geneesten xWifuta-huid Hoog water. HET PEIL VAN HET IJSSELMEER. En de bemaling ran onze polders. Onbewaakte overwegen. Een donr uitstapje. De anti-militairistische Noorsche officier. Zachtjes aan... CRISIS-F0UTEN. 251 SOLLICITANTEN. 2 Betrekkingen. Inbraak bij een juwelier te Waa 1 wijk. Vragen van Kamerleden. Wettelijke voor ziening gevraagd voor betere afvloeiing. Worden de defensieredenen be langrijker geacht dan de belan gen van de afwatering? In het nummer van Donderdag hebben we, verdui delijkt door een paar foto's, reeds het een en ander vertelt over den hoogen waterstand in ons Noorder kwartier. Inmiddels schijnt dit niet de eenige plek in Noord holland te zijn, waar men zoo'n last heeft van het hooge water, doch uit de gansche provincie komen be richten binnen over een ongehoord hoog peil. Met eigen oogen hebben we Donderdag reizende met den trein naar Amsterdam kunnen waarnemen hoe, bij Alkmaar te beginnen, ook daar verschillen de landerijen op het oogenblik meer water dan land vertoonen en in de Zaanstreek was het schrikbarend erg. Daar golfde het water lustig over de nog groene akkers en scheerden de meeuwen, die wel onver wachts hun zwemgebied zagen vergrooten, er luid krijschend overheen. Niet minder hebben de overige Noordhollandsche polders rond Purmerend van het water te lijden, ter wijl ten Zuiden van Amsterdam, bij Abcoude, de toe stand van dien aard is geworden, dat de dijk van den Gein bijv. eenige zeer dreigende plekken vertoont. Wij hebben er eveneens in ons nummer van Don derdag reeds op gewezen, wat de oorzaak er van is, dat op het oogenblik zoo moeilijk aan dezen hoogen waterstand een einde gemaakt kan worden. Het voornaamste was wel, dat het peil van het IJsselmeer niet lager kon worden genomen, omdat onze verdedi ging daarbij in het gedrang komt. Terecht wordt hier onder opgemerkt, of deze defensieredenen dan zooveel belangrijker geacht moeten worden dan de belangen van de afwatering. Het is bekend, dat de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier den Minister reeds op de hoogte gebracht had van de slechte afwatering. Thans hebben ook leden van de Tweede Kamer omtrent deze zaak vragen aan den minister gesteld. Zoo vraagt het Kamerlid Bierema: 1. Is het den minister bekend, dat tengevolge van den overvloedigen regenval in den laatsten tijd de om het IJsselmeer gelegen landen grooten overlast van water ondervinden? 2. Is de minister niet van oordeel, dat hierin groo- te verbetering zou kunnen worden gebracht door een lagere afstrooming van het IJsselmeer, wat door het tot stand komen van den afsluitdijk technisch mo gelijk is geworden? 3. Indien de minister Van oordeel is, dat wettelijke bepalingen met het oog op defensiebelangen zich in afwachting van het tot stand komen van bepaalde werken verzetten tegen een onmiddellijke verlaging van het peil van het IJselmeer, is Zijne Excellentie dan bereid te bevorderen, dat zoo spoedig mogelijk een tijdelijke wettelijke voorziening wordt getroffen, die het mogelijk maakt reeds thans van een verlaagd peil op het IJsselmeer te profiteeren? Zal de Ioozing beter zijn als de IJmeer- werken klaar z^n? En wanneer Is dat? De heer Th. M. Ketelaar, lid van de Tweede Ka mer, heeft aan de ministers van Defensie en van Waterstaat gevraagd: Is het juist, dat het peil in het IJsselmeer bij Urk om defensieredenen op 0.13 m. N.A.P. bepaald, reeds thans blijkt in strijd te zijn met het belang van de waterschappen enz., die voor Ioozing op het IJssel meer zijn aangewezen? Zoo ja, op welk peil zou dan het IJsselmeer moe ten worden gebracht, om aan deze bezwaren tegemoet te komen? Wordt handhaving van genoemd peil ook thans om defensieredenen nog noodig geacht? Zoo ja, moeten deze defensieredenen belangrijker geacht worden dan de belangen van de afwatering? Zoo neen, wil de regeering dan maatregelen voorbe reiden, hetzij tot blijvende verlaging van het peil, het zij tot tijdelijke verlaging in gevallen van zeer ster ken regenval als in de laatste weken? Zijn er nog andere belangen dan die der defensie, die geschaad zouden kunnen worden door verlaging van het tegenwoordige peil van het IJsselmeer? Zoo ja, welke zijn deze belangen? Zal, indien de IJmeenverken gereed zullen zijn, ver betering inzake de Ioozing voor bepaalde gebieden in treden? Kan reeds medegedeeld worden, wanneer de voltooi ing van deze werken is te wachten? de blaaikea aan de boomen komen, of wanneer ze d'r afgaan, zoo as nouw, dan is 't al tij mis, mee hum!" „Is ie gevaarlijk?" „De goedheid zeivers!" „Dan zal 'k 'm kalm aanpakken," zee d'n kastelein. „Doet da," zee d'n Blaauwe: „veur ons is 't ok zoow lollig nie!" Toen kwam d'n Fielp trug. „Hèhè," zee-t-ie: „da lucht op! Goeienavond, gij zij zekers d'n baas?" vroeg ie aan d'n kastelein. „Jazekers, meneer," zee d'n kastelein verschrikkelijk vriendelijk en toegeeflijk: „ik ben de kastelein." „Ge zouw aanders eerder zeggen da gij 'nen dir- rekteur van 'n gekkenhuis was," zee d'n Fielp: »waant.. „D'n kastelein keek veulbeteekenend naar d'n Blaauwe en d'n Blaauwe knikte triestig Laat ik oew zeggen, amico, da'k me-n-elgen zóó verslikte ln m'n pilske, dat d'n kastelein dToop! Netjes is 't nle, zekers, maar gij had er maar 's veur motten staan! „Meneer," zee d'n kastelein: „zoow ls 't! De weareld is vol van gekken, en d'n ennigste verstaandigste mensch die er nog rondloopt, zoow as u en lk, wordt uitgelachen!" „Ja, maar dat laat ik me-n-eigen nie doen," zee d'n bakker: „Ziede nouw wel, Dré, da ze me uitlachen hier?" Ik trok m'n schouwers op. Praten was me onmeu- gelijk. „U wordt ljier nie uitgelachen," stelde d'n kastelein 'm gerust: „maar meneer ln mijn zaak „Kunnen me nog 'n pilske krijgen, kastelein," gooi de d'n Tiest ertusschen. „Gij ok, Fielp?" vroeg ie erg toegevend. Wa doede gij vrimd?" zee d'n Fielp: „vlnde ok nie, Dré? En net toen ik „óóch" wouw zeggen, viel m'n oog weer op z'nen oliekoekenpompoen en 'k lag langs- uit op de buljèrt, m'n buik vasthouwend. Toen kwam d'n kastelein, die z'n eigen schrikkelijk verstaandig vond, 'n paske dichter bij d'n Fielp, klopte 'm op z'nen erm en fleemde: „gij krijgt ok 'n pilske, horre, maar onder één veurwaarde, Fielp!" De Niers buiten haar oevers. Uitge breid gebied staat blank. Groote schade aan de gewassen. Verbeterde ontwate- ringswerken werken gunstig. De berichtgever van het Hsbl. te Nijmegen meldt: De zware regens van de laatste weken doen thans ook in Oostelijk Noord-Brabant hun invloed gelden. Het Peelwater komt geducht opzetten. De groote beek in de Prinsenpeel is buiten haar oevers getreden en heeft een groote oppervlakte onder water gezet. Hier en daar zijn binnenwegen overstroomd, waar door de bewoners veel ongerief ondervinden. In vergelijking met het najaar van 1930 is de toe stand echter tamelijk gunstig Dit is te danken aan de ontwateringswerken in het waterschap „De Maas kant". Het gemaal „Sasse van Ysselt" bij Grave werkt thans dag en nacht en beheerscht den toestand vol komen. Ook de verruiming van de Hertogswetering heeft, zooals thans practisch bewezen wordt, zeer tot ver betering van den toestand bijgedragen, zoodat het binnenwater beneden Grave niet buitengewoon hoog is. De Maas is, nadat na den vrij hoogen stand van verleden week aanvankelijk val was ingetreden, weer sterk wassende, zoodat de stuw bij Borgharen weer geopend is. Ten gevolge, van dezen nieuwen was wordt in de omgeving van Gennep veel wateroverlast ondervon den, daar de Niers, die tengevolge van de regens sterk gezwollen is. niet op de Maas kan loozen. Het rivier tje is thans buiten de oevers getreden en heeft een uitgestrekt gebied blank gezet. Aan de nog niet binnengehaalde landbouwgewas sen is daardoor groote schade aangericht, terwijl groote voorraden ingekuilde veldvruchten verloren zijn gegaan. Talrijke binnenwegen ten oosten van Gennep zijn overstroomd. Aan den spoorweg GoudaUtrecht een vrachtauto door een trein aangereden. De chauffeur ongedeerd. Donderdagmiddag omstreeks zes uur is op den on- bewaakten overweg aan den Zwarteweg nabij Gouda op de spoorlijn Gouda—Utrecht een ongeluk gebeurd, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. De chauf feur H. Verhaaren uit Gouda passeerde met een vrachtauto van de firma Steensma te Gouda den over weg en bemerkte niet, dat uit de richting Utrecht een goederentrein aankwam. De locomotief greep den auto en sleurde dezen ongeveer 25 M. mee. De chauf feur had kans gezien van zijn auto te springen en bleef ongedeerd. De auto is vrijwel geheel vernield. Dit is het tweede ongeluk in tien dagen tijd, dat op dezen overweg, die al eenige slachtoffers heeft ge- eischt, gebeurd is. Op 18 October j.1. werd n.1. een 31-jarige vrouw doodgereden, wat voor het gemeentebestuur van Gou da aanleiding is geweest aan de directie van de Ne- derlandsche Spoorwegen te verzoeken den overweg weer te doen bewaken. Man te Amsterdam van f 3000 beroofd? Bij de politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft Donderdagmorgen een man aan gifte gedaan, dat hij Woensdag het slachtoffer ge weest zou moeten zijn zijn straatroovers, die hem twee portefeuilles met een bedrag van f3000 hebben ontstolen. De man deed deze ontdekking Donderdag morgen vroeg in zijn woning; Woensdagavond en een deel van den nacht was hij op stap geweest, waarbij hij in de omgeving van den Zeedijk en den Achterburgwal verschillende café's en enkele publie ke huizen had bezocht. Stomdronken had hij zich daarna volgens zijn verklaring in een taxi door een snorder naar huis laten brengen. Den geheelen dag is een rechercheur er met den man op uit ge weest. Het onderzoek heeft echter tot nu toe geen re sultaat opgeleverd, omdat de man zich niet meer herinneren kan, waar hij precies is geweest, Bij het bedrag, dat hij is kwijt geraakt, bevonden zich twee bankbiljetten van f 1000. Vooropgesteld dat de man de waarheid heeft ge sproken, zal het voor de politie bij totale afwezig heid van eenige aanwijzing een uiterst moeilijke taak zijn, om licht in het geval te brengen. D'n bakker was mee stomheid geslagen. „Die vent is stapelgek," zee-t-ie ons. „Onder één veurwaarde," teemde d'n kastelein verder. ,,'k Ben wezenlijk benuuwd," zee d'n Fielp, teugen z'n eigen en teugen ons. „Nouw," zee-t-ie: „lot 's heuren, kwJebus!" Toen liet d'n Tiest z'n eigen veurzlchtig van de buljèrt zakken en gaf mij 'nen wenk om da-d-ok te doen. We kropen d'r onder,waant de ontknooping stlng op springen, 'k Zat daar zoowa-d-af te klappen, da begrepte. „Da ge dan da reclame-dingske van oewen hoed af doet," zee d'n kastelein: „dan worren wij nog vrien den, Fielp!" „Fielp, Fielp, Fielp, vent, leg nie zoow te flelpen," zee d'n Fielp: ,,'k wor bekaanst misselijk van oew! 'k Heb oew nog nooit eerder gezien!" „Doet da ding nouw van oew hoofd?" vroeg d'n aandere, nog steeds de minzaamheid zeivers. Toen nam d'n Fielp z'n hoedje af. zag 'n oliekoek noeuw, begreep alles, wier effe nijdig, rukte dn olie koek af en mikte m In d'n katseleln z'n gladde, vrien delijke gezicht, da-d-et allemaal spetterde. D'n afloop? zulde vragen. Da'a nie te vertellen, amico! Eerst had da blaauwe merakel de kroeg er tusschen g'ad, toen d'n kastelein, vanzelf d'n Fielp, en op 't lest... toen zat er heel t gezelschap tusschen! En hij? Hij gong even naar de Cour Toen me buitenkwamen, stapte d'n bakker naar d'n „blinde". „M'n stuiverke trug,' zee-t-le: „of lk slaal oew ziende!" 'k Heb nooit iemand zoow gaauw geld verom zien geven. Gelachen! Gelachen! Om er iets van te krijgen, dèèr! Gegierd hebben we, allemaal, behaalve d'n BlaauweDie lacht tusschen z'n schouwerblaren, zee-t-ie altijd en daarom kunde 't nle zien! Kom, ik schel er af. D'r is nog veul meer gebeurd, maar 'k zouw moei worren in m'n gezicht van al da schrijven. Dus veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. WIENS UITINGEN ZULK EEN GROOT OPZIEN HEBBEN GEWEKT. De Noorsche minister voor de nationale verdedi ging Quisling, heeft een verklaring afgelegd, met be trekking tot het geval van den Noorschen marine officier, kapitein ter zee Kullmann, die, zooals bekend, op het dezen zomer te Amsterdam gehouden interna tionaal antl-oorlogscongres door zijn anti-militaristische uitingen groot opzien heeft gewekt. In zijn verklaring zegt de minister o.a., dat het door het congres te Amsterdam verkondigde bolsjewistisch pacifisme beschouwd moet worden als een integreerend deel van den door de communisten gepredlKten klas senstrijd. De actie van kapitein Kullmann kan dus niet worden opgevat als die van een excentriek offi cier, doch veeleer als een uiting van de ln de revo- lutionnaire wereldorganisatie vereenigde macht en als een deel van de georganiseerde pogingen om de mili taire defensie van Noorwegen te ondermijnen. De verklaring citeert dan redevoeringen van leiden de personen uit de Noorsche arbeiderspartij over het militaire vraagstuk, om te bewijzen, dat Kullmann en sommige arbeidersleiders een samenzwering op touw hebben gezet, om Noorwegen's defensieve kracht te verzwakken. Als officier in actieven dienst, heeft Kullmann ln openbare vergaderingen alle Noren, speciaal soldaten officieren, opgewekt, onze verdediging te verzwakken en onze wapenen tegen hun eigen Noorsche autori teiten te gebruiken. Kullmann en zijn vrienden volgen klaarblijkelijk het Russische voorbeeld: zij pogen een algemeene werk staking voor te bereiden en een opstand te beginnen, in geval van een eventueele Noorsche mobilisatie. Het verkondigen van zulke leerstellingen is een ern stig feit, zegt de minister, en mag door de verant woordelijke autoriteiten niet over het hoofd worden gezien. Het is te hopen, dat Noorwegen nooit de ramp van een oorlog beleeft, doch niettemin vormen de ge organiseerde antl-mllitaire pogingen een ernstige be dreiging voor het staatsgezag. De minister vraagt daarom zijn ambtgenoot van Justitie den kapitein ter zee Kullmann gerechtelijk te vervolgen, teneinde hem uit zijn rang van officier te ontheffen en hem te veroordeelen wegens overtreding van een groot aantal artikelen ln het burgerlijke en militaire wetboeken. Tevens stelt de minister voor een gerechtelijke ver volging ln te stellen tegen zekere arbeldersleiders, o.a. tegen Tranmael, redacteur van het blad Arbelderbla- det, het hoofdorgaan van de Noorsche Arbeiderspartij. In verband met bovenstaande verklaring, zoo ver neemt Reuter verder, is de arbeiderspers een groote campagne tegen minister Quisling begonnen. Onder de andere dagbladen loopen de meeningen uit een. Sommige keuren de houding van den minister goed, anderen verklaren daarentegen, dat hij het heele geval overschat en dat de beste oplossing zou zijn kapitein Kullmann als officier te ontslaan en verder de heele zaak te laten rusten. f ZIJ WAS ALTIJD MOE EN TERNEERGESLAGEN. Last van slechte spijsvertering. In drie maanden een gelukkige vrouw. Toen deze vrouw een nieuwe betrekking zocht, be greep zij wel, dat haar 52 jaren haar kansen konden verminderen Daarom gaf zij haar leeftijd op als 43. Men vond, dat zij er nog niet als 43 uitzag en gaf haar de betrekking. Het geheele verhaal vertelt rij in haar brief: „Vier jaar geledën verloor ik mijn man en was toen genoodzaakt als huishoudster ir. mijn eigen onder houd te voorzien. Twee jaar geleden leed ik erg onder een buitengewoon slechte spijsvertering en ik voelde me zoo vermoeid en terneergeslagen. Het was me on mogelijk om vroolijk te zijn en ik zag overal als 'n berg tegenop. Ik nam Kruschen Salts en na drie maanden was ik een heel andere vrouw Kort geleden kreeg ik mijn betrekking hier, en toen ik mijn leeftijd opgaf als 43, vonden zij dat ik er jonger uitzag. Mijn ge zondheid en opgewektheid en goeden moed, ik schrijf het alles geheel toe aan Kruschen Salts". L. W. De reden waarom Kruschen Salts U gezond maakt en gezond houdt is, omdat elke kleine smaaklooze dosis voor den geheelen dag een voldoende hoeveel heid bevat van de zes minerale zouten, die Uw li chaam noodig heeft zouten die de natuur U wel zou verschaffen indien U een gezond, beweeglijk le ven leidde in de open lucht. Deze levenskrachtige zouten zullen Uw lever en nieren aansporen tot beter functionneeren, zoodat elk spoor van giftige afval stoffen uit Uw organisme verdreven wordt. Het aldus gezuiverde, verfrischte bloed zal elke vezel van Uw lichaam doorstroomen. Koop vandaag nog een flesch Kruschen Salts en be gin morgenochtend met „de kleine, dagelijksche do sis", Maak er een vaste gewoonte van en Uw inwen dige organen zullen voortaan altijd goed function neeren. Met den dag zult U zich opgewekter en flin ker voelen, tot U de gezondheid tot in de vingertop pen voelt tintelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 160 per flacon. Nu is het de meest geschikte ttjd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kru schen Salts probeeren op onze leesten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten dui zenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proef- flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kru schen te openen. En als U na deze proef uiet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbren gen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw fl.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proef flacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) Ook al sluipen verdachte personen in den tuin rond. Een sterk staaltje van bureau cratie b\j de politie te Soest. Zoo af en toe worden we in de couranten „vergast" op sterke staaltjes van bureaucratie, doch wat dezer dagen op dat gebied te Soest is voorgevallen spant, dunkt ons. wel de kroon. In de Donderdag gehouden vergadering van den ge meenteraad aldaar deelde toch het lid mej. Funke mede, dat een dezer dagen de dlrectioe van een der herstel lingsoorden des nachts een paar verdachte personen in den tuin zag rondsluipen. Direct belde zij de politie op, doch deze antwoordde haar, dat de tijd van de rondte nog niet gekomen was..» Er is in dezen tijd niet veel moraal, Juist nu moraal ons sterken moest en steunen In donk're dagen, als de zorgen kreunen, En dubbel wegen op de levensschaal. De zelfzucht voert alom den boventoon, En eigen voordeel eischt het hoogste loon. De vrees kleineert soms 't ongeschreven recht Van and'ren op een onaantastbaar leven, Ze hebben steeds hun volle kracht gegeven, En sneuv'len in een ongelijk gevecht Dat is de crisis, die moraal niet acht, En zich beroept op sterker overmacht Maar hoe die overmacht dan ook moog' zijn, Bij 't worst'len der maatschappelijke dingen, 'n Nadeelig saldo op de rekeningen. Moreel moet steeds de reek'ning sluitend zijn! Dat is 't principe, dat de rente geeft, Waarop de ware voorspoed eens herleeft Gij, die bzuinigt, geeft wat levensmoed Aan hen, die veel en ernstig moeten derven, Daar viel zooveel, ook innerlijk aan scherven, Praat niet wat kwaad is maar uit noodzaak goed Steeds zij de waarheid grondslag van Uw daad, Die voor geen twijfel ooit nog ruimte laat! Bezuinig daarom nimmer op moraal. Misken in tegenspoed geen zedewetten, Tracht niet het recht uit vrees opzij te zetter Bij 't heftig loeien van 't alarmsignaal. Zoo breekt ge meer, dan ooit de crisis brak. Moraal maakt sterk en onrecht maakt zoo zwak1.! October 1932. KROES (Nadruk verboden.) In de gemeente Texel zijn twee nieuwe leerkrach ten noodig voor het openbaar lager onderwijs, één aan de ul.o.-school te Den Burg en één aan de school voor gewoon lager onderwijs te Den Hoorn Sollicitanten zijn opgeroepen op de gebruikelijks wijze, nl. door het plaatsen van een advertentie in het bekende schoolblad „De Vacature" Het resultaat i» ontstellend; niet minder dan 251 sollicitanten hebb« zich aangemeld. Dit wijst op een noodtoestand, zooals zich waar schijnlijk nog nooit bij het onderwijs heeft voorge daan en die voorloopig eerder nog zal verergeren dan verbeteren. Wet- of noodwet-Terpstra zullen heel wat wachtgelders op de straat brengen en de kansen der jongeren dus nog doen dalen. Men kan zich moeilijk voorstellen, welk een som van verwachtingen zulke stapeb sollicitatie-brieven beteekenen. Al die candidaten hunkeren natuurlijk naar een betrekking, niet alleen omdat ze graag hun loopbaan beginnen, maar dikwijls ook omdat het hoog tijd wordt dat zij voor zich zelf zorgen. Bijna even groot als de verwachtingen zijn aan stonds de teleurstellingen: moeite en kosten en tijd zijn voor alle op twee na vergeufsch. Een plaatsje op de voordracht als no. 2 of 3 is al een heel schraal troostprijsje, maar wordt toch sterk begeerd, omdat het de eerste sport op den ladder kan beduiden. Eigenlijk mag men bij zooveel aanbod wel spreken van een loterij met bijna uitsluitend nieten. Goedkoop zijn de loten niet. Alleen de papieren sol licitatie kost in den regel reeds meer dan een gul den. Waagt men het er op, om op bezoekt te gaan, dan is men al heel gauw 2, 3 rijksdaalders kwijt of nog meer. Ook hierom schrijven wij ovei dit overigens niet zeldzame geval, want van de 251 sollicitanten zijn er misschien wel 150, die bij voorhaal zijn uitgesloten van elke kans. Door een vergissing ten gemeentehuize, zoo hoor den wij verluiden, zijn opgeroepen onderwijzers en onderwijzeressen, terwijl het in geen geval de bedoeling moet zijn om vrouwelijke leerkrachten te benoemen Indien dit werkelijk zoo is. heeft men wel een zeer ernstige fout gemaakt. Gevraagd zou mogen worden( of het niet billijk zou zijn de gemaakte kosten te vergoeden aan al die kansloozen en zeker is de waarschuwing op zijn plaats om met het oproepen van sollicitanten niet maar wat neer te schrijven. Alle advertenties waarin personeel gevraagd wordt, onverschillig van welken aard, leveren stroomen brieven. Het is lang niet uitgesloten, dat de kosten daarvan in vele gevallen moeten wotden uitge spaard op noodzakelijke levensbehoeften. Partij gouden ringen en horloges ont vreemd. Door inklimming hebben inbrekers zich in den nacht van Woensdag op Donderdag toegang verschaft tot den winkel van den juwelier Tausch aan de Grootestraat te Waalwijk. Achttien gouden horloges en een honderdtal gouden ringen werden ontvreemd. De politie is de daders vermoedelijk op het spoor. De on<- noode gasten werden blijkbaar in hun werk ge stoord, want in hun vlucht hebben zij verschillende waardevolle voorwerpen, die voor de hand lagen, on aangeroerd gelaten. De dader reeds gevat Naar het Hgz. nader weet te melden is de dader reeds gevat De Bossche politie ontdekte bij het sta tion in den Bosch een verdacht uitziend persoon en zij achtte het gewcnscht hem eens aan den tand te voelen. Toen de man op het bureau werd gefouilleerd bleek hij in het bezit te zijn van een groot aantal gouden horloges c.i ringen. Bij nader onderzoek kwam uit, dat dit de buit was van de inbraak te Waalwijk. De man, die afkomstig is uit Rotterdam, is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Waalwijk. Naar medeplichtigen wordt nog gezocht

Schager Courant | 1932 | | pagina 14