Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Raad Winkel. Woensdag 2 November 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9169 De dame' die zich Bancroft noemde VOOR DEX POLITIERECHTER. ZJTTING VAN MAANDAG 31 OCTOBER. lALCOHOIr-VERDWAETNG. BEROUW KOMT ALCOHO NA DE ZONDE. -onornaker van deze politiezitting was aange- At> 25darige timmerman Wilh. Hub. Schr., die 13 Augustus in kennelijken staat, 'n ziekte die «r. TTrk zoo goed als nooit voorkomt, met ««trapveel geweld bad verzet tegen den pl.m. 190 c.M. ïïnZ, rijksveldwachter en den gem.-veldwachter W. Knk door te rokken, trekken, krabben en bijten. Het 'n zwaar karwijtje om dezen wild geworden hout bewerker te bedwingen en behoorlijk op te bergen. De revolver moest er zelf* nog bij te pas komen om de revolutionnair gezinde vrienden van Schr., die hem wilden ontzetten, in bedwang te houden. De politie rechter noemde het optreden van den verdachte, die thans at uit de hand en zijn spijt betuigde, 'n schan daal en hoogst treurig in dezen kommervollen tijd. Verdachte had nog een mallen brief geschreven, die t«n onaangename positie meer slechter dan beter maakte. Het werd wenschelljk geacht den heer Wig ge rs te telefoneeren. ten einde een reclasseeringson- derzoek op het eiland der gelukzaligen ln te doen stellen. Het betreft een lofwaardige poging om den timmerman van den drank af te helpen. Op 5 December hervatting. i EEN VREEMDSOORTIGE VERZAMELAAR. De 18-jarige stoffeerdersknecht FranciscU3 Th. E. te Alkmaar had in October 1931 gestolen ten nadeele van den heer L Langedijk een kris of Indisch dolk mes, in Juni 1932 een rendjong. *n ander soort Indi sche dolk, eigendom van den heer Rahder. school opziener te Alkmaar, voorts een revolver, toebehoo- rende aan den heer A. Kolk en ten slotte nog 1 gulden "uit de cassa van den heer J. W. F. Ober. De Indo nesische dolken waren ontvreemd ter gelegenheid van verhuizingen en de revolver uit de cabine van de vrachtauto in gebruik bij den expediteur A. Kok. De kleptomanlsche verzamelaar, destijds in dienst van den heer Ober. had dan ook nog verzameld een gulden, door hem uit de cassa gepeuterd, doch hij werd toen op heeterdaad betrapt door den heer Ober junior, die al lang de meening koesterde, dat het jonge mensch op 't gebied van eerlijkheid niet „18 karaats" was. Besloten werd tot een nader onderzoek naar de om standigheden van den verdachte, en de voortzetting bepaald op 5 December e.k. EEN ZIJPER BURGER MET LOSSE HANDEN. De 44-jarige bollenkweeker Corn. Wilh, G., wonende te Burgerbrug gemeente Zijpe, had op 4 Augustus zijn dorpsgenoot Gerrlt Molenaar afgedroogd op een manier die niet door den beugel kon. De oorzaak van dit ruwe optreden van den vechtlustlgen bollenkweeker ten opzichte van een veel oudere en gevechtsmlnder- waardige tegenpartij, betrof een geldkwestie over bollenleverantie. De arme heer Molenaar was echter zoodanig toegetakeld, dat de Politierechter den ver dachte adviseerde, zich liefst zoo spoedig mogelijk aan te sluiten bij de vredesactie. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak 1 maand voorw. met 2 proefjaren. Ga heen en zondig niet meer, zei de Politierechter zalvend ten afscheid. EHN AMOKMAK E3NDE OUDE AGRARIëR. De 63=Jarige landbouwer Jan B. te Aartswoud. gem. Hoogwoud, garneerde de zondaarsbank op grond van het nogal zwaarlijvige feit. dat hij op 7 Juli had ge- dreied den 34-jarlgen koopman Cornelis Boon aan een broodmes te spietsen. Voor zoover dit moorddadige voornemen niet tot effect was gekomen, werd hem subsidiair ten laste gelegd bedreiging met doodslag of zware mishandeling. De verdachte is een buurman van Boon en had naar diens meening diens hondje mishandelde. Het eene woord haalde het andere uit, maar toen buurman met het broodmes kwam opzetten en op Boon begon los te steken, sprong Boon, vlug als een kangeroe op zij en nam toen wijselijk de beenen. Het verweer van der. gevaarlijken ouden heer, dat Boon hem met een knuppel te lijf wilde gaan, werd biet voldoende bevestigd. De heer Officier schakelde zelfverdediging volkomen uit en requireerde voor het ernstige feit 2 maanden gevanger.istraf. De aldus begiftigde repliceerde dat het hem niet mee viel. Ik had eer docht, dat Boon beskuldigde was. murmelde hij naief. Aangezien verdachte niet scheen af te willen weten hoe hoog hij in de inkomstenbelasting was aangesla gen, maakte de Politierechter de kous direct af, door hem te veroordeelen tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefjaren en bovendien nog tot f 35 boete of 35 dagen. EEN ONRUSTIG INGEZETENE UIT EGMOND AAN DEN HOEF. De ook bij den Kantonrechter gansch niet onbeken de heer Theodorus K. te Egmond aan den Hoef. vee expediteur en handelaar aldaar, had zich heden te verantwoorden wegens twee strafbare feiten. In de feerste plaats had hij op 11 Augustus zijn voormaligen feuilleton. Roman van Norbert Ga ral. 23. Toen Savages het gesprek beëindigd had, liet hij zioh via de centrale in zyn eigen woning opnieuw met dr. Harrison verbinden. De telefoon ratelde. „Dat is jouw gesprek, Elis", ziel hij verlegen, haar den hoorn toereikend. Zij glimlachte, toen zij op de schrijftafel toetrad. Harrison", zeide zij op een toon welke bepaald varTf ^onk- -ik verzoek u vriendelijk er goede nota riin wilIen nemen, dat ik m'n verzoek om echtsehei- ng wensch in te trekken. En...e... dr. Harison, als u rgen niets voor hebt. zouden mijn man en ik het er op prijs stellen, wanneer u bij ons zoudt komen dineeren..." ZTk *tfde de koorn weer op de haak. Irn'nt i, dat aan deze invitatie je goedkeuring t™. ech]en- Jules", zei ze. hem een schalksohen blik v En dan, Jules, wilde ik Je nog vragen we Wat zou ]e er van zessen, Jules, als eens gezamenlijk bespraken, wie wij, be- tenm. i!arnso1n' meer zullen uitnoodigen... als je tenminste mets beters te doen hebt" stsfln. t een, ooeenbIik nog bleef hij onbeweeglijk staan; toen sloot hij haar ln zijn armen. ?fKUUr des avond8 slaa&de Elifl ©r eindelijk wed-S hS ïaM De€f Berry te bereiken. Een bridge de gebeurd zoolang in zyn club opgehouden, dat waren geblwST mldda3 voor htm vriend A. de Waard, op wien hij den laatsten tijd bij zonder de pik heeft, zooals reeds uit de kantonge rechtsverslagen bleek, had mishandeld, door hem een stomp onder den kin toe te brengen. Voorts had hij zich op 17 Augustus met geweld verzet tegen de veld wachters Minée en Kramer, die hem met geweld uit een danslokaal moesten verwijderen. De heer de Waard hield zich onledig met koeien te melken en ontving op zijn land visite van den heer K. met het hierboven omschreven gevolg. Het relletje op 17 Augustus had plaats in de danstent omstreeks half twee in den frisschen morgen. Het verzet was hevig en hardnekkig. De he.r K. ontkende dronken te zijn geweest. De veldwachters hadden al 3 dagen achter hem aangeloopen. Mlnnee noemde ver dachte een abnormaal persoon voor de samenleving. Gevorderd werd wegens wederspannigheid 1 maand gevangenisstraf en wat betrof de mishandeling f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak 6 weken gevangenisstraf. VOORZORGEN VOOR DEN INMAAK. De bloemenhandelaar Pieter K. te Limmen vond op buurman Vennik's erf een tweetal niet al te frlssche inmaakpotten en vermeende dat deze hem wel te pas konden komen voor den inmaak van tulnboontjes of andijvie. Hij eigende zich die potten toe, echter ver zuimende zijn buurtjes toestemming te vragen. Hij stond alsnu terecht wegens diefstal en ontkende eenig strafbaar opzet. Eisch 1 week gevangenisstraf. Uit spraak 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren. HET HELDERSCHE GEMEENTE-GAS AFGETAPT. De 26-jarige los werkman Rudolph P. te Den Hel der kwam in conflict met de justitie, omdat hij gratis had geprofiteerd van het gemeentegas, nadat zijn. me ter ter zake wanbetaling was weggenomen. Rudolph wist zich op bovenomschreven manier te redden. Hij koppelde een clandestiene leiding aan de hoofdhuls en klaar was Kees! Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. DE BAKFIETS IN HUURKOOP. Een Spanbroeker winkeliertje, Nicolaas Z., had zich in huurkoop aangeschaft voor f 75 een bakfiets, maar nadat hij slechts 2 maal f 6 had afbetaald, liep de zaak al fout en verkocht hij de bakfiets voor f 37.50 aan den heer P. N. Kuiper te Schermerhorn. De leverancier C. Briefjes te Hoorn, kon zich met deze handelsvrijheid niet vereenigen en diende een klacht in, met gevolg dat de Spanbroeker thans te recht stond wegens verduistering. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren. EEN VULPENHOUDER INGEPIKT. De niet verschenen Dirk van W. te Den Helder, nam op 6 Augustus in het café van den heer Thijsen een vulpenhouder weg. Deze vulpenhouder behoorde feite lijk aan een glazenwasscher van wien de heer Thijsen hem had geleend. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Uit spraak conform. EEN TRAGISCHE REDEN TOT NIET VERSCHIJ NING VAN EEN GETUIGE. De verdachte Fokke T., knecht van den heer D. Bank, veehouder te Z.- en N.-Schermer, had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwielplaatje, eigendom van den heer W. Zee, buurman van D. Bank, aldaar. Deze zaak werd thans door den politierechter behandeld en bleek het dat getuige Zee inmiddels was overleden. Tegen den niet verschenen verdachte werd gevor derd 1 maand gev. Uitspraak conform eisch. Het be trof hier geen bijzonder brave jongen. EEN DUITSCH KAMERKATJE TOT SLUITING DER PLECHTIGHEID. De 21-jarige dienstbode fr. Hillegard B.. geboren ln Dultschland en thans in voorarrest, stond terecht ter zake eenige haar ten laste gelegde verduisteringen; een bedrag vertegenwoordigende van f 2.93 en f 4.38, zulks ten nadeele van den geneesheer Dr. van Noppen te Limmen en welke gelden het meisje waren ter hand gesteld, ten einde daarmede eenige leveranciers te voldoen. Mevrouw van Noppen, als getuige gehoord, verklaarde niet zoo byzonder over het meisje tevreden te zijn. De groentehandelaar had de f 2.93 tot dusver nog niet ontvangen. De melkleverancier had echter het verschuldigde uitbetaald gekregen. De heer Officier deelde mede, dat hij het meisje niet over de grens had willen zetten en zij geen goede reputatie genoot, vandaar haar voorloopige hechtenis. Gevorderd werd 2 maanden gev. Mr. Belonje, verdediger van verdachte, wees op de geringheid der bedragen en had het meor wensche- lijk geacht, dat het meisje direct over de grens was gezet. Waar volgens den Minister deze rechtbank niet veel heeft te doen, verbaasde pleiter den langen preventieven hechtenistermijn. Eindelijk verzocht pleiter opleggen eener gevange nisstraf. gelijk aan het voorarrest. De Officier verdedigde daarop uitvoerig de noodza kelijkheid zijner maatregelen. Uitspraak 2 maanden met 1 maand aftrek. De Raad der gemeente Winkel kwam in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 1 November, des v m. 9J$ uur. Voorzitter de Edelachtbare Heer Jb. Koster; Secre taris de heer A. de Ridder. Aanwezig zijn alle leden. Na opening worden de notulen der laatstgehouden vergadering zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Volgen daarna Mededeelingan. Door Ged. Staten dezer Provincie is besloten de sa larissen van Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers oen tijdelijke korting toe te passen van 6 der jaarwedden, na aftrek van 25 tot een maxi mum van f 1000 en hoewel Ged. Staten het niet noo- dig oordeelen daarover andermaal de Raden te hoo- ren, is dit meer bedoeld als een kennisgeving en me- dedeeling, dat als gevolg daarvan aan de salarissen f 256.50 minder op de begrooting voor 1933 is ge bracht. Medegedeeld wordt voorts, dat aan de school te Winkel en te Lutjewinkel een cursus is begonnen voor schoolvrije jeugd, respectievelijk met 13 en 11 loerlingen. Het onderwijs wordt gegeven te Winkel door de heeren M. J. Wolthuis en J. Slooten, te Lutjewinkel door den heer B. Schouwstra en Mej T. de Geus. Voorzitter brengt den raad ter kennis, dat de Com missie van beheer der gemeenschappelijke gasfa briek in haar laatst gehouden vergadering heeft be sloten om de gasprijzen te wijzigen. Zoo zal het vastrecht, een punt dat lang besproken is geworden en veel tegenstand ondervond bij gemeentenaren, geheel vervallen. De gasprijzen worden zóó gewijzigd, dat tot 40 M3. de prijs van 12 cent zal gelden en daar boven 6 cent per M3. De reden van dit besluit is in hoofdzaak wel, dat de grootste concurrent, het electriciteitsbedrijJ is. Daarnevens is de petroleumprijs hoog te noemen. De commissie meent door zóó te handelen, niet alleen naar genoegen der inwoners te hebben besloten, maar tevens te bevorderen het gebruik van gas. Het sput teren tegen het vastrechttarief is nu ook verder voorkomen. Voorzitter spreekt den wensch uit, dat dit besluit Nlcole was naar Liverpool vertrokken! Zij was van plan op de „Robin Adalr" scheep te gaan naar Indië. Zy had hem lief, dat had zy Elis zelf verteld. Nu kwam Mr. Savages ook nog aan de telefoon. En hoewel Berry nog niet eens over zyn verbazing heen was, dat Elis en Savages zich blijkbaar verzoend had den want beiden spraken om beurteil! moest hij ook nog hooren, hoe Savages er bij hem op aandrong, dat hij onmiddellijk eveneens naar Liverpool zou vertrek ken. Hij, de man, die Berry nog slechts eenige maan den geleden verzekerd had. dat hij een huwelijk tus- schen Berry en Nicole nooit zou toestaan, beweerde nu, dat Berry de eenige was, die Nicole van deze dwaze daad zou kunnen afhouden! Toen Berry de hoorn aan de haak hing. had hij het gevoel niet veel meer te zijn dan een speelbal in han den van Jules Savages, die met hem deed. wat hij wilde. Desondanks echter stond hij den volgenden dag om vier uur 's middags aan den haven van Liverpool, waar aan steiger Nr. 34 de „Robin Adair" voor anker lag. De purser van het schip had Berry op een desbetreffen de vraag medegedeeld, dat de naam van Lady Nicole Davis weliswaar op de passagelijst voorkwam, maar dat zij zich nog niet aan boord bevond. Onder aan de loopplank keek Nicole nu naar alle kanten uit. Nicole kon nu elk oogenblik verechijinen. Zij was er uitmuntend in geslaagd haar ware gevoe lens voor hem verborgen te houden. Den laatsten tijd vooral had hij voortdurend in de meening verkeerd, dat zij hem haatte. Een dwaas was hij echter geweest. Hoe was hij op dat absurde idéé gekomen? Zijn geluk bij de vrouwen was immers spreekwoordelijk! En hier be trof het bovendien nog Nicole, die uit liefde voor hem met de strafwet in conflict was gekomen. Hoe had hij nu toch zoo blind kunnen zijn, ook maar een oogenbllk aan haar liefde te twijfelen. De minuten kropen traag voorbij. Aan den wal, in Berry's omgeving, werd het intussohen steeds drukker. De „Robin Adair" behoorde tot de modernste vracht schepen van den Cunardlijn. Behalve een laadruimte van 7000 ton. bevonden zich aan boord niet minder ian 300 passagiershutten, welke nu bijna allen gereserveerd waren door de Universiteit te Edimburgh, waarvan 150 een gunstige uitwerking zal hebben en noemt het een gelukkige beslissing. De heer Dekker grijpt de gelegenheid aan, te vra gen hoe het staat met den aankoop van een vuilnis wagen. Voorzitter deelt mede. dat het College van B. en W. heeft besloten tot aankoop van een wagen bij den heer Langeveld te Sint Maartensbrug tegen den prijs van f 50. Voorts zou de heer Dekker gaarne vernemen, waarom aan den cursus voor schoolvrije jeugd dit jaar 2 leerkrachten zijn aangesteld, terwijl steeds 1 leerkracht hiervoor werkzaam is geweest. Hierop antwoordt Voorzitter, dat in overleg met de beide hoofden van scholen hiertoe besloten is. Bedoelde heeren kunnen, door andere schoolwerk- zaamheden geen lessen geven en op hun advies zijn nu de andere leerkrachten aangesteld. Voor deze is ^het een aardige bijverdienste en reeds is duidelijk gebleken, dat het onderwijs in goede handen is. Do hoofden der scholen zijn zeer tevreden. Met deze uiteenzetting neemt de heer Dekker ge noegen. De radio-distributie-strijd. Daarop vraagt de heer Van Wijk het woord, die dit verkrijgend, even wel stilstaan bij de gewijzigde Alg. Pol. Verordening, waar het betreft de radiosto ring. Momenteel is er weinig, ja zelfs heolemaal geen radio-ontvangst en nu wil spr. gaarne vernemen, wat de verordening in dezen doet. Voorzitter merkt op, dat dit bedoelde politiebe- sluit alleen en uitsluitend verband houdt met de sto ring van radio-ontvangst door hoogfrequente stra len. Waar de heer Van Wijk op doelt, is heel wat anders, dat is, aldus Voorzitter, een onderlinge strijd. Voorzitter zet een en ander uiteen en merkt op, dat in de gemeente niet sprake is van storing. De onder linge strijd heeft met de zuivere ontvangst niets uit staande. Er wordt gewerkt om de partijen weer bij een te brengen, aldus Voorzitter, en ik geef daaraan gaarne alle steun. Het is zeer te betreuren dat het zoover is geko men. De menschen zijn van muziek verstoken en me nigeen die lessen door middel van de radio nam, mist deze nu. Voorzitter wil echter gelooven dat met al ler medewerking de zaak spoedig weer in het reine zal zijn. Wel weet spr., dat van de zijde der directie van de post, telefonie en telegrafie daar ook wel een woordje in zal worden meegesproken als het moet. De heer v. Zoonen merkt dan op, dat er momen teel een lijst circuleert, waarop men namen ziet te krijgen om de uitzending weer te bewerkstelligen. Spr. vindt het gedrag van den heer Blom, den distri- mannelijke en vrouwelijke studenten een reis naar Athene zouden maken. Elk der nieuw aankomenden, werd door hen, die zich reeds aan boord bevonden met luid gejuich begroet en het lawaai, dat daardoor ont stond. werd nog verhoogd, doordat het studentenorkest dit gejoel vergezeld liet gaan van een daverende fan fare. Een aantal jonge meisjes bevestigde op regelma tige afstanden bonte gekleurde wimpels aan de ver schansing, lenige studenten klommen handig langs den schoorsteenpijp, welke met gele, blauwe en roode slin gers werd versierd, anderen wierpen serpentines op de mensohenmenigte. die zioh op den wal bevond en weer anderen hielden zioh onledig met het verdeelen van pa pieren mutsen. Het leek wel. alsof aan boord van dit schip karnaval gevierd moest worden. Berry werd intussohen steeds ongeduldiger. De tijd verging en Nicole liet zioh nog steeds niet zien. Het ru moer om hem heen maakte hem nerveus en steeds meer begon hij te vreezen, dat Nicole hem in het hier heer- schende gedrang zou ontgaan. Gejaagd keek hij op zijn horloge. Nog een half uur en de „Robin Adair" zou vertrekken. Plotseling voelde hij. hoe iemand een hand op zijn sohouder legde. Haastig keerde hij zich om. Het was Baby! „Ik héb een boodschap van Nicole voor je", zei hij, nog voor dat Berry gelegenheid had naar de oorzaak van deze onverwachte verschijning te informeeren. „Zij laat je dringend verzoeken onmiddellijk in 't havenres taurant „Three men of Glasgow" te komen. Daar wacht ze op je." Hij trok den verbaasden Berry met zich mee en ant woordde slechts ontwijkend op de vele vragen, die hem werden gesteld. Nicole zou hem alles wel duidelijk ma ken. zei hy. Het restaurant „Three men of Glasgow" lag in een rustigen hoek van den haven. Het was ingebouwd in een, uit de vaart genomen vrachtschip, dat zeker tien minuten gaans verwijderd lag van de plaats, waar Berry de komst van Nicole had afgewacht. Toen zij binnentraden, nam Baby haastig afscheid on der het voorwendsel, dat zijn aanwezigheid by het on derhoud met Nicole zeker niet op prijs zou worden buant zeer te laken. Men betaalde hem b.v. "s mor gens contributie en 's middags werd zonder eenige explicatie het geld teruggebracht en werd geen mu ziek meer uitgezonden. Zoo'n handelwijze vindt spr. verre van goed te keuren. De heer Kamp zegt het zeer bedroevend te vinden, dat in Winkel de toestand zoo is. Eén man heeft de zaak in handen. Zij die lessen nemen per radio zijn zoo maar daarvan verstoken. Het komt, aldus spr., niet te pas. Als het radio distributiebedrijf in handen der gemeente ware ge weest, zou zooicts zeker niet zijn voorgekomen. De heer Dekker, die er dan ook wat aan toe kan voegen, deelt mee, dat de lijst circuleert. Indien men er 50 namen op heeft verkregen, zal de zaak weer gaan draaien. Maar zij, die deze actie zijn be gonnen, hadden verstandiger moeten zijn. Nu staan er op deze, nu circuleerende lijst, nota bene zelfs handteekeningen van personen die eens de actie te gen Blom inzetten. Spr. zegt, dat de heer Blom geen man is gebleken van zijn woord. Op de kort geleden gehouden vergadering over deze quaestie ging hot zeer rumoerig toe. Leiding was er niet in het minst. Maar op die „vergadering" zegde blom toe 6 maanden te zullen uitzenden voor f 1.25. Hieraan nu heeft Blom zich niet gehouden Hij vlucht weg, wellicht naar Amsterdam en laat de zaak in den steek. Zoo'n houding kan spr. allerminst bewonderen maar noemt ze zelfs zeer afkeurenswaardig. De heer Van Wijk merkt op, daf de gemeente de concessie heeft verleend, en dat daarvan dus niets kan worden gezegd. De Voorzitter; Dat is niet waar! De heer Van Wijk: Is dat niet waar? Maar Voor zitter, het staat in de desbetreffende notulen! 't Is wél waar. Voorzitter licht dan toe, dat de gemeente geen concessie van uitzending kan en móg geven. Dat gaat uit van het Rijk. Wat de heer Van Wijk be doelt, is vergunning voor plaatsing van palen en hechting van draden aan openbare gebouwen, enz. De heer Van Wijk zegt, dat de gemeente dan zeker ook een hartig woordje kan meespreken. De draden gaan over de openbare wegen en zijn bevestigd aan openbare gebouwen. Spr. wil nu gaarne vernemen wat hier moet gebeuren. Al staat spr. geheel buiten de zaak en kiest hij geen partij, de menschen mo gen niet verstoken blijven van deze radiodistributie. De heer Van Wijk richt daarom dan de vraag tot den Burgemeester, of hij zou willen trachten de bei de partijen tot elkaar te brengen, opdat een oplos sing verkregen zal worden. Voorzitter verklaart zich daartoe gaarne bereid in het algemeen belang. Reeds eerder en meermalen heeft Voorzitter raad gegeven, maar, gezien de re sultaten zijn de raadgevingen in den wind geslagen. Ook heb ik, aldus Voorzitter, aangeraden om te be wijzen dat de prijs der distributie te hoog is; het is in een ander mans boeken duister lezen en 't is o zoo gemakkelijk gezegd. Zoo, zonder bewijs mag men niet verklaren dat een contributie van f2 te hoog is. De weg is alleen, er moet een grondig onderzoek worden ingesteld en eerst dan kan een oordeel wor den uitgesproken. Maar gaarne is spr. bereid, aan de afwikkeling te helpen. De heer Blom heeft me, aldus Voorzitter, reeds gevraagd om te helpen in deze on aangename geschiedenis, maar. gaat spr. voort, ik heb hem geantwoord, daartoe gaarne bereid te zijn op voorwaarde echter, dat ik mijn meening vrijelijk kan zeggen. Ik wil geen steunpilaar wezen van een of ander. Het wachten is nu op de bijeenkomst der par tijcommissie. De heer Brugman zegt, dat eenige sprekers den heer Blom hebben beschuldigd. Spr.'s indruk is ech ter, dat Blom door overmacht tot zijn handelwijze is gekomen. Spr. wil allerminst Blom in bescher ming nemen, maar meent toch, cr even op te moe ten wijzen, dat zonder meer bedoeld persoon niet alle schuld in de schoenen moet wordon geschoven. De heer Dekker beaamt het. dat de drang op Blom uitgeoefend in de bewuste vergadering, groot was. Maar dat kan niet als excuus dienen. Blom is lang geen kind meer en als hoofd van het bedrijf moet nij in de eerste plaats weten, hoever gegaan kan wor den. Blom deed de toezegging uit te zullen zenden voor f 1.25 gedurende 6 maanden. Deze, in het open baar genomen beslissing is niet uitgevoerd. Blom heeft alzoo zijn woord gebroken. Het figuur dat Blom hierdoor sloeg, is droevig te noemen. De heer Van Zoonen nu het woord krijgend, zegt, clat Blom de instelling van een commissie toejuichte, lnplaats van nu de resultaten af te wachten, zet hij de heele zaak stop en laat de menschen zitten zon der dat ze ergens van op de hoogte waren gesteld. Indien Blom tegen do commissie, die tot het onder zoeken zou worden ingesteld, zou hebben gezegd: ,,'t moet beslist minimum zooveel kosten en hij had dan een bepaalde bedenktijd gegeven, dan ware de zaak ln orde geweest. De heer Kamp zegt, dat deze onaangename quaestie ten spoedigste moet worden opgelost. Het gaat niet tegen den persoon Blom, maar de menschen zijn de dupe. Nu is men eenmaal aan radio gewend, men volgt lessen, cursussen enz. en alles is nu onderbro ken. Ten spoedigste moet een commissie in het leven worden geroepen, die de zaak tot een oplossing zal moeten brengen. Laat de raad de helpende hand bieden. Voorzitter zegt, gaarne bereid te zijn, in het belang van het algemeen, aan de besprekingen deel te ne men. Maar de billijkheid dient te worden betracht. Besloten wordt alles in het werk te stellen om deze „onaangename storing" op te heffen. gesteld. De habitué's van deze drijvende eetgelegenheid bleken niet te stammen uit de kringen, waarin Baby gewcon- lijk verkeerde. Toen zijn oogen eindelijk aan de dikke tabakswalm, welke hier hing. gewend waren, bemerkte hij, dat de tafeltjes bijna allen bezet waren door matro zen. stoken en bootwerkers, die zich vrij luidruchtig met elkander onderhielden of in hun kaartspel verdiept waren. Merkwaardig, dat Nicole juist dit restaurant, dat in werkelijkheid niet veel meer was dan een havenkroeg, voor hun ontmoeting had uitgezocht. Zij zelf bleek er nog niet te zijn en Berry besloot daarom aan een der weinige, nog vrij zijnde, maar zeer onzindelijke tafeltjes plaats te nemen. Bij een glas whisky traohtte hij een oplossing te vinden van de vraag, hoe het kwam, dat ook Baby van Nicole's vertrek op de hoogte was. Die verhouding met Baby moest nu maar eens uit zijn. Dat zou hij Nicole in ieder geval eens aan het verstand brengen. Niet, dat hij Baby vreesde, maar het was toch lang niet onmogelijk Nicole liet nog steeds op zioh wachten. Hij bestelde een tweede glas whiskey en al peinzend, liet hij rijn phantasie den vrijen loop. Hij traohtte zich de verbazing van zijn vader voor te stellen, wanneer hij deze van zijn aanstaand huwelijk met Nicole op de hoogte zou brengen. En met voldoe ning constateerde hij, dat hij den ouden heer over de financieele zijde van dit huwelijk volkomen gerust zou kunnen stellen. Nicole genoot immers de bescherming van Savages... .Waar ligt de „Robin Adair?" hoorde hij plotseling een stem bij het buffet vragen. Berry Reek op. Het bleek een student te zijn, die den waard deze inlichting vroeg. „Dan mag je je wél haasten, jongeman," antwoordde de dikke eigenaar van het restaurant met een diepe basstem. „Zoover ik weet, vertrekt de Robin Air in tien minuten. Rechts af en dan maar recht uit. Maar je mag je beenen wel onder je arm nemen, andera haal je het niet" De student rende de kroeg uit. Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1932 | | pagina 5