Greote brand te Wildervar.li. Polderbemaling Heerhugowaard. EEN WONDERSCHIP. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Nog geen beslissing van Ged. Sta ten. Naar we vernemen hebben Ged. Staten ten aanzien van de bemalingsqnaestie, na de openbare zitting, waarvan we elders ln dit blad een verslag geven (zie le pag. 2e blad) nog geen beslissing genomen en zullen na dere inlichtingen aan bet polderbestuur worden gevraagd. De mogelijkheid lijkt ons dus niet uitge sloten dat de quaestie opnieuw in de verga ring van het polderbestuur aan de orde zal komen. boerde: ij.. Ongewenschte handel in Bieten-garantie. Nadrukkelijke waarschuwing van de Steun- commissie. Door den grooten bietenoogst per H.A. is een onge- wenschte handel in garantie van den regeeringssteun voor het ielen van suikerbieten ontstaan. De commis sie in zake steun aan de suikerbietenteelt heeft nu een waarschuwing gepubliceerd tegen dezen handel, welke handel bij vele landbouwers terecht een zeer onaangenamen indruk maakt. De commissie deelt in deze publicatie mede, den mi nister van Economische Zaken en Arbeid te zullen adviseeren in een eventueele steunregeling van het jaar 1933 de bepaling op te nemen, dat zij van wie blijkt, dat zij in 1932 handel in garantie hebben ge dreven, van den steun voor 1933 zullen worden uitge sloten. Het is te hopen, dat deze maatregel der commissie het gewenschte effect zal hebben, de telers hun kalm te zullen bewaren en niet door een paniekstemming den bovenbedoelden handel te hunnen nadeele zullen bevorderen. Naar de „Tel." van bevoegde zijde verneemt, is de aanleiding tot deze waarschuwing de volgende: Er is onder de bietentelers een zekere schrik ge wekt door den grooten oogst van dit jaar. Men had de opbrengst oorspronkelijk geschat op 1700 millioen K.G. Achteraf blijkt dat deze enkele millioenen meer zal zijn. Een hoeveelheid van enkele millioenen meer kan natuurlijk den geheelen prijs drukken. Daarbij komt, dat er telers zijn die door verzuim of slordig heid hunnerzijds niet tijdig hun garantie gekregen hebben. Van zekere zijde tracht men nu daaruit munt te slaan door den boeren die geen garantie hebben tegen zeer lagen prijs hun bieten afhandig te maken of hun garanties te verkoopen. De commissie voor den steun aan de suikerbieten teelt tracht thans dit euvel met kracht den kop in te drukken. Vandaar de in het bovengenoemde com muniqué omschreven maatregel. UIT ONZE OOST. Bandjirs houden aan. Kind verdronken. Aneta seint uit Buitenzorg: De Resident van de Lampongsche Districten seinde aan de regeering, dat te Kota-Agoeng door een band jir een kind is verdronken, terwijl zes huizen zijn weggeslagen en tientallen sawahs werden vernield. Verscheidene pepertuinen zijn door een aardver schuiving bedolven, klapperboomen en karbouwen werden meegesleurd, wegen en bruggen beschadigd. Gokken en speculeeren. 53.000 gulden verduisterd. Aneta seint uit Batavia: De Raad van Justitie maakte hedenmorgen een aanvang met de behandeling van de zaak tegen den gewezen procuratiehouder C. van het Indische Veem, beschuldigd van verduistering van f53.000. Beklaagde bekende en verklaarde alles te hebben verloren bij speeltafel en speculeeren. De Officier van Justitie eischte twee en een half jaar gevangenisstraf onder aftrek van preventief. ZONDAG 6 NOVEMBER. NED. HEBV. GEMEENTE Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Na afloop stemming. Oosterland. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Na afloop stemming. Bloedige relletjes te Hamburg. Botsing tusschen communisten en natio naal-socialisten. Te Hamburg hebben ook gister bloedige relletjes plaats gehad. Tusschen 6 en 7 uur 's ochtends kwamen communisten en nationaal-socialisten, die circulaires hunner partijen uitdeelden, met elkander In botsing. Volgens het onderzoek zouden de communisten on middellijk hun revolvers hebben getrokken en onge veer 30 40 schoten op hun tegenstanders en op de toesnellende agenten hebben afgevuurd. Twaalf perso nen, onder wie een paar voorbijgangers, werden min of meer ernstig gewond. Twee der gewonden, beiden communisten, zijn in den loop van den dag overleden. Drie communisten werden in hechtenis genomen. Zij zouden hebben bekend van hun revolvers gebruik te hebben gemaakt. In verband met deze incidenten heeft de politie van Hamburg huiszoekingen gehouden in talrijke communistische lokalen en daarbij nog tachtig personen ingerekend. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN TREIN. Vier dooden. De baanwachter dronken. Te Dijon is Dinsdag een geheel bezette tram door een sneltrein gegrepen. Vier menschen zijn daarbij omgekomen. De spoorwegovergang was, zoo meldt Reuter, door onachtzaamheid van den baanwachter, die zich be dronken had, niet gesloten. De tramwagen was op den overweg toen de sneltrein met een vaart van 95 K.M. naderde. De trein greep 't achterbalcon van de tram en de vier personen die zich daarop bevonden, wer den gedood. Motorspuit rijdt op het publiek in. - 6 gewonden, waarvan 3 ernstig. PER TELEFOON. Uit Wildervank wordt gemeld: In den afgeloopen nacht omstreeks 4 uur werd brand ontdekt in de boei> derij van den heer Nieboer. naast de Ned. Herv. Kerk De brand was ontstaan achter in een schuur. Met veel moeite werd het vee gered. De vlammen hadden zich inmiddels meegedeeld aan het woonhuis, zoodat het weldra een vuurzee was. Met groote moeite werd de bejaarde tnate door het raam gered. De plaatselijke brandspuit kon weinig uitrichten, en de motorspuit vam Stadskanaal werd ontboden. Bij aankomst van deze spuit heeft de berijder blijk baar de afstand tusschen de motorspuit en het publek verkeerd geschat, tenminste hij reed op het publiek in Een paniek ontstond. Zes personen werden gewond, hoofdzakelijk been- en hoofdwonden. De toestand van 3 hunner is ernstig, ze zijn naar het ziekenhuis ver voerd. De boerderij brandde tot den grond af. Roofovervallen in Duitschland. HAMBURG, 2 Nov. (V.D.). Hedenmiddag eischte een man, die de kleeding van een ambtenaar der posterijen droeg, toegang tot de woning van het echtpaar Reimers. Lutterothstrasse 46. teneinde de telefoonleiding te controleeren Toen de man binnen was, werd voor de tweede maal gebeld. Twee man nen vroegen, of de „postbode" er al was. Toen de vrouw hierop argwaan kreeg en den beiden mannen toegang weigerde, wierpen deze haar tegen den grond. Een der mannen bedreigde de vrouw met een revolver en riep: De tijd is slecht, hier met de ge- inde huur. De beide anderen doorzochten het huis en stalen huurgelden ten bedrage van ongeveer 500 M. Hierop namen zij de vlucht. Een hunner, die eenige schoten afgevuurd had, kon worden ge arresteerd, de beide anderen ontkwamen. KEULEN. 2 Nov. (V.D.). Heden zijn te dezer ste de de 61-jarige ongehuwde Utta Korte en een post beambte, belast met het bezorgen van geldzendin gen vermoord. Hiervan wordt verdacht een jonge man. die denzelfden dag bij de vrouw een kamer gehuurd had. Men vermoedt, dat hij aan zijn eigen adres een kleine geldsonf heeft gezonden, met de bedoeling den postbeambte, wanneer hij dit geld zou brengen, te overvallen en te berooven Bij het uit.- voez-en van zijn daad zou toen de kamerverhuurstcr zijn komen toeloopen, waarop deze eveneens slacht offer werd. DE STRIJD TEGEN DE BANDIETEN. Te Chicago. Speurders van de politie, die te Chicago binnendron gen in een kantoor in het hartje van de zakenwijk, van wien gezegd wordt dat zij deel uitmaken van de oude bende van Al Capone. Van de tien gearresteer de mannen werden er twee in het bezit bevonden van wapenen. Een nationaal park in het Gooi. Tot steun van Boskoop. Men meldt aan de N.R.Ct.: In het Gooi bestaat, naar de Gooi- en Eemlander be richt. het voornemen om te komen tot de stichting van een nationaal park. Dit plan, dat van de regeering zou uitgaan, zou ter bestudeering zijn gegeven aam een com missie van 15 personen, waaronder ook eenige Boskoop- sche kweekers. Het berioht vermeldt, dat het niet in de bedoeling ligt, de open heidevelden en ongerepte natuur te beplanten, doch men wil midden in het natuurreser vaat een park maken, omzoomd met eenige honderd duizenden heesters. Op deze wijze wil men de overpro ductie van de kweekerijen afzetten en tevens de werk loosheid verminderen, terwijl de schoonheid van het land zal worden gediend. In verband met de mededeeling, dat het plan dezer dagen reeds in een vergadering van de centrale schoon heidscommissie voor het Gooi ter sprake zou zijn ge bracht, heben wij ons gewend tot den secretaris van die schoonheidscommissie, den heer J. J. Klaarenbeek, bur gemeester van Blaricum, die ons mededeelde.dat er zeer voorloopige mededeelingen omtrent dit plan aan de ver gadering zijn gedaan. Hij achtte de zaak nog in een zoodanig beginstadium, dat het hem beter voorkwam verdere mededeelingen achterwege te laten. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat het geens zins ln de bedoeling ligt het nationaal park midden in het natuurreservaat te stichten; of dit plan aan de re geering zou uitgaan, werd betwijfeld. Een commissie, bestaande uit eenige personen, zoowel kweekers uit Bos koop als ook grootgrondbezitters en Gooisohe personen, hebben het plan tot stichting van dit park geopperd. De regeering zou, naar men ons mededeelde, haar In stemming daaraan hebben gegeven. Eerst nadat de commissie zich ln verband met een en ander tot de Gooische belangencommissie zal hebben gewend zal vanwege deze laatste commissie de meening van de centrale schoonheidscommissie voor het Gooi met betrekking tot het voorstel gevraagd worden. Het staat evenwel nog niet vast, of inderdaad tot stichting "van het park in het Gooi zal worden overge gaan. FAMILIEDRAMA TE PRINCENHAGE. De doodsoorzaak vastgesteld. Uit het sectieonderzoek, verricht door dr. J. Hulst uit Leiden en.dr. H. Houben te Breda, is gebleken, dat de vrouw van den caféhouder de R. aan de Heu velstraat te Princenhage tijdens een huiselijken twist aan hartverlamming is overleden. Het lijk vertoonde een kleine verwonding boven den linkerslaap, welke aanleiding gaf tot de veronderstelling, dat de over ledene met een hard voorwerp op het hoofd zou ge slagen zijn door haar man. De caféhouder is Dinsdagavond weer op vrije voeten gesteld. EEN GRATIS KOOP-DAG. Proces-verbaal opgemaakt te Groningen. Een naamlooze vennootschap, handelende in dames- stoffen, had in de stedelijke bladen te Groningen be kend gemaakt, dat zij op een bepaalden dag in de maand November, waarvan de datum in gesloten en veloppe in bewaring was gegeven, gratis stoffen be schikbaar stelde, en wel tot een zelfde bedrag als de koopers, dien dag bij haar hadden besteed. De enve loppe zou op 1 December worden geopend en de da tum bekend gemaakt worden. De politie heeft hierin echter een overtreding der loterij wet gezien en proces-verbaal opgemaakt, schrijft het „Hdbld." DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Twee vrouwen ernstig gewond. Woensdagavond heeft er op den Cabergerweg te Maastricht een ernstige aanrijding plaats gehad. Om streeks half zeven begaven de dames E. G.van E. en A. G.S. zich naar de stad. Ze hadden aan den Ca bergerweg bij de dochter van eerstgenoemde een be zoek gebracht. De heide vrouwen hielden de rech terzijde van den weg tusschen de tramrails. Met ver blindende lichten kwam haar een Belgische auto te gemoet. Zij zijn toen plotseling door een achteroprij denden auto, bestuurd door den heer I. Jr. te Maas tricht aangereden. Beide slachtoffers werden zwaar gewond en zijn in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis Cal- variënberg overgebracht De bestuurder, de heer I., werd bewusteloos opgenomen. DRIE JONGENS VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Drie ongeveer 12-jarige jongens waren gistermid dag te Amsterdam op een hoogopgebouwden vracht auto voor varkensvervoer geklommen, welke op de De Ruyterkade reed. Toen de auto de Oostelijke via duct onderdoor wilde rijden, hetgeen door de hoog te van den wagen maar net ging. kwamen de jon gens in aanraking met het ijzerwerk, waardoor zij van den auto geslingerd werden en op de steenen terecht kwamen. Wonderlijk genoeg is geen van hen ernstig gewond; wel zijn zij ter observatie naar het Binnengasthuis vervoerd. De „Normandië", het grootste, snelste en modernste passagiersschip ter wereld. Eenige afmetingen van dit reuzengevaarte. Plaats voor 4000 menschen. Zooals we reeds gemeld hebben, is Zaterdag 29 Octo- ber van de werf Penhoët te St. Nazaire de „Normandië" het grootste, snelste en modernste passagiersschip ter wereld, van stapel geloopen. Met den bouw van dit zeekasteel levert de Fransche Scheepvaartmaatschappij de Compagnie Générale Trans atlantique het bewijs, dat zij met succes deelneemt aan den wedloop der groote lijnen. Voor haar gaat het niet alleen om prestige, is het niet alleen eerzucht om de „blauwe wimpel van den oceaan" te veroveren; de wereldbeteekenis van de Fran sche scheepvaart staat op het spel met alle daaruit voortspruitende economische consequenties. De belan gen vaA>de Compagnie Générale Transatlantlque gaan hier parallel met die van het geheele Fransche econo mische leven. De Minister voor de Koopvaardij, Léon Meyer, heeft er kort geleden in een ander verband nog op gewezen, dat deze scheepvaartonderneming alleen den staat een milliard opbrengt. En dan is het indi recte nut, dat het personen- en vrachtverkeer in alle mogelijke vormen verschaft, nog niet eens te begrooten. Toen Duitschland met den bouw van de „Bremen" en de „Europa", Italië met de „Rex" en de „Conté di Savioa" en Engeland met zijn „super-Cunardllner", de Fransche scheepvaart dreigden te overvleugelen, stond men voor de keuze, óf den concurrentiestrijd te begin nen. óf werkeloos toe te zien. dat het vervoer naar Amerika door andere landen werd overgenomen. Tot den bouw van het grootste passagiersschip ter wereld werd besloten. Op 26 Januari 1931 werd de kiel gelegd; thans, twintig maanden later, is het schip te water gelaten. Het reuzengevaarte heeft een lengte van 313 M„ een breedte van 35.90 M. en een hoogte van 39 M. Door vergelijking kan men zich een voorstelling maken van die afmetingen. De „Normandië" is 13 M. langer dan de Eiffeltoren hoog is; door zijn breedte zou het ook in de ruimste straten van onze groote steden niet pas sen; de hoogte komt overeen met die van een huis van tien verdiepingen. De kolos heeft een gewicht van 75 millioen K.G. In de machinekamer staan vier met olie verhitte stoomturbines, die evenveel motoren drijven. Bij een spanning van 5000 volt wordt een electrische kracht van 160.000 P.K. voortgebracht. De vermoedelijke snel heid zal 30 knoopen bedragen; daardoor zal de over tocht Le HavreNew York volbracht worden in den recordtijd van vier dagen en eenige uren. Naast deze machines, die de voort beweging verzor gen, zullen een aantal speciale turbo-dynamo's de elec trische kraoht leveren, die noodig is voor verlichting, ventilatie, liften, keuken enz. Vermeldenswaard is nog, dat er tien liften voor de passagiers zijn, terwijl voor het machJneperson.ee! twee speciale liften zijn aange bracht De inrichting van het sohip zal, wat betreft luxe en comfort, die van de „De de France" verre overtreffen. Wintertuinen, zwembassins, theater en ander amuse ment, kortom alles, wat men zich op het vaste land maar kan indenken, is in dit sohip te vinden. Het is werkelijk niet overdreven, van een drijvende stad te spreken, want aan boord is plaats voor meer dan 2500 passagiers waarvan 800 eerste klasse een be manning van ongeveer 1500 koppen. Voorwaar, er zijn gemeenten, die. minder inwoners tellen. Het spreekt vanzelf, dat de te waterlating van zoo'n zeekasteel een gebeurtenis was. Veertig tonnen talk, olie en zeep waren noodig voor het insmeren van de plan ken. waarlangs het schip te water moest gfijden. Nog vele maanden zullen verstrijken, voordat het vaartuig geheel voltooid zal zijn. Duizenden handen zul len het druk hebben met de afwerking van dit won- derschip. Eerst midden 1934 zal de „Normandië" zee kiezen, om den afstand tusschen de Oude en de Nieu we Wereld weer wat kleiner te maken. GESLAAGD. Woensdag 2 November slaagde te den Haag voof het voorloopig machinisten-diploma onze plaats genoot, de heer J. J. Slingerland. BILJARTEN. Onze hoop, dat de heeren Ad. de Wit te Alkmaar en G. Hop te Noordscharwoude zouden geplaatst worden in de finale 3e klas klein biljartkampioen schap, is verwezenlijkt Van de 52 deelnemers was De Wit no. 5 en Hop no. 8. Vrijdagavond a.s. spelen genoemde heeren hun eer ste partij onder leiding van den Leidschen biljartbond, in hotel „Den Burcht", Burchtsteeg te Leiden. Doe je best heeren en houdt de sporteer van de biljartver- eeniging „Holl. Noorderkwartier" hoog. De stand van de competitie groot biljart (afd. 2) luidt op heden als volgt: C. Slikker: gespeeld 5, gew. 3. verloren 2. is 6 punten; P. de Leeuw: gespeeld 4, gew. 2, verloren 2, is 4 punten; C. Keijzer: gespeeld 2, gew. 1. verloren 1, is 2 punten. A. D. Brandts: gespeeld 3, gew. 1, verloren 2, is 2p. S. v. Lochem: gesp. 1, gew. 0, verloren 1. is 0 punten. Slikker heeft van De Leeuw en Brandts 1 maal ge wonnen en 1 maal verloren en 1 maal gewonnen van Keijzer; zijn kansen staan dus goed; in Amsterdam ver loor hij van Brandts op 243 punten, dus 7 punten te kort en won van de Leeuw en Keijzer. KEGELEN. Bij de voortzetting der Kegelwedstrijden te Alk maar werd door de plaatselijke Kegelclub „De Om- smijters" als volgt gegooid: le vijftal 250 hout; 2e vijftal 233 hout. De club „Schapen" wierp; le vijftal 245 punten; 2e vijftal 204 punten. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden; Pieter Tiessen, 72 jaren, echtgenoot van Neeltje Kuiper. Elemoed Kuijper, 77 jaren. POLITIE. Gevonden: een dop van een benzinetank of ra- diateur, een handtasch; een handschoen. SCHAGEN, 3 Oct. 7 Stuks paarden f 150—350, 9 Ossen f 80, 165 gelde koeien (magere) f 70135. 100 idem (vette) f 140240, 16 kalfkoeien f 160—2-50. 140 vaarzen f 60—135. 91 gras- kalveren f 1842. 13 nuchtere kalveren f 612. 180 vette schapen f 14.5020. 324 overhouders f 814.50, 2 bokken en geiten f 250350. 31 magere varkens f 813. 31 vette varkens per Kg. f 0.28—0.30, 134 biggen f 3—7, 10 ko nijnen f 0.501.25, 38 kippen f 0.501.50, eenden f 0.55. E IER VEILING SCHAGEN. 3 Oct. Aangevoerd zijn 85 partijen 24500 stuks kipeieren. 13 partijen 110 stuks eendeieren. De prijs liep van kip- eieren f 77.50, kleine f 5.105.50, eendeieren f 3.40 3.50. De veiling duurt voort. Zie voor uitgebreid bericht in het nummer van Zaterdag a.s. ALKMAAR. 2 Nov. Andijvie f 0.402. bloemkool I f 13.50, II f 15.50, boerenkool f 0.303, gele kool f 1.404, groene kool f 1.605.70. kropsla f 0.904.90. knolselderle f 12. roo- de kool f 1.804.20 per 100 stuks, bieten f 1.50. uien f 1.10—4.50 per 100. Kg. druiven f 9—14. spruiten f 2.50 7.50. snijboonen f 18.5019.50. tomaten f 2.50—10.50. witlof I f 10.50—13.50. II f 5.50—7 per 100 pond. prei f 3.20—5.20, selderie f 1—2. wortelen f 2—10.50 per 100 bos. postelein f 0.641.04, spinazie f 0.641.06 per bak, BROEK OP LANGENDIJK, 2 Nov. Aanvoer: 14000 Kg. roode kool f 1.903.30. II f 0.90— 1.60. 23000 Kg. gele kool f 1.70—2.20. 4200 Kg. vr. witte f 1.101.20, 12000 Kg. Deensche w. t 0.701.30. 66°° Kg. uien: gele uien f 3.604.90, gele drielingen t 4.70, 2300 Kg. peen f 1.70—2.20, 2500 Kg. bieten f 1.30-1.90, 1200 stuks bloemkool: Lecerf f 4.807.30, Reus f 5.90—10.50, n f 3.10. NOORDSCHARWOUDE, 2 Nov. Aanvoer: 10000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.500.90, eigenheimers f 0.90, bl. eigenheimers f 1.40, 7500 Kg. uien: gele nep f 5.806.80, drielingen f 4.50 4.70. uien f 3.60-^.80, grove uien f 3.60—4.20, 2500 Kg. peen f 1.60—2.10, kleine peen f 1. 2600 Kg. korten f0.60 —1.30, 28400 Kg. roode kool f 1.30—2.80. 7500 Kg. gew. witte kool f 1.10—1.50. 9100 Kg. D. witte kool f 1—1.30, 3100 Kg. gele kool f 2.30—2.90, 600 stuks bloemkool f 5.20 6.20. WARMENHUIZEN. 2 Nov. Aanvoer: 3800 Kg. witte kool f 1.20, 625 Kg. uien f 4.70 5, grove uien f 3.503.90. AMSTERDAM. 2 November 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.60—1.80, ld. bl. eigenheimers f 1.20—1.30. id. eigenheimers f 1.20—1.30, id. eigenheimer poters f 1—1.10, id. blauwe poters f 1— 1.10, id. bonte poters f 11.10, id. Bevelanders f 1.15— 1.25, LJpolder eigenheimers f 1.10—1.20, ld. blauwe eigenheimers f 1.20—1.30, id. eigenheimer poters f 0.90 1, id. Bevelanders f 11.20, Noordholl. eigenheimers f 1-101.20, id. blauwe eigenheimers f 1.201.30. Anna Paulowna zand- f 1.75—2.10, Hillegommer zand- f 1.75— 2.10, Drentsche eigenheimers f 1.20—1.40. id. eigenh. poters f 1—1.10, Spulsche eigenheimers f 1.20—1.40, id. eigenh. poters f 1.101.20 alles per 70 K.G. AMISTERDAM, Ter .veemarkt waren heden aange voerd: 248 vette kalveren, le kw. 66—72 et, 2e kw. 5864 ct., 3e kw. 4456 ct, per Kg. levend gewicht; 34 nuchtere kalveren f 50; 741 varkens, vleesch- varkens 90110 Kg. 3234 ct., zware varkens 31—52 ct., vette varkens 2930 ct., per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. DEN HELDER, 2 November 1932. Afgeslagen Gem. Vischhal: tongen 4030 ct., kleine tongen 75 ct, pers tuk; schol I f 9.508.50, idem II f 4.953.00, scharren f 2—1.30 per kist; gekookte gar nalen per Kg. 1330 ct, sardijn, 40 manden, per mand f 7—3.90. 482. Pim en de piloot gaan vluchten. Over bergen, vlug en snel. De piloot voorop en hijgend, Volgt hem Pim, zijn metgezel, Zonder rusten Immer verder, Heuvel op en heuvel af; Ach, zucht Pim, ach vliegenlertje, Vreeselijk zwaar is toch mijn straf. of 432

Schager Courant | 1932 | | pagina 2