert door de kapel van de nieuwe Philharmonie o.l.v. Karl Petz; 12.20 Concert o.l.v. Eycoldt; 4.20 Vesperconcert; 8.20 Concert; 9.50 Idem. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 3.50 Concert; 5.05 Concert; 8.35 Symphonieconcert 11.05 Dansmuziek; PARIJS EEFFEL (1446 M.i 7.50 Concert o.l.v. Ed. Flament; 8.40 Vervolg concert. PARIJS RADIO (1725 M.» 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Orgelrecital; 7.40 Concert door het Omroeporkest; 9.50 Kamermuziek. verschrikkelijken aanval hersteld scheen te hebben. Na het diner begaf het gezelschap zich naar de salon, welke, geheel ln Tudostijl gemeubileerd, Nicole aan een der bedrijven van een stuk van Morlove herinnerde, dat zij jaren geleden te Dublin in de koninklijke schouw burg had gezien. Lady Margret zat stijf en kaarsrecht in een fraai ge beeldhouwde kerkstoel en verwaardigde zich slechts van tijd tot tijd eenige woorden tot Nicole te richten. Ook Berry hulde zich in een stilzwijgen, dat zoo diep was als de oceaan, zoodat tenslotte alleen Baby de con versatie levendig moest houden. Hij kweet zich eohtèt uitmuntend van deze taak. tot niet geringe woede van de beide anderen, wier zwijgzaamheid bijna niet meer opviel. Om tien uur 's avonds verscheen de heer des huizes. Besprekingen van zakelijken aard hadden hem belet op tijd aan het diner te verschijnen. Hij was zeer verwonderd, toen hij Nicole leerde ken nen. want hij had zich de vrouw, die in het zakenleven zoo'n belangrijke rol speelde, heel anders voorgesteld. In de „Times" had hij vanmorgen gelezen, dat zij in een buitengewone vergadering van aandeelhouders der Safety Trade Company een belangrijk referaat zou hou den. Nieuwsgierig informeerde hij thans, welk onder werp zij daarbij ter sprake dacht te brengen. Een gelukkig toeval wilde, dat Nicole de rede, die Haynes haar den vorlgen dag had gegeven, reeds van buiten had geleerd en zoo viel het haar dan nu niet moeilijk de met stijgende verbazing luisterende toehoor ders een uitvoerige verklaring te geven over het doel der Safety Trade. Mr. Savages was er in geslaagd, vertelde zij op zake lijken toon, die een scherp contrast vormde met haar jeugdige verschijning, twee der grootste transportonder nemingen ln Manchester zoowel als het Shippinghouse te Liverpool te bewegen zich bij de nieuw opgerichte Safety Trade Company aan te sluiten. Zij zette, zooals dat in haar rede was voorgeschreven, de redenen uiteen, welke het voor de nieuwe maatschappij noodzakelijk maakten het bedrijfskapitaal met 400.000 pond te ver- hoogen. Zij noemde achtereenovlgens alle concurreeren- de ondernemingen en toonde aan, dat de Safety Trade DONDERDAG 27 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. LotgeringHille- brand; 11.30 Voortzetting Solistenconcert; 12.00 Tijdsein en Klein-orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Gramofoonmu ziek; 3.0Ö Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.00 Causerie door Max Tak; 5.30 Ka merorkest o.i.v. Louis Schmidt; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Kamerorkest; 7.25 Overschakelen van den zender; 7.30 Engelsche les door Fred. Fry; 8.00 Tijdsein en Persberichten van Vaz Dias; 8.05 Gra mofoonmuziek; 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouworkest o.l.v. Dr. Wil lem Mengelberg. Solist: Marix Loevensohn, cello; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias en gra mofoonmuziek; 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.; 8.00 Morgenconcert: N.C.R.V.; 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Luchcon- cert; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenuurtje; 3.30 Rustpoos zender; 4.00 Bijbellezing door Ds. H. Bakker; 5.00 Vioolrecital door Willem Bre- derode; 5.45 Causerie door H. J. Steinvoort; 6.15 Onze Nederlandsche monumenten, door J. Wijngaarden; 6.45 Knipcursus; 7.00 Weekoverzicht; ..Wat er op de we reld gebeurt"; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 Concert in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem; 10.00 Ouder uurtje; 10.30 Persberichten Vaz Dias; 10.40 Gramo foonmuziek. BRUSSEL (509 M.) I.30 Concert; 5.20 Concert; 6.50 Concert: 8.20 Concert 9.20 Populaire muziek; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Omroepharmonie-orkest; 7.30 Symphonie-orkest; 9.30 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.15 Kamermuziek; 6.30 Vocaal concert; 6.50 Gramo foonmuziek; 7.30 Symphonie-orkest. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 6.50 Populair concert; 9.50 Norag-orkest. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 10.00 Populair concert. LANGENBERG (472 RL) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Concert; 10.10 Concert o.l.v. Wolff. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Orgelconcert; 1.35 Con cert; 4.25 Concert; 8.20 Militair concert; 11.10 Concert. PARIJS-EIFFEL (1446 RL) 7.50 Gramofoonmuziek. 12.50 Populair concert; Voortzetting concert. 6.50 Gramofoonmuziek; 4.20 Populair Concert; 8.05 Opera-uitzending. 7.20 Concert door het PARIJS-RADIO (1725 M.) 7.40 Concert; 9.05 Concert; 9.50 RHLAAN (331 RL) 8.05 Radiotooneel. WEENEN (517 RL) 8.00 Concert; 9.35 Concert. RORÏE (441 RL) BERORIUNSTER (460 RL) Omroeporkest; 7.35 Blijspel. Company ln staat was goedkooper te werken dan deze, kortom zij bewees zoo goed ingelicht te zijn over de de tails en de innerlijke structuur van de maatschappij, dat haar auditorium haar verbaasd aanstaarde, toen zij aa.n het eind gekomen was van haar mededeelingen. Elk van de vier toehoorders had het gevoel, dat hier een vrouw van beteekenis aan het woord was geweest. Nog geheel onder den indruk van de vele cijfers, ge tallen en firmanamen, die zij gehoord had. zat Lady Margret in haar kerkstoel en keek Nicole eerbiedig aan. „Het Shippinghouse"... mompelde de heer des huizes. „Het Shippinghouse. in Liverpool..." Hij stond op en liep in gedachten het vertrek op en neer. „Die fusie is een meesterwerk van Savages. Wanneer heeft hij dat zaak je zoo netjes in orde gemaakt?" „Mr. Savages was drie weken in Manchester en heeft daar alle onderhandelingen geleid", antwoordde Nicole. Een voldaan gevoel bekroop haar, toen zij een blik op Berry wierp. Ook deze was nog steeds zichtbaar onder den indruk van hetgeen hij zooeven uit haar mond ge hoord had en hij staarde haar dan ook minstens even verbaasd aan als Lady Margret. De oude Lord Davis schoof een stool naast Berry. Hij begon een omstandig verhaal over de geweldige betee kenis van deze fusie voor de Safety Trade. Savages was op zijn gebied een strateeg, een groot strateeg, ja, een Napoleon en van dienzelfden Savages kon men de stoutste stukjes verwachten. Daar had je nu b.v. het Shippinghouse... om een dergelijke onderneming er toe te bewegen zich bij de nieuwe maatschappij aan te slui ten, dat was op zichzelf reeds een prestatie, waartoe al leen een man als Savages in staat was. De oude heer was zoo verdiept in het onderwerp, dat Nicole op zijn verzoek ter sprake had gebracht dat hij niet eens be merkte hoe weinig aandacht Berry aan zijn woorden schonk. Baby was natuurlijk niet van Nicole's zijde weg te krijgen en Berry moest tot zijn groote ergernis consta- teeren hoe inconsequent de menschen vaak zijn. Lady Margret toch scheen er plotseling niets meer op tegen te hebben, dat Baby zijn nicht Nicole nu openlijk het hof maakte. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9