Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Donderdag 3 November 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9170 TrZ' .SM" N'« 7 4 ch"se De dame die zich Bancroft noemde Waarnaar men luistert meervoudige strafkamer. zitting van dinsdag 1 november. BLOEDIGE SCêNE IN EEN CAFé TE HOOGKARSPEL. 24-iarige Zuiderzeewerker Eitje H.. thans ver- - j. t» Veendam, was ter verantwoording opgeroe- t0eVeter zake een tweetal strafbare feiten, bloedige P£=h0nrfeling met een mes en vernieling, gepleegd in dia vooravond van 10 Juli in de Wijzend te Hoog- -„1 liirfpns zijn bezoek aan het café van den heer n in deze affaire van blded en glasscherven ge- ?oaI!a-rd terwijl de verdediging van verdachte was Sragèn aan mr. F. G. van Dijk. De 40-jarige caféhouder werd als meest gewichtige eetuige het eerst opgeroepen, om onder eede verslag t geven van zijn minder aangename ondervindingen oc dien avond. De verdachte heer Eitje H. was in Ei'in café gearriveerd met zekeren heer Bos. Op een gegeven moment kwam er een vinnige ruzie, waarin ook verdachte voornamelijk was betrokken, zoodat de heer Rol het nuttig en noodig achtte, hem bij de Wadden te pakken en in de buitenlucht te brengen. Gedurende deze operatie beet ook de uitgeworpene van zich af en voerde bulten gekomen een manipu latie uit, waarop de heer Rol gevoelde, dat hij in het gelaat was gewond. De caféhouder moest niets meer van zoo'n cliënt hebben en sloot zorgvuldig de deur, waarop hij kort daarna het gerinkel hoorde van een brekende glasruit, welke vernieling ook op het debet van den verdachte werd geplaatst. Volgens verklaring van laatstgemelden heer, was hij jn 't bezit geweest van een soort mechanisch dolkmes, dat hij later had weggeworpen. Er waren nog een paar petten achtergebleven als souvenirs van een paar ongewenschte bezoekers, van verdachte natuurlijk en diens vriend Bos, welke petten door het kapotte ruit door den heer Rol aan belanghebbenden werd uitgereikt. De kastelein achtte her. maar gewenscht de reeds gesloten deur niet weer te openen. De schoonzoon van den heer J. Rol, M. Schagen, had opgemerkt, dat verdachte, nadat hij naar buiten was geworpen, in de hand een voorwerp had en met die hand een klap gaf tegen het hoofd van zijn schoonvader. Hij herkende verdachte niet en had hem vroeger nooit gezien. Getuige kon ook verklaren, dat zijn schoonpapa na de uitsmijting een wond in het gelaat had. De volgende getuige, Herke Meilink, was voor het getuigenhekje niet zoo helder in zijn verklaring dan voor de politie. Dat gebeurt trouwens meer, zoo'n on verklaarbare verzwakking van het geheugen. De vol gende getuige. J. Out. gaf zulke origineele antwoor den. dat Willy Derby niet meer tot de lachlust van de heeren had kunnen meewerken, maar als getuige was hij niet van veel waarde. Geuige Diepenbroek, 'n ander bezoeker, vermeen de, dat verdachte een mes in de hand had. vóórdat hij het café werd uitgekegeld. Getuige had ook het ruit hooren breken. Voor de politie had Diepenbroek verklaard, dat verdachte een geopend mes in de hand had! Zou het geen aanbeveling verdienen om in 't vervolg de politie maar achter de groene tafel te zetten? Wat verdachte betrof, diens verweer bestond voornamelijk uit de twee kernachtige woorden: Dat Jieg-ie! Getuige C. Bakker was nogal tamelijk positief. Hij had verdachte na de uitzetting naar den heer Rol zien slaan. Eenlgen tijd later brak een ruitje. Verdachte had aan dezen getuige een mes ter hand gesteld. Later had getuige gezien, dat verdachte een ■wond aan de hand had. vermoedelijk door het in slaan van de glasruit. Op verzoek van verdachte moest hij het mes te water gooien. De heer Officier vroeg vrijspraak voor de vernieling van de glasruit. Dit feit achtte Z.F-d. niet bewezen. Wat betrof de verwonding, meende de Officier, dat de zaak er beter voorstond en requireerde Z.Ed. na stinu- Jeering der feiten, voornameliik omdat verdachte zoo had aangedrongen om het mes te verdonkeremanen, tegen den reeds eenige malen veroordeelden verdach te. 2 maanden gevangenisstraf. De Officier vond het noodzakelijk tegen het gebruik van messen en bier glazen en -flesschen. een euvel dat voortdurend in dit arrondissement toeneemt, krachtig op te treden. Mr. Van Dijk achtte de omstandigheden en getuigen verklaringen niet sterk genoeg in het. nadeel van ver dachte en sprak de wensehelijkheid uit, alsnog een nader onderzoek in te stellen. HET RUMOERIGE CAFé-AVONiD-TE In het café van den heer J. Rol te Hoogkarsnel waren in dien herrie-avond van 10 Juli nog meer on plezierige dincen gebeurd. Zoo zou de niet verschenen heer Willem St. mej. Maria Bos, echtgenoote van den heer Rol, met een stoel hebben mishandeld. De hee- Ten Herke Meilink en J. Out. getuigen in de voor gaande zaak. hadden dit onhebbelijke feit gezien. Zij Ifgden dienaangaande verzwarende verklaringen af. De heer St. had niet de moeite genomen zelf te ver schijnen, maar had dienaangaande een gedeeltelijke erkentenis afgelegd. Hij had namelijk op een kerel los geslagen, die in de nabheid van mej. Rol stond en FEUILLETON. Roman van Nor bert Ga ral. 26. Berry was opgesprongen. Driftig wenkte hij den waard naderbij te konien. ..U zei zooeven, dat de Robin Adair over tien minuten vertrekt" »Juist, meneer." Zonder nog één woord te verliezen wierp Berry haas tig een geldstuk op tafel en twee seconden later stond hy buiten. In de verte zag hij den student loopen. Ook Serry iiep, wat ^ij ioopen it0n> maar de student had ®en belangrijken voorsprong en deze werd nog steeds grooter. Ongetwijfeld was de jongeman nog op tijd ge- omen want juist toen Berry. geheel buiten adem, bij s ^*ger Nr. 34 aankwam, werd de loopplank ingehaald. Hot studentenorkest zette het lied ..Home. sweet ho me in en de jeugdige passagiers van de „Robin Adair" 2i°k °ver de verschansing en zongen het oude luidkeels mee. evenals de vele familieleden en e enden, die niet moe werden de vertrekkenden van- 3 km dC met zakc*oeken en vlaggen toe te wuiven. <?t f'6 s'eePbootjes manoeuvreerden handig om den s atigen kolos heen en langzaam maakte het met wim- pe s en slingers versierde schip zich los van den wal. Ergens geheel alleen stond Baby en wuifde. Een laat- v t v^rvve' aan iemand, die zich aan boord van den vei rek kenden oceaanstoomer moest bevinden. eiry stormde op hem af. „Wat doe je in 's hemels naam. Naar wien wuif je?" niet?"31 Nicole natuurlijk. Daar staat ze. Zie je haar dezen bij vergissing geraakt. Aangezien de heer S. cok geen neomist is in de rechtszaal, vorderde de heer Officier f 60 boete of 60 dagen. VERDUISTERINGEN VAN 2 a 3 KOEIEN. Weer wat nieuws op 't gebied van strafrecht! De 52-jarige veehouder Govert van M. te Uitgeest stond terecht ^er -oke het feit, dat hij 2 of 3 koeien, die hij in huurkoop -w\d van den getuige J. Rol. wederrechte lijk zich had toegeëigend. De verdachte, juridisch bij gestaan door Mr. Herman Scholten, erkende eenige koeien te hebben gekocht, 1 koe voor f 145 en 2 an dere voor 52*4 gulden. De heer v. M. hield een uit voerig betoog, ten doel hebbende aan te toonen, dat hij vroeger met Rol had samengewerkt, dat er later orteenigheid tusschen hen was ontstaan en verdachte de meening toegedaan was, dat hij moreel gerechtigd was om bedoelde koeien te verkoopen Hij had al meer schade gehad, dan de geheele rommel waard was. Verdachte moest echter toegeven, dat hij de acte van huurkoop der bewuste koeien had getee- kend. Volgens zijn geweten beweerde verdachte niet schuldig te zijn. De heer J. Rol. 'n 66-jarige veehouder uit Wijk aan Zee en Duin ontkende toestemming te hebben gegeven aan den verdachte om de bewuste koeien te verkoopen, en beweerde voorts dat verdachte geen armoede had ge leden. De koeler, in kwestie waren samen gekocht ,,met het geld van getuige. Of de koeien tesamen o£ alleer. door verdachte waren gekocht, bestond tusschen de hee ren verschil van meening. De heer C. P. Goeman, stalhouder te Uitgeest, had de bewuste koeien van den verdachte gekocht. Het waren gelde koeien. De heer officier achtte de onrechtmatige daad be wezen. doch wilde wat de straf betrof, rekening houden met de bijzondere omstandigheden. Het was zeker geen luxe geweest, ondanks wat ongunstigs getuige Rol om trent hem had geïnsinueerd. Gevorderd werd alzoo een voorw. straf. 2 maanden ge vangenisstraf voorw. met 3 proefjaren. Mr. Herman Scholten bracht dank aan de welwillen de houding der re oh tb ank ten opzichte van de verdachte en hield daarop een omstandig juridisch pleidooi, waar in hij trachtte aan te toonen. dat de inmiddels gefail- leerden verdachte, blijkbaar tot de meening is gebracht dat bedoelde koeien zijn eigendom waren. In die mee ning werd verdachte nog gesterkt door een briefje van Rol, door pleiter voorgelezen, die hem adviseerde, de koelen in den nacht bij zekeren Meijer te brengen. Plei ter verzocht per saldo vrijspraak, subsidiair de uiterste clementie bij een eventueele veroordeeling. in welk geval pleiter zich aansloot bij het requisitoir van den heer officier. EEN ONBEDUIDEND APELLETJE. De 23-jarige Hendrik V., metselaar te Alkmaar, was te Helder veroordeeld door den kantonrechter tot f 10 boete of 10 dagen, omdat hij op 10 Juli buiten noodzaak met de door hem bestuurde auto op het rijwielpad had gereden. De heer Vroom, rijksveldwachter ter stand plaats Julianadorp had van het feit proces-verbaal op gemaakt. De veroordeelde, van oordeel zijnde, dat hij door den slechten toestand van den rijweg noodgedwongen va-n het rijwielpad gebruik moest maken, kwam van dit vonnis in hooger beroep,hetwelk nog voor de pauze werd afgehandeld. De officier requireerde bevestiging. VERVALSCHING VAN EEN WEGENBELASTING- KAART. In een verschrikkelijke dagvaarding, die men niet zonder ernstig gevaar voor zijn gezondheid zonder rust pauze kon lezen, werd in 't kort aan dep 42-jarigen autobusondernemer Fred. Bern. v. d. B. te Heiloo ten laste gelged dat hij op 3 Maart 1932 een wegenbelasting- kaart. betrekking hebbende op de motorbus, geteekend G No. 59178. in vak 44. den datmu van 2 Maart val- schelijk had veranderd in 3 Maart 1932, zulks bekrach tigd met zijn handteekening, ten einde die belasting- kaart op gezegden datum als echt en onvervalscht te gebruiken, of te doen gebruiken, waardoor, en daar kwam dan de klap op de vuurpijl, voor het Rijk nadeel kon ontstaan. In deze. nogal zeldzame zaak waren gedagvaard de commies der dir. belastingen, de heer P. de Jager, en de ontvanger bij die belastingen te Alkmaar, de heer J. Broeder. De verdachte autohouder werd juridisch bijge staan door mr. P. Langeveld, advocaat te Alkmaar. Door den heer v. d. B. werd het feit toegegeven. Naar zijn meening werd de onderneming door de administra tie onbillijk behandeld en was het de bedoeling daar omtrent een beslissing uit te lokken, doch de verdachte kon niet weerspreken, dat hij bij de politie het feit had ontkend, uit vrees wegens valsohheid in geschrifte met den strafrechter in aanraking te moeten komen. De verdachte erkende thans daarin zeer ondoordacht te hebben gehandeld. Het ware veel beter geweest indien hij deze valschheid had toegegeven en dan had toege licht, de bedoeling die daarmee had voorgezeten. Hij be treurde dat bij zijn verhoor dan ook ten zeerste. Wat de zaak voor hem nog verergerde, om de eerste valsch heid goed te praten, had hij ook wijziging gemaakt in de dienstrooster van dien dag, ook alweer omdat hij in 't Gejaagd gleed Berry's blik langs de velen, die over de verschansing leunden. Majestueus baand? de Robin Adair zich nu een weg tusschen de kleine motorbooten stoombarkassen en visschersschuiten door, welke in het kielwater van den machtigen reus heftig begonnen te schommelen. Buiten zichzelf van woede pakte hij Baby bij den schouder en terwijl hij hem heftig door elkaar schudde, schreeuwde hij hem toe: „Waarom heb je me wat voorgelogen? Waarom heb je me naar die kroeg gelokt?" Met een onwillige beweging maakte Baby zich vrij uit den greep. ..Ik heb slechts gedaan, wat Nicole van mij verlangde. Zij heeft je bij den steiger zien 'staan en wenschte je niet meer te spreken." Onafgebroken tuurde hij over het water om de Robin Adair geen seconde uit het oog te verliezen. „Ik begrijp er niets van, Baby..." „Er is niets te begrijpen," riep Baby ongeduldig. „Zij wil niets meer van je weten. Dat is alles!" „Maar dat is toch pure onzin, Baby. Jij weet niet, wat er allemaal gebeurd is. Nicole fcoudt van me..." „Wat?!" schreeuwde Baby. woedend „houdt ze van jou?" Zijn oogen fonkelden boosaardig. „Verbeeld je dat maar niet!" „Maar ze heeft het zelf aan Elis en Savages verteld, gisteren nog..." „Loop naar de maan... Elis en Savages en jij alle maal". Baby scheen plotseling zoo vertwijfeld, dat Berry hem verbaasd aanstaarde. Schijnbaar geheel ontmoedigd leunde hij tegen een der groote kisten, welke waren achtergebleven. Langzaam verlieten de achtergeblevenen den steiger Het rumoer van stemmen verstomde. De Robin Adair was nu reeds zoo ver weg, dat nog slechts een groote stip te zien was. Het scheen, alsof de frissche zeewind nog af en toe een brokstuk van een melodie van het studentenschip overbracht Baby staarde nog steeds in de verte, alsof zijn blik de grijze horizon, die de Robin Adair tenslotte aan het oog onttrokken had, kon doorboren. Nu was er niets meer te hooren van het gezang der studenten aan boord. Slechts het geluid van het water, nauw zat voor een dreigende strafvervolging. Het be trof hier een reservebus. die werd gebezigd met gebruik making van de vervaischte wegenkaart De omvang der besprekingen en onderzoekingen, Sherlock Holmes waardig, en petit comité voor de groene tafel, zou heel wat kolommen regels eischen, in dien zij te volgen waren, doch dank de hemel, behoeven wij ons dus aan die poging niet te wagen en de lezers verliezen er niet veel bij. Het licht moest er zelfs 1 uur te vroeg voor worden opgestoken. Gelukkig was het zoo goed ais zeker, dat minister Donner niet door het sleutelgat van de raadkamerdeur loerde. De gevolgen waren niet te overzien geweest We kunnen er nog wel bij voegen dat de heer Broe der over deze aangelegenheid in correspondentie was geweest met zijn confrère in Beverwijk. Laat men ons permitteeren. nu maar direct over te schakelen op den heer Officier en mededeelen dat deze geeerde vertegenwoordiger der staande magistratuur, eenigermate twijfelde aan de goede trouw van den ver dachte en in verband hiermede wees de officier op de vervaischte dienstrooster, die moest dienen om de justi tie een rad voor de oogen te draaien. Toen de verdachte eindelijk erkende was het helaas te laat. Summa Summarum vermeende de officier dat hier VRIJDAG 4 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordracht; 10.30 Klein- orkest o.l.v. Paul Duchant; 11.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 11.45 Voordracht; A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein en Lunchconcert door het Klein-orkest ol.v. Nico Treep 2.00 Causerie door Piet van 't Veer; 2.30 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; V.A.R.A.: 4.00 Gramofoonmu ziek; 4.50 Na schooltijd; 5.30 Klein-orkest o.l.v Paul Duchant; 6.00 Mandoline-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok; 6.15 Orgelspel; 6.40 Lezing; 7.00 Orgelspel; 7.15 Man doline-ensemble; 7.30 Klein-orkest; V.P.R.O.: 8.00 Cursus; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Persberichten Vaz Dias; 10.15 Lezing; 10.45 Gramo- toonmuziek; V.A.R.A.: 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken cn ouden van dagen; 12.00 Politieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; I.45 Gramofoonmuziek; 2.00 Solistenconcert; 3.00 Rust poos voor het verzorgen van den zender; 4 30 Lezing; 5.00 K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 6.15 Lezing door Albert Vogel; 6.45 Vervolg concert; 7.10 Lezing; 7.30 Politieberichten: 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Ste delijk orkest van Maastricht o.l.v. Henri Hermans; 9.15 Vaz Dias: 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert.; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoon muziek. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Omroepharmonie-orkest; 9.55 Napolitaansche mu ziek. BERLIJN (419 M.) 6.50 Populair concert. HARDS URG (372 M.» 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 6.50 Pianorecital; 9.40 Populair concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) II.20 Gramofoonmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 10.05 Populaire- en dansmuziek. DAVENTRT (1554 51.) 1.20 Orgelrecital; 1.05 Concert; 3.20 Schoolconcert; 5.05 Dansmuziek; 8.20 Populaire operamuziek; 9.55 Con cert; 11.00 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert; 8.40 Idem. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Concert; 7.40 Concert; 8.20 Opera-uitzending. MILAAN (331 M.) 7.50 Symphonieconcert. ROME (441 RL) 8.05 „Mignon'. opera in drie bedrijven. WEENEN (517 M.) 6.35 Concert door blazers van het Weensoh Sympho- nie-orkest; 9.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Dansmuziek; 7.35 Symphonieconcert; 10.20 Dans muziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 „Carmen", opera in 4 bedrijven, van Bizet. dat tegen den kademuur klotste, drong tot hem door. „Dapper kind" fluisterde hij eindelijk, „dapper kind, En zonder zich verder om Berry te bekommeren, ver liet hij haastig den steiger... De geheime agent. Londen, 21 Juni 1928. Lieve Nicole! Het verheugde mij te hooren, dat je mijn brief in Gibraltar ontvangen hebt. Als de „Robin Adair" in Pi- reus voor anker gaat, zal een bode van het Britsche gezantschap te Athene je dezen brief overhandigen. Je ziet. hoe gemakkelijk het is, dat Engeland overal zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft. Ook op postge- bied verrichten zij onschatbare diensten. Met betrekking tot de gebeurtenissen in Engeland, heb ik reeds in mijn eersten brief getracht je een beeld te geven van Berry's droevige figuur, toen hij te Liver- pool op den steiger stond en de „Robin Adair" zag ver trekken... Overeenkomstig je opdracht was ik gisteren op be zoek bij Mr. Savages. Je besluit, hem het geld, dat hij je destijds geleend heeft, terug te geven, scheen een machtigen indruk op hem te maken. Hij vertelde mij. dat je overhaast vertrek hem zeer ongelegen kwam. Je uittreden uit den raad van toezicht der Safety Trade Company heeft nJ. aanleiding gegeven tot ver schillende geruchten, welke het Jules Savages concern geen voordeel hebben gebracht. Mr. Savages verzocht mij overigens te trachten jou er toe te bewegen het geld te behouden, maar ik heb hem natuurlijk geantwoord, dat daar niets aan te den ken viel. Daarna bezocht ik Elis. wie ik je brief overhandigde met het verzoek de familie Davis ervan in kennis te stellen, dat je je voortaan weer Nicole Irvine wilt noe men. Zij verscheurde dit. epistel voor mijn oogen en verzocht mij je te willen schrijven, dat het zoowel haar wensch, als die van haar man is, dat je ook verder den naam van Lady Davis zult blijven dragen. En nu onze persoonlijke belangen. Op gevaar af, dat mijn herhalingen je zullen beginnen te vervelen, kan willens en wetens was geknoeid en vorderde hij ter zake dit ernstige feit, waarop een maximum is gesteid van 5 jaar, een geldboete van f 300 subsidiair 60 dagen. Hierop verkreeg Mr. Langeveld het woord om te be- toogen dat objectief gesproken het verwondering moet baren, dat een achtenswaardig en betrouwvolle auto busondernemer zich aan dergelijke frauduleuze hande lingen schuldig kan maken. Pleiter voegde daarbij ech ter de meening dat een en ander absoluut niet gebeurd zou zijn, indien verdachte zich direct had gewend tot een rechtskundig raadsman. De verdachte had de zaak onmiskenbaar stom aangepakt, wat te betreuren viel. Voorts wees pleiter op de uiteenloopende meeningen der diverse belastingontvangers omtrent deze belastinghef fing, waarbij pleiter hulde bracht aan het betoog in deze van den bekwamen heer Broeder. Pleiter liet ook nog uitschijnen, dat het publiek belastingzaken niet vereenzelvigt met het idee oneerlijkheden. Na nog verschillende scherpzinnige opmerkingen te hebben gelanceerd, eindigde pleiter zijn keurig betoog met clementie te verzoeken voor zijn cliënt, die reeds door den minister administratief werd gestraft, door hem een zéér geringe boete op te leggen. Volgde re- en dupliek, sluiting der behandeling en bepaling dat a.s. week uitspraak zal geschieden. ZATERDAG 5 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VA.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 „De Notenkrakers" o.l. v. Daaf Wins; 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.50 „Hoe werd ik socialist?", vraaggesprek; 3.10 Orgelspel: 3.50 Beoefe ning der huismuziek: 4.30 Onthouders Radio Comité; 4.50 Gramofoonmuziek; 5.40 Literair overzicht door A. M. de Jong; 6.00 Volksliederen door de zanggroep „de Wielewaal" der Amsterdamsche A.J.C. o.l.v. Piel Tiggers; 6.30 „De Flierefluiters"; 7.00 Uitzending van wege den Vrijdenkers Radio Omroep; 8.00 Zaterdag- avondprogramma; 10.30 Persberichten van Vaz Dias; 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten: 12.15 Trio Wim Metselaar; 1.45 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuurtje: 4.00 H.I.R.O.uitzen- öing; 5.00 Gramofoonmuziek; 5.15 Esperantonieuws; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.20 Journalistiek weekover zicht door Paul de Waart; 6.40 Gramofoonmuziek; 7.10 Kath. Radio-volksuniversiteit; 7.30 Politieberichten: 7.45 Sportpraatje; 8.00 Operette-avond; 9.00 Microfoon vertelsel; 9.15 Vaz Dias; 10.30 Kro-boys; BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 5.20 Concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 1.50 Gramofoonmuziek: 2.50 Omroeporkest; 7.20 Viool sonate; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7.50 „Der Waffenschmied" opera-comiqué in drie be drijven van Lortzing. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 6.50 Harpreci- tal; 10.10 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1685 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 1.55 Gramofoonmuziek; 10.05 Concert. DAVENTRY (1554 RI.) 12.20 Concert; 1.50 Concert; 3.50 Concert; 5.05 Orgel concert; 7.50 Pianorecital; 8.20 Populair opera-con cert; 11.00 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.05 Radio-tooneel. PARIJS-RADIO (1725 RL) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Populair concert. MILAAN (331 RL) 8.05 Operette-uitzending. RORIE (441 M.) 8.05 Concert. WEENEN (517 RI.) 5.05 Populair concert; 10.05 Gramofoonmuziek. WARSCHAU (1412 RI.) 7,20 Populair concert; 9.25 Pianorecital; 10.20 Dans muziek. BERORIUNSTER (460 M.) 9.00 Cabaret-programma. ik niet nalaten je nogmaals te verzekeren, dat mijn ge dachten steeds bij jou zijn... Bombay, 13 Juli 1928. Baby! Bij mlin aankomst in Bombay trof ik daar. evenals in Athene en in Cairo, een bode van het gezantschap, die mii je brief bracht. Nog steeds liefdesverklaringen, Baby? Nog steeds dure eeden van eeuwige trouw? Wat moet ik daarvan denken? Is het noodig je aar. dr. Slan- hope te herinneren, die destijds niet geheel ten on rechte beweerde, dat de gevoelens van jonge menschen zeer veranderlijk zijn? Over een half jaar zul je me ze ker reeds vergeten hebben. Bombay, 14 Met 1929. Baby! 't Is heusch meer. dan ik had durven verwachten. El ke week brengt Anja, m'n inlandsche bediende, mij een brief van jou. Dan zit ik droomend in m'n bungalow en verbaas me erover, dat jij, die toch in het centrum der beschaving zetelt, liefdesbrieven schrijft aar, een secre- teresse in de binnenlanden van Britsch Indië. Ik raak dan ook langzamerhand reeds met de ge dachte verzoend, dat er eens een da.g zal komen, waar op Anja mij geen brieven van jou meer zal brengen... Bombay, 18 November 1930. Baby! Dus Berry is werkelijk getrouwd? Het was heusch een verrassing voor me, dat te vernemen. Enfin, ein delijk heeft hij dan de rijke vrouw gevonden, die hij steeds gezocht heeft. En hoe staat het nu met jou, Ba by? Hart en hand nog steeds vacant? Nu reeds bekruipt mij een gevoel van verlatenheid, wanneer ik bedenk, dat je brieven eens zullen uitblij ven. Ik ben er zoo aan gewend geraakt dooi' jou van den stand van zaken in Engeland op de hoogte te wor den gehouden. Je brieven zijn mij als vrienden in mijn eenzaamheid Slot volgt.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9