Besliste tegenspraak. „Zij" Crème Roofovervallen in Duitschland. Roofoverval te Sassenheim. Onderhoud van wegen in Noord-Holland. Een goede daad beloond. F0STER5 MAAGPILLEN Pa n t e n n Kamer en Tuin. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Onveilig Schagen. Over de in omloop zijnde ongunstige geruchten nopens de sluiswerken in den Zuiderzee-afsluitdijk. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft met groote verwondering kennis genomen van de geruchten, die hij ten stelligste tegenspreekt. Elders in dit blad vinden de lezers een opzienba rend verhaal van het Leeuwarder Nieuwsblad nopens de sluiswerken in den Zuiderzee-afsluitdijk op het Kornwerderzand. Wij namen dit over, doch onder het noodige voorbehoud, ten aanzien van de •waargenomen verschijnselen en de weergegeven be- teekenis er van. Tevens voegden wij er aan toe, een tegenspraak die van andere zijde reeds op dit artikel was gevolgd. En ten overvloede laten we hier nog volgen het onderhoud dat de Haagsche correspondent van de N. R. Ct. had met ir. de Blocq van Kuffe- ler, den directeur-generaal van de Zuiderzeewerken. Deze zeide het met de grootste verwondering te hebben gelezen, daar hem van de schade aan de sluis werken, die de berichtgever van het Leeuwarder Nieuwsblad met eigen oogen gezien heeft, tot dusver niets bekend was. Ir. van Kuffeler vertelde, dat hij Maandagochtend de leiding van de werkzaamheden op het Kornwer derzand telefonisch had opgeroepen om naar de be weerde scheuren te informeeren. Het antwoord was, dat men op het Kornwerderzand van schenren niets weet. De werken worden natuurlijk geregeld nagegaan en het moet wel uitgesloten geacht worden, dat bij een zoodanige inspectie een beschadiging, zóó in het oog vallend, dat een min of meer toevallige bezoeker haar onmiddellijk opmerkt, aan de waarneming zou ziin ontsnapt. Op grond hiervan achtte de heer van Kuffeler zich eaiu reeds gerechtigd tot de meening, dat de berichtgever van het Leeuwarder Nieuwsblad, die waarschijnlijk geen deskundige is geweest, het slachtoffer is geworden van een vergissing. Er zijn in de sluiswerken, als in ieder betonwerk van eenigen omvang, voegen gemaakt, die de functie hebben de gevolgen van eventueele uitzetting door groote warm te te verwerken. Voor het oogenblik wordt waarschijn lijk geacht, dat de berichtgever deze voegen voor scheuren heeft aangezien. Van werkelijke scheuren is bij de directie in Den Haag en de dagelijksche leiding op het Kornwerder zand niets bekend. Evenwel, om alle misverstand uit te schakelen, heeft de heer van Kuffeler zich ook in verbinding ge steld met de redactie van het Leeuwarder Nieuws blad en deze gevraagd in verbinding gebracht te wor den met den schrijver van het artikel, ondat deze zelf aan de ambtenaren van de Zuiderzeewerken d: door hom opgemerkte en aan de aandacht van de ambtenaren ontsnaDte scheuren zou kunnen aan wijzen. De redactie heeft haar medewerking toege zegd. Zeer spoedig zal de betrokken persoon zijn be zoek aan de sluiswerken op het. Kornwernd.rzand herhalen om aan te wijzen wat hij gezien heeft. Men zal dan kunnen nagaan wat er van de ver meende scheuren, die tot dusver aan de leiding van de werken onbekend gebleven waren, waar is, Maar, als gezegd, voorloopig houdt mui het er in Den Haag en op het Kornwerderzand voor, dat er een vergissing in het spel is. Overigens is het waar schijnlijk, dat een bevoegde instantie bniten de Zui derzeewerken om ter plaatse een onderzoek zal in stellen en een publieke mededeeling omtrent haar bevindingen zal doen. In het algemeen sprekende, gaf de heer van Kuf feler aan bovengenoemden correspondent de verzeke ring, dat er voor ongerustheid omtrent den toestand der Zuiderzeewerken geen reden is. De sluiswerken zijn op het oogenblik nog niet geheel a point en dit is dan ook de reden, dat zij nog niet hunne volle ren dement geven. Hierbij komt, dat de omstandigheden, waaronder zij op het oogenblik moeten werken, zeer abnormaal zijn, in verband met den regenval, waar van ook reeds de hierboven bedoelde hoofdinge nieur gewaagde. Hierbij komt. dat de stand van het zeewater buiten don dijk door den aanhoudenden de pressietoestand eveneens bijzonder hoog is, zoodat het loozen niet als normaal kan geschieden Er wordt echter zooveel geloosd als in verband met het zeepeil mogelijk is. De toestand van de sluiswerken speelt hierbij in het geheel geen rol. Juist is, dat zich voor de afwateringssluizen een zekere uitschuring van den bodera heeft voorge daan. Dit verschijnsel doet zich bij ieder afwaterings werk van beteekenis voor. Met het oog hierop waren bij de sluiswerken voorzieningen getroffen. Op grond van berekeningen en proefnemingen te Delft gedaan, is voor de sluiswerken een z.g. stortebed gemaakt, dat de taak heeft den invloed van den stroom, die bij het loozen door de sluizen gaat op den voor de sluizen gelegen zeebodem te neu-tralisceren. Vanwege de kosten is dit stortebed niet grooter gemaakt, dan men aan de hand van de genoemde berekeningen en proefnemingen voor noodzakelijk hield. Toen de sluizen in werking kwamen, bleken de getroffen voorzorgsmaatregelen nog niet voldoende geweest te zijn. Toen is het stortebed dan ook uitge breid door aan de buiten- (zee-) zijde ervan zinkstuk- ken aan te brengen. Dit werk is in den loop van de zen zomer en van het tot dusver verstreken najaar voor vier van de vijf sluiscomplexcn verricht Aan het vijfde complex is men er nog mee bezig. Dit com plex wordt dan ook nog niet voor het spuien ge bruikt. De andere complexen werken, voor zoover de bovengenoemde omstandigheden het toelaten, op volle kracht. De uitschuring heeft de sluiswerken en de daarvoor gelegen verdedigingswerken niet aangetast Van eeniga zetting van belaag in de sluiswerken is tot nu toe nici gebleken. De uitschuring en de maatregelen, die daartegen genomen zijn, zijn in het geheel niets nieuws. In het overzicht van de Zuiderzeewerken van Juni is er me dedeeling van gedaan. In de binnenkort verschijnen de mededeelingen van October, die op het oogenblik ter perse zijn, zal men er nadere mededeelingen over vinden. Ten aanzien van de strekdammen, waarover de medewerker van het Leeuwarder Nieuwsblad spreekt heeft men op zien komen gespeeld. Zij leken priori niet noodzakelijk, maar zijn, toen de omringdam van de sluiswerken was opgeruimd, toch gcwenscht ge- blekon, omdat de militaire beveiligingswerken, die defensie heeft voorgeschreven, van het weerstands vermogen der sluiswerken meer bleken te vergen dan men had voorzien. Met het oog hierop is de aanleg van de strekdammen, die aanvankelijk ter bespa ring van kosten achterwege was gelaten, alsnog on dernomen. Dat er ten aanzien hiervan of van andere werken dan wel van de vermeende scheuren geheimzinnig gedaan zou worden, ontkende de heer van Kuffeler ten stelligste. Men behoeft niet geheimzinnig te doen, want er valt niets te verbergen. Volkomen onjuist is, dat de contragewichten, waarvan de berichtgever van het Leeuwarder Nieuwsblad spreekt en die aan gebracht zouden zijn, omdat men anders de door de ontzetting in hun werking belemmerde sluisdeuren niet open zou kunnen krijgen, achteraf aangebracht zouden zijn onder een of ander voorwendsel. Zij heb ben altijd tot het ontwerp van de sluisdeuren be hoord. werkt zacht en weldadig; Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 2030—45 en 75 cent. 50.000 Mark buitgemaakt. Uit Erfurt wordt gemeld: Maandagmorgen kwam voor het gebouw van de „Deutsche Bank und Diskontogesellschaft" een auto aangereden, waarvan de inzittenden een banklooper overvielen, wien zij een bedrag van Mk. 50.000 beroof den. Een inspecteur van de bank werd door de roovers meergesoho ten. De politie achtervolgde de roovers met motorrijwielen en loste verscheidene schoten op hen. Een der roovers moet daarbij gewond zijn. Nader wordt omtrent dezen overval gemeld: Juist toen de kasloopers het gebouw van de Duitsche Eank wilden binnengaan, sprongen plotseling uit een voor de bank staande auto verscheidene mannen, die zonder iets te zeggen talrijke schoten op de kasloopers losten. Eén hunner werd op slag gedood. De ander werd ernstig in de buik getroffen. De 50.000 mark zaten in een geldkist, welke op den grond viel. De bandieten wilden zich er van meester maken, dit werd hun ech ter door een toesnellenden verkeersagent verhinderd. De mannen keerden snel naar hun auto terug en gingen er met groote vaart van door. De agent loste zeven scho ten uit zyn revolver, waardoor één der bandieten is ge raakt; de overige schoten troffen den auto. De agent had de tegenwoordigheid van geest 'n op straat staand motorrijwiel aan te trappen en de roovers te achter volgen. Hij verloor de snelrijdende auto echter weldra uit het oog. Roever met 5000 rijksmark gevlucht Uit Bad Doberan: De leider van het plaatselijke bij kantoor der Rostocker Bank, von Iven, die tevens in de lokalen der bank een sigarenmagazijn heeft inge richt, werd Zaterdag bewusteloos en bloedend uit een hoofdwonde voor de openstaande geidlade van zijn bureau aangetroffen. Toen von Iven na urenlang buiten bewustzijn te hebben gelegen, weder bijkwam, deelde hij mede, dat hij door een ongeveer 30-jarige man, die in zijn win kel sigaretten kwam koopen, verzocht werd twee vijf markstukken te wisselen voor een biljet van tien mark. Toen hij het biljet uit zijn geidlade haalde, werd hij door den man, die hem nageslopen was, neergeslagen. Hij verloor terstond het bewustzijn. De roover heeft zich hierop met al het baar geld, dat zich in de lade bevond volgens de verklaring van de Rostocker Bank bijna 5000 rijksmark uit de voeten gemaakt. Ambtenaren van 7000 Mark beroofd. Uit Munchen: Gistermorgen zijn in Schabing twee ambtenaren van het maatschapelijk hulpbetoon, die een bedrag van Mk. 7.000 bij zich hadden, overvallen, toen zij het bureau wilden binnengaan. Zij waren ge volgd door een auto, waarin twee personen zaten. Deze sloegen de ambtenaren met een gummistok tegen den grond, roofden het geld en namen de vlucht, zonder herkend te zijn. De auto, waarvan zij zich bedienden, was kort tevoren gestolen. Op een ruim 70-jarlgen kooiker. Den man in de duisternis een zak over het hoofd ge gooid en gebonden. De daders met ruim f 300 verdwenen. Zaterdagavond tusschen 6 en 8 uur is bij den ruim 70- jarigen kooiker. D. van Haastrecht te Sassenheim een brutale roofoverval gepleegd. Van Haastrecht, aldus de „Tel.", die reeds tientallen van jaren geheel alleen woont had naar gewoonte Zaterdagmiddag in Sassenheim in- koopen gedaan en was omstreeks vijf uur naar zijn wo ning. die in het bosch van de eendenkooi op ongeveer m K.M. van het dorp Sassenheim gelegen is, terugge keerd. Tusschen zes en acht uur het juiste uur kan Van Haastrecht zich niet meer herinneren sloegen zijn honden tweemaal aan. Toen de honden voor den derden keer aansloegen, begaf Van Haastrecht zich naar buiten, waarop hem onmiddellijk bij het naar buiten treden in de duisternis een zak over het hoofd werd ge worpen, waarna hij stevig gebonden werd. Toen Zondag morgen de landbouwer V. zich naar zijn vee begaf om te melken en naar gewoonte even een kijkje wilde ne men bij Van Haastrecht, vond hij deze half overstuur. Wel was het hem gelukt zich van zijn touwen te bevrij den. doch hij had nog geen hulp kunnen halen. Onmid dellijk werd de Sassenheirnsche politie van het gebeur de in kennis gesteld, terwijl ook de politie van Warmond onder welke gemeente de eendenkooi is gelegen, spoe dig ter plaatse was. Uit het onderzoek bleek, dat de geheele woning doorzocht was en ruim f 300 in contan ten was buit gemaakt. Het bleek de politie, dat de roof overval door twee personen moest zijn gepleegd; bij haar onderzoek heeft zij enkele vingerafdrukken geno men. Toevallig waren de drie honden van den kooiboer dien avond vastgehouden. Hadden de honden zooals ge woonlijk losgeloopen, dan hadden de roovers geen kans gehad, daar in de geheele omgeving bekend is, dat het levensgevaarlijk is zich naar de eendenkooi te begeven wanneer do honden los loopen. De onverlaten hadden, nadat zij de woning van het slachtoffer hadden doorzocht, de touwen, waarmede hun slachtoffer gebonden was, gedeeltelijk losgemaakt, zoodat Van Haastrecht zich zelf kon be vrijden. De loopplanken over de sloot, die de eenden kooi van den kooipolder scheidt, hadden zij echter weggenomen, zoodat het slachtoffer zich niet met de buitenwereld in verbinding kon stellen. De Duitscher, die in verband met dezen overval was aangehouden, is Zondagavond weer op vrije voeten gesteld. Een Duitscher aangehouden. Nader wordt nog gemeld, dat in verband met dezen roofoverval, door de Sassenheirnsche politie is aange houden en te Warmond in arrest gesteld een Duit scher, die tijdelijk te Sassenheim verblijf hield. Het onderzoek duurt voort. HOOG WATER IN LIMBURG. Uit Venlo, 30 October: Door den hoogen watersfand van de Maas is de ha ven te Venlo thans voor een groot gedeelte en die van Blerick geheel overstroomd. Onder de Maasbrug te Venlo ondervinden de passeerende schepen veel last van den hoogen waterstand. Op vele plaatsen in Noord-Limhurg zijn de aan de Maas grenzende weilanden overstroomd. Voor de toepasing van de op 21 Juli 1931 vastgestel de wegenbijdragenverordening voor het vcrleenen van provinciale bijdragen voor wegen, voorkomende op het aanvullend wegenplan en tot concentratie van wegenbeheer, heeft het verkrijgen van de ver- eischte gegevens geruimen tijd in beslag genomen. Met toepassing van de daartoe strekkende bepalin gen van de verordening, bleek de berekende lengte van de wegen en bruggen in totaal 772.74 K.M. te be dragen. Aangezien voor het jaar 1931 een bedrag van f 180.000 ter verdeeling beschikbaar is gesteld, bedroeg de maximum-uitkeering per berekende K.M. voor dat jaar f233. In totaal werd aan 64 wegbeheerderi f154.400 uitgekeerd, zoodat het overschot f 25.600 be- driagt. Van de aan Ged. Staten toegekende bevoegd heid tot vermeerdering van bijdragen in verband met de opheffing va^ tollen is over 1931 geen gebruik ge maakt. Omtrent de mogelijkheid tot het opheffen van de tollen op de bruggen van de Zaan te Wormerveer en te Zaandam (Noorderbrug) U met de daarbij be trokkenen overleg gepleegd. Het gemeentebestuur van Wormerveer is nog niet genegen tot opheffing van den tol; dat van Zaandam daarentegen bleek bereid een regeling te treffen voor het opheffen van den tol op de Noorderbrug over de Zaan aldaar, waartoe Gedeputeerden hun financieele medewerking hebben toegezegd. Na tien jaar tjjds. Dezer dagen Is een meisje uit Senghenydd, een kleine plaats in het Engelsc'ne mijndistrict van Glamorgan bij testamentaire beschikking bedacht met het aardige som metje van 3000 pond sterling omdat ze geruimen tijd geleden een dame eens uit moeilijkheden had gered. Het meisje, miss Dawes. is winkeljuffrouw in een ta bakszaak. Tien jaar geleden had zij een dame, die van een vacantiereisje uit Schotland terugkeerde en bij Car- diff tot de ontdekking kwam. dat zc haar beurs had verloren, aan 10 shilling geholpen. De oude dame no teerde haar naam en adres en eenigc dagen later zond ze met een hartelijk briefje het geleende geld terug. Het meisje vergat het voorval tot ze er nu door een brief van een advocaat weer aan herinnerd werd en wel op prettige wijze. De oude dame had haar met 3000 pond bedacht. Ze had er echter een voorwaarde aan verbon den. Miss Dawes krijgt pas de besohikking over het geld ais ze veertig is. Ze moet nog 10 jaar wachten. Verstopping en slechte spilsvertenng maken U ellendig en humeunq. Neem bijtilds de zeei zacht werkende Poster j Maagpillen het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar A i 0.65 per flacon (Vragen en mededeelingen. deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen, Lootsstraat 24, Amsterdam (West). VET PLANTEN. Omtrent de cultuur van vetplanten lezen we in het nieuwe Verkadc's album het volgende: Hoe gedragen zij zich nu in de cultuur, in kamers, serres, broeibakken enz.? Hier schijnt alle3 uitgescha keld. wat haar zou kunnen deren. Er is geen droog klimaat, geen dorre bodem, geen sohroeiende zon, geen gebrek aan water, plantenetende dieren worden verre gehouden. Een ideaal toestand dus, zou men zeggen. Maar, het tegenovergestelde is waar. want de planten zitten nu met haar toerustig, met al haar verschillende eigenschappen van aanpassing verlegen, vooral in den winter. Ze hebben daar eigenlijk niets meer aan. want alle strijd, alle bedreiging is opgeheven. Wat hebben ze aan haar dikke sappige organen, haar gedrongen gestalten, haar diohte opperhuid, haar fijne waslaag en dichte be haring. haar doorns, tanden en wratjes? Ze belemme ren maar de verdamping in vochtige omgeving en op donkere dagen. Maar. daaraan kunnen ze niets veranderen, want het zijn alle in en door de natuur verworven eigenschappen Ja, dat alles maakt, dat ze een speciale cultuur en bl- zondere verzorging behoeven, zorgvuldiger dan voor de meeste planten geldt, vooral in den winter. Eohter, aan den anderen kant wijst dit den kweeker duidelijk den te volgen weg. Hij moet met alle omstandigheden rekening houden, giet met oordeel, weinig op donkere dagen, meer als de planten zonnig, weder genieten. Giet nimmer op de bladeren. Maak den winter tot den droogsten tijd van het jaar, den tijd van volstrekte rust. Geeft dan uiterst weinig water en sorg voor over vloed van frissche, maar droge lucht, want koele tem peratuur, frissche droge atmosfeer kunnen de meeste soorten uitnemend verdragen, en zorg er voor, dat al het beschikbare winterlicht ongehinderd tot de plan ten kan toetreden, door ramen en ruiten goed schoon to houden. Op heldere, warme dagen In het voorjaar en in den zomer is het nuttig, op de felle zonne-uren van den dag boven de planten, op serre of kas, of tegen de ramen, een lichte beschaduwing aan te brengen in den vorm van bamboe-, linnen- of latten zonneschermen, opdat de planten geen brandvlekken kunnen krijgen. Stook op kille, vochtige dagen, opdat de lucht droog *ij. maar niet tot een hooger thermometerstand dan 59 a 55 gr. Fahr. en natuurlijk bij vorst, als de thermo meter in de kamer onder de 45 gr. Fahr. zou zakken, Luis en spint moeten steeds dadelijk bestreden wor den, hetzij door afwasschcn, hetzij door een bespuiting met een insecticide, door bestuiving of berooking met nicotlne-praepearaten, op slakken, die gaarne de ijs- kruiden en dikbladige planten aanvreten, most men jacht maken, vogels en muizen moeten de planten niet kunnen bereiken. Bij gebruik van voedzamen grond is bemesting niet noodig en voor kleine, fijnkleurige soorten zelfs ongewenscht. WOENSDAG 2 NOVEMBER. EVANGELISATIE te: Breezand, nam. 7Vz uur, de heer Boon. Dankdag. DONDERDAG 3 NOVEMBER. THE STAR OF HOPE MTSSION. Callants^og, nam. 7% uur, de heer S. Kuiper, v. Bilt- hoven. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 765 m.M, Temperatuur: 4 gr. C. is 39 gr. F. Vooruitzichten: Goed weer. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagea Gedipl. Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De inbraak bii den heer K. Zooals reeds in ons nummer van Zaterdag werd ge meld. is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ingebro ken ten huize van den heer J. Koster. Plantsoen, alhier. Thans kunnen we nadere bijzonderheden melden. De heer K. had 't rijwiel, dat ook is ontvreemd, als naar gewoonte buiten laten staan. Toen het ongewenschte bezoek werd ontdekt en men op onderzoek toog. bleek, dat met behulp van een beitel is getraoht een raam te openen. Drie ramen vertoonen daarvan althans de sporen. Dat 't openen hiervan niet gelukt is. dankt men aan 't feit. dat deze met stevige pennen waren gesloten. De voordeur is toen geopend, iets. wat hier al zeer gemakkelijk ging. daar de heer Koster voor gewoonte had. 't raampje van den voordeur steeds open te laten, opdat 't dienstmeisje 's morgens binnen kon komen, waardoor toegang tot 't huis werd verkregen. Het zal ongeveer half één zijn geweest, dat mevrouw Koster beneden wat hoorde, maar waar nog al veel last van muizen wordt -ondervonden, meenden de heer en mevrouw Koster, dat deze weer bezig waren. Zeer waar schijnlijk zijn toen de suitedeuren langzaam open ge schoven. Toen mevrouw Koster tegen haar man zei, dat 't toch wel wat erg was, zooals die muizen regeerden, werd 't beneden even stil. Begrijpelijkerwijze ging de heer des huizes niet voor die z.g. muizen zijn bed uit. Den volgenden morgen bleek, dat de ongewenschte bezoeker via den achterdeur het huls weer had verlaten Ontvreemd is het buitenstaande heerenrijwiel, uit de portefeuille van den heer Koster f 300. de huishoudpor- temonnaie met ongeveer f 8 zilvergeld, een klnderpor- temonnaitje met 6 centen. De tasch van mevrouw Kos ter, die aan de knop van een stoel hing, werd niet op gemerkt. Hierin bevonden zich ongeveer f 25. De politie zet haar onderzoek voort, maar zoover ons bekend, heeft dit nog geen resultaten opgeleverd. in ii VERKOCHT. Het caié „De Mooriaan", bewoond door den heer P. Baars, is in eigendom overgegaan aan den bewo ner. Eigenaar was de heer G. Dorbeck. De nieuwe eigenaar zal er '■'en danszaal bij laten bouwen, onder architectuur van den heer J. R. Vla ming. v.v.v. Door de plaatselijke tooneelverecniging V.V.V., re- giseur de heer J. Bel, is in studie genomen de Ame- rikaansche klucht in drie bedrijven: „Eén dag dame", van C. van Kerckhoven Jr. Voorts heeft V.V.V. ingeschreven voor den tooneel- wedstrijd te Winkel, die eerlang zal worden gehou den. Hierin moet met een éénacter worden uitgeko men. V.V.V. heeft te dien opzichte nog geen keus ge daan. Waar V.V.V. ook voor het Plaatselijk Crisiscomité zal spelen, wacht den spelers een druk seizoen. HAND BEKNELD. Zondagmiddag kreeg bij het kegelen Mevrouw S. haai hand tusschen twee kegelballen. Een erge bloeduitstor ting in vingeT en hand was 't gevolg. Gelukkig, maar toch wonder boven wonder werd niets gebroken. KEGELWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Gedurende een 8 tal dagen worden er op de banen der Allcmaarschen Kegelbond, in de Harmonie te Alkmaar, bondswedstrijden gehouden, waaraan door een 5-tal Schager vcreenigingen. elk met 2 vijftallen wordt deel genomen. Zondagavond gooide de plaatselijke club Hout of Fout (le en 2e vijftal). Door beide tallen werd goed gegooid. Hout of Fout I maakte 286 hout; idem II. 295 hout. Alle Schager vereenigingen komen uit in afd. Bij de voortzetting van hot kegelconcours te Alk maar werd Maandagavond deelgenomen door: Gooi geen poedels I en II uit Schagen. Het le vijftal wierp 291 hout; het tweede vijftal 199 hout. In afd. B, waarin de Schager vereenigingen zijn ingedeeld, werd momenteel het volgende gepres teerd. Koekoek II (Alkmaar) 297 punten; Onze Club II (Alkmaar) 294 punten; Hout of Fout I (Schagen) 286 punten: Hout of Fout II (Schagen) 295 punten; Cubo III (Alkmaar) 258 punten; Gooi Geen Poedels I (Scha gen) 291 punten; Gooi Geen Poedels II (Schagen) 199 punten. De plaatselijke vereenigingen maken op de Alk- maarsche banen een goed figuur, vooral als rekening wordt gehouden, dat men hier eerst enkele maanden kegelt. DE KEGELSPORT IN SCHAGEN. Het mag wel even worden gememoreerd, dat de vo rige week de 100ste kegelaar in Schagen zich aansloot. Buiten verwachting is 't ledental dan ook te noemen. De vijf eerste avonden van de week kegelt men in „Vredelust", terwijl des Zondags door een vaste ploeg extra gebruik van de banen wordt gemaakt. Momenteel is de Zaterdagavond nog vrij, maar naar we vernemen worden pogingen aangewend om ook dezen avond te bezetten. TOONEELAVOND. In Theater Royal komt Vrijdag 11 November het tooneelgezelschap van Jan Musch met het zoo bekende successtuk „Elias weet het beter". Waar Jan Musch zelf in de hoofdrol optreedt en het gezelschap verder bestaat uit eerste krachten, wordt het een prachtavond op tooneelgebied. Een volle schouwburg zij derhalve het bewijs dat men in Schagen en omgeving dergelijke kunst waardeert. VARA-FRONT-ACTIE. De groote Vara-front-actie die Zaterdag j.1. door ons geheele land is gehouden, heeft oor onze ge meente het prachtige resultaat gehad van een op brengst van f 162.54.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2