De Competitiewedstrijden. Wieringerwaard—Succes. 3—4. E.V.C. 1—Schagen I. 1—1. Schagen II—H.R.C. V. 4—1. H.S.V. I—Schagen III. 7-1. Schagen IV—ÏVX. II. 0-0. Helder C—Schagen B. 6-0- SPORTNIEUWS Twee Westelijke reuzen geveld. D.H.C. en Stormvogels geslagen. In het Oosten en Noorden toestand gelijk gebleven. P.S.V. K.N.V.B.-OVERZICHT VAN 6 NOVEMBER 1982. We zijn nu dan toch vergast op een voetbal-Zondag om van te watertanden. Zelden hebben de elementen zich in een dergelijke harmonie aan den volke vertoond Gevolg van het uitermate geschikte weer was het maximale aantal wedstrijden dat er gespeeld werd. We beginnen zoo langzamerhand al aardig op te schieten in de competitie. Tal van clubs hebben al ze ven wedstrijden gespeeld en de „situatie", cwn maar eens een gemeenplaats te gebruiken, „begint zich al scherper af te teekenen." AFDEELING L Tal van voorspellers hadden het resultaat van den wedstrijd van D.H.C. in Zaandam tegen Z.F.C. met ze kerheid voorspeld: de Delftenaren zouden hun eerste nederlaag krijgen. En dit vermoeden is bewaarheid geworden. De Zaan- landsche Football Club heeft zich eens extra uitgesloofd en D.H.C. ging er aan met 63. Deze nederlaag kan fa tale gevolgen hébben voor de zoo energiek begonnen Delftsche ploeg. Geeft men nu den moed ineens op wat o.i. absoluut niet behoeft of Is de durf verdwe nen, dan zal Feijenoord geen zier in den weg gelegd worden op het kampioenspad. Blijven integendeel de nieuwelingen toonen dat het ernst is. dan geven we hen nog een goede kans. Maar dan zal D.H.C. in haar eerst- volgenden wedstrijd het antwoord moeten geven! Feijenoord ondertusschen kreeg bezoek van Blauw Wit. 't Werd een moeilijk werk men stuitte op onge- dachten tegenstand, en verder dan een 21 zege brach ten de Rotterdammers het niet. 't Was evenwel juist voldoende om hen één punt voorsprong op D.H.C. te bezorgen. De groote 61 zege van V.S.V. op A.D.O. valt ons van de Hagenaars meer tegen, dan hij ons van de Velser- oorders, die nattigheid beginnen te voelen in de lagere regionnen, meevalt. Vooral na het kranige figuur dat de ploeg van Tap tegen Feijenoord sloeg. R.C.H. won met 32 van Hermes D.V.S. De Schie dammers zijn nu wat meer overeenkomstig hun stand geplaatst. H.B.S. schoot uit haar hofstedelijke slof tegen 't Gooi, dat er met 72 aanging. 't Eind van 't liedje is dat Blauw Wit door al die prachtige resultaten leelijk onderaan staat en een ver schil van 3 punten heeft met no. 9, 't Gooi. De juiste formatie wordt door de Blauw Wit bestuurderen nog steeds gezocht. Wellioht is het eervolle resultaat tegen Feijenoord een eerste symptoom van verbetering. Feijenoord D.H.C. Z.F.C. R.C.H. A.D.O. 20—11 12 24—18 9 21—15 8 19—20 7 12—18 6 Tweede klasse A. KinheimV.V.A.: leiders tegen hekkesluiters! De grilligheid van voetbal wordt niet duidelijker ge- demontsreerd dan door den uitslag van dit treffen. De Amsterdammers (V..V.A.) wonnen nota bene in Velsen! met 41. Hoewel de Verseloorders nog niet „gewipt" zijn is hun positie minder flosissant geworden, omdat E.D.O. met 31 ondanks het gemis van Dinkla, van Zeeburgia won. De prestatie van E.D.O. is slechts zeer fraai te noemen! W.F.C. in jubileumstemming vanwege het 25-jarig bestaan kon het tegen Z.V.V. niet verder brengen dan gelijk spel (11). Alweer een verliespunt voor de Wormerveerders. wier kansen nu wel tot zeer gering zijn gereduceerd. Het aloude Alomaria deed het heel goed. Nu mag D.E.C. dat met 72 in Alkmaar werd verpletterd, wel niet tot de sterkste worden gerekend mede door de overwinning van V.V.A. staat de club van Roeg nu on deraan maar een dergelijke uitslag wekt de publieke 'belangstelling op; geeft moed en hoop voor volgende wedstrijden, al zal zij zich met een bescheiden plaatsje tevreden moeten stellen. Ook zoo'n plaatsje hadden we toegedacht aan H.R.C. Maar daar zullen de Racers dan nog eenige moeite voor moeten doen. Zondag wees de wedstrijd H.R.C.—T.O.G. op Tuindorp uit dat de Helderschen nog niet uit de gevaarlijke zóne zijn en het verlaten hiervan is noodig en noodzakelijk voor en aleer het „bescheiden plaatsje" aan de orde is. We zouden ondertusschen haast verge ten te vertellen dat de Racers met 43 verloren: geen mooi resultaat, want T.O.G. behoort tot de zwakkeren. De stand is: E.D.O. 8 4 2 0 19—8 10 Kinheim 7 5 0 2 15—12 10 Zeeburgia 8 4 0 2 15-7 8 W.F.C. 6 2 3 1 14—9 7 Z.V.V. 6 2 2 2 14—10 6 Alomaria 8 2 2 2 19—15 6 T.O.G. 6 3 0 3 12—18 o H.R.C. 6 2 0 4 12—19 4 V.V.A. 6 1 1 4 9—16 3 D.E.C. 7 1 0 6 18—33 2 Wie eenigszins kijk op de zaak heeft, ziet wel dat het D.E.C. niet aan een voorhoede ontbreekt. De achter hoede presteert echter zeer weinig. Tweede Klasse B. H.K.C. en Velox die statig voorop voorwaarts schre den, hebben beide een veer moeten laten. De Haarlemmers zagen geen kans om tegen Spar taan éénmaal te doelpunten en daar Van der Meulen ook geen enkele maal gepasseerd werd, bleef de stand blanco (00). Velox was naar Bloemendaal. Hier verloren ze met 21. D.W.S. profiteerde van dit alles. Hoewel een magere 21 overwinning op A.F.C. haar totale „verrichting" uitmaakte, moet zij weer tot de ernstige gegadigden gerekend worden. Hercules won met 21 van Alphen dat mede door een overwinning van Baarn (op B.F.C. met 40) een weekje tot hekkesluiter gedoemd is. AFDEELING EL De Stormvogels hebben het kunststukje om zeven keer achter elkaar te winnen, niet kunnen volbren gen. Zoo ooit dan werd de reis naar Sparta in Rotter dam met een bezwaard hart aanvaad. En terecht. Want de Spartanen, die zelf ook een aardige positie innemen, waren op een felle ontmoeting belust. De overwinning is hun deel geworden: Storm vogels teert niet meer op een record en daalt tot de anderen af; nu zal de strijd pas ontbranden. De gegadigden zijn voor de bovenste plaats voorloo- pig tot drie beperkt. In de eerste plaats Sparta en Stormvogekls en onmiddellijk daarna Ajax. De Amsterdammers wonnen met 2—0 van West Frisia en vonden dus hun herstel van de Haarlemsche verplettering. Haarlem heeft geducht huis gehouden in het V.U.C.-stadion. Blijkbaar hebben de roodbroeken den smaak te pakken. Was het vorige week tegen Ajax al grof, nu was t tegen V.U.C. ooklang niet mis (82). K.F.C. won in Hilversum met 20 van de gelijk namige vereeniging. 't Werd weer eens tijd! D.F.C. en Xerxes sepelden gelijk (33). De stand is nu: Stormvogels 7 6 0 1 308 12 Sparta 7 4 2 1 20—16 10 Ajax 7 3 3 1 23—15 9 Haarlem 7 3 0 4 27—25 6 AFDEELING Hl. Heracles heeft op haar weg naar beterschap weder om een illusie verstoord. De Enschedesche Boys werden n.1. van hun laatste hoop beroofd (21). Vitesse en P.E.C. wonnen beide. Maar de overwin ning van laatstgenoemde boezemt wel wat meer ver trouwen in. De Arnhemmers wonnen n.1., maar op eigen terrein van Robur, terwijl P.E.C. in een uit wedstrijd van Tubantia won (41) en de Tubanters boekten aardig wat successen, de laatste weken. Go Ahead en A.G.O.V.V. die met een gelijk aantal punten no. 3 en 4 stonden, ontmoetten elkaar in Apeldoorn. De punten werden gedeeld (11). Evenzoo deden Wageningen en Enschedé (22. Vitesse 7 5 1 1 169 11 P.E.C. 7 5 1 1 18—14 11 Go Ahead 7 3 2 2 12—8 8 A.G.O.V.V. 7 8 2 2 19—14 8 AFDEELING IV. Verleden jaar was P.S.V. ook Zuidelijk kampioen. Maar niet zonder dat „Eindhoven" haar bevoorrechte plaatsgenoot tweemaal in de competitie had geklopt. Dat ging nu niet meer. Met 20 won P.S.V. En dat wettigt meteen de veronderstelling, dat de Philips- menschen het heel wat gemakkelijker zullen krijgen dan vorig jaar. Ook Longa blijkt niet bij machte het tempo vol te houden. In een plaatselijken strijd liggen altijd voetangels en klemmen opgesloten. Dat bleek nu Longa tegen Willem 2 gelijk speelde (00). M.V.V. bezet nu de tweede plaats met vier punten achterstand op de Philips-ploeg. Zondag werd N.OA.D. In Maastricht met 31 geslagen. Bleijerheide sloeg het wisselvallige NA.C. met 21. „Middelburg" ontmoette in Den Bosch B.B.V. om voorloopig het nu juist niet zoo fel begeerde bezit van de bovenste plaats toe te wijzen. Boven verwachting wonnen de Zeeuwen (5—11. PB.V. 7 7 0 0 24—5 14 M.V.V. 7 5 0 2 20—18 10 Longa 7 4 12 19—11 9 Bleijerheide 7 4 0 3 18—17 8 Teleurstellende strijd; tempoverschil beslist. Niet zonder eenige reden kon verwacht worden dat bovengenoemde wedstrijd een heet partijtje zou wor den. En waarvan ook wel verwacht kon worden, dat Succes er misschien een punt bij zou inschieten. Er van overtuigd dus dat de algemeene belang stelling naar de kamp tusschen Wieringerwaard en Succes zou uigaan, hebben we het Wieringerwaar- der sportpark Zondagmiddag tot ons operatie-ter rein gepromoveerd. De publieke belangstelling was bevredigend; ook verscheidene Polderschen waren komen kijken. Scheidsrechter Borst was vervangen door D. de Graaf, een scheidsrechter uit Assendelft. W. en S. waren beide volledig. De opstellingen waren dus: Wieringerwaard: Rezelman; Saai en Blom; Slik ker. M. Schenk Pz. en W. Bakker; v. d. Veen, K. Schenk Jz„ Hazeloop, v. d. Brink en Rob. Succes: Ten Bokkel; Nieuwbuurt en Blaauboer; Werelds, Rijkers en Lont; v. d. Wal, Grootemaat, Schmitt, Koorn en Kuiper. De wedstrijd. De thuisclub toonde op de hoogte te zijn met de wetenschap dat een ploeg zoo goed speelt als de te genstander net toe laat. Zou men Succes de gele genheid laten ingespeeld te raken, dan was men bij voorbaat verloren. En dus: meteen er op, was het devies van Wierin gerwaard. Onze eerste aanteekeningen gewagen dan ook van W. uitvallen. Dit robuste optreden van de thuisclub had inderdaad de verdienste dat de tegen partij geen tijd tot inspelen werd gegeven. Maar de aantrekkelijkheid van het spel werd er niet door bevorderd. Vooral bij Succes bleef het een hopeloos heen en weer getrap envan aanzien was er niet veel aan clen wedstrijd. Het interessante van de eerste helft moet vooral toegeschreven worden aan de vleugjes geestdrift die er ontstonden wanneer er gedoelpunt werd en de zonderlinge speling van het lot dat Succes steeds achter kwam- te staan en gelijk maakte Midvoor Hazeloop van Wieringerwaard toonde het eerst daadwerkelijk dat hij lak had aan Succes reputatie, v. d. Veen zette voor en met een zuiver schot, ineens in de vlucht gelost, passeerde de Wie- ringermeersche schoolmeester den Succes-keeper (1-4)). Na dezen onverwachten tegenslag, die S. toch werkelijk dik verdiende, kwam er bij de Wieringers nog geen kentering. Ieder liep hopeloos naar zijn vorm te zoeken en zelfs Rijkers was „nergens". Om maar niet te spreken van de backs, die stonden te missen en uit to trap. pen. Wieringerwaard ging desondanks voort, en te- recht. De kans werd geboden! Met man en macht trok W. naar voren. Venijnig! ballen kreeg ten Bokkel te verwerken en het zon heusch niet vreemd geweest zijn, als no. 2 in die periode gekomen was. Rob kreeg een mooie gelegen heid, doch liet zijn beurt voorbij gaan. Er scheen toen wat leven in Succes geblazen te worden. Maar eenmaal in de buurt van het straf schopgebied, was alle gevaar geweken Koeper Re zelman moest hen nog een doelpunt cadeau doen (1-1). Nog niet is Succes goed en wel uitgejuichd over den gelijkmaker, of K. Schenk passeert Nieuw buurt en 2—1 is het weer voor Wieringerwaard. 't Was alsof de scheidsrechter hierop wachtte, want nog niet was afgetrapt, of de spelers kregen gelegenheid om over beterschap te denken. In de rust beluisterden we bij Wieringerwaard een opgewekten toon; Succes zou het met den moed der wanhoop maar probeeren. Dit bleek direct na rust. Zonder verdere omhaal, de slechte eerste helft vergeten en vergeven, begon Succes iets van haar capaciteiten te laten zien. Maar Wieringerwaard had zich voorgenomen vooral in het eerste kwartier na halftime niet bij de pakken te blijven neer zitten. Zoodoende ging het hard te gen hard. En het zal W. wel even verbaasd hebben wat een moeite het toen kostte om toen nog meester op eigen erf te blijven. Het duurde niet lang, of de S. activiteit bracht tastbare resultaten. Albert Schmitt drukte bij een doelworsteling den hal over de lijn, waardoor de stand gelijk was (2—2). Er kwam al meer actie in het spel en werd hoe j langer hoe vlugger gespeeld. Koorn herkrijgt even zijn schot; het beukt de zij- paal. Rezelman verdedigt prachtig. Geen bal te hard of te verraderlijk; alles heeft hij. Juist waar men het niet verwacht, komt een doel- J punt. Alweer bij een doelworsteling belandt de bal in het Succes-net. Met 3—2 hebben de roodbroeken de leiding geno- men. Nu zal het wel beslist zijn. denkt men. Maar jawel. Succes spant alle touwtjes, zet de machine op volle kracht: tempo, tempo! Met welgemikte tikjes dondert het leer door de roodwitte linies. Wieringerwaard tracht het vol te houden, maar het gaat ternauwernood. Door de snelheid raakt de zuiverheid in het gedrang. Uit een corner zweeft de bal voor het W.-doel en Schmitt doelpunt alweer (33). Hiermee volgt de laatste episode van den strijd. En die was niet de minst spannende. Toonde zij niet aan de eene zijde een ploeg die nog veel in de mars had en langzaam maar zeker terrein won en aan de andere zijde een elftal dat met ware strijdlust be zield stand trachtte te houden?' Eerst leek het net of W. weer de gewoonte ge trouw de leiding zou nemen. K. Schenk kreeg een vrije schop te nemen. Hij schoot hem onh^ibaar in, maar hij had vergeten het arbitrale fluitseintje H.F.C. 7 4 3 0 21—6 11 Velox 7 5 0 2 24—10 10 D.W3. 6 3 2 1 18—8 8 Hercules 6 3 1 2 15—15 7 Bloemendaal 6 3 1 2 13—15 7 Spartaan 7 2 3 2 9—10 7 B.F.C. 7 2 1 4 15—21 5 A.F.C. 7 1 2 4 14—23 4 Baarn 7 1 2 4 18—30 4 Alphen 6 0 8 8 12—19 3 EEN GOEDE WEDSTRIJD. RUST 1— 0 VOOR E.V.C. BOONTJES SCOORT 13 MINUTEN NA DE RUST DEN GE LIJKMAKER. De Schagenaren, die Dutjeharms weer in de gele deren hadden, waren volledig, terwijl de E.V.C.-ers* een nieuwe rechtshalf probeerden. Om met de eind conclusie te beginnen: Het was een fraaie, boeiende kamp, die van begin tot einde de toeschouwers bezig hield en de koude voeten, in de waterplassen gekre gen, deed vergeten. De wedstr^d. A!s om 2.15 uur de heer W. Prins tot den aanvang fluit, zijn circa 400 toeschouwers aanwezig, die de volgende elftallen het veld zagen betreden: Schagen: Prins; Vlottes, Boon; Plakman, R. Rus, J. Watertor: W. Rus. B. Buiskool. J. Kakebeeke, Lut jeharms, G. J. Boontjes. E.V.C.: Klein; Nibbellng, Kempen, de Ruiter, Me- dit. Roos, Bcuwes, Kunst, Labeur, Plas en K. Klein. Onmiddellijk ontwikkelt zich een vlotte strijd, die het beste voor den middag doet verwachten. De Edam mers zijn vastbesloten, revanche te nemen op de twee nederlagen en starten in een alleszins bevredigend tempo. De Schagenaars schijnen wat onthutst en con- centreeren zich hoofdzakelijk op het defensieve; de achterhoede blijkt echter van kwaliteit en Boon en Vlottes houden een soort voorjaarsopruiming onder de kansen, die E.V.C.-ers zich scheppen en zijn een vrijwel onoverkomelijk struikelblok voor de groen- roode stormtroepen. Na 9 minuten lijkt het een ze kerheid. dat E.V.C. scoort. Bouwes loopt in en kopt den bal zuiver over Boon heen; doch Prins duikt op en weet keurig weg te werken. Even later gaat op nieuw een prachtkans verloren; Boon mist, doch La beur ziet geen kans hiervan te profiteeren. Een ge weldige scrimage voor het doel der gasten, eindigt met een corner. Deze levert niets op. De groen-roode hebben toen nog eenige aanvallen ondernomen, waar na de geel-zwarten wat in den aanval komen. Het spel wordt echter te loom afgewerkt om eenig succes te hebben tegen een zeer „sterk" spelend E.V.C. met een keeper onder den lat om van te watertanden. Na een vergeefsche poging der geel-zwarten om den E.V.C.- keeper te verschalken, valt E.V.C. vlug en goed open aan. Vlottes kan slechts redden door corner te werken. Deze wordt goed genomen. Prins en Vlottes begrijpen elkaar even niet en Plas kopt langs Prins in, 10. De middenlinie der gastheeren sneelt uitstekend en zoo ontstaan maar weinig gevaarlijke momenten voor het Edamsche doel. Verder weet keeper Klein wel een oplossing voor de problemen, die men hem zoo af en toe nog stelt. Vooral aanvoerder Rus kogelt er tusschendoor wel eens op de goal. maar de te ver geloste-schoten leveren voor keeper Klein niet het minste gevaar op. Kakebeeke speelt het dan klaar om eenige malen van dichtbij over te schie ten. Eenmaal is zelfs de keeper al gepasseerd, maar door tijdig herstellen van hem kon Klein den bal net nog uit z'n heiligdom slaan. Met een 10 voorsprong breekt de rust aan. De tweede helft verwacht men algemeen, dat de Edammerf thans hun overwinning gaan consolideeren. De Schagenaars im mers krijgen thans den wind tegen, zoodat een flinke score voor Edam in het verschiet ligt. Het is wel heel anders geloopen! In een speelhelft, die rijk was aan adembenemende doel worstelingen en die boeide van be gin tot het einde, hebben de geel-zwarten de volle hon derd procent gegeven, teneinde de balans weer in evenwicht te krijgen. Herhaaldelijk trekken de Sparta nen ten aanval, doch het te kalm afwerken verhindert sucoe6, terwijl verder door de Edammers en in laatste instantie de keeper prima verdedigd wordt. Na dertien minuten scoren de geel-zwarten. R. Rus geeft den bal door aan Boontjes, deze zet zioh schrap tegen een E.V.C. back, welke het moet afleggen tegen het potige Scha- genmiddenvoortje en zonder moeite schiet hy den bal via de paal in 't net, (11). Het laatste halfuur volgt dan 'n geweldig offensief der Schagenaars, die alles op den aanval concentreeren.Hierdoor gelukt 't de Edam mer voorhoede nog wel eens door te breken, doch Vlot tes en Boon verhinderen het doelpunt, dat in deze peri ode van dén wedstrijd de beslissing gebracht zou heb ben. De laatste minuten zijn buitengewoon emotionee rend, doch Prins es. staan pal en als scheidsrechter Prins affluit, hebben beide ploegen de puntjes eerlijk gedeeld. De heer Prins leidde op de hem eigen gedecideerde en vlotte wijze, doch maakte nog wel eens wat foutjes. Schagen „sterker" dan H.R.C. De Schagenaars troffen het niet bijster. Het was een nieuwe maand en tal van algemeene reserves van H.R.C. speelden in Schagen een keertje mee. Het is hun echter niet gelukt, niettegenstaande deze verzwaring over de Schagen-reserves te zegevieren. De wedstrijd. Aanvoerder Breebaart wint den toss en verkiest voor wind en zon te spelen. Daar de Moor onvor- wacht met Schagen I naar Edam als reserve moest, viel De Blok in. Deze heeft een goede partij ver tolkt. Onmiddellijk nemen de Racers het spel in handen; een open aanval van hen loopt op buiten spel uit. Aan den anderen kant krijgt Schagen we gens hand een vrije schop, doch deze levert al even min eenig resultaat op! S. Paulusma neemt dan een corner, maar ook deze levert nog niets op Breebaart redt een maal goed als een H.R.C.'ers alleen voor Arnoldus kwam. Lies Rus probeert het ook, en heeft ook succes. Hard verdwijnt de bal in de Ra- cing touwen, 1—0. Schagen is sterker en steeds meer sluiten ze de H.R.C 'ers in, wat o.i. een fout was. Jaap Molenaar kogelt hard over. G. Paulusma vindt een en ander zeker niet mooi genoeg en schiet naast. S. Paulusma krijgt den bal dan te pakken. Hij tippelt vlug langs het lijntje even naar binnen, een mooie voorzet volgt, welke meteen door E. Rus ingekogeld wordt, 20. Jan Koomen schiet in deze periode van een stuk offensief vlak naast. Alles komt naar voren. De S. backs gaan ook te veel achter hun vorohoede aan en een leelijke gaping ontstaat. Hiervan profiteeren de Racers en we ten met een kalm schot tegen te scoren, 21. Even daarna laten ze een mooie kans onbenut door boog over te schieten. Joost de Blok kogelt hard recht in des H.R.C. keepers handen. Klaas Rempt weet hierna op goede wijze te redden. Nadat beide doelen eenige malen ternauwernood aan een doorboring zijn ontsnapt, kondigt scheidsrechter Tichelaar de rust aan. Na de rast. is het direct de Blok die den H.R.C.-keeper aan den tand voelt door een enorme kogel op z'n heiligdom te loozen. Hij weet den bal echter corner te werken. De corner, goed genomen, levert niets op. Het spel gaat nu eenigen tijd op en neer, totdat plotseling S. Paulusma er weer eens vandoor gaat. Weer een sublieme voorzet en voordat de II.R.C. keeper tijd heeft om zich op te stellen, heeft E, Dus hem ten der de male het nakijken gegeven, 31 Schagen II gaat nu haar tempo nog cenigszins verhoogen. H.R.C zet er ook alles op en valt eenige malen vlug en stevig aan. Keeper Arnoldus is echter weer niet te passeeren. Duikende en springende houdt hij de bal len er uit. Dit belooft wat voor het eerste! Stijl be zit hij zelfs! De Schagenaars geven echter niets toe en gooien er nog een schepje op. Dit helpt schijn baar, want het is Jaap Molenaar, die zich door de Racing-verdcdiging heen werkt en de scoore op 4—1 brengt. Een mooie goal. Hierna beleven beide doe len nog eenige benauwde oogenblikken, waarna scheidsrechter Tichelaar inrukken blaast. De eerste tegengoal bij H.S.V. Ook Schagen III is het slachtoffer geworden van het nog ongeslagen H.S.V. I, met niet minder dan 71 gingen de Schagenaars er aan. Toch hebben ze het niet cadeau gegeven aan de Huisduiners. Ze smaakten zelfs het genoegen de eerste tegengoal bij H.S.V. te maken. Het veld is er echter niet bijzonder goed in orde. Wasschen kan men zich er niet. Nettel J zijn niet achter de doelen, enz. Het is er zoodoende I niet pleizierig spelen. I-Iet elftal was als volgt: Wit, l Tjalkens, Ruig, Lem, Weeland, Beers, Uitterdijk, Veenstra, v. d. Wal, Keet, Koss^n. Bepaald aangenaam was het in dezen wedstrijd niet, waar twee elftallen der 4e klasse N.H.V.B. elkaar elke duimbreeds gronds betwistte. Van goed voetbal t was geen sprake, hetgeen wel te wijten was aan de mindere capaciteiten der spelers, een enkele uitge- zonderd. Over het algemeen stond het spel lang niet f op het peil van 4e klasse. In dit verband moet het ons van het hart, dat het ons is opgevallen, dat er veel te stevig gespeeld is. Ruw en geniepig was het niet, maar de manier waarop een tegenstander van den bal werd gegooid, kon onze goedl -uring niet wegdragen. De heer Tichelaar trad hierie* n wel op. doch o.i. niet afdoende. In zoo'n onbelangrij. wed' strijd hadden wij dit niet verwacht. Het resultaat was, nadat de rust met blanco stand was aangebro ken, het einde hiermede ook kwam. Jammer is het dat keeper De Jong 15 minuten voor het einde het veld wegens een vrij ernsitge blessure moest verlaten en zich onder behandeling van Schagen's vereeni- gingsdokter moest stellen. Een te „groote" tegenstander. Aanvoerder Gelder won de toss, daar er noch zon noch wind was, had dit geen enkel voordeel. Scheids rechter Augustein had op zich laten wachten en werd nu onder goedvinden van heide aanvoerders begon nen onder leiding van den heer C. Kelder. Het werd een wedstrijd Goliath tegen David. Jammer is dat Schagen B telkens tegen zulke groote kerels moet spelen. Het publiek murmelde al van 15 of 20 nul voor Helder, maar daar hebben de adspiranten voor gezorgd. Voor de rust werd het 20 voor Helder, na rust maakte Helder er zoo stelselmatig 60 van. De scheidsrechter leidde uitstekend. Jongens, een volgende maal gaan wij weer even vroolijk op marsch, hé? Want sport bovenal.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6