N.H.V.B.-UITSLAGEN. K.N.V.B. NIEUWS uit de 4e kasse K.N.V.B. Uit Alkmaar en Omstreken. Uit onze omgeving. uur Zg Ze sprint» heett uitgereden. Jonge. Jonge. WÏTs.'",lr£,tw tön nog .1 peperig °nS' een er zijn voor een zeer Antwerpen—Den Haag. Het Haagsche voetbal elftal, dat op I November a^J.ernop speelt, is als volgt samengeateld: a'5,'- h.„iföujdwIlM; Wahher (V.U.C.. heeft pas hriivlng gekregen van H.D.O. naar VU.C.) en r'™S Thb!.); G. Tap (A.D.O.). v. d. Wildt Xm?C) en Breitner (A DO Huns (B.M.F.). Pasteur (H.V.V.), Van Vliet (H.B.S.). Schoemaker (Quick) en Graafland (H.B.S.). Overschrllvlngeo. Verleend aan: G. Koster van Alkmaar naar Alcma- rirpvraaed door: J. Schubert van Ajax naar V.V.A.; door J. Bonneveld van Ajax naar A.P.G.S. De K.NJM.V.-kampioensrlt De zware kampioensrit van de Koninklijke Neder- landsche Motorwielrijders Vereeniging, die vorige week verreden is. werd door 75 rijders bc.-ronnen. Er bereikten er 41 het einde. De rit liep van Amersfoort door de Leusderhei naar Noord-Nederland, waar in Wolvega een nachtelijke terreinrit die wegens den meer dan bar slechten toestand van het „terrein" niet door ging en op het traject van de T.T. bezuiden A«sen een snelheidsproef was ingelascht. Vandaar ging het over Meppei en Apeldoorn naar Nijmegen en zoo verder naar Den Bosch, waarbij ken nis moest worden gemaakt met de Brabantsche hei en de Brabantsche klei. - Bij Kop van het land. ten Zuiden van Dordrecht, was de eindstreep, die. zooals we meldden door 41 rij ders werd gepasseerd. Wie van dezen de prijzen krijgen, moet nog wor den afgewacht totdat alle strafpuntenlijsten van alle controles verwerkt zijn. Onder hen die deze motorrit van 1000 K.M. tot een goed einde gebracht hebben, behoort ook onze streek genoot Jan Moejes uit Heerhugowaard, die op z'n viercvlinder Ariël meereed. Bij de snelheidsrit over 1 K.M. op de T.T. baan, be reikte hij de hoogste snelheid voor motoren boven 500 cc. nl. 113.92 K.M per uur. Het allersnelst hierbij waren J. Schot (Ariël 500 c c.) met 113.33 K.M. per uur en J. Fijma (Ariël 500 cc) met 124.14 K.M. per uur. 'n Verlies voor E.D.O. De Sportkroniek meldt, dat Dinkla, de bekende spil en aanvoerder van E D.O. te Haarlem, eenige maanden van voetballen uitgesloten zal zijn wegens een breuk-operatie. Schorsing. Geschorst met ingang van 22 October 1932. in af wachting van een nader te nemen beslissing in ver band met zijn optreden in den op 18 Sept. gcspeelden wedstrijd Alcmaria 3Hollandia 2: D. van Genne, lid van Alcmaria. Brussel Jubileert. In begin November herdenkt de heer Brussel, de bekende secretaris-penningmeester van den N.H.V.B., den dag waarop hij voor tZÜ jaar als bestuurslid van onzen provincialen bond werd benoemd. Het zal wel felicitaties regenen! 30 OCTOBER 1933. Eerste klasse D. Alles afgelast. Tweede klasse E. H.R.C. 4—D.O.S.K.O. 1, 4—3. Texel 2Watervogels 1, 26. Derde klasse E. Alles afgelast. Alles afgelast Vierde klasse G. Adspiranten P. Helder a—H.R.C. a, 4—1. Adspiranten It Helder cH.R.C. d, 6—0. Rest afgelast Adspiranten S. H.R.C. g—H.S.V. a, 0—12. H.R.C. eHelder e, gestaakt OVERZICHT. Tweede klasse We kunnen ditmaal kort zijn. In de eerste en derde en vierde klasse werd in het geheel niet gespeeld, zoo dat we met de tweede klasse kunnen volstaan. Hier werd Dosko ondanks haar verwoede tegenstand in Den Helder door H.R.C. 4 geklopt. Watervogels hield Texel 2 er onder (26). De Texolaars hebben nog weinig ge presteerd. H.R.C. 4 6 4 1 1 27—13 9 Watervogels 5 3 0 2 17—9 6 Dosko 5 2 2 1 16—12 6 Sparta 2 4 2 1 1 13—13 5 H.R.C. 5 4 1 1 2 8—14 3 Helder 4 4 1 1 2 4—15 3 J.V.C. S 1 0 2 9—10 2 Texel 2 3 0 0 3 6—14 0 In de „groote" adspirantenafdeeling won Helder a. zooala verwacht werd, van H.R.C. a (41). Helder a H.R.C. b Sparta a Helder b H.R.C. a 24—3 1—1 3—6 0—15 1—4 bjcc. a (terugzetting gevraagd). Ook in de laagste adspirantenafdeeling werd nog ge speeld. Zoo won Helder c met 60 van H.R.C. d. In afd. S won het sterke H.S.V. a met 120 van H.R.C. B. terwijl H.R.C. c-Helder e door den regen werd afge broken. Rectificatie. ^dei hr de pertrubriek staat dat D.W.S.Hercules afgelast, 't Tegendeel is waar; D.W.S. won met v-O. waardoor de stand is: h.f.C. Velox D.W.S. De cijfers van Hercules zijn Hercules 2 0 2 nu: 1 216 10 23—8 10 21—7 8 Derde klasse. Meerv°Rels—Hollandia werd uitgespeeld. De t»A«tnaVfS Wonnen met 82. HelderFurmersteijn werd gestaakt wegens regen. D.W.V. 5 3 1 1 25—9 7 Hollandia 6 3 1 2 23—13 7 Volewijckers 4 3 0 1 14—7 6 Purmersteijn 4 2 1 1 10-11 5 O.S.V. 5 2 1 2 9—12 8 Assendelft 5 2 1 2 16-13 5 Zaandijk 5 2 1 2 12—18 5 Helder 4 2 0 2 13—11 4 K.V.V. 4 1 0 3 7—11 2 Meervogels 3 0 0 3 7-18 0 Reserve-klassen. In de reserve eerste klasse wordt verwoede strijd gevoerd tussohen BI. Wit 2 en Z.F.C. 2. De Zaankanters waren Zondag jJ. vrij, zoodat de Zebra-reserves mede door een 10 zege op A.F.C. 2 gelijk konden komen met hun concurrente. E.D.O. 2 won met 62 van Haarlem 2. waardoor Z.F.C. 2 en BI. Wit 2 vrijwel geïsoleerd bo venaan staan. Hilversum 2 klopte H.F.C. 2 met 7i. De stand is: Z.F.C. 2 Blauw Wit 2 E.D.O. 2 Haarlem 2 Hilversum 2 Ajax 2 Stormvogels 2 H.F.C. 2 A.F.C. 2 Zeeburgia 2 17—4 145 16—15 21—26 19—17 15—10 17—16 9—16 6—15 4—16 Reserve 2e klasse. H.R.C. 2 won In Den Helder met 10 van v.s.v. 2, wat een mooie prestatie genoemd mag worden. De cijfers zijn nu: R.C.H. 2 H.R.C. 2 W.F.C. 2 Alles afgelast. 2 8 3 1 3 0 0 21—8 2 18—15 2 14—13 Reserve derde klasse. Slechts twee wedstrijden gespeeld. Zilvermeeuwen wint met 21 van Uitgeest. Vrone verliest van D.T.S. Een totaal verforen Zondag. Het zag er bedroevend slecht uit Reeds Zaterdagmid dag, toen wij eenige der velden bezoohten, bleek ons, dat er van het vastgestelde programma totaal niets te recht zou komen. Het heerlijke weer des Zater dagsnachts deed do deur dicht. De twijfel werd zeker heid en Zondagsmorgens hoorden wij reeds dat verschil lende wedstrijden niet konden doorgaan wegens de ge vallen watermassa's. De derby In den Langendijk tussohen Vrone en D.T.S. is in het voordeel van D.T.S. geëindigd. Hiermede heeft D.T.S. haar eerste overwinning te pakken. Zilvermeeu wen deed weer eens van zich spreken door met 21 van Uitgeest te winnen. Geen slecht resultaat. De stand ia nu: Beverwijk 5 5 0 0 16-7 10 E.V.C. 6 3 2 1 15—12 8 Q.S.C. 4 3 0 1 10—4 6 Zilvermeeuwen 6 2 2 2 12—13 6 Uitgeest 6 2 1 3 16-12 5 Alkmaar 4 2 0 2 10—13 4 Schagen 4 2 0 2 8—11 4 D.T.S. 5 1 1 3 11—15 3 Texel 5 0 2 3 11—16 2 Vrone 5 0 2 3 7—14 2 In afdeeling B kon geen enkele vastgestelde wedstrijd doorgang vinden I^e stand is hierdoor onveranderd gebleven. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. E.V.C.Schagen, W. Prins. Texel—Q.S.C., Joh. Kok. D.T.S.Zilvermeeuwen, H. P. Kooistra. Uitgeest—Vrone, C. v. d. Hoff. Beverwijk—Alkmaar, P. Th. Koning. I.V.V.L.O.C., KI. Buntsma. S.C.A.Schinkelhaven, F. Dorjée. H.E.D.W.Wilhelmina Vooruit, J. H. Borst. RivalenVerkade, N. J. Krever. S.N.A.Zaanlandia, S. van Heumen. Wanneer we bovenstaand programma eens nader bezien, dan kunnen we, als Pluvius tenminste uitver kocht is geraakt, eenige mooie wedstrijden tegemoet zien. Schagen moet de verre reis naar Edam onder nemen en zal daar met inspanning van al haar krach ten kunnen winnen. Texel ontvangt in Den Burg Q.S. C. Denk er om, Texelaars, net zoo gespeeld als in Be verwijk en misschien is dan de eerste overwinning binnen het bereik. D.T.S. ontvangt Zilvermeeuwen. Dit is een zeer moeilijk te overwinnen tegenstander. Een gelijk spel kon wel eens het resultaat zijn. Vrone trekt naar Uitgeest en zal de puntjes daar wel moeten laten. Beverwijk krijgt Alkmaar op bezoek en zal daarvan wel weten te winnen, om zich daardoor nog even vaster op de bovenste plaats te nestelen. Dl afdeel in B ontvangt I.V.V.L.O.C. uit Amsterdam. We houden het op een puntenverdeeling aan. S.C.A. krijgt de lei ders op bezoek en zal hier wel met groote cijfers hun meerdere moeten erkennen. H.E.D.W. wint voorts van Wilh. Vooruit. Rivalen wint van Verkade. Tenslotte wint Zaanlandia van S.N.A. SCHA GEN-NIEUWS. Leek het aanvankelijk, dat Zondag j.1. de vastgestelde wedstrijden doorgang konden vinden, den Zaterdagnacht regende het zoo hevig, dat Zondagmorgen nog alle wedstrijden moesten worden afgelast In Schagen vonden daardoor geen doorgang de wed strijden: Schagen ITexel I; Sparta 3SuccesS; Sparta adsp. bSucces adsp. NIEUWE NIEDORP. Alleen N.V.V. III speelt en wint van Ber gen m. West-Frisia III—N. Niedorp I is door terreinafkeu ring niet doorgegaan, evenals de wedstrijd N. Nie dorp II— Twisk I Dus speelde alleen N V V. III en wel tegen Bergen III. Werden de twee vorige door N.V.V. III gespeelde wedstrijden verloren, deze wedstrijd bracht een zwaar bevochten 43 zege voor ons elf tal. Voor de rust speelde N.V.V haar beste spel, ge tuige den 41 voorsprong toen verkregen. Een goed spelende voorhoede, goed gesteund door halflinie en backstel, waren voor de Berger verdediging steeds ge vaarlijk. Jac. Krap wist twee maal den Berger doel man te passceren, terwijl J. Visser en C. Bregman ieder eenmaal scoorden. Adr. Mezzelaa" en H Bras speelden een soliede backpartij en braken menige Bergen aanval. Na de rust begon Bergen geweldig op te komen en we vreesden het ergste; een penalty bracht den stand op 42, terwijl even later de stand reeds 43 was. Bergen bleek toen haar energie ver speeld te hebben; wel kreeg keeper Bakkum nog ver schillende malen flinke schoten, maar hij wist er de zen middag aardig raad mee. Met de overwinning in zicht zette N.V.V. er alles op om deze te behouden. Het Berger duel kwam ook nog verschillende malen in gevaar, maar geen van beide partijen slaagde er meer in te doelpunten. Hierna zou gespeeld worden de match N.V.V. II Twisk I, maar ging niet door, maar hoe! Ja hoe eigenaardig ging het. (We mogen achteraf beschouwd den scheidsrechter dankbaar zijn, toch den geheelen middag was Pluvius heerscher). Maar om op dat niet doorgaan terug te komen. N V.V. II was reeds geheel gekleed op het terrein, hun was niets medegedeeld. Twisk verkleedde zich niet, daar de scheidsrechter tegen hen wel gezegd had, dat ze maar moesten wachton. Na afloop van den wedstrijd N.V.V. III Bergen III ging de scheidsrechter eerst zijn diner gebruiken, om na afloop hiervan teiug te keeren en het terrein opstapte, er wat op rondliep en deelde ten spijt der N.V.V.'ers mee, dat de wedstrijd N.V.V. II— Twisk I maar niet doorging. Dat het later regende, zal den scheidsrechter denkelijk wel een genoegen geweest zijn. Genoeg hierover. A s. Zondag is N.V.V. I vrij, terwijl N.V.V. II naar Oudendijk trekt om daar de club van dien naam te bewampen. N.V.V. III speelt weer thuis, nu tegen Alk maar III en de adsp. ontvangen de adsp. B der Alkm. Boys. OUDESLU1S. D.O.S.K.O. I kreeg Zondag in Den Helder tegen H.R C. 4 haar eerste nederlaag te slikken, nl. 4—3, met welken uitslag H. dik tevreden mag zijn. D. ver kiest het eerst tegen den geringen wind in te spelen, het veld is glad, doch toch wel bespeelbaar. Voor de rust gaat de strijd gelijk op. H. weet 3 maal het net te vinden, twee strafschoppen werden benut, plus een voorzet van rechts werd ingekopt. D. wist tweemaal te doelpunten, waaronder ook één uit een strafschop. Voor de rust was het vooral de D. linkervleugel in samenwerking met den linkshalf, wdk© mooie aan vallen opzetten. Rust 3—2 voor H. Na de rust is D. het meest in den aanval, doch H. verdedigt goed, terwijl ook eenige opgelegde kansen worden gemist Ook is het de D. rechtsbinnen, welko ovenals voor de rust veel buitenspel staat, waardoor mooie aanvallen verloren gaan. Toch weet D. gelijk te maken. D. doet daarna flink haar best om een over winning te behalen, doch vlak voor het einde weet H. plotseling do overwinning in de wacht te sleepen. Do D. rechtsbinnen zal spoedig zijn gedrag moeten ver anderen (nl. het steeds buitenspel staan, plus het maken van opmerkingen tegen andere spelers), daar anders zijn opstellen in het eerste elftal niet meer gewenscht is. A.s. Zondag krügt D.O.S.K O. II bezoek van D.E.S. I uit Barsingerhorn. VEENHUIZEN. Wij hebben Zondag j.1. werkelijk genoten van den competitiewedstrijd tusschen Oudendijk 1 en V.C.L. 1 Ondanks het slechte weer was er veel publiek, zoowel van Oudendijk als van Langereis e.o. Er werd door beide partijen met groote animo gespeeld. Menig spannend moment hebben wij doorleefd. Had voor de pauze Oudendijk eerst de leiding, 1 minuut voor de scheidsrechter „rust" floot, maakte V.C.L. 1 gelijk met 22. Na de pauze was de verhouding geheel anders Vooral de verdediging van Oudendijk verslapte zeer, terwijl V.CJj. onvermoeid den bal telkens naar het vij andelijk doel dreef. Een welverdiende overwinning van V.C.L. 1 met 63 was het einde van den wed strijd. De keeper Grootewal was mede uitstekend. Te voren hadden de V.C.L.-adspiranten met 31 gewon nen van Hollandia b. 'T ZAND. J.1. Zondag zijn geen voetbalwedstrijden gespeeld in verband met de terreingesteldheid, zoowel te Hoog woud waar G. Z. I zou spelen, als hier ter plaatse, waar de wedstrijd g. Z. IIA.R.C. III van Alkmaar stond geannonceerd. Een voetballoozen dag; voor de Kaasstad. - Zoowel van Alcmaria, van „Go Ahead" of van de Boys, kwam geen enkel elftal in actie. Het is al een buitengewoon magere dag voor Alk maar geworden. Van de drie plaatselijke vereenigingen kwam geen emkel elftal binnen de krijtlijnen, zoodat er wat de Alkmaarsohe vereenigingen betreft, geen verrichtingen te noteeren zijn. Met de omgeving was het al even droevig gesteld; niets dan afkeuringen, of het moest de ontmoeting Vro ne ID.T.S. I zijn. Hier werd verwoed gestreden en de neerstroomende regen kon nauwelijks de gemoederen wat verkoeling brengen. Deze, we zullen maar zeggen, derby, leverde den Oudkarspelieren een magere 32 overwinning op, zoodat de mannen uit St, Pancras aan het kortste eind trokken. N.H.V.B. verrichtingen. In den N.H.V.B. was het niet minder mis. In de eer ste klasse C niets anders dan afkeuringen en in de eerste klasse B slechts het resultaat van de ontmoeting R.C.Z. IZ.F.C. 5. In deze derby aan spanning geen ge brek, en de Racers moesten alle zeilen bij zetten om nog een overwinning te kunnen behalen en tevens hun kans op de bovenste plaats, zooals onderstaande stand laat zien. Alkm. Boys 1 4 4 0 0 16-6 8 Zaandijk 2 4 2 1 1 11—0 5 R.C.Z. 1 4 2 1 1 9—8 5 Assendelft 2 3 2 0 1 15—11 4 Bergen 1 3 1 0 2 9—10 2 K.F.C. 3 2 1 0 1 4—4 2 W.F.C. 5 2 0 0 2 3—5 0 Z.F.C. 5 3 0 0 3 5—23 0 In de tweede en derde klasse eveneens niets dan terreinafkeuringen, terwijl we in de vierde klasse slechts de 31 overwinning van Akersloot op Schoort 2 noteeren. Een tegenvaller voor de „duinbewoners". WARMENHUIZEN Vrijdagavond had alhier in het lokaal van den heer Slikker een propaganda-filmavond plaats, van den bond van Staatspensionneering. De heer Bruin, bestuurslid van de Fed. Alkmaar, opende den avond met een hartelijk woord van welkom en betreurt de slechte opkomst. Hier in Warmenhuizen bestaat nog wel een afdeeling, aldus spr., maar ze schijnt te zijn uitgestorven. Hij spreekt den wensch uit, dat deze avond zoo mag slagen, dat de stervende afdee ling weer nieuw leven ingeblazen mag worden. Spr. hoopt dat de aanwezige jongeren hun ouders zullen aan sporen lid te worden. We moeten veel leden zien te winnen, opdat we bij de regeering drang kunnen uit oefenen. Waarom moet een minister bij een vierjarige ambtsperiode 4000 gld. pensioen hebben, terwijl onze oudjes met 3 gld. per week worden afgescheept? We hebben geen geld, zegt onze regeering, maar waarom dan wel geld voor leger en vloot? Daarna zong de heer Kloek eenige levensliedjes, die, ofschoon hij mededeelde, slecht bij stem te zijn, zeer in den smaak vielen. Daarna werd een komische film ver toond in 2 acten, waarna de heer Kloek nog een 4-tal nummers ten beste gaf. Gedurende de pauze gaven zich 14 nieuwe leden op. Daarna werd overgegaan tot de ver tooning van de „Oud en arm "-film, welke ons een aan schouwelijk beeld gaf van het leven van zoovelen, die hun heele leven hard gewerkt hebben en op 65-jarigen GEBROKEN DOOR HAAR MAN *8 DOOD Vreeselgke vlagen van neerslachtigheid. Nu vroolykheld, slaap en eetlust teruggevonden. Toen het verdriet haar trof, werd de gezondheid van deze vrouw geknakt. Alles wees erop, dat zij spoedig geestelijk en lichamelijk een wrak zou worden. Toch. in nog geen twee maanden, heeft zij haar gezondheid en energie weer teruggevonden. Hoe zij deze verandering teweegbracht, beschrijft zij hieronder zelf: „Na den dood van mijn man. nu eenige maanden geleden, ging mijn gezondheid hard achteruit. Ik had vreeselijke vlagen van neerslachtigheid en het was me onmogelijk te eten of te slapen. Ook leed ik aan rheu- matiek. Toen besloot ik Kruschen Salts te probeeren en nu heb ik de „kleine, dagelijksche dosis" bijna twee maanden lang genomen. In dien tijd is mijn gezondheid flink vooruit gegaan en de rheumatische pijnen zijn ab soluut verdwenen. Ik ben nu veel vroolijker en eet en slaap ook beter." De meest voorkomende oorzaak van neerslachtigheid is hoofdzakelijk constipatie een verzwegen klacht omdat de leider zioh er zelden van bewust is. Maar dat beteekent een gestadige ophooping van lichaamsgiften, die langzaam en zeker den geest versuffen, de energie smoren, de zenuwen ondermijnen en de algeheele geest kracht dood en. Kruschen Salts nu maakt hardlijvigheid ten eenen male onmogelijk, Kruschen zorgt dat lever en nieren op natuurlijke wijze hun functie vervullen; zij verwijderen zacht maar zeker werkend, alle giftige afvalpro ducten en verzekeren zoodoende een zuiveren bloedsom loop. En daarom zult U, als U regelmatig Kruschen Salts gebruikt, nooit weten wat neerslachtigheid betee- kent, en evenmin last hebben van „zenuwen"' of moede loosheid. Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijgbaar bij alla apothekers cn drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden fla cons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken ronder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winke lier waar U hem kocht on hij zal U uw Fl. 1.60 (uw ge il eele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar ver geet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. f 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) leeftijd verwezen worden naar armbestuur of diaconie. Hierna sprak de heer Bruin het slotwoord, dankte vooral den heer Kloek voor zijn medewerking en allen voor hun aanwezigheid, en hoopte dat we nog eens zoo ver mogen komen, dat er geen oud en arm langs de straat gaat. De dominé bedankte den heer Bruin en zegde zijn medewerking toe. NIEUWE NIEDORP Vrijdagavond sprak in de zaal van den heer Kossen de heer A. Veltrop van Beemster een kernachtige rede uit over het doel en den strijd van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Het resultaat was, dat met de personen die zich op de vergadering te Langereis als lid hebben, opgegeven, een afdeeling hier werd gevormd met pl.m. 70 leden. Op ander te bepalen datum zal een ledenvergadering worden belegd voor verkiezing van een bestuur. De Centraal Bioscoop van Noords<flarwoude gaf Zondagavond in de zaal van den heer Kossen een goed geslaagde voorstelling. Het bezoek was tengevolge van het zeer slechte weer niet groot. Als hoofdnummer draaide de inderdaad zeer mooie film „Het Lied van de Zuidzee", een film met prachtige natuuropnamen. Deze film Is met groot succes gedurende de kermis te Noordscharwoude vertoond en draait volgende week in Petten. Ook het bijprogramma was wederom uitste kend verzorgd. Ook de kindervoorstelling 's middags voldeed uitstekend. De Centraal Bioscoop heeft er de driemaal dat ze hier is geweest, een uitstekenden in druk achtergelaten en we zien haar hier gaarne weer eens terug. Na afloop gezellig bal. WIERINGERWAARD Door den heer Jb. Mosk, slager alhier, zijn twee oude huizen aangekocht, welke eigendom waren van den heer C. Wit. Deze panden staan achter 't perceel van Mosk. De bedoeling is om deze nu te doen afbreken, waardoor veel meer ruimte wordt verkregen en daar door een mooie verbetering aan zijn zaak kan worden gegeven. BARSINGERHORN Naar ons werd meegedeeld zal de tooneelvereeniging ..Houdt Moed" alhier haar eerste uitvoering in dit seizoen geven voor de afdeeling Barsingerhorn van den Bond voor Staatspensionneering op Zondag 13 November a.s. met het tooneelstuk „De spaak in 't Wiel", van de bekende schrijfster Jo. van Ammers Küller. De wederopbouw van de boerderij van Mevr. de Wed. S. Spaans alhier, welke kort geleden door brand werd verwoest, is opgedragen aan den heer Joh. Schenk, timmerman en aannemer alhier. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Uitvoering Co»ncordia. Een droog halfuurtje omstreeks den aanvang van de uitvoering en Daan Pool als extra magneet, maak ten dat Concordia Zaterdag niet te klagen had over belangstelling van de zijde van haar donateurs, kunst lievende leden en de genoodigden, waarvoor uitsluitend geconcerteerd werd. De zaal van den heer Jb. Borst was goed gevuld met een dankbaar publiek, genietend van het vele goede, dat het op dezen avond te hooren en te zien kreeg. Vóór het concert begon, deelde de voorzitter van Concordia. de heer B. de Vries, mede waarom de heer H. B. Schenkels deze uitvoering niet zou leiden: de directeur heeft de laatste maanden niet met het corps kunnen repeteeren. Spr. hoopte dat de heer Schen kels weer spoedig z'n plaats voor de vereeniging zou innemen; de man, die reeds 22 jaar z'n krachten gaf om hier het muziekleven op hooger peil te brengen, kan nog niet gemist worden! Als dirigent fungeerde de heer J. Schenkels, broer van den heer H. B. Schenkels. Hij wist zich goed van de hem opgelegde taak te kwijten. Van de nummers vonden we degene, die na de pauze gespeeld werden, wel de mooiste en de best uitgevoerde. Was de stem ming in „Friihlings Erwachen" niet altijd evengoed, van de fantasie op de opera Tannhauser van Rich. Wagner genoten we des te meer. Moeten we nog wat zeggen over het optreden van Daan Pool? Het was als altijd. Daan boeide z'n pu bliek weer met z'n praatjes en z'n liedjes z'n ver- kleednummertjes en vooral met z'n anti-oorlognum mer „Prikkeldraad". En Daan zal hier en in den om trek succes blijven hebben, omdat hij z'n pappenhei mers kent en als goede bekende zoo onder ons een grol maakt over een plaatselijke gebeurtenis en ook omdat hy van een nummertje met weinig inhoud, van een niemandalletje, nog iets aardigs weet te maken door een smaakvolle aankleeding, terwijl zijn anti- oorlogsnummers nooit krenkend zijn voor eenige ker kelijke gezindte of politieke partij.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7