D.T.S. I—Zilvermeeuwen 1. 1—3, Uit onze Omgeving. De dag begint goed Twee bejaarde vrouwen gedood. Om een fototoestel. HOOGE WATERSTAND IN N.-HOLLAND. Dcikbreuk bij Lier. Hevige orkaan. Verkeersstaking m Berlijn. DE DOOD LANGS DEN WEG. gemakkelijk in bedwang houden. Jammer was dat een Oudendijker speler zijn been verstuikte en moest uit vallen. N.V.V. II kon het tegen Alkmaar II lang niet bol werken. een 102 nederlaag spreekt voor zich. De N.V.V. adspiranten behaalden een fraaia 3—1 overwinning op de Alkm. Boys B.ers. Mooi is er in dezen strijd gespeeld, goed heeft N.V.V. gespeeld en verdiende de overwinning volkomen. Visser en Buig scoorden resp. twee- en éénmaal. A.s. Zondag speelt N.V.V. I in Enkhuizen tegen West-Frisia II. N.V.V. II thuis tegen Twisk I en N.V.V. III eveneens thuis tegen Alkm. Boys IV. ANNA PAULOWNA. Eervolle resultaten. Zoo achteraf beschouwd hebben de RK.C.-mannen zich Zondag jl. goed verweerd. Het eerste was naar Succes 2 en won daar met 51. 'n Erge mooie wedstrijd schijnt het niet ge weest te zijn, horoden we zoo hier en daar. Enfin, het is een overwinning en nog niet zoo mager ook! Het tweede kreeg bezoek van Kolhorn voor de der de klasse. De bezoekers hebben twee invallers; B.K.C. is volledig. Scheidsrechter Bauts van Den Helder is niet aan wezig. Beide ploegen wilden toch graag spelen, wes halve men op zoek ging naar iemand die de leiding op zich zou willen nemen. De heer J. van Teulingen wilde den wedstrijd o(.\ wel eens van een anderen kant bekijken en ban teerde de fluit, 't Ging hem niet onaardig af; hij hield de teugels strak en liet niet met zich spot ten! Toch werd het nog een aardig stevig partijtje en enkele keeren moest de scheidsrechter de spe lers kalmeerend toespreken. Tot rust ging de strijd gelijk op. B.K.C. was iets gevaarlijker van aanvallen. Van Loon had er nogal een goede kijk op en gooide vaak mooi voor. Schut ters bleken echter zoek. Ook Kolhorn muntte niet in schotvaardigheid uit. Even voor rust miste K. zelfs een strafschop. Na de rust kwam B.K.C. opzetten en al heel gauw- weet Blom te doelpunten (10); een misverstand van den K.-keeper de oud-Wieringerwaardspeler Wagen verdedigde het doel hielp hem daarbij. J. de Schipper deed het op een wat fraaier ma nier na (20) uit een aangegeven bal van links. Na deze productieve bui was B.K.C. ook verder uit gepraat; het spelpeil daalde en er werd weer „ste vig" gespeeld. Scheidsrechter Van Teulingen moest den K. midvoor zelfs een waarschuwing geven. De stand bleef 20 voor B.K.C. 2. Van Loon en S. de Jong speelden een beste partij. Even voor rust viel Van Dijk uit, die vervangen werd door zijn broer. Bij de bezoekers vergeef ons dat we hen niet 't eerst aan een beschouwing onderworpen was wei nig verband aan te treffen. Keeper Wagen waar om krijgt deze speler niet een meer leidende plaats in het elftal? en de linksbinnen waren de besten. Het derde elftal, dat voor de competitie alsnog op gegeven is. zal nog worden samengesteld. Het ligt in de bedoeling de grootste adspiranten en de spelers die te zwak voor het tweede zijn, er in op te nemen. 't Is wel jammer, dat de adspirantengroep hier door zoo verwaterd, maar andere maatregelen waren niet te nemen. De N.H.V.B. heeft ondertusschen het verzoek om terugzetting van de adspiranten niet ingewilligd. Wat nu? We zijn benieuwd hoe het bestuur meent dit varken te moeten wasschen. Daar Zondag het verregende programma van 30 October wordt afgedraaid, krijgen we hier Zondag Helder 3 thuis. De andere elftallen zijn vrij, voor zoo ver thans bekend. VEENHUIZEN. De voetbalvereeniging V.C.L. behaalde bij den op eigen terrein gehouden competitiewedstrijd tegen V.V.H. I van Hoogkarspel een flinke overwinning. Het eerste doelpunt werd door V.V.H. gemaakt, doch weldra en vooral na de pauze, bleek V.C.L. I de sterk ste te zijn. In het laatste deel van den wedstrijd viel V.V.H. weinig aan, doch bepaalde zich meer tot ver dediging. Het spel van V.V.H. was ruwer dan wat wij vorige week van Oudendijk zagen. Trouwens, de ge- heele wedstrijd, was ondanks de V.C.L. overwinning van 52, weinig interessant. Er kwamen bij beide partijen tijden van verslapping voor, hetgeen de spanning bij het spel deed verflauwen. V.C.L. adspiranten waren de minderen van V.V.H.- adspiranten en leden een welverdiende nederlaag met PETTEN. 't Was Zondag voor de voetbalvereeniging geen beste dag. Het tweede elftal, dat in Den Helder te gen H.R.C. 8 speelde, moest met 3—1 het onderspit delven. De te lange rustperiode zal hieraan wel ge deeltelijk debet zijn, terwijl bovendien een hunner spelers het le elftal moest completeeren. Dit team kwam dus eveneens uit met een inval ler tegen het sterke Racing 3. Het veld was nog zeer zacht; merkwaardig, de R. spelers schenen hierdoor op het hun vreemde terrein beter thuis dan de Petteners zelf. Van den aanvang af ontwikkelde R. een vlot, zui ver samenspel, waardoor hun voorhoede nagenoeg ononderbroken voor het P. doel zwermde. Dank zij het stoere verdedigen bleven resultaten vooreerst uit. In 't bijzonder heeft de keeper een sublieme par tij gespeeld. Legio schoten heeft hij op vaak wonder baarlijke wijze onschadelijk gemaakt. Het tenslotte door R. gescoorde doelpunt was onhoudbaar. Na de rust, die voor velen zeer noodig was, was het spelbeeld ietwat gewijzigd. Vooral na een omzetting in de voorhoede vlotte het daar beter en de P. aan vallen waren niet van gevaar ontbloot De R. kee per moest verschillende keeren handelend optreden, wat hem uitstekend afging Hoezeer P. zich nog inspande om gelijk te maken, het bleef vruchteloos en het einde kwam met een welverdiende Racing- zege. Onder bijkans ideale weersomstandigheden heeft D.T.S. een verdiende, volkomen regelmatige nederlaag geleden tegen een ploeg, die wat spelcapaciteiten betreft, boven D.T.S. stond. Het schijnt voor D.T.S. een onoverkomen- lijke hinderpaal te zijn, de vleugelspelers in den aanval te betrekken. Voor de zooveelste maal is gebleken, dat het binnentrio absoluut niet bij machte Is, het een ste vige aohterhoede lastig te maken. Hierdoor is het dus te verklaren, dat een D.T.S.-overwioht bijna nimmer in doelpunten wordt uitgedrukt. Zeer duidelijk Is dit in den wedstrijd tegen Zilvermeeuwen uitgekomen. Voor de rust is D.T.S. zoo in den 'aanval geweest, dat een 2 of 30 voorsprong allerminst afbreuk zou doen aan dit uitgesproken overwioht. Maar het bleef 00 en toen na de rust Zilvermeeuwen inzag, dat er wel een kans op de beide winstpunten was, sloeg al heel spoedig de balans over naar de Zaansche zijde. Het spel van D.T.S. was in deze periode, ondanks dat de thuisclub de leiding had genomen, zoo primitief, en onsamenhangend van opzet, dat het geen verwondering baarde, dat Zilver meeuwen tenslotte de uiteindelijke zege behaalde. Als scheidsrechter fungeerde de heer Koorstra uit Den Helder, die den wedstrijd op kalme, strikt onpar tijdige wijze heeft geleid. Naar ons uit goeden bron wordt medegedeeld, is het protest inzake D.T.S. Uitgeest, aan laatstgenoemde club toegewezen. De uitslag wordt hierdoor dus 43 voor Uitgeest. Ongetwijfeld een strop voor D.T.S., dat op het verdere verloop der competitie wel eens van grooten invloed kan zijn. CALLANTSOOG I—WÏERINGEKWAARD II, 4—2 De scheidsrechter Ausem, die voor dezen wedstrijd was aangewezen, schitterde door afwezigheid, hetgeen zijn schuld niet was, daar hij als keeper fungeeren moest in H.R.C. III, dat dezen middag ook speelde. Een fout in de organisatie dus. Laten we hopen, dat daar nauwkeuriger op zal worden toegezien. Met goed vinden van beide clubs werd als scheidsrechter de heer A. H. W. de Wit aangewezen. C. wint den toss, veel verschil maakt dit op dezen bladstillen middag, echter niet. C. komt direct na den aftrap flink opzetten, een doorbraak gelukt en de midvoor doelpunt onhoudbaar (10). Vervolgens gaat de strijd gelijk op en beide doelen zijn meer dan eens in gevaar. Even voor de rust weet W. een mooie doorbraak te bewerken maar doordat bij een doel- schermutseling een der W.-spelers „hands" maakt, gaat die kans verloren en de rust gaat in met 10 voor de Callantsoogers. Kort na de rust weet de C.- linksbuiten met een mooi schot den stand op te voeren tot 20, 10 minuten later gevolgd door een derde punt, dat uit een mooien voorzet door den midvoor a.h.w. in 't doel wordt geschraapt. De overrompelende aanvallen maken echter de W.- spelers hoe langer hoe striidlustiger en spoedig maken rij nu een doelpunt, onhoudbaar wordt door den rechts binnen ingeschoten (3—1). Spoedig hierop een dergelij- ken aanval met een gelijk resultaat (32). Eenige mi nuten voor het einde kan de W.-keeper een bal niet gauw genoeg verwerken. !t leder valt en de mid-voor van C. is er als de kippen bij om deze fout in een doel punt om te zetten. Even hierna komt het einde van dezen, door den scheidsrechter met zeer veel inzicht geleide match. NIEUWE N E D O R P Zaterdagavond 12 November komt voor het Nut al hier spreken de bekende wereldreiziger Dr. v. d. Sleer. uit Haarlem over zijn reis, welke hij in de loop van dit jaar maakte in Suriname. Deze lezing wordt verduidelijkt door talrijke lichtbeel den, zoodat ons zeer zeker een belangwekkenden avond te wachten staat. De heer v. d. Sleen is een uitnemend verteller en het bestuur van het Nut heeft dan ook ze ker in den geest van de leden gehandeld door dezen spreker wederom uit te noodigen. Verwacht wordt, dat de zaal van Gelder Zaterdagavond geheel bezet zal zijn. Zie adv. in ons Woensdagblad. Zondag gaf Niedorps Gemengd koor een zanguitvoe ring, met medewerking van het kinderkoor, in de zaal van den heer Jac. Gelder, alhier, welke vrij goed bezet was, en waar de aanwezigen hebben genoten van, over 't algemeen heel goede zang, onder leiding van den di recteur, den heer Jh. I. Hovenier. Allereerst hoorden wij het Gem. koor, dat ons een tweetal liederen deed hooren: Aan den Vliet, en Domi- ne Salvam fac. Deze nummers werden verdienstelijk ten gehoore gebracht, waarna de 2e zangklasse van het kinderkoor ons ook een tweetal liederen deed hooren. die ons hebben voldaan. Vervolgens zongen zij met de dames van het groote koor ook nog Lentezang, wat ook zeer verdienstelijk ten gehoore werd gebracht. Ook heb ben wij gezien, de band welke bestaat tusschen groot en kinderkoor. Het deed ons goed en hopen bij een vol gende gelegenheid, het geheele kinder- met het geheele Niedorps koor te mogen beluisteren. De kinderen der le klasse brachten ons een paar lie deren, die werkelijk een succes waren: Koekoek en 't Kleine huisje; hierin hebben de aanwezigen volop geno ten. Na de pauze zongen le en 2e klasse kinderkoor een aantal liederen, welke ook zeer goed werden gezongen en ook beloond werden met hartelijk applaus. Dan nog de 2e zangklasse met Rozenmei en het groote koor met Zigeunerleven, en Laatste Zonnestraal, dat op heel goede wijze werd weergegeven, waarvoor een verdiend applaus, de belooning was. De uitspraak der kinderen was zeer goed; wat voor den directeur geen gemakkelijke taak zal zijn geweest het zoover te krijgen, daarbij werden zij, evenals het groote koor, op uitnemende wijze begeleid door Mej. A. Mijts, waarvoor een compliment zeker op zijn plaats is. Ook het groote koor kan met genoegen op deze uitvoe ring terugzien, ook hun zang was heel goed. De direc teur, de heer Jb. I. Hovenier, heeft het genoegen mogen smaken, zijn niel gemakkelijke en dikwijls zware taak beloond te zien. Voor de aanwezigen was het jammer, dat er in de tussohenpoozen zooveel drukte was en niet alleen van de kinderen, ook enkele dames en heerenleden, verbra ken de rust door onnoodig de zaal in en uit te loopen. Wij hopen, dat, daar waar de kinderen zingen wordt ge leerd, ook hun kan worden geleerd, hoe zij zich op een avond van uitvoering behooren te gedragen. Het zal wel moeilijk zijn, maar o.i. kan het, zoo ook met de grooteren, maak, dat 't aanwezig zijn op een avond als deze, 'n genot zij, ook wanneer er niet wordt gezongen Ook het werk in 't buffet was soms hinderlijk. Een gezellig bal, besloot dezen voor directeur en ver- eenlging, werkelijk goed geslaagden avond. C ALLANT SOOG Eerste cabaretavond van het P.C.C. Zaterdagavond had de eerste cabaretuitvoering plaats, welke georganiseerd is door het Crisiscomi té. De voorzitter, de Edelachtb Heer Mr. D. Bree- baart, opende met een inleidende speech den avond. Hij memoreerde hoe deze avond tot stand is ge komen en sprak geruimen tijd over het doel, nl. het bijeen brengen van een fonds voor den a.s. winter. Van het aanbieden van een inteekenlijst heeft de meerderheid van het comité afgezien, daar reeds den eersten keer (Januari 1932) gebleken was, dat meer dan de helft van het totaal bedrag bijeen was ge bracht door de comitéleden zelf. Van sommige zijden werd beweerd, dat het niet aanging voor een crisis fonds een vroolijken avond ta houden. Spr. kan het hier niet mee eens zijn: het geld is noodig, wordt goed besteed, en de maatschapelijke inzinking kwelt de menschen toch al genoeg. Wjj kunnen gerust wat vroolijkheid gebruiken. Hierna stelt spr. ztch voor als conferencier en annonceert vervolgens de di verse nummers. Een zestal jonge dames uit Groote Keeten voerden een aardig schetsje op; hierna volgde zang van Mevr. Breebaart-v. d. Horst, aan de piano begeleid door Mevr. Van Meerten-Zuilen; een vlot gespeelde éénacter werd met een warm applaus aan de spelers: Mevr. de Wit-Vos en de heeren Vos en De Wit, ont vangen. De hierop volgende aardigheid was geti teld: „De drie kleuters". Men is van meening dat de spelers van dit laatste stukje een „Voronoffsche' behandeling hadden ondergaan In de hierna volgende pauze werd een taart op Amerikaansche wijze verkocht; daarna brachten de dames Breebaart en Van Meerten en de heeren Schut en Van Meerten: „Een oude vlam", voor het voetlicht Dat dit stukje succes had, bewezen de daverende lach salvo's van het publiek. „Kees en Gees", opgevoerd door mej. Hoogvorst en haar dochtertje, kreeg een welverdiend applaus. Besloten werd met een drama van alle tijden, een groteske drie-acter (van 5 minu ten!) door de dames Breebaart en Van Meerten en den lieer Van Meerten. Aan het bal, waarvoor belangelooze medewerking werd verleend door de heeren Bruissaard en Van Meerten, waren diverse attracties verbonden, zooals Schrikkeldans, Fopwals, Spreekwoordendans enz. Degenen, die dezen avond op touw hebben gezet, zien hun arbeid beloond; laten we hopen dat dit door de ingezetenen naar behooren zal worden gewaar deerd. Voor hen die nog geen gebruik gemaakt heb ben van de gele kaart, zij meegedeeld, dat zij dat alsnog kunnen doen en a.s. Zondag de uitvoering, waaraan verschillende nieuwe nummers zijn toege voegd, in hotel „Duinzicht" kunnen bezoeken. voor wie zich tot gewoonte maakt de huid na het scheren met een weinig „Zij"-Cröme in te wrijven. Geen branderig gevoel of na- schrijnen meer, integendeel, Uw gezicht blijft den geheelen dag frisch en zacht. In prijzen van 2030—4575 ct. Ouderavond O. L. S. Hedenavond heeft een Ouderavond plaats in een der lokalen in de openbare school alhier. Gezien de belangrijke agenda verwacht men een flink getal ouders. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Bij de Ned. Hen-. Gemeente alhier is in de plaats van den heer C. Kleimeer, die niet meer als zooda nig in aanmerking wenschte te komen, tot kerkvoogd gekozen de heer F. Kaspers. Alhier worden bij den heer De Wit wekelijks bij eenkomsten gehouden, uitgaande van den V.C.J.B., afdeeling van Heerhugowaard. De eerste avond is goed geslaagd en men denkt door toetreding van le den uit Veenhuizen en Langereis vele leerrijke, ge zellige avonden met zang, lezingen, enz. te orga- niseeren. Wij bevelen deze bijeenkomsten warm bij de jongelui aan. W 1 E R I N G E RW A A R 1) AUTO-ONGEVAL. Zaterdagmorgen heeft aan de Tweewegen wederom een auto-ongeval plaats gehad; ditmaal niet met roode kool geladen, doch met menschen die dagelijks vanaf Bergen naar de Wieringermeer rijden. Het la geen aan rijding geweest met een andere auto, doch naar men ons meedeelde was de wagen geslipt, heelemaal een slag in de rcr.clto gegaan, vervolgens tegen een boom en toen weer aan den anderen kant op zijn kop te water. Vijf personen waren i: tusschen er af geslingerd, vijf anderen geraakten te water, alsmede noge en. die bij den chauffeur in de cabine zat. Voor twee personen moest onze dokter worden ontboden. Zij waren tijdelijk buiten bewustzijn. Na een paar uur bij den heer V. de Wit te bed te hebben gelegen, mochten ze op advies van den dokter naar hun woonplaats terugkeeren. Er werd beweerd, dat men niet hard had gereden, doch dit lijkt ons zeer onwaarschijnlijk. Wanneer de auto niet op zijn kop, doch gekanteld was, had het veel erger kunnen zijn. Van de auto is niet veel goeds overgeble ven. HOOGWOUD AARTSWOUD. Zaterdagmorgen ontdekte de heer B. alhier dat er ongewenschte bezoekers op het erf waren geweest. Het doel was konijnenhokken-inspectie. Er bleken een viertal verdwenen te zijn. Men zij op zijn hoede. De politie doet onderzoek. Het Kerkbestuur verleent aan de huurders de vol gende reductie: bouwland 50 pet. weiland dat vorigen herfst reeds voor lagen prijs was ingehuurd 15 pet. en het overige 45 pet. behoudens een enkele uitzon dering. Vooral in dezen tijd mag dit zeker een royaal standpunt heeten. Ook hier gaan bij de aangeslotenen van de Radio Centrale lijsten rond om verlaging van tarief. Of het zal helpen, we zullen maar afwachten. Z JJ P E PETTEN. Bioscoop. De Centraal-Bnosc.oop uit Noordsrharwoude bracht Zondag in café Vriesman voor een flinke schare belangstellenden, als hoofdfilm: „Het lied van de Zuidzee", met Ramon Navarro in de hoofdrol. Van de ze eenvoudige, romantisch getinte speelfilm ging een groote bekoring uit; het publiek genoot. Van geheel anderen aard waren de genoegens, die ons het bijprogramma deed smaken. Wat is er bij wijlen gegierd om de dolle klucht „Vooruit met de geit''. Al met al is het een genoeglijke avond ge weest. die vele zal doen verlangen naar een her nieuwde kennismaking met de Centraal Bioscoop. Ernstig tramongelnk te De Steeg. Zondagavond heeft op den Rijksstraatweg te Do Steeg een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan twee bejaarde vrouwen uit De Steeg het leven heeft ge kost Ter hoogte van het gemeentehuis te De Steeg maakt de weg een scherpe bocht, waardoor de beide vrou wen, die zich op de trambaan bevonden, niet bemerk ten, dat uit de richting Velp een motortrein der V.T.M. naderde. Toen de tram in de bocht was. zag de trambestuur der op 50 M. afstand de beide vrouwen op de rails. Hij remde uit alle macht, doch door de gladheid van de rails gleed de tram nog eeneindweegs door. In plaats van op den weg te springen, trachtten de beide vrouwen, dor zich tegen le langs den weg staanden haag te drukken, zich in veiligheid te stellen. De ruimte tusschen de haag en de tram was zoo gering, dat de beide vrouwen door de treeplank werden gegrepen en door de tram werden overreden. Zwaar gewond werden beide vrouwen naar het zie kenhuis te Velp overgebracht, waar ze gisternacht zijn overleden. De identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Door den Commissaris van politie te Velp is gister morgen in gezelschap van den Officier van Justitie mr. baron Speyert van Woerden een nader onderzoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat den be stuurder geen schuld treft. Msb. Wat samenwerking vermag. In de étalage van een fotohandel aan de Hoog straat te Schiedam, aldus lezen wij in de Schied. Crt., werd vorige week bekend gemaakt, dat Zater dag aan den 50sten kooper een fototoestel dat was uitgestald, cadeau zou worden gedaan Zaterdagmorgen verscheen in een naburigen win kel een man, die vroeg, of men hem kon helpen aan halve stuivers. Toen men voor fl.25 had gewisseld, stapte de man naar buiten endeelde de halve stuivers uit! De menschen, die een „munt" kregen, stelden zich vervolgens netjes op in een rij, met den kop van de file vlak voor de deur van den winkel in foto-artikelen! Toen om 9 uur de winkeljuffrouw verscheen, stap te met haar de eerste klant den winkel binnen en... kocht voor cent pennetjes om foto's op te prik ken! Ook de tweed klant bleek om pennetjes te ko men, no. 3 idem, no. 4 idem, enz. enz., tot no. 50! En die maakte aanspraak op het foto-toestel. De winkeljuffrouw deed het wel niet van ganscher harte, maareen woord een woord I En de 50ste klant, één van degenen, die de vorige week een paar nachten voor de deur van denzelfden winkel had ge bivakkeerd, ontving het toestel Dit zou later onder de 50 „samenwerkende werk- loozen" worden verloot! De Noordersluis te IJmulden als spulsluls. Een geslaagde proefneming. De berichtgever van het Hsöl. te IJmulden schrijft: Begunstigd door zeer kalm weer en een Oostenwind ia hier Zondag een zeer belangrijke proef genomen door de Noordersluis als spuisluis te gebruiken, welke proef schitterend geslaagd is. De schuiven in de sluis, welke anders al naar gelang van den waterstand gebruikt worden om de sluiskolk te ledigen of te vullen om den stand In de sluis gelijk te maken met dien daarbuiten, werden nu gedurende een groot deel van den dag aan beide sluiseinden openge zet, zoodat het binnenwater als door een reusachtig ri ool naar zee kon vloeien. Het scheepvaartverkeer werd gedurende dien .tijd door de Middelsluis geleid. Naar wij vernamen is het kanaal peil op deze wijze met ongeveer 30 cM. naar beneden gebracht. Wanneer de verdere proefnemingen op dit gebied sla gen zal het vrij zeker zijn, dat het spuikanaal achter de Noordersluis. met welks aanleg men reeds begon, doch sedert eenigen tijd niet voortging, niet verder ge graven zal worden tot besparing van 's lands gelden. Paniek onder de bevolking. De correspondent der N.R.Crt. te Brussel meldt: Zaterdag en Zondag is de toestand in het over stroomde gebied van het Zenne- en het Nethedal bij na overal aanzienlijk verbeterd. Ook bij Mechelen is het waterpeil meer dan een halven meter ge daald. Alleen in den onmiddellijken omtrek van Lier ziet de toestand er bedenkelijker uit dan de vo rige week. Een der Nethedijken is. achter het kasteel van Ringen, over een groote lengte onder den druk van het woelige rivierwater bezweken. De geheele streek is onmiddellijk onder water geloopen. Het kasteel van den burgemef e van Lier staat, als een eiland, te midden van de: ndeloozen plas. Talrijke huizen en boerderijen moesten in allerijl worden ont ruimd. De brandweer slaagde er in, de bewoners, door een ware paniek aangegrepen, te redden, maar het vee blijkt te zijn verdronken. De schade wordt op verscheidene honderdduizenden franken geraamd. Een hevige orkaan heeft in de streek der bananen plantages boven Columbia een ontzaglijke schade aangericht Verschillende huizen, de dokken en Santa Martha werden ernstig beschadigd. De verbindingen met het bananengebied zijn verbroken. Het verkeer vrijwel hervat. Inzake de verkeersstaking wordt gemeld, dat gister morgen 16 van de 18 verkeersstations hun bedrijf weer in gang hebben gezet. Op 30 lijnen werd weer ge reden. Meer dan 5.000 werkwilligen hadden zich aange meld, zoodat gistermorgen 140 treinen konden gaan loopen. Ook het ondergrondsch verkeer is gedeeltelijk her vat. Ernstig motorongeluk op den Amsteldljk. Amsterdam. 6 November. Een ongeveer zestigjarige motorrijder, die hedenmid dag. komende uit de richting van Het Kalfje op den Amsteldljk reed. is te ongeveer half vijf ter hoogte van Rozenoord door nog niet vastgestelde oorzaak in slin gerende beweging geraakt, waarbij hij van het rechter- op het linker gedeelte van den weg kwam en daar een veertienjarig meisje, dat op haar fiets reed. en uit de richting der stad kwam. omver heeft gereden. Zoowel de motorrijder als het kind deden een zwaren val en zijn in zeer ernstigen toestand per auto van den G.G. en G.D. naar een der ziekenhuizen vervoerd. De motor fiets is door de politie ter onderzoek in beslag genomen. Deelnemer aan de K.N.A.C.-rit. Twee zwaar gewonden. Helmond. 6 Nov. Hedenmorgen te circa vijf uur had alhier een ernstig auto-ongeluk plaats. De heer J. de Jong en diens zoon uit Schiedam, die deelnamen aan den hefsttocht der Ko ninklijke Nederlandsche Automombielelub, reden op den Kanaaldijk bij Helmond met groote vaart tegen een boom. De botsing was. zoo hevig, dat beiden door de voorruit werden geslingerd. Zwaar gewond zijn zij in het St. Anthoniusziekenhuis opgenomen. De auto werd totaal vernield. Gruwelijk auto-ongeluk bij Bromberg. Een vreeselijk ongeluk heeft zich Zaterdagdagmiddag in de nabijheid van Bromberg voorgedaan. Een auto mobiel van een bierbrouwerij overreed tegen half zes In den Ringkauerstrasse te Bromberg een ongeveer 65-jarige vrouw. De chauffeur trachtte te vluchten en doofde, om niet herkend te worden, de koplampen en de lamp waarmede het nummerbord van den auto ver licht werd. Met groote snelheid ging hij er vandoor, zonder te weten, dat de oude vrouw was blijven haken aan het chassis van den auto en dus meegesleurd werd. De chauffeur sloeg geen acht op het roepen van voor bijgangers, doch reed met groote snelheid verder door de straten tot hij eindelijk na twee K.M. te hebben afgelegd, in de Konradstr\sse stopte, het slachtoffer uit haar netlge positie bevrijdde en daarna verdween. In de Konradstrasse vond men het verminkte lijk van de vrouw. De chauffeur is nog steeds voortvluch tig. De politie arresteerde echter een persoon, die tij dens den vreeselijke rit naast hem in den auto had gezeten. MOTORRIJDER DOODGEREDEN. De zesentwintigjarige ongehuwde werkman J. Grim reed op den Rijksstraatweg te Heiloo, toen twee rijks veldwachters hem wilden aanhouden, omdat hij aan <ie linkerzijde van den weg zonder licht reed. Het gelukte hem evenwel hen te ontsnappen, maar ter hoogte van de buitenplaats Ter Coulster kwam dee motorrijder in botsing met een vrachtwagen uit Ber gen, beladen met renpaarden. Het motorrijwiel werd totaal vernield De berijder was onmiddellijk dood. Het lichaam was deerlijk verminkt. Hbld. MET AUTO TE WATER GEREDEN. Bestuurder dood. Maandagmorgen vonden voorbijgangers in de Ring vaart nabij Oudendijk een personen-auto geheel onder water. Bij nader onderzoek vond men in den wagen het lijk van een ongeveer dertigjarigen man, ln wien men herkende den heer P. Met uit Beemster. Hij is ongehuwd en is bij zijn ouders op de boerderij. Hoe het ongeluk Is gebeurd, is niet bekefënui.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8