[liefde de Sterkste. ASPIRIN Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Zaterdag 12 November 1932. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9175 I Naar het Engclsch van I Mrs. Patrick MacGill. I De begrooting voor 1933. Het belastingspercentage opnieuw ver jaagd, in 1933 verkiezingen. Voortzetting van de verbetering der wegen. Salariskorting met 5 en 10 pCt. De Algemeene Vergadering van het Bestuur van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwar tier is uitgeschreven tegen Woensdag. 23 November 193?, In deze vergadering zal o.m. aan de orde wor den gesteld de vaststelling der begrooting voor 1933. In het voorwoord deelcn Dijkgraaf en Hoogheem raden o.a. mede: Lagere lasten. Het is ons een voldoening er op te kunnen wijzen, dat wij er in geslaagd zijn een sluitende begrooting aan te bicden, waarbij het percentage van den om slag, in vergelijking met dat van het vorige jaar, 1 lager is geraamd. Voor een groot deel is dit de vrucht van de m voorafgaande jaren toegepaste werkwijze. Van de opricht ine van het Hoogheemraadschap af zijn de werken flink aangevat. De wegen zijn zoodanig ver beterd; dat het overgroote deel aan de eischen van het moderne verkeer voldoet, zoodat thans voorna melijk met gewoon onderhoud kan worden volstaan. Bovendien konden de onderhoudskosten van de Zuiderzeedijken worden verlaagd tengevolge van de in den loop van 1932 tot stand gekomen afsluiting. Van grootc beteekenis is deze verlaging evenwel niet, omdat deze dijken in zulk een goeden staat zijn ge bracht, dat daaraan de laatste jaren geen groote uit gaven behoefden te worden besteed en ook reeds bij de raming voor 1932 met deze afsluiting rekening werd gehouden. Mede als gevolg van een andere wijze van bere kening van de biidrage volgens de wegenbelasting- verordening. welke door Gedeputeerde Staten wordt toegepast, kan op een meerdere ontvangst van f20.000 worden gerekend voor de op het provinciaal wegen plan geplaatste wegen van het Hoogheemraadschap. Op de dijkwacht en waarschuwingsdienst kan f4.800,— worden bezuinigd en de bijdrage aan de Provincie in de .iosten van den watersnood 1916 kan, tengevolge van de gewone aflossingen op deze schuld, wederom f5.000.lager worden geraamd dan het voorgaande jaar. Verder kan, wegens vermeerdering van het ge bouwd. de belastbare opbrengst van de schttldplich- tigc eigendommen met f200.000,— worden verhoogd. Op 1 April i933 vervalt een annuit .itsleening, waarvoor jaarlijks f 14.225.is verschuldigd. In 1933 kan derhalve worden volstaan met hiervoor f7.112,50 te ramen. Het heftingspercentage wordt voorts gunstig he in vlood door do omstandigheid, dat het ten bate van den dienst 1933 komende saldo der rekening 1931 f30 000,— hooger is dan het bedrag, dat uit dezen hoofde aan den dienst 1932 ten goede kwam. Wanneer een gunstige beschikking wordt genomen op het dezerzijds gedaan verzoek ter zake van de watersnoodskosten, zal het percentage nog verder verlaagd kunnen worden. Zoolang hieromtrent geen zekerheid bestaat en wij hebben hierover nog niets vernomen dient o.i. nij het samenstellen dezer be grooting de raming te worden gebaseerd op den be- staanden toestand. Mocht een kwijtschelding of ver mindering der watersnood kost en tijdig afkomen, dan zal uiteraard de gunstige werking daarvan op het heffingspercentage van den omslag bij het vaststel- Jen van het kohier tot uitdrukking komen. De eigendomsverwerving der dijken. Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen zich voor de overneming van dijken geleidelijk voor te bereiden. Opbrengst grasgewas. Door den slechten economischen toestand gedwon gen. is over het jaar 1931 en 1932 een reductie op de huren verleend van :°lkens 15 voor zoo er de per- ceelen voor meerdere iaren waren verhuurd. In 1933 zullen onderscheidene perceclen opnieuw ortder den hamer moeten komen. In afwijking met FEUILLETON. ..Breng de kinderen ln het weeshuis", zou men kun nen zeggen, maar daarvoor werd zeer tereoht de voor keur gegeven aan kinderen van hen. die voor hun va derland gevallen waren. Er scheen voor de eenzame, onbemiddelde weesjes niets anders over te olijven dan het armenhuis en bij c e Redachte overlegde Hetty niet langer, al flikkerde ook een strijdlustige blik in haar heldere oogen. De B aehte aan de tweelingen, die tevreden boven aan het spelen waren, hielp haar om de verdere liefkoozingen van Max Reiss te verdragen. ees maar niet bang voor me. Het. ik zal je niet bijten. Als je maar lief voor me bent, zal ik uit je hand f^n' 261 de oudere man, die zich eigenlijk voor zijn froudmg had moeten schamen. IJ?. vader was een groote verkwister geweest, zoodat n mderen zelf zoo'n beetje voor hun opvoeding had- Max aorSen. In de laatste tien jaren echter, had e_lsa geld gemaakt en was eigenaar van een reeks er'g '^gerichte kantoren in Finsbury. eohi( er'eerde handig en uitvoerig en aan een dezer Lor raenschlievende advertenties had mevrouw danlf^ kennismaking met den listigen schurk te w en' me^ den man, die meer zelfmoorden op zijn ge- In "dit dan eenig ander geldschieter in Londen. «rnAd adlum van zijn loopbaan zou een lieftallige, s ^P'gevoede vrouw een groote aanwinst voor zijn bii i\ i 2011 dan waarschijnlijk wel wat jongelui een f ^nuis kunnen inviteeren en een hoop visch van- vrouwV e netten. die de onschuldige handjes zijner vrouw konde# uitgooien. haaldil0Ki4W*e dan zeggcn- over veertien dagen?" her- y, terwyl hij met moeite uit zijn stoel opstond voorgaande jaren hebben Dijkgraaf en Hoogheemra den iervoor een belangrijk lagere opbrengst ge raamd dan bij de vorige verhuring werd ontvangen, terwijl zij hebben gemeend er op te moeten rekenen, dat voor de pciceelen, waarvan de pacht nog door loopt, een reductie op de huursommen zal moeten worden verleend. Reglementswijziging. Het Bestuur ontving van Gedeputeerde Staten be richt dat dit College in beginsel bereid is te bevor deren, dat het reglement van bestuur van het Hoog heemraadschap. met betrekking tot de herziening van de bijdragen, v'olgcns staat A verschuldigd, wordt gewijzigd in den door de vergadering aange geven zin. De wijziging van het reglement, waarbij het Hoog heemraadschap in vier kiesdistricten wordt verdeeld en het enkelvoudig stemrecht wordt ingevoerd, wacht nog steeds op de Koninklijke gocdkcurin Dijkgraaf en Hoogheemraden vertrouwen echter, dat deze goedkeuring zoo tijdig afkomt, dat daarmede hij het opmaken van de kiezerslijst voor de in 1933 te houden verkiezingen reken.ng kan worden gehouden. Dijkwacht en waarschuwingsdien Tengevolge van cicn aanleg van een nieuwen dijk vóór den Balgdijk. de afsluiting van het Amsteldiep en de drooglegging van de Wieringcmicer, werd na het stori .seizoen 1929/19'0 de dijkwacht en de waar schuwingsdienst voor het gedeelte Zuiderzeewering van den meest noordwestebjken punt >an den Balg- dijk tot Mcdemblik opgeheven. Alleen de hoofdleider en zijn plaatsvervanger bleven nog in functie, doch hieraan waren geen uitgaven 'erbondc.i. De raming van de kosten van de dijkwacht en waarschuwingsdienst konden van f9.100,succes sievelijk worden teruggebracht tot f7.000, Met ingang van 1 October van dit jaar is aan ie wakers van den tweeden ban in de districten Andijk, Hoorn, Edam en Monnikendam ontslag verleend. De kosten zijn thans geraamd op f 2.200,—. Geoordeeld wordt dat tot geen verdere belangrijke inkrimping moet worden overgegaan, alvorens eenigc ervaring is verkregen omtrent den invloed van de s' sluiting der Zuiderzee op den waterstand in het IJs- selmeer. Wegen. Zooals bekend werd van de gemeente Winkel over genomen de weg van de grens van Nieuwe Niedorp af tot de grens der gemeente Barsingerhom, met een zijtak naar den Westfrieschen dijk. Voor de aan staande vergadering zal een voorstel worden gedaan tot overneming van de gemeente Egmoudbinnen van den Heerenwcg in die gemeente en van de banne Nieuwe Niedorp van een gedeelte weg, aansluitende met den van de gemeente Winkel overgenomen weg. Verder is overeenstemming bereikt met: de banne Harenkarspel omtrent de overdracht van het gedeelte weg, gelegen op den Oosterdijk en den Kal verdijk; de gemeente Warmenhuizen omtrent de overdracht van een gedeelte weg nabij Schoorldam en van den weg van den Ouden Wal lot de grens van Haren karspel, met uitzondering van het gedeelte in de be bouwde kom van Warmenhuizen; de banne Obdam en de banne Hensbroek omtrent de overdracht van den weg. loouende van de ring vaart van de Heerhugowaard tot de grens van de gemeenten Obdam en Spanbroek: de banne Sint. Pancras en de gemeente Sint Pan- cras omtrent den Bovenweg in die gemeente; de gemeente Warder omtrent den Dorpsweg in die gemeente. Onderscheidene aanvragen tot overneming van we gen zijn nog ingekomen. Successievelijk zullen deze aanvragen in behandeling worden genomen, waar mede de gewenschte spoed zal worden betracht. De van andere lichamen overgenomen wegen met de daarbij behoorendc kunstwerken, zijn onderge bracht in een afzonderlijke afdeeling der begrooting. waardoor het financieel beheer dezer objecten geheel gescheiden blijft van de overige ontvangsten en uit gaven. Verkiezingen. Do kosten van dc in 1933 te houden verkiezingen worden geraamd op f24.000,—. Hiervoor is geduren de vijf jaren telken jare 14.000— is totaal f20.000, gereserveerd. De dienst 1033 wordt derhalve t.a.v. de verkiezin gen in dezelfde mate belast als de voorgaande vijf jaren. en neerkeek op het stille, ongelukkige kleine figuurtje in het zwart, dat het meest versteende hart nog tot medelijden zou hebben bewogen. „Heel goed", antwoordde Hetty met een vermoeide stem, die niet bij haar leeftijd paste. Haar verloofde boog zijn grijzend hoofd tot haar neer en kuste haar opnieuw. „Ga vroeg naar bed vanavond, kindlief, en zorg, dat er wat kleur op je wangen komt", zei hij zoo vriende lijk als hij maar kon. Toen Hetty de buitendeur in het slot hoorde vallen, wierp zy zich voorover op de sofa en gaf zich teugelloos aan haar verdriet over. „Veertien dagen... maar veertien dagen!" kreunde zij telkens weer. Haar ellende was te groot om door tra nen verlicht te kunnen worden., maar de vreeselijke uit drukking in de jonge oogen verschrikte het dienstmeis je, dat aan de deur klopte en toen zij geen antwoord kreeg, naar binnen keek. ,Eh daar is een heer voor U, juffrouw. Zal ik zeg gen, dat u niet thuis is?" zei het meisje op meewarigen toon. „Wie is het?" vroeg Hetty met een holle, dofklinkende stem. En toen was het, alsof alles uit haar klein wereldje rollend, krakend en donderend op haar afkwam en mid den in dit helsch concert klonk de stem van het meisje dat voor de derde maal herhaalde: „Het is een jonge meneer in uniform en zijn naam is Jonkheer Jack Perivale." Wil je myn vrouw worden? „Eh... eh... u moet mij niet kwalijk nemen, dat ik bij u kom. juffrouw Loring." Die kalme, eenvoudige schooljongensachtige en on handig uitgesproken» woorden kwamen als van een ver ren. verren afstand tot het kleine ineengedoken figuur tje in den grooten leunstoel. „Het is niet waar... het kan niet waar zijn! Ik weet het... ik zal dadelijk wel wakker worden!" Zulke onsamenhangende gedachten joegen wilde door Hetty's vermoeid brein; het scheen zoo volmaakt onbe grijpelijk, dat hij Lady Olga Purnell's vriend hier bij haar stond, in haar kleine kamer, waarin hy zoo groot, zoo sterk en zoo mannelijk scheen. Maar de diepe vriendelijke stem, die bijna afgodisch vereerd was door vierhonderd mannen in de bemodder- de loopgraven, sprak weer: De zeedijken. Wat de begrooting van den technischen dienst be treft, merken wij op, dat wat den voormaligen Zui derzeedijk met zijn vooroevers aangaat, overal met het dagelijksch onderhoud zal kunnen worden vol staan. Aan de Hondsbossche Zeewering met de daan-oor gelegen hoofden, zal in 1933 de reconstructie weder om krachtig worden voortgezet. Mede door de da ling van de materiaal prijzen en looncn, kan echter, vergeleken met 1932, f23.260,minder worden uit getrokken. De hoofden 2, 3 en 4, alsmede de daartus- schen gelegen voorbermen en piasbermen van den dijk zuilen, voor zoover noodig, worden vernieuwd. Aangenomen mag worden, dat de reconstructie van de Hondsbossche Zeewering in 1935 voltooid zal zijn. waarna voor deze zeewering met gewoon onder houd zal kunnen worden volstaan. Verbetering van wegen. Ook in deze begrooting is gerekend op verbetering van verschillende wegen, zij het dan in veel minder sterke mate dan de vorige jaren. Eenige van de voorgestelde verbeteringen geschie den aan wegen, voorkomend op het provinciaal we genplan (weg op den Waligsdijk) en het aanvul lend wegenplan (weg op den Asscndelverzeedijk). Verschillende van de voorgestelde wegverbeteringen leenen zich uitstekend voor werkverschaffing en daarvoor kan worden gerekend op eene bijdrage uit rijks- en gemeentekas. Overigens zullen de voorgestelde verbeteringen in de toekomst het jaarlijksch onderhoud verlichten. Cijfers der begrooting. De begrooting begint met een batig slot van de rekening 1931 van f 80.500. Dc gewone dienst sluit tot een bedrag van f 1.140.860, de buitengewone dienst tot een bedrag van f 173.610. De post „onvoorzien" is groot f 47.010. Ten aanzien van de wegen en daarbij behoorende kunstwerken, overgenomen van andere lichamen, sluit de gewone dienst tot een bedrag van f52.890, de buitengewone dienst f 1.003.000. Voor onderhoud en instandhoudingen van de zeeweringen is geraamd f 167.860, voor idem binnenwaterkeeringen f 4.920, voor idem wegen f 194.630, voor idem sluizen, bruggen, duikers e.d. f 1.990, voor onderhoud, bediening en stroomverbruik van bemalingswerktuigen f 1030, voor onderhoud van bermslooten, wielen en braken f 10.880, voor onderhoud en instandhouding van wo ningen en andere gebouwen f 4.760. De uit te voeren werken. Voor het verbreeden van den Zuiderrekerdijk, district Pelten, is- geraamd f5.500, waarvan 12.400 aan subsidie wegens werkverschaffing van rijk en ge meente zal worden terug ontvangen. De weg op den Westfrieschen omringdijk, van 't Wad tot de Keins, zal worden geteerd, van Roeren- sluis tot Winkclcrdijk de dijksovergangen verlaagd en de kluften verbeterd, de Winkelcrdijk van bristar voorzien, een ander gedeelte geteerd. In den weg op den Zijperzcedijk van den meclmo- len te Oudesluis tot dc spoorwegkrtiising, zal de op rit, aansluitende aan den neesweg naar den Anna Paulownapolder, worden verbeterd. De weg op den Langcreisdijk over een lengte van 2000 meter te verbreeden van 2V2 tot 4 meter met tochtomlegging (kosten geraamd op f5.700). Salariskorting. Ten aanzien van dit onderwerp merken Dijkgraaf en Hoogheemraden op: Bij de behandeling van de begrooting voor 1932 kwam reeds het vraagstuk der salariskorting even ter sprake. Nu dc economische crisis nog in hevige mate blijft voortduren, achter wij den tijd gekomen, dat ook ten aanzien van de salarissen, welke door het Hoogheemraadschap worden uitbetaald, werd overwogen, of hierop een korting moet worden toege past, en zoo ja, in welke mate. Tot basis der salarissen van de ambtenaren heb ben in het algemeen bij de oprichting van het Hoog heemraadschap gediend de jaarwedderogelingen, die destijds golden voor de onderscheidene diensten, waaruit die ambtenaren moesten worden betrokken. Voor wat betreft het ineerendecl dier jaarwedderege- lingen wordt thans een korting toegepast, zoodat, liet men de jaarwedde van het personeel van het Hoog heemraadschap ongemoeid, dit personeel in een uit zonderingspositie zou geraken. Dit is nimmer de be doeling geweest. In de vergadering van 12 December 1921 verklaarde dc voorzitter dan ook reeds, dat er niets op tegen was, dat, wanneer bet Rijk. de Provin ciën en de Gemeenten de jaarwedden hunner amb tenaren zouden verlagen, het Hoogheemraadschap zou volgen. Nu dart ook bij vele der genoemde overheidslicha men in verband met de tijdsomstandigheden salaris kortingen zijn ingevoerd of in overweging worden ge nomen, is het College van oordeel, dat een korting „Ik ben gekomen om U te vertellen, hoezeer het mij speet van Madame Estelle te hooren ik was daar vanmiddag dat U niet meer in haar dienst bent. Ik... maar wat drommel... ik kan geen stadhuiswoorden spre ken en de waarheid in een zilverpapiertje wikkelen. Ik ben gekomen om U te vertellen, dat ik gehoord heb welke beestachtige beschuldiging er tegen u is inge bracht" Jaok Perivale'a blauwe oogen vlamden van woede en zijn smal, bruin gezicht was met een donkere blos be dekt. Het is niet gemakkelijk voor een jongen man van vijf en twintig jaar, die hopeloos en hartstochtelijk ver liefd is. kalm te blijven toekijken, wanneer het meisje dat hij bemint, van diefstal beschuldigd wordt. Zooals alle sterke, inpulsieve naturen, was Jack Pe rivale een man uit één stuk. die hoedanigheid had hem als officier in Frankrijk zooveel onschatbare diensten bewezen. Toen Lady Olga hem op kouden, spottenden, wraak zuchtigen toon had verteld, dat juffrouw Doring wegens diefstal ontslagen was, had zich een woede van hem meester gemaakt, even primitief hartstochtelijk als van de oude holbewoners. Niet denkende aan eenige con ventie of aan het beheerschen zijner woorden tegenover een dame, was hij bleek van woede uitgevallen: „Het is een leugen een regelrechte gemeene leugen! Het gezicht van dat meisje is zoo eerlijk als goud en zoo rein als een lelie. Wie die aanklacht tegen haar heeft Ingediend is een leugenaar!" „Maar Jack, ga je niet een beetje te ver! Je schijnt buitengewoon veel belang ln dat wlnkeljufje te stellen. Mag ik vragen of ze soms een persoonlijk vriendinnetje van je is?" Haar toon was bijtend sarcastisch en ijskoud; maar haar hart was gelijk een ziedenden, vlammende vul kaan. „Ik ben een dwaas geweest om het hem te vertellen een domme, malle dwaas! Inplaats van haar uit zijn gedachten te verbannen heeft haar verdwijnen de vlam zijner belangstelling alleen maar aangewakkerd. Het zou veel verstandige geweest zijn als ik mij van den domme gehouden had en madame Estelle een of ander verhaal had laten opdisschen," Maar nu was het te laat. Jack had Madame Estelle opgezocht die hem met veel schouderophalen en spijtbe tuigingen had verteld, dat juffrouw Loring niet meer bij haar ln betrekking was, dat zij inderdaad oneervol ontslagen was. alleen Uitslaitend verkrijgbaar in de oranje-band buisjes van 20 tabletten nu II. .70 en oranjezakjes van 2 tabletten II. .10. op dc salarissen van het personeel van het Hoogheem raadschap niet achterwege kan blijven. Er bestond evenwel bij Dijkgraaf en Hoogheemra den geen eenstemmigheid omtrent de vraag, hoe hoog het percentage der korting behoorde te zijn. Zij waren het er over eens, dat, hoe hoog die kor ting ook ongevoerd wordt, zij op het heffi»gspercen- tagc van den omslag geen of tenminste geen noemens waardige» invloed heeft. Daarvoor is het corps amb tenaren in vasten of tijdelijken dienst te klein. Even eens, dat, niet het minst in den laatsten tijd, voort durend een meer dan gewone arbeidsprestatie van de ambtenaren wordt gevraagd, terwijl in het komende jaar daarenboven de verkiezingen voor de deur staan. Er was dan ook een zeer sterke strooming in het College, die meende, dat men zeer zeker niet verder mocht gaan dan de kortingen, welke op dat tijdstip in doorsnee door Rijk, Provinciën en Gemeenten wa ren opgelegd. De meerderheid van het College meende desniette min, uitgaande van de verwachtinge dat de voren bedoelde overheidslichamen, in de eerste plaats het Rijk, voor de begrooting 1933 nog wel zouden uit gaan boven de door haar gedachte korting te moeten voorstellen over het jaar 1933 een korting toe te pas sen van 10 Uit het betrekkelijke waterschapsblad blijkt dan verder dat van de zienswijze van het Dag. Bestuur mededeeling is gedaan aan de daarvoor in aanmer king komende vereenigingen van ambtenaren en dat uit de overgelegde schrifturen en het mondeling con tact is gebleken, dat de ambtenaren in het algemeen in de gegeven omstandigheden niet afwijzend staan tegenover een matige korting op hunne salarissen. Zonder uitzondering hebben hunne vertegenwoordi gers zich evenwel, zoowel in geschrifte als mondeling, verzet tegen het voorgestelde percentage van 10. Tot de door hen aangevoerde motieven behooren in de eerste plaats die, welke blijkens het vorenstaande ook door het College reeds onder de oogen waren ge zien. Van het Hoogheemraadschap kan niet gezegd wor den, dat het sluitend maken der bogrooting voor 1933 1 jeitokheden on1 vert, nu de heffing van den om slag 1 lager zal kunnen worden gesteld dan voor 1932. Bovendien heeft een korting op de salarissen bij het Hoogheemraadschap, zulks in tegenstelling mot het Rijk, de Provinciën en de Gemeenten, in derdaad weinig invloed op het heffingspercentage van den omslag en mitsdien od den sluitpost der be grooting. Volgens den staat, afgedrukt als bijlage A achter de ontwerp-begrooting van 1933, wordt aan salarissen (vermeerderd met de bedragen, welke we gens het beschikbaar stellen van een dienstwoning op de salarissen van enkele technische ambtenaren wor den ingehouden) in totaal uitbetaald rond f 105.000. Wordt daarop een korting toegepast van 10 dan geeft dit een bate van rond f 10.500.— De belastbare .opbrengst van het ongebouwd ver houdt zich ongeveer tot die van het gebouwd als 4 tot 3. Naar die verhouding zal dus in dit geval van he totaal ongebouwd f6.000. en van het gebouwd f 4.500.minder worden geheven. De totale grootte van het Hoogheemraadschap is 142.000 H.A., zoodat het ongebouwd dan zal worden ontlast met 4,23 cent per H.A. Voorts werd er op gewezen dat in den loop der jaren op den dienst van het Hoogheemraadschap aanzienlijke bedragen zijn bespaard door het invoe ren van vele vereenvoudigingen en bezuinigingen en het werken zonder geldelijke vergoeding buiten den normalen werktijd. Uitbreiding van het kleine corps ambtenaren bleek, doordat steeds met de grootste toewijding werd gewerkt, ondanks de toe neming van de bemoeiingen van het Hoogheem raadschap niet noodig. Tegenover de daling van het indexcijfer der eerste levensbehoeften werd gesteld dc toeneming der be- Zij was zoo verstandig, hem niet te vertellen, dat het ontslag van Hetty te wijten was aan het heftige optre den van Lady Olga Purnell. Haar cliënte zou het mis schien minder aangenaam vinden, indien haar naam met deze geschiedenis ln verband werd gebracht. In een uitbarsting van ridderlijke woede had Jack te gen Lady Olga gezegd: „Zeg Olga, herinner jij je dat snoezige verkoopstertje uit je hoedenwinkel? Dat meis je, dat je juffrouw Loring noemde? Ik heb juist ge hoord, dat zij veertien dagen geleden ontslagen is, be schuldigd van diefstal." „Ik weet het; zij was waarschijnlijk niet beter dan de rest van haar soort; Ik vind, dat zij een absoluut onbe- trouwbaren indruk maakt", en het kwaadaardig schep sel dat Hetty's ontslag bewerkstelligd had, leunde on verschillig achterover in haar stoel, bekeek haar gepo lijste nageltjes en trok een gezicht of de heele zaak haar niets aanging. Daruk zij de groote zelfbeheersching, die hy gedurende den oorlog had leeren beoefenen, kon hij zich inhouden om niet op stel en sprong te verklaren, dat hij het meisje, wat hij slechts eenmaal gezien had, liefhad. „Zij zal denken, dat ik gek ben wanneer ik zeg van een meisje te houden, dat een volkomen vreemde voor mij la" Deze voorzichtige gedachte kwam eerst later bij hem op. Nu moest h(j op zijn tong bijten om de vloed van hartstochtelijke woorden, die hem naar de lippen dron gen. tegen te houden. Hij rende het huis uit, nam een taxi naar Bond- Street en rustte niet alvorens men hem daar Hetty's adres had opgegeven. i Het duurde eenigen tijd eer hij genoeg moed verza meld had om den bus naar Hampstead te nemen en den langen weg te bestijgen, die naar het aardige kleine huisje leidde, vanwaar men den geheelen heuvel over zien kon. Langer dan een half uur drentelde hij mismoedig op en neer, keek naar de ramen, totdat hy het patroon der gordijnen uit zijn hoofd kende en vroeg zich af, wat hij zeggen zou. welk voorwendsel hij kon aangeven voor zijn komst, ingeval hij ontvangen zou worden. En nu hij dan werkelijk bij het meisje was, dat dag en nacht zijn gedachten vervuld had. bloosde hij als een schooljongen en flapte er de eerste de beste woorden uit, die hem in den zin kwamen. Zij zag er zoo teer en aandoenlijk uit, met haar glan zend blonde haar en blanke hals, in een eenvoudig zwart japonnetje en Jaok Perivale dacht, hoe heerlijk

Schager Courant | 1932 | | pagina 17