a. joude» - is maar iL Fitna KOSTER i OHM, voortaan alleen de zaak voortzet. Openbare Uitvoering - Burgerwoonhuis, Uit onze Omgeving. Ouderavond 0. L. School te Schagerbrug Marktberichten. Jb. PLAGMEIJER 8 F. U. PLAGMEIJER- 8 WIERINGERWAARD. Gymn.-Vereeniging D.O.K.E.V. W I E R I N O E N St. Maarten. Dc traditiegetrouw is ook dit jaar gisteravond het St. Maartensfeest niet ongemerkt voorbijgegaan. Tal- looze kinderen begaven zich gewapend met lichtjes en tasschen of zakken om de lekkernijen in te stop pen, langs de huizen Hierbij natuurlijk een flinke dosis zangerstalenten. Uit de vele verschillende lie deren, die men alzoo te hooren kreeg, was ook weer duidelijk war te nemen, dat zich hier in den loop der tijden gezinnen hebben gevestigd uit alle dee- len van het land. Hoe afgezaagd ook de liederen ten gehoore worden gebracht, de lichtjes geven in het avondduister een fantastisch schouwspel. DEN OEVER. Geniewerk als jachtterrein. Op het werkterrein voor de Geniewerken hield zich reeds enkele weken een haas schuil tusschen de hout- en ijzeropslagplaatsen Het is een der ar beiders thans gelukt langoor met een welgericht schot neer te leggen. Zuiderzeewerken. Met het opspuiten van den oprit voor den toe- komstigen verkeersweg naar den afsluitdijk in de richting Friesland is gisterenochtend aangevangen. Het in uitvoering zijnde werk bevindt zich voor het Hoofdkantoor der M.U.Z. K O E G R A S JULIANADORP. Het volgende werd ons medegedeeld: Donderdag morgen stond de venter in galanterieën enz., de heer R. de V., met zijn driewielige bakfiets bij de woning van een zijner cliënten in de Parkstraat. Terwijl hij een boodschap weg bracht en de fiets met de rem op het wiel achterliet, kwamen eenige kinderen daar bij. lichtten de rem van het wiel, de bakfiets kwam in beweging, in de straatgoot terecht, kantelde om en het resultaat: een tamelijk groote schade aan den in houd van de fiets. Ijet Sint Nicolaasfeest voor de schoolkinderen zal alhier gevierd u-orden op 3 December a.s., terwijl op 4 December hetzelfde programma zal worden gegeven voor jongelui enz. tegen betaling van entrée. De gymnastiekvereniging „Sportlust" zal naar ons medegedeeld werd, op 27 November a.s. een open bare uitvoering geven. Vrijdagavond 11 November was het de St. Maar- tensavond (keuveltjesavond) en het was dan ook nog maar nauwelijks donker geworden,, of daar kwamen de eerste keuvelaars reeds opzetten, weldra gevolgd door de geheele file, want het staat onomstootelijk vast, dat elk groepje keuvelaars alle huizen met een bezoek vereert. Sommigen zijn vrij, anderen wat be deesd, maar allen kondigen toch hun komst aan met het zingen van het een of andere Sintmaarter.sliedje. Wat ons echter wel opviel is dat er niet meer zoo als voorheen, wat werk van het meegedragen lichtje ge maakt wordt. Dat was eerder soms een fantastisch gezicht, maar misschien wil men daar voor een vol- e-end jaar eens aan denken, het zal aan deze oude gewoonte weer luister bijzetten. De laatste weken werken verschillende gedeelten van onze omgeving onveilig gemaakt door een per soon, die er voornamelijk op uit was. om op stille en afgelegen weggedeelten kinderen en jonge meis jes lastig te vallen en dan bovendien nog wel met oneerlijke bedoelingen. En alh -ewel er dan hier en dan daar een klacht gedaan werd, en de politie el- ken dag hiervoor aan het werk was, moch het haar tot heden niet gelukken den dader van dit minder waardig bedrijf in handen te krijgen. Vrijdagavond was men hiervoor weer op pad en mocht het onzen Rijksveldwachter den heer C. J Vroom in samen werking'met een collega, gelukken den dader, iemand uit Den Helder, op heeterdaad te betrappen en wat wel het voornaamste is, ook te arresteeren en naar Den Helder te transporteeren, alwaar die persoon voor den Commissaris van Politie werd ge leid en aan een verhoor onderwerpen en geconfron teerd met zijn laatste slachtoffer. Het volhardend pogen van de politie, om hier een einde aan te maken, is dus met succes bekroond en zal voor ve len reeds een geruststelling zijn, al is met deze vangst niet alles uitgeroeid, want er moeten nog een paar van die minderwaardigheden rondloopen. Die hee- ren mogen zich dus aan het bovenstaande wel spiegelen. ANNA PAULOWNA J.VA. De afdeellng Anna Paulowna van de J.V.A., wil na het succes met den hier gehouden vredesavond, de volgende week ook te Oudesluis een dergelijken avond organiseeren. Zondagmorgen 9 uur verzamelen de J.V. A-ers zich bij Veerburg, om vandaar uit een tocht te maken, met het doel, zooveel mogelijk plaatsbewijzen reeds vooraf te verkocpen. BREEZAND. Door onbekende oorzaak ontstond Vrijdagavond ten huize van den heer Schoonderbeek in den Meerweg, al hier, brand in de woonkamer. Gelukkig werd de heer S. tijdig wakker en kon zijn huisgenooten, die allen, evenals hijzelf, boven sliepen, wekken. Een verstikken de rook was toen reeds in de slaapvertrekken. Vrouw en kind werden bij buren ondergebracht, waarna de heer S. met zijn broeder en de buren, met emmers water het vuur bestreed. Toen daarna nog de brandslangen werden uitgelegd, was men den brand spoedig meester. De danig geschrokken bewoners vonden het toch maar veilig niet in het huis te overnachten en van tijd tot tijd eens te controleeren, of er nog iets van het huis raad en de kleedingstukken, die door het vuur waren aangetast, lag te smeulen. Hoe groot de sdhade was, kon nog niet worden opge maakt OOSTPOEDER. Ouderavond School III. Op den goedbezochten ouderavond van School III, deed de heer Van Dijk, na lezing eng oedkeurlng der notulen, de volgende mededeelingen: Het aantal leer lingen blijft vrijwel constant en is van dien aa^d, dat cok bij aaneming van de voorstellen tot verhooging van het leerlingental per klase, de derde leerkracht ge handhaafd kan blijven. De leerlingen van het 5e, 6e en 7e leerjaar voeren een z.g. schoolcorrespondentie met leerlingen van de o.l. school te Spaarndam. Enkele voorgelezen briefjes be wezen wel met hoeveel animo de kinderen hieraan deelnemen. Het herhalingsonderwijs, dat aanvankelijk 24 leerlin gen telde, verloor na enkele lessen een drietal, dat klaarblijkelijk over te weinig wilskracht beschikte om den cursus te blijven volgen. Na met enkele woorden op de voordeelen van den schoolartsendienst, die weldra ingesteld zal worden, gewezen te hebben, zet de heer Van Dijk uiteen, wat z.i. de onderwijzer (es) kan doen ten opzichte van het vredesvraagstuk. Bij de kinderen kan een geest ge kweekt worden, die het tot stand komen van den wereldvrede kan bevorderen. De openbare school kweekt verdraagzaamheid, niet alleen ten opzichte van de bewoners van het eigen land, maar ook tegenover dio van andere landen. Spr. vervolgde met een mededeellng over het verhoo- gen van de leeftijdsgrens voor het toelaten tot de school Men zou nu wel de kinderen vooraf zoover kunnen op leiden. dat zij direct in de tweede klas plaats kunnen nemen, maar dat is in strijd met de wet en is verboden De heer Grin kon wegens vertrek niet langer deel uitmaken van de oudercommissie. De heer Van Dijk dankte hem voor alles wat hij als commissielid heeft gedaan. De heer W. Waiboer werd aangewezen om zijn plaats in te nemen en liet zich de benoeming welgevallen. De heer Van Dijk hield hierna een lezing over: Rap porten. Spr. noemde enkele voor- en nadeelen van de bestaande schoolrapporten en beschreef dentweestrijd van iedere leerkracht, bij het invullen der cijfers. Een kinderprestatie is niet in cijfers uit te drukken. Toch sukkelen we maar zoo door en blijft men algemeen aan dit stelsel vasthouden. In de pauze hadden de ouders gelegenheid met de leerkrachten over de vorderingen van hun kinderen te spreken en daarna kwam het a.s. Sint Nicolaasfeest aan de orde. De Sint is van plan, Maandagmiddag, 5 Dec. een be zoek aan de Van Ewijcksluis te brengen. Enkele alge- meene regelen werden besproken en de bijzondere rege ling aan de commissie overgelaten. In z"ii sluitingswoord uitte de heer Van Dijk den wensch. dat meerdere ouders de ouderavonden zullen komen bezoeken, daar rapporten alleen het zoo hoog- noodige contact tusschen school en huis niet voldoende kunnen bewerkstellingen. WINKET. Vrijdagavond trad voor het Nutsdepartement op de heer Joh. Koning, journalist en letterkundige te 's-Gra- venhage. met een causerie, verduidelijkt door lichtbeel den over Oost Indië. en wel als onderwerp „Merkwaar dige vertellingen uit het zedeleven der Inheemsche ras sen". In de zaal van den heer Van der Laan waren ruim 60 belangstellenden aanwezig, en met belangstelling is de spreker gevolgd op zijn tochten onder de Indische be volking in den archipel, die spr. in een jarenlang ver blijf in Indië heeft doorkruist Belangwekkend waren de verhalen over het zedeleven der versohillende stammen en hunne gebruiken bij ver schillende gebeurtenissen, bij verschillende gelegenhe den, van geboorte, verloven, trouwen en tot de begrafe nissen en doodenfeesten en hoe het leven van den inlander wordt beheerscht door het geloof van geesten, goede en kwade, en voorts hoe rijk het leven van den Inlander is aan sagen en legenden, levende als oor sprong van watervallen, rivieren enz. Het tweede gedeelte werd bestemd met het vertoonen van lichtbeelden, strekkende tot aanschouwelijke voor stelling van het in het eerste gedeelte geschetste leven In den heer Koning hadden we iemand die sprak uit eigen ervaring, zien en medeleven met datgene, wat slechts een klein deel van hen die in Indië verblijven, tot het hunne weten te maken. Een bijzonder woord van dank voor deze aangename en leerzame causerie, bracht de voorzitter den spreker, daarbij den wensch uitsprekende hem hier nog eens weer te zien op een der nutsavonden. Bij de op Vrijdag gehouden stemming door den Oos terpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp, zijn herko zen tot: Hoofdingeland van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge, de heer Jb. Kooij Kz. te N. Niedorp en tot Molenmeester van genoemden polder, de heer D. Schermer te N. Niedorp. 2 IJ P E OUDESLUIS. Vergadering van de afd. van de V.A.RJV. De afd. van le VARA alhier hield een algemeene vergadering op Donderdag 10 September in café Spoorzicht. Na opening en voorlezing der notulen werden eeni- ce ingekomen stukken behandeld, terwijl daarna ver kiezing plaats vond van drie bestuursleden. Allen werden bij acclamatie herkozen. Het voornaamste punt van de agenda was de be spreking om te komen tot het geven van een „bonte avond" met eigen krachten. Daar hiervoor zeer veel belangstelling bleek te bestaan, werd besloten een zoodanigen te organisecren. Een commissie werd be noemd om de noodige stappen in deze richting te doen. De heer Daan Pool werd gevraagd als confe rencier op te treden. Reeds op de vergadering gaven eenige leden zich op, om iets ten tooneele te brengen. Wij twijfelen er niet aan, of deze avond zal weer sla gen, want. voor dergelijke avonden bestaat te Oude sluis altijd groote animo, zoowel van de zijde van'het publiek, als van d dames en heeren, die hunne me dewerking willen verleenen. Ov. r de zaal aar de uitvoering plaats zal vinden, werd nog geen besluit genomen. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken geregeld, waarna de voorzitter met een woord van hartelijken d nk aan de -.verkers voor de VARA- frontactie, die ook in Oudesluis zoo'n groot succes was geweest, de vergadering sloot. Donderdagavond vergaderde de Vrouwenclub ten huize van den hee Pool. Het was een buitengewone vergadering, daar de heer Maters uit Den Helder een lezing zou houden over het cebruik en de gevaren van electrische hubhoudapparatcn. Dit onderwerp was actueel voor de dames, omdat voor enkele da gen mej. G. alhier bijna het slachtoffer was geworden van haar onkunde op dat gebied. Het electrische strijkijzer was haar bijna noodlottig geworden. Door de stroom viel mei. G. op den grond en sleurde daardoor toevallig den stekker uit het contact, zoodat zij er het leven afbracht. Met dit voorval in de ge dachten, waren de dames een al belangstelling voor de raadgevingen, besprekingen en waarschuwingen van den heer Maters, die een electro-specialist is. Op heldere, bevattelijke wijze hield hij zijn betoog en wij geloo .en niet te veel te zeggen, als wij beweren, dat de dames hem graa" nog eens terugzien. Het nut van de Vrouwenclnb wordt al meer en meer inge zien, want ook dames die niet tot de vereeniging be- hooren, waren als belangstellenden aanwezig. Zeer voldaan gingen allen huiswaarts. Vrijdagavond had in een der lokalen van de O. L. school te Schagerbrug een zeer goed geslaagde ouderavond plaats. Waarschijnlijk doordat het ver zoek tot het houden van dezen avond van de ouders zelf was uitgegaan, was de opkomst grooter dan ooit te voren. De leiding berustte ambtshalve bij het hoofd der school, der. heer S. Jaring. In- zijn openingswoord sprak deze er zijn groote vreugde over uit, dat een zoo aanzienlijk aantal ouders gehoor gegeven had. aan de uitnoodiging tot bijwoning van den ouderavond. Het stemt hoop vol, aldus spr., nu de ouders meer blijk van belang stelling in het onderwijs aan hun kinderen geven, dat zij, meer dan tot nu toe. wenschen mede te le ven met de school, die aan haar meeste leerlingen het eenige onderwijs moet geven, dat zij in heel hun leven krijgen. In verband hiermede wees spr. op de hangende wetswijziging, die ook te Schagerbrug het onderwijs sterk zal drukken. Mochten de voorgestel de wijzigingen van kracht worden, dan zal de school een leerkracht moeten missen en worden v.nl. in de laagste twee en de hoogste drie klassen de omstan digheden, waaronder onderwijs gegeven moet wor den. aanzienlijk ongunstiger. Dit treft in de eerste plaats de leerlingen en daarom wekt spr. de ouders op, vooral aandacht te schenken aan de couranten artikelen, die de toestanden op onderwijsgebied be handelen, aan de redevoeringen, die over dat onder werp meermalen door de radio-omroepvereenigingen worden uitgezonden (o.a. jl. Zaterdag die van Leo Fles), opdat do ouders vooral de waarde van goed onderwijs voor hun kinderen gaan aanvoelen en dat zij in staat zijn met volle overtuiging stelling te ne men tegen de aanslagen op het peil van ons volks onderwijs. Na deze korte inleiding werd overgegaan tot ver kiezing van een nieuwe oudercommissie. Van de oude commissie was slechts één lid, n.1. mevr. Ligthart, nog ouder van een schoolgaand kind, de andere leden hadden geen schoolgaande kinderen meer en waren derhalve niet herkiesbaar. Het aftre dend lid wenschte niét meer herkozen te worden. Bij eerste stemming werden als nieuwe leden gekozen de heeren E. Rentenaar, J. Nieuwland en Veuger en mevr. N. DekkerJimmink. Herstemming had plaats tusschen mevr. E. VriesDe Graaf en den heer \V. Bijl, die beiden een gelijk aantal stemmen op zich vereenigd hadden. Bij herstemming werd de heer Bijl als lid aangewezen. Alle nieuwbenoemden verklaar den zich bereid hun benoeming te aanvaarden, waar na de voorzitrcr hun dank zei voor de bereidwillig heid en de hoop uitsprak, dat de nieuwe oudercom missie in staat zou zijn een vruchtbare samenwerking tusschen school en huis tot stand te brengen. Hierna komt in behandeling het verzoek van eenige ouders, die graag een, In hun oogen, betere regeling zagen ingevoerd voor het overblijvende schoolkind. De heer Bijl lichtte dit verzoek toe. Tijdens de uit voerige gedachtenwisseling, die nu volgde, bleek, dat de meeste bezwaren der verzoekende ouders, ook door het personeel der school waren aangevoeld, zooals bijv. het onder toezicht binnenhouden der kinderen bij slecht weer, en dat daar reeds een bevredigende oplossing voor gevonden was. Met andere der geuite wenschen wordt rekening gehouden. Het laatste agendapunt handelde over het houden van een Sint Nicolaasfeest op school. De voorgaande jaren was die dag op bescheiden wijze gevierd. De onkosten waren door de ouders zelf bestreden, doch het laat zich aanzien, dat de benarde tijdsomstandig heden het vloeien der geldmiddelen zeer zal belemme ren. Daarom besloot de vergadering ten slotte een be roep te doen op de goede gezindheid van de velen, die toch nog wel iets voor het schoolkind overhebben, ook al zijn de omstandigheden ongunstig. Elf dames en heeren waren bereid een lijst te preset teeren zoodat, na bekomen toestemming van het Gemeentebestuur, op korten termiin alle wuken bezocht kunnen zijn. De voorzitter wenschte den dames en heeren een groote dosis enthousiasme toe. dat in de eerste plaats noodig ls om de vele kleintjes bijeen te garen, die één groote maken moeten. Vele kinderen zullen toch reeds een slechte St. Nicolaas meemaken. Laten we hopen, dat de Sint op school In staat zal blijken, toch nog een pleister op de wonde te kunnen leggen. Bij de rondvraag vraagt mevr. Vries op een volgende ouderavond het werk der kinderen ten toon te stellen. De heer Rentenaar wijst op de wenschelijkheid. het benoodlgde voor het St. Nicolaasfeest door de nering doenden uit den schoolwiik te laten leveren. De heer Koen vraagt inliohtingen over den taak van den schoolarts. Bij de beantwoording der vragers wijst de voorzitter den heer Koen er op, dat dc taak van den schoolartsnog lang niet afdoende geregeld is, doch dat dr. Schmidt daar z.i. geenszins aansprakelijk voor ge steld mag worden. Bij zijn drukke praktijk is hij steeds direct bereid geweest op school hulp te verleenen, als dit noodig was. Maar een voldoend geneeskundig school toezicht eischt een regeling, waaraan meer vast zit en die, naar spr. meent, gesloten zal worden tusschen de gemeenten Den Helder. Anna Paulwona en Callantsoog. Deze gemeenten zullen dan gezamenlijk een schoolarts aanstellen, die dan ook niets anders doet dan scholen bezoeken. Hier ligt een taak voor de nieuwe oudercom missie. Bij zijn slotwoord dankte de voorzitter de ouders voor hun betoonde belangstelling en de toegezegde medewer king en hoopt, dat de volgende keer de ouders, die nu thuis bleven, eveneens aanwezig zullen zijn. E IERVEILING SCHAGEN. 10 Nov. Aangevoerd: 29400 kipeieren: 5254 Kg. f 5.406, 55 —57 Kg. f 5.806.60, 58—60 Kg. f 6.70—6.80, 61—63 Kg. f 6.707, 6467 Kg. f 77.20, ongewogen wit f 6.607. bruin f 6.60—7.20, klein f 4.30—5.10, 1400 eendeieren f 3.30—3.60. ALKMAAR, 11 Nov. Andijvie f 0.403.40. bloemkool I f 7.5017.50. II f 1.50 4.50. boerenkool f 13, gele kool f 1.203.80, groene kool f 1.906.20. kropsla f 0.804.80, roode kool f 1.10 5.70, per 100 stuks, druiven f 917, peren f 4—11, sprul ten f 3.508, snijboonen f 1322, tomaten f 38.50,, wit- lof I f 5—7.50, n f 1.50—4 per 100 pond, prei f 2.40—6.10, selderie f 13, wortelen f 1.509.50 per 100 bos, spina zie f 0.551.21 per bak, uien f 2.60—5.20 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK 11 Nov. Aangevoerd: 1175 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.70, eigenheimers f 1.101.20. 35000 Kg. roode kool f 1.80—3.70. 2e soort f 0.80—2.20, 12000 Kg. gele kool f 0.70—2, 50000 Kg. D. witte f 0.60—1.20, 3000 Kg. vr, witte f 11.30. 4000 stuks bloemkool: Lecerf f 2.603.50 Reus f 5—9.3. H f 1—2.70, 7000 Kg. uien: drielingen f 4.20. uien f 4.10—4.70, 5000 Kg. peen f 1.10—2.20. 9000 Kg. bieten f 0.60—2.20, 1650 Kg. tomaten: A f 11.50, B f 12.50. C f 8.30, CC f 2.80—3. WARMENHUIZEN. 11 Nov. Aangevoerd: 2775 Kg. roode kool kale f 1.101.70, 15200 Kg. witte kool t 0.70—1. 2700 Kg. D. witte kool f 0.60—1.10, 1425 Kg. uien f 4.10—4.30. grove f 4.10, 1300 Kg. aardappelen, eigenheimers f 1.10, schotsche muizen f 0.60—0.70. NOORDSHARWOUDE, 11 Nov. Aangevoerd: 7400 Kg. aardappelen: schotsche muizea f 1.50. r. duken f 0.80. 1200 Kg. rammenas f 0.801.90, 5300 Kg. uien: drielingen f 4.30, uien f 4.304.90, gi-ova l 4.40—4.50, 1700 Kg. peen f 1.50—1.70, 1700 Kg. kroten f 1.40—1.70, 16000 Kg. roode kool f 1.90—2.60. 21000 Kg ge-w. witte kool f 0.80—1, 6400 Kg. D. witte kooi f 1— 1.30, 6200 Kg. gele kool f 1.30—1.70, 330 stuks bloemkool f 7.10—7.70. DEN OEVER. 11 Nov. Aanvoer aan den vischafslag: 250 manden sardien 70— 85 cent per m.; 180 Kg. spiering 21 ct. per Kg.; 2 tal ha- ring f 6.25 per tal; 3 stuks zalm 15 pond f 0.70 per pond partijtje tooten f 2.40, 19 balen w-ulken f 16.4(^—19.60 p. b AMSTERDAM, 11 November 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.601.90, blauwen f 1.60-1.90, bl. eigenh. f 1—1.30, eigenh. f 1.15—1.25, bl. poters f 0.901.25, IJpolder eigenh. f 1.101.20, bl, eigenh. f 1.201.30, eigenh. poters f 0.901, Noordholl, eigenh. f 1.10—1.20, bl. eigenh. f 1.20—1.30, Anna Pau lowna zand f 1.752.10, Hillegommer zand f 1.75—2.10 Drentsche eigenheimers f 1.752.10, Flakkeesche eigen heimers f 1.201.40, eigenh. poters f 11.10, Spuische eigenh. f 1.201.40, eigenh. poters f 11.10, alles per 70 K.G. ALKMAAR. 11 November 3332. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 103 stapels, wegende 89953 K.G. kaas aangevoerd waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: kleine f 29, comm. f 29, Boerenkaas: kleine f 29 en comm. f 29. Alles met rljksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 11 November 1932. H Op de heden gehouden Graanmarkt waren In totaal 1283 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 28 HL. tarwe f 4. 125 HL. rogge f 3.50—4. 239 H.L gerst chav. f 4—5, 402 HL. haver f 5-6.75. 14! HL. boonen w.o.: bruine boonen f 1215, citroenbooner f 1519, duivenboonen f 910, witte boonen f 1321, geel mosterdzaad f 22.-50, 57 H.L. karwijzaad f 1818.50, 19 HL. blauwmaanzaad f 40f 41. 245 H.L. erwten, w. o.: groene erwten kleine f 1014.50. idem groote f 14— 15, grauwe erwten f 1222. idem kleine f 810 en vals f 30.50—22, alles per 100 K.G. Handel goed. HOORN. 10 Nov. Aangevoerd: 25 stapels, wegende 13777 KG.: 8 stapels kleine fabriekskaas f 29, 8 st. kleine boerenkaas f 28, 9 st. boeren comm. kaas f 30. Handel matig. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Catharina. dochter van Hendrik Prins en van Trijntje Burger; Constantia Goverdina Ma ria. dochter van Christiaan Leonardus van Steen en van Catharina Grada Mientjes: Leonard. zoon van Simon Keesman en van Neeltje van Zandwijk. Getrouwd: Johannes Adriaan Streutker en Klara Gertrud Schoen. Overleden: Anna Maria Dekker, oud 36 jaren, echtgenoote van Jozef Petrus Huiberts. BOOMKWEEKERIJ „SURSUM CORDA" te SCHOORL a.d. DUINWEG Schoorl Bergen. DE MEEST GESORTEERDE, BEKENDE. SOLIEDEEN Speciaal adres voor VOORDEELIGSTE j Modernen Tuinaanleg BOOMKWEEKERIJ IN HOLLANDS NOORDERKWARTIER Overal te ontbieden Aanbevelend, p. VAN BODEGRAVEN Telefoon 28. I Vraagt onze nieuwe, rijk geïllustreerde Catalogus met crisisprijzen, welke gratis en franco wordt toegezonden OOCXjQOÖOQOCiOQOÖO D.V. 21 Nov. hopen onze ge- j liefde Ouders, q v. Waardenburg q Q hunne 25-jarige Echtvereeni- Q Q ging te herdenken. Dat zij nogQ A' lang gespaard mogen blijven is q q de wensch van q q hunne dankbare Kinderen, Q Q J. BOUWERS Q 0 G. BOUWERS-Plagmeijer. 0 O A. HUIGEN. g V J. HUIGEN Plagmeijer. ,V 0 Jb. PLAGMEIJER g 0 en Verloofde, v M. PLAGMEIJER en Verloofde, v 0 F. PLAGMEIJER Q en Verloofde, v 0 BAREND. Q HUBERTHA. V. 0 ROELFKE. 0 Q DIRK. Q 0 NELLIE. 0 Breezand, 12 Nov. 1932. CKJ Oö OO «O Oö OÏO OiO OO Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelne ming. ondervonden, vóór en na het overlijden van onzen Broeder, Jb. SCHRIEKEN, betuigen wij, mede namens weder- zijdsche Familie, onzen welgemeen- den dank. Uit aller naam, K. SCHRIEKEN. Schoorl, November 1932. TELEFUNKEN SERVICE STATION. Oridergeteekende maakt bekend, dat hij Beleefd aanbevelend, Anna Paulowna. Pekelvleesch 20 ct. per ons Rollade 18 ct. per ons Ossentong 30 ct. per ons Ham 28 ct. per ons Jac, Kuiper, Schagefl. op Zondag 20 Nov. a.s., in de zaal van den heer H. JONKER, Kleinesluis. Aanvang 8 uur. Entrée f 0.50, pl. bel. Donateurs vrije toegang. Bal na. TE KOOP: een mooi nieuw gebouwd met Garage, op mooisten stand van Breezand, naast R.K. Kerk en School. £rijs f 000, waarvan 50% Hypotl.eek beschikbaar. Te zien en te bevragen bij bewoner L. RAVEN, Zwarteweg 54- Breezand.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2