Vischwedstrijd H.S.V. „De Baars" te Valkkoog. De dame die zich Bancroft noemde VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. DRABMvanVALKEMBURGV" e i ••iLËV£RTRAAi1 - Schagen. Zeer slechte vangst. J. van Stipriaan uit Barstngerhorn wint den eersten prijs. Spanning om den eersten prijs. Ook deze wedstrijd werd onder niet al te mooie weers omstandigheden gehouden. Van de 34 ingeschreven deelnemers lieten er 6 verstek gaan. De overige wa ren sportlui in hart en nieren, om met dit weer een heelen morgen te visschen. Het is zooals de voorzitter van de Hengelsportvereeniging De Baars in zijn openingswoord bij de prijsuitreiking zeide: ..Goede vissehers zijn niet bang van regen en wind." Toen dan ook om S.15 de bussen van de HABO voorkwa men, waren slechts 28 vissehers aanwezig. Het begin der reis was reeds goed. Na ons eerst een plaatsje in de bus verzekerd te hebben, ons welwillend afge staan door het bestuur der bovengenoemde verceni- ging, gingen we op reis. We waren nog niet ver bui ten onze gemeente gekomen, of Pluvius kwam weer eens naar beneden zetten. Ook nu weer regen. De stemming zakte danig. Maar toen we het vischwater hadden bereikt, zond het zonnetje haar koesterende stralen naar benden. Een troosteloozen aanblik le verde alles op. Water en nog eens water. Het water der slooten stond tot aan de kruin van den weg. Men hoorde toen reeds van oude hengelaars: „hier is het niets". Toch moest hier begonnen worden en wel zou hier gevischt worden van het eerste tot het derde half uur. De groepen werden verdeeld en werd ver volgens opgesteld. De hoofdcontroleur. A. de Jong Sr. deed zijn plicht en zorgde er voor dat alles in de puntjes verzorgd was. Groep I. Controleur J. de Graaf. F. Grootes, P. Kok, J. Kok, J. v. Stipriaan, v. d. Loo, N. Biesboer, A. Struijf. Groep II. Controleur M. de Graaf: J. H. Lutjeharms, P. Bakker, B. Visser, B. Zoer, R. Prins, N. Spierdijk, W. Kuiper. Groep II. Controleur A. de Jong Jr.: J. Koeman, T. Brantenaar Sr., C. J. Pronk, Jaap de Jong, P. Keuris, A. Jonkman, M. Boersen. Groep IV7. Controleur T. Koordes: F. Wiechmann, M. Roggeveen, P. Brantenaar, C. Wit, Hopman, J. Lingeman, J. Holtz. Het begin. Weldra klinkt het signaal van beginnen en dalen de versche wormpjes in het zilte nat. De baars geeft echter niet thuis en laat het aanlokkelijk hapje in den vorm van het wormpje om een stalen haakje voor wat ze is. Alles wordt geprobeerd, doch niets baat. De heer Grootes krijgt tenslotte toch nog leven. Lang zaam verdwijnt z'n reeks dobbers naar beneden, slaat op en jawel hoor, een goede vangst, geen baars of andere visch, maar een oude schemerlamp. De eerste baars laat. dan niet lang op zich wachten. Het is weer de heer F. Grootes. maar nu heeft hij toch baars. Na 25 minuten in het eerste half uur verschalkt de heer v. d. Loo een mooi baarsje van 14*4 c.M., waardoor hij meteen no. 1 van de ranglijst staat. Het einde le half uur breekt aan met den volgenden stand: 1. v. d. Loo. 2. F. Grootes. Het tweede half uur vangt aan met controle van den gemeenteveldwachter van Harenkarspel, die dacht dat het Amsterdammers waren zonder vergunning, 't Werd echter door het be stuur der H.S.V. op hogen prijs gesteld, v. d. Loo loopt dan even uit door een baarsje te vangen van 17V£ c.M. Onmiddellijk daarna neemt Jn. Lingeman echter de leiding over met een van 18 c.M. Na 2 half uren de eerste maatbaars. Het einde breekt aan met den vol genden stand: 1. J. Lingeman, 2. v. d. Loo, 3. F. Grootes. Derde half uur. F. Wiegman waagt in dit half uur een poging om de leiding te veroveren Het baat echter niet en als het einde van het derde half uur daar is, is de stand als volgt: 1. J. Lingeman, 2 v. d. Loo, 3. F. Wiechmann en 3. F. Grootes. Onderwijl begint het te stortregenen. Maar niette genstaande dit slechte weer wordt doorgevisch. Er wordt weer verplaatst, wat een verbetering blijkt te zijn. Vierde halfuur. P. Kok an Jaap de Jong maken een aanval om aan den kop te komen, maar moeten dit alsnog aan Lin geman laten. A. Jonkman staat dan gespannen naar z'n dobber te turen. Weg zijn ze, haalop en jawel hoor. Hij heeft de leiding van den heer Lingeman overgenomen met een baars van 18.2 c.M. lang. Ple zier heeft hij er echter niet van, want kort daarop verdringt J. Kok hem door er een te verschalken van 18.5 c.M Er is nog 3 minuten te visschen in het vier- feuilleton. Roman van Norberfc Garal. 24 Mr. Savages had juist een belangrijke zakenconferen- tie met eenige heeren uit Amsterdam, toen Haynes, die ook bierbij tegenwoordig was, aan de telefoon geroepen werd. De tijding, welke hij daar in ontvangst nam, wek te zoozeer zijn verbazing op, dat hij zonder een woord van explicatie. Savages den- hoorn toereikte. Mr. Glenister informeerde belangstellend, wat Lady Nicole Davis aanleiding had gegeven zoo plotseling als lid van den raad van toezicht in de Safety Trade Com- jpany te bedanken. Het was toch waarlijk niet in het belang van het concern, een vrouw met zulke capaci teiten te verliezen. „Maar dat moet een vergissing zijn, Mr. Glenister", riep Savages onthutst. .,Ik zal me onmiddellijk met Lady Nicole Davis in verbinding stellen. Weest u zoo goed voorloopig van dit sohrijven niet officieel nota te nemen." Hij verzocht de heeren uit Amsterdam hem een oogen- blik te willen verontschuldigen en haastte zich daarop, gevolgd door Haynes, naar het kantoor van Nicole. Maar deze was niet aanwezig. Onmiddellijk werd naar alle zijden geïnformeerd, maar men kon Mr. Savages tenslotte niets anders meedeelen dan dat Lady Nicole Davis zich den geheelen dag nog niet op het kantoor had laten »en. Het koperen plaatje op de deur met het opschrift: Lady Nicole Davis, lid van den raad van toezicht der Safety Trade Oompany, was verwijderd, zonder dat iemand kon zeggen door wien. En op een telefonische informatie bij de afdeeling „registratie" kreeg Savages ten antwoord, dat Nicole alle acten. welke haar als studiemateriaal ter hand waren gesteld, weer had terug bezorgd. „Vrouwen zijn inderdaad onberekenbaar", zei Sava ges mismoedig tot Haynes. de halfuur. W. Kuiper waagt een aanval op de bo venste plaats. Het gelukt hem werkelijk deze te herij ken door een baars van 20,3 c.M. Weldra klinkt het eindsignaal voor het verplaatsen en is de stand: 1. VV. Kuiper, 2. v. d. Loo, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 Wiechmann, F. Grootes, P. Kok, Jaap de Jong, A Jonkman, J. Kok. Vijfde en laatste halluur. Vol spaninng wordt nu begonnen. Intusschen is weder een knap buitje den hengelaars eens op komen frisschen. v. Stipriaan probeert de bovenste plaats te bereiken, maar vooralsnog slaat hij mis. Dan weer een poging, welke hij nu met succes bekroond ziet door een baars te vangen van 21.8 c.M. Hiermede is Willem Kuiper van de eerste plaats, verdrongen. Deze probeert al het mogelijke om het verloren terrein te heroveren, maar het kan niet baten, en als het eind signaal voor den geheelen wedstrijd klinkt, is de stand als volgt: I. J. v. Stipriaan, Barsingerhorn. II. A. v. d. Loo, Lutjewinkel. Slechts een vangst van 23 baarsjes. Bij het opmaken der staten bleek, dat er slechts een vangst van 23 stuks te noteeren viel. Deze zijn bijna allen in de twee laatste half uren gevangen. De terugreis geschiedde weder per H.A.B O. bussen, die allen weer spoedig huiswaarts bracht, waar menigeen zich wel van droge spullen heeft moeten voorzien. De prijsuitreiking werd in het clublokaal gehouden des namiddags 6 uur. De voorzitter, de beer v. Stralen, opent met een toepasselijk woord deze prijsuitreiking. Het spijt voorzitter voorts dat hij zelf wegens zijn per soonlijke gesteldheid niet aan dezen wedstrijd heeft kunnen meedoen. Zeer gaarne had ik, aldus voorzit ter, ook een kansje gewaagd. Spreker brengt hulde aan de buitenleden van Warmenhuizen, Lutjewinkel, Barsingerhorn, welke allen present waren. Dat ge tuigt van medeleven en zeer sportieven geest. Spre ker zegt dan: goede vissehers zijn niet bang voor re gen. Jammer is dat van de 34 ingeschreven deelne mers er 6 verstek lieten gaan. Een en ander zal wel in de weersgesteldheid gezeten hebben. Vervolgens wordt overgegaan tot de prijsuitreiking: le prijs J v. Stipriaan, Barsingerhorn, 4-deelige snoekhengel; 2e prijs W. v. d. Loo, Lutjewinkel, 4- deeligc baarsstok; 3e prijs J. Holtz, Schagen, een snoekemmer; 4e prijs J. Lingeman, Schagen, 3-deeligc baarshengel; 5e prijs Jaap de Jong, Schagen tafel- schemerlampje; 6e prijs C. Wit, Valkoog, scheerétui; 7e prijs Hopman, Warmenhuizen, een paar handbe- scherraers; 8e prijs P. Kok, Schagen, een kistje siga ren; 9e prijs M. Boersen, Schagen, een kistje siga ren; 10e prijs P. Keuris, Schagen, een vischnet; 11e prijs; M. Roggeveen, Schagen, snoekemmertje; 12e prijs J. Kok, Schagen, 1 flesch vruchtensap. Vervolgens reikt de voorzitter de controleursprij- zen uit. De heer T Koordes heeft in z'n ploeg de mees te visch en ontvangt daarvoor et-n aandenken. Nogmaals betuigt voorzitter zijn spijt dat hij niet mee heeft kunnen gaan. Voorts wordt den leden ver zocht om allen zooveel mogelijk leden te winnen. Thans zijn er ongeveer 110 en sureker hoopt, dat als de eerstvolgende vischwedstrijd gehouden zal wor den, dit aantal is verdubbeld. Onder applaus sluiting. Strafzitting van Vrijdag 28 October. DE OVERVOLLE HARINGTON. MET GROOTE CONSIDERATIE BEHANDELD. De geachte jusitiabelen waren heden in zóó groote getale opgecommandeerd, dat het bescheiden zaaltje hen lang niet kon bevatten. De eerste compasant, G. P. G., 'n jeugdig vrachtautochauffeur, te Castricum, viel al direct met zijn neus in de boter, aangezien hij zich in den middag van 21 September aldaar aan een ernstige aanrijding van een wielrijder had schul dig emaakt. Het slachtoffer, de heer M. H., werkzaam bij de Ned. Heide Maatschappij, werd leelijk geraakt en kon zich ook nu nog niet zonder hulp van een ge distingeerde verpleegster voortbewegen De delin quent maakte overigens een zeer goeden indruk en had het aan deze gunstige omstandigheid te danken, dat hij slechts tot f 30 boete of 30 dagen werd veroor deeld. DE BOOZE SNOEPWINKELTJES. Twee allerkleinste winkeliers van alle kleine win keliertjes te Noordscharwoude, de werkman A. H. en de weduwe Trijntje S-, hadden op Zondag 16 October hun winkeltjes voor het publiek geopend en waren als toen bekeurd door den rijksveldwachter S. Rood. In hun belang trad op Mr. Eecen, die vol lof was over de winkelsluiting op Zondag, doch het bejammerde dat deze schoone wetgeving in zoo'n benarden tijd in werking was gesteld. Overigens betoogde de ge machtigde,- dat het hier betrof zaakjes, waar in De juistheid van deze bewering werd opnieuw beves tigd, toen een bediende hem op een der gangen aanhield met de mededeeling, dat de directeur overal gezocht werd, daar Ms. Savages hem dringend wenschte te spre ken. „Vraag mijn vrouw, wat het doel van haar bezoek is, Haynes", zei hij kort, zich tot zijn secretaris wendend. „Ik heb op het oogenblik geen tijd; de heeren uit Am sterdam zitten nog steeds te wachten." Maar nauwelijks was de strijd met Amsterdam op nieuw ontbrand men vocht om 1/25 pence per pond scheerwol cif Amsterdam toen Savages wederom aan de telefoon geroepen werd. Mr. Haynes deelde hem mede, dat Lary Nicole Davis een betrekking ln Indië had aangenomen. Zij koesterde 't voornemen morgen te vertrekken. Een en ander was hem verteld door Mrs. Savages. „Het spijt me ontzettend", wendde Savages zich nu weer tot de heeren uit Amsterdam, maar ik moet u nogmaals vriendelijk verzoeken mij voor eenige minu ten te excuseeren." In een toestand van groote opgewondenheid begaf hij zich naar zijn privékantoor. Hij vermoedde, dat een of andere beleediging door Elis, Nicole tot dezen overijl den stap had doen besluiten en dit was oorzaak, dat hij zijn vrouw op scherpen toon vroeg, hoe het kwam, dat juist zij zoo goed over Nicole's plannen bleek te zijn ingelicht „Zij heeft mij een bezoek gebracht", antwoordde Elis. opgewonden, „en zij heeft mij verteld, dat zij morgen naar Indië vertrekt." „Maar hoe komt het dan. dat zij juist jou als haar vertrouwde heeft gekozen?" informeerde Savages. nog steeds wantrouwend, verder. En zonder haar antwoord af te wachten, liet hij er, zich nu tot Haynes wendend, óp volgen: „Ik moet onmiddellijk Lady Davis spreken. Ik wil weten wat er gebeurd is. Je zult haar zeker wel bij Lord Berry Davis kunnen bereiken." Binnen enkele seconden was de telefonische verbin ding tot stand gebracht. Maar Haynes kreeg slechts Tommy aan de telefoon, die hem stotterend meedeelde, dat Mylady een uur geleden haar koffer had gepakt. Zij was vertrokken. Waarheen? Ja, dat wist hij tot zijn spijt ook niet. „Dat heeft veel weg van een vlucht", zei Savages peinzend, toen hem de teleurstellende tijding werd me degedeeld. „Haynes, die heeren uit Amsterdam moeten wachten. Zeg hun maar, dat zij nog eenige minuten geduld moeten hebben. Ik kom onmiddellijk." - -LEEUWARDEN- hoofdzaak koek, banket, en chocolade werd ver kocht, eigenlijk snoepwinkeltjes, waarop de uitzonde ringsbepaling van art. 4 sub D zou kunnen gelden. Be sloten werd tot aanhouding, teneinde den verbalisant te hooren. DE ONNOOZELE SCHAAPJES WAREN NIET AANWEZIG. De H.H. gebr J. en A de Graaf te Castricum, die hadden ontkend te hebben geloopcn in de Prov. dui nen en wier zaak was aangehouden, bleken nu ab sent te zijn. De jachtopziener Stet wist echter te ver tellen, dat de heeren op stroopen uit geweest waren en zelfs in gezelschap van 'n hond. om de konijntjes te snappen. Ieder 10 gulden boete of 10 dagen, beslist mr. Bastert nijdig. ZIJN REIS WAS MET VRUCHTELOOS GEWEEST. De arbeider G. L., die de vorige week heel van Am sterdam kwam gepeddeld, om te vertellen, dat hij ten onrechte was bekeurd, wegens het visschen in den Elandspolder, te De Rijp, bleek die reis niet ver- geefsch te hebben gemaakt, aangezien deze vervol ging op een administratieve fout. waar de veldwach ter buiten stond, bleek te berusten. Gerrit werd dan ook onmiddellijk ontslagen van alle rechtsvervol ging. VEEL GESCHREEUW. MAAR WEINIG WOL. De vee-expediteur Corn. Sp uit N. en Z Schermer, stond terecht wegens aanrijding met. zijn volumineu- zen 6 wieligen transportauto van een armzalig ket- tenkarretje, dat 5 April jl. te De Rijp op het West einde onbeheerd, terwijl de oude, kipmakke. niets ziende, ket, blij dat ze het leven had, evenals de baas. zooals de eigenaar, den groentenventer G J. van Hool- werf. het expliceerde, aan een hek stond vastgezet. De heer Sp. beweerde echter, dat hij het voertuig zonder ongemakken was gepasseerd, toen eensklaps de ket schrok en 'n bokkesprong maakte en toen had je de poppen aan 't dansen. Deze met vele lawaai op geschroefde oudbakken strafzaak draaide echter op niets uit, aangezien de chauffeur werd vrijgespro ken door bewijsgebrek. EEN MINDER AANGENAAM SOUVENIR AAN ZIJN ALKMAARSCHE REIS. De handelsreiziger II. A. B., afkomstig heel uit Grave, 'n gevaarlijke kerel, noemde de kantonrechter hem. wilde op 28 Juni met grof geweld het normale verkeer forceeren en reed bij het oprijden van de on gelukkige Friesche brug. het onnoozelheidsbrevet van Waterstaat, met zooveel geweld een door den heer S. Kopjes bestuurde kleine vrachtford aan. dat wel f48 98 schade werd toegebracht. De veroorzaker van al dat kwaad werd echter heden flink op zijn num mer geplaatst met f40 boete of 40 dagen, alsmede be taling der toegebrachte en gevorderde schade. EEN ONVOORDEELIG VISCHPARTIJTJE. Een drietal werkelooze arbeiders uit Oudorp J. S.t Sim. M. en nog eens J S., hielden zich op 14 Sept. aangenaam bezig met visschen in een palingrijko sloot, het eigendom van den heer Pieter Groot, land bouwer en opperbrandmeester van den Omval, wo nende aan den Kanaaldijk ondei Alkmaar. Mcj. Ma- rie. de aanvallige dochter des landbouwers, die heden in het. kantongerecht diverse veroveringen maakte, ontdekte dezen aanslag op vaders paling-depot en belde subiet de Alkmaarsche politie op, die dan ook direct met groot materiaal uitrukte. De drie arme zondaars stonden heden terecht en beleefden weinig plezier van het uitstapje, aangezien zij ieder tot 2 maal f 6 boete of 2 maal 3 dagen werden veroordeeld. VOOR HET EERST DIGGELEN GF.MAAKT! EEN KOSTBAAR DEBUUT! De bekende medicus van .Warmenhuizen, Dr v. H., met zijn respectabele Jack Dempsey-figuur. werd op 18 Aug. gedurende zijn spreekuur opgebeld door den pastoor van Schoorl. teneinde hulp te verleenen aan een badgast, die een ernstig ongeval was overkomen. De dokter moest zijn patiënten in den steek laten en begaf zich spoedig in zijn ford op weg. Die haast was oorzaak, dat hij zich met al te groote snelheid tus- schen een voor hem rijdend motorrijtuig en 'n aan den weg staande handkar doorwurmde, waarbij hij den auto, bestuurd door den directeur der chauffeurs- school A. Balder te Alkmar. nogal tamelijk aanreed. De dokter reed door, wat niet verstandig was, zooals hij, thans terecht staande, zelf royaal toegaf. De kantonrechter sprak zijn weinige ingenomen heid uit over het woeste rijden van H.H. doktoren in 't algemeen, hoewel hem wat Dr. v. H. betreft, dien aangaande nog niets was gebleken en veroordeelde Haynes maakte een lichte buiging en verliet het ver trek. En nu was de beurt aan Elis om te vertellen. Het ver ging haar evenals Nicole. Ook haar kostte het moeite te spreken en de juiste woorden te vinden. Nicole, zoo kwam het aarzelend over haar lippen, was bij baar gekomen om haar te verzoeken Berry vrij te geven. Wat had dat nu weer te beteekenen? Savages staarde haar verbaasd aan. Nicole voelde toch niets meer voor Berry. Dat had zij hem toch zelf verteld... nog geen twee dagen geleden! Die ellendige vrouwenkwesties. Daar was nu nooit een touw aan vast te knoopen! „Heeft Nicole jou verzocht Berry vrij te geven?" vroeg hij eindelijk twijfelend. „Dat geloof ik niet, Elis. Dat moet je' verkeerd begrepen hebben." „Neen," antwoordde Elis gedecideerd. „Een vergis sing is uitgesloten. Nicole heeft mij uitdrukkelijk ver klaard, dat zij Berry lief heeft en dat zij naar Indië wilde gaan, omdat ik haar in den weg stond." Tevergeefs trachtte Savages een oplossing te vinden voor dit nieuwe raadsel, maar eindelijk gaf hij het op. Tenslotte was het hem ook totaal onverschillig, of Ni cole Berry lief had of niet. De relatie uit Amsterdam wachtte nog steeds. Hij werd ongeduldig. Nerveus trom melde hij met zijn vingers een marsch op het blad van den schrijftafel. „Enfin", besloot hij eindelijk, „laten we aannemen, dat je gelijk hebt, Elis, maar permitteer me dan nog één vraag: ik begrijp nog altijd niet goed, wat jou heeft bewogen hierheen te komen." „Ik ben gekomen." antwoordde zij nu rustig, „omdat ik je wilde verzoeken Nicole mee te deelen, dat ik bereid ben van Berry afstand te doen." Het was niet alleen deze verrassende mededeeling. welke thans Savages stom verbaasd deed opzien. Iets in haar leek hem veranderd. Was het haar stem, die zachter klonk dan anders, of haar gelaat, dat niet meer die hoogmoedige, gesloten trek had, welke er den laat- sten tijd steeds op had gelegen, als zij met hem sprak? Ja, hij kor», het nauwelijks gelooven, maar Elis zat daar tegenover hem met een schroomvalligheid, die wel zeer sterk contrasteerde met de zekerheid, welke haar op- trdeen vroeger kenmerkte. Elis scheen met bijzondere belangstelling het patroon van het Perzische tapijt te bestudeeren. „Ik vond. de gedachte Nicole uit Engeland te hebben verdreven,' niet prettig," zei zij, bijna fluisterend. „Laat den medicus tot f30 boete of 30 dagen, benevens tot betaling van f22.95, zijnde het gevraagde schadebe drag. Dr. v H. was tot dusver nog nimmer veroor deeld! EEN TAMELIJK FLAUWE GRAPPEMAKERIJ. De heer Corn. H„ 'n arbeider, wonende op het Woud gemeente Bergen, die al reeds den aanvalligen leef tijd van 29 jaren heeft bereikt, schijnt zijn prille jeugdperiode nog niet te kunnen vergeten en stond heden terecht, tot 2 maal toe zelfs, wegens baldadig heden. die zijn 3 kruisjes heelemyal niet pasten. Zoo had hij einde Augustus aan den Heerenweg te Eg- mond a. d. Hoef, 'n paal, waaraan bevestigd 'n huur- bordje, uitgerukt en op 4 Sept. op den Driohuizerweg met een steen schade toegebracht aan de electrici- teitswerken. Deze kinderachtigheden kwamen hem heden duur te staan en werd hij veroordeeld tot in totaal f17 boete of 17 dagen. EEN REUZECHAUFFEUR MET GEHEUGEN VERLIES. fn den nacht van 21 Sept. omtrent kwart over 12 uur, flaneerden op het Kerkplein te Alkmaar een tweetal vrienden uit het Snaarmanslaankwartier. de H.H Bruin, caféhouder en de journalist Muijlaart, met het doel zich huiswaarts te begeven, toen de heer Bruin, die links van de rechter wegzijde wandelde, eensklaps werd aangereden door een achterop ko mende en zeer onbehoorlijk zwierende roode auto. De vrienden grepen elkander vast om op den been te blijven, terwijl de auto door zwabberde. Het door de politie naar den onhandigen chauffeur ingestelde onderzoek had tot resultaat, dat heden terecht stond de 31-jarige ex-caféhouder, thans koopman, Antoon de M., ter zake het besturen van een auto onder in vloed van sterken drank, nogwel zonder rijbewijs! De heer de M. comparecrende in persoon, ontkende iets van de aanrijding te weten. Wie de auto in casu had bestuurd, wist hij evenmin. Hem werd echter tijd tot nadenken geschonken en de zaak aangehou den in verband met nog andere strafvervolgingen. OOK WEER 'N CHAUFFEUR. DIE DE MOOIE AUTOSPORT IN DISCREDIET BRACHT. De heer P. B Langbeek, Theologisch Candidaat te Castricum, bereed op 19 September aldaar per rijwiel de Meint en werd alstoen allesbehalve aangenaam verrast door de aanrijding met een luxe auto, die bedenkelijk over den weg slingerde en waarvan de bestuurder formeel beschonken bleek te zijn. Het slachtoffer van dezen dronken autobestuurder be kwam niet minder dan f230 schade, die door den automobilist Willem C. uit Bakkum. dan ook behoor lijk werden voldaan. Waar echter deze man zich her haaldelijk aan drankmisbruik schuldig maakt, werd heden zijn verwijdering achter het stuur noodzake lijk geacht en gezegden W C. veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen, terwijl zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar werd ingetrokken. NUTTELOOZE OPPOSITIE! De heer J. W. te Alkmaar, dezer dagen bij verstek veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 8 maanden, was tegen dit gepeperde vonnis ln verzet gekomen, welk verzet heden werd behandeld. Het betrof hier een ernstige aanrijding van den heer C. N. Ket. -winkelbediende te Alkmaar, te Bergen op 25 Augustus. De opposant ont kende thans roekeloos snel te hebben gereden en ver zocht een minder strenge straf. De kantonrechter bleek echter niet genegen, verande ring ln het gewezen vonnis te brengen en werd dit ln zijn geheel bekrachtigd. TUTTI FRUTTI TOT DESSERT. In de reserve kas gedeponeerd. De melkrijder Plet D. te Schoorl reed op 19 Augustus met zijn vrachtauto den luxen wagen, bestuurd door den heer A. Lucaeeen. te Harenkarspel, aan. De meUtrtjder •tribbelde..J:eff'n• zoodat het bewijs niet wordt versterkt. Krgro; aange houden. De man zonder smoesjes. De heeren Klaas en Gerrit Sch.. vader en zoon. en werklooze vissehers, hadden in de Berger duinen geloopen. met het doel om te stroo pen. Het Is een gezin van 9 kinderen en weinig te bik ken. Vader erkende ruiterlijk en kwam clementie vra gen. Ieder f 4 boete of 4 dagen, 't is bijna te geef:! Menschen, die de duisternis niet schuwen. Ter zaka rijden zonder licht werden veroordeeld de fietsers J. C. G. te Heiloo, M. B. te Limmen. ieder tot f 2 boete of 2 dagen. Kijk waar je rijdt. De 18-jarige C. J. V.. los arbei der te Uitgeest, die een racekar berijdt en dus voor de verkeersteekenen geen attentie heeft, bereed den ver boden zeeweg te Castricum. f 3 boete of 3 dagen. Nog 'n gezelligen morgen ln 't verschiet. Onze stad genoot, de heer Q. R., zou in den avond van 21 October nabil de buste van „Truitje" links van den weg gereden en rechts geen voorrang hebben geschonken. Aangehou den om den verbalisant te consulteeren. Voor 'n koopje klaar! De noodgedwongen leegloo- pende vlsscher W. W. te Egmond aan zee had de stroo- perslantaarn weer beetgepakt. Weinig gevangen, maar veel verspeeld. De lantaarn foetsie en heden veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen, -wat de heeren nog 'n koopje durfden noemen. zij maar met Berry trouwen. Ik wensch haar van harte alles goeds." Savages sprong van zijn stoel op. Zoowel de heeren uit Amsterdam als den hardnekkigen strijd om de zeven- en-twintigste pence elf Amsterdam scheen hU plotseling geheel te hebben vergeten. „Elis, zou je...?" Hij beëindigde zijn vraag niet. On derzoekend keek hij haar aan. „En hoe denk je je dan eigenlijk de toekomst?" liet hij er, na een korte pauze, min of meer onzeker op volgen. „Tja", antwoordde zij, eveneens aarzelend, „wat zal ik daarvan zeggen, Jules?... Ik had gedacht, zie je... die 50.000 pond... Ik weet eigenlijk niet goed, wat ik met al dat geld doen moet. Als je er niets op tegen hebt, zou ik met dat bedrag eigenlijk wel graag in je zaken deel nemen. Wat zou je daarvan zeggen, Jules?" Savages gaf geen antwoord. Deze onverwachte wen ding in den loop der gebeurtenissen verbaasde hem zoo zeer, dat hij niet in staat was een woord uit te bren gen. Zij bracht hem de 50.000 pond terug? Ruimde zij nu zelf de hindernis op, die. oorzaak was geworden van- de verwijdering, die tusschen hen beiden was ontstaan? Daarvoor bestond toch eigenlijk maar één enkele ver klaring... Hij keek haar aan, nog steeds niet geheel overtuigd van de juistheid van zijn eigen gedachtengang; zij blooa- de onder zijn vorschenden blik. Toen nam hij met een resoluut gebaar de telefoon van de haak en liet zich met dr. Harrison verbinden, den advocaat, die zijn be langen in het scheidingsproces behartigde. „M'n waarde Harrison", zei hij, toen deze zich met een kort „hallo" aan het andere einde van den lijn meldde, „ik heb zoojuist een onderhoud gehad met m'n vrouw en als ik mij niet vergis, schijnt zij er ernstig over te denken haar verzoek om echtscheiding in te trekken." Er lag in zijn stem Iets van met moeite bedwongen emotie, toen hij vervolgde: „Het zou mij- natuurlijk een buitengewoon genoegen doen, als mijn vrouw er werke lijk zoo over dacht, maar, zooals ik reeds zei, ben ik daarvan nog niet geheel zeker. Je weet zelf wel, Harri son, dat het lang niet gemakkelijk is een juist inzicht te krijgen in de gevoelens van het zwakke geslacht. Ec denk, dat m'n vrouw je zelf wel binnen eenige minuten zal opbellen..." Hij w^erp Elis een vragend en blik toe. „...Ach Harrison, doe me een plezier en stel me onmid dellijk erven telefonisch op de hoogte van het resultaat van jullie besprekingen... Tot straks dus." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10