De Competitiewedstrijden. Programma N.H.V.B. DIVERSEN. Vrone—D.T.S. 2—3. SPORTNIEUWS Bevredigende wedstrijd schotel. - Feyenoord Ajax, P.E.C. en Longa laten een steek val len. Kinheiru neemt de kop in twee A. K.N.V.B,-overzicht van 30 October 1932). Dat er onder dergelijke ongunstige omstandigheden als jJ. Zondag van de 25 vastgestelde eerste klasse-wed strijden nog 16 door konden gaan, stemt tot groote te vredenheid en het maakt dat de competitie niet al te veel stagnatie ondervindt van de slechte weersgesteld heid een tegendeel van verleden jaar, toen er van de competitieaanvang tot Nieuwjaar geen eerste klasse- veid behoefte te worden afgekeurd. Dus met een grapje te eindigen: men dient in gedach ten te houden dat het Zondag den zevenden achtereen volgenden natten Zondag was, vanaf de competitieaan vang. Dus... als het eens omslaan zal, dan kunnen we er nu op rekenen. rn KI .i"N Gr L Al zijn er dan 16 wedstrijden van de 25 gespeeld, de verrassende wendingen van de voetbal zijn niet uitge bleven. Zoo wist A.D.O. aan Feijenoord een punt te ontne men (22). Hoewel D.H.C.'s terrein werd afgekeurd is zij toch bij deze struikeling van haar concurrente ge baat. En bovendien zoo'n dagje rust na 5 achtereenvol gende zware wedstrijden is broodnoodig, vooral voor een club, die er zoo razend fel van langs trekt en het eiken Zondag tot de roode streep laat komen. Blauw Wit mag blijkbaar niet winnen. Thans werd met 23 van R.C.H. verloren in het Amsterdamsche Stadion. Ondertusschen van de laatstgenoemde een aar dige prestatie, die hoog noodig was. 'n Goed resultaat mag het gelijke spel van 't Gooi te gen Z.F.C. genoemd worden (22). De stand is: Feyenoord 6 4 2 0 18—10 10 D.H.C. 5 4 1 0 21—12 9 Z.F.C. '6 2 2 2 15—12 6 A.D.O. 6 2 2 2 11—10 6 Hennes D.V.S. 4 2 1 1 7—6 5 R.C.H. 6 2 1 3 16—18 5 Tweede klasse A. In Amsterdam had Kinhelm een zware aan D.E.C. Tenslotte wisten de Velsenaren wier kansen te mooi zijn om misstappen te veroorlooven toch met 53 te winnen. Door het gedwongen vrij-af zijn van E.D.O. en Zee- burgia staat Kinheim nu bovenaan. Kinheim 6 5 0 1 14—8 10 Zeeburgia 5 4 0 1 14—0 8 E.D.O. 5 3 2 0 16-7 8 WF.C. 5 2 2 1 13—8 6 Z.V.V. 5 2 1 2 13—9 5 Alcmaria 5 1 2 2 12—13 4 H.R.C. 5 2 0 3 9—15 4 T.O.G. 5 2 0 3 8—15 4 D.E.C. 6 1 0 5 16—26 2 V.VA. .6 0 1 4 5—15 1 Tweede klasse B. 'n Bijzonder belangwekkende kamp zou D.W.S.—Her cules geweest zijn, indien hij niet afgelast ware gewor den. Velox en H.F.C., die in ernstig duel om de leiding zijn, waren wel in 6taat om te spelen. H.F.C. ontving A.F.C. en won met 42; Velox deed het eventjes royaler tegen B.F.C, 'en won met 62. Spartaan slaagde er slechts met groote moeite in om zich tegen hekkenslui ter Baarn staande te houden (32). De volledigen stand is hier: H.F.C. 6 4 2 0 21—6 10 Velox 6 5 0 1 23—8 10 D.W.S. 5 2 2 1 16—7 6 Spartaan 6 2 2 2 9—10 6 Hercules 5 2 1 2 13—14 5 Bloemendaal 5 2 1 2 11—14 5 B.F.C. 6 2 1 3 16—17 5 A.F.C. 6 1 2 3 13—21 4 Alphen 5 0 3 2 11—17 3 Baarn 6 0 2 4 14—30 2 AFDEELING H. Wat wij gedacht hadden is niet geschied. Een nederlaag van Stormvogels en een overwinning voor Ajtx zagen we aankomen. Maar in plaats daar van ging Stormvogels onverdroten voor met winnen. En hoe! Met 51 werd D.F.C. gekraakt en tegelijker tijd verloor Ajax voor 't eerst. In den uitwedstrijd tegen Haarlem n.1. was 't met Ajax hopeloos. Een 52 Haarlem-zege was het resul taat van anderhalf uur voetbal. De Ajax-menschen zijn nu vijf punten op Storm vogels achter. De tweede plaats wordt nu ingenomen door Sparta, dat maar drie punten op de IJmuidenaren achter was. Maar Zondag wist West-Frisia den Spartanen een punt te ontfutselen (22) en het verliespunten-aantal van de Rotterdammers werkt Stormvogels nu ook in de hand. De andere twee wedstrijden werden afgelast. Stormvogels 6 6 0 0 29-6 12 Sparta 6 3 2 1 18—15 8 Ajax 6 2 3 1 21—15 7 Hilversum 5 2 1 2 14—20 5 West-Frisia 6 2 1 3 16—22 5 AFDEEUNG HL In het Oosten hebben de terreinen zioh percents gewijze het best gehouden. Alle eerste klasse wedstrij den gingen door. Als belangrijkste wedstrijd is P.E.C.—A.G.O.V.V. aan te rekenen. Op een geweldige teleurstelling voor Zwolle is deze dag uitgeloopen. Met niet minder dan 51 werd P.E.C. in eigen hol verslagen^ Hoewel A.G.O.V.V. niet <ïirect van deze krachtproef de vruchten kan plukken, stelt het den Apeldoorners weer in de rij der gegadigden. Dan heeft Vitesse meer onmiddellijke eer van haar werk gezien. Ook die won een uitwedstrijd van een geducht concurrent, nJ. Enschede Boys, dat er met 13 aan gelooven moest. Met gevolg, dat de jonge Arnhemsche ploeg de leiding heeft, al is het dan. dank zij betere doelcijfers dan P.E.C. Wie ook spijkers met koppen begint te slaan is Go Ahead, dat Wageningen met 40 klopte. Eindelijk eerst na vijf wedstrijden te hebben verloren is Heracles los gekomen. En dit trof En schedé nu juist, dat er met 32 de dupe van werd. Tubantia gaat zoo stiekum weg ook haar gang en schopte weer twee puntje3 bijeen in den wedstrijd tegen Robur in Apeldoorn (20). De verwikkelingen in het Oosten zijn buitengewoon interessant en als er ergens spanning is, dan is het wel in het Oosten, waar bijkans allen behoudens wellicht Wageningen, Heracles en Robur aanspraak meenen te mogen maken op de eerste plaats. Vitesse 6 4 1 1 14—8 9 PJE.C. 6 4 1 1 14—12 9 A.G.O.V.V. 6 3 1 2 17—13 7 Tubantia 6 3 1 2 15—12 7 Go Ahead 6 3 1 2 11—7 7 AFDEELING IV. Het is P.S.V. schitterend meegeloopen, Zondag j.1. Zelf won ze in Breda met 61 van NA.C.. terwijl Longa met de „korfbal-uitslag" 45 van M.V.V. ver loor! En Bleijerheide die een beetje als te nieuwsgie rig in de bovenste helft van de ranglijst rondneusde, werd door haar stadgenoote „Eindhoven" met een 52 nederlaag omlaag gehaald. Wilem II en B.V.V. die een beetje onderaan schar rellen deelden de punten (33). waardoor de Bos schenaren eindelijk hun eerste punt eens kregen. De stand is: P.S.V. 6 6 0 0 226 12 Longa 6 4 0 2 19-11 8 M.V.V. 6 4 0 2 17—17 8 Eindhoven 5 2 2 1 13—8 6 Bleijerheide 6 8 0 3 16-16 6 AFDEELING V. VelocitasBe Quick was de eenige wedstrijd in het Noorden. Maar die eene zal genoeg stof tot bespre king leveren in de Noordelijke contreien! Velocitas heeft met 4gewonnen en daarmee aan haar rivaal beduid dat aan naar heerschappij nog niet valt te tornen. De stand is: Velocitas Be Quick Veendam 0 29—7 12 1 29—14 8 1 16—7 7 6 November a-s. 1 B: Z.F.C. 5W.F.C. 5; Bergen 1—K.F.C. 3; R.C.Z. 1 Assendelft 2; Zaandijk 2Alkm. Boys L 1 C: Strandvogels 1Andijk 1; Hollandia 3M.F.C. 1; 1 D- M.L.D. 1Helder 3; Wierlngerwaard 1Succes 1; Petten 1—H.R.C. 3; Succes 2—B.K.C. 1. 2 D: C.S. V. 1—Alkmaar 2; Al km. Boys 2— xenzeao...o- 2 D: C.S.V. 1—Schoorl 1; Alkmaar 2Al km. Boys 2; Alomaria 4D.T.S. 2. 2 E: J.V.C. 1Watervogels 1; Schagen 2—H.R.C. 5; Helder 4Texel 2. 2 F: Andijk 2—West Frisia 4; M.V.K. 1—Sybekarepel 1; Hem 1Hollandia 4; M.F.C. 2Aartawoud L 3 B. Ursem 1—Bergen 3; K.S.V. 1—Uitgeest 3. 3 D: Oudendijk 1—N. Niedorp 2; Twisk 1—Andijk 3; Hem 2—M.F.C. 3; West Frisia 5—O.K.B. 1; V.CL 1— Hoogkarspel 1. 3 E: B.K.C. 2—Kolhorn 1; H.S.V. 1—Schagen 3; Oude- sluis 2—D.E.S. 1; H.R.C. 6—Helder 5; 4 D: Bergen 6—Akersloot 1; Ursem 2-C.S.V. 3; Alk. Boys 4K-S.V. 2; N. Niedorp 3—Alkmaar 3. 4 F: Aartswoud 2O.K.B. 2; Hoogkarspel 2Ouden dijk 2; Twisk 2M.V.K. 2; Berkhout 2—Hem 3. 4 G: Calantsoog 1Wieringerwaard 2; Succes 4 HJt.C. 7; Sparta 4—J.V.C. 2; H.R.C. 8—Petten 2. Junioren: Hollandia aZ.F.C. a; Alkmaar Boys a Z.V.V. a; Alcmaria aPurmersteyn a; O.S.V. a—Z.F.C. b; Adspiranten: Alkmaar aAlomaria a; C.S.V. a Sohoorl a; Bergen a—Uitgeest a. Alcmaria bVrone a; N. Niedorp aAlk. Boys a; Alomaria dBergen b; K.S.V. aVrone b. Hollandia aWest Frisia a; Strandvogels aAndijk a; West Frisia bM.F.C. b. West Frisia aM.F.C. a; Twisk aHollandia b; Hoog karspel aV.C.L. a; Berkhout aHem a; Helder bH.R.C. b; Helder cSparta b; Helder e H.S.V. a. Alg. Sportblad. Lezing Karei Lotsy. Zaterdag 12 November, des avonds om 7 uur houdt het bekende bestuurslid van den K.N.V.B., den heer K. J. J. Lotsy een lezing te Alkipa&r Sportlieden, zoo 't e enigszins kan,, gaat er eens hooren! DuitschlandNederland. Deze wedstrijd is, naar de Sportkroniek meldt, defini tief vastgesteld op 4 December a.s. te Dusseldorf. De kaartenaanvragen moeten bij den K.N.V.B. geschieden. Wat de belangstelling betreft wordt algemeen aange nomen dat die nog overweldigender zal zijn dan in Brussel. Ook vanuit onze omgeving hebben nog tal van lieden lak aan de crisis en het zou ons niet verwonderen als de HA.B.O. z'n bussen weer vol wist te krijgen. Buiten dien zijn er hier en daar enkelen die per luxe wagen gaan. Voorts blijken de Nederlandsche Spoorwegen voorne mens om extra-treinen te laten loopen. In dit verband merken we op dat ze die dan wat vroeg aan moeten kondigen, anders heeft een ieder die er warm voor loopt, al palats besproken in bus of auto Of wij in 't Noorden veel aan de extra-treinen zullen hebben gelooven we niet. Ze zullen wel zoo laat in Am sterdam aankomen dat de laatste trein al weg is. Wij hebben ons tot den K.N.V.B. gewend met de vraag of er voor de mensohen die naar Dusseldorf wil len geen speciale voetbalpasjes beschikbaar gesteld wor den. Anders zou men verplicht zijn voor die twee da gen een pas (kosten pl.m. 2 gulden) aan te schaffen. Op 't oogenblik deze deze zin onze pen ontvliet, hebben we hierop nog geen antwoord ontvangen. Ontvangen we een antwoord, dan zullen we het onmiddellijk publicee- ren, aangezien het voor tal van ad spirantbezoekers van groot belang is. De voorbereiding. Aangaande de voorbereiding van het a.s. Nederland- sohe elftal meldt de Sportkroniek dat de avondoefenin gen op het verlichte V.U.C.-terreln in Den Haag eiken Donderdagavond plaats vinden. Internationaal programma. We drukken het hierbij voor onze lezers nog eens af: 4 Dec.: Dusseldorf: DuitschlandNederland; 5 Maart: Amsterdam: NederlandHongarije. 9 April 1933 Amsterdam: Nederland—België. 7 Mei 1933 Antwerpen: BelgiëNederland. Een programma inderdaad om van te watertanden. Beenbreuken. De Sp.kroniek telt op dat Zondag 23 October 3 been breuken in K.N.V.B.-wedstrijden plaats vonden. Het betreft n.1. de spelers Leijnen (L.O.N.GA), Dogger (A.G.O.V.V.) en Woudsma (E.S.C.A) Hij kan het nog steeds! Jan Elfring, de oud-Alcmariaan en oud-Internatio naal, voetbalt sedert zyn vertrek uit Alkmaar al zoo'n paar jaartjes met Robur et Velocitas in Apeldoorn mee. 'n Heele tijd heeft hij niet gespeeld, doch is op aandringen van clubvrienden toch weer begonnen. En hij kan nog steeds niet gemist worden. Bij Rober blonken in den wedstrijd tegen A.G.O.V. V. uit: Jo en Henk Kres, Nikkels en Elfring, vermeld de een sportblad van de week. Waaruit blijkt dat die oude rot nog steeds een pracht-partij speelt. BU Z.A.C. botert het niet. Het Zwolsche Z.A.C. is naar de tweede klasse gede gradeerd zooals men weet. Men zou kunnen denken, dat de oude club van Bakhuijs alle mogelijke moeite zou doen om het verloren terrein te herwinnen. Het valt dan wel erg tegen als men uit Zwolle leest dat er in den plaatselyken wedstrijd tegen Zwolsche Boys niet alleen „stuntelig" gespeeld werd, maar ook ontaard ruw, zoodat de match een onaangenaam ka rakter droeg. Feestdag vo0r Velocitas. In de Gronlngsche brief van de Sportkroniek lezen we. dat 23 October een ware feestdag voor Velocitas was. Het eerste won met 100 (van Friesland), het tweede met 5—0 (van Friesland 2), het vyfde met 52, het zevende met 160 en het achtste met 100! De Amsterdamsche zeedaagsche. De wielersport is door de Noordhollandsche sportr enthousiasme nog nooit van dichtby gevogd en toch loopt men overal in de omgeving warm voor de zes- daagsche die van 18 tot 24 November in het R.A.I.* gebouw in Amsterdam plaat3 vindt. En dat is te begrijpen: de wielersport is minstens even interessant ais de voetbalsport al geldt ook hier dat men er geducht in moet zitten om eenig oordeel te kunnen vellen en de wedstrijden te kunnen volgen. Van de koppels noemen we: Piet van Kempen Pijnenburg (de winnaars van Parijs!); Klaas van Nek Jr.Van Hout; Van der HeydenVan der Horst; Jan van KempenBogaert; BraspennlnxWals tallen Hol landers). En de geduchte Dultschers RauschHilrt- gen en GöbelSchorn. In totaal zijn er 12 koppels. Als Piet van Ke»T®n en T*ljnenburg niet winnen, dén Brasüfi-J""3* en Wals gaarne een kans geven. Vooral <3e jog® vValS is een geweldig taaie rijder. We zagen hem in het Sportpaleis in Brussel op den vooravond van den voet- balwedstryd BelgiëNederland nog rijden in een drie- DE OUD KARSPELAREN NEMEN DE LEIDING. MET DE RUST HEEFT VRONE ECHTER DE LEIDING. TE GEVAARLIJK SPEL VAN BEIDE ZIJ DEN. ONVERDIENDE VRONE-NEDERLAAG. Ondanks het feit dat het bijna de geheele week had geregend en overal het water buiten de dijken en oevers was getreden, kon de weöstryd VroneD.T.S. doorgang vinden. Hei veld van Vrone was in prima condidtie en menige eerste klasse bezit zoo'n droog veld niet. Vrone, dat wij in dit seizoen voor het eerst aan het werk zagen, is ons meegevallen. Het spelen van de groen-zwarten is beslist een spelpeil hooger ge worden dan verleden jaar. Vooral hun achterhoede en rechtervleugel waren stukken beter dan verleden jaar. Dat succes moge derhalve een aansporing zyn om denzelfden weg te blyven bewandelen ter bereiking van nóg betere resultaten. Zege van het betere spel. De Vronianen hebben op dezen regenachtlgen dag, die het Zondag was, van de D.TS.-ers verloren, en misschien was deze nederlaag wel in stryd met de cogal optimistische verwachtingen, maar vast staat, dat zij geleden werd tegen een ploeg, die af en toe beter speelde en die ook veel meer met enthousiasme speelde. Er is een vrij lange periode geweest, dat de Vrone-supporters de hoop koesterden op een Vrone- zege. In den aanvang toch konden de gasten wel bin nen de 5 minuten een doelpunt maken, maar verder kwamen ze niet meer. Het met veel animo beginnen de Vrone heeft dan verrassende en gevaarlijke aan vallen, die uit een vrij groot tempo-verschil voort- loeiden, het doel der D.T.S.-ers van stond af aan in gevaar gebracht. Daartegenover stelde het spel der D.T.S.-ers in die periode nogal teleur, het was te kort en doorzichtig en de echte fighting spirit ontbrak. Dat D.T.S. weldra de leiding nam. was dan ook meer een verrassing, al had ook voordien keeper Kroon en kele saves moeten verrichten. Weliswaar maakte de D.T.S.-verdediging niet zoo'n zekeren indruk als «tegen Severwyk, maar de open aanvallen van de D.TB.-ers waren tenminste even gevaarlijk als de wel met groo te nauwkeurigheid, uitgevoerde maar te ver doorge voerde attagues van de Vronianen. Tempo-verschil niet gehandhaafd. Zoo leek dus de tempo-proef den doorslag te zullen geven ten gunste van de ploeg, die in technisch opzicht de mindere was, de mindere moest zyn van de Oud- karspelaren met hun betere spelverdeeling. Dezen mid dag echter kwam dit maar heel vaag tot uiting. Beide ploegen speelden te onvoorzichtig, waardoor het voet- ba! meestal op de tweedè plaats kwam. Vrone heeft goed party gegeven. Inderdaad mag D.T.S, over dit resultaat tevreden zyn, want het had maar zeer weinig gescheeld of het had een puntenverdeeling geworden. Tot het laatst toe zyn er kansen geweest voor den gelykmaker, want hoezeer de D.T.S.-ers ook door hun individueele capa citeiten domineerden, zoodat soms een geweldig D.T. fl.-offensief werd ingezet, toch hebben de Vrone-spe- lers nimmer den moed opgegeven. Zoo hebben zij al thans tot het einde toe de hoop op een gelyk spel levendig gehouden 'n gelijk spel dat geenszins ge flatteerd geweest zou zijn en dat toch met een wat schotvaardiger binnentrio binnen Vrone's bereik had gelegen. De kamp stond op laag peil. Over het algemeen was de kamp op laag peil. Af en toe was er wat opleving té bespeuren en goed 4e klas K.N.V.B.-voetbal, maar het grootste gedeelte van den wedstrijd werd er gespeeld op N.H.V.B.-peil. Dit kwam voornameiyk doordat het spel onnoodig „hard" werd gespeeld. Men kon elkaar letterlyk niet „luchten of zien" wat zich uitstrekte tot buiten de krytiynen. H©t verloop van de*i wedstrijd. Het is onguur herfstweer met de bekende, niets goeds voospellende regenbuien in het verschiet, als de elftallen het terrein betreden. Vrone wint den toss, waarna onder leiding van W. Prins de volgende ploe gen zich opstellen: Vrone: Jb. Groen; C. Groen. W. Keijzer; H. Kuiper, D. Kloosterboer, P. v. d. Molen; H. Meyer, C. Hoog land, E. Meyer, D. de Koning. D. Bobeldyk. Scheidsrechter: W. Prins Alkmaar. D.T.S.: A. Kroon; C. Kroon, J. Mulder; K. Kooy, W. v. Dijk, J. Speets; Harry Kuiper, D. Kokkes, J. Dek ker, v. Meurs, Schrieken. Een veelbelovend begin. Direct nemen de D.T.S.-ers het spel in handen. Het publiek leeft direct mee en de aanmoedigingen zyn niet van de lucht. Voor de wedstrijd 2 minuten oud is, heeft Dekker de Vrone-baeks al in het nauw gedre ven maar door direct op den man te spelen, kan men dezen D.-aanval afslaan. Ook D.T.S. laat zich niet cr.betuigt en begint op „harde" manier te spelen. Zoo men ons vertelde, gaat het in de derby daar altijd zoo toe. Wat minder, zou echter geen kwaad kunnen. Een plotselinge aanval der gastheeren wordt door off-side staan onderbroken, waarna Kloosterboer ver- geefsch 'n kans by den D.T.S.-keeepr waagt. Gerulmen tijd blijft den bal op het middenveld. Groen mist eens leelijk. maar keeper Groen kan nog net vroeg genoeg '•edding brengen. Dan bouwen de D.T.S.'ers een aanval op, die tot succes leidt. Kuiper zet voor en Dekker doelpunt onhoudbaar. D.T.S. leidt, 0—1. Er is dan 7 minuten gespeeld. Onmiddellijk hervatten de D.T.S.'ers' het initiatief; weer een hoekschop op het Vrone-doel; doch dan zetten de Vronianen het offensief in. Meyer mist eens en Koning kogelt hard in. maar nu is keeper Kroon er weer by. Na eenige minuten weet de D.T.S. achterhoede het spel te verplaatsen. Harrry Kuiper krijgt een mooie pass van Van Dijk. pikt hem net op op 't ïyntje. een mooie lage voorzet, net buiten het bereik van den Vro- ne-back en Dekker staat vrij tusschen belde Vrene- baeks. De bal komt edhter verkeert op z'n schoen en ver naast het Vrone-doel verdwijnt de bal achter. Vrone maakt gelyk. In de 17e minuut, n.1 krijgt Meijer den bal toegespeeld. Hij geeft een hooge voorzet naar B. de Koning, die ver buiten het bereik van keeper Kroon den bal in het net doet verdwijnen. 11. Een goed doelpunt, dat met luid applaus begroet wordt. Het spel blijft wel boeien, maar toch mist men iets. Het is 't afgemeten goede 4e klasse spel. Dit spel werd teveel onderbroken wegens gevaar lijk spel. Harry Kuiper krygt dan weer eens den bal te pakken, pikt hem goed op, een hooge voorzet volgt en wordt door Dekker meteen ingeschoten. Ontzettend bard vliegt de bal op het doel af, keeper Groen duikt, doch de bal vliegt... vlak langs zijn heiligdom achter. Dit was werkelijk weer een goed staaltje voetbal, wat we vanmiddag zoo sporadisch zagen. Een voorzet van den Vrone-rechtsbuiten Meijer komt achter. Direct van den uittrap gaan de D.T.S.'ers ten aanval. Een mooie voorzet van Schrieken wordt direct ingeschoten door den middenvoor Dekker. De Vrone-keeper grypt mis... maar van z'n knie springt de bal het veld weer in, waar v. Meurs kans ziet hoog over te schieten. Een goed op gebrachte bal van Speets kon ook al niet baten om de balans te doen overslaan naar de D.T.S.-zyde. In tus schen zyn weer eenige vrije schoppen door scheidsrech ter Prins uitgedeeld. Er wordt soms maar getrapt, bal of geen bal, trappen! Dit somstijds vooral van Vrone- zijde. maar ook de D.T.S.-spil. v. Dijk liet zich niet on betuigd. Een doelsohermutseling voor het Vrone-doel, levert wel eenige angstige oogenblikken op, maar ten slotte vliegt de bal via een Vronebeen achter. De hier door ontstane corner wordt door Schrieken te laag ge nomen om succes te kunnen hebben. Eenige wederzijd- sche aanvallen volgen, maar allen zonder eenig resultaat By een Vrone-aanval wordt een hunner genoodzaakt on zacht kennis te maken met moeder aarde, wat den D.T.S.'ers een penalty kost. D. Bobeldijk plaatst zich achter het leder, een doffe knal en hoog boven den vallenden D.T.S.-keeper verdwynt de bal in het net en leidt Vrone met 2L Het is net op tijd, want wanneer D.T.S. aftrapt, is het rusten. Na de hervatting. De tweede helft geeft Iets levendiger spel te zien, al thans bij de D.T.S.'ers, die met breed opgezette aanval len de gelykmaker trachten te fabriceeren. Een knal van Harry Kuiper, een zuiver schot van Kokkes bren gen leven in de brouwerij. Een vrijen trap, even buitefl het strafschopgebied, wordt door Hoogland op het nel gedeponeerd. Keeper Kroon treedt dan een paar maal als derde back op. Dan is D.T.S. weer aan het woord. Te langzaam starten van Dekker wordt door Keyzer en Groen bestraft met tijdig wegwerken en als dan even later Dekker op tijd den bal afgeeft, doet Harry Kuiper door buitenspel staan de D.T.S.-kans teloor gaan. By de aanvallen der Vronianen krijgt keeper Kroon ruim schoots gelegenheid zyn capaciteiten te toonen. De DTS backs zijn solider dan in de eerste helft en Kroon weet een byna zeker doelpunt van Meijer op ferme wijze te voorkomen. Toch hebben de Vronianen opnieuw succes. De tweede helft is 12 minuten oud als een Vrone-spe- ler doorspeelt naar middenvoor Meijer. De D.T.S.-kee per Kroon het gevaar ziende, loopt uit en trapt... doch precies tegen den toestormenden Meyer aar., die daarna doelpunt. Dit doelpunt wordt echter o.i. ten onrechte* wegens hands geannuleerd. Dan zyn de D.T.S.'ers weer eens in den aanval. Een Vronespeler loopt :vj een D.T.S.'er op strafbare wijze tegen den grond. Dit kost hun een strafschop, waaruit D.T.S. gelyk 22 maakt. Dan vallen de Vronianen weder onstuimig aan. Er wordt nu fel gestreden om de leiding. Achtereen volgens stopt de Vrone-keeper een hard schot van Kok kes en van Dekker. Dan is het echter plotseling of de geheele Vrone-achterhoede naar voren trekt. Do D.T.S.- ers zien nu een mooie kans om de leiding te nemen, en vallen vlug aan. Weer wordt er een D.T.S.'er tegen den grond geloopen. De toegestane strafschop wordt door v. Meurs genomen; hoog zweeft de bal voor het Vrone- doel, en wordt opp rachtige wyze door Dekker ingekopt en hoog in het net verdwynt de bal, 23. D.T.S. leidt dus, maar elk oogenblik kan de gelykmaker komen. Er is nog 8 minuten te spelen. Een mooie kans krijgt Vro ne dan om gelijk te maken. De bal rolt kalm voor het D.T.S.-doel langs, de toestormende C. Kroon weet het op het nippertje vlak voor de voeten van den Vrone- rechtsbuiten vandaan te trappen en daardoor op fraaie wijze te redden. Nog een gevaariyk oogenblik voor het D.T.S.-doel en het is einde. D.T.S. heeft hierdoor haar eerste overwinning te pak- pen, alhoewel dit niet verdiend was. Gelyk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6