Radioprogramma Aan de orde zijn nu de Ingekomen stukken. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten dezer Provincie, houdende goedkeuring van het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de begroo ting 1933; Idem van het besluit tot wijziging der begrooting 1931. Idem van het besluit tot aankoop van inschrijving Grootboek N.W.S. Idem van het besluit tot wijziging der begrooting 1932. Idem van het besluit tot verlaging van den huur prijs van den tuin bij de tonnenloods. Idem bericht van ontvangst van de vastgestelde wij ziging der Alg. Pol. Verordening. Een dankbetuiging van Jb. horff voor verlaging van zijn huurprijs; Een dankbetuiging van Mevr. de Wed. J G. A. Bosch voor de betoonde belangstelling bij het over lijden van haar echtgenoot. Een proces-verbaal van kasopneming dd. 20 Sep tember 1932, waaruit blijkt dat de ontvangsten heb ben bedragen f 200.203,52 uitgaven f 195.087.58in kas f5.115.94. Boeken en bescheiden zijn in orde be vonden. B. en W. stellen voor, al deze stukken voor kennis geving aan te nemen. Ontheffing schoolgeld Door H Hofland is ontheffing van schoolgeld ge vraagd. B. en W. stellen voor algeheele ontheffing te verleenen. Door C. Brouwer ir voor 8/12 gedeelten ontheffing ge vraagd van schoolgeld, voor het U.L.O., aangezien zijn zoon de school heeft verlaten, B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Door P. Helder voor 9/12 gedeelte wegens het ver laten van de school. B. en W. stellen voor de ge vraagde ontheffing te verleenen Door C. J. Beekman voor 5/12 gedeelte, wegens het verlaten van de school. B. en W. stellen voor, de ge vraagde ontheffing te verleenen. Door Jb. Zwaag is verzocht ontheffing te verleenen van achterstallig schoolgeld,, bedragen f 42.50. B. en W. stellen voor tot de helft ontheffing te verleenen. Overeenkomstig de diverse voorstellen van B. en W. wordt besloten. Waar echter de quaestie „onthef fing schoolgeld" wel aan een nadere bespreking mag worden onderworpen, wordt besloten er .,in een onder onsje" nog wat over na te praten. Ontheffing. Hondenbelasting. Door J. Karmelk wordt ontheffing gevraagd van achterstallige hondenbelasting. B en W. stellen voor de helft of f3.— oninbaar te verklaren. Door H. de Wit wordt ontheffing van hondenbelas ting gevraagd, aangezien hij zijn hond begin Januari heeft weggedaan. Aangezien de Wit op 1 Januari 1932 een hond had en tusschentijdsche ontheffing niet mogelijk is, stel len B. en W. voor, de aanslag te handhaven. De heer De Pree, het woord verkrijgend, wijst nog maals op de groote onbillijkheid, welke deze belas ting vormt. Auto's, ketten, bakfietsen enz., die voor broodwinning worden gebruikt, zijn belasting vrij, maar trekhonden niet. Spr. zegt te weten, er momen teel niets aan te kunnen veranderen, maar een voor stel te dien opzichte kan eerlang tegemoet worden gezien. De voorstellen van B. en W. worden daarna aan genomen. De slechte tijden. Het volgende voorstel komt ter tafel: Het komt B. en W. gewenscht voor, om gezien de tijdsomstandigheden en ter voorkoming van ver schillende verzoeken, nu reeds een regeling te tref fen voor de huurders van landerijen en grasgewas van de gemeente en stellen voor op alle huursom- men voor 1932 een reductie te verleenen van 50 De heer Dekker zegt, het college van B. en W. zeer erkentelijk te wezen, dat het reeds nu met een zoo ver-strekkend voorstel komt. Nadat de heer De Pree zich bij deze woorden heeft aangesloten, gaat het voorstel van B. en W. er met algemeene stemmen „door". Voorzitter noemt het besluit van den raad geluk kig en twijfelt niet of dit zal geheel wezen naar genoegen der betrokken personen. Gevolgen bijzonder onderwijs. Van P. Floris te Winkel is een verzoek ingekomen om voor één leerling, die de R.K. school in 't Veld bezoekt, voor het schooljaar 19321933 f50 in de kosten van vervoer te wilien bijdragen. Van W. Klaver te Winkel is een gelijk verzoek in gekomen voor twee leerplichtige kinderen, doch waar diens woonplaats verder van de school is ver wijderd, wordt een bijdrage in de kosten van vervoer gevraagd van f GO per leerling. De meerderheid van B. en W. stelt voor, ingevolge het bepaalde bij art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 op deze verzoeken gunstig te beschikken. Voorzitter geeft het eerst aan Wethouder Brug man, vormende de minderheid in deze zaak, het woord. De heer Brugman zegt, gaarne uiteen te willen zet ten waarom hij niet met de meerderheid kon mee gaan. Spr. zegt, dat consequenties die aan dit voor stel vast zitten, niet te willen aanvaarden. Ze mogen, aldus spr., niet langer worden aanvaard. Art. 13 der L.O.-wet spreekt nu wel van „verplichten", maar hoe kunnen dan al die verzoeken om steun \oor dat bij zonder onderwijs op gezegeld papier inkomen bij den raad. Als het wet is, behoeft toen zeker niets worden verzocht. Mijn standpunt t.o. van het bijzonder onder wijs, aldus spr., is U genoegzaam bekend. Art. 13 ten spijt zegt de heer Brugman, verklaar ik me er tegen Ik laat me door dat art. 13 niet pressen om „ja" te zeggen. En, aldus de beer Brugman voortgaande, elk weldenkend mensch moet het met me eens zijn, dat hier neen op moet worden gezegd. Voorzitter wijst den heer Brugman er op. dat het voorstel van de meerderheid niet in zich sluit, dat men vóór dat 13e artikel is. Maar waar het wet is, moet deze door het college worden uitgevoerd. Als voorzitter en burgemeester dei gemeente moet spr. dan ook, daar het wet is, tot toestaan adviseeren. Indien de raad geen gunstige beslissing in deze neemt zal Voorzitter zich er tegen verzetten moeten, wat dan ook zal geschieden. De heer Van Wijk verklaart zich er ook absoluut tegen. In Winkel staat een heele goede openbare school, waar zeer goed onderwijs wordt gegeven. De finantieele toestand der gemeente laat, vindt spr., bovendien niet toe, om in zulke gevallen maar steun te verleenen. Spr. zegt dan ook tegen het voorstel van B. en W. te zullen stemmen. De heer Dekker zegt, zich te scharen aan de zijde der minderheid van het college van B. en W. Nu zijn we nog, aldus spr., in het beginstadium. Maar het zal steeds erger worden. Spr. kan er niet in toestem men, dat een zoo belangrijk bedrag hiertoe wordt uit gegeven. Het onderwijs aan de neutrale school is zeer goed, daar zijn voorbeelden genoeg van en ook spr. zal zeker niet stemmen vóór het verleenen van het gevraagde bedrag. De heer Brugman zegt er nog wat aan toe te willen voegen. Met klem wijst spr. op de moeilijke finan- tieeie omstandigheden, waarin de gemeente verkeert en nog erger zal komen te verkeeren. De personeele belasting eischt vele opcenten. De belastingschroef wordt steeds sterker aangedraaid en van menschen in de gemeente wordt meer gevraagd dan ze ooit kun nen geven. Men kan gerust van uitpersen spreken, 't Is dan ook niet te motiveeren dat voor zulke bij komstige dingen geld wordt besteed. Er is een open bare lagere school. Laat een ieder daar heen gaan. Maar de gemeente zit al in zorgen en kan men het niet verantwoorden gelden uit te geven voor zulke zaken. De heer Brugman (in vuur); We gaan de ver keerde richting op! Als ik me zelf de vraag stel, dan moet het antwoord, naar volle overtuiging luiden: neen! Heeren, aldus eindigt spr., mijn meening is U nu bekend. De heer Üe Pree zegt, dat het nu feitelijk overbodig is er nog wat aan toe te voegen. Maar aldus spr., met verhéffing van stem, zoolang we een zóó goede school hebben, zal ik nooit mijn stem geven voor het geven van eenigerlei steun voor het bijzonder onderwijs. Üe heer Kamp zegt, het een zeer moeilijk punt te vinden. Art. 13 legt nu eenmaal de plicht aan de ge meente op. De betreffende ouders zijn andersden kend. Bekend is, aldus spr., dat de heele raad voor stander is van de openbare lagere school en het smaakt ons zeker niet om hier iets voor te moeten doen. Waar echter de wet prest, zal het heusch wel moeten. De heer Van Zoonen komt op tegen de bewering dos heeren Brugman, dat elk weldenkend mensch het met hem eens zal zijn. Dus, zegt spr., zou ik als deel van de meerderheid niet weldenkend zijn, want ik ben het niet met U eens. Maar ik waardeer ook een an dermans ideeën en zoo wensch ik ook. dat ik vrije lijk mijn eigen meening mag vormen. Voorzitter zegt, alles te gevoelen voor het open baar lager onderwijs en er steeds voor te strijden,, maar spr. wil niet tasten in het recht van anderen, een recht, door hen verkregen door do wet. 't Recht om te denken en een richting te kiezen moet men aan de menschen zelf overlaten. De heer De Pree: Ja, maar we hebben toch een neutrale school! Hier kan elk kind tereent en het on derwijs is er buiten kijf best. Voorzitter: Zeker, dat is het, maar de ouders zijn toch meester over hun kind. Ze kiezen dat bijzonder onderwijs voor hunne kinderen, overtuigd dat het t beste is. Hier moet alleen worden gevraagd: Is er wel stand of niet, daar alleen gaat het om Als er termen zijn om te steunen, moet de gemeente Jat doen. De heer De Pree: U zegt nu wel, dat de ouders meester zijn over het kind. Tot het 19e jaar dan, wan neer het een jongen is. (Voorzitter knikt bevestigend.) De heer De Pree voortgaande: Maar dan wordt het kind opgeëischt door het militairisme. Wie is er dan baas? Dan zeker weer de wet, over onze kin deren! De heer Van Zoonen zegt, wat betreft het uitvoeren van de wet, het nu niet zoo erg serieus te nemen. De regeering moet ook de wet naleven, maar dat gebeurt ook lang niet altijdl Voorzitter: Ik stel voor, de discussies te sluiten. Tot stemming overgaande, woidt het voorstel van B. en W. (verleenen van subsidie) verworpen met 34 stemmen. Tegen stemden de heeren De Pree, Dek ker, Van Wijk en Brugman. Voorzitter wenscht op te merken, dat hij tegen dit raadsbesluit in verzet zal komen, waar hij als hoofd der gemeente de wet dient te eerbiedigen. De Nieuwjaarscommissle. Het komt Burgemeester en Wethouders voor, dat deze instelling, het houden van een nieuwjaarscol lecte en het doen van een extra uitkeering aan eenige gezinnen, niet meer van dezen tijd is, gezien de re gelmatige vermindering niet alleen doch ook gezien de veranderde tijdsomstandigheden. De bijdragen verminderen en zouden thans zeer zeker sterk verminderen, terwijl het getal der gezin nen, dat voor een extra gift in aanmerking zouden komen, wel zoo groot zal zijn, dat van een gift van eenige beteekenis geen sprake zal kunnen zijn. Iets anders er tegenover stellen laten de gemeente- financiën niet toe, gezien de vele uitgaven aan steun regelingen en crisisuitgaven.* Burgemeester en Wethouders stellen voor dit insti tuut dat van 1896 tot en met 1931 heeft bestaan, op te heffen. De heer Van Wijk zegt, hierop te meenen, dat bij op heffing van deze commissie een andere wijze van steunverleening zou worden toegepast. Hiervan kan spr. echter niets vindon aangegeven. De gaven van deze commissie waren voor die armen een lichtstraal in de Kerstdagen en om nu ineens alles stop te zet ten vindt spr. niet goed. Spr geeft B. en W. dan ook in overweging om dit voorstel terug te nemen en andere voorstellen, t.z.t. aan den raad te doen. De heer De Pree sluit zich bij voorgaanden spr. aan. Spr. weet, dat er veel gevraagd wordt van de gemeentekas, maar dit oude gebruik brengt toch tel ken jare weer wat licht en vreugde bij die armen. Spr. kan zich voor het voorstel van B. cn W. ver klaren, als er een andere wijze van uitkeering tegen over gesteld wordt. Nog eenigen tijd spreekt men over dit punt voort. Tenslotte wordt besloten te trachten op dit punt een soepele overgang te verkrijgen en zoodoende de ar men niet geheel zonder de gave te stellen in den ver volge. Aanbieding begrootingen 1933. De navolgende begrootingen worden den Raad aan geboden: le. de Gemeentebegrooting; 2e. de begrooting van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur; 3e. de begrooting van de Gasfabriek. De diverse begrootingen geven de volgende cijfers aan: Gem. begrooling: Gewone dienst, in ontvangsten en uitgaven f 104.504.89, waarin vervat een onvoorzien van f 4.911.24. Kapitaaldienst: sluitend in ontvangsten en uitga ven op f 20.363.11. Begrooting van het Burg. Armbestuur, sluitend op f 12.742.73, waarin opgenomen een aangevraagde sub sidie van rond f 8000. Gasfabriek. Gew. dienst: f 48.348.36, kap. dienst f22.697. Om deze begrooting sluitend te maken is een sub sidie van elke gemeente van f 838.06 noodig gebleken. B. en W. stellen voor in de commissie van onder zoek der diverse begrootingen aan te wijzen de leden van den Raad, niet behoorende tot het College van Burgemeester en Wethouders. Aldus goedgevonden. De Gemeentefondsbelasting. Aan de orde komt vervolgens de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer opcenten der Gemeente fondsbelasting. Hiertoe diene de volgende toelichting: Ingevolge de verordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting, moet telken jare worden vastgesteld het cijfer, waar mede de heffing zal worden vermenigvuldigd, aan gezien deze post is bedoeld als sluitpost der begroo ting. Het geheele tekort te vinden uit deze heffing, zou een te zware belastingdruk veroorzaken voor de toch al slinkende inkomens, doch een gedeelte zal er op gevonden moeten worden. Voor 1932—1933 werd nog gerekend op een belast baar inkomen, waarvan de hoofdsom der fondsenbe lasting zou bedragen f 14000. Voor 1933—1934 kan niet meer worden gerekend dan f7000.—, waarvan een opbrengst aan opcenten voor de gemeente wordt verwacht van f2400. De begrooting 1933 ontvangt daarvan slechts 2/3 f 1600.— benevens 1/3 van de heffing 1932-1933 f 533.34 f2133.34 Burgemeester en Wethouders stéllen nu voor de hef fing van opcenten te vermenigvuldig"*! met 2, zoo dat voor 1933 is uit te trekken f3200 f 533.34 f 3733.34 Allen voor. Opcenten personeele belasting. In behandeling komt de vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de Personeele Belasting. Hiertoe kan de volgende toelichting van het voor stel tot verhooging der personeele belasting dienen: le. Huurwaarde. Thans wordt geheven 10 voor alle huurwaarden met aftrek van f70. Het voorstel luidt nu het te verhoogen in over eenstemming met 't stijgen der huurwaarde. Wordt momenteel in hoofdsom f5190.60 ontvangen, dit be drag zal door de nieuwe regeling stijgen tot f 745826. Door vermeerdering op de heffing van opcenten zal 't bedrag der opcenten verhoogd worden tot f5752.48 f 3568.73). 2e. Mobilair. De aanslag in deze categorie is momenteel f 1916.De aanslag welke wordt voorge steld zal een vermeerdering geven tot f2874.—. De opcenten worden berekend naar de huurwaarde van het perceel, waarin de meubelen zijn geplaatst. Ge raamd nu voor den bestaanden toestand op f 1341.20 70 Voor den nieuwen toestand f2011.80. 3e. Dienstboden. In gemengd bedrijf f3.—, uit sluitend huiswerk 16.—. Deze grondslag brengt vol gens de bestaande regeling op f78.—; voorgesteld te verhoogen met 100 zal worden f 156.—. 4e. Paarden. In gemengd gebruik f6.—. Deze grondslag brengt volgens do bestaande regeling op f84.—voorgesteld te verhoogen met 100 zal wor den f 168.—. 5e. Auto's en motorfietsen. Aanslag naar waar de. Deze grondslag wordt thans geraamd op f800.—; voorgesteld te verhoogen met 100 zal worden f1600.—. 6e. Plezierjachten. Aanslag naar waarde. Deze grondslag wordt thans geraamd op f7.50. Voorstel met 100 te verhoogen, wordt f 15.—. 7e. Biljarten. (7) Herbergbiljarten f20.—. Deze grondslag wordt thans geraamd op f 140. Geen verhoo ging hiervan wordt voorgesteld. Recapitulatie (afgeronde getallen. Bestaande hoofdsom f8216, opcenten f4910. Eerste ra ming bij de begrooting 1933: Hoofdsom f7200, opcen ten f5400, totaal f12.600. Geraamde Hoofdsom f 12.411, opcenten f7 764. Voor gestelde raming f12.411, opcenten f7.764, totaal f20.175. Vermeerdering: Hoofdsom f 4195, opcenten f2856, Vermeerdering f7.575. We wijzen er op, dat beide verordeningen noodig zijn om de begrooting voor het dienstjaar 1933 slui tend te maken, aldus luidt het van de zijde van B. en W. Voorzitter deelt dan mede, dat het geheele schema door den Secretaris is uitgewerkt. Een belangrijke verzwaring wordt aangetoond, wat echter wel noodig blijken zal. De heer Dekker merkt op, dat de begrooting nu nog niet behandeld is en dat deze voorstellen nu reeds komen. Spr. is echter niet er tegen om tot de behandeling over te gaan. Wat betreft het punt per soneele belasting, daar is spr. lang niet blij om. Maar we zullen er wel mee accoord moeten gsan. Andere uplusing zal wel niet te vinden zijn. Spr. vindt, dat B. en W. met het vermenigvuldigingscijfer anders wel ver genoeg zijn gegaan. Maar het i9 wel noodzake lijk gebleken en zal spr. er, hoewel noode, mee ac coord moeten gaan. De heer Kamp begint met de pers. belasting een onding te noemen; hier is weer progressief verhoogd en juist daarmee kan spr. zich niet vereenigen. Land en tuinbouwers en ook veehouders wonen vaak in groote huizen, die echter noodzakelijk zijn door het bedrijf. Deze categoriën worden door de tijdsomstan digheden al zwaar getroffen en nu zullen zij weer de eersten zijn die betalen moeten. Een belastingver- hooging op de inkomens noemt spr veel billijker. Men moet het halen waar het zit en niet trachten te vinden aan de zijde der bewoners van groote hui zen, want die zijn 't lang niet altijd die het'beste kun nen betalen, 't Moet, aldus de heer Kurap, naar de verhooging der inkomstenbelasting toe De heer Van Wijk sluit zich geheel bij de woorden van den heer Dekker aan. Spr. ziet geen andere weg De heer Dekker zegt, ook niet de personeele be lasting als dó belasting te noemen, die voor verhoo ging in aanmerking komt, maar werkelijk inkomens zijn er haast niet meer. Daar kan men dus ook niet te recht. En toch moet er iets gebeuren. En wat is er, aldus vraagt spr., dan beter dan het voorstel van B. en W. Daarna geeft de Gemeente-Secretaris, de heer A. de Ridder, een uiteenzetting van het voorstel van B. en W. en hoe daartoe werd gekomen. Toen het college van B. en W, de begrooting in ontwerp werd voor gelegd was er een tekort van f 10.000. Op vele manie ren is getracht, om dit ergens in te vinden, maar ver der kwam men niet. Toch moet de begrooting slui ten. Er rezen dus zeer vele moeilijkheden en er stond geen andere weg open, dan het tekort te vinden in be- iastingverhooging, De vraag deed zich toen weer voor in welke betasting men het zou kunnen vinden, naar de meeste billijkheid. Zooals onder l staat aan gegeven, wordt een progressieve verhooging op de huurwaarde voorgesteld, gaande tot het maximum van 30 opcenten. Over deze progressieve heffing werd in Alkmaar bij de inspectie reeds een zacht ver wijt gemaakt. Maar men moest komen tot verhooging der opcenten in de personeele belasting en tevens tot verhooging van het vermenigvuldigingscijfer der opcenten op de gem. fondsbelasting. Immers dit laat ste moet het slotc^er vormen Meer dan f7000 mag niet worden verwacht, die door de kleineren in het meest worden opgebracht. Er zijn weinig groote in komens meer en behoeft van dien kant niets te wor den verwacht. In de gemeente fondsbelasting staat de gemeente Winkel in de le klasse Wanneer een ge meente naar de 2e en dan naar de 3e klasse wenscht over te gaan, moet worden begonnen met lagere hef fingen. Maar dan zou men ten slotte aan de steun trekkers toe komen. Waarlijk, er moest toevlucht worden genomen tot de pers. belasting. Daarom ko men nu B. en W. met voorstellen die in vele andere gemeenten reeds 2 jaar zijn toegepast. We hebben, ^Idus de Secretaris, in Winkel de menschen nooit onrioodig bezwaard. Een personeele belasting nu is inderdaad een weeldebelasting te noe men. Dikwijls ziet men menschen met kleine inko mens onnoudig in groote huizen wonen. Vaak permi- teeren zulke menschen zich een groote luxe, meer dikwijls dan beter gesitueerden. Wanneer iemand een groot huis moet bewonen, en een belangrijk deel is voor het bedrijf in gebruik, dan wordt belasting be taald naar het deel dat als woning in gebruik is. Het bedrijfsdeel blijft alzoo onbelast. Dan telt de. stand van het perceel ook mee. Wat betreft den tweeden staat het meubilair zegt spr., hier geldt hetzelf de als boven omschreven. Een luxieuse meubileering moet worden betaald. Een bedrag van f 105 is in dit voorstel onbelast gebleven, zoodot degene die zeer eenvoudig zijn ingericht, geen extra diuk krijgen op de schouders. Voor dienstboden speelt het perceel ook weer een rol en zal dus bij het grootste perceel, voor woning in gebruik de belasting het grootste zijn. Paarden, auto's en motoren voor beroep of be drijf blijven overal buiten. Voor herbergbiljarten meende het college van B en W. geen wijziging te moeten aanbrengen, daar ook weer een biljart een deel is van de broodwinning. In vele andere plaatsen is de belasting op biljarten verlaagd. Zoo is gemeend alleen die personen te treffen, die daarvoor in de termen vallen. Hier staat alles dus los van het inkomen. Dit zijn heffingen waar zeker heid voor bestaat. Het tekort bedraagt f 10.000. Maar waar van de heffing waarlijk niet de 100 zal bin nen komen, is het een gelukkig verschijnsel, dat in totaal tot een grooter bedrag is gekomen. Misschien zal wel 6 niet binnen komen en zoo zou zich de mogelijkheid kunnen voordoen, dat nu ongeveer de benoodigde f 10.000, zijnde het tekort, werden verkre gen. Voorzitter dankt daarna den secretaris voor zijn toelichting. De heer Kamp zegt, met belangstelling naar den secretaris te hebben geluisterd, maar zich er niet mee te kunnen vereenigen. Indien de gemeentefonds belasting van 1 op 3 was gebracht, zou een belang rijke verlichting op de heffing personeele belasting zijn verkregen. De personeele belasting treft de be- drijfsmenschen en ook de zakenmenschen. De Secretaris herhaalt nog eens, dat voor bedrijf of zaak in gebruik zijnd woningdeel er buiten valt. De Voorzitter geeft dan sterk in overweging de ge dane voorstellen te aanvaarden. Het is wel geon aan genaam besluit, maar de nood der tijden dringt er toe. Laten we, aldus Voorzitter, hopen op betere tij. den, opdat deze zeer bezwarende belastingen kunnen worden herzien. De heer Kamp wenscht stemming. De voorstellen van B. en W. worden dan met 61 stem de heer Kamp aangenomen. Daarna volgt de Rondvraag. De heer De Pree wil nog eens wijzen op de max. snelheid in de gemeente. Deze wordt niet gehand- handhaafd en de auto's vliegen door het dorp. Waar Voorzitter eerder toezegde per advertentie in de Scha- ger Courant aan een en ander bekendheid te geven, verzoekt spreker den Voorzitter, dit alsnog ten spoe digste te willen doen, opdat niet eerst een ongeluk gebeure. Voorzitter antwoordt, dat dit direct zal geschieden. De heer Dekker klaagt over de Egyptische duister nis welks er 's avonds heerscht in de Dijkbuurt en pleit voor de plaatsing van een lantaarn. Voorzitter zegt het instellen van een onderzoek toe. De heer Van Wijk vraagt, ho? het mogelijk is. dat het Burg. Armbestuur voor de kolen, benoodigd voor het Weeshuis, aan de gem. gasfabriek 55 cent per H.L. moest betalen, terwijl dezelfde kolen ook zijn verkocht voor 40 et Voorts zou de heer Van Wijk gaarne vernemen, waardoor dit jaar uit 100 K.G. kolen 331/3 M3. gas werd verkregen, tegen in voorgaande jaren 39.8 en 40.7. Dat maakt financieel een groot verschil, zelfs wel van f 1100, vergeleken bij het voorgaande jaar. Voorzitter antwoordt dat, wat betreft dc kolenleve- rantie aan het Weeshuis, er door het Burgerlijk Arm bestuur mededeolingcn zullen worden gedaan; wat betreft de tweede vraag, zegt Voorzitter een navrage ter bevoegder plaatse toe. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter om half één deze vergadering. CORRESPONDENTIE. De Huurder Aartswoud. Ingezonden stukken, waar van de afzender ons niet bekend is, kunnen wij niet plaateen. Een Boerencomiteër. Zonder een volledige ondertei kening kan uw stuk niet geplaatst worden. Da Red. DONDERDAG 3 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.1 A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solis- tenconoert; 11.00 Kcokpraatje; 11.30 Voortzetting so- 'istfeneoncert; 12.00 Lunchconcert door het Kleln- orkest o.l.v. Nico Treep; 2.15 Verzorging zender; 2.30 Kamermuziek door Strijkkwartet; 3.00 Naaicursus; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Ziokenuur door Me*"' Ati- toinette van Dijk; 5.00 Radio-kinder-koorzang; 5.30 Gramofoonmuziek; 5.45 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Kovacs La jos; 7.30 Engelsche les door Fred. Fry; 8.00 Tijdsein; 8.01 Vaz Dias; Daarna concert; 9.15 Radiotooneel: ,J)e slechthoorende", radioschets van Wilhelm Lichten berg; 9.30 Concert door het Concertgebouw-orkest o.l. v. Dr. Willem Mengelbere. Solist: Walter Gieseking. piano; pl.m. 10.15 Opvoering van „De kleine wensch". radioschets; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Dansmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C R.V.: 10.00 Gramofoon muziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoónmuziek; KR.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Lunchconcert door de Kro-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenuurtje: 3.30 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 „Th« Columbia Three" accordeon; 5.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 6.15 „Onze Nederlandsche monumen ten"; 6.45 Cursus knippen en stofversieren; 7.00 Week overzicht: „Wat er op de wereld gebeurt"; 7.30 Politie berichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 De Haar- lemsche Orkestvereenlging oJ.v. Marinus Adam; 8.3C Lezing door Prof. Dr. P. A. Diepenhorst; 9.00 Concert; 9.15 Vervolg lezing; 9.45 Concert; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Programma van werken van Dr. Joh. Wagenaar, ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 10.30 Gramofoonmuziek. KAT.UNDBORG (1153 M.l 11.20 Concert; 2.20 Idem; 7.30 Symphonie-orkest; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 3.50 Populair concert; 5.05 Zang; 6.30 Piano-recital; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 10.50 Concert; 12.35 Gramofoonmuziek; 5.45 Concert; 9.40 „Deutsche tanz" van 1900 tot 1932. KONTGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert uit Berlijn; 10.05 Dansmuziek. LA NOEN BER O (472 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert; 7.20 Concert; 9.40 Idem. DAVENTRY (1554 M.ï 12.50 Orgelconcert door Reginald Foort; 3.20 Vesper In de Westminster Abbey; 4.25 Concert; 11.20 Dansmu ziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.j 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1728 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Concert; 7.40 Idem; 9.05 Concert. MILAAN (331 M.) 7.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.05 Concert; 9.20 Concert. WEENEN (517 M.) 4.30 Gramofoonmuziek; 7.00 Populair concert; 9.10 Concert door Jack Hylton en zijn 22 boys; 9.50 Popu lair concert. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Populair concert; 7.20 Populair concert; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Concert door het kamerorkest van Bazel; 9.00 Populair concert.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6