Liefde de Sterkste. STEUN AAN DEN LANDBOUW. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Planten in Kamer en Tuin. EEN ADRES VAN HET KON. NEDERLANDSCH LANDBOUW-COMITé. Het Koninklijk Nederlandsch-Landbouw-comité schrijft in een adres aan de Tweede Kamer: In het adres, hetwelk het Verbond van Nederland- sche werkgevers onder dagteekening van IS October tot uw college heeft gericht, komt een passage voor, waartegen wij wenschen op te komen, aangezien het vrijwel zeker is, dat daaruit onjuiste conclusies zul len worden getrokken. De betreffende zin luidt als volgt: „Het is voor geen betwisting vatbaar, dat en kele maatregelen tot steun van het platteland getrof fen, een steun waarvan wij voor zeer vele landbou wers de noodzakelijkheid inzien, tengevolge hebben gehad, dat de kosten van levensonderhoud voor de geheele bevolking werden opgeschroefd". Hot kan niet worden ontkend, dat inderdaad het treffen van steunmaatregelen ten behoeve van het noodlijdende landbouwbedrijf tengevolge heeft gehad, dat de prijzen van enkele noodzakelijke levensbehoef ten zijn gestegen. Zulks was trouwens door de ontwer pers van die maatregelen voorzien en zorgvuldig af gewogen tegen de voordeelen van de bedoelde steun maatregelen voor den Nederlandschen boerenstand. Dat evenwel door deze maatregelen de kosten van het noodzakelijk levensonderhoud zouden zijn „opge schroefd" in dien zin, dat deze in Nederland nog steeds veel te hooge kosten op het tegenwoordige niveau zijn gebleven, mede doordat de landbouwende bevolking voor haar producten een te hoogen prijs ontvangt, willen wij irfel beslistheid ontkennen. Volgens de cijfers in de September-aflevering van de publicatie Prijzen en kosten van levensonderhoud, van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waren de groot-handelsprijzen van 28 voedingsmiddelen in Augustus 1932 gemiddeld slechts 79 pet. van den in 1913 geldenden gemiddelden prijs van die artikelen. Van 48 voorname artikelen in" den groothandel be droeg de gemiddelde prijs slechts 75 pet. van dien. welke in 1913 daarvoor werd betaald. De groothan- delsprijzen van sommige voedingsmiddelen zijn, ten- eevolge van regeeringsmaatregelen tot steun van de veehouderij, eenigszins hooger geworden, maar on danks deze stijging betaalt de consument thans aan den producent van de gezamenlijke groothandelspro ducten, die hij voor zijn levensonderhoud noodig heeft, veel minder dan vóór den oorlog. Als de kosten van levensonderhoud thans nog hoo ger zijn dan in 1913. dan is dit hieraan te wijten, dat zij, die zich bezighouden met het verwerken van tar we tot brood, het verwerken van manufacturen tot kleederen. het. bouwen van huizen, en verder zij, die het geheele distributie-apparaat verzorgen, twee a drie keer zooveel verdienen als vóór den oorlog. De groote verdiensten van allen, die in deze bedrij ven werken, welke grootendeels tot de beschutte bedrijven- behooren, zijn oorzaak, dat de kosten van levensonderhoud nog betrekkelijk hoog zijn. De boeren, tuinders en landarbeiders leveren hun product aan den consument, voor prijzen, waarbij zij te gronde gaan, ondanks den regeeringsstcun. Volgens de uitkomsten van de landbouwboekhou dingen werd in de veehoudersbedrijven over het boekjaar 1931-1932 een verlies geleden varieerend van f25 tot f75 per II.A. Rekent men hierbij het geen voor levensonderhoud van het boerengezin be- noodigd was, dan is het duidelijk, dat in veehou dersbedrijven van gemiddelde grootte, bijv. van 20 H.A., dat jaar enkele duizenden guldens zijn ver loren. Met de akkerbouwers is het. niet beter gesteld. In de provincie Groningen werd blijkens de uitkomsten van meer dan 500 bedrijven op een eigen en schuld- vrij akkerbouwbedrijf in dat zelfde boekjaar gemid deld een verlies geleden van fl.52 per II.A. Een pachter of hypotheekboer moet dus dit ver lies vermeerderen met de volle pacht. resp. hypo theekrente, terwijl niets is berekend als vergoeding voor eigen werkzaamheid. In de bovengenoemde gemiddelde uitkomsten van het akkerbouwbedrijf waren de steunmaatregelen ten gunste van dat bedrijf genomen, reeds verdiscon teerd. Dit is niet het geval met de uitkomsten van de veehoudersbedrijven, waarbij de overheidssteun pas bij het einde van het volgende boekjaar tot uiting zal komen. In dit opzicht is echter geenerlei aanleiding voor het koesteren van optimistische verwachtingen, aan gezien tot nu toe ook na het ingrijpen der regeering de prijzen van zuivel en varkens over het geheel ge nomen niet of nauwelijks loonend zijn geweest, zoo dat ten hoogste het afbraakproces in onze platte landswelvaart er door is vertraagd. Het Kon. Ned. Landbouwcomité sympathiseert met een streven, dat er op is gericht de kosten van het levensonderhoud te verlagen. Het meent echter, dat de boerenstand in dezen reeds een zoodanige bij- FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. Liefde in een Hoedenwinkel. Alle kleine wit-gouóen salonnetjes van madame Es- telle's beroemde hoedenzaak in Bond Street waren vol. Madame Estelle telde uitsluitend leden der hoogste aristocratie tot haar klanten, vrouwen, die fabelachtige sommen konden besteden voor de modellen, die speci aal voor haar geteekend werden. De zachte stemmen der jonge verkoopsters luid spreken mochten ze niet klonk in zwak gemoduleer de geluidsgolvingen vanuit de verschillende hoeken der kamer. „O, dit model is een koopje voor tien guïneas, me vrouw. En het past zoo uitmuntend bij Uw tint en Uw haar!" waren de woorden, die men, op vleienden toon gesproken, juist opvangen kon. Maar er was één verkoopster, de laatst gekomene en mooiste van alle meisjes, die enkel en alleen op haar uiterlijk gekozen werden, die van woede op haar lippen beet, wanneer zij haar collega weer een van de vele leugens hoorde vertellen, die behoorden, tot het dage- lijksohe werk in dit beroemde établissement. Hoe vaak had Hetty Loring, tot het diepst van haar ziel in opstand gekomen, er niet naar verlangd haar klanten eens de waarheid te vertellen omtrent de schit terende mode-creaties, die haar kostbaar geonduleerde en geparfumeerde hoofdjes sierden. „De bloemen zijn gemaakt in een benauwd hok een hutje in het East-End, door een teringlijderes, die gered zou kunnen worden, indien zij het geld had, dat. jij betaalt voor één hoedje, dat door de eerste onver wachte regenbui bedorven wordt. En het flatteert je heelemaal niet! De blaadjes van de sneeuwklokjes, doen je schaamteloos geverfd en gepoeierd gezicht des te meer uitkomen!" Hetty Loring brandde van verlangen die waarheden drage heeft gegeven, dat hij daarbij ten onder gaat. Daarom meent het. dat thans die groepen der bevol king, die nog slechts hebben geprofiteerd van de da ling van de goederenprijzen. aan de beurt zijn om hun bijdrage tot verlaging van dc kosten van het levensonderhoud te leveren. De boerenstand en de landarbeidersstand, wiens wel en wee met den boerenstind samenhangt en die ook reeds een zeer lagen loonstandaard heeft, kunnen dit niet meer. Integendeel, deze standen zijn op verhooging van de prijzen van hun artikelen aan gewezen. omdat zij zonder deze verhooging totaal verarmen. Onder deze omstandigheden den regeeringssteun aan de landbouwbedrijven mede verantwoordelijk te stellen voor een opdrijving van de algemeene le- venskosten, klinkt den boerenstand als een hoon in de ooren, en om die reden heeft onze organisatie gemeend een en ander niet onweersproken te moe ten laten. Wij vertrouwen, dat het bovenstaande er toe zal bijdragen, de betreffende zinsnede uit het adres van het Verbond van Nederl. Werkgevers tot haar juis te waarde terug té brengen. Strafzitting op 4 November. DIE MAG OOK NOG WEL LES NEMEN IN DE VERKEERSVOORSCHRIFTEN. De 35-jarige fruitventer Pieter T., uit Oude Xie- dorp, bereed op 14 Augustus met zijn gehuurde bak fiets den Hasselaarsweg te Heerhugowaarcl en stak toen, zonder eonig teeken te geven van zijn intentie, plots den straatweg over, met gevolg dat een aanko mende motorrijder A. Beers, die* op deze manoeuvre niet gerekend had. tegen de bakfiets opreed, met zijn motor, een Ariël en zijn meisje op de duo, kwam te vallen. Het kwam gelukkig goed af, het meisje bekwam een paar ontvellingen aan de armen, maar de motor werd tamelijk beschadigd. Bij die gelegen heid kwam ook nog aan het licht, dat de motorrij der Beers zonder geldig rijbewijs had gereden, voor welk feit hem op 14 October f 6 boete of 6 dagen werd opgelegd. De fruitkoopman was zoo stom om met veel bom barie de zaak zelf aan te brengen, want Beers, die zelf nattigheid voelde, met betr kking tot het rijbe wijs, had wel onderling willen schikken, maar de aangever liep nu vandaag zelf in den val die hij voor een "ander had opengezet. Niettegenstaande den groo- ten mond, dien hij opzette, werd hij veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen, benevens betaling van f47.75 voor schadevergoeding aan den heer Beers, die ten slotte kon getuigen: Die 't laatst lacht, lacht het best! EEN CHAUFFEUR, DIE NIET VEEL KROMME SPRONGEN MEER BEHOEFT TE MAKEN. Op den Smallen Minnemeersweg onder Zuid- en Noordschermer reed onlangs de grocntenhandelaar Corn. D. uit Heiloo ecnigen tijd achter een driewie- lige aangespannen landbouwerskar, bestuurd door den 69-jarigen landbouwer Pieter Volger. Ten slotte bemerkende dat hij geen gelegenheid kreeg voorbij te rijden op de normale manier, dus links, reed de groentenman eensklaps rechts voorbij, waarbij de kar werd geraakt, toen de chauffeur eensklaps gas verloor en de vrachtauto stil stond. De oude heer Volger viel van den wagen met een gewonde hiel en was thans, nu de onhandige bestuurder terecht stond, nog lang niet vlug ter been. Hij had "n schade van f209 bekomen, waar de kantonrechter echter niet voor kon zorgen, die hap was te groot. De chauffeur trachtte nu de schuld te werpen op Volger, maai den Kantonrechter werd woedend en promoveerde den verdachte direct tot candidaat voor intrekking rijbewijs. Thans kwam hij er nog „schappelijk" af met f 40 boete of 40 dagen. PIET KREEG EEN LEELIJKE TERECHTWIJZING! De 47-jarige Piet Br., expediteur te Onderdijk, gem. Wervershoof, zoo we vernemen nog 'n oud cliëntje van Mr. de Groot, stond terecht ter zake aanrijding van een woonwagen op den Fricschen weg te Alk maar, die hij met zijn vrachtauto, hoewel de ruimte zulks niet toeliet, absoluut wilde voorbij rijden. De heer B. had allemanspraats en kwam zelf met een getuige a décharge uit, die echter een figuur maakte als chocoladepudding uit de Zanderssloot. De heer Br. was al eens veroordeeld tot f25 boete of 25 da gen wegens een aanrijding te Lambertschaag. En de kantonrechter, ten zeerste verbolgen, sneed de kaas met dikke hompen en veroordeelde Br. tot f25 boete of 25 dagen, benevens 4 maanden rij-ontzegging. 't Kon toe! te uiten, maar haar lippen waren verzegeld en haar ziel w-as bekneld in de banden dier beroepsleugen bij de gedachte, wat haar salaris van drie Pond per week beteekende voor de bewoners van een zeker klein huis je in Hampstead, dat alles bevatte, wat op het oogen- bllk waarde aan haar leven gaf. Hetty was de oudste thuis, Chick en Dumpeling, eigen lijk Allan en Dorothy. haar kleine broertje en zusje, wa ren pas zeven jaar oud. Hetty was juist negentien ge weest Haar moeder was weduwe van een advocaat en zij hing aan haar flinke knappe oudste met de hard nekkigheid van een klimplant Het jonge meisje stond juist aan haar tehuis te den ken zij was op het oogenblik vrij en wachtte op .een klant die al twintig minuten te laat was zij bood in het late middagzonlicht een allerliefsten aanblik met haar perzik-huid, die niet door kunstmiddelen veront reinigd was, haar groote donkerblauwe oogen, met de droomerige uitdrukking en haar fier, klein goudblond hoofdje, dat rustte tegen het blauw en gouden laken- werk van haar salonnetje. Madame Estelle verzorgde de japonnen van haar per soneel en kleedde ieder volgens den stijl, die het beste met haar type in overeenstemming was. De Honourable Jack Perivale, zoon van Lord Perivale een der oudste en meest trotsche aristocraten van Groot Brittannië, dacht dat hij droomde, toen het mooiste meisje, dat hij ooit gezien had, naar voren trad om de dame, die hem vergezelde te begroeten; die dame was Lady Olga Purnell, een wees, een nichtje van de Her togin van Redchester en toevallig het meisje, dat zijn vader als zijn toekomstige echtgenoote had bestemd, hoewel Jack Perivale dit nog niet wist. „Goeden middag, juffrouw... e... e... Loring. Ik geloof dat is uw naam, nietwaar?" vroeg de trotsche donkere schoonheid met nauw verholen onbeschaamdheid, ter wijl zij een ondeelbaar oogenblik een met kostbaar bont bekleede schouder naar Hetty wendde. Het is een van de vele tegenstrijdigheden des levens, dat zij, die van nature donker zijn, in de meeste geval len liever blond zouden wezen, terwijl de blauwoogige schoone gewoonlijk verlangt naar donkere oogen en pik zwarte lokken. Lady Olga Purnell bewonderde het verkoopstertje, wier werk het was voor héar plezier hoeden te passen en haar verder te bedienen, maar tegelijkertijd kreeg zij een gevoel van wrevel, omdat Hetty er juist uitzag, zooals zij zichzelve zou hebben gemaakt, indien zij had kunnen kiezen. „Ja, mevrouw mijn naam is Loring. Er zijn verschil lend» modellen voor u klaar", deelde Hetty met een zachte, melodieuze stem mede, die volkomen in over- VARTATO DELECTAT. De melkrijder in zijn knollentuin. De vrachtauto chauffeur Piet D., te Schoorl, vorige week terecht staande wegens aanrijding van een luxen wagen op het „unheimliche"" kruispunt Boschmanswcg en Duinweg, werd heden na verhoor van den rijksveld wachter P. Strooker, onvoorwaardelijk vrijgespro- kenè De weg is daar gevaarlijk, men kan er niets zien aankomen of weggaan, de chauffeur had sig naal gegeven en den voorrang. Tegen zulk een ar gumentatie was ambtenaar noch Kantonrechter be stand. Veel geschreeuw en weinig wol. Het voortgezette proces wegens links rijden en rechts den voorrang onthouden tegen de heer Quirinus J. te Alkmaar eindigde na druk gepraat met de veroordeeling van gezegden heer J. tot. f 0.50 boete of 1 dag. De Kan tonrechter maakte van deze geelgenlietd gebruik om zijn strenge afkeuring uit te spreken over de vrijheid, die surveilleerende agenten van politie is toegestaan te Alkmaar om 's avonds met een niet ver licht rijwiel te mogen rijden. Sprekende contrasten. Het vervoeren van on- derraaatsche visch is strafbaar, doch ook het ver voer van bovenmaatsche palen, zooals de Houthan delaar D. K. te Alkmaar door een veroordeeling tot f7 boete of 7 dagen heden tot schade van zijn por- temonnaie gewaar werd. Treurige verkeersregeling te Bergen. De heer D. van S.. 'n flinke aannemer te Amsterdam, had een calange opgeloopen, omdat, hij zijn auto had ge parkeerd in de Hugo de Grootlaan. Deswege terecht staande, verklaarde verdachte de aanwijzingen ter plaatse niet te hebben begrepen. Ambtenaar en Kan- rechter waren het roerend eens. dat aan deze rege ling te Bergen eenheid en lijn ontbrak en het par keerstelsel slecht is ingericht. Op den heer van S. werd dan ook geen straf toegepast. Zegt het voort! Van Alkmaar de Vlctoriel Veel beter was de parkeersaangclegenheid bewerkt in Alkmaar en de Duitsche vertegenwoordiger J. B. uit Amsterdam, die op Vrijdag 19 Aug. zijn wagen had gestation- neer in de Marktstraat, betaalde vermoedlijk met vreugde den gulden boete, waartoe hij werd veroor deeld. Misschien dat Berlijn het voorbeeld volgt, van Daventry en dit ook eens van de Alkmaarsche kaas wil uitzenden! Een representant zonder contanten. In den avond van 27 Augustus werd van den handelsver tegenwoordiger H. J. .T. uit Alkmaar van zijn auto het letter- en nummerbord afgereden. Hij beschikte over geen gereed geld om dit euvel te herstellen en werd te Egmond aan Zee gesnapt. 3 gulden of 3 da gen en de rekening was weer vereffend. Het moet je maar tegenloopec. 'n Clubje wer- kcloozen uit Purmerend konden buiten de gemeente werk bekomen en hadden een rustend autobusje ge huurd. Piet I\.. 'n chauffeur, zonder engagement, zou hen wel rijden, die verstond de kunst. Maar op den Achterweg te Alkmaar werd het staatsierijtuig aan gehouden en bleek het certificaat van goedkeuring te ontbreken. Piet liep er buiten zijn schuld lcelijk in. Hij praatte vandaag als wijlen Brugman, doch kon het niet minder gedaan krijgen dan voor f2 boete of 2 dagen. Op 'ii borrelen gezet. De 52-jarige D. de B. had zich op 2 October bevonden in de Spanjaardstraat en wat erger was: ook in staat van dronkenschap. Hij verklaarde heden dat ellendige familieomstan digheden hem tot dit onmatige vuurwatergebruik hadden gebracht, f6 boete of 6 dagen, plus een kos- telooze vermaning. Ze zaten in de klem met hun klemmen. De wcr- kelooze visscher D. te Egmond aan Zee was in het duingebied aangetroffen met eenige wildklemmen. Hij hield zich meesterlijk van den domme en be weerde nergens van te weten. Aangehouden tot 10 November. Ook monsieur W. R. te Egmond Binnen was de pisang op 28 Oct., toen hij buiten openbare wegen en paden betrapt werd als vervoerder van wild klemmen. Werd eveneens aangehouden tot 11 Nov., Als de heerer plezier hebben, kunnen ze hier 's avonds meeloopen in den lichtstoet. Het is St. Maarten, weet u! Hun kronkelingen, die een paling tot eer zonden strekken, konden hen niet redden. De heeren J. V. en E. P. uit Egmond aan Zee, die te Castricum in de duinen waren aangetroffen, in 't bezit, van graafvverktuigen en jachthonden, kregen vandaag na verhoor van den heer E. Waal uit Zaandam, de kous op den kop en werden ieder lot f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. De dorpsclown weer in actie. De 29-jarige rorn. H. uit 't Woud gem. Bergen, bekend om zijn flauwe aardig- of liever, baldadigheden, stond nu weer te recht. ditmaal in gezelschap van zijn 8 jaar jonge ren vriend J. L. van Wimmenum Deze levenslustig? eenstemniing was met haar mooi gezichtje en onberis pelijke manleren. „Jack, als je wilt mag je meekomen om de hoeden te zien: ik zal het toch zóó vervelend vinden te weten, dat je aan den anderen kant van dit belachelijke scherm zit te wachten", wendde Lady Olga zich met een vrien delijk glimlachje tot den slanken, gespierden jongen of ficier, die bijna aandoenlijk misplaatst leek in het klei ne wit en gouden salonnetje. Hetty ging hen vóór naar het paskamertje, en ter wijl de mooie aristocrate zich langzaam in een fauteuil neervlijde, bood Hetty den erfgenaam van een der oud ste titels in het koninkrijk een geïllustreerd blad aan. Terwijl zij het hem overhandigde bedekte een gloeien de blos. die haar woedend maakte, haar gezicht en hals en deed haar ronde wangen gelijken op de harten van twee bloeiende roode rozen. „Ah. dank u dank u vriendelijk", zei hij. zijn op rechte bewondering niet verbergend. Gedurende een oogenblik raakten hunnen vingers el kaar aan en tot haar uiterste verbazing en beschamende verwarring bemerkte Hetty Loring, dat een gevoel van ontroering haar doortrilde voor het eerst in haar jong leven bij de aanraking van een man, die haar volkomen vreemd was, en nog buitendien de vriend van een vorstelijk gekleede vrouw naast haar. „Vind je dit mooi, Jack?" vroeg Lady Olga en draaide behaagziek rond voor den spiegel, die de schitterende struisveeren-creatie op haar glanzend donker hoofd weerkaatste. Jack Perivale gaf een vaag antwoord, maar !n wer kelijkheid lette hij niet het minst op de hoedjes. Plotseling, schijnbaar zonder eenige reden, voelde hij zich gebonden en verstikt door de grenzen van wat hij zijn „vijand" noemde. Daarachter, wist hij, lag de groote. wijde wereld met haar menschelijke drama's, haar vele belangen, haar lachen en haar tranen. Dc zaak was. dat de oorlogstijd in Frankrijk alles wat sterk, goed en nobel was in het karakter van den jon gen man te voorschijn had geroepen, terwijl de Maat schappij probeerde een marionet van hem te maken. Vóór de jaren, die hij doorbracht met den Dood als voortdurend metgezel, hadden zijn leven, zijn regiment en verschillende kleine, onschuldige flirtation's hem zoo onmisbaar toegeschenen, zoo uiterst belangrijk voor den algemeenen loop der dingen. Maar nu, met zijn blik vastgeboord in het mooie, maar bovenal reine gelaat van Hetty Loring, scheen het hem alsof het einde van zijn leven een ijdel niets zou zijn, zijn droomen van schoonheid en geluk armzalige nietigheden van stof en asch. jongelui hadden zich op 15 September in brood- dronken stemming vermeid met een damhek en eenige melkbussen in de kikkersloot te deponeeren. Zij werden heden genereus beloond. Cornelis met f 12 boete of 12 dagen en Jantje, als leerling met f 6 boete of 6 dagen. Een gevaarlijke vergissing. De chauffeur Pieter V. uit Purmerend. reed in den avond van 21 Sept, onder Schermerhorn mei slechts 1 koplamp in ge bruik, zulks met gevolg dat een tegenlegger. waarin o.ra. was gezeten de garageaouder Jh Baas, werd aangereden. Men dacht natuurlijk een motor te ont moeten en werd dus minder uitgehaald. De slordige besturuder werd gestraft met f 12 boete of 12 dagen. De verdrukking was te groot. De vrachtrijder J. de G. uit Bakkum had op 29 Sept. zijn auto te zwaar belast, wat de rijkswegenpolitie. vertegen woordigd door brigadier Groot en zijn assistent Hooden niet ontging. De zaak was nu in orde. maar de portemonnaie van den vrachtrijder, hoewel aller- minst overbelast, wordt 50 gram zilver f 4 lichter. De moraliseerende straatkoopman. De koopman X. N., verblijf houdende in een volkslogement te Alkmaar, werd op 24 Oct. aldaar op den Heilooërdijk bekeurd wegens het venten z-onder vergunning. De jonge man hield een treffend betoog over de moeilijk heden. die een arm maar eerlijk mensch door de overheid in den weg worden gelegd, doch daar kan de Kantonrechter ook niet veel meer aan doen dan de minimumstraf 50 ct. op te leggen. Op renten gezet. Een verkeersovertreding, links rijden door den heer C. P. H.. expediteur te Alkmaar, werd aangehouden tot 11 November, teneinde den heer Wijnberg te hooren. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen, Lootsstraat 24 Amsterdam (West). FRAMBOZENKEVERS. Jhr. B. A. van H. te Blaricum deed mij onreveer het volgende schrijven toekomen: Weled. geb. heer. In mijn tuin heb ik ontzettend veel last gehad va- f ram boze nkevers in mijn frambozen. Ik heb al onde scheidene tuinders gevraagd naar een middel om de» te bestrijden, maar zonder resultaat. Nu wend ik ten leste tot U of U mij ook helpen kunt. Gaarne be richt in de „Schager Courant". Hoogachtend. B. A. van H. ANTWOORD. Ik kan U geen beter antwoord geven dan over te ne men het verslag van den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen, waar dit handelt over frambozenkever»: „Diverse proeven, door verschillende onzer ambtena ren genomen, hebben uitgewezen, dat Nicotine tot he den nog wel het beete bestrijdingsmiddel is tegen d# frambozen kevers (Byturus Tomintosus). Bij voorkeuf kunnen wij aanraden nicotine 9598 pet. in een verdun ning een op duizend aan te wenden. Bij slappere oplos singen leven de verdoofde kevers binnen 24 uur vaak op, doch door een oplossing van een op duizend worden de kevers gedood. Wel is het merkwaardig, dat deze kevers soms na 24 uur nog een poot of een spriet be wegen. Met een oplossing van 1 op 1200 bereikt men met een tweem&lige beepuiting ook afdoend resultaat, doch eenmalige bespuiting met een op duizend tod veel goedkooper. Zooela reeds meermalen bekend ge maakt is, verdient het aanbeveling 's morgens vroeg of anders bij koud. somber weer te spulten als de kever» stijf van de koude op de planten zitten. Overdag bjj goed weer laten de kevers zich onmiddellijk op den grond vallen, wanneer men begint te spulten. Het spuiter! met andere middelen, zooals, een nlool plus een zeep, een tiende Parijsch groen plus een kalk en een tiende kiezelfluoornatrium. heeft bij bovenbedoelde proeven wel resultaat opgeleverd, doch geen der drie middelen was afdoende. Alle bespuitjngen zijn tweemaal uitgevoerd, een tiende kiezelfluoorna trium was nog het beste, doch voldoende was het geens zins. Hetzelfde geldt voor het gebruik der stuifmiddelen: kiezelfluoornatrium, kolokil en graiit. Eerstgenoemd middel gaf wel eenig resultaat, al was het onvoldoende, doch van de werking van kolokil en graiit was al heel weinig te bespeuren. Resumeerende raden wij dus aan nicotine 95—98 te gebruiken in een oplossing van een op duizend. Een bespulting is voldoende om alle aanwezige kevers t* dooden, maar in verband met de herinfectie van fram bozen. bramen op naburige perceel en is het wel nood zakelijk: meerdere malen in een seizoen te spuiten. Liefde gaat waarheen zij gezonden wordt, zonder ts letten 'op persoonlijkheid, stand, armoede of rijkdom. Er zijn menschen, die, omdat zij de liefde-emotiee nooit gevoeld hebben,' trachten te ontkennen, dat er zooiets bestaat als liefde op het eerste gezicht. Zij, die van 's levens zoetsten wijn geproefd hebben, zullen we ten hoe volkomen verkeerd deze opvatting is. En om dit te bewijzen verliet de Honourable Jack Pe rivale de modesalon van madame Estelle. voor de eerste keer in zijn leven hopeloos en hartstochtelijk verliefd, en Hetty borg de modellen die zij getoond had, weg met een blos op haar wangen en een innerlijk gevoel van schaamte, omdat zij den knappen jongen officier niet uit haar gedachten kon bannen. De Dievegge. ,.Ik elsch het onmiddellijk ontslag van juffrouw Lo ring, anderS zal ik de 'zaak in handen der politie ge ven. Ook zal ik voortaan een andere firma begunstigen en mijn vrienden zooveel mogelijk overreden hetzelfde te doen." „Maar mevrouw, ik ben er zeker van, dat de heeli zaak een toeval was! Juffrouw Loring is direct van een middelbare school bij ons gekomen met onberispelijke getuigschriften en ik ben ervan overtuigd, dat dit het gevolg is van een zeer toevallige samenloop van om standigheden. Eén oogenblikje mevrouw... Juffrouw Loring!" De eigenaresse boog haar geonduleerd en verontrust hoofd om den hoek van het salonnetje en riep Hetty op bevelenden toon. Het jonge meisje kwam onmiddellijk met een ver hoogden blos en haar donkerblauwe oogen fonkelden van verontwaardiging. „Lady Olga beschuldigt U ervan een juweelen speld gestolen te hebben, die zooals zij zegt, op haar japon is opengesprongen en op den grond gevallen, terwijl zt) een hoed paste. Terwijl U veinsde er naar te zoeken, viel zij uit het zakje van uw japon. Wat hebt u hierop te antwoorden?" snauwde madame Estelle zonder een spoor der minzaamheid, waardoor zij zich gewoonlijk onderscheidde. „Ik kan alleen antwoorden, dat ik er geen flauw ver moeden van had, dat die speld in mijn zak zat en ik kan niet begrijpen hoe zij met mógelijkheid uit zichzelf van mevrouw's japon in de mijne is gekomen. Als ik haar weggenomen had, zou dit dadelijk gemerkt zijn en ik weet, dat ik mij niet gebukt heb alvorens ik er van hoorde. Toen ben ik natuurlijk in alle hoekjes en gaat jes gaan zoeken." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10