Liefde de Sterkste. De Langendijker Groentenveilingen. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Woensdag 9 November 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9173 KUIPVLEESCH van prima VOOR DEN POLITIERECHTER OPENB. ZITTING VAN MAANDAG 7 NOVEMBER. nF GEDACHTELOOZE MOTORMINNAAR u OP CREDIET. - te Enkhuizen wonend jongmensch. Reinier D., ids in dienst bij de firma Albert Heijn. werd ge- ld door een bijzondere liefde tot de motorsport. hartstocht die niet volkomen strookte met de schraalheid van zijn inkomen. Niettemin wist hij zich «n crediet een dergelijke kilometervreter aan te schaf fen doch om zijn geldelijke verplichtingen te voldoen. V k hij 0ok de kas van de firma voor een bescheiden bedrag aan. Op 12 Sept. stond Reinier terecht, doch H» Politierechter stuurde hem naar huls tot 7 No vember, in afwachting van een door den heer Wig- eers in te stellen reclasseeeringsonderzoek. Uitgesteld tot a.s. week. Reinier moet zelf verschijnen, aangezien i]e politierechter buiten zijn tegenwoordigheid de zaak Bjet wenschte te beëindigen. Het verloren schaap kwam echter nog terecht en werd veroordeeld tot 3 proefjaren. ONRUSTIGE ELEMENTEN ONDER DE BALLON- BROEKERS OP URK. Het is te hopen, dat de omzetting van de Zuiderzee In bouwland ook tot resultaat heeft, de zedelijke ver heffing van vele jeugdige inboorlingen der diverse vis- echerskolonies. Urk. Volendam en Spakenburg gaven dikwijls reden tot ergernis over de heerschende ruw heid en drankzucht. Zoo schijnt ook de ambtelijke weg van den nieuwen rijksveldwachter Overhand, sinds kort gestationneerd op Urk. niet over rozenbl&an te gaan. Moest hy op 31 October al verslag uitbrengen omtrent zijn onaangename ervaringen van een door overdadig gebruik van spirltualia hevig opgewonden timmerman, thans was hij opnieuw present als kroon getuige tegen Andr. K., Harm ten N., Jan Willem als voren en Riekeld V.. welk illuster kwartet zich op ongewenschte wijze had bemoeid met de arrestatie van genoemden dronken timmerman, dien zy uit po- litiehanden wilden verlossen. De Officier vorderde tegen ieder 1 maand, doch de Politierechter wilde eerst nog eens wat meer inlich tingen. dus schorsing tot 15 Dec. STOKER TWEEDE KLAS MISHANDELD. OUD-POLITIE-AGENT IN ACTIE. De niet verschenen heer Joh. I. te Den Helder, had op 1 Augustus j.1. te Den Helder in de Brandsteeg de aardigheid de Vaderlandsche Marine aan te randen, door den stoker H. L. Blommers die daar genoegeiyk piet zijn blonde uitverkorene wandelde, eenlge stom pen en trappen toe te dienen. De zeeman had niet veel kans tegen den reusachtigen ex-diender, trok zyn Jekker uit en koos het hazenpad, door zyn aanvaller achtervolgd. Er scheen een wraakneming achter dit relletje te zitten. Eisch t 25 boete of 25 dagen. Vonnis 1 maand gevangenisstraf! Zal wel 'n verzetje op volgen! DE WOESTE BOERESLAGER. De rwaar gebouwde slager Frans D. te Schermer- horn ontmoette in den avond van 3 Augustus een de biteur, waarvan hq nog 10 gulden had te vorderen Hy animeerde zyn schuldenaar, G. J. Hof genaamd, door hem tegen den grond te gooien en met zyn beklompten voet tegen het hoofd te trappen. Ondanks deze kracht- middelen bleef Hof toch in gebreke, zyn vTlendeiyken "crediteur te voldoen. Sommige lieden kunnen qseiyk hard van begrip zijn. Eisch f 30 boete of 30 dagen. Uitspraak: conform eisch. EEN KAMPIOEN GLAS VERNIELER. De 26-jarige arbeider Cornelis K. te Schermerhorn. Btond terecht wegens vernieling van een heel regiment drankglazen In het café van den caféhouder Kamsteeg, door hem met een bierglas kapot gekegeld, In den hacht van 14 op 15 Augustus. Het was hier een ker misvermaak buiten het gewone programma. Mynheer werd boos over de bierrekening en gooide mej. Kam steeg met een bierglas, met het hierboven gereleveerde gevolg. Gevraagd werd f 5 schadevergoeding. Gevor derd werd f 35 boete of 35 dagen. Uitspraak: f 30 boete of 30 dagen en f 5 schadevergoeding. DE LOSLIPPIGE HOOG KARSPELAAR. TWIJFELACHTIGE BROEDERLIEFDE. Volgens dagvaarding had op 16 Aug. de landbouwer Pieter K. te Hoogkarspel, den heer P. Koster, brood bakker te Enkhuizen en broeder van den verdachte, aldaar beleedigd door hem een ondefinieerbaar scheld woord toe te voegen. Hy stond terecht en ontkende de ten laste gelegde beleediging te hebben geuit. De jlitierechter noemde een dergeiyke verhouding onder oeders treurig. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Mrs. Patrick MacGill. Er klonk absolute waarheid en eerlijkheid in lederen toon van de heldere meisjesstem en innerlijk was Het ty's chef woedend op haar gedistingeerde klant, went Hetty met haar perfecte opvoeding, haar jeugdige schoonheid en haar rustige lieftalligheid was bepaald een aanwinst voor haar zaak. Maar met een innerlijk schouderophalen schikte de wereldwijze modiste zich in Hetty's ontslag, wel weten- nieta anders de arrogante zelfzuchtige vrouw, die e®n y°°r kaar genoegen leefde, tevreden zou stellen, frö t U' ket zoo'n ernstige kwestie voor juf- op 2X1111 0011 aanklacht te worden ont- vnn.iV keele zaak niet kunnen beschouwen als een yreemdso°rtige dingen, die somtijds voorvallen, uitle* tarten?" pleitte Madame Estelle 6 i 6!e k°°p 6011 snaar van medelijden in het hart harer cliente te raken. **a<1 evenS°©d van een steen, of een rota dnn rmaohten ket goddelijke gevoel van medeiy- VW.1111T eiInen dan van die wreedkoude, berekenende le m®t 6611 onbeschaamd vertrouwen in de vel- Ti«t ki j311 331 maatschappelijke positie, opzettelijk onsotaldlg. J„„ge meisje.^at zoo erbarme lijk hulpeloos VOOI haa, rttmd ne/este^e. niet begrijpen waarom je zoo herhaaldeiyik lach 1\oedenwink€l bezoekt", had Lady Olga eerst man k kwaadaardig gezegd tot den jongen noot' wenschte °V6n mannen ter wereld tot edhtge- bUk'6^13 w° Stil' 2il beeft geen woorden noodig; een ouk, een plotseling flikkeren der oogen, een verrader- EEN AANGEZICHTSKLAP. De heer Jb. P., 'n bescheiden volgeling van Rem- brandt, te Barsingerhorn, had rekenschap af te leg gen van een klap, die hq op 1 Juli te Kolhorn den getuige D. Jongejan, schoenhandelaar, in het gelaat had toegebracht. Het drama had plaats op of bq de brug bq de Nieuwe- en Oude-Streek. Een oude schuld van f 1.25 speelde ook nog een rol in het incident. Het was een gewichtig zaakje. De breikous mankeerde er nog aan. Inplaats van dit amusementsartikel werd een situatiekaartje geraadpleegd. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis conform. EEN ONBETROUWBARE GELANT. De 22-ja.rige chauffeur J. C. d. d. T., thans gedeti neerd te Haarlem, maakte zich in den naoht van 15 op 16 Augustus te Hoorn, tydens de kermis, aan een hoogst afkeuringswaardige streek schuldig. Hij was destqds op stap met de 22-jarige Annie Bos uit Midwoud en maak te van deze gelegenheid gebruik haar een schortje, waarin f 31.50 in contanten, afhandig te maken. Deze Don Juan bevindt zich nu in voorarrest wegens ver duistering van een auto door hem voor f 80 verkocht. Ook in deze geschiedenis speelde de liefde een rol. Al- lerploertigst noemde, de Politierechter dc handelwijze van dezen knaap, die zqn gunstig uiterlijk misbruikt tot dergelijke daden. Verdachte had voorts een ongunstig justitieel verle den. Hij zit nu al 6 weken te Haarlem in voorarrest, heeft alles erkend, doch steeds wordt zijn zaak nog niet behandeld. Wat moet er komen van de ..goede berech ting", zooals Min. Donner het noemt, als Alkmaar er ook nog by komt? De zaak werd geschorst tot nader onderzoek. DE VEREENIGDE MISHANDELAARS. WERKVERSCHAFFINGSWEE. De heeren Alb. de Vr.. melkrijder en Pieter D., met selaar. beiden te Enkhuizen, zouden op 20 Augustus al daar tezamen en in vereeniging den getuige D. Broe der hebben mishandeld door hem in 't gezicht te slaan. De oorzaak was een dreigend ontslag. Het betrof een scène uit de provinoiale werkverschaffing. De heer Broeder was een der opzichters der Heide Mij. met hef toezicht op de Werkzaamheden belast en werd onthaald op scheldwoorden en dreigementen. De verdachte Pieter D. was intusschen gekalmeerd en werkte nu nog aan de werkverschaffing. Gerequi- reerd werd tegen ieder f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak conform eisch. EEN ERNSTIG KERMISDELICT. De 21-jarige lange schildersknecht Klaas B. uit Scher merhorn gaf op Zondagavond 7 Aug. aan den getuige P. Hoogland te Stompetoren een zoodanigen opstopper met een bierglas tegen het gelaat dat Hoogland ernstig bloedend werd verwond en heden een rekening van f 50.40 indiende voor diverse schade door die ruwe be handeling geleden. Vergissen wq ons niet dan hadden we hier te doen met een kermissouvenirtje. In ieder geval zqn het klanken uit de danszaal. Uiting van cri sisleed! De officier requireerde voor deze rubriek 1 maand gev. Uitspraak: uitstel voor onbepaalden tijd. De heer Wiggers moet weer eens rapporteeren. DE TRAGEDIE DER GRIJSAARDS! De 73-jarige heer Jacob D. te Enkhuizen had op 9 Augustus zyn 71-jarigen zwager Pieter de Groot grove- lqk beleedigd door hem in 't openbaar een dief van f 25 te noemen, en tooide dientengevolge heden het zon daarsbankje. De oude heer beweerde echter op pathe- thische toon alléén het woord „dief te hebben gebe zigd. De oude heer de Graaf hield een heele redevoe ring, te onbelangrijk om te stenographeeren. Hy had zijn roeping gemist en had volksprediker moeten wor den. Om de beurt beklommen de grijsaards het podium, om hun hart te ontlasten. Mr. Ledeboer was er Ieelijk mee opgescheept. Einde f 3 of 3 dagen. EEN BRUTAAL GRONDWERKERTJE. De grondwerker Hendrik D., die in den naoht van 21 op 22 Augustus in beschonken toestand den aanwezigen rijksveldwachter J. J. Munter eenige beleedigende woor den had toegevoegd, toen Munter hem tot kalmte aan maande. stond terecht en had nota bene wel drie ge tuigen a decharge medegebracht. Deze heeren werden met het oog op het late uur zoo spoedig mogelijk afge slacht. Ze wisten trouwens niet andera te vertellen dan dat verdachte dronken was. zelf zei hij ook dronken te zyn geweest. De officier vroeg wat die poppenkast nu eigenlijk beteekende met die drie getuigen a decharge en vorderde een krasse boete f 40 boete of 40 dagen. Was dat effe wat? Maar verdachte vond het niet zoo erg en de Politierechter gebruik makende van die mil de stemming legde f 25 boete of 25 dagen op. lijke blos op de wangen en het geheim is gauw ver klapt! Intuitie, die scherpzinnige, onverklaarbare, maar ze kere gids der vrouw onthulde ten slotte de waarheid aan Lady Olga Pumell. Buitendien. Jack Perivale kennende, wist zq, dat hy geen man was om met een meisje, dat niet zyn gelqke was, in maatsohappelijken stand of geboorte, te spelen. „Hq is juist genoeg buitensporige dwaas om hals over kop met zoo'n meisje t.e trouwen zonder aan zijn vader of iemand anders te denken. Maar je zult zooiets niet doen; je behoort my krachtens het recht der liefde, die In mijn hart ontvlamd is vanaf het oogenblik, dat ik volwassen was en je ontmoet heb." De woedend-jaloersche vrouw dacht er niet aan, dat Liefde, hoezeer ook gedwarsboomd, toch altqd haar weg heeft gevonden en dit tot het einde der dagen zal blq- ven doen. Haar mededingster uit den weg te ruimen, haar te verwijderen uit de gezichtskring van den man dien zq liefhad, werd de allesoverheerschende hartstocht in het leven der ongelukkige vrouw. De japon, die Hetty droeg met open zakjes aan beide kanten bracht haar op een idee, dat zq zocht. Het was gemakkelijk haar speld met monogram in het open zakje te laten glijden en haar voorgewende woede was een mooi stukje tooneelspel. Zeer zeker was zij niet van plan deze episode als een toeval te beschouwen. „Ik herhaal, dat mijn naam voortaan uit uw boeken verdwijnen zal en dat ik dez aak In andere handen zal geven, indien U niet onmiddellijk aan mijn wcnschen gevolg geeft", raasde de vrouw uit de „groote wereld" met de allures van een vischwijf. Het speet de eigenares terwille van Hetty, maar zy Het haar eigen vooruitzichten nooit door sentiment be lemmeren. „Hoort U het. juffrouw Loring? U bent ontslagen u kimt van den kassier uw wekelqksch salaris ontvangen en natuurlijk kan ik u geen getuigschrift geven." De woorden waren wreedaardig, grof ongevoelig en de beide vrouwen, die de rechters van het jonge meisjes waren, wisten dat. Ze druppelden als kleine losse stuk jes qs op Hetty's hart; zij dacht aan haar kleine zieke broertje, die zooveel noodig had en aan haar moeder die haar salaris zoo goed gebruiken kon. Haar hart waa een verwoestende, wit-gloeiende vlam, terwijl zij zonder te wachten op het briefje van den kas NACHTELIJKE RUITENBREKERS TE WARMEN- HUIZEN. HET MES ER DIEP INGEZET. Tot slot van de executie verschenen nog twee veel belovende jongelieden uit Warmenhuizen, de heeren Corn. Sp. en Pieter J.. om zich te verantwoorden voor hun heldedaden verricht in den nacht van 28 op 29 Augustus De heer Corn. Sp. had zich geamuseerd door eenige ruiten te vernielen in een straatlantaarn, ter wijl Pieter J. eenige met urine gevulde blerflesohjes door de ruiten van het perceel, bewoond door rijksveld wachter Leegwater had gesmeten. De politierechter noemde het walgelijk! De familie van Leegwater had een benauwd oogenblik meegemaakt door deee schan delijken aanslag. Piet J. is een bruisohende leeuw als hy onder den invloed verkeert, zei Leegwater, die hem al dikwijls had gespaard ter wille van zqn oude moeder en zijn 28 cent per pond. GEBR. KWELDAM Schagen. vrouw en kind. Ook Corn. Sp. misdroeg zich voortdu rend. Niettemin zijn het beste kerels. De officier hield een zeer pessimistisch requisitoir en vorderde tegen Corn. Sp. 2 maanden en tegen P. J. 4 maanden gevangenisstraf. Vonnis Sp. 1 maand en J. 3 maanden gev. Nog steeds weinig gunstige vooruitzichten. De politiek onzer Oostelqke buren een beletsel voor verbetering voorgestelde maatregelen voor verbetering de tuinders hebben daar momenteel weinig aan meer hebben ze aan steun van beteekenis aan voer aardappelen gering, prijzen slecht roode kool iets beter, minder slecht dan verleden jaar statlonnaire prqzen van gele kool mindere aanvoer van witte kool Deensche witte zeer slechte prqzen bloemkool lager uien bevredigend peen en bieten laag idem rammenas iets lagere prqzen voor tomaten. Er schijnt nog maar steeds geen licht in de duister nis, waarin de economische omstandigheden van de Langendijker koolstreek gehuld zijn. Het moge met de prqzen der verschillende producten een weinig op en neer gaan, over 't algemeen blijven ze veel te wenschen overlaten. Zoolang de internationale verhoudingen op handelsgebied, het ruilverkeer van goederen In het bq- zonder, niet verbeteren, zoolang blijft het er voor onze tuinders slecht uitzien. Al heeft het er den schqn van. dat de Duitschers de laatste jaren iets hebben geleerd door de misère, waarin zq verkeeren. of zy een zooda nig inzicht in de economische verhouding hebben gekre gen, dat zy de wanhoopspolitiek der laatste jaren zullen vaarwel zeggen, is een vraag, die we nog niet gaarne bevestigend zouden durven beantwoorden. Het ware niet alleen voor den Langdndijker tuinbouw te hopen, dat spoedig een einde kwam aan den gespannen toe stand bij onze Oostelijke buren, maar ook voor andere takken van bestaan. Zoolang in die richting geen ver betering te constateeren valt, gaat men in andere rich ting zoeken. De een zoekt het in de inkrimping van de productie, een ander in vergrooting van de consumptie, een derde weer in teeltwisseling. Doch al deze dingen zijn heel mooi op papier, doch wie voor de uitwerking staat, als onze tuinbouwers, weet, dat die byzonder moeilijk is. omdat zy aan voorwaarden is gebonden, waaraan eerst moet worden voldaan, alvorens tot de Uitvoering kan worden overgegaan. Kort samengevat: makkelijker gezegd, dan gedaan- Neen. dan voelen de tuinbouwers meer voor maatre gelen. waaraan ze houvast hebben, maatregelen, die een daadwerkelijke hulp, een onmiddellqken steun tot ge volg hebben. En dit is te begrijpen, als men bedenkt, dat geen 10 procent van hen de resultaten kunnen af wachten. die het beproeven van uitgesproken sane ringsmaatregelen tot gevolg zouden kunnen hebben. Hunkerend en verlangend zien ze daarom uit naar een spoedige afhandeling van de aan de orde gestelde Steunwet voor den tuinbouw. Het voorloopig verslag over deze wet is niet ongunstig. Over 't algemeen wordt Ingestemd met de wenschen en grieven, die tle tuin ders hebben geuit. De kans, dat de producten, welke den minimum-prijs niet hebben opgebracht, onder de steunregeling zullen vallen, is grooter geworden. Dat de 5 miljoen, die de minister als maximum beschikbaar neeft gesteld, te weinig is, mag als een communis opi nio worden aangemerkt. Dit is een verblqdend ver- schijnsel. doch In den tegenwoordigen tqd doet men goed, nog niet dadelijk verandering van meening van of toegeven door 'n minister te verwachten als de alge- meene meening in beslisten zin wordt geuit. We zijn bevreesd, dat de centenquaestie hier de groote rol zal spelen en hoe den minister ook door feiten en cqfers eal worden aangetoond, dat het beschikbaar gestelde bedrag lang niet toereikend zal zqn om het verleden /erlies in de tuinbouwbedrijven te compenseeren. zqn kqk op 's lands financiën zullen wel den doorslag ge ven, Dit staat vast. we hebben er vroeger al op gewe zen. dat de 5 millioen een veel te klein bedrag vormen, om den algemeenen tuindersnood te lenigen. sier. de japon van madame Estelle verwisseldevoor haar eigen eenvoudig mantelpakje en Bond Street in slenterde, met het gevoel te gronde gericht en onteerd te zijn. De jeugd is hardvochtig als men haar idealen aantast. Mevrouw Loring lag op een kamerboven en zij ge leek op een kostbaar maar buitengewoon teer stuk por selein. Het was makkelijk te zien van wie Hetty haar mooi gezichtje had geërfd, maar tegelijkertijd had zij van haar vader een sterkte van karakter, die haar lieftal lige moeder nooit bezeten had. Adeline Loring was ieder uur van haar leven gelief koosd. besohermd en verzorgd geweest, totdat de man, die haar aanbad, stierf en haar achterliet met Hetty. die toen tien jaar oud was en de tweelingen, die juist één jaar telden. Natuurlijk koos zy den eenvoudigsten weg, wat haar financiën betrof. Ze wist weinig of niets van geldzaken af en daar zij geen mannelijke familieleden had, die haar raad konden geven, leefde zij nad en dood van haar eohtgenoot, op denzelfden voet voort als gedurende zqn leven. Het kleine, maar vriendelijke huisje, in een der mooi ste gedeelten van Hampstead gelegen, was eens haar onbezwaard eigendom geweest, maar nu was het even als zijn geheels inboedel voor de volle waarde met hy potheken belast. De eene belegging na de andere was mislukt en het had haar heel gemakkelijk toegeschenen telkens weer geld te krijgen door de papleren te teekenen, die haar voorgelegd werden door Max Reiss, die het laatste Jaar zoo'n grooten steun voor het gezin was geweest. Hij had goedgevonden, dat alle dingen in het huia bleven, hoewel ze hem tooh eigenlijk toebehoorden en mevrouw Doring was zeer bewust blind gebleven voor dit minder prettige feit, omdat zij daardoor in staat was Chick, haar zieken jongen, alles te geven, wat hij noodig had. Chick was het grootste verdriet in haar leven. Vanaf zijn geboorte was hq verlamd geweest en gedoemd zijn leven op een ligstoel door t« brengen, vanwaar hij moest toezien hoe zijn gezonde en levenslustige tweelingzusje alle spelletjes deed. waaraan hq zoo graag wilde, maar i niet kon deelnemen. Chick was het kind, dat mevrouw Loring het ipeest De aanvoer van aardappelen was in de afgeloopen week aanmerkelqk minder dan de voorafgaande twee weken. Er schqnen toch nog heel wat voorraden te zitten. De handel was buitengewoon stug. Het buiten land betrekt niets, ook niet aan pootaardappels, al eqn ze goedgekeurd met letter A. Schotsche muizen werden verkocht voor f 0.40 tot f 0.80 per 100 K.G. Het In en Verkoopbureau heeft voor aardappels nog geen minimumprqs vastgesteld, anders was er alle aanlei ding om hier tot aankoop over te gaan. Ook groote Schotten brachten dien prqs op. Voor blauwe Eigen heimers werd f 1.40 betaald. Eigenheimers werden verhandeld voor f 0.901.30. Voor Duken was geen hooger prys dan f 0.60 a f 0.70 te bedingen. Drielingen brachten f 0.60 a f 0.80 op. Slechts 6 spoorwagens vormden den totalen aanvoer. Het vorige jaar was het echter op dezen tijd met den aardappelhandel geheel en al gedaan. Met de prijzen der roode kool liep het iets beter dan de vorige week, toen de lage prijzen nog sterk verminderden. Toch konden ze het vorige niveau nog niet bereiken. Voor het mooiste kleine goed van bijna 3 pond werd aanvankelijk f 2.70 tot f 2.90 betaald, later echter f 33.60. Groote kool, eerste soort, werd voor f 11.40 verkocht. Al naar grootte en kwaliteit brach ten de andere pryzen op, tusschen deze genoemde ge legen. Voor tweede soort werd f 1.301.90 voor de mooiste kleine en f 0.901.20 voor de groote betaald. Deze pryzen zyn minder slecht dan in het begin van November 1931. toen aan de Broeker veiling, en ook aan die van den Noordermarktbond, eiken dag prijzen van f 0.60 en f 0.70 werden besteed. Aangevoerd wer den ongeveer 14 spoorwagens. De prqzen van gele kool gaven slechts weinig veran dering te zien. De allermooiste brachten bij uitzonde ring f 2.60 a 2.90 op. Meestal liepen ze niet hooger dan f 2.20. Voor groote en eenigszins afwqkende kwaliteit werd er 1.20 tot f 1.50 betaald. De aanvoer bedroeg maar 16 spoorwagens, die meest alle voor het binnen land zqn bestemd. Toch zqn de prqzen van deze kool soort minder slecht dan het vorige jaar, toen ze op dezen tqd f 0.701.90 opbrachten. De aanvoer van witte (vroege is sterk aan het af nemen. In verband daarmee waren de prijzen iets beter en kon nu f 0.801.50 worden gemaakt. Deensche witte is bijzonder laag in prijs, f 11.50. dus ongeveer even laag als de vroege witte. De heele aanvoer van witte kool bedroeg niet meer dan 20 spoorwagens. Wat er aan bloemkool ter markt komt, wordt groo- tendeels te Broek op Langendijk aangevoerd. Ofschoon de prijs niet slecht kan worden genoemd, werden een paar weken geleden toch betere prijzen betaald. De mooiste Lecerf brachten van f 6 tot ruim f 9 op, klei nere ongeveer f 5 tot f 7. Voor reuzen werden iets betere pryzen betaald. Voor de allermooiste kon f 10 a f 12 worden bedongen, kleinere brachten f 2 a f 4 min der op. De beste van de tweede soort brachten f 3 a f 4, de kleinste en meestafwijkendekwaliteit f 1 tot f 2. Ongeveer 20.000 stuks maakten den totalen aanvoer uit. De stemming op de uienmarkt bleef vrij geanimeerd. Het buitenland kan van dit product nog altijd wat gebruiken, met het gevolg, dat hier nog de minst on bevredigende uitkomst valt te boeken. Voor gele nep werd f 6 tot f 7 betaald. Drielingen brachten prijzen op tusschen f 4.30 en f4.70, uien van f 4.504.90 en grove uien van f 4.104.40. Aan beide veilingen wer den ongeveer 7 spoorwagens verhandeld. Aanvoer en prijzen zijn ongeeer dezelfde als verleden jaar in het begin van November. Eiken dag werden aan beide veilingen hoeveelheden peen aangevoerd. Voor de mooiste groote werd van f 1.802.40 besteed, voor kleine f 0.801. Bleten brengen maar steeds lage pryzen op. De meest gezocht Hepen tot f 2; een groot deel bracht echter slechts f 0.60fl op. Voor rammenas werd f 0.601.70 betaald. Tomaten waren iets lager dan de vorige week% zoodat voor A f 14, B f 15. voor C f 10 en voor CC f 2 werd betaald. na aan het hart lag en de voornaamste reden van haar toegenegenheid voor Max Reiss was. dat deze goed en vriendelijk voor den kleinen invalide was. Chick lag te bed en keek naar de vogels, die voorbq het raam vlogen. Het was een van zqn slechte dagen en zijn moeder keek naar hem met hongerige, verlan gende oogen, die de diepste diepten van alle mensche- lijke ellende gepeild schenen te hebben. „Zou Hetty nog lang wegblijven mammie, en zou zy mij een nieuw prentenboek meebrengen?" vroeg Chicks dun. beverig kinderstemmetje. „Natuurlijk, lieveling", antwoordde zijn moeder, strek te de armen vanuit haar eigen bed en sloeg ze om de teere schoudertjes. Ingespannen luisterde zij of ze Hetty's voetstappen op de trap nog niet hoorde. Zq verlangde naar haar dochters thuiskomst en aan den anderen kant... hoe vreesde zij ervoor! „Maar zij zal het wel doen... zij moet het doen! Mqn kleine... mijn eenige jongen", mompelde de moeder, ter wijl haar prachtige, eenigszins matte, blauwe oogen op Ohick's volmaakt gevormd kindergezichtje rustten. Ah! Eindelijk hoorde zij het geluid, waarop zij zoovele uren had liggen wachten! Hetty kwam de kamer binnen, stormde regelrecht op haar moeder af en omsloot het teere lichaam met haar krachtige, jonge armen in een overmaat van liefde en teederheid „Moedertje, je bent toch ndet ziek? Maar dat moet wel, anders zou je niet in bed liggen! Wat is er?" riep Hetty met een angstige uitdrukking in haar oogen. „Mammie is erg ziek, Hetty", waagde Chick te zeg gen, „en meneer Reiss heeft mij een locomotief gebracht die net fluit als een echte". Hetty keerde zich om, kuste haar kleine broertje en stelde haar moeder opnieuw dezelfde vraag. „Kom by me zitten kind", fluisterde mevrouw Loring, die begon te praten om tijd te winnen en die op dat oogenblik liever iemand anders dan haar dochter in de oogen zag. „Zeg my nu maar dadelijk, wat u hindert, moedertje", zei Hetty, haar armen teeder om de tengere schouders leggend. „Kom wat dlchterby; ik wil niet, dat Chick het hoort, voor het geval, dat hq iets zou kunnen begrijpen", fluis terde de vrouw, met onrustige oogen naar haar zoontje kijkend. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5