Tweede Kamer. Conflict in het Bouw- b e d r ij f. Stopzetting der cultiveeringswerken in den Wieringermeerpolder. Aanrijding met doodelijken afloop. Tariefsverhooging. De smokkelarij. Groote overstroomingen in het Moezelgebied. Duitsche export via Antwerpen en Gent. Ernstige aanrijding. GEEN VARA-HOOGTIJDAG. De hongermarsch naar Londen. Predikbeurten. tie wenscht te houden, niet aan de vereenlgl attractie mag meedoen. tno-adiend om De heer P. Mienis had ee" ^e niet In te verbieden dat cadeaux worden g S dVe^:erbKnCsLmalm^te op. dat dit voorste, nlet UitDe°"eer DlS'schuitemaker wilde de leden geen dwang °PHeTvoorstel van dan heer Mienis werd met 16 tegen 13 stemmen aangenomen nd, heere„ het vand lt voo rat ei werden de heeren P. Mienea Jb. B*DekayrLSeJommi»s.eevanm2 J.ar gelden werd weer tBöermrlriag'tvrJo"r de heer Jb. Bahker of de vereen om 8 uur kan vergaderen inplaats van T uur. Voorzitter uitte zijn bezwaren, met het oog op de ^De^hee^'D Schuitemaker wilde een paar maal meer ^jfa^enlge besprekingen volgde sluiting. broek op l/angendijk. In deze gemeente doen zich in hevige mate mazelen voor, zoo zelfs dat in verschillende gezinnen alle kindéren door deze ziekte zijn aangetast, Door den Rijks- en gemeenteveldwachter zijn weer eenige processen-verbaal opgemaakt wegens het visschen in -verboden water en 't loopen op de akkers. NOORDSCHARWOUDE Het optreden van Maloitz. Zondag 30 October is er in Concordia iets bijzonders te zien, n.1. het optreden van den bekenden telepaath Maloitz, die o.a. zijn nieuwe experiment blindlezen zal vertoonen. Hiermede heeft hij op vele plaatsen een groot succes geoogst, zoodat wij een ieder aanraden dit te gaan zien. Verder werkt mede de populaire humorist Herman Diederichs. (Zie de adv.) Woensdagavond vergaderde de gymnastiekvereeni- ging „Hercules en Hygiea" in het lokaal van den heer J. de Bakker. De Voorzitter, de heer A. Ootjers opende de vergade ring. waarna de secretaris, de heer G. Blaauboer het Jaarverslag over 1931—1932 uitbracht. Het aantal leden bedraagt 189. waarvan 115 aspiran ten. tegen verleden jaar resp. 77 leden en 140 aspiran ten. wat wel z'n oorzaak vindt in de steeds aanhouden de crisia Gememoreerd werd dat op den adspirantendag te Schagen door adspiranten en dames 28 prijzen werden gewonnen. Gewezen werd op het mooie werk van de turners G. Ens en C. Langendijk op den gehouden turn- wedstrijd te Hoorn, van Amsterdam tegen de Rest van Nederland. Ook kwam G Ens uit in den landenwed- strijd NederlandDultschland, waar hij een hoog aan tal punten wist te behalen. Het uitgebreide jaarverslag werd vastgesteld onder dankzegging aan den samensteller. Bestuursverkiezing. Alle bestuursleden waren aftredend en werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Het bestuursvoorstel om elk jaar twee bestuursleden periodiek te laten aftreden, werd met algemeene stem men aangenomen. Den 2en Kerstdag zal een uitvoering gegeven worden. Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. De gemeenteraad is in openbare vergadering bij eengeroepen tegen Vrijdagavond half 8. LANGENDIJK. _JDe.vvatarstand-is hier zoo-hoog, als we hem zelden of nooit hebben gezien. OUDE N1ED0RP Aan S. v. d. Stoop te 't Veld is vergunning ver leend tot verbouwing eener bakkerij. Door B. en W. is vastgesteld eene regeling voor da- gelijksche stempeling door werkloozen. Naar wij vernemen, is tusscben B en W en het bestuur van den W.O.L. polder overeenstemming verkregen voor tewerkstelling van werkloozen en tuinders bij het z.g. „slooten" in .den polder. Aan werkloozen, vallende onder de steunregeling, zal ingaande 31 October een brandstoffenbijslag van f 1 per week worden verleend. Voor de distributie van onvermengde margarine beschikbaar voor werkloozen en andere steuntrek- kenden voor zoover zij 3 maanden of langer steun ontvangen en een gezin met 5 of meer kinderen heb ben, is aangewezen de winkelier Bijwaard te 't Veld. Tot lid van den Raad in de vacature O. Kriller is door den Voorzitter van het Centraal Stembureau benoemd verklaard E. Stip. Daar de benoemde niet meer ingezetene der gemeente is, zal leze wellicht de benoeming niet aannemen. Bij aanneming der benoeming zou de Raad tot riet-toelating moeten besluiten; Opvolger op de lijst is de heer Jb. Rootjes. NIEUWE NIEDORP Dinsdagavond hield de plaatselijke Middenstand®- vereeniging een vergadering in het lokaal van den heer Gelder. Als spreker trap op Mr. Buiskool van Schagen. Voorzitter, de heer v. d. Haagen, zei In zijn ope ningswoord, dat deze vergadering was belegd als ge volg van het feit, dat voor eenigen tijd eenige nering doenden een boete hebben opgeloopen tengevolge van overtreding van de Zegelwet. Men heeft daarom Mr. Buiskool uitgenoodigd hier eens voor de Midden- standsvereeniging te komen spreken, ten einde hier inlichtingen over een en ander te geven en het Mid den standswezen voor ons eens te komen bespreken. Door den heer Mr. Buiskool wordt achtereenvol gens besproken de plaats die de middenstand inneemt, ir.et name dan de handeldrijvende middenstand, het geld als ruilmiddel, het middenstanscredietwezeh. Na de pauze behandelt spr. de taak van den handel- drijvenden middenstand. De middenstand heeft in het dagelijksch leven een opvoedende functie en gaat na wat de behoeften van de menschen zijn. Door een diep persoonlijk contact, bevredigt de Middenstander zoo veel mogelijk de behoeften van de menschen. De win kelier is ten slotte degene die .regelt vraag en aan bod wanneer de taak door den winkelier goed wordt opgevat. Bij de Coöperatie ontbreekt de prikkel egoisme die bij den Middenstander In zijn taak is waar te nemen. Maar naast egoisme kan ook altruïsme staan In den waren zin opgevat is egoïsme de zorg voor eigen be staan en dan is egoisme tot een plicht.Egoisme is dan niet zoo eng, dat er nog naast kan zijn altruïsme. Naast individu zijn we ook nog gemeenschapswezen. Egoïsme en altruïsme zij een speciale taak voor den Middenstand. Naast zorg voor eigen bestaan Is de zorg voor ando/ren. Spr. noemt den Middenstand onmisbaar om regelend op te treden ln de bevrediging van de behoeften van producent tot consument. ®pr. !edere sociale wet een klap op het hoofd Middenstand ledere wet brengt lasten op de Middenstand. De Middenstanders moeten over- mJnd™^a!L. dat Zij b®ftaanszekerhe!d moeten hebben; men moet er voor vechten die bestaanszekerheid te be- waren en wanneer de middenstand zich dat bewust is z£ bliiveTner VS" °Vertulgd' dat demiddenstand er zal blijven. De grootste vijand is voor ons socialiseering Z°rg er voor niet door het grootbedrijf aan deiT^nen en de socialiseering aan den anderen kant te worden verpletterd. Hierna worden nog eenige vragen gesteld, aangaande de uitvoering van de zegelwet, waarmede sommige mid denstanders ln deze omgeving zoo'n onaangename ken nismaking hebben gehad. Na de verschillende vragen te hebben beantwoord, sluit Voorzitter deze bijeenkomst onder dank aan Mr. Buiskool voor den leerzamen avond, dien hij hun heeft gegeven. Z IJ P E PETTEN. Dinsdag hield de Pettensche Vara-afdeellng in café Vriesman een filmavond, die uitstekend bezocht was. De heer Geensen opende deze bijeenkomst mete en pro pagandistisch speechje. De hoofdfilm was „Stuwing", het eerste belangrijke product uit de Nederlamdsche ge luidsfilmindustrie. Naar onze meening is deze film uit propagandistisch oogpunt uitstekend geslaagd, doch in artistieken zin beantwoordde ze niet geheel aan de ver wachtingen. Het bijprogramma was uitnemend verzorgd Al met al een aardigen avond, waarover de organisa toren tevreden kunnen zijn. WIERINGEN Het bestuur van den Algem. Nederl. Bouwarbei- dersbond schrijft ons: Gelieve het onderstaande in uw, in Wieringen veel gelezen blad, te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. Maandag 24 October is een conflict uitgebroken in het bouwbedrijf. De oorzaak is de volgende: Enkele jaren terug, toen de organisatie voor arbei ders in het Bouwbedrijf tot stand kwam, zijn ver schillende pogingen bij de patroons te Wieringen aan gewend, tot regeling van arbeidsvoorwaarden te ko men. Geen enkele poging is geslaagd, wel werd regel matig het loon verhoogd, doch de sociale bepalingen bleven uit, t.w. regenverlet en vergoeding voor feest en vacantiedagen. Dit jaar echter besloten de patroons per 1 October met 5 cent per uur de loonen te verlagen en per 1 Januari a.s. nogmaals dezelfde loonkorting toe te passen. Inmiddels is de organisatie wat gegroeid en ook het besef, dat wat in het gansche land regel is, in Wieringen geen uitzondering mag of kan zijn. en ook daar de arbeidsvoorwaarden in onderling overleg tusschen patroons- en arbeidersorganisaties dienen te worden geregeld. De patroons is hiervan kennis gegeven en zijn ze uitgenoodigd tot een conferentie. Geen enkel ant woord is binnengekomen, evenmin dat ook maar één patroon zich heeft doen vertegenwoordigen op de door ons gevraagde conferentie. Ik treed thans niet in beoordeeling. Ga ook niet in op de vele onjuiste beweringen, praatjes, ja zelfs op zettelijke kleineering of verdachtmakingen, welke sommige personen zich veroorloven uit te spreken. Ik houd nu eenmaal meer van frisch water dan van modder. Wat wij wel willen stellen is, dat in de Samen werkende Organisaties met eenheid van stemmen is besloten, actie te voeren en de Hoofdbesturen zijn opgedragen, zich met de patroons in verbinding te stellen, teneinde te verkrijgen een collectieve overeen komst, met een loon van 56 cent per uur voor de vak lieden, 47 cent per uur voor de geschoolden, bene vens alle sociale bepalingen welke door het gansche land gelden. Contractduur tot einde September 1933. Hiervan is de oatroons bericht gezonden en zijn ze gevraagd om een conferentie. Zóoals reeds geschreven, is een en ander nrffelukt. Daarna is een ultimatum verzonden, waarin vervat de bovengenoemde eischen en is de gelegenheid open gelaten alsnog te confereeren. In beide organisaties is mot één stem tegen beslo ten dit ultimatum te verzenden. Zóó en niet anders is de geschiedenis. Wie anders vertelt en het weten kan, leeft op gespannen voet met de waarheid en zij. die er niets van weten, doen niet verstandig over zaken, welke slechts de betrokkenen aangaan, te spreken, omdat dit onbedoeld tot verkeer de conclusies leidt. 6^er?adering. van den raad °P Vrijdag den 28 Oct. 1932, des namiddags twee uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht inzake verlenging van de pacht der wierwaarden in de Waddenzee. 4. Praeadvies nopens een voorstel van den heer W F. Lub tot wijziging der verordening tot vast stelling van het maximum-aantal door Burge meester en Wethouders te verleenen vergunnin gen en verloven A voor sommige declen der ge meente. 5 Voordracht betreffende hef aangaan eener ge meenschappelijke regeling met de gemeenten Den Helder, Texel, Anna Paulowna en Callants- oog inzake het instellen van een geneeskundig schooltoezicht. 6: Voordracht tot wijziging der verordening tot aanwijzing van de takken van dienst voor de toepassing van art. 252 der Gemeentewet. 7. Voordracht tot aanleg var gedeelten rioleering 8. Voordracht naar aanleiding van verzoeken om tegemoetkoming in do vervoerkosten van kinde ren naar en van de R.K. school. 9. Voordracht tot wijziging en opnieuw vaststelling der verordening op de winkelsluiting. 10. Voordracht tot wijziging der bouw- en woning verordening. 11. Voordracht tot overplaatsing van het hoofd der school te Oosterland naar de school te Den Oever. 12. Praeadvies nopens een verzoek van de afdeeling Wieringen van het Instituut van Arbeidersont wikkeling om subsidie voor een op te richten ontwikkelingscursus 13. Voordracht tot nadere voorziening in de be hoefte aan kasgeld. 14. Benoeming van een lid der Commissie tot we ring van schoolverzuim. HIPPOLYTUSHOEF, 28 Oct Met Ingang van 2 November a.s. worden de cultivee- vingswerken in den Wieringermeerpolder 3topgezet. Wielrijder gedood. Utrecht, 26 October (VJD.) Hedenavond reden op den Maliesingel twee wielrijders ,die door een met steenen beladen vrachtwagen werden gepasseerd. Even daarna slipte de auto plotseling tengevolge van de gladheid van het asfalt en het rottend blad. Een dier wielrijders werd door de auto gegx-epen en tegen een boom geslingerd. Dit geschiedde met zulk een hevig heid, dat hij daarna weer op den weg terechtkwam. Het slachtofer werd overgebracht naar de Academi sche Klinieken, waar hij na aankomst overleed. De schuldvraag wordt door de politie onderzocht. De heeren in Den Haag zijn bezig om te behan delen het wetsontwerp tot. heffing van opcenten op het tarief van invoerrechten pn verhooging bier accijns. De regeering heeft geld noodig en probeert het op alle manieren te bereiken om de Schatkist wat te vullen. De verhooging der invoerrechten ont moet echter groot verzet en wel niet het minst van Dr. Colijn, die een waarlijk vernietigende rede uit sprak, waardoor de kans van aanneming van het wetsontwerp niet is verhoogd. Het betoog van Dr. Co- lijn was in grooten stijl en het zou ons niet verwon deren of de aarzeling bij dit of dat Kamerlid, dat niet precies weet hoe te stemmen, is door deze sterke rede overwonnen. Dr. Colijn heeft alles gedaan om het verdrag van Ouchy te beschermen en de beginselen die daaraan ten grondslag liggen, hoog gehouden. De tariefsverhooging werd fel bestreden al vond hij het niet aangenaam om een minister van finantiën als De Geer, die zoolang de schuit had recht gehouden, te bestrijden. De regeering zag zich voor moeilijke problemen gesteld, maar het liep Dr. Colijn nu toch te erg. Dr. Colijn is een groot voorstander van de slechting der internationale tariefmuren, maar hij bleef tocht een open oog houden voor de binnenland- sche eischen. En hij was in zijn beschouwing wat de minister van financien in de plaats moest hebben om de 22 millioen die hij zou verliezen als dit wetsont werp niet werd aangenomen, zeer zakelijk. Dr. Colijn noemde een waarlijk niet zeer buitensporige verhoo ging der tabaksbelasting om te helpen. En was dat niet voldoende, dan een couponbelasting als aanvul ling. En al zou dat door den lateren datum, waarop deze voorstellen revenuen zouden geven, wat minder in het laadje brengen, dat weinige (spreker noemde 5 millioen), was toch niet der moeite waard een con flict uit te lokken met menschen die anders deze re geering gaarne steunden. Spr. vreesde bovendien dat de 22 millioen niet zouden worden bereikt en dat de minister zich hier blij maakt met een dooden musch. De aanslag op wat te Ouchy is vastgesteld, bleef spr.'s grootste bezwaar. Nog tal van andere sprekers, als Mr. Oud, Ir. AI- barda. Bierema, enz., voerden het woord, maar ook bij deze beide sprekers was niet veel meegaandheid met de vorstellen der regeering te beluisteren. Wij varen met volle zeilen het protectionistische vaarwater in, onze propagandisten voor den interna tionalen vrijhandel te Genève zullen moeten zeggen: luistert wel naar onze woorden, maar ziet niet naar onze daden, wij doen den geest van Ouchy geweld aan. wij zullen de prijzen voor den consument kunst matig omhoog drijven, wij zullen verwarring stich ten in het bedrijfsleven, dat naar verlaging van de productiekosten streeft en zullen het ten slotte den toch al zoo zwaar getroffen landbouw nog moeilij ker maken. Ziedaar in het kort de voornaamste be denkingen, zooals zij gisteren en vandaag door de te genstanders werden geuit. Donderdag spreekt de minister, men is algemeen benieuwd in hoeverre hij de argumenten van Dr. Colijn. die in deze een man van groot gezag is, zal kunnen weerleggen, en of het hem zal gelukken vol doende voorstemmers mee te krijgen. Men rekent op minstens 44 tegenstemmers Met vee geladen vrachtauto's. ANTWERPEN. 28 Oct Enkele weken geleden werd door de Belgische regee ring de Invoer van vee uit Nederland zoo goed als stop gezet of zwaar belast. De staatsstallen die vroeger over het algemeen druk bezet waren voor het keuren van het ingevoerde vee zijn hierdoor nu zoo goed als ledig. Tolrechten maken het invoeren van vee volstrekt niet meer loonend. Anders is het eohter met het smokkelen van vee over de grenzen. De sluikhandel is de laatste weken zoo sterk toegenomen dat de Belgische douane- brigadiers niet meer bij machte zijn om het smokkelen tegen te gaan. Aan de controle van St. Gillis Waas al leen reeds werden in enkele dagen dertig stuks zwaar vee in beslag genomen. Te Kieldrecht wisten de tolbeambten ln een nacht de hand te leggen op tien stuks vee. Langs den weg van Kapellebrug over Kemseke-St. Pauliswaas naar St. Ni- colaas bemerkten de grensagenten dat een zwaar gela den vrachtauto in volle vaart over grens kwam rijden De vrachtauto was geladen met vee. Daar de chauffeur geen gehoor gaf aan het bevel: stoppen, werd er op de vrachtauto geschoten. Deze bleek echter gepantserd te zijn en slaagde er in te ontkomen. Iti Belgie ziet men zich thans genoodzaakt overal de douaneposten te ver dubbelen. De smokkelaars zouden 1000 franken per stuk gesmokkeld vee verdienen. Aanzienlijke schade. P a r ij s, 26 October (V.D.) De hevige neerslag heeft in het stroomgebied van de Moezel groote over stroomingen veroorzaakt. Eenige riviertjes zijn buiten hun oevers getreden. Te Boulay staan de straten geheel onder water. Het verkeer is gestagneerd. De door de overstrooming aangerichte waterschade is zeer aanzienlijk. Afweer tegen de Nederlandsche boy-cot. ESSEN. 28 Oct Do Deutsche Handelsdienst verneemt dat de burge meester van Gent een aantal vooraanstaande persoon lijkheden uit industrie-, handels- en scheepvaartkringen van West Duitschland heeft uitgenoodigd tot een be zichtiging van de aanzienlijk verbeterde havenwerken van Gent. In kringen der Rijnlandsch-Westphaalsche in dustrie wordt buitengewone beteekenis gehecht aan de a.s. gemeenschappelijke beraadslagingen te Gent. Aan Duitsche zijde komt den laatsten tijd steeds duidelijker het streven naar voren de afweer tegen de Neder- landsche boycotbeweging door e#>n samenwerking van breede kringen op een zoo groot mogelijke basis te plaatsen. Vrouw ernstig gewond. DOESRTTRG. 26 Oct. Hedenmiddag vond op de Kraakschelaan een ernstige aanrijding plaats. De 36-jarige vrouw Delaak werd toen zij een suiberbiet van den weg wilde oprapen door de auto van den heer Bruns uit Arnhem aangereden, met het gevolg, dat de vrouw ernstige verwondingen aan hoofd en armen opliep. Doordat de auto nog sterk ge remd had, maakte de wagen een slag om en kwam te gen een lantaarnpaal aan den kant van den weg te recht. De auto werd ernstig gehavend. De toestand van de vrouw is ernstig. Barometerstand op Donderdagm >rgen 8 uur: 750 m.M Vooruitzichten: nog kans op regen. Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De betoogingen op 8 November te 's Gravenhage zullen niet worden uitgezonden. De minister van Waterstaat mr. P. J. Revmer heeft met betrekking tot de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Knottenbelt betreffende 's ministers ver leening van medewerking aan de V A.R.A.-uitzen- ding van de op 8 November a.s. ter gelegenheid van de voorgenomen betoogingen te houden redevoering en het verloop van die betoogingen, thans aan den voorzitter der Tweed Kamer medegedeeld, dat hij reeds een beslissing heeft genomen. „Er bestaat bij mij, aldus de minister, overwegend bezwaar om mijn medewerking te verleenen ten be hoeve van het ruilen van zenduren. De aangevraagde uitzending zal dus niet plaats hebben. „Ik acht het wenschelijk, met het oog op den ver- eischten spoed, u hiermede thans reeds in kennis te stellen. De heer Knottenbelt zal, na kennisneming van mijn beslissing en in verband met hetgeen ik reeds in mijn vorig schrijven mocht opmerken, wel licht termen kunnen vinden om van het opnieuw stel len van zijn vragen af te zien". De politie gereed. Londen, 26 Oct. De Londensche politie heeft in totaal 18000 agenten gemobiliseerd en de - hulp politie order gegeven zich gereed te houden voor het geval, dat de voor Donderdag in Hydepark vastge stelde groote hongerdemonstratie tot onlusten aan leiding mocht geven. De politie verwacht, dat de Londensche werkloozen eveneens zullen deelnemen aan de demonstratie teneinde te protesteeren tegen de werkloosheid en den means test. Straalsgewijze komen uit alle richtingen de stoeten der hongerdemonstran- ten heden ln de richting van Londen. Zij worden begeleid door krachtige afdeelingen politie. In de voorsteden van Londen zijn hedenavond massa-vergaderingen gehouden, teneinde de 2000 hon- gei-demonstranten te verwelkomen. De gemeenteraad heeft nog geen besluiten genomen met betrekking tot het onderdak brengen van de betoogers. De orga nisatoren van de demonstratie verklaren, dat zïj in geen geval een aanbod tot onderdak brengen in her bergen zouden* aanvaarden, maar dat zij de van het land komende hongerbetoogers zoo veel mogelijk bij elkaar willen houden. VRIJDAG 28 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Den Oever, nam. 8 uur, Ds. Enklaar. Herdenking Kerkhervorming. ZONDAG 30 OOTOBER 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Kerkhervorming. Noordscharwoude, geen samenkomst. Barsingerhorn, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Huisduinen, geen dienst. Valkkoog, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. Anna Paulowna voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. v. d. Poel. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. Beek. Extra coll. St. Maartensbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Hervor ming. Extra coll. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Hervorming. Extra coll. Schagerbrug, zie Oudesluis. Callantsoog, geen dienst. Petten, geen dienst. Westerland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Herdenking Kerkhervorming. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dyk. Oude Niedorp, nam. 7 uur. Ds. Seulijn. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Hoogwoud, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 10% uur, de heer v. d. Kaai. Nam. 5% uur, de heer v. d. Kaai. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede"), nam. 2 uur, de heer R. Schuil, van Noordscharwoude. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer Kraak, v. Den Helder. MAANDAG 31 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE t*r Kolhorn, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Hervorming. Extra collecte. WOENSDAG 2 NOVEMBER. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 7% uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7